Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Дегу, морски свинчета и зайче

Дегу, морски свинчета и зайче

Мнениеот Laila » Пет Окт 31, 2008 10:02 pm

Понеже се чудим дали да си вземем нов гризач и си имаме две морски свинчета и един заек, затова искам да попитам дали ще се сприятелят поне със свинчетата? Понеже разбрах че като свинчетата трябва да си имат компаня. [d050.gif]
"Бог е любов" I Йоан. 4:8
Laila
В ятото

Re: дегу, морски свинчета и зайче

Мнениеот mommovet » Пет Окт 31, 2008 11:42 pm

Дегу и морско свинче обикновено не се разбират и морското свинче ще пострада. Виж морското свинче и заека спокойно могат да се живечт заедно в повечето случаи.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот stam85 » Вто Ное 04, 2008 2:18 am

Ще има гладяторски битки и свинчето ще е жертвеника. Съжалявам, малко грубо но ... icon_dontknow
My blog sites at: http://stamen-tonchev.blogspot.com
My hi5 profile at: http://tonchev.hi5.com
I found it: precious,little and charming-the degu-the most adorable animal on the planet!
stam85
В ятото

Мнениеот snuffed » Вто Ное 04, 2008 8:01 am

Laila написа:Понеже се чудим дали да си вземем нов гризач и си имаме две морски свинчета и един заек, затова искам да попитам дали ще се сприятелят поне със свинчетата? Понеже разбрах че като свинчетата трябва да си имат компаня. [d050.gif]

Ще се сприятелят разбира се , но няма да мелят брашно заедно .Не ги слагай заедно да живеят . Морските свинчета са едни от много малкото създания на тоя свят НАПЪЛНО лишени от агресия и затова си патят :ab: Всеки ги бие :ajaweki: Пускай ги да сис играят от време на време и така ! Пусни и снимки да ти видим клетките как са ситуирани , къде са разположени и таака просто за любопитство !!!
snuffed

Re: Дегу, морски свинчета и зайче

Мнениеот mimmy » Нед Яну 25, 2009 2:22 pm

Не знам как ще свикнат заедно. Аз имам две дегу и като дойде третото настана страхотен смут. И до ден днешен женската ми не може да свикне с него, макар че са от един вид,а представям си дегу със заек или морско свинче.
Дегу принципно са много социални животни и много дружелюбни,но явно с доста чепат характер що се отнася до приемане на "външни натрапници" ако мога така да се изразя,защото те явно са точно такива за животинката.
Едно е сигурно събереш ли ги ще има много зъби и кръв
mimmy
В ятото

Мнениеот capitane » Чет Юни 18, 2009 4:55 pm

,но пък също мисля че само мъжките ще се бият, а ако дегуто е женско???
Обичам прасенцата ми Джак и Джони . Много са сладки. А също и сладкото ни зайче. hamster_hearts :Bunny: [kiss16.gif] Вече си имаме и хамстери (двамца) + една китайска мишка!
capitane
Животинче с въпрос

Мнениеот mimmy » Пет Май 21, 2010 10:41 pm

не съвсем, моите бяха 2 женски и се биха жестоко и до кръв. Един приятел сприятели мъжко и женско дегу. По мои впечатления процеса е по-бърз и не толкова болезнен, но пак не е 100% гаранциа, че ще свикнат бързо. Моят съвет е,ако имате повече от един гризач,от какъвто и да е вид,не е лоша идея,да имате втора клетка,макар и малка. Идва много удобна за тези процеси на свикване и всякакви извънредни ситуации като болести,раждания и тн
mimmy
В ятото

Мнениеот pixy » Пон Яну 10, 2011 9:10 pm

Искам да попитам, а как протича съжителството на дегуто със зайче (имам предвид в една къща не в една клетка), защото обмислям е по-скоро поручвам за сега.Дегуто е ужасно сладка животинка, чудно ми е как може да е агресивно пък особенно към зайче което не е егресивно към нищо? hsuh
Аватар
pixy
В ятото

Мнениеот vani-nani » Пон Яну 10, 2011 9:34 pm

Може щом ще са в отделни клетки smiley24

А към другите искам да кажа моето мнение:
Забравете за съжителство (в обща клетка) между различни видове гризачи
More or less every day is happiness! :)
Аватар
vani-nani
В пасажа

Мнениеот top4o » Пон Яну 10, 2011 9:35 pm

Според мен не става! :bs:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот slipknot_1996 » Пон Яну 10, 2011 9:46 pm

vani-nani написа:Може щом ще са в отделни клетки smiley24

А към другите искам да кажа моето мнение:
Забравете за съжителство (в обща клетка) между различни видове гризачи

smiley24 Само да добавя ако не ги срещате може. :ay:
!!!...Never Back Down...!!!
Аватар
slipknot_1996
Пчела майка

Мнениеот pixy » Сря Фев 01, 2012 11:01 am

Попаднах на тази стара тема и да отбележа сте абсолютно прави, заека и дегуто се мразят, изобщо не ги и срещам, живеят си в отделни стаи, но ако се стигне до среща като пусна дегуто и то отива на клетката на заека и се опитва да го ухапе и ръмжи, а заека тропа с крак. AvatarSmileyFencing
Един път ги бях пуснала заедно и заека се опита да скочи върху деги и от тогава не си правя такива експерименти. Но си зависи и от характера де, скоро гледах клипче в интернет - сприателяват морско свинче с дегу и протече добре, но за съжителство не може да става и дума, всеки вид с неговия си , най компромисното което, мисля че може е - дегу с чичнчила, но не съм пробвала, за да кажа със сигурност.
Аватар
pixy
В ятото

Назад към Дегу