Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Идеи за направа терариуми за тарантула...?!

Идеи за направа терариуми за тарантула...?!

Мнениеот jordanmilchev » Сря Май 07, 2008 9:02 pm

Здравейте! Чудя се какъв терариум за тарантулата да си направя. Но не ми идват никакви добри идеи... Тъка,че ако имате някакви снимки на терариуми скици или нещо подобно с което можете да ми помогнете ще ви бъда много благодарен да го споделите :ay: . :bs:
jordanmilchev

Re: Идеи за направа терариуми за тарантула...?!

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 07, 2008 9:05 pm

Изображение
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот jordanmilchev » Сря Май 07, 2008 9:16 pm

Добра идея :) Ако има и други давай :bp:
jordanmilchev

Мнениеот jordanmilchev » Сря Май 07, 2008 9:33 pm

Тази снимка от кой сайт я взе :ay: Предполагам като гледам номерчето,че ще има и други модели ??
jordanmilchev

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 07, 2008 10:07 pm

jordanmilchev написа:Тази снимка от кой сайт я взе :ay: Предполагам като гледам номерчето,че ще има и други модели ??

http://shop.zoomania.org/component/page ... Itemid,32/
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот krizzia » Пет Юни 27, 2008 6:17 pm

Да варваш в свърхестественият извор на злото не е задължително.Хората сами по себе се са способни на всякакви злини.
krizzia
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Авг 12, 2008 5:42 pm

Честно казано трябва да се съобразяваш с видът на паяка тоест - дървесен или земен , дървесните търсят височина докато земните широчина като площ .Лампа не е нужна , аз използвам кора от дърво но се гледа да не е от бор или много изгнила .След като мине през фризера за няколко дни я залепвам със силикон за удобен камък защото ако влажността е висока може да се развие мухал по кората . Стъклен терариум не ползвам също поради простата причина че стъклото е проводник на студът докато плсмасовите кутии не , продават се навсякъде аз моите съм купувал от Бриколаж . Само изрезвам с макетен нож внимателно средата на капака и залепвам мрежа за комари за да има вентилация .
Това е успех . :ay:
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Вто Авг 12, 2008 6:11 pm

OT6ELNIK написа:Честно казано трябва да се съобразяваш с видът на паяка тоест - дървесен или земен , дървесните търсят височина докато земните широчина като площ .Лампа не е нужна , аз използвам кора от дърво но се гледа да не е от бор или много изгнила .След като мине през фризера за няколко дни я залепвам със силикон за удобен камък защото ако влажността е висока може да се развие мухал по кората . Стъклен терариум не ползвам също поради простата причина че стъклото е проводник на студът докато плсмасовите кутии не , продават се навсякъде аз моите съм купувал от Бриколаж . Само изрезвам с макетен нож внимателно средата на капака и залепвам мрежа за комари за да има вентилация .
Това е успех . :ay:

Я сподели повече за тези кутии от бриголаж ?Как изглеждат и т.н. Цена :ad:
jordanmilchev

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Авг 12, 2008 6:25 pm

За какъв паяк става на въпрос , и колко е голям .
Кутиите струват около 10 лв.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Вто Авг 12, 2008 6:28 pm

OT6ELNIK написа:За какъв паяк става на въпрос , и колко е голям .
Кутиите струват около 10 лв.

Lasiodora още не съм го взел , чакам СтР да реши как ще праим :ag: ама са на 1 кожа мисля..
jordanmilchev

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Авг 12, 2008 6:29 pm

Размер няма ли да дадеш , кожи .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот jordanmilchev » Вто Авг 12, 2008 6:39 pm

OT6ELNIK написа:Размер няма ли да дадеш , кожи .

1 кожа казах е за сега,ама аз искам да му приготвя за като стане голям да има убежище...
jordanmilchev

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Авг 12, 2008 6:47 pm

Знаеш ли колко време имаш пред теб .За момента кутия от фото-филм е достатъчна , след време като смени една 2 кожи може 10см кутия . Като порастне тогава си купи кутия да не остане реквизит . Важното е да има влага за да не се дехидратира и няма да имаш грижи . И внимаваи с щурците да не стане жертва , защото са всеядни гадове , аз вече си изпатих и имам едно наум .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Авг 12, 2008 6:59 pm

И аз съм патил от щурци... Възрастен мъжки щурец беше нагризал крака на една малка геникулатка и в последствие тя си го откъсна :bu:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Авг 12, 2008 7:02 pm

А аз какво да кажа Poecilotheria metallica 0.0.1 направо превъртях .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Авг 12, 2008 7:07 pm

От пецилотериите съм имал само руфилати и орната... Имах намерение да правя сериозна колекция, но в последствие интересите ми се промениха и вече съм фен на едни други,безкраки гадове :ap:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот OT6ELNIK » Сря Авг 13, 2008 10:09 am

ViCToRy ; написа:От пецилотериите съм имал само руфилати и орната... Имах намерение да правя сериозна колекция, но в последствие интересите ми се промениха и вече съм фен на едни други,безкраки гадове :ap:

Какво стана с пецилотериите .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Авг 13, 2008 9:55 pm

Подарих ги :ab:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Авг 14, 2008 11:06 am

ViCToRy ; написа:Подарих ги :ab:

Защо icon_dontknow
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Авг 14, 2008 12:23 pm

А защо не ? Когато вече ми е минала тръпката , защо да не зарадвам някой ? :ab: :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот jordanmilchev » Чет Авг 14, 2008 12:36 pm

ViCToRy ; написа:А защо не ? Когато вече ми е минала тръпката , защо да не зарадвам някой ? :ab: :ad:

Ех браво , добра постъпка от Виктори :bi:
jordanmilchev

Мнениеот hangman13us » Чет Авг 14, 2008 8:12 pm

jordanmilchev - аз също направих грешката да си взема терариума преди да съм си взел тарантулата... взех терариум като за голяма Brachypelma Smithi с параметри 20х27х20 - което за възрастен е добре... но аз в последствие си взех същата на едва 2 кожи. И какво стана - сега я гледам в кутия за сос за еднократна употреба... ще си остане в тази кутия поне още 4-5 месеца. Едва тогава ще се мести в готовия терариум. Е разбира се имаш възможност да си вземеш и голяма тарантула, но за нея поне 90 лв. ще трябва да ги прежалиш - независимо от вида...

А самия терариум е въпрос на твоето въображение - можеш да сложиш черупка от кокосов орех за укритие, може да е парче кора, може в един от ъглите да има мъх - избягват се остри предмети, но които тарантулата може да си спука адобменчето... има време - сега само събирай идеи...
Много по-здрави,
hangman13us
hangman13us
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Пет Авг 15, 2008 1:59 pm

hangman13us написа:jordanmilchev - аз също направих грешката да си взема терариума преди да съм си взел тарантулата... взех терариум като за голяма Brachypelma Smithi с параметри 20х27х20 - което за възрастен е добре... но аз в последствие си взех същата на едва 2 кожи. И какво стана - сега я гледам в кутия за сос за еднократна употреба... ще си остане в тази кутия поне още 4-5 месеца. Едва тогава ще се мести в готовия терариум. Е разбира се имаш възможност да си вземеш и голяма тарантула, но за нея поне 90 лв. ще трябва да ги прежалиш - независимо от вида...

А самия терариум е въпрос на твоето въображение - можеш да сложиш черупка от кокосов орех за укритие, може да е парче кора, може в един от ъглите да има мъх - избягват се остри предмети, но които тарантулата може да си спука адобменчето... има време - сега само събирай идеи...

А за твоята Brachypelma Smithi има да си почакаш много по-дълго от колкото предполагаш , не случайно това са рекордьорите при тарантулите за дълголетие - 35 години , чак на 5 година стават полово зряли .
Разполагам с женска на около 2-2.5 години с тяло не повече от 4.5-5 см. извода си направи сам .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот hangman13us » Пет Авг 15, 2008 6:33 pm

OT6ELNIK: Да, знам... в момента доста бавничко се развива - надявам се скоро да смени и да стане на 3 кожи. Твоята на колко е? Но аз не искам огромен паяк просто този вид ми хареса най-много и е доста спокоен... предлагаха ми Blondi на 2 кожи, което беше 5 пъти по-голямо от Smithi-то и на почти същата цена, ама аз отказах. А моята ми излезе малко по-скъпо, защото е внесена от Германия и от това се оскъпи малко - но пък имам доверие на човекът, който ми я продаде и съм убеден, че ще е перфектна като стане на 4-5 години ;-)
Много по-здрави,
hangman13us
hangman13us
Животинче с въпрос

Мнениеот 4o4incety » Нед Авг 17, 2008 12:26 am

versicolor.net/board/index.php
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Мнениеот OT6ELNIK » Пон Авг 18, 2008 11:51 am

hangman13us написа:OT6ELNIK: Да, знам... в момента доста бавничко се развива - надявам се скоро да смени и да стане на 3 кожи. Твоята на колко е? Но аз не искам огромен паяк просто този вид ми хареса най-много и е доста спокоен... предлагаха ми Blondi на 2 кожи, което беше 5 пъти по-голямо от Smithi-то и на почти същата цена, ама аз отказах. А моята ми излезе малко по-скъпо, защото е внесена от Германия и от това се оскъпи малко - но пък имам доверие на човекът, който ми я продаде и съм убеден, че ще е перфектна като стане на 4-5 години ;-)

Принципно ако искаш грозно ненаситно и огромно чудовище това е блондито , аз лично нямам интерес към спокоините видове вече , и няма да пазарувам за в бъдеще .
Не знам колко кожи е , за съжаление не съм си водил статистика на смените , само размер на тялото , който съм дал .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот hangman13us » Пон Авг 18, 2008 12:44 pm

[quote="OT6ELNIK"] Принципно ако искаш грозно ненаситно и огромно чудовище това е блондито , аз лично нямам интерес към спокоините видове вече , и няма да пазарувам за в бъдеще .
Не знам колко кожи е , за съжаление не съм си водил статистика на смените , само размер на тялото , който съм дал .[/quote]

Да, ама аз не исках агресивно животно - естествено Blondi привлича с размерите си... определено всеки в началото проверява коя е най-голямата тарантула. Аз също го направих :ah: но не съм готов за нещо кой знае колко агресивно - след време, като се пообиграя ще си взема и Blondi - мен ме кефят... smiley24
Много по-здрави,
hangman13us
hangman13us
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Пон Авг 18, 2008 12:48 pm

hangman13us написа:Да, ама аз не исках агресивно животно - естествено Blondi привлича с размерите си... определено всеки в началото проверява коя е най-голямата тарантула. Аз също го направих :ah: но не съм готов за нещо кой знае колко агресивно - след време, като се пообиграя ще си взема и Blondi - мен ме кефят... smiley24

Честно казано не са нищо особенно като вид само внушителния размер , хвърля уртикални косми , хапе и яде като разпран .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот alquimista » Сря Окт 22, 2008 6:23 pm

Здравейте ...ще си взимам Аурестриата , терариумът ми от предния паяк е 25х25х25 .

мрежа има само на капака , като я обхваща целия ... Подходящ ли ще бъде за моята Аура
дали ще е добро проветрението

hsuh
Fight and you`ll never survive...Run and you`ll never escape!!!
alquimista
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Сря Окт 22, 2008 10:11 pm

Честно казано не са нищо особено като вид, само внушителния размер, хвърля уртикални косми, хапе и яде като разпрана.
За паяци ли си говорим :ad: :ap:
Гуугъл каза че нема такова животно като "уртикални косми" icon_dontknow
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Сря Окт 22, 2008 10:19 pm

Уртикарни ве сасин :sunny: /нещо ми изчезна латиницата и затова ти пиша ника на кирилица..сори :ax: /.....alquimista,коло ще е голямо паячето icon_dontknow ...щото от това зависи добре ли ще му е или не в терариума който си описал :ad:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот alquimista » Сря Окт 22, 2008 11:39 pm

мъничке паленце, на около 4 месеца МАХ въпросът ми е отправен най-вече за проветряването на терариума ...понеже има мрежа само отгоре на капака (цяла мрежа) :ac:

по принцип не съм дотам вещ ...терминологията ми куца , иначе от обща култура разбирам от паяци

преди това имах Brachypelma albopilosa :ab: ...
alquimista
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Сря Окт 22, 2008 11:58 pm

alquimista написа:мъничке паленце, на около 4 месеца МАХ въпросът ми е отправен най-вече за проветряването на терариума ...понеже има мрежа само отгоре на капака (цяла мрежа) :ac:

по принцип не съм дотам вещ ...терминологията ми куца , иначе от обща култура разбирам от паяци

преди това имах Brachypelma albopilosa :ab: ...

:ag: :ag: :ag: Аве то да не е куче ве alquimista,та да му определяш така възраста :ag: на колко кожи ще е icon_dontknow ....а щом си имал друг паяк/всъщност какво му се е случило на албогансчето :ag: /би трябвало да знаеш за какво става въпрос.... icon_dontknow ....както и да е ,ако целия капак ти е мрежа, как ще му подържаш влажноста и температурата icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kitana » Сря Окт 22, 2008 11:59 pm

Най-добре ще е отстрани,или...?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот bu6i » Чет Окт 23, 2008 12:08 am

kitana написа:Най-добре ще е отстрани,или...?

Ами проветрението си е важно,зависи от вида .....но принципно трябва да има мрежа и отгоре и отстрани...и в зависимост от големината на терариума и вида на паяка ,варира и големината на мрежата...разбра ли нещо Ели :sunny: :ag: ...аве има снимки по форумите...а ако не е ясно и аз мога да пусна една.... smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот alquimista » Чет Окт 23, 2008 10:36 am

bu6i ...мноого добре знам,че възрастта му се определя по кожите -НО като не ми е дадена такава информация !!????

нали знам откога се е пръкнало паячето - така че не виждам какво пречи да кажа ...може би на спец тераристи,като теб, ще говори нещо , затова и казах, че не съм много вещ.

Що се отнася за проветрението, също съм чел и чел че трябва да има от 2 различни места мрежа за проветрение, но ми е и интересно как моята албопилоза живя 7 години hsuh

Смятам все пак да го преустроя малко и да му сложа една допълнителна отстрани (но има време)
alquimista
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Окт 23, 2008 5:40 pm

Големината на паяка се определя по-кожите или по-размера на тялото , за толкова малък паяк не ти е нужен толкова голям терариум , и за момента и кутиика10*10*10 ще ти свърши работа ако паяка е на 3-4 кожи .
Желателно е вентилацията е да е само от една страна , при мен това е капака на терариума .
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот alquimista » Чет Окт 23, 2008 6:39 pm

Благодаря, отшелник ... Да разбирам, че също е вариант - да имам мрежа само отгоре, на капака

[friendship.gif]

М/у другото вече си го взех звяра ;]
alquimista
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Чет Окт 23, 2008 10:50 pm

alquimista,да ти е честито паячето smiley24 .....моята aureostriata ми е любима :sunny: .....засега...и да на този вид не му трябва кой знае колко влажност и става капака да е мрежа ,при наличието на съдче с вода :ap: и колко санта е все пак паячето?....не отговори защо ти даде фира албогансчето icon_dontknow щом е живяло 7 години би трябвало да е женска........ имам чувството ,че и в стаята да я бях пуснал моята щеше пак да си е жива....супер кучета са :ap:
Отшелник,да не си извадиш погрешно заключение ,че се дърлям :bs: ...ама да те питам и дървесните ти паяци ли са с проветрение само на капака.....честно не съм никакъв капацитет :ag: ...имам си представа някаква и съм отворен за нови знания :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Пон Окт 27, 2008 12:09 pm

bu6i написа:Отшелник,да не си извадиш погрешно заключение ,че се дърлям :bs: ...ама да те питам и дървесните ти паяци ли са с проветрение само на капака.....честно не съм никакъв капацитет :ag: ...имам си представа някаква и съм отворен за нови знания :ab:

Всичките ми терариуми имат мрежа на капака за вентилация , за да не се развиват разни паразити и тем подобни .
Споко ако имаш някакви въпроси питай стига да имам свободно време ще ти отговоря.

Относно определянето на пола както и видът на някои сперматеки при различните видове . [smile3537.gif] [smile3537.gif]

http://tarantulas.tropica.ru/ru/node/332
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... 03.html%3F
http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... 3%26sa%3DN
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот bu6i » Пон Окт 27, 2008 11:09 pm

Добре де Отшелник, а как им запазваш влагата icon_dontknow ..всъщност прав си .....не се въдат гадове разни ...ама така трябва да си познаваш добре паячетата за да реагираш ако нещо не е наред smiley24
П.с. а за пола на това паяче от снимката и без сперматек си е мъжко :ab:
bu6i
Пчела майка

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae