Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нещо ми е странен вида...

Нещо ми е странен вида...

Мнениеот SHNICI » Вто Сеп 01, 2009 8:43 pm

Здравейте, новак съм в гледането на тарантули...., верно мнооого новичък :bu: (може би отоколо седмици имам тарантулка ) grammostola rosea , Купих я за такава на 3 може би 4 кожи.., след като си я доесох в Русе, то тя след 4-5 дена смени кожа.., в магазина са я хранели с брашн. червеи..., ( научили я дори и на парчета месо от мишлета), всичко 6, но сега идва интересното :ag: : гледах я в кутиика за транспортиране на влечуги и насекоми ( преди 2 год имах индийски пръчици (някои им викат и клечки, страшилки.) от тея които са "облечени" с листа), та розичката я гледах в нея кутийка.., преди 3-4 дена я преместих в новото й терариумче ... ( определено е големо за нея, за възраста и ) 15х35х20 ШхДхВ..., сложих 3-4 сантима субстрат (торф, предварително го овлажних и изчеках да поизсъхне малко, дане е мокър като гъба за миене на чинии).
В предното терариумче овлажнявах добре, има и малки капачки ( плитки ), откадето съм я виждал да пие вода.., деня преди да я преместя стоеше горе на капака на тераиумчето.. (нем идея защо), след ато я преместих в новото ( за да си избере сама.., й бях направил 2 места за криене (едната т 1/3 кокосов орех 2-та от кори от бор...)), побутвах я лекичко докато отиде да види и 2-те "укрития" застоя се и в 2-те известно време.., но "неопаяжини" нито 1-то (в старото постоянно правеше аяжинки насам натам), в това неще..., на следващия ден я гледам на стъклоо... (почти то капака на аквариум-а), слиза до доло да се храни НОЩЕМ САМО, като я храня с хванати пеперуди от тези нощните, които идват сами до лампата и им махам крилата за да нелетят из терариума и тя си ги хваща и изяда..., нещо неще да обърне внимание на брашняния червей..., който стоя 3-4 дена в терариумчето и ( в малкото) и като я наближиили докосне тя се дръпваше от него ..., нем идея как да я накарам да го "хапне", държах го пред нея да се вие.., "тиках" й го в "устата"..., нищо..., само се дърпа..., щурчета нема от де да й купя в това РУСЕ... [smile3537.gif]
Та я върнах днес в старото и терариумче... ( ще видя докога, май ще позапълня новото с декорации да не е на тлкова "обширно") и пак хоп стои горе на стената...., разперила крачета и немърда.., нм идея на какво може да се дължи това, температъурата и е 25-29 градуса, влажността в старото ниска (пие си вода от капачките които съм й сложил), в новото имаше и влажност.....
Замислих се вече над вида й ...., дали пък не е различна от grammostola rosea .... ??? Това което изчетох из форуми..., сайтове насам натам (нкои от тях и руски) съ на 80% убеден че е мъжка ( на 4-5 кожи е, 2,3 см. без рачетата) никаде нвидях причина или проблем затоваче стои (вече 4-5 дена) само по стените на терариум-а..., някой има ли идея за причината ??? Както и дали нема вероятност да е някакъв друг вид .... ???
(след няколко дена ще мога и снимки да пратя)

Поздрави: SHNICI - Joro
SHNICI
Животинче с въпрос

Re: Нещо ми е странен вида...

Мнениеот zoomaniak » Чет Сеп 17, 2009 9:24 pm

Не се усеща какво ви е питането... [mood_feelings_hurt.gif]
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Re: Нещо ми е странен вида...

Мнениеот kitana » Чет Сеп 17, 2009 9:28 pm

Човек,признавам те! Страхотно просто!Право в десятката! icon_bowdown icon_bowdown Поклон!
Не разбрах абсолютно нищо от супер мега хипер гига объркания ти пост!Много ме изкефи! icon_bowdown icon_bowdown
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Назад към Тарантули сем. Theraphosidae