Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За тези, които разбират от генетика и ботаника

За тези, които разбират от генетика и ботаника

Мнениеот zdravko089 » Сря Юни 01, 2016 10:39 pm

Здравейте, напоследък размишлявам по много важен въпрос. Възможно е пълното унищожение на семената в световен мащаб. Тоест генно модифицираните да изместят напълно нормалните. Монсанто изкупува наред всички по-малки компании за производство на чисти семена и основната и цел е да премахне напълно от лицето на Земята чистите БИО семена и въобще видове. Да кажем имаме една чиста, нормална царевица, те се мъчат да я премахнат, а така хората ще купуват тяхната ГМ. Лошото в случая е, че тази тяхната царевица изниква, но после семената по кочана, които излизат не могат да се засея и хората са длъжни да купуват отново от Монсанто. Но ако Монсанто спре кранчето? И затова искам да съм си спокоен и да създам нещо като запас от семена. И така ето "генетичните" ми въпроси. Чувал съм, че семената издържат 3-4 години при правилно съхранение. Възможно ли е да се запазят по-дълго, да кажем 50 години или повече? Ако да, то как? По какъв начин мога на 100% да съм сигурен, че семената, които съм намерил не са ГМ, има ли някакъв сигурен тест? Възможно ли е в домашни условия да се правят кръстоски на растения, и ако може как?

П.С Надявам се да не съм ви затруднил с въпросите си :ab: а относно големината на този запас, не говорим за нищо сериозно. Целта е да опазя 4-5 супени лъжици семена на царевица, пшеница и други леснодостъпни. Чакам бързи отговори, до скоро :az:
Аватар
zdravko089
Животинче с въпрос

Назад към Ботаника - растения