Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Искам да си взимам тарантула

Искам да си взимам тарантула

Мнениеот gogata_bqlaslatina » Съб Юли 18, 2009 2:37 am

Аз съм начинаещ и искам да попитам какъв вид тарантунла е добър за начинаещ.Четох за Brachypelma smithi пише, че става за начинаещи.Също се интересувам по колко вървят и откъде мога да си поръчам. И колко трябва да е голям терариума.
gogata_bqlaslatina
Животинче с въпрос

Re: Искам да си взимам тарантула

Мнениеот zoomaniak » Чет Юли 23, 2009 8:47 pm

Намери ли информация или да помагаме :bp:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gogata_bqlaslatina » Пет Юли 24, 2009 12:45 am

Помагайте както има една поговорка "Не питай старило, а питай патило"
gogata_bqlaslatina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Съб Юли 25, 2009 5:17 pm

Значи за жилище в началото докато смени десетина кожи може да ползваш пластмасови кутии надупчени. Даваш храната. Грижиш се за влагата.

Купуваш си аксесоари.
Правиш или си купуваш стъклен терариум за тарантули.
Аранжираш го или го декорираш според възможностите ти.
Осигуряваш си жива храна.

Тарантула можеш да купиш от вносител или производител. Цените започват от 30лв нагоре според видът.

Транспортират до теб Тарантулата по рейсове, за твоя сметка около 5-10лв разхода е.

Дано съм помогнал.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот gogata_bqlaslatina » Съб Юли 25, 2009 11:29 pm

Май,че требе се откажем докато не намеря начин за жива храна.
gogata_bqlaslatina
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 26, 2009 7:51 am

Един от традиционните начини е този, който я произвежда да ти праща. Ама си е пара всичко това. Тя дава и фира. Ще ти трябва и жилище за живата храна и познания за нея за да не ти мре докато се развива тарантулата ти.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот StR » Нед Юли 26, 2009 8:12 am

zoomaniak написа:Значи за жилище в началото докато смени десетина кожи може да ползваш пластмасови кутии надупчени. Даваш храната. Грижиш се за влагата.

Купуваш си аксесоари.
Правиш или си купуваш стъклен терариум за тарантули.
Аранжираш го или го декорираш според възможностите ти.
Осигуряваш си жива храна.

Тарантула можеш да купиш от вносител или производител. Цените започват от 30лв нагоре според видът.

Транспортират до теб Тарантулата по рейсове, за твоя сметка около 5-10лв разхода е.

Дано съм помогнал.

Някои неща не са напълно вярни, а другите са малко... забутани. gogata_bqlaslatina, отиди на животинския пазар в Подуяне. Иди при тераристите и от някой търговец вземи брашнени червеи за 5-10 лева. Слагаш ги или в кутия или друг съд с... брашнени трици (май така им беше името). Оставяш ги на произвола на съдбата. Можеш да им даваш нещо зеленко за папане от време на време, като после го махаш. След 1-2 месеца част от червеите ще са станали на бръмбари и ще започнат да ти снасят яйца. Същото можеш да направиш и със Zophobos morio, но те са по-трудни, въпреки че ядат почти всичко. Ако не поддържаш влага ще пукясат.

Това за жилището започва да ме дразни. Почти всички мои паяци от 6-7 и нагоре са в терариуми или терариумни кутии, които също са много добър дом за тарантули, малки и големи.

А какви са тези магически аксесоари за тарантула? Субстрат, купичка с вода и укритие. Това ти трябва общо взето. Останалото е да радва окото. А ако гадината е в неотопляема стая през зимата, има различни начини да се отоплява. Във terraristic.net са описани няколко. Обаче погледни сам, че още спя и ме е мързел :ajaweki:

Цените за тарантулки започват от 5 лева и нагоре. :ad:

Храната, за която всички се оплакват, че дава фира, всъщност се оказа доста корава. В една кутия, до мен в момента, живеят още 30ина малки щурчета, които ползвам за манджа. Всеки ден с порцията на игуаната и бръмбарите :ajaweki: , нося и на тях, и на каките и батковците им.
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 26, 2009 8:26 am

Време беше някой да пропише и от Тераристите :ba:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот kitana » Нед Юли 26, 2009 11:03 am

Повечето неща,които сте казали са общи работи...както и глупости на търкалета.Ама както и да е.То който се интересува,ще си намери инфото в нета.
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот StR » Нед Юли 26, 2009 12:05 pm

Тъй като не мога да си променя поста ще пиша нов - gogata_bqlaslatina, сега дори няма смисъл да копуваш храна. Отиваш на близката полява и си хващаш няколко щуреца или скакалеца. Така до есента можеш да караш :ajaweki: :ad:
Исках да напиша нещо умно за онази тема с аватара си и нещото си,но не измислих нищо
StR
В глутницата

Мнениеот gogata_bqlaslatina » Пон Юли 27, 2009 11:23 am

StR мерси исках мнение точно от теб.Има само един много малък проблем това,че съм на 180км от подуяне
gogata_bqlaslatina
Животинче с въпрос

Мнениеот StR » Пон Юли 27, 2009 11:25 am

gogata_bqlaslatina написа:StR мерси исках мнение точно от теб.Има само един много малък проблем това,че съм на 180км от подуяне

Къде живееш? Винаги могат да ти пратят червеи, а както казах - можеш да си наловиш разни гадинки :ab:
StR
В глутницата

Мнениеот vladdark » Вто Юли 28, 2009 11:14 pm

zoomaniak написа:Време беше някой да пропише и от Тераристите :ba:

icon_crazy

Te отдавна се опитаха да пишат, обаче някой ги прогони с глупости...
vladdark
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Юли 29, 2009 5:31 am

Ако може да пишем по темата на темата. Ако нещо се чувства някой "прогонен" да приеме извиненията ни. Но никой не сме гонили. Глупости не глупости - тук всеки има право на мнение. Всеки!
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот vladdark » Чет Юли 30, 2009 8:08 pm

gogata_bqlaslatina написа:Аз съм начинаещ и искам да попитам какъв вид тарантунла е добър за начинаещ.Четох за Brachypelma smithi пише, че става за начинаещи.Също се интересувам по колко вървят и откъде мога да си поръчам. И колко трябва да е голям терариума.

Вземи си 2. Смитито е готино но е скучно. Вземи си и един дървесен с него. Те по принцип наедряват по бързо. Бебетата са от 5 до 200 :) Ако си в София, за 18 лева мога да те уредя с такива (смити и дървесен) :ab:
vladdark
Животинче с въпрос

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae