Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

един паяк... и историята му.

един паяк... и историята му.

Мнениеот pooroldman » Пон Юли 16, 2012 6:20 pm

Здравейте приятели:) ще Ви разкажа историята на моето паяче и как се запалих по тераристиката:). Всичко започна преди около три месеца... Приятелката ми работеше в зоомагазин (няма да споменавам имена), в който едно момиче беше оставило едно паяче, за да си намери то нови стопани... Но, за съжаление се случи така, че моята приятелка си мислела, че другата продавачка е подарила животинката, другата си мислела, че моята го подарила, а то просто се било скрило под един мъх... докато един ден не отидох и не го видях да търчи из терариума... След хиляда уговорки успях да навия приятелката ми да вземем паяка. По това време животинката беше доста дехидратирана и гладна, тъй като никой не се беше грижил за нея повече от месец... :ai: Та, взех го аз и какво да правя... нямам терариум, нямам представа как се гледа паяк, и на всичкото отгоре точно тогава нямах и лев в джоба...с последните си десет лева купих едно 8 литрово аквариумче, сложих му малко пръст от двора, една пръчка, една саксия за укритие, термометър някакъв чувствителен, който намерих у нас и една стара нощна лампа за да го топля... с времето позакрепих крехкото здраве на паяка и дойде времето да разбера повечко неща за него. Чух се с момичето което го оставило за подаряване и тя ми каза, че вида му е Lasiodora stryatipes, а при нея е сменил 5 кожи. За трите месеца в които го гледам смени още две кожи и понаедря доста. Слагам снимки за да видите в какво живее моя любимец сега и какво му приготвям за жилище.

Първо паяка и жилището му:

Изображение
By pooroldman at 2012-07-16

Изображение

Обаче си помислих... защо да мъча животното в толкова малко аквариумче, като имам възможността да му направя нещо по добро... И така с баща ми се заехме с тази задачка :) направихме голям аквариум от едно старо 4 милиметрово стъкло, който няма да обяснявам много много, защото не е нещо кой знае какво. Само казвам размерите му: 80*40*25 (дължина*ширина*височина). По мои сметки се получи около 80 литра (смята се като всяка от мерките се раздели на 10, и след това резултатите се умножат : 8*4*2.5= 80) Ето и снимка на аквариума:

Изображение

Така се получи големия аквариум, знам че не е нещо кой знае какво но с подръчни материали толкова:) Обаче възникна друг проблем, а именно как по точно да задържа паяка вътре и как да го топля това огромно пространство. Та седнахме с бащата да помислим какво да правим и най-вече от какъв материал да го направим. Решихме, че най-добрия материал с който да свършим работата е "Etalbond". Хванахме няколко парчета еталбонд и започнахме творческа работа. Дизайна е малко странен но смятам, че се получи доста ефективно. Ето и как изглежда капака:

Изображение

Ето го и от долу:

Изображение

И отстрани:

Изображение

А така изглежда върху аквариума:

Изображение

Решил съм на задната страна от към пантите да разположа керамична лампа за греене на терариума и една за осветлението му. Керамичната лампа ще я свържа към един терморегулатор за да поддържам точна температура. всичко още е на хартия де, че всички знаят колко пари струват всички простотии свързани с обзавеждането на читав терариум. За декорацията съм намислил много глезотийки но тях няма да издавам за сега но пък ще качвам снимки докато ги правя:) Ако някой иска да пита нещо за капака и за правенето му ще обяснявам каквото е нужно:) Еми това е като цяло май всичко, което съм направил за сега, но пък ще продължа докато го обзаведа супер яко:)

Искам само да питам някой който повече разбира дали може да определи пола на гадината по снимка от долу? Ето я и снимката:

Изображение

Мерси че прочетохте всичко:) очаквам конструктивна критика:) Поздрави Виктор. :az:
pooroldman
Животинче с въпрос

Re: един паяк... и историята му.

Мнениеот meri » Пон Юли 16, 2012 10:00 pm

Чудесна история и честита животинка. :sunny:
Тъй като не разбирам от тарантули,не мога да ти отговоря,но виж в тази тема,може нещо да ти помогне.

viewtopic.php?f=278&t=15482

Както и в раздела viewforum.php?f=278
Аватар
meri
Пчела работник

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae