Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Въпросче

Въпросче

Мнениеот Svogeboys » Вто Дек 22, 2009 1:48 am

Някой може ли да ми каже колко горе-долу струва Brachypelma Albopilosum ?
И в колко голям терариум трябва да се гледа ,за да не му е тясно ?
Може да ви звучат идиотски въпросите ми ,но ще се радвам ако някой ми отговори :)
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Re: Въпросче

Мнениеот bu6i » Вто Дек 22, 2009 2:01 am

Svogeboys написа:Някой може ли да ми каже колко горе-долу струва Brachypelma Albopilosum ?
И в колко голям терариум трябва да се гледа ,за да не му е тясно ?
Може да ви звучат идиотски въпросите ми ,но ще се радвам ако някой ми отговори :)

:ag: ти пък намери..... от толкова видове баш най -спорния да избереш :ab: ....ами колко струва.....5-10-20лв...зависи...и подарък може :ab: кво си решил да правиш...искаш тарантула ли?...казвай и ще измислим нещо smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Вто Дек 22, 2009 4:20 pm

Да искам ,обаче искам да знам колко голям терариум и трябва ,че с мястото съм малко кът....Точно от тебе чаках отговор.
Селянията не се определя от местожителството или месторождението ,а от манталитета !
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Сря Дек 23, 2009 1:07 am

Svogeboys написа:Да искам ,обаче искам да знам колко голям терариум и трябва ,че с мястото съм малко кът....Точно от тебе чаках отговор.

:ab: за мястото не бери грижа :ab: ...най-много 30/25/25см....ама това е при положение ,че си вземеш голям паяк....а ако си вземеш бебе...половин година ще си го гледаш в кутийка от филми :ag: ...после в маалко по-голяма...и по-голяма ..и по-голяма...та докато докараш тея -30/25/25 размери :ab: което ще рече след 2-3 години/зависи от вида на паяка де/...паяците са аерофобични :ab: ...не им трябва пространство...2-3пъти разкрача на паяка им е достатъчно smiley24 ....Албопилозата е супер, като за начало...не е претенциозен...същото е и с Грамостолите...а и други видове има дет стават за първи паяк smiley24 главно като айляк в гледането smiley24 ..който и да питаш ,всеки различно ще ти каже,кое е най- добре да си вземеш...така че чети из форумите и си избирай smiley24 ...аз имам за продаване и за подаряване....няколко паяка :ab: ако решиш да гледаш паяци свиркай smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sasin » Сря Дек 23, 2009 2:25 pm

Хаха дали да не подаря на мъжо за коледа едно паяче :ap: той хииич не ги харесва :ag: ама нали е криза, може да го хапне кат един истински сървайвър :ajaweki: хората са казали - шамар да е, на аванта да е :ap:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Сря Дек 23, 2009 4:07 pm

Принципно съм се навил ,само моята половинка не е навита ,че изпитвала ужас от паяци и не можела да го понесе...
Викам и ,че ние така и така си имаме паяци ,щом има паяжини в стаята ,но те не били огромни с космати.Както и да е почти съм я навил ,след нова година ще си взема едно.Нали съм съвсем начинаещ ,ще ти се доверя за избора на първи паяк ,ще ти пиша да се разберем:)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот Svogeboys » Сря Дек 23, 2009 6:48 pm

geniculata за 30 кинта един приятел сега ще си купи :) като я снимам ще ви я покажа :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот bu6i » Сря Дек 23, 2009 10:08 pm

sasin написа:Хаха дали да не подаря на мъжо за коледа едно паяче :ap: той хииич не ги харесва :ag: ама нали е криза, може да го хапне кат един истински сървайвър :ajaweki: хората са казали - шамар да е, на аванта да е :ap:

:ba: Сасинка :ba: ...за тебе винаги :ax: ...само кажи :ab: и ще ти пратя едно космато говедо :ag: :ag: :ag: ..даже и под заплахата да го сготвиш на мъжа ти :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Дек 23, 2009 10:13 pm

Svogeboys написа:Принципно съм се навил ,само моята половинка не е навита ,че изпитвала ужас от паяци и не можела да го понесе...
Викам и ,че ние така и така си имаме паяци ,щом има паяжини в стаята ,но те не били огромни с космати.Както и да е почти съм я навил ,след нова година ще си взема едно.Нали съм съвсем начинаещ ,ще ти се доверя за избора на първи паяк ,ще ти пиша да се разберем:)

smiley24 Паяците са супер smiley24 ....е не можеш да ги мачкаш като змията...ама и само да ги гледаш пак е кеф smiley24 .....Сина ми го е шубе от паяци...и затова взехме първата тарантула :ab: ...сега от тарантули не го е страх...ама от паяци пак го е шубе :ag: :ag: :ag:
..като решиш да взимаш кажи smiley24 ....ще ти изберем паяче smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Svogeboys » Чет Дек 24, 2009 5:26 pm

Ok мерси ,за сега успях за порче да я навия ,за тарантулка ще е по-трудно ,но все някак ще я убедя :)
Svogeboys
В ятото

Мнениеот OT6ELNIK » Пет Дек 25, 2009 5:27 pm

Svogeboys написа:geniculata за 30 кинта един приятел сега ще си купи :) като я снимам ще ви я покажа :)

За 20лв може да си вземеш Poecilotheria regalis .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот kitana » Съб Дек 26, 2009 5:29 pm

OT6ELNIK написа:За 20лв може да си вземеш Poecilotheria regalis .

Не знам защо предлагаш на начинаещ да си взима пецилотерия....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот OT6ELNIK » Нед Дек 27, 2009 12:44 pm

Не знам защо предлагаш на начинаещ да си взима пецилотерия....

Имали значение дали е начинаещ или не ако е отговорен и не се базика с гадината няма да има никакви проблеми .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот kitana » Нед Дек 27, 2009 1:19 pm

Естествено,че има значение.Това е човек,който не е гледал тарантула до сега,а ти му предлагаш...пецилотерия....Много ясно,че трябва да започне с някой по-мирен и безопасен паяк,та да свикне с всичко.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Нед Дек 27, 2009 1:27 pm

kitana написа:Естествено,че има значение.Това е човек,който не е гледал тарантула до сега,а ти му предлагаш...пецилотерия....Много ясно,че трябва да започне с някой по-мирен и безопасен паяк,та да свикне с всичко.

Виждал съм чилииска роза , която само при отваряне на кутията се изправя в заплашителна поза .
По същата логика аз вече да съм сдал богу дух. :ap:
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот kitana » Нед Дек 27, 2009 1:27 pm

Дали можеш да сравняваш ухапване на роза с такова на пецилотерия?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Нед Дек 27, 2009 1:39 pm

kitana написа:Дали можеш да сравняваш ухапване на роза с такова на пецилотерия?

Защо трябва да има ухапване въобще не ми е ясно , ако работи с пинсета няма да има ядове .
По тази логика на мен да са ми ампутирали половината крайници от отровниците .
Ако сам не внимава няма кои да му помогне сещаш ли се.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот bu6i » Нед Дек 27, 2009 9:52 pm

:ab: Ако знае какво да прави и как да манипулира с паяка, когато се наложи ...страшно няма smiley24 ......логиката на Ели :ba: ...а и моята е ,че е по- добре да се започне с някой по-мирен вид :ab: ..въпреки ,че всеки паяк си е с характер, който според мен се мени :ag: ..и аз съм имал роза дет беше по- гадна от муринуса ми icon_dontknow
......мислех да предложа на Свогето....или парахибана или стриетипес.....и мисълта ми е следната...всеки начинаещ се кефи най- много на бързината на разтежа и на големината на паяка ....а и двата вида са идеални за целта :ab: ...другото което е важно е ,че са сравнително лесни за гледане от към влажност и температура.....в смисъл са идиотоустойчиви :ab: ...като прибавиш ,че са и черни :ab:и евтини :ab: ...и за мен са едни от любимите ми паяци smiley24
...няма смисъл да говорим за ухапвания smiley24 те просто не бива да се допускат smiley24
bu6i
Пчела майка

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae