Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Насекомоядно растение

Насекомоядно растение

Мнениеот 4o4incety » Сря Сеп 10, 2008 5:39 pm

Вижте растения които се хранят с мухи и живеят в аквариум
DSC00466.JPG

obshta snimka.jpg

pinguicula wesser.jpg
Падна? Всички падат, важното е да можеш да се изправиш!
4o4incety
В пасажа

Re: Насекомоядно растение

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Сря Сеп 10, 2008 5:45 pm

Всяко едно растение може да живее в аквариум ако в него му бъдат осигурени подходящите условия за живот.
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Сеп 10, 2008 7:30 pm

Лидия - пускай смислени теми.
Да се знае кое какво е и защо е и да знаем какъв е статуса на тази тема.

- образователен
- научен
- докладващ

И т н...

За да може да има интерес към твоите теми и да си полезна на форума. :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот 4o4incety » Сря Сеп 10, 2008 9:59 pm

Добре съжелявам ако искаш я блокирай
4o4incety
В пасажа

Мнениеот hyla » Сря Сеп 10, 2008 10:49 pm

Интересна тема :ay:
Не бързайте да й слагате катинара, могат да се намерят фенове.

На първата снимка е Дионея мусципула или още венерина мухоловка. При по правилни грижи и добро осветяване се пигментира вътрешната част на капанчето в червено. Гледала съм такава.
По принцип насекомоядните растения се полиwат с дъждовна или дестилирана вода(както орхидеите и антуриумите, ама аз не го спазвам много за тях), която се продава в аптеките или на бензиностанциите.
Засаждат се в беден на хранителни вещества субстрат - чист торф (сфагнум мъх) - малко трудно се намира, но само да дойда в София ще ви кажа по кои цветарски борси го има.

На другата снимка има Дрозери
На последната снимка вид от сем. Lentibulariaceae, но те са ми най-непознати.

Виктори да следи темата, че към тази група влиза и един търсен от него малайски вид - Непентес :ay:

Изображение

Ще се постарая да направя темата интересна.
Ако има нещо питайте :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот hyla » Сря Сеп 10, 2008 10:53 pm

Надявам се, че не е проблем да пусна материал от друг сайт:
http://flowermania-bg.com/carnivorous.html

Превода е мой и е правен от сръбски.
Ако някой се интересува мога да предоставя сръския източник :ay:
Ако видите да се продават червенобузи костенурки в зоомагазин или другаде сигнализирайте на РИОСВ. Продажбата им е забранена!
hyla
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Сеп 10, 2008 11:00 pm

4o4incety написа:Добре съжелявам ако искаш я блокирай

Не... :ba: само те съветвах...
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ViCToRy ; » Чет Сеп 11, 2008 12:31 am

Това на снимката ли е Непентес , много е яко :bp: Само че какви размери достига и колко големи стават "капанчетата" или там както се казват? Да не стане жертва някой от обитателите на терариума :av:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот hyla » Чет Сеп 11, 2008 9:14 am

Не се бях сетила за това - зависи какви ще са обитателите.
Самите капани не се големи - зависи от вида. Но ако ще гледаш насекоми или малки тарантурли май няма да стане hsuh icon_dontknow
hyla
Пчела майка

Мнениеот 4o4incety » Чет Сеп 11, 2008 9:39 am

Познавам човек, които продава такива растения, останали са му малко и скоро ще зареди, вижте може дори да си поръчате, ако му искате скайпа пишете
4o4incety
В пасажа

Мнениеот ZaZiUiLo2 » Чет Сеп 11, 2008 10:38 am

hyla написа:Не се бях сетила за това - зависи какви ще са обитателите.
Самите капани не се големи - зависи от вида. Но ако ще гледаш насекоми или малки тарантурли май няма да стане hsuh icon_dontknow

Шушулките им стават доста едри и гущерче може да си изпати. Щом влезе нещо вътре капачето се затваря и няма мърдане...
Съни :ba:
Аватар
ZaZiUiLo2
В пасажа

Мнениеот Мъни » Нед Сеп 14, 2008 1:15 pm

Капаните на растенията с канички (Nepentes, Saracaenia, Darlingtonia) не се затварят и изобщо са неподвижни. Но в пепсиновия разтвор на дъното могат да се удавят доста едри животни.
Аз лично съм си хранила сараценията и непентесите с мишлета. Веднъж и с голяма мишка (на растението му трябваше около месец, за да я смели цялата, а междувременно се носеше характерна смрад на мърша :ag: ).
П.С. Не си слагайте такива растения при хамелеоните - моят глътна една пингвикула и напаса една сарацения до смърт...
Мъни
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Сеп 15, 2008 5:48 pm

По случай първия учебен ден :ap: купихме на дребното /малката щерка/ още един "домашен любимец".
Dionaea muscipula - Венерина мухоловка, Венерина клопка
:bp: :bp:

Това е известното като “Венерина клопка за мухи” растение, което е удивило Чарлс Дарвин, виждайки го за първи път.
”Клопката на Венера” е в състояние да се затвори с невероятно бърза скорост, ако е топло и малко по-бавно, ако е хладно. Веднъж уловило жертвата си, растението започва да се затваря и да затяга примката все повече и повече, докато стане почти плоско и само една единствена подутина напомня за агонизиращото насекомо вътре.
Вътрешната повърхност на клопката секретира ензим, който разгражда растението, а остатъчната течност се абсорбира от растението.

Родината на растението е малка част от Североизточна Каролина, САЩ, и не може да бъде открито никъде другаде по света (освен в саксия!), но бързо губи битката за разпространение си, тъй като песъкливите блата които обитава бавно пресъхват и всички опити да му се намери нов дом другаде се провалят.

Механизмът и скоростта, с която растението хваща жертвата си, го прави уникално за целия растителен свят, въпреки че съществува и едно водно растение, наречено Aldrovanda, което има подобен механизъм – клопка, което обаче не се отглежда по изкуствен начин толкова често.

По един ред остри като шипове ресни се откриват върху двата дяла на растението, които представляват самата клопка и всяко едно лутащо се растение е в голяма опасност, когато клопката започне да се затваря и образува с ресните си истински затвор. Сложният механизъм е безпогрешен. Когато се възбуди само единият ред ресни, това е грешен сигнал, но когато влязат в действие двата, това означава, че “вечерята” е наблизо. Причината е, че растението хаби голяма част от енергията си, за да се затвори и затова не се впуска в излишни движения при фалшив сигнал.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Страхотно е :bi:
Днес го хранихме с мухи :ag: :ajaweki:
Трябва да пробваме дали яде хлебарки :ag:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот Мъни » Пон Сеп 15, 2008 10:52 pm

Яде хлебарки, понякога и само си ги лови. Обаче внимавайте да не прехранвате - като правило капаните изсъхват след като храносмелят (освен когато плячката е много дребна), та да не лишите растението от ловилки...
Мъни
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Пон Сеп 15, 2008 11:00 pm

Четох, че на един месец веднъж трябвало да яде ловилката. За това трябвало да се дава по едно насекомо на месец ако няма мухи в помещението. icon_dontknow
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Пон Сеп 15, 2008 11:28 pm

4o4incety написа:Познавам човек, които продава такива растения, останали са му малко и скоро ще зареди, вижте може дори да си поръчате, ако му искате скайпа пишете

Аз искам такова! Колко струва? :ajatki:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Мъни » Вто Сеп 16, 2008 12:44 am

drebcho i glamcho написа:Четох, че на един месец веднъж трябвало да яде ловилката. За това трябвало да се дава по едно насекомо на месец ако няма мухи в помещението. icon_dontknow

Може и малко по-често, но и така е добре. Важното е да не храниш всеки ден примерно...
Не се полива отгоре, а само в подложката. не понася контакт с глина (задължително в пластмасова саксия, дори ако си го купила в глинена). Не понася торове и инсектициди. По-добре да не го пръскаш директно, но да осигуриш висока влажност (сложи го в аквариум или голям буркан (отворен)).
Зимата по-добре пълни подложката веднъж седмично. Лятото - по-често.
Мъни
В стадото

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Сеп 16, 2008 12:50 am

Благодаря за съветите. :ax:
Не мога да му се нарадвам. :ab:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот COLUBER » Вто Сеп 16, 2008 1:22 am

Е искам и аз дееееее :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот dimitar_dsk » Вто Сеп 16, 2008 8:41 am

мдам, кажете от къде сте си взели този сладур? сигурен съм че не само аз искам да си взема :ad:
dimitar_dsk
Животинче с въпрос

Мнениеот Мъни » Вто Сеп 16, 2008 11:01 am

Често ги продават в оранжерия L2:
L2 company (холандската оранжерия на 4-ти километър)
Транспорт: от центъра в посока Окр. болница - автобуси 84, 280, тролеи 4, 5, 8, 11, сп. “Студентски общежития”, която е спирката след хотел Плиска. (Вариант: слиза се на х-л Плиска, където спират всички автобуси и тролеи, движещи се по булеварда и се върви 5 минути пеша до следваща спирка.)
Минава се през подлеза (под Цариградско шосе). От изхода се вижда един-единствен висок блок, улицата пред него е “Акад. Бончев” – перпендикулярна на Цариградско шосе. Тръгва се по нея, оранжерията се пада вдясно, към нея води широка алея. (Преди нея има друга оранжерия – Планта, просто я подминавате).
Мъни
В стадото

Мнениеот cartmen » Нед Май 24, 2009 9:14 pm

Добре който знае да ми каже от каде да закупя такова растение.Моля ви :bu: :bb:
cartmen
Животинче с въпрос

Мнениеот Mister_Borov » Нед Май 24, 2009 9:18 pm

Ако някой продава такива , бройте и мене и аз си заплювам едно
Mister_Borov
Животинче с въпрос

Мнениеот teddynsun » Нед Май 24, 2009 11:14 pm

В ботаническата градина на БАН в Бояна има различни насекомоядни растения.Те рядко ги изкарват за продан, но ако някой попита за конкретно растение и ако имат повече в наличност го продават.Аз така няколко пъти съм си взимала растения,които не са за продан :ab:
teddynsun
В стадото

Мнениеот Mister_Borov » Пон Май 25, 2009 8:49 am

teddynsun написа:В ботаническата градина на БАН в Бояна има различни насекомоядни растения.Те рядко ги изкарват за продан, но ако някой попита за конкретно растение и ако имат повече в наличност го продават.Аз така няколко пъти съм си взимала растения,които не са за продан :ab:

Аз съм търсил в В ботаническата градина на БАН в София , но за съжаление нямаха в наличност. На спирката на метрото Сливница има един магазин за различни растения и видях малко растение Непентес за 45лвл. и смятам да си го кушя [applauseuu.gif]
Mister_Borov
Животинче с въпрос

Мнениеот teddynsun » Пон Май 25, 2009 3:05 pm

Хммм...Аз бях преди 10 дни на практика в ботаническата в Бояна и имаше освен Непентес още няколко растения (не им помня имената,но ако искате да знаете как се казват ще проверя). Непентеси видях 2 и имаше в производствената им оранжерия също(заради което предполагам че има шанс да го продадат ако има търсене). Явно не всеки път човек като отиде може да намери нещо, което му трябва :) Ние винаги така сме практикували - като ни трябва нещо конкретно питаме, защото те изкарват общо взето цветята по сезони и по търсене и дори и да имат някое в повече си го пазят :ad: Може да пробвате също и в ботаническата на паметника Левски.Аз там не съм ходила от доста време,но преди и там намирах много растения,които ги няма другаде
teddynsun
В стадото

Мнениеот hyla » Пон Май 25, 2009 7:00 pm

Офтопик:
Коя специалност си колежке :ad:
hyla
Пчела майка

Мнениеот teddynsun » Сря Май 27, 2009 6:06 pm

Офтопик:
hyla написа:Коя специалност си колежке :ad:

Хахаха - ландшафтна архитектура :ag:
teddynsun
В стадото

Мнениеот hyla » Чет Май 28, 2009 9:19 am

Офтопик:
А, мислех че си от БФ :ap:
Нищо, пак наздраве :az:
Веднъж една ваша колежка се присъедини към нас по време на учебното ни занятие по пиене на бира и свирене на китара :ajaweki: Готини хора :az:
hyla
Пчела майка

Мнениеот teddynsun » Чет Май 28, 2009 8:57 pm

Офтопик:
Хахах ти дай бира и китара на колегите и после пробвай да ги търсиш за цветята :ag:
teddynsun
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Вто Юни 23, 2009 2:03 am

Офтопик:
Ландшафтна архитектура - значи със сестра ми сте колежки :ag:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот Nadivtov » Вто Юни 23, 2009 1:55 pm

от четвъртък ще имам или венерината или непентес :bp:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот Nadivtov » Сря Юни 24, 2009 10:30 am

в BauMax в момента ги има по 7 лева
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот Nadivtov » Пет Юни 26, 2009 4:56 pm

вече можем да се похвалим аз и нийчу и още една наша приятелка (силветиру) имаме венерини мухоловки то ги и тях
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот vikito40491 » Пет Авг 07, 2009 4:08 am

И аз, и аз! :bp:
You're watching your dog chase its tail and think that dogs are easily amused, right then you turn around look at the time and realise you just watched your dog chase its tail for 10 min...
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот niichety » Пет Авг 07, 2009 11:27 am

Офтопик:
Нов вид алкохолни растения :ag:

Да Венерината мухоловка имаме ние и докато бях в Димитровград, наблюдавах как две си ловяха сами, понеже ги гледам на двора.Много са интересни за наблюдение :ad:
Пиу..пиу..пиу...пиу..пиу..пиу..пиу..пиу..пиуу..
niichety
В ятото

Мнениеот harry777 » Нед Авг 09, 2009 1:18 pm

Какво ли не бях чувал за растенията, но ето че доживях да чуя, че има и такива растения. :ap:
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
harry777
В стадото

Мнениеот hyla » Нед Авг 09, 2009 1:26 pm

harry777 написа:Какво ли не бях чувал за растенията, но ето че доживях да чуя, че има и такива растения. :ap:

Не си ли играл Супер Марио :ajaweki:

Изображение

Ето го и моето човекоядно растение
Изображение
:ag: :ag: :ag:
hyla
Пчела майка

Мнениеот harry777 » Нед Авг 09, 2009 1:49 pm

:ajaweki: :ajaweki: :ag: Играл съм го естествено. :ajaweki:
Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
harry777
В стадото

Мнениеот vikito40491 » Пон Сеп 21, 2009 11:53 pm

УООООААА :ai: :ai: :ai: :ai: Чак сега виждам какво съм качила!!! Моооля някой да ми изтрие мнението :ag: :ag: :ag: Та ето тази снимка исках да кача :ag: :ag:
Аватар
vikito40491
В пасажа

Мнениеот kreizo » Нед Сеп 27, 2009 10:18 pm

Добре, а зимата с какво се хранят, когато мухите изчезнат? Трябва ли постоянно да им се поддържа някаква температура или зимата и без проблеми се справят с няколко часа/дни студ?
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот hyla » Вто Сеп 29, 2009 10:22 am

kreizo написа:Добре, а зимата с какво се хранят, когато мухите изчезнат? Трябва ли постоянно да им се поддържа някаква температура или зимата и без проблеми се справят с няколко часа/дни студ?

Хора, научете се да четете

http://self.freeforums.org/dionaea-muscipula-t46.html - като за начало

Мухите не са основната им храна, те все пак са растения. Зимата спят зимен сън
hyla
Пчела майка

Мнениеот Mira_X » Съб Окт 03, 2009 9:49 pm

Прегледах тук и в google, но не откривам отговор на един свой въпрос и моля, ако някой знае, да ми каже: С какви насекоми може да се храни Венерината мухоловка и с какви не? Например, може ли да яде домашни паяци :ah: ?
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот archy » Пон Окт 05, 2009 1:19 pm

Исакам и аз .Мама и тати :ag: казаха ,че ще ми купят за Коледа ама колко е вярно... :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: А колко големички стават :ah:
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Мнениеот Space » Вто Окт 06, 2009 11:15 am

И аз си взех Dionea преди 2 дни :ab:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот drebcho i glamcho » Вто Окт 06, 2009 3:26 pm

Space написа:И аз си взех Dionea преди 2 дни :ab:

Покажи де :ajaaski:
Аватар
drebcho i glamcho
Пчела майка

Мнениеот iv24 » Вто Окт 06, 2009 3:45 pm

Много са ми странни тия рестения и ми е много интересто как ядът мухи. [r026.gif]
Аватар
iv24
В пасажа

Мнениеот Space » Вто Окт 06, 2009 4:19 pm

Офтопик:
Space написа:И аз си взех Dionea преди 2 дни :ab:

drebcho i glamcho написа:Покажи де :ajaaski:

Трябва да взема фотката, че тук ми е само камерата :bs:
Space
Пчела майка

Мнениеот .::Anubis::. o_O » Пон Ное 23, 2009 12:10 pm

:ag: :ag: :ag:
Който иска да научи нещо повече за насекомите, техните навици и начин на живот да заповяда в сайта ми - http://www.nasekomite.hit.bg/

Който иска да научи нещо повече за хищните растения да заповяда в форума ми - http://plants.bulgarianforum.net/

Благодаря за вниманието ! =)
.::Anubis::. o_O
Животинче с въпрос

Мнениеот .::Anubis::. o_O » Сря Ное 25, 2009 8:42 pm

Харесват ли ви клиповете ? :ay: :ad: :ag: :ag: :ag:
Който иска да научи нещо повече за насекомите, техните навици и начин на живот да заповяда в сайта ми - http://www.nasekomite.hit.bg/

Който иска да научи нещо повече за хищните растения да заповяда в форума ми - http://plants.bulgarianforum.net/

Животинче с въпрос

Мнениеот Nadivtov » Сря Ное 25, 2009 9:15 pm

:ay:
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Дек 08, 2009 11:50 am

Доматите се оказаха насекомоядни зеленчуци

Ботаници от лондонската градина Кю гардънс откриха, че доматите са насекомоядни растения, съобщи в. "Индипендънт".

Специалистите търсят непознати хищни растения в най-отдалечените крайчета на света, а се оказа, че най-обикновените домати могат да улавят насекоми. Според британските ботаници хищните растения са много повече, отколкото смятаха досега биолозите.

Сред тях са дори някои видове петунии, декоративен тютюн, картофи и домати, както и овчарската торбичка.

Досега са познати 650 хищни растения. Вероятно още 325 могат да бъдат добавени към тях.

Месоядните характеристики на много растения са останали незабелязани, защото при тях липсват някои характеристики на хищните видове, като специални структури за поглъщането на плячката.

Доматите, например, имат лепкави власинки, с които улавят листни въшки и други малки безгръбначни. Те не поглъщат направо плячката, а мъртвите жертви се разграждат бавно и падат на земята, където ги поемат корените.

http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2 ... adni.82071
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот .::Anubis::. o_O » Вто Дек 08, 2009 8:52 pm

Това за първи път го чувам, еми те ко ли не ще измислят.
Още малко да кажат, че дърветата са хищни растения и ядат хора. :ag: :ag: :ag: :ajaweki: :ajaweki:

Животинче с въпрос

Мнениеот .::Anubis::. o_O » Сря Дек 09, 2009 7:16 pm

Ето моето малко хищниче. :ba: :ba: :ba: :ag:
P10004801.jpg

Животинче с въпрос

Мнениеот kreizo » Съб Дек 12, 2009 6:50 pm

А как точно ги изчислиха тия 325 вида...
Разликата между форумите по света:
В английския - питаш и ти отговарят.
В руския - питаш, отговарят ти и теб те питат нещо.
В българския - питаш и 1000 човека ти казват колко си прост, че питаш.
kreizo
В глутницата

Мнениеот .::Anubis::. o_O » Съб Дек 12, 2009 10:07 pm

Не са ги изчислили точно а горе-долу са ги преброили. :ag: :ag: :ag: :ajaweki: :ajaweki: :ad:

Животинче с въпрос

Мнениеот Mira_X » Нед Яну 03, 2010 2:45 am

Ето го и моя хищник.
Напоследък малко оклюма, но разбрах, че е нормално за този период. Беше тръгнало да си пуска и стебълце за цветове, за което прочетох, че е по-добре да се откъсне и така и направих.
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот Space » Нед Яну 03, 2010 3:16 am

Моето продължава да расте като гъба и също е изкарало стебло за цветовете, ама още не съм го отрязал. Само не знам защо плюе бабалюгите, които му давам :ag: Някой има ли идея? smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот Mira_X » Пон Яну 04, 2010 2:41 pm

В интернет прочетох, че от тези цветове се получава семе и че този стрък може да ти унищожи мухоловката. В най-добрия случай, значително ще забави развитието и.
Моята си яде буби, даже съм виждала и такива, които сама си е сама си е хванала. По-малките си ги изяжда без проблем, но мухите-май само им изсмуква карантиите :ag:.
Аватар
Mira_X
В глутницата

Мнениеот Space » Пон Яну 04, 2010 4:12 pm

С тези, които тя си хваща не е имало проблеми, но Ѝ бях дал един щурец, който беше загинал геройски при гекона и тя го изплю icon_dontknow Вярно, че малко голям Ѝ дойде, но ....
Space
Пчела майка

Мнениеот andaluz » Съб Яну 23, 2010 3:31 pm

Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот .::Anubis::. o_O » Нед Май 30, 2010 7:15 pm

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Надявам се да са ви харесали снимките ! :bi:

Животинче с въпрос

Мнениеот sisity » Сря Юни 08, 2011 9:09 pm

При Дионеата ми не ходят никакви насекоми... Чудих се дали да не сложа до нея съд с мокър хляб, че да привлича мухите. Също влажноста около нея е малко ниска. Четох на едно място, че някой поставят съд с вода до вазата, за да повишат влажноста на въздуха. Какво мислите за това? Ще е правилно ли да ги направя тези неща? :ah:
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот bontaa » Чет Юни 09, 2011 8:02 am

много хубави снимки и аз може да си взема
bontaa

Мнениеот sisity » Чет Юни 09, 2011 7:25 pm

Ето го, не е в прекрасен вид, но нещо му стана изведнъж. Ще се пробвам да му повиша влажноста на въздуха, че да се посвести малко.

Изображение

Малко по-късно му дадох една пчела.
Изображение
Аватар
sisity
В глутницата

Мнениеот Животно » Съб Юни 11, 2011 12:42 pm

Ох, много са красиви, ама като гледах клипчето ми стана жал за насекомото. :ag: Как жално 'бръмчи'...
Панини: О, Чаудър! Плачеш ли? :(
Чаудър: НЕ ПЛАЧА! МОМИЧЕТАТА ПЛАЧАТ, МОМЧЕТАТА РЕВАТ!
Аватар
Животно
В ятото

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Вто Юни 14, 2011 5:56 pm

Пуснах си клипа с растенията и хапвах едни бисвитки.Резултатът-повръща ми се!!!Исках да си имам такова растенийце, но се ОТКАЗВАМ!
:)
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот Galibier » Вто Юли 19, 2011 11:06 pm

А колко горе-долу струва тва растение и лесно ли се гледа? Ааа и някой знае ли къде в Пловдив ги продават ? icon_dontknow smilie8 [smile278.gif]
Аватар
Galibier
Животинче с въпрос

Мнениеот spinus98 » Вто Юли 19, 2011 11:29 pm

моята дионея гниееее [mood_feelings_hurt.gif] :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: защооооо

http://media.snimka.bg/8992/024239567.jpg?r=0преди

http://media.snimka.bg/8992/024239568.jpg?r=0сега

и става по злееееееее icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот Galibier » Сря Юли 20, 2011 2:49 pm

spinus98 написа:моята дионея гниееее [mood_feelings_hurt.gif] :ajaaski: :ajaaski: :ajaaski: защооооо

http://media.snimka.bg/8992/024239567.jpg?r=0преди

http://media.snimka.bg/8992/024239568.jpg?r=0сега

и става по злееееееее icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling

http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... &start=195 Виж тук (дано не е проблем,че слагам линк за друг форум) тука пише за гниенето,прочети коментарите отдолу ! Дано съм помогнал :ax: :az:
Аватар
Galibier
Животинче с въпрос

Мнениеот joro_76 » Чет Окт 20, 2011 9:19 pm

хора искам и аз такова растение колко струва и от къде мога да си купя
Аватар
joro_76
В ятото

Мнениеот archy » Чет Авг 13, 2015 10:18 pm

Здравейте, ъпдейтвам темата, въпреки че е стара. От година и малко си гледам венерина мухоловка вкъщи. Много интересни растения са и се гледат доста лесно. Без проблем миналото лято извади цветонос с много красиви цветове, презимува успешно цяла зима на балкона и имаше 2 месеца период на покой февруари-март. Изкара издънка на пролет, която си има нов собственик вече. На снимките е много зелена, но преди 3 седмици се наложи да изрежа всичко (гледаха я познати), а сега пак е с издънка и се развива доста бързо. Чела съм че са доста капризни, но аз не съм срещала трудности при отглеждането.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... JpIjoidCJ9

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... JpIjoidCJ9
"Човек няма две сърца - едно за кучетата и едно за хората. Човек има едно сърце и ако имаш достатъчно голямо сърце, в него има място за всички."
Аватар
archy
Пчела майка

Назад към Ботаника - растения