Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Lasiodora striatipes - Искам съдействие :)

Lasiodora striatipes - Искам съдействие :)

Мнениеот sashika1 » Нед Юли 12, 2009 6:22 pm

Хора здравейте всички .. значи нов съм в форума .. начинаещ съм и в гледането на тарантула ... имам ласиодора ... ама незнам каква е ... знам само че е много активна и нервна ... както и да е :) искъм да ви питам нещо...днес ми направе голямо впечатление, че когато и пуснах щурче .. тя си го улови без проблеми .. метна си се върху него и го захапа .. завлече го към една дупка която си е изкопала ... почна да си яде .. но по едно време го изпля ... надупи се върху него и почна да плете паяжина върху него след което се обърна пак и пак почна да го ядее. Това го направи четири пъти преди да го е изяла целия ... някой ако може да ми каже защо така ще се радвам ... а ако може и да ми каже какъв вид ми е .. ето снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Така е най-добре. Модератори.
sashika1
Животинче с въпрос

Re: Искъм съдействие :)

Мнениеот sashika1 » Нед Юли 12, 2009 6:36 pm

БЛАГОДАРЯ МНОГО :ajatki: :bi:
sashika1
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 12, 2009 9:34 pm

Събитията за които говориш в кутииката ли се развиват.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот malcho96 » Нед Юли 12, 2009 9:38 pm

Извиняваи ноо гледал сам че паяците правят точно така вземи някаква малка буболечка и намери паяк такъв паяк дето има примерно под терасите пусни я на мрежата и наблудаваи :) :ajaweki:
malcho96
Животинче с въпрос

Мнениеот Мъни » Нед Юли 12, 2009 9:44 pm

Паякът вероятно е ЛаЗиодора стриатипес, но е трудно да се прецени на този размер.
Това със заплитането на остатъците от храната се прави, защото паяците имат извънтелесно смилане - изплюват стомашни сокове, които втечняват плячката и после изпиват смляното.... Ако ме разбираш... Та заплитането с паяжина се прави, за да не се разпадне остатъкът от плячката.
Мъни
В стадото

Мнениеот sashika1 » Пон Юли 13, 2009 12:12 pm

zoomaniak написа:Събитията за които говориш в кутииката ли се развиват.

Не не се развиват в кутийката :ad: сега си е в аквариум .. там се развиха
sashika1
Животинче с въпрос

Мнениеот sashika1 » Пон Юли 13, 2009 12:13 pm

Мъни написа:Паякът вероятно е ЛаЗиодора стриатипес, но е трудно да се прецени на този размер.
Това със заплитането на остатъците от храната се прави, защото паяците имат извънтелесно смилане - изплюват стомашни сокове, които втечняват плячката и после изпиват смляното.... Ако ме разбираш... Та заплитането с паяжина се прави, за да не се разпадне остатъкът от плячката.

Да разбрах те благодаря ти просто ми беше любопитно :P
sashika1
Животинче с въпрос

Мнениеот bummer » Съб Авг 22, 2009 9:57 pm

темата поотмина, но и аз да си кажа...

Lasiodora Striatipes

поне на мен на такава ми изглежда де :) днеска си купих същата :)
http://picasaweb.google.bg/bummer2000
bummer
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 23, 2009 7:23 am

Как се държи тя като новодомец :ab:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bummer » Нед Авг 23, 2009 10:03 am

Ами след като направих грешката да си я купя без да знам подробности точно за Ласиодората... седи си в кутийката в която си я купих. Страх ме е да я изкарам :ag: :ag: :ag: .... и чакам да смени още поне една кожа и да я преместя в невероятното и терариумче :)

Оказа се, че явно не са от най-дружелюбните... а как ми се искаше да мога да си я държа в ръка icon_bawling
Но все пак като порастнат стават доста красиви и поне ще и се радвам през дебелото стъкло! :D
bummer
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 23, 2009 10:17 am

Май ще излезе предизвикателство тоз паяк :ag:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Искам съдействие :)

Мнениеот bummer » Нед Авг 23, 2009 12:53 pm

Изображение

Ето с това преди малко се престраших да го изкарам :ajaweki: :ajaweki: :ajaweki:
И все пак целия треперях... не знам дали защото ме беше шубе да не хукне на някъде или от това че за 1-ви път го вадя ...
Изображение

Изображение
bummer
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Авг 23, 2009 1:06 pm

:ag: Идейно е това с ръкавиците :ag: ама в новият Терариум ли го премести :az:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bummer » Пон Авг 24, 2009 7:02 pm

Ами все още не. Не знам дали няма да се почувства несигурна като я преместя от малкото кутииче в терариума.
Днес и взех постеля. :)

Изображение

И сега смятам, че терариума е вече напълно готов. :)
Само ще поизчакам да поизсъхне малко настилката...(кокосов нещо си... :ag: ) че то беше доста странна технология за разопаковането и.
Приличаше на тухла. Сложих я в един лиген и налях 3 литра вода. Тя пое водата и набъбна и омекна.
После я изцедих до колкото можах и я сложих в аквариучето. :)

Изображение

А кога според теб трябва да я нахраня отново?
Продавачат каза скоро да не и давам... ама колко е това "скоро" ??? hsuh hsuh hsuh
bummer
Животинче с въпрос

Re: Lasiodora striatipes - Искам съдействие :)

Мнениеот xfan » Сря Авг 26, 2009 12:48 pm

Терариумът е доста големичък, а крушката вътре буквално може да се окаже смъртоносна :-)
Колкото до храненето ... похапнала си е гадинката като я гледам :-)) Скоро, скоро ... след седмица - две може пак да опиташ :-)
xfan
Животинче с въпрос

Мнениеот bummer » Сря Авг 26, 2009 5:49 pm

Мерси много за отговора!
Даже да не кажа, че чаках точно твоя отговор :)
За терариума - явно ще чакам да поотрасне. Доколкото знам бързо растяли и да се надяваме че до ноември... декември ще е достатъчно голяма за да я преместя.

Все повече чета и чета. Гледам че повечето хора си ги гледат в кутиики. Ама аз нали съм свикнал мойте животинки да ги простирам на широко и мислех че и
терариумчето даже ще е малко за паячето :ag: . Сега само малко ме е яд че се набутах с парите за него, но както и да е.

Сега предприемам нова стратегия!
Терариума си остава така аранжиран и вътре в него ще сложа кутииката. Самият терариум ще е "парника" :) Ще поддържа температурата и влагата която му е необходима :)
А след време може да преместя паяка в по-малък терариум и този да го обзаведа с едно геконче :ap:
(само жената да не разбере, че ще ме бие :ah: )
bummer
Животинче с въпрос

Мнениеот xfan » Чет Авг 27, 2009 11:53 am

И аз направих същата работа, да не кажа грешка, преди година - две с терариума на мъжката си ауреостриата, по старому, по новому не съм го запомнил още :-)) пулхрипес ли беше .. нещо кат подобно :-)
Та ... за терариумчето ... не си се набутал, просто ще поизчакаш малко и наистина малко :-)) Лазиодорите растат бързо, стават големи и така нататъка :-)) Просто имай предвид, че разстоянието между най-ниската точка в терариума и тавана му, не трябва да надвишава с много разкрача на тарантулата, защото това е разстоянието от което тя ще пада :-) Също така, при декорацията му имай предвид да няма остри предмети, защото върху тях ще пада тарантулата.
Незнам какви са размерите на терариума, но виждам, че като му дойде времето ще ти остави доста място да си поиграеш и декорираш :-) Не че тарантулата ще го оцени, но на теб ще ти е повече кеф да си го гледаш добре декорирано :-))
Само като пуснеш тарантулата да щъка разкарай лампата, че ... големи ядове ще береш с нея. То и сега бих те посъветвал да я разкараш, най-малкото заради изсушаването на въздуха в терариума и ненадежността й като отоплителен уред. За естетическите и характеристики дори няма да загатна :-)) Е добре де ... само ще загатна, без да се впускам в излишни обяснения :-)
Те така ... :-)
xfan
Животинче с въпрос

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae