Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

ПОМОЩ!

ПОМОЩ!

Мнениеот kurami » Вто Юни 23, 2009 8:16 am

Здравейте... много се надявам някой да ми каже спешно дали е задължително паяка да умре ако се е спукало коремчето и дали веднага би умрял ако е така. Котката ми се е добрала до паяка през ноща и аз успях да скоча бързо, но ми се вижда, че има драскотина от горе на задника (коремчето мисля), кадето са му космите. Не искам да го разбутвам, за да не го стресирам повече.
Минаха 3 часа от както стана това и тя се движи на ляво на дясно даже се катери по стъклото, но дупето и е отпуснато и последно беше си го подпряла на земята и с крачетата беше се захванала за стъклото... Направо ще полудея много си я обичам кажете какво да правя... Тарантулата е колкото дланта ми и се води черно червена бразилска тарантула , наименованието и точно не си го спомням.
Моля поне да ми кажете какво да очакваам и дали мога да направя нещо?
kurami
Животинче с въпрос

Re: ПОМОЩ!

Мнениеот StR » Вто Юни 23, 2009 10:07 pm

kurami написа:Здравейте... много се надявам някой да ми каже спешно дали е задължително паяка да умре ако се е спукало коремчето и дали веднага би умрял ако е така. Котката ми се е добрала до паяка през ноща и аз успях да скоча бързо, но ми се вижда, че има драскотина от горе на задника (коремчето мисля), кадето са му космите. Не искам да го разбутвам, за да не го стресирам повече.
Минаха 3 часа от както стана това и тя се движи на ляво на дясно даже се катери по стъклото, но дупето и е отпуснато и последно беше си го подпряла на земята и с крачетата беше се захванала за стъклото... Направо ще полудея много си я обичам кажете какво да правя... Тарантулата е колкото дланта ми и се води черно червена бразилска тарантула , наименованието и точно не си го спомням.
Моля поне да ми кажете какво да очакваам и дали мога да направя нещо?

Сложи една снимка, че ми е трудно да разбера какво точно имаш предвид, но предполагам и да ти кажа - май няма да я бъде.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот kurami » Сря Юни 24, 2009 8:06 am

Ами снимка мога да сложа малко по - късно следобяд, понеже не се сетих да направя. Днес го гледах и ми изглежда по - обещаващо (в смисъл, че беше на земата и дупето го видях по - добре... има раничка, но не знам дали и колко е сериозна). Ще сложа снимка задължително! Вчера звънях и на зоогоческата градина и ги питах има ли кво да се направи макар, че знаех отговора. Лекарят ми каза, че ако не са засегнати органи не е задължително да умре (не беше много сигурен, но каза "защо пък трябва да умре, ако органите са му наред") А чудя се, ако е тръгнал да умира нямаше ли да умре веднага? ДОбре тогава до по- късно за да сложа снимка!
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Сря Юни 24, 2009 8:45 am

Приятелче имаше тарантула със спукан абдомен.Раничката е била малка,затворила се е .Има голям шанс да оцелее.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот StR » Сря Юни 24, 2009 8:53 am

Щом още е жива, има голяма вероятност да се оправи. Моята умря за 2-3 часа.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот kurami » Сря Юни 24, 2009 10:32 am

Ейййй лелел мерси много за надеждите дано... Благодаря, че писахте!!! Аз по- късно ще я снимам, ако има някои който да си каже мнението. icon_bowdown :ay:
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот kitana » Сря Юни 24, 2009 12:58 pm

Изтича ли някаква течност от там?Пиши в terraristic.net/forum .Чети там!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот kurami » Сря Юни 24, 2009 4:22 pm

Ми вчера ми се видя, че изтича... а преди малко като се качих не успях да го снимам,че имах адски много работа и беше се вмъкнала в кащурката си и и се подаваше задника малко и беше се оголил тотално... бе не беше така хубав и пухкав както преди това, някак съдран ми се видя(бе кофти картинка). Дано се оправи, че ми е много скъпа! Вече е втори ден и все си мисля, че щом до сега е живаа... Утре сутринта ще пусна снимка и ще пиша и там (terraristic.net/forum)!!! [mood_feelings_hurt.gif]
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот kurami » Чет Юни 25, 2009 7:54 am

Абе снимка незнам дали ще успея да направя ама вече е 3ти ден задника и е оголен .. обаче искам само да питам какво мога да направя да и е по- спокойно и удобно за по - бързото и оздравяване евентуално. Имам предвид да и е по-затъменено.. по- влажно...? Лампа да и пускам ли? А храна по- добре да не и взимам сега, за да не се уплаши .... Но вече имам по- големи надежди, че ще се оправи !
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Чет Юни 25, 2009 8:19 am

Възможно най-тъмно би му било добре. Ако имаш пусни червена лампа за да не му дразни очичките. Температурата трябва да си е според изискванията на вида. Може малко и да я повишиш, но не е задължително.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот kurami » Чет Юни 25, 2009 9:13 am

Мерси! :ay: Значи добре съм й затъмнила... Незнам вода дали да и сипвам повечко. Пръскам й, но внимавам да не я намокра ... Гледам я че само щъка. А храна? Още е рано май?!@ Едвали ще й се яде, милата... :/
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот COLUBER » Чет Юни 25, 2009 9:23 am

Бе да ти кажа щом си щъка вероятно ще й се яде. Но не знам като яде дали нещо ще му стане, може би няма. И ако ще слагаш наблюдавай докато не хване храната за да не земе храната да му нападне коремчето... ъъъъ такова гъзъ де.
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот БСМ123 » Чет Юни 25, 2009 9:32 am

Абе аз бих ти препоръчал да я заведеш на ветеринар колкото се може по-бурзо защото нито знаеш какво е правила котката нито знаеш дали тарантулата е ранена [wo1rry.gif]
БСМ123
Животинче с въпрос

Мнениеот kurami » Чет Юни 25, 2009 10:27 am

Абе аз знам сварих котката вътре беше си отворила (понеже бях забравила една кличка от горе която подпира капака да не се плъзга :bu: , понеже съм имала и друг инцидент) и напъхала и аз скочих и я изкарах, а паяка излезна заплашително от хралупката си и тръгна да я гони чак (беше ужасно) и видях после, че задника и е съдран и тече нещо от там, но не знах кво да правя (освен да рева,че ми е много скъпа) и я оставих. 2 часа след това видях, че още е жива, а си мислих, че ще умре. Вече е 3-ти ден или 2-ри. Щъка обаче задника и е гол и има раничка... то не се разбира много кво е щото е мазало. Иначе миналите дни си влачеше дупето и си го подпираше само, докато сега е по добре. Звънях в зоогишеската ама тоя доктор ми вика, че няма кво да се направи.. или ще живее или не. Пък и са остава само да я мъкна на ляво на дясно и да я стресирам или да взема да я нараня нещо за да ми казват едно и също - "НЕЗНАМ". Защото кой разбира от паяци??? Според мен само тоя дет си ги гледа (и са му се случвали разни неща и може да каже от опит), но не и втеринарите! И тук питам за помощ от хората, които знаят повече за паяците и са гледали такива и ако на някой му се е случвало да пострада или пък ако знае кое е по- благо приятно за паяка за по - бързото му регенериране. :| И съм благодарна на всеки, който даде съвет или сподели мнение!
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот kurami » Чет Юни 25, 2009 10:35 am

А за храната и аз се чудя да не вземе някой щурец да и се накатери и да я удере нещо. Иначе аз си я храня директо ( и ги пускам пред нея в повечето случаи поне, че ми е интресно) Ми мисля да изчакам и днеска и утре ще отида да и взема 2-3 щурчета пък да видим дали ще избяга. А ден преди тва беше се запечатила в хралупката си (главния вход) И понеже не беше яла от доста време и имах само 2 щурчета и и ги пуснах от другата страна и тя подскочи и си скъса паяжинката. И за това ме е страх да не се уплаши пак. А пък не ми се струваше, че ще се съблича, защото задника не и не беше черен и беше още рошав и пухкав, ако мога така да се изразя, но сега целия се оголи! Но май за момента най-доброто решение е да чакаме... :/
kurami
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Нед Юни 28, 2009 6:34 pm

Българското име нищо не ми говори, но сигурно е някоя брахипелма. Пробвай с по-дребен щурец. Ако се справи - хубу. Ако ли не - откъсни му краката. Иначе можеш само да чакаш. Ако ще се живее при смяната най-вероятно ще се оправи. Е, или след някоя и друга смяна :ab:

А за в бъдеще внимавай с котката.
StR
В глутницата

Мнениеот archy » Съб Юли 11, 2009 5:46 pm

какво стана с тарантулата
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae