Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Тарантула ??

Тарантула ??

Мнениеот gtzk » Пон Фев 11, 2008 12:45 pm

здравейте, бихте ли ми помогнали? Интересувам се от насоки как се гледа тарантула в домашен тетатиум - на какви условия трябва да отговатя терариума, от къде мога да си взема тарантула (в София съм)? Примерно да ми помогнете с линк или както вие прецените. Благодаря предварително !!!
gtzk
Животинче с въпрос

Re: Тарантула ??

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Фев 11, 2008 12:51 pm

Първо кажи какви условия имаш. Имаш ли възможност да отделиш примерно 50 лв най-малко за оборудване? И после още най-малко 10 за тарантулата... Имаш ли място, нужните знания? Хубаво е да си запознат със самото животно преди да го купиш..
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот gtzk » Пон Фев 11, 2008 1:19 pm

Почвам от пълната нула :( , имамсамо една метална рамка (която става за аквариум или терариум: 110*28*55 см.), която няма стъкла. Искам да почна от нея и да направя "перфектни условия" за тарантула или змия. За пари - 100-200 лева за всичко със животното, примерно. По отнишение на познанията - до сега не съм се занимавал изобщо; баща ми е ветеринарен доктор, но и той не е "супер специалист" точно в тази област.
gtzk
Животинче с въпрос

Мнениеот gtzk » Пон Фев 11, 2008 1:24 pm

Намерих малко по-надолу във форума линкове за тарантулите на Aquiva и сега ще ги прегледам.
gtzk
Животинче с въпрос

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Пон Фев 11, 2008 1:25 pm

Ами действай.. Кажи кое не разбираш, кое искаш да знаеш че да помагаме :) . Нали сме за това ;) mickey
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот gtzk » Пон Фев 11, 2008 1:46 pm

ОК, мерси !
gtzk
Животинче с въпрос

Мнениеот gtzk » Пон Фев 11, 2008 3:23 pm

От къде в София мога да си закупя готов терариум за тарантула или малка (20-40 см.) змия? А готова смес за покритие на терариума? Благодаря предварително!!
gtzk
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Фев 11, 2008 3:37 pm

Може ако искаш да те водя другата събота на Пазара в Подуене да те запозная с точните хора... sunny
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gtzk » Пон Фев 11, 2008 3:40 pm

Съгласен !!!
gtzk
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Пон Фев 11, 2008 7:42 pm

И щом си начинаещ НЕ си взимай тарантула като тази на аватара ти... :grin: Пробвай с някоя миролюбива розичка или нещо друго земно и кротко..
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Фев 12, 2008 1:50 am

Като за начало ,ако си взимаш тарантулка ще ти трябват само пари за паячето .Ще ти го дадат в кутия в която ще го гледаш поне 2-3месеца ,а дотогава ще си се разходил по сайтовете и ще си понаучил това онова.Ако питаш мен не бързай с змията ...първо попрочети из нета и тогава купувай.Като за първи паяк си вземи "албопилоза" :lol: :lol: :lol: Бързо растат и са мнооооого евтини.. :lol: а и са издържливи....ако се запалиш по паяците, докато се усетиш и ще имаш 5-6 броя... :lol:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Вто Фев 12, 2008 11:31 am

bu6i написа:Като за начало ,ако си взимаш тарантулка ще ти трябват само пари за паячето .Ще ти го дадат в кутия в която ще го гледаш поне 2-3месеца ,а дотогава ще си се разходил по сайтовете и ще си понаучил това онова.Ако питаш мен не бързай с змията ...първо попрочети из нета и тогава купувай.Като за първи паяк си вземи "албопилоза" :lol: :lol: :lol: Бързо растат и са мнооооого евтини.. :lol: а и са издържливи....ако се запалиш по паяците, докато се усетиш и ще имаш 5-6 броя... :lol:

А тези сладури нападат ли хора? Имам в предвид миролюбиви ли са :lol: ?
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот bu6i » Вто Фев 12, 2008 11:58 pm

Aми да ти кажа Руси,зависи от вида ,това първо и второ от характера на паячето.Има видове които не се препоръчват на начинаещи ,защото са много агресивни/почти всички от така наречения Стар свят/ ,има видове с които е добре да се започне това хоби /Грамостолите и Брахипелмите-не пиша на латински за по -лесно ,но не е правилно/те са сравнително кротки и се водят земни тарантули,които по условие би трябвало да са по миролюбиви от дървесните видове.МНОГО Е ВАЖНО ДА СЕ ЗНАЕ ,ЧЕ ВСИЧКИ ТАРАНТУЛИ СА ОТРОВНИ :!: :!: :!: някои са ПО-ОТРОВНИ :!: :!: :!: И много трябва да се внимава :!: Това не значи ,че не може да си гледате паячета,просто трябва да се внимава когато се вършат манипулации с вашия любимец и винаги да имате едно наум :!: И въпроса ти е зададен неправилно -тарантулите не нападат хора,ако не я човъркаш и дразниш и се отнасяш с уважение и необходимото внимание и предпазни мерки ,няма страшно ,но ако си повярваш че си много велик ,рано или късно ще те хапнат :grin: А из нета има страшно много инфо какво трябва и какво не трябва да правите и как да си гледате паячето :grin: Това хоби не е като кучкарлъка тук и с четене става.... :wink:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот SIO » Чет Фев 14, 2008 8:32 am

Абе аз това което знаме е че трябва да се държат в постоянна влажност... Докато са на няколко кожи са много нежни и лесно чупят крака... Ако например се спука някъде се лепи със секундно лепило за да не изтече течността им за да не умрат... Наистина почни с някакъв обработен паяк който да е спокоен и да не го бърка че го взимаш... Измисли как ще му осигуряваш храна... Лека декорация... И не им трябва много голямо място...Не обичат разходките... И след смяна на кожа не трябва да се барат докато изсъхнат, защото още са меки и можеш да ги пробиеш или деформираш...

Успех в начинанието... то така се почва :)
И един станиол овиваше мармота в шоколад.
Вълка сит и агнето цяло!
Аватар
SIO
В ятото

Мнениеот infetka » Съб Мар 15, 2008 11:48 pm

ако си навит за змия, днес на пазара на подуене видях най-сладкия питон на света. Беше бебенце около 20 сантиметра и дебел колкото малко пръстче - 160 лева - продавачът каза, че е много кротък. Страхотен е. За малко да си го взема и да го храня с бебета джербилчета (шегувам се разбира се за джербилите)
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот mommovet » Нед Мар 16, 2008 1:34 am

От кои сладки питончета видя - тези дето стават по 1.5 или тези дето стават по 10-12 метра като порастнат? :ag:
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот infetka » Вто Мар 18, 2008 7:37 pm

не бе, кралски, човекът каза, че става до 1.50

уау 10 метра, в какво се държи това нещо
ама си беше голям сладур
Аватар
infetka
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Апр 29, 2008 11:41 pm

jordanmilchev
Зоо-Инфо Форумец

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил Ел. поща

Търся Pternochilius murinus
« -: Вчера в 11:51:31 »

Търся

Pternochilius murinus

Аве Милчев,това ти ли си? icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Вто Апр 29, 2008 11:47 pm

Дам
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Вто Апр 29, 2008 11:50 pm

Ама само се бъзикаш с форумците :ab: или наистина си търсиш миринус :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Вто Апр 29, 2008 11:50 pm

Наистена си търся :) Обичам силните осещания...
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Вто Апр 29, 2008 11:51 pm

jordanmilchev написа:Наистена си търся :) Обичам силните осещания...

Ожени се
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Вто Апр 29, 2008 11:56 pm

Съмнявам се ,че ги обичаш ....силните усещания :ab: ...а наясно ли си какво представлява миринуса и че навсякъде пише ,че не е за начинаещи....никой не може да ти попречи да си вземеш, каквото си искаш,знам...ама нали в този форум сме радетели ,нещата да се правят както трябва ,а не както си мислим ,че е трябва :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Вто Апр 29, 2008 11:58 pm

Ще докажа,че стават и за начинаещи ... Хванал съм се на бас за 50 лева ... Или печеля или умирам :D едно от двете ама ще се справя се някак си...
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 30, 2008 12:01 am

ако неоцелееш кажи кой да вземе аквариумите :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:03 am

Ще оцелея :) За сега съм спазарил една тарантулка на 4 кожи ама не е сигурна ама някой друг ако има такъв вид да пише,че да съм 100 процента сигурен ,че ще я имам .
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:05 am

Клипове на видео с миринуси гледал ли си?И за кво се хвашташ на бас за глупости...на кой ще се доказваш icon_dontknow ...не е въпроса да си вземеш паяк и да го умориш или да ти емигрира на втория месец...ако имаше удобен транспорт щях да ти пратя подарък един от моите..."мирни" видове...да видиш за какво става въпрос....а миринуса е един от най -гадничките...даже май не се сещам за по- гаден :ab: Вземи се разтърси из нета за нагледен материал....толкова са бързи ,че докато мигнеш и ги няма :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 30, 2008 12:07 am

Не можеш да докажеш, че стават за начинаещи защото те не стават! Това не е просто куче от различна порода от твоето че да имаш представа как се гледа и да му фанеш цаката първите няколко дни. Да обичаш силните усещания не значи да си търсиш белята Изображение а и ако не си алергичен няма да умреш от едно ухапване, но болката е достатъчна да те откаже от тарантулата и да те накара много да съжаляваш не само за загубените пари, но и за това, че не си ни слушал когато е трябвало :ad:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:12 am

Тъка четох много!
Навил съм си на пръста че ще си взема тарантула и никой не може да ме разобеди!!!!!
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 30, 2008 12:14 am

Ама ти си вземи! Ама не си зимай точно тоя вид. Аз имах Brachipelma emilia - много благи животни, перфектни любимци и за начинаещи стават според мен :ay:

Едит: правописни грешки и др глупости....
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:17 am

Аз съм про!!!!!
Буши ако имаш някви тарантули за продаване драсни едно лс :) Може да уредим нещо ;)
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:18 am

jordanmilchev написа:Тъка четох много!
Навил съм си на пръста че ще си взема тарантула и никой не може да ме разобеди!!!!!

Кой ти казва да не си взимаш тарантула icon_dontknow Напротив вземи си ...ама не баш миринус,като за начало....и нали за това е този форум да си даваме съвети ,а ти си решаваш,каво да правиш......а аз те питах не дали си чел ,а дали си гледал...щото има разлика :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:20 am

Ще видим ся ще видя в you tube какво представлява и ще се консултирам после с вас!
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:20 am

jordanmilchev написа:Аз съм про!!!!!
Буши ако имаш някви тарантули за продаване драсни едно лс :) Може да уредим нещо ;)

Нямам за продаване :ab: ...имам за подаряване :ab: и как ще я пратя в Разград ,че не се сещам :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:22 am

Автобус брат :) Или в по голяма опаковка и в кулет по европът че те се занимават с такива животинки... Кажи от къде беше и ще уредим .
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 30, 2008 12:22 am

bu6i написа:

Нямам за продаване :ab: ...имам за подаряване :ab: и как ще я пратя в Разград ,че не се сещам :ag:

О подаряваш ли ги :ab: и какъв вид са? Аз съм от София, по-близо ли ти е? :sunny: :ba:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:25 am

jordanmilchev написа:Автобус брат :) Или в по голяма опаковка и в кулет по европът че те се занимават с такива животинки... Кажи от къде беше и ще уредим .

От Пловдив ве Милчев....наистина не съм наясно има ли директен за Разград,че иначе не става...а за това "европът"не съм и чувал даже...да не ти излезе златен подаръка :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:27 am

не само 5-6 кинта :D Мале много опасен тоз паяк ... От де напират такава скорост и защо до сега никой не ми е пратил клип да гледам icon_bawling трябва ми малко тренинг и я вземам . Ще видим какъв терариум ще и пригодим за такава глезана като Pternochilius murinus ....
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:28 am

Аз ще си платя транспорта ...
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:29 am

COLUBER написа:
bu6i написа:

О подаряваш ли ги :ab: и какъв вид са? Аз съм от София, по-близо ли ти е? :sunny: :ba:

Албопилози :ag: ...ама ако си навита наистина ...сега се чудя на парахибаната ,че излезе мъжка :ad:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:32 am

Буши ако имаш скайп намериме: Linkin_park256
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:33 am

jordanmilchev написа:не само 5-6 кинта :D Мале много опасен тоз паяк ... От де напират такава скорост и защо до сега никой не ми е пратил клип да гледам icon_bawling трябва ми малко тренинг и я вземам . Ще видим какъв терариум ще и пригодим за такава глезана като Pternochilius murinus ....

Ами щото се чудят къде да си набутат паяците :ag: :ag: :ag: И никой няма да те светне ...нали пари ще ти взима ве будала :ag: ...трябва ти не малко, ами доста тренинг с по бавни паяци...ама ако си мислиш ,че са бавни...трябва ти четене..и ровене по форумите ...и опит smiley24 ....добрееее помислил ли си за храната hsuh от къде ще се снабдяваш с щурци icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:35 am

от Версиколор. Или от един друг когато няма при версиколор :)
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 30, 2008 12:35 am

bu6i написа:Албопилози :ag: ...ама ако си навита наистина ...сега се чудя на парахибаната ,че излезе мъжка :ad:

Албо...какво? Дай напрао на латински че така трудно :ajaweki: и искам възраст, пол и тн....?
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:37 am

Предполагам са тези : Brachypelma albopilosum
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:41 am

OFF TOPIC Буши още 5 мнения и ставаш пчела майка :bi:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:41 am

jordanmilchev написа:от Версиколор. Или от един друг когато няма при версиколор :)

Нещо ми е скапан скайпа :ab: а Васко не е ли от Варна?...добре де за храната и други неща стават ,първата си тарантула я отгледах до 5-тата и година с рибарски червей :ag: Като нямаше щурци icon_dontknow и с брашнени става :ab: Добре гледай сега след някой и друг ден съм на Слънчев бряг, ако до тогава не ти го пратя ,от там май е по-лесно...или сега се сетих друго ...споко ...само кажи искаш ли наистина тарантула от по "човешки" :ag: вид ?
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:42 am

Да :)
jordanmilchev

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 30, 2008 12:43 am

jordanmilchev написа:Предполагам са тези : Brachypelma albopilosum

Ол...ми тея точно много не ме кефят май...
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:44 am

:ajaweki: Жени ко да ви правим :D Искаш ли едно паяче от село чифт ще гледам да са пак са едрички :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:48 am

COLUBER написа:
bu6i написа:Албопилози :ag: ...ама ако си навита наистина ...сега се чудя на парахибаната ,че излезе мъжка :ad:

Албо...какво? Дай напрао на латински че така трудно :ajaweki: и искам възраст, пол и тн....?

Lasiodora parahybana около 6-7к пол за сега мъжки около 10-12см големина черна ...супер красив ,ама искам женска :ah:
Brachypelma albopilosum около 6-7 к .ама за пола не съм сигурен ...към мъж клони :ab: оклоло 6-7см големина ..ама и албоганси им казват на тези тарантулки :ag: ...малко са мелезчета :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:50 am

А ти кой от двата подаряваш ?
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 12:56 am

Буши ? Аз имам човек от варна който да ми мъкне храната... Всяка седмица пътува...
А ти наистена ако си навит да си ги махаш със голямо удовослтвие бих приел едната ;)
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 12:59 am

jordanmilchev написа:А ти кой от двата подаряваш ?

Лисидората и тя не е за начинаещ...като куче е, хвърля се на всичко което се движи ...и на водата даже когато и наливам...а халицерите са и ...поне сант и половина :ab: супер звяр е ..ама трябва малко опит поне да имаш....най добре е да започнеш с албогансчето...не е претенциозно...а и си е готино....,но утре ще ти пиша какво има,м в предвид и точно кой вид паяче ще мога да ти пратя..може и да не е от тези двата smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 1:00 am

Окси :) Ще чакам ся ще си лягам да спя и аз лека нощ на всички. Сорри за спама :D
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Апр 30, 2008 8:39 am

Кво му е толкова страшното - я пуснете некое клипче - че рових ама нещо скучни бяха паячетата :ap:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот COLUBER » Сря Апр 30, 2008 10:10 am

bu6i написа:
COLUBER написа:

Lasiodora parahybana около 6-7к пол за сега мъжки около 10-12см големина черна ...супер красив ,ама искам женска :ah:
Brachypelma albopilosum около 6-7 к .ама за пола не съм сигурен ...към мъж клони :ab: оклоло 6-7см големина ..ама и албоганси им казват на тези тарантулки :ag: ...малко са мелезчета :ag:

Е добре запалихте ме! Brachypelma albopilosum бих я взела ако я подаряваш :ah: а на каква възраст е? Защото ако е пораснала и е мъжки няма да живее още дълго...хех..
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 10:16 am

Хаххаха !
Буши като си тук пиши :) :bi:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 11:11 pm

:ab: Такаааа,значи на Милчев тарантулката ще му я пратят от Варна :bp: :ag: ...,но след празниците....а на COLUBER ще трябва да се уговорим с кои рейс да и кога да я пратя...а има и още нещо за София за пращане ...ще се разберем и ще пращам на веднъж :ay: :ab:...сега казвайте ако има някакъв проблем...а да Милчев може да избира м/у ваганс и албопилоза ,ама му препоръчвам албопилозата......COLUBER, тарантулката ако е мъжка ще ти живее поне три години :ay: :bp:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 11:17 pm

Буши за Brachypelma vagans ли става дума ?
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 11:19 pm

jordanmilchev написа:Буши за Brachypelma vagans ли става дума ?

Аха :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 11:23 pm

Искам Brachypelma albopilosum ако може :ah: .
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 11:23 pm

След четене и за двата вида реших да е тази че ваганса го дават много лесно раздразним и бърз...
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Сря Апр 30, 2008 11:33 pm

jordanmilchev написа:След четене и за двата вида реших да е тази че ваганса го дават много лесно раздразним и бърз...

:ay: :ay: :ay: А сега Милчев ,докато ти дойде паячето, питай каквото ще питаш и каквото не ти е много ясно от четенето по форумите :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Сря Апр 30, 2008 11:40 pm

Ами не знам :ap: .
Разбрах това:
Купичка малка с вода , Храни се с жива храна (хлебарки, брашнен червей , щурци и скакалци и др) храни се един път на две седмици.
Ето как смятам да изглежда терариума:
-Малко мъх от гората за украса, Къщичка от кокосов орех, Някакво цветенце, за настилка торф , Лампа ув (или каква ще ми препоръчаш), Задължително ще сложа капак на терариума ( :ajaweki: . Май е това?
А сега кое не ми е ясно:
По какво да разбера,че тарантулата се е нахранила, как да разбера дали е привикнала с мен? И за сега е това

Ако има нещо което съм объркал или не трябва да е тъка моля поправете ме . А и ако има и други идеи за хубаво терариумче за тарантулката ама на тарантулата да и е приятно докато е в терариума кажете . [applauseuu.gif]
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 12:00 am

jordanmilchev написа:Ами не знам :ap: .
Разбрах това:
Купичка малка с вода , Храни се с жива храна (хлебарки, брашнен червей , щурци и скакалци и др) храни се един път на две седмици.
Ето как смятам да изглежда терариума:
-Малко мъх от гората за украса, Къщичка от кокосов орех, Някакво цветенце, за настилка торф , Лампа ув (или каква ще ми препоръчаш), Задължително ще сложа капак на терариума ( :ajaweki: . Май е това?
А сега кое не ми е ясно:
По какво да разбера,че тарантулата се е нахранила, как да разбера дали е привикнала с мен? И за сега е това

Ако има нещо което съм объркал или не трябва да е тъка моля поправете ме . А и ако има и други идеи за хубаво терариумче за тарантулката ама на тарантулата да и е приятно докато е в терариума кажете . [applauseuu.gif]

Ами не си разбрал кой знае колко ,но това е обяснимо ,то бая ровене трябва из нета:ab: няма страшно ще се справиш :ay:

Сега първо ....на тарантулката хич не и пука как ще и изглежда терариума :ay: или как ти искаш да изглежда :ab: ...каквото и да направиш тя ще си реши как да го подреди :ag: :ag: :ag: :ay: говоря абсолютно сериозно...като за начало ще си я получиш в кутийка която е съобразена с размерите и /оклоло 3-4см големина на паячето//...и няма да ти се налага да я местиш поне два три месеца/моята розичка още си е в детската кутийка 6 месеца вече и си и е добре там/....пяците имат така да се каже аерофобия...не обичат големите пространства ....и така значи, купичката за вода отпада...ще навлажняваш на око ...най-добре поливаш единия край, ама така ,че да няма конденз после и паяка ще си реши къде да кибичи...Сегаааа ,паячето никога няма да привикне към тебе....ти ще привикнеш към него :ay: това е добре да го запомниш :ay: ...Друго важно ,паяка може да си го храниш и всеки ден той си решава кога да спре...кога то си набави необходимото за да смени кожа :ay: а дали ще сменя се познава първо по отказа от храна и второ по черния му гъз :ag: когато сменя не трябва да го тормозиш...и след като смени не трябва да го храниш поне 5-6 дни докато му се втвърдят халицерите...и това го запомни :ay: за сега това ако нещо не ти е ясно питай :ab: :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 12:15 am

аххаха Ами ако ме заръба в малката куийка :ajaweki: .
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 12:19 am

В смисъл , че в малката кутийка няма ли да е много трудно гледането и без да ме ухапе? Или пък да избяга :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 12:22 am

Тъка де , то аз не знам колко и е голяма кутийката ама докато съм гледал на другите то в 500 мл кутийка и ми казаха че е много опасно тъка да се гледа... А колко е вярно това вие ще ми кажете :P
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 12:30 am

jordanmilchev написа:аххаха Ами ако ме заръба в малката куийка :ajaweki: .

Да ве ..ще те изяде :ab: :ag: няма страшно ...тя е я е страх от тебе повече от колкото теб те е шубе...ами ще внимаваш....не ми се вярва албопилоза да ти скочи ,ама знаеш ли icon_dontknow ..всяко паяче си е с характер...когато отваряш кутийката като за начало докато свикнеш го прави на пода...да има пространство около тебе...за да може да си я хванеш ако хукне на някъде ...а и да не я изтървеш от високо ,че това е земен вид и ако се изръси може да се спука :ac: ...не прави резки движения .....прави всичко бавно и плавно :ag: ..ако не ти стиска да я хванеш с ръка ...всъщност не да я хванеш...трябва да се оставиш тя да се качи на ръката ти ...ти може само леко да я побутнеш откъм гъза :ab: ...но никога отпред [dontuu.gif] ...та ако не ти стиска ,приготви си някаква кутиика с която да я захлупиш внимателно ,ако тръгне да ти бяга и някаква пинсета за да я побутваш лекичко и да я насочваш към кутийката :ay: Ама ако искаш да си я пипаш ще трябва сега докато е малка да свикнеш с нея и да я оставиш да ти лази по ръцете...ама пак ниско до земята ,за да не я изтървеш,докато свикнеш :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 12:33 am

jordanmilchev написа:Тъка де , то аз не знам колко и е голяма кутийката ама докато съм гледал на другите то в 500 мл кутийка и ми казаха че е много опасно тъка да се гледа... А колко е вярно това вие ще ми кажете :P

Кой пък ти го каза това :ac: icon_dontknow icon_crazy ...нищо опасно няма...напротив така трябва ...виж на xfan "глупостите"...а и на всички други с млади паячета :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 12:35 am

То за стискането ми стиска. ..
Ама ако ме ухапе случайно нещо ще ми стане ли :ajaweki: Трябва ли да търся линейка.... ? : :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 12:36 am

bu6i написа:
jordanmilchev написа:Тъка де , то аз не знам колко и е голяма кутийката ама докато съм гледал на другите то в 500 мл кутийка и ми казаха че е много опасно тъка да се гледа... А колко е вярно това вие ще ми кажете :P

Кой пък ти го каза това :ac: icon_dontknow icon_crazy ...нищо опасно няма...напротив така трябва ...виж на xfan "глупостите"...а и на всички други с млади паячета :ay:

Гледал съм му ги :ag: Най ме кефи скорпиона във онази кутийка :bi:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 1:03 am

jordanmilchev написа:То за стискането ми стиска. ..
Ама ако ме ухапе случайно нещо ще ми стане ли :ajaweki: Трябва ли да търся линейка.... ? : :ajaweki:

Ами всички казват ,че ако не си алергичен, нищо няма да ти стане...в смисъл няма да умреш :ag: Ама ако се позачетеш из руските и английски сайтове бая си е гадничко :ac: Аве не мисли за това ...като внимаваш нищо няма да ти се случи....а ,май нещо противоалергично е добре да имаш под ръка ,ако толкова те е шубе :ab: май урбазон беше :ab: Аве няма да те ухапе ако внимаваш :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 9:43 am

Като ми я пратиш на другия ден очаквайте снимки с паячето и мойта ръка :ajaweki: . Толкова ще седя без да мърдам :ajaweki: . Алергии не са ми открити никакви :bp: . Буши ами то сега е бебе нали ? Не съм чел за бебетата с какво да ги храня, пак със същата ли храна или друга ?
jordanmilchev

Мнениеот Sundi » Чет Май 01, 2008 7:41 pm

Ехххххх, тарантули тарантули аз ги търся по безкрайната земя :ag:
Sundi
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 10:44 pm

Буши! Ами ти по автобус ли ще я пратиш :) ?
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 10:51 pm

jordanmilchev написа:Като ми я пратиш на другия ден очаквайте снимки с паячето и мойта ръка :ajaweki: . Толкова ще седя без да мърдам :ajaweki: . Алергии не са ми открити никакви :bp: . Буши ами то сега е бебе нали ? Не съм чел за бебетата с какво да ги храня, пак със същата ли храна или друга ?

Не е баш бебе :ab: ама е малка още.3-4см...ще ти кажа как ще я получиш, като се уточни работата след празниците,споко :ab: :ay: а нраната е същата само че е съобразена с размера...демек по-малки щурци.....а може да си направиш колония от брашнени червей за зор заман...те поне лесно се гледат...никакви грижи само храна сипваш от време на време :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 10:53 pm

Идеално :bv: . Та май приключих за сега с въпросите ,....
Благодаря ти много! Ще чакам информация само за получаването и всичко ще е шест :bi: :bp: :az:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 10:59 pm

jordanmilchev написа:Идеално :bv: . Та май приключих за сега с въпросите ,....
Благодаря ти много! Ще чакам информация само за получаването и всичко ще е шест :bi: :bp: :az:

Чакай ,че сега прочетох нещо...кво казваш вуйчо ти ли ще ти носи храната....щото той може и тарантулката да ти донесе :ab: :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Чет Май 01, 2008 11:02 pm

Ами може ама сега ще заминава за гърция и не се знае кога ще се прибере... Уж вика след 2 седмици ама не е сигурно ... А иначе брашнен червей имало и тука в Разград :bp: Както и щурци
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Чет Май 01, 2008 11:08 pm

jordanmilchev написа:Ами може ама сега ще заминава за гърция и не се знае кога ще се прибере... Уж вика след 2 седмици ама не е сигурно ... А иначе брашнен червей имало и тука в Разград :bp: Както и щурци

Идеално :ay: :ap: значи храна има :ay: ...а за доставката ще ти пиша :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Georg » Съб Май 03, 2008 9:32 pm

Извинявайте, че се намесвам, ама брашнения червей съдържа само мазнини и малко минерални соли, та е подходящ като добавка към основната храна. На паяка мазнини не са му необходими. Най-добра храна за тарантули са щурците и скакалците, донякъде и хлебарките, но не тези уловени по мазетата и бъкани с отрови, а домашно развъдени.
Жоро
Аватар
Georg
В глутницата

Мнениеот bu6i » Съб Май 03, 2008 11:21 pm

За зор заман ве Жоре :ab: :ay:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Съб Май 03, 2008 11:29 pm

Споко бре! Ще гледам тарантулката както трябва всичко да и харесва...
Ще и давам брашнени червей по между другото 1 път на 2 месеца само или колкото преценя!
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Съб Май 03, 2008 11:48 pm

jordanmilchev написа:Споко бре! Ще гледам тарантулката както трябва всичко да и харесва...
Ще и давам брашнени червей по между другото 1 път на 2 месеца само или колкото преценя!

Естественно ,че ще си е гледаш..... :ab: :ay: както трябва :ab: :ay: А червей се дават не по твоя преценка ,а когато няма щурчета :ab: :ay: не се знае ...може да ти се наложи и месец да я храниш с брашнени... :ad:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Съб Май 03, 2008 11:52 pm

Щурци ще си намеря 100 процентово от някъде :) Дали ще е от Варна,София,Разград или от градината ще е все едно нали? Тъка,че ще си има винаги храна 100 процентова ....

OFF Topic!
Абре тва много кофти такъв едър мускулест мъж и да пише пчела майка .... Тва е като ебавка нещо :ag: Аз като станат мненията ми 999 ще си сменя ника , не искам да съм пчела майка, Аре да накараме зоо да го промени на нещо друго :ah: .
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Нед Май 04, 2008 12:00 am

jordanmilchev написа:Щурци ще си намеря 100 процентово от някъде :) Дали ще е от Варна,София,Разград или от градината ще е все едно нали? Тъка,че ще си има винаги храна 100 процентова ....

OFF Topic!
Абре тва много кофти такъв едър мускулест мъж и да пише пчела майка .... Тва е като ебавка нещо :ag: Аз като станат мненията ми 999 ще си сменя ника , не искам да съм пчела майка, Аре да накараме зоо да го промени на нещо друго :ah: .

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: Така е по забавно ве Милчев....пчела майка....и нещеш ли ...изненадаааааа...... :ag: :ag: :ag:

Щурчетата не ги бери от градината...не се знае какво са яли и има вероятност да си умориш гадинката.....няма страшно те за това са червейчетата да пълнат дупките :ab: :ab: :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 12:03 am

Добре! Ще си намеря аз какво да и давам , всяко едно нещо което и давам и не съм сигурен дали трябва ще питам :) :thankyou:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Нед Май 04, 2008 12:11 am

jordanmilchev написа:Добре! Ще си намеря аз какво да и давам , всяко едно нещо което и давам и не съм сигурен дали трябва ще питам :) :thankyou:

Ама те не са кой знае колко много нещата за "даване"...главно щурци,чевей,хлебарки....и мишлета може ,ама не е за препоръчване :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Май 04, 2008 12:14 am

А молци? Нощни пеперуди? Какавиди - гъсеници?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 12:15 am

Те са за този дето я гледа предполагам :ajaweki:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Нед Май 04, 2008 12:16 am

zoomaniak написа:А молци? Нощни пеперуди? Какавиди - гъсеници?

Тц.....да не експеремнтира :ab: ...поне докато не му омръзне да си я гледа :ab: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 12:18 am

Няма ми омръзне докато.... Дори ще и намеря другарче ... Но първо да купя от момовет гекона и токава ще и взема и за тарантулата приятелче да станат чифт ...
jordanmilchev

Мнениеот kitana » Нед Май 04, 2008 10:39 pm

И аз да се включа в тая тема с малко въпроси... :ah: Първият ми въпрос е:къде точно е най-доброто място за вентилацията в терариума на тарантулата?В смисъл-къде е най-добре да се направят дупките(или къде е най-подходящото място за мрежата)?На колко места трябва да има мрежа/дупки.......От двете страни горе-долу по средата на терариума;отгоре и отстрани.....Само отгоре?......
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 10:41 pm

Ами аз ще и направя капака целия от мрежа само рамката ще е от стъкло или пвц ще го измисля . :) Ама само капака май е с дупки :P
jordanmilchev

Мнениеот kitana » Нед Май 04, 2008 10:46 pm

Точно щях да допълня-говоря за земна тарантула....На едно място прочетох,че земните тарантули не се нуждаят от толкова голяма вентилация....Но аз имам впредвид точно земен паяк,който е много чувствителен към влажността.А влажността и температурата имат пряка връзка с вентилацията.

jordanmilchev написа:Ами аз ще и направя капака целия от мрежа само рамката ще е от стъкло или пвц ще го измисля . :) Ама само капака май е с дупки :P

При това положение няма ли да изсъхва прекалено бързо субстрата?А температурата?Дали няма да е трудно да се поддържа висока?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 10:47 pm

С лампа бре, ще си има чашка с вода и всичко ще е ок :)
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Нед Май 04, 2008 10:48 pm

Китана а в скайп що не пишеш :bu:
jordanmilchev

Мнениеот bu6i » Нед Май 04, 2008 10:55 pm

Не ве Милчев :ab: ....ще ти пусна снимка да видиш как трябва да е терариума...ама ако е малко паячето знаеш ли клоко време има докато го шибнеш в терариум :ab:
bu6i
Пчела майка

Следваща

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae