Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ТАРАНТУЛАТА МИ ПОЛУДЯВА! HELP

ТАРАНТУЛАТА МИ ПОЛУДЯВА! HELP

Мнениеот snowFlake » Съб Мар 20, 2010 8:22 pm

Здравйте,

Имам 2-3 годишна brachypelma albopilosum. Не знам точната й възраст. За вида й знам,че са земни не се катерят, а пълзят и копаят тунели. Така беше и последните 2 години с мойта, но я наблюдавам от месец - не спира да се катери по стъклото на терариума. Прекарва часове и дни пълзейки по стъклото не стъпва на почвата. Никога не е била такава. Не се е катерила и не е стояла като залепена с дни... и се чудя ще умира ли ..... болна ли е размножава ли й се или пък няма достатъчно въздух в терариума(само 2 отвора много малки,в 2та ъгъла) и за това да се катер.

Не бих ви занимавала с глупости, но ми е жал за животинката ...мъчи се, нсепокойна е . Ако някой има идея пишете моля ! :ab:
Сега слезе за малко от покрива icon_bowdown ....
snowFlake
Животинче с въпрос

Re: ТАРААНТУЛАТА МИ ПОЛУДЯВА! HELP

Мнениеот kitana » Съб Мар 20, 2010 8:24 pm

Да си я местил в друг терариум?Да си сменял субстрат?Как осигуряваш вода?
Размери на терариума?Изобщо....опиши го.Както и начина на гледане.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот snowFlake » Съб Мар 20, 2010 10:11 pm

Терариумчето е не много голямо на височина към 20см, широчина към 15см, дължина 30-35см. Доста тоерф съм му сложила понеже Бубата си копае тунели до Китай......... Преди с това се занимаваше ..преди да започне да изпада в тези летаргични състояния [mood_feelings_hurt.gif] Храня я 2-3 пъти в месеца....Даже и по-малко ..Трудно намирам щурци, взимам по много да има за по-дълго но измират... Давам и месо ,примерно парченце пилешко с големина на баедм( нали уж тоя вид са птицеядни).
Влажност нямам идея как да определям, как да й мокря торфа. Купувам й от един вид торф, който се накисва във вода за да набубне. Уж държи влажно по-дълго.Отворите на терарумчето, от където влиза въздух ме питесняват за големината му са малко малки май ..То всъщност е затворвн аквариум за рибки с малки отвори в 2 от ъглите ..аз го приспособих за терариум. А има една капачка с вода, която не сменям ....страх ме да бъркам. Хмм не съм доър стопанин :bu:
Не може да се похвали, че е най -щастливия паяк, но все пак нормално ли е да се лепне така за стъклото по цял ден, страх ме е да не падне да си счупи някое краче с товаа катрене дето го предприема...

Отново благодаря за отделеното внимание!!!!!!!! :ay:
snowFlake
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Съб Мар 20, 2010 10:17 pm

:ab: снимай терариума и тарантулата в него и пусни снимката тука :ab: това за втори път го пиша днеска :ag: :ag: :ag: :ag: ..ама така ще е най-добре smiley24 и ще може да ти се каже дали проветрението е достатъчно smiley24
...катеренето да не те притеснява smiley24 ...и моите имат такива периоди...никой не може да ти каже защо го правят icon_dontknow ....но за ВЛАЖНОСТА....значи....щом е на 2-3 години значи е достатъчно голяма...и влажноста се усигурява с една паничка или капачка вода smiley24 това е най лесния начин...гледаш да е постоянно пълна и това е smiley24 не навлажнявай торфа smiley24 освен акари друга файда от навлажняването няма :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот snowFlake » Съб Мар 20, 2010 11:08 pm

Чудя се да не би да е мъжко паячето и вече да му е дошло време да мре. icon_bawling
Те мъжките нали на по толкова умират 3-4 годинки? :( Ще кача разни снимки поне да разбера ако някой може да познае мъжко ли е или не ...Защото четох че като съзреят полово започват походи в търсенето на женска и се чудя за това ли пълзи по терариума от ъгъл до ъгъл ....
Май му е време icon_bawling
snowFlake
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Съб Мар 20, 2010 11:17 pm

:ag: :ag: :ag: споко ве :ax: ...и да му е време паяци да искаш smiley24 хеле пък "албопилози" :ad: ...снимай..или виж първия чифт крака...трябва да има нещо като кукички от вътрешната страна smiley24 ..но не затова се катери по стените....моите женски също го правят :ab: ...казах ти вече...НИКОЙ не знае защо smiley24 ..паяшка му работа icon_dontknow ..качвай снимки да видм дали няма да стане по ясно положението smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот snowFlake » Пон Мар 29, 2010 9:39 pm

Благодаря за отговорите. Най-накрая ще кача и снимки .
Вече месец и половина не спира да се катери.Днес направи и опит за бягство от един отвор на терариума. Беше си прокарала предините крайници и се мъчеше да се набуита през отвора.
Не мога да разбера това нормално ли е? Не съм чувала за такова поведение.Ето и снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
snowFlake
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Съб Апр 03, 2010 6:29 pm

Отговора е елемнтарен дискомфортно и е , може да са много фактори .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот kitana » Съб Апр 03, 2010 9:23 pm

Сега виждам ...Тя е късала крак?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот bu6i » Съб Апр 03, 2010 9:44 pm

OT6ELNIK написа:Отговора е елемнтарен дискомфортно и е , може да са много фактори .

:ab: дискомфорта може да е причина, верно :ab: ...ама не ми е ясно защо си решават да им е дискомфортно 20 дена /примерно/...а останалите 340...си им е комфортно icon_dontknow ...а не променям нищо в терариума icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Re: ТАРАНТУЛАТА МИ ПОЛУДЯВА! HELP

Мнениеот snowFlake » Чет Апр 08, 2010 8:18 pm

Aааа крак да е късала не знам ..нямам такива наблюдения
Мойта се е лепнала на стъклото от 2 месеца ...не е временно... Какъв ще да е тоя дискомфорт терариумчето си е екстра според мен hsuh
snowFlake
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Апр 13, 2010 6:15 pm

kitana написа:Сега виждам ...Тя е късала крак?

Нещо аритметиката ти куца ми се струва .
Дискомфорта може да е причинен от множество фактори : висока влажност ; ниска температура ; неподходящ терариум ; силна слънчева светлина и др .
http://tarantulas.tropica.ru/ru/node/320
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот bummer » Пет Апр 23, 2010 8:24 pm

OT6ELNIK написа:Нещо аритметиката ти куца ми се струва .

Не му куца аритметиката... просто на една от снимките на пръв поглед наистина изглежда все едно и липсва един крак...
просто визуално измама и като се вгледа човек, вижда че крачето просто се е скрило зад тялото :)
http://picasaweb.google.bg/bummer2000
bummer
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Нед Апр 25, 2010 3:52 pm

[/quote] Не му куца аритметиката... просто на една от снимките на пръв поглед наистина изглежда все едно и липсва един крак...
просто визуално измама и като се вгледа човек, вижда че крачето просто се е скрило зад тялото :) [/quote]

Да не пиеш ментета защото на нито една от снимките няма такова нещо.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот snowFlake » Пет Апр 30, 2010 8:44 pm

бЛАГОДАРЯ НА ВИСЧКИ ЗА КОМЕНТАРИТЕ..
Ясно е че не е късало крак паячето, започнах да я храна по-редовно и слезе от покрива :bp:
Спря да се катери благодаря за помощта все пак .
Има ли тук някой който би могъл да прецени дали е мъжко или женско?
snowFlake
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Пет Апр 30, 2010 8:50 pm

:ab: ако успееш да направиш качественна снимка на паяка от долу..може да се пробваме :ab: ....а същои на първата двойка крака в профил smiley24 или на педипалите....ама от долу е най-добре smiley24 да го снимаш smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пет Апр 30, 2010 9:23 pm

:ab: ама според мен е женски :ab: от това което виждам от другите снимки :ab: ама ако не пуснеш добра снимка няма как да се каже със сигурност smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Съб Май 01, 2010 5:29 pm

http://tarantulas.tropica.ru/ru/node/332
На мен ми прича на мъжки.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот snowFlake » Пон Юни 21, 2010 2:26 pm

паячето не е яло вече месец и половина-2 и не иска.
смени кожа преди месец но не яде
само плете паяжини и каквото и да му дам не яде
какво да правя
snowFlake
Животинче с въпрос

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae