Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Poecilotheria subfusca 0.1

Poecilotheria subfusca 0.1

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Авг 21, 2008 11:39 am

Изображение

Едина от най-красивите тарантули и същевременно най-трудна за отглеждане и размножаване . [smile3537.gif] [smile3537.gif] :az: icon_bowdown
Последна промяна OT6ELNIK на Чет Авг 21, 2008 11:47 am, променена общо 2 пъти
OT6ELNIK
В ятото

Re: Poecilotheria subfusca 0.1

Мнениеот zoomaniak » Чет Авг 21, 2008 11:42 am

Пфууу готин паяк - баси icon_bowdown :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Чет Авг 21, 2008 11:46 am

Аз за този вид не знам нищо-ще разкажеш ли малко повече за него?

Така като гледам,единственото,което мога да кажа ,е че е достатъчно агресивен и нервен,за да не става за начинаещи :ab: .
Мъжки ли е?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Авг 21, 2008 12:34 pm

kitana написа:Аз за този вид не знам нищо-ще разкажеш ли малко повече за него?

Така като гледам,единственото,което мога да кажа ,е че е достатъчно агресивен и нервен,за да не става за начинаещи :ab: .
Мъжки ли е?

100% женски личи си най-вече по-орнамета , които при мъжките индивиди не е толкова силно изразен .
Този вид е високопланиски обитава Индонезия - джунглите на Шири-Ланка силно отровен но и много красив един от тъй наречените орнаментни паяци или тарантули от рода Poecilotheria .
Дървесен вид , достига 15-17 см. с краката , може да живее на групи дефакто социален .
При отглеждане в домашни условия 20-25 градуса максимална температура , влажност не по малко от 80% - задължително .
Един от трудените видове за размножаване .
Не е препоръчителен за начинаещи .

[smile3537.gif] [smile3537.gif]
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот kitana » Чет Авг 21, 2008 1:03 pm

Научих нещо ново...Паяка е много красив....Но...какво значи "силно отровен"?Отровата на тарантулите не е ли опасна за човека само ако е алергичен към нея?Е,може да се получи реакция,нооо все пак....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Авг 21, 2008 1:52 pm

kitana написа:Научих нещо ново...Паяка е много красив....Но...какво значи "силно отровен"?Отровата на тарантулите не е ли опасна за човека само ако е алергичен към нея?Е,може да се получи реакция,нооо все пак....

Означава , че е силно отровен вид но в отровните жлези не произвежда толкова голямо количество отрова за да убие човек .
Преди години имах късмета да усетя ефекта от един африкански вид (Heteroscodra maculata- африканска петниста тарантула) а женската беше 5-6 см. с краката , повярвай ми не е хич приятно , а и ефекта продължава след време.
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот OT6ELNIK » Чет Авг 21, 2008 4:44 pm

Забравих да добавя , преди заплождане на женската е задължително да се зазими .

Для разведения необходима имитация периода покоя. [smile3537.gif] [smile3537.gif]
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот hangman13us » Сря Сеп 03, 2008 11:54 am

[quote="OT6ELNIK"]Забравих да добавя , преди заплождане на женската е задължително да се зазими .

[b]Для разведения необходима имитация периода покоя.[/b] [smile3537.gif] [smile3537.gif][/quote]

Какво точно имаш предвид с това "зазими"!? Аз не съм много по дървестните видове, но този беше един от първите които видях на живо и наистина е много красив... в един от форумите за паяци видях снимка на 5 паяка, които живееха в група - беше много любопитно. Собственикът им обясняваше, че си имали дори водеща женска, която се развивала доста по-бързо от останалите и доминирала в лова на пуснатите от него насекоми.
Много по-здрави,
hangman13us
hangman13us
Животинче с въпрос

Мнениеот OT6ELNIK » Сря Сеп 03, 2008 1:51 pm

hangman13us написа:
OT6ELNIK написа:Забравих да добавя , преди заплождане на женската е задължително да се зазими .

[smile3537.gif] [smile3537.gif]

Какво точно имаш предвид с това "зазими"!? Аз не съм много по дървестните видове, но този беше един от първите които видях на живо и наистина е много красив... в един от форумите за паяци видях снимка на 5 паяка, които живееха в група - беше много любопитно. Собственикът им обясняваше, че си имали дори водеща женска, която се развивала доста по-бързо от останалите и доминирала в лова на пуснатите от него насекоми.

Для разведения необходима имитация периода покоя.

http://tarantulas.tropica.ru/ru/evoluti ... cilotheria - погледни тук !!!

[smile3537.gif] [smile3537.gif] [smile3537.gif]
OT6ELNIK
В ятото

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae