Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Сближаване на дегута

Сближаване на дегута

Мнениеот mimmy » Пон Окт 20, 2008 10:19 pm

Здравейте от скоро имам малко женско дегу, но не мога да ги сближа с моите 2 (момче и момиче) .
Женската ми още щом види малката и полудява. Толкова се вбесява, че излиза плюнка от устата й и после цялата и брадичка е мокра. Наистина не съм я виждала толкова агресивна.
Пробвах всичко чистих клетките новото дегу спа 2 дни в тяхната клетка, за да им замирише на свое и пак не става. Срещах ги на неутрална територия извън клетката-резултатът не беше по различен. Бой,зъби... направо не е за разправяне. Снощи доближих малката до клетката и женската,която мислейки че хапе малката, така ми захапа пръста,че направо щеше да ми откъсне кожа.
Вече не знам какво да правя изчерпах се откъм идеи. :bu:
Иначе с мъжкото дегу няма проблеми разбират се горе долу.
Ако някой знае как да се справя със ситуацията нека споделя.
mimmy
В ятото

Re: Сближаване на дегута

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 20, 2008 10:23 pm

Сближаването като процес около гризачите зависи от тях на 90% и от нас на 10%...
Имал съм много неуспехи - може би този момент е неуспех и за теб - не се притеснявай....не е задължително да имаш 10 животни на едно място....

Купи и нова клетка и и намери мъж и ще си имаш 2 семейства - и всичките ти ядове ще са решени smiley24
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mimmy » Вто Окт 21, 2008 8:25 pm

Ох наистина се надявах да се сближат и да станат едно голямо щастливо семейство.
МАлката от самото начало е в отделна клетка ина1е до сега женската ми щеше да я разкъса. Като ги наблюдавам мисля,че става въпрос за чиста ревност, понеже със синчето й се харесват и тя полудява направо. Недай си боже малките нещо се надушат през келетките и оная скача като Батман върху Крумчо и започва да го бие.
За момента не пускам и Крум до нея без надзор понеже са настроени и двамата на любовна вълна,а тя е малка още за такива работи :ah:
mimmy
В ятото

Мнениеот mimmy » Сря Окт 22, 2008 12:07 pm

Все още не съм се отказала от идеята за сближаването. Галя малката и после с тези ръце вземам Шушка. Резултат: всеки път се изпишква в ръцете ми. Голямо маркиране голямо чудо пада.
Съшо така забелязах,че откакто малката дойде моята женичка и Круми започнаха да миришат странно (женската мирише повече).Клетката им е чиста и не мирише, но като ги взема в ръце те миршат.
Имат баня, къпят се редовно и да ви кажа никога не са ми мирисали дегутата. Не знам защо така се получава сега, дали е защото има чуждо дегу?
Значи когато ги купих също миришеха, но по-друго беше и беше защото в магазина не се грижеха много много за тях.Докато тая миризма е много различна и не е от това,че не се грижа за тях.
Как да ги отърва от нея, понеже е повече от ясно,че не мога да ги навра под душа и да ги изкъпя.
mimmy
В ятото

Мнениеот mimmy » Сря Фев 04, 2009 2:46 pm

Имам чудесни новини за моето семейство дегута. Женската ми официално прие малката и двете са първи приятелки - грумват се, спят гушнати една в друга... изобщо мила картинка.
Направо не мога да повярвам,че до преди няколко месеца,когато я видеше освирепяваше до такава степен,че и излизаше пяна от устичката.
Сега са заедно и тримата и са много щастливи и много по-спокойни. :bp:
Очевидно при дегутата важи правилото колкото ни е по-голямо семейството толкова по-добре :ag:
mimmy
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Сря Фев 04, 2009 3:39 pm

Очакваме да почерпиш [smile337.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mimmy » Чет Фев 05, 2009 12:52 am

Непременно. Ето :az:
:ag:
mimmy
В ятото

Мнениеот vlado zoo » Чет Мар 19, 2009 11:32 pm

A как го направи сближаването?
vlado zoo
Животинче с въпрос

Мнениеот mimmy » Нед Апр 05, 2009 12:34 pm

Ами това което правих е първите дни клетките им да са долепени една до друга, което повярвайте ми побъркваше женската ми. Беше уникално агресивна и неспокойна. После след като свикна с разположението вземах малката в ръце и я доближавах до клетката достатъчно близо да я подуши,но и достатъчно далеч да не я нарани. От началото както можете да се досетите женичката искаше да я разкъса толкова се озлобяваше,че направо и течаха лигите,ама буквално ви говоря-след "терапията" цялата и брадичка и гушка бяха в слюнка.
Леко по леко започна да спира да се лигави така при "запознаването" с малката- почна първо да я души няколко секунди и тогава да проявава агресия, после започна да седи 10-15 секунди и да се чуди дали да я нападне. И когато веднъж доближих малката горе долу 4 месеца по-късно в женицата нямаше никаква агресия вече.
После си сложих една ръкавица и ги срешнах на неутрална територия-върху леглото си.
Оказа се че двете страхотно си паснаха свиркаха си, пощеха се,изобшо всички символи на приятелството при дегу. Това продължава и до днес :az:
mimmy
В ятото

Назад към Дегу