Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Хм - съжителство между няколко паяка

Хм - съжителство между няколко паяка

Мнениеот zoomaniak » Съб Сеп 13, 2008 9:19 pm

Възможно ли е такова чудо.
Какво е нужно:
- подбиране на видове
- супер голямо пространство - терариум

Или да забравя за този мой размисъл...
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Хм - съжителство между няколко паяка

Мнениеот mommovet » Съб Сеп 13, 2008 9:36 pm

Забрави го... Може няколко от един вид, но при много добро гледане и голямо пространство - при дървестните видове, при които разликата в размера не е толкова голяма.. За другите случаи си правиш един вид хранителна верига... :ag:
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Съб Сеп 13, 2008 9:59 pm

С някои видове Poecilotheria и Avicularia става номера :ab: Също и с някои Holothele май ставаше,не съм сигурен :ay:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот StR » Нед Сеп 14, 2008 1:54 am

Един човек от тераристика правеше такъв опит с регалиси :ab:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот mommovet » Нед Сеп 14, 2008 3:03 am

Понеже и аз съм си правила опити. Прочетете първото ми мнение по темата и не се опитвайте... Само дървесни и то от един вид... на поне един кубичен метър площ и много гъсто залесяване за най-много четири паяка. В противен случай пак има редукция.. :ag: И това е при кански грижи, иначе на тази площ повече от два няма начин...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот OT6ELNIK » Пон Сеп 15, 2008 11:38 am

mommovet написа:Понеже и аз съм си правила опити. Прочетете първото ми мнение по темата и не се опитвайте... Само дървесни и то от един вид... на поне един кубичен метър площ и много гъсто залесяване за най-много четири паяка. В противен случай пак има редукция.. :ag: И това е при кански грижи, иначе на тази площ повече от два няма начин...

Тези видове се наричат социални , характерни са за род Pocilotheria поне само с тях съм запознат , възможно е да има подобни случаи и при други видове .

http://tarantulas.tropica.ru/ru/evoluti ... cilotheria
OT6ELNIK
В ятото

Мнениеот Aquila » Съб Яну 03, 2009 1:14 am

mommovet написа:Понеже и аз съм си правила опити. Прочетете първото ми мнение по темата и не се опитвайте... Само дървесни и то от един вид... на поне един кубичен метър площ и много гъсто залесяване за най-много четири паяка. В противен случай пак има редукция.. :ag: И това е при кански грижи, иначе на тази площ повече от два няма начин...
Явно не сте отглеждали много паяци, защото всяка от препоръките ви е напълно погрешна за подобен род начинание. Не заблуждавайте хората с погрешна информация.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот mommovet » Пон Яну 12, 2009 11:37 pm

Всъщност съм отглеждала доста паяци, от вече много години, а и в момента имам прилично количество. Това, което пиша не си го измислям, а е следствие от сериозно четене, дългогодишна практика и мои и чужди опити. :az:
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Яну 12, 2009 11:40 pm

А някой ще ме свете ли, каква е идеята на тези комуни icon_dontknow ....мен малко на руска рулетка ми прилича :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Вто Яну 13, 2009 1:32 am

Няма кой знае колко разумно обяснение...
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Яну 13, 2009 1:45 am

Не ми се пише аз кво мисля,че ще засегна доста народ :ab: ......кво ми става :ab: ...много миролюбиво съм настроен :ab: .....незнам ,но и при най-големите уж разбирковци из чуждите сайтове има фира в комуните...... icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот mommovet » Вто Яну 13, 2009 2:05 am

Да, те се правят единствено с цел атракция по изложения и терариуми за туристи. Нормалните паяколюбители намират за по-здравословно да си ги гледат отделно.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Вто Яну 13, 2009 7:12 pm

Явно не четете където и както трябва, тъй като не сте наясно какъв инстинкт трябва да се предизвика при паяци, за да живеят заедно. За да просъществува една колония, да речем от дървесни азиатски паяци, първо съда трябва да е малък и да "расте" заедно с животните, укритията да са малко, паяците да са от един пашкул и да са доста повече от 2-3, обилно хранене.

на поне един кубичен метър площ и много гъсто залесяване за най-много четири паяка. В противен случай пак има редукция.. :ag: И това е при кански грижи, иначе на тази площ повече от два няма начин...
Това което вие сте описали е най-лесния начин да бастисате 2-3 паяка. Интересно ми е и какво имате предвид под "кански грижи".

Само дървесни
Да не говорим, че повече родове земни паяци живеят на групи, отколкото дървесни

Комунално се отглеждат не по нечия глупава приумица или още по-малко това глупаво твърдение
атракция по изложения и терариуми за туристи

а защото по принцип така живеят при определени условия.

Всички професионални арахнолози от BTS, отглеждат комуналните видове, комунално. А "фирата" е нещо напълно нормално и допустимо в една колония.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот mommovet » Вто Яну 13, 2009 9:49 pm

Всички паяци, независимо от вида са канибали. Някой видове са по-толерантни към представители от същия вид и при условие, че са на достатъчно голяма площ, имат достатъчно укрития и се хранят добре, може да се гледат заедно - дори тогава винаги може някой паяк да бъде изяден. При половозрели индивиди повече от 4 на 1м3 е практически невъзможно. Трудът, който имам предвид, е условията в терариума да се поддържат на оптимално ниво, да се настани половозряла женска, да се осигурят един или повече мъжки и да се опази и излюпи поколение, което да бъде така наречената "комуна", както ти вероятно си я представяш . Няма начин как това да не отнеме поне година и половина две - на това казвам кански грижи. След това, при достигане на полова зрялост паяците трябва да бъдат разделени, защото край с комуната.
Паяците не са социални животни и ако живеят заедно, то е само защото условията го налагат, а не поради някакъв техен инстинкт - те просто се търпят, но нищо повече и не знам кой сериозен арахнолог прави такива комуни /единствено вероятно с научна цел за да наблюдава поведението им или по изложения за атракция/. Любителите правят такива глупости, но аз на това му казвам извращение.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Вто Яну 13, 2009 10:11 pm

mommovet написа:Всички паяци, независимо от вида са канибали. Някой видове са по-толерантни към представители от същия вид и при условие, че са на достатъчно голяма площ, имат достатъчно укрития и се хранят добре, може да се гледат заедно - дори тогава винаги може някой паяк да бъде изяден. При половозрели индивиди повече от 4 на 1м3 е практически невъзможно. Трудът, който имам предвид, е условията в терариума да се поддържат на оптимално ниво, да се настани половозряла женска, да се осигурят един или повече мъжки и да се опази и излюпи поколение, което да бъде така наречената "комуна", както ти вероятно си я представяш . Няма начин как това да не отнеме поне година и половина две - на това казвам кански грижи. След това, при достигане на полова зрялост паяците трябва да бъдат разделени, защото край с комуната.
Паяците не са социални животни и ако живеят заедно, то е само защото условията го налагат, а не поради някакъв техен инстинкт - те просто се търпят, но нищо повече и не знам кой сериозен арахнолог прави такива комуни /единствено вероятно с научна цел за да наблюдава поведението им или по изложения за атракция/. Любителите правят такива глупости, но аз на това му казвам извращение.
А аз на това му казвам невежество по темата. За мен диалога приключи, надявам се да не се подведат новите терастити по писаниците ви, а да потърсят сериозни източници.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот mommovet » Вто Яну 13, 2009 10:42 pm

Лека вечер и приятно ограмотяване. Който иска да си прави комуни прав му път.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот vladdark » Вто Яну 13, 2009 11:08 pm

Всъщност канските грижи за които спомена дамата не са толкова кански. Стига да си намерите малки. Ето ги моите заедно с терариума им. Тук са приблизително от март миналата година. Снимката е от тогава.
Poecilotheria regalis(Масс)
Изображение
Връзка към оригиналната снимка: Poecilotheria regalis (Масс)

Изображение

Тук вече са от сравнително скоро. ВСИЧКИ 5 паяка са в 1 укритие, направено от ТЯХ. През нощите обаче настава истинското забавление когато излязат. Разхождат се насам натам допират се и продължават. Тъй като доста пораснаха се налага отвреме навреме да им давам на всеки един по една голяма златка. Терариума е 50 висок 40 см широк и около 35 дълбок.Poecilotheria regalis(Масс)
Изображение

Изображение

Естествено , напълно наясно съм че в една колония вероятност за канибализъм има. Сингълите обаче нямат много общо нито с гледането, нито с красотата на една колония! Да не говориме и за опита с който се бях захванал с муринусите. Малките диванета се чувстваха перфектно. Той бтв все още продължава но в други ръце ;). Има много интересна тема за започване на колония за холотелета заедно със снимков материал, като се проследява развитието с ГОДИНИ. Единственото неудобно нещо идва с почистване /ако се налага и с изхранването. До колкото си спомням даваха щурци с различни размери. Всяка седмица. Всъщност намерих я. Ето: ЦЪК
Нима не е красиво и забавно? И естествено не е 2 кубика терариума ;)
vladdark
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Яну 13, 2009 11:12 pm

[smile337.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Вто Яну 13, 2009 11:44 pm

Aquila написа:А аз на това му казвам невежество по темата. За мен диалога приключи, надявам се да не се подведат новите терастити по писаниците ви, а да потърсят сериозни източници.

Момо е много права.Човек трябва да внимава какво нарича невежество ....
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот Aquila » Вто Яну 13, 2009 11:52 pm

Мерси Владо, че писа по темата. Да видят хората нещо истинско, а не празни приказки. А муринусите са пушка, 8 парчета в салатена кутия. Вече са сантиметър тяло и скоро ще трябва да ги местя :ag:

kitana написа:Момо е много права.
В кое по точно?
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот vladdark » Сря Яну 14, 2009 12:02 am

kitana написа:Момо е много права.Човек трябва да внимава какво нарича невежество ....

За кое е права? За това ли: Любителите правят такива глупости, но аз на това му казвам извращение... ???
Че съм любител да, но какво извратено видя в поста ми? Или къде си пролича глупостта? Поне прочете ли линка който дадох? И в крайна сметка кое нейно твърдение се подкрепи? icon_surprissed
vladdark
Животинче с въпрос

Мнениеот bu6i » Сря Яну 14, 2009 12:16 am

Владо....теб не те познавам ....лично.....само от сайтовете......и правиш добро впечатление smiley24 .....С Иво се познаваме.....не сме обсъждали комуните,всеки си има виждане по въпроса....ти като "любител"....момовет като доктор.....Иво като биолог....аз ...като аз :ab: ......това че тя и аз не харесваме фирата в комуните....която не се отрича от вас ....нищо не значи.....това са наши мнения.....вие си имате свое.....всеки който чете си прави изводи и си решава за себе си.....съгласи се ,че не върви, един новоизпечен терарист да се юрне със 10-на муриноса в кутия от сладолед :ab: ....наистина линка който си дал е интересен....и полезен smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот vladdark » Сря Яну 14, 2009 5:46 pm

Мерси за добрите думи към мен, въпреки че според моето мнение не успявам да се доближа дори до доброто впечатление , но това е друга тема. Искам да ти кажа че и ние не харесваме фирата. Определено. Спорът се развиваше в друга насока и затова се намесих. Ненужно високите цени (за сега) които се потдържат на паячковците пречи на млад терарист или любител да си направи колония с друго освен муринус. Но нали не мислиш че регалиса или светкавичното холотеле са за начинаещи? Бтв аз имах идея за холотелета но за съжаление моето се оказа мъж, а си мисля че в бг за сега няма жена. Ей го:
Holothele spp.(Venezuela)
Изображение
Връзка към оригиналната снимка: Holothele spp. (Venezuela)
Спора започна от това, че момо според мен се опитва да наложи невъзможността според нея (или извращението) на една колония. Теоретично много силно влияят думите и, но на практика се оказва че нещата са меко казано обратно. Това би подвело някой , който наистина иска да научи нещо за колониите.
vladdark
Животинче с въпрос

Мнениеот mommovet » Сря Яну 14, 2009 7:55 pm

Враг съм на колониите и толкова. Стила на този разговор за съжаление ми напомни защо миналата година окончателно спрях с терариумната дейност и животните ми сега са само домашни любимци. icon_surprissed
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот Aquila » Сря Яну 14, 2009 8:58 pm

Това че си враг на нещо, не ти дава право да даваш напълно погрешна информация, с цел изкуствено да отблъснеш от него новите хобисти.

И аз например съм враг на златните рибки и така наречените "папагали", и смятам че отглеждането им е извращение и гавра с природата, а и мъчение за самите риби, но не съм тръгнал по форумите да приказвам измишльотини.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 14, 2009 9:15 pm

Хобиста тип новак не е ли най-добре да не се докосва до колонии докато не изучи занаята. Или колониите, с тях може и новак да стартира smilie8
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Сря Яну 14, 2009 9:59 pm

zoomaniak написа:Хобиста тип новак не е ли най-добре да не се докосва до колонии докато не изучи занаята. Или колониите, с тях може и новак да стартира smilie8
Естествено трябва да има опит и желание да се учи и чете, но когато още от началото му се наблъска главата с небивалици, какъв стимул ще има изобщо да чете и да се развива в насоката.
Колониите, както и размножаването са "висшия пилотаж" в този дял на тераристиката. Няма такова удоволствие, като една голяма добре развиваща се колония... поведението, взаимоотношенията, храненето, караниците... :bp:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот bu6i » Сря Яну 14, 2009 11:33 pm

Аве Иво ....то кой ли слуша ,кво му се говори :ab: ....сам знаеш ,че първо се взима паяка ,а после се почва със въпросите......и аз така съм процедирал :ag: :ag: :ag: ......това което каза в последния си пост .........това е важното да се запомни от бъдещите, а и от някои настоящи, тераристи........за комуните всеки с опит, сам може да вземе решение и има право на мнение smiley24 ........знаеш ,че много мразя да ми мрат животни....и затова не ми харесва идеята.....но това си е мое мнение......момо е доктор и като такава мнението и е принципно smiley24 ...няма сми да се дърляте smiley24 ....по -добре нащракай твоите муринуси.....и ги пускай да ги видим :bp:...а и хънтъра може да нащрака неговите 35 :ai: броя :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 17, 2009 3:40 pm

На колко см (кожи) е нормално да се вземат (подготвят) паяците за колонията.

Трябва ли да има разстеж на жилището спрямо растежа на паяците. Или може да се пускат в крайното им жилище.

Колко кв/см са = на 1 паяк или това не е от значение.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Яну 17, 2009 4:24 pm

1. Възможно най-малки, най-добре от самия пашкул да не се разделят. В зависимост от вида може и на по-голям размер, но тогава се увеличава рискът.

2. Естествено. В голям съд нямат "стимул" да живеят заедно и всеки е плячка за другия. По-добре да има е лека тясно, отколкото много широко. Имаме 5+ рода, които могат да живеят комунално, така че за всеки е индивидуално.

3. Паяците са триизмерни животни, а не рисунки от комикси, така че кубическите сантиметри са по правилни. Имаме 5+ рода, които могат да живеят комунално, така че за всеки е индивидуално.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 17, 2009 5:34 pm

Кой може да даде добра оферта в момента ....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Aquila » Съб Яну 17, 2009 5:43 pm

За какво :bu:
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот StR » Съб Яну 17, 2009 5:47 pm

zoomaniak написа:Кой може да даде добра оферта в момента ....

Този,който продава доста от един и същи вид:
http://terraristic.net/forum/index.php/ ... 046.0.html
Не знам,доколко е валидна обявата,но щом темата не е заключена...
Велко има доста пецилотерки:
http://terraristic.net/forum/index.php/ ... 748.0.html
По думите на Иво тези би трябвало да са доби кандидати.Не знам по колко броя има,обаче.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот Aquila » Съб Яну 17, 2009 7:12 pm

Владо отдавна няма муринуси, а пукитата на Велко са прекалено големи за колоня, да не говорим за цената.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот StR » Съб Яну 17, 2009 7:36 pm

Aquila написа:Владо отдавна няма муринуси, а пукитата на Велко са прекалено големи за колоня, да не говорим за цената.

Е нали каза бебета,тези все още не спадат към категорията "Млади".
StR
В глутницата

Мнениеот bu6i » Съб Яну 17, 2009 8:26 pm

Хънтъра :ab: .....най- добрата оферта към момента е неговата.....6-10лв за муринус smiley24
bu6i
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 17, 2009 8:35 pm

bu6i написа:Хънтъра :ab: .....най- добрата оферта към момента е неговата.....6-10лв за муринус smiley24

Това става ли за колония от муриноси и колко броя...или не е желателно направо в такъв терариум да се слагат а :ah: :ah: smilie8
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Съб Яну 17, 2009 8:49 pm

Аааааа :ab: ... тук Иво или Владо да кажат ...става или не....дай размерите.....но аз си мисля ,че е голямо като за начало....що ве Зоо,колония ли ще правиш :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот StR » Съб Яну 17, 2009 10:53 pm

zoomaniak написа:
Това става ли за колония от муриноси и колко броя...или не е желателно направо в такъв терариум да се слагат а :ah: :ah: smilie8

Временно решение.Този е за дървесни тарантули,Стамене.
StR
В глутницата

Мнениеот Aquila » Съб Яну 17, 2009 11:00 pm

Стамене, вземи си една брахипелмичка или някой чилийски паяк, не скачай веднага в дълбоките води.
Аватар
Aquila
В глутницата

Мнениеот vladdark » Съб Яну 17, 2009 11:56 pm

На Велко пукитата отдавна са разделени , ако са били от 1 пашкул. По добре си вземи един дървесен дивак, погледай го малко и виж дали ще се оправиш ако умножиш проклетията по 5 примерно :) Но според мен си вземи пукита а не муринуси. Верно муринуса е ефтин, но все пак доста плете. Пукитата са по активни според мен.
Ако все пак си решил муринус - има вероятност Ники да изкара RCF.
vladdark
Животинче с въпрос

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae