Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Кои крушки са най-за паяжиноплетачите

Кои крушки са най-за паяжиноплетачите

Мнениеот zoomaniak » Пет Юли 11, 2008 12:18 am

icon_dontknow - я споделете - че ми липсва информация.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Re: Кои крушки са най-за паяжиноплетачите

Мнениеот COLUBER » Пет Юли 11, 2008 10:09 am

Ми аз не знам да има специялни крушки за тях. На моя явно не му е проблем да си плете паяжини на обикновената крушка icon_dontknow
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пет Юли 11, 2008 9:11 pm

Значии принципно този въпрос се отнася предимно за дървесните видове, тъй като те плетат повече а и те най често достигат крушките. Според мен важното е само да не се нагрява много за да не се нарани паяка. Ако крушката се използва само за осветление препоръчвам луминисцентна или от тия енергоспестявашите. По принцип ако има друг начин на отопление даже е желателно да няма крушка, паяците обикновенно се крият от ярката светлина.
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот OT6ELNIK » Вто Авг 12, 2008 4:58 pm

ViCToRy ; написа:Значии принципно този въпрос се отнася предимно за дървесните видове, тъй като те плетат повече а и те най често достигат крушките. Според мен важното е само да не се нагрява много за да не се нарани паяка. Ако крушката се използва само за осветление препоръчвам луминисцентна или от тия енергоспестявашите. По принцип ако има друг начин на отопление даже е желателно да няма крушка, паяците обикновенно се крият от ярката светлина.

Почти цялата ми колекция се състои от дървесни паяци и всичките се дразнят от светлината .
В нито един от терариумите не съм монтирал осветление , и честно казано се развиват отлично .
Ако става на въпрос някои високопланински видове не понасят високата температура като :
Poecilotheria subfusca , Poecilotheria smithi .
Такаче лампата е излишна при отглеждането на тарантула , освен ако температурата е твърде ниска , за предпочитане е лампата да е червена и вън терариума за да няма смъртни случай .
А за паяжината е относително казано кои колко плете - някои плетът много Psalmopoeus irminia други само когато се подготвят за смяна на кожата или тъй наречено линеене .
OT6ELNIK
В ятото

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae