Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Искам да си купя тарантула

Искам да си купя тарантула

Мнениеот fireking » Съб Фев 14, 2009 8:18 pm

здравейте!искам да ви попитам от къде мога да си купя тарантула и на каква цена?с какво се хранят тези паяци и изискжат ли някакви по специални грижи? :bv:
БЛАГОДАРЯ ВИ! :bs:
fireking
В стадото

Re: Помогнете , търся брашнени червеи за София

Мнениеот StR » Съб Фев 14, 2009 8:22 pm

fireking написа:здравейте!искам да ви попитам от къде мога да си купя тарантула и на каква цена?с какво се хранят тези паяци и изискжат ли някакви по специални грижи? :bv:
БЛАГОДАРЯ ВИ! :bs:

Постът Ви няма нищо общо в тема "Търся", но да бъдем услужливи : на въпросите ви не може да се отговори с точност. От къде сте? "Тарантула" е твърде общо, вид? Цените варират между 10 лева и над 1000. Тарантулите за начинаещи не изискват много по-специални грижи. Гледат се малко по-трудноо от рибки. Насекомоядни са.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Re: Искам да си купа тарантула

Мнениеот drebcho i glamcho » Съб Фев 14, 2009 8:25 pm

Хората писали ..писали :ajaweki: ти сега чети.. чети smiley24

Ей тук
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот fireking » Съб Фев 14, 2009 8:32 pm

ами знам ли? hsuh просто ми се щеше да си имам паяче некфо...ами примерно някакво паяче на цена от 40-50лв?колко голямо може да стане?
fireking
В стадото

Мнениеот StR » Съб Фев 14, 2009 8:35 pm

fireking написа:ами знам ли? hsuh просто ми се щеше да си имам паяче некфо...ами примерно някакво паяче на цена от 40-50лв?колко голямо може да стане?

Амиии за тези парите можете да си вземете Grammostola pulchra от Иво Катрафилов. Това е една много спокойна и лакома тарантулка, която дава да бъде държана в ръка и е перфектна за начинаещи. Пък и попринцип те са скъпички, така че това е добра сделка :ab:

В случай, че ги е свършил, можете да говорите с него за някоя друга тарантулка, например Grammostola rosea.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот fireking » Съб Фев 14, 2009 8:40 pm

тези тарантули отровнили са?хапят ли и ако те ухапят могат ли да напражят нещо по сериозно?
fireking
В стадото

Мнениеот kitana » Съб Фев 14, 2009 8:58 pm

Ако си алергичен,предполагам няма да ти бъде много добре. :ap: Не ми обръщай внимание,само те плаша. :ad: Може да те засърби от уртикарните косъмчета,които може да изхвърли,ако я подразниш.А може и изобщо нищо да не усетиш.
В зоо-инфо.орг има доста информацийка за тях по видове.Провери Grammostola pulchra и grammostola rosea.ДОбре те е насочил Str към тях.И аз мисля да си взимам такава(пулхра) по натам.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот fireking » Съб Фев 14, 2009 9:19 pm

а може ли да ме захапе или само това?примерно може ли да ми стане нещо по сериозно или само някаква алергична реакция?
fireking
В стадото

Мнениеот StR » Съб Фев 14, 2009 9:21 pm

fireking написа:а може ли да ме захапе или само това?примерно може ли да ми стане нещо по сериозно или само някаква алергична реакция?

Тези видове не. Има видове, които са агресивни и на драго сърце ще Ви "гризнат". Ако, разбира се, дразните тарантулката, тя ще застане в бойна позиция и ще се опита да Ви ухапе.
StR
В глутницата

Мнениеот fireking » Съб Фев 14, 2009 9:25 pm

да разбирам...значи не е агресивна и не може да ти стори нищо кои знае какво :bp: това е добре,но малко имам проблем с майка ми :ag:
fireking
В стадото

Мнениеот bu6i » Съб Фев 14, 2009 9:27 pm

:ag: :ag: :ag: С доста неща имаш проблем :ab: ....не е само майка ти :ab: .....най-вече с четенето ти е проблема :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот StR » Пет Фев 20, 2009 10:42 pm

Та сега какво, ще се взима ли тарантула за уморяване :ag: :ag:
StR
В глутницата

Мнениеот fireking » Съб Фев 21, 2009 7:57 am

Няма да си взимам,макар че ми харесват тези животни и бих се старал да се грижа добре за тях,но майка ми започва да ме смята за луд напоследък и май ще прпусна :ag: :ag:
fireking
В стадото

Re: Искам да си купя тарантула

Мнениеот etinka » Чет Мар 11, 2010 5:25 pm

Здравейте, много искам да си взема тарантулка и от всичко което прочетох май Grammostola rosea са подходящи за начинаещи. А са и много симпатични. Може ли да ми кажете горе долу като цена как са и от къде мога да си взема. На пазара на Подуене имат ли? И има ли терариуми за тях там. И с какво е необходимо да оборудвам терариума им, там могат ли да ми помогнат? И ако има нещо което пропускам да попитам ще съм благодарна ако допълните. Извинявам се ако не е трябвало да пиша тук, но съм начинаеща тук и още се уча :)
etinka
Животинче с въпрос

Re: Искам да си купя тарантула

Мнениеот OT6ELNIK » Съб Апр 03, 2010 6:44 pm

etinka написа:Здравейте, много искам да си взема тарантулка и от всичко което прочетох май Grammostola rosea са подходящи за начинаещи. А са и много симпатични. Може ли да ми кажете горе долу като цена как са и от къде мога да си взема. На пазара на Подуене имат ли? И има ли терариуми за тях там. И с какво е необходимо да оборудвам терариума им, там могат ли да ми помогнат? И ако има нещо което пропускам да попитам ще съм благодарна ако допълните. Извинявам се ако не е трябвало да пиша тук, но съм начинаеща тук и още се уча :)

Не си допрочела щом задаваш толкова много въпроси , brahipelma целия род е подходящ за начинаещи както и други .
http://tarantulas.tropica.ru/?q=ru/main
http://www.minizoo.donetsk.ua/Spiders.html
OT6ELNIK
В ятото

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae