Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Порски срещи и разходки

Re: Порски срещи и разходки

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 10, 2011 1:38 pm

И последно :ah:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 3:18 pm

:ajatki: Колко забавно! Лу е много пухкав, каква ангорска опашка има само :ax: Да не е станал 3 кг., че така изглежда?
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 4:34 pm

Супер готини снимки! Ама къде сте били че ги пускате така без нагръдници да тичат? Нензам как не се навират по разни дупки и места от които няма измъкване после докато те сами не решат... а за децата и бабата.. :bu: досега не ми се е слу4вало такива неща, оикновено всички му се кефат на моя. Кажете кога ще бъде следващата да дойдем и ние с Кристина и Ромпи и Уилоу. Да има малко и от сейбъл и тъмните разцветки малко да ви освежим цветово! :ag: :ax:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Окт 20, 2011 8:15 pm

Още на първия ден с Бела и Ромпи бяхме на разходка в парка с порката Уилоу на Кристина. Тя си има специален нагръник-рокличка, Ромпи вероятно затова така я хареса почти от първо или второ подушване. Но тя беше и много по възпитана и добра от Бела. дава да се гушка без проблем и е много обшителна. Хареса черната транспортна чанта на Ромпи много. Има вкус.
Играха си доста, в повечето време само двамата, защото Бела се изплъзна от 2 нагръдника и явно ше трябва да помисля за някой по малък. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Окт 20, 2011 8:26 pm

Срещата привлече повече от обикновено хора, включително някой съдеистваха да държат Ромпи и Уилоу докато ние двамата, оборудвани с дебели ръкавици поставяхме нагръдника на Бела. Беше най-трунодо поставяне. А тя с лекота се измъкваше. Някои хора искаха да ги пипнат и единодушно отговора на въпроса "Пипат ли се?" беше - "Този се пипа, тази по-внимателно, а тази въобще не я приближавайте!!" :ajaweki: Разбирай - Ромпи, Уилоу и Бела като ред. Ромпелио беше послушна и пухеста атракция на всички минувачи. Обичайните въпроси и един изключително умен дядо обяви че това са Визони!! На френски пор е визон и точка. :ag: Всъщност визона е съвсем различно животно, но поне е от сем. Порови. Кожата му е много по-скъпа и ценна от на пора, и на мода са доста за палта на "елитните" дами... Neovison vison - Американска норка, визон. Няма общо с Mustela Putorius Furo, но да не издребняваме. :sunny:
Едно любопитно кокерче дойде да види какво става и като видя поровете така подскочи в истерия че събори всичко по пътя - клетки транспортни чанти и тн и избяга светкавично на 100 метра. А ние се обезпокойхме за фретките ни... :ag:
п.с. В Неделя ако е хубаво времето се очертава да има също порска сбирка, така че ако има навити - да заповядат. Очаква се повече хора да се съберем. И повече порове! :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Окт 20, 2011 8:35 pm

Леле, страхотни са, Ники :ajatki:
А Ромпи на първата снимка каква муцуна готина е заформил - още по-голяма ми изглежда откак аз го виждах :ax:
Уилол е невероятна дама - нямам думи просто :ba: Ама тя майката на Криси - голям майстор. С майката на Стоян трябва да завъртят бизнес с това :ay:
Ееее, Вие сте били атракцията на седмицата :ajaweki:
Много забавно, вече като ме питат с какво животно пътувам, ще отговарям надменно: С ВИЗООН, моля Ви се :ajyuaki:
Там гледам обаче на една снимка Ромпи се опитва да се качи върху Белла (а тя толкова прилича на Карамелка, че направо сърцето ми се къса като знам каква й е историята до сега....). [mood_feelings_hurt.gif]
Кокера си е прав - тези твари са опасни и хапливи (питайте моите кучета, и тези на познати....)! :ag:
Вземи й нагръдник като на Карамела (този като твоя, но по-малкия размер).
P.S. И Уилол беше доста дивичка - Криси сигурно ти е разказала, така че споко.... :az:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 24, 2011 12:14 am

Днес се състоя и най-голямата порска среща, в която поне имам участие и аз :ajaweki: в Борисовата градина за ужас на всички кучета и тълпи объркани,но любопитни минувачи. Бяха пет пора - Мика, Уилоу, Бела, Блъди и Ромпи.
Мика спечели приз за най-добър и гушлив женски пор. А според мен и за най-красив с тази почти ангорска мека и пухеста козина с невероятен цвят. Но уви не беше особено интригувана от себеподобни, колкото от хората и търсеше човешка гушка и прегръдка все.
Уилоу беше много ухажвана дама както от Ромпи в началото а след по-късната поява и от Блъди. Беше очарована от черната транспортна чанта на Ромпи отново и както предния път той я завлече там за уединено порско ухажване. :ax:
Бела пък постоянно се опитваше да се скрие под решетката на клетката, не беше никак социална уви както с хора така и с порове. С Уилоу даже се скараха доста, явно заради розовите рокли, но от този нагръдник само не се измъкваше.. лесно.
Блъди обиколи и разузна навсякъде, дори не се сби с Ромпи, както очаквах, а се харесаха и в един момент обикалява заедно, поразително си приличат, с разлика в лицето и опашките главно.
Ромпелио си изкара добре, накрая намери къде да се сгуши и заспи, както впрочем и другите порове, за всеки един се намери човек с ръкавици или без, за да го гушне и постопли. Е, Ромпи се разбра с всички много добре, като изключим Бела, но..
ето и снимки под които ще гледам да има коментари.
IMG_0421.JPG
IMG_0431.JPG
IMG_0442.JPG
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 24, 2011 12:17 am

И още малко:
IMG_0437.JPG
IMG_0439.JPG
IMG_0449.JPG
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 24, 2011 12:20 am

И последно:
IMG_0466.JPG
IMG_0458.JPG
IMG_0462.JPG
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 24, 2011 7:39 am

Страхотни снимки, Ники :ax:
Изпълнихте душата ми - браво!!!!
Белла не е толкова лоша де - като е гледам там сред другите порове, никъде не е с озъбена уста :ag: А и с тази рокля-нагръдник вярвам, че е само въпрос на време да се превърне в истинска дама :ajatki:
Мика верно много красива и интересна - дундеста такава сладурана пухкава. Уилол много нежно се гушка насам-натам ту в един, ту в друг, даже и към Белла на снимката в коритото (като се сетя Криси как се притесняваше в началото, че хапела).
Блъди верно много грамаден, а е месец и половина по-малък от Ромпи :ai: Не знам дали знаеш, той е роден същия ден, когато и Карамела :ax: Като го гледам как добре се разбира с другите и той ще се очовечи - въпрос на време!!!
Другия път вземете ни поканете и нас - ще се радвам да посетим Вашата сбирка :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 24, 2011 12:14 pm

Ехаа, цяло корито порове :ajatki: Пратете и насам едно такова, ама пълно :ad: Страхотна сбирка, чак и на мен ми се прииска да сме там :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Пон Окт 24, 2011 4:00 pm

Страхотни са снимките и хубаво си изкарахме. Чакам с нетърпение следващата среща на порчетата :)
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот k-extreme » Чет Окт 27, 2011 6:58 pm

Снимките от срещата са страхотни, но понеже Ники е много скромен и е качил твърде малко, реших да поправя тази несправедливост :ax:
Ето да им се радват и другите :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Окт 27, 2011 7:05 pm

Ето и още малко :ajatki:
Обърнете внимание на втората снимка, където е Блъди - направо е мутант този пор, аз толкова грамаден не съм виждала, а е само на 5 месеца и половина :ai: А в муцунката му се влюбих направо, толкова чипо носле има :ba:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Окт 27, 2011 7:14 pm

И последно :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Окт 27, 2011 11:25 pm

Оле, Краси, това е направо някаква инсинуация като от жълт вестник... :ajaweki: Каква любов има между Ромпи и Бела - трябва да се види просто. Факт - и днес не я понася и се опитва да я изгони вече с все клетката я бута, а тя на свой ред се опитва да го удуши и да вземе територията му. Такава снимка става като единия е уморен и заспал, а другата е яко хваната с ръкавица... :ag:
Иначе е факт - Уилоу я ухажваха и Блъди и Ромпи много - и тя добра, няма доминантни претенции към тях.
Също и че Блъди има огромни предни лапи, иначе с моя са еднакви като размер, но сигурно Блъди ще го надмине, пък е доста по-здрав и борбен като видях как размята докторите... :ai:
Аватар
Pixell
В глутницата

Re: Порче Мика

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:07 pm

Следва поредица от снимки - среща на порчетата от 23.10.2011г. :sunny:
Имаше дълго опознаване със смяна на позициите :ajaweki:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:14 pm

3 част
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:19 pm

4 част.
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:22 pm

5 част
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:24 pm

6 част
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:27 pm

7 част
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 01, 2011 7:28 pm

8 част - последна
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот Pixell » Съб Ное 05, 2011 7:37 pm

Днес имаше камерна среща на Ромпо с неговата приятелка Уилоу, вече се разбират особено добре, дори една баба каза че сватбата трябва да е на 11.11.2011. Това не й хареса на Уилоу, явно реши че е прибързване защото се скараха и почна да хъска на всяка крачка. Накрая пак се сдобриха. :sunny:
Измисляхме забавни отговори на множеството глупави и еднакви въпроси на хората, които ни задаваха от типа:
"Какви животни са това?" - "Хипопотам" "Червена панда" "Окосмен домашен глист" "Октопод от сем. Видри" :ag:
"Може ли да ги видим?" - "А не ги ли виждате в момента?!" :ajaweki:
"Как се казват тези животни?" - "Ромпи" "Уилоу"
Някои хора се басираха какви животни са, други ги нарекоха "невестулка", "видри", "мангуста", "куче". Други решиха че са майка и син - демек Ромпи майката и Уилоу - сина!! :ai: :ajaweki:
Имаше отзиви, че Уилоу е болна, защото е облечена... един млад и много хубав бигъл дойде да се запознае с тях и избяга като попарен от страшния питбул Порокоп Ромпо!
Ferret 024.jpg
Ferret 031.jpg
Ferret 035.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Нед Ное 06, 2011 8:58 pm

Лелееее, Уилол и Ромпи, колко пухкави са станали :ba: .
Офтопик:
А не ви ли питаха, какви са тези "гризачи" :ag: (вече се "обиждам" като го чуя това :bu:)
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот k-extreme » Нед Ное 06, 2011 9:24 pm

Хахаха, страхотни са :ay:
На всички поровИте станаха дИбели и пухкави, само нашето си стои верно ГЛИСТ с крака :bu:
Омръзна ми icon_bawling :ajaaski: icon_bowdown
Весело Ви е било поне :ajaweki:
Лили, аз не се обиждам, ама ме озадачава човешката глупост, след като на всеки почти "царвулите му висят на стената" и има някаква връзка/роднина/корен на село и са чували как порове душат пилци....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Нед Ное 06, 2011 9:47 pm

k-extreme написа: Лили, аз не се обиждам, ама ме озадачава човешката глупост, след като на всеки почти "царвулите му висят на стената" и има някаква връзка/роднина/корен на село и са чували как порове душат пилци....

:ajaweki: а може и ние да сме "заблудили", тя Мика си налита на плодове и зеленчуци :ajaweki:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 9:18 am

:ag: Еей, жестоко! Гоуеми, пуфкави невестулки :bm: Върхът са :ay:
k-extreme написа:след като на всеки почти "царвулите му висят на стената" и има някаква връзка/роднина/корен на село и са чували как порове душат пилци....

Това е първото, което обяснявам винаги, когато ме попитат "Що е то?"
Последният път ме питаха дали не е лалугер [smile3537.gif] - да-да, лалугер, само дето Морис е с размерите на 6 лалугера :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Ное 07, 2011 9:30 am

Офтопик:
Вземете да избродирате на нагръдниците : "Аз съм пор. ", защото ако пишете фретка,резултата ще е същия: :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mzi » Пон Ное 07, 2011 9:38 am

Мери права си аз за това когато ме питат казвам едно твърдо ПОР и бягам :ag: Защото ако кажа фретка ще има поне още три пъти: "Какво е това???" :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 10:10 am

Аз пък се кефя да им обяснявам, нека знаят :ab:
Офтопик:
И пак понякога съм силно впечатлена колко много животни могат да изброят някои хора, които не изглеждат като да могат да си изредят и трите имена. Преди седмица в ловешкия зоопарк: мъж, жена и невръстното им детенце. Мъжът пита жена си: "Туй ли е мъжкият лъв?", сочейки към женското животно, което очевидно няма грива и е също толкова очевидно по-малко [smile3537.gif] Това е лъв, все пак, не е амбистома, че да има какво да му се чуди! И не изглеждаше като възпитателен момент по отношение на детето...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пон Ное 07, 2011 10:39 am

Юле и аз в началото се кефих да им обяснявам на хората какво е това, с какво се храни, даже съм давала снимки да си правят... и други работи, но вече година и половина ми писна на всяка крачка да отделям по 15 мин. обяснения [smile3537.gif] Особено ако съм се запътила някаъде и вместо за половин час аз да стигна за час и повече даже, защото на всякак крачка едно и също ме питата и ме разпитват, и наистина в един момент на човек му писва tongue
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 11:09 am

Е, да, има го и това. Но аз като имам работа за вършене не вземам Морис с мен точно по тази причина. А и той с тези късите лапички и с любопитния си нос допълнително забавя достигането до която и да било крайна точка :ap: Така че разходките за него са посветени изцяло на него :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 07, 2011 1:37 pm

Напълно права си,че омръзва и на мен ми беше забавно първите 1,2,10,30 пъти, ама после вече почва да омръзва, то ако Лили Иванова или Плевнелиев се разхождаха в парка нямаше толкова много хора да ги наобикалят, разпитват и искат да се снимат с тях. И да ги 'пипнат'! :ajaweki: При мен досега не са питали за гризач, освен че веднъж опреличиха на катерица Уилоу, но по същия начин подскачаше и тичаше в листата.

Иначе си е бавно придвижването с пор, не е като куче все пак, с тия къси крачета не е лесно... но забелязали ли сте че много по-лесно се връща наобратно по пътя отколкото ако трябва да отиде някъде. Поне при Ромпи съм забелязал че много по-бързо ходи и устремено ако се връщаме. Също забелязали ли сте дали ако са няколко пора - следват един. Примерно Уилоу през цялото време следваше Ромпи, дори като се спира някъде да подуши забелязах, че и тя прави същото след него. Също като сме ходили някъде той винаги върви след мен, което ме дразни малко, защото не го виждам и може да го настъпя или да ме оплете с повода. Не е като куче да върви отпред, точно обратното следва ме. При другите порове така ли е или е прецедент моя случай!?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 2:14 pm

Не е прецедент :ab: Морис върви буквално залепен за петите на Приятеля ми. Ние обикновено излизаме с колата до някоя отдалечена полянка. В чести случаи местата не са познати за Морис, затова на отиване в едната посока ходи залепен за земята, опашката на шомпол и бавно-бавно. Навръщане, обаче, вече знае пътя, явно си маркира като Хензел и Гретел, ама с порски парфюм :ajaweki: и винаги, ама винаги знае точно къде се намира неговото убежище - колата :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Пон Ное 07, 2011 4:51 pm

И при нас е така, ако сме на открито(на разходка, на кафе), гледа винаги да е до или около нас :ba:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 07, 2011 5:48 pm

Да.... и Карамела винаги върви след петите ни :ajaweki:
Иначе изобщо не е бавна, при нея ме дразни точно обратното обикновенно: не мога да е видя и проследя с поглед, толкова е бърза :bu:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 9:53 am

k-extreme написа:не мога да е видя и проследя с поглед, толкова е бърза

Той и Морис не е бавен, но никога не ходи без каишка. А и въпреки каишката, пак не смея да го изпусна от поглед.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Ное 08, 2011 6:52 pm

Юле, само така си мислиш.... :ah:
Изчакай да присъстваш на сбирка и ще видиш каква е разликата между мъжки и женски тичащ пор - повече от двойна tongue
Той нали Ники писа, че в сравнение с Бела Ромпи се движи като на забавен каданс (много точно сравнение) :ay:
Ние Карамела е пускаме както знаете и като се разтърчи, направо свят ми се завива да се опитвам да проследя траекторията... :ai: Като правим порски срещи е много лесно да се хванат мъжките - тичат едно такова тромаво точно като скунксове или язовци, докато женските са като куршуми [smile3537.gif] Няма как да хванеш женски пор, гонейки го ако той не желае да бъде хванат :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Ное 08, 2011 7:37 pm

Много добре го казва Краси!
Точно така си е, макар че и мъжките понякога като се разиграят почват да стават по диви. Иначе сега ни пречи на нас огромния кожух и е много тромав наистина. Все едно ти с 3-4 дебели якета да тичаш!! tongue Сигурно в природата женската ходи и дебне и лови и убива и после ги довлачва в бърлогата където мъжкия се сгушил и спи като пън и се разбужда само да се натъпче хубаво и пак заспива! :ag: Така си го представям аз...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 09, 2011 8:55 am

Правя опит за установяване на контакт с другото русенско порче чрез общия ни ветеринар, че да можем и ние да си правим сбирки. Засега ще чакаме отговор, дано да се съгласят хората :ab: Добре е поровете да се срещат с порове :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Сря Ное 09, 2011 9:32 am

Ейй това е супер, много се радвам за Порис Морис :bp: Ще стискаме палци и той да си намери приятелче от неговия вид :ay: Та после и вие да слагате снимки и да разказвате как е минало :ax:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пет Ное 11, 2011 1:04 pm

За Софийските порчета! :sunny: В неделя на 13.11.2011г от 14:00 на бул. България при бензиностанция Еко (картата по-долу или http://dox.abv.bg/files/listtree ) ще има среща. Ще бъдем на закрито :ay:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 11, 2011 2:36 pm

Ейй, супер сте, даже и на закрито си намерихте местнце :sunny: Забавен уикенд!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Ное 11, 2011 7:54 pm

Това е то Столицата, Юле.... :ajaweki:
Възможности за всичко и то по много.....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Ное 13, 2011 9:34 pm

Ето и малко снимки и от днешната сбирка, на която се събрахме шест пора! Този път бяхме Мика, Блъди, Порчита, Мечи, Пого и Ромпи разбира се. В приятната и топла уютна атмосфера на Суши барът, където Порчита беше домакин, за разлика от много любезните си стопани тя наби всички порове като почна с Мика и завърши със сина си - Блъди, който не й отстъпваше обаче. Издаваше изключително странно чуруликащи звуци каквито никой друг пор досега не е издавал, но няма как да се опише. :ai: Мика имаше кураж да поиграе с другите, докато не я смъмри Порчита, докато Мечи беше хапан от всички и влачен насам натам за врата, особено от Блъди който си прибра и двата пора Мечи и Пого в колибката и ги размята като възглавнички.. поразмята така и Ромпи, но след няколко хватки го разсърди и се посбиха като Ромпо така го хвана за врата накрая че едвам го накарах да пусне... което досега не го беше правил. После се сдобриха и почнаха да прават заедно пакости насам натам, напълно в тандем. Ето малко снимки първо от телефон после и от фото:
Photo-0268.jpg
Photo-0271.jpg
Photo-0272.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот ИНА » Нед Ное 13, 2011 9:41 pm

Малееее много ме е яд,че днес бях почивка.щях да им се насладя и да ги нагуша/тези,които ми дадът де/.
Браво радвам се,че сте изкарали чудесно.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Ное 13, 2011 9:50 pm

Ето още снимкиии! :ajaweki:
Ferrets 008.jpg
Ferrets 005.jpg
Ferrets 002.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Ное 13, 2011 9:55 pm

И последно...
Ferrets 012.jpg
Ferrets 013.jpg
Ferrets 014.jpg

Благодарим на домакините за любезното посрещане и изпращане и топлата атмосфера и вкусно суши, както и че постоянно бяха с метлата и парцала след порските аки и пишо... :ah: :ajaweki: :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Akeli » Нед Ное 13, 2011 10:02 pm

Ах де да можех и аз да дойда. Да ги нагушкам всички. А едни мой лубимец е ромпи тоя сладур найстина ми грабна сърцето :ajatki: :ba:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот ИНА » Нед Ное 13, 2011 10:12 pm

Страхотни сте.Прекрасни порчета и си представям каква веселба е било.
Другия път непременно ще съм си там.
Аватар
ИНА
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Ное 13, 2011 10:18 pm

Да, другия път може да сме и още повече! :ajaweki: Направо бедствено порско положение се обяви по едно време в суши бара, добре че поне сме повече хора да смогваме да ги следим и пазим, че без надзор става наистина бедствено... :ag: Особено като се посбият..
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 9:13 am

Собственикът на Блъди е с ръкавица :ai: Предполагам, че затова се казва Блъди, а :ajaweki:
Иначе страшно се радвам, че в заведение са Ви приютили, много мило :ab: Да не би и собствениците на този бар да са порски любители? Цялото заведение ли сте наели, че се чудя, ако е имало и други хора, каква суматоха щеше да настане? :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пон Ное 14, 2011 9:49 am

Хехее супер колко порчета на едно място :ajaweki: Трябва и аз да събера цялото котило без едно (което дадох на мъжкаря) + Сънито т.е. 8 пора + софийските порчета ... и тогава ще е лудница :ajaweki: А вие през цялото време ли ги държахте на каишки? Има и едно албиносче, което е много слабо и опашката му е без козинка, какво му има?
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 10:45 am

mzi написа:А вие през цялото време ли ги държахте на каишки? Има и едно албиносче, което е много слабо и опашката му е без козинка, какво му има?

И аз се присъединявам към въпросите, че живо се вълнувам.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 12:04 pm

Както виждате - Порчита е на собствениците на заведението. То затова е така ферет-френдли. :ajaweki:
Хилавкото порчи с плешивата опашка е Пого, албиносче, сигурно нещо е болничко незнам. То и Мечи не беше много дебел и пъргав...Блъд и Ромп бяха много по силни и едри, нищо че са 2 пъти по малки на възраст.
Много добре ще е ако се съберем някъде така, Еми, както казваш толкова много порове ще е много забавно.
Юли, нямаше други хора просто за късмет не влязоха, че щяха да се уплашат сигурно.. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пон Ное 14, 2011 12:28 pm

Повечето бяха на каишка, само Порчита - не. А по-късно и Блъди, и Ромпи си заслужиха да ги осовбодят :sunny: , за да могат на воля да поровят из саксиите и да проверят дали има дупки за криене :ajaweki:

Офтопик:
Добре че Ники имаше фотоапарат, иначе нямаше да има снимки :ah:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 14, 2011 2:56 pm

Страхотно :ay:
Порчита като гледам се е възстановила напълно след раждането и последващите интервенций, напълняла е и се е разпухила...
Звуците, които описа ги знам много добре - Карамела постоянно търталясва така на нашите сбирки :ajaweki: От там взеха другите да й викат "певицата"... :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 3:23 pm

(Разменил съм коментара на 2 снимки там, сега видях, където се ежи Порчита, опасна е ей...)

Супер пухкава е, Краси, то се вижда, като бяла лисица е направо. Не съм чувал Карамела да издава такъв звук, все пак си общува с Ромпи, но си правеше кудкудякането и мрънкаше постоянно, не е този звука, онова е много високо и като някакво птиче и скимтене на куче смесено, уникален звук е. Хем я е страх сякаш, хем хапе и напада вероятно от страх, незнам. И трепереше доста в началото.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 3:31 pm

Това искам да го чуя. Другият път и с клипове от срещите :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот tinna94 » Пон Ное 14, 2011 4:04 pm

Юле, нама ли да ни одостоите и с вашето присъствие на някоя от сбирките ! :ah:
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 14, 2011 4:20 pm

mzi написа:Хехее супер колко порчета на едно място :ajaweki: Трябва и аз да събера цялото котило без едно (което дадох на мъжкаря) + Сънито т.е. 8 пора + софийските порчета ... и тогава ще е лудница :ajaweki:

Еми, то ние тук не можем да ги съберем всички бебета (без онова за бащата, а и онова мъжкото бяло дето е в Сф, нали и на него му нямаш кординати), та камо ли да ги съберем и организираме до Сф... [smile3537.gif]
Виж, че всеки път сме все едни и същи хора..... "обичайните заподозрени".... :ac:
Аз не вярвам и на следващата местна сбирка да дойдат...., когато някой има желание намира и начин (те явно не искат)....
По скоро ще дойдат Ники и Криси от Сф с влака, та даже Юлия с Морис от Русе, отколкото "нашата останала рода".... :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Пон Ное 14, 2011 5:39 pm

Винаги го забравям това мъжкарче което замина в София. Как ще се зарадвам да ми се обадят те!
Иначе днес се видях със стопанина на едното мъжкарче, което е с окрска като на Съни и се разбрахме да се видим тази седмица. Обещавам да има снимков материал :ay: За съжаление човека ми каза, че няма как да идва на сбирките които са през почивните дни защото просто не е в Пловдив. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 14, 2011 6:21 pm

Ами то стига да заявят желание и през седмицата ще го организираме.... :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Ное 15, 2011 11:43 am

Офтопик:
Поради разделяне на мненията,трябваше да изтрия поста ти Mims, пускам го аз. :ab:

Здравейте на всички,
Беше много приятно да се запознаем с част от порската дружина : ) А на момчето от суши бара едно голямо балгодаря!
Направо незнам как ни изтърпя. Шест порчета доста поразии направиха.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 15, 2011 12:33 pm

Приятели, знаете, че с огромно нетърпение чакам възможността да се видим, да запознаем лудите, но всички сте на другия край на света! С радост бихме се събрали и в Пловдив, и в София, но едно такова пътуване по-скоро би се случило ръка за ръка с някои други наши дела, така че да се съчетаят нещата :ab: Разбирате, че всичко това е свързано с парични и времеви разходи :ah: При първа възможност няма да се поколебаем, само път да се отвори към вас :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Ное 15, 2011 2:39 pm

Разбира се, ще се радваме много да се съберем отново когато имаме и гости от далеч, а гост като Порис Мърморис си заслужава събрание! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 15, 2011 4:18 pm

Pixell написа:гост като Порис Мърморис си заслужава събрание! :ajaweki:

Благодаря много :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Akeli » Сря Ное 16, 2011 8:02 pm

:ag: Кога пак ще имате среща :sunny: , че да направите снимки на тези пухкави сладури :ajatki:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот diva21 » Пет Ное 18, 2011 9:13 pm

Инче сега видях снимките от заведението ви. :ajatki:
А и Порчита много прилича на сестра си Поркесита само дето вади малко злобен поглед. :ag:
А какво и е на опашката на Порчита?
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Ное 18, 2011 11:57 pm

Опашката на Порчита е супер буйна и рошава като на катерица, нищо й няма. :ab: С Проблемната опашка в случая е Пого. Мъжки, кастриран на 2 год и нещо.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот diva21 » Нед Ное 20, 2011 10:37 pm

Следващият път може и да дойда и аз ако пак сте в заведението при Ина. :az:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот tinna94 » Пет Дек 09, 2011 4:15 pm

В неделя ще има порска сбирка в Южния парк от 13:00 часа !!! (входа откъм Витошка)
Който иска да за повяда може да се свърже с мен на тел. 0889393271.......ще се радвам да се присъединят повече порковци
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот Pixell » Пон Дек 12, 2011 12:55 am

Ето и малко снимки от вчера. На тази сбирка бяха и специални гости от Пловдив! :ajatki: :sunny: Мис Карамела, Лу и Майк. Останалите бяха Уилоу, Мика, Ромпи и Стинки. По-късно и Порчита.
IMG_0775.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Дек 12, 2011 6:28 am

Браво - кога ще е следващата среща да дойдем да поснимаме :ab: може и Теро да доведем - да си поиграе с нови приятели :ba: :ba: :ba: :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mzi » Пон Дек 12, 2011 11:39 am

Ехее браво напълнихте ми сърцето :ba: Съжалявам че не можахме да дойдем, ноо студентския празник продължи неочаквано дълго :ag: На общите снимки ми прави впечатление че двата Албиноса са най-големи :ajatki: А и искам още снимки :ah:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Дек 12, 2011 1:50 pm

Най-големи са дам, а Лу беше и крайно агресивен, защото е в еструс и се опита да унищожи няколко пора...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Дек 12, 2011 3:43 pm

:ajatki: Аааа, върхът сте :ax: Страхотни просто! Наистина албиносите са гигантски :ai: А албиносът най вляво кой е, това ли е Стинки, защото другите ги разпознавам май :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Дек 12, 2011 6:59 pm

Точно така. Вероятно по собствениците ги разпознаваш защото иначе са напълно еднакви ако изключим размера и вида на ушите им. И това че единия е супер мега кротък и добър и се мисли за плюшен заек, а другия е супер агресивен и зъл и се мисли за ягуар...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 11:14 pm

Ето още снимки :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 11:17 pm

и пак.... :ah:
Последна промяна k-extreme на Пон Дек 12, 2011 11:26 pm, променена общо 1 път
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 11:22 pm

Още...
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 11:28 pm

ето още от дружината....
Последна промяна k-extreme на Пон Дек 12, 2011 11:37 pm, променена общо 1 път
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 11:32 pm

и още........ :az:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 11:35 pm

а сега грижовните стопани... :ajatki:
Последна промяна k-extreme на Пон Дек 12, 2011 11:46 pm, променена общо 1 път
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Дек 13, 2011 2:08 am

Уф, добре че накрая качи от другите снимки, Краси, че на предните колкото и парадоксално да ми се видя - навсякъде преобладават напръсканите с кал кецове на Пиксел! smile322.gif Човек ше каже, че е умишлена реклама на Рънърс! :ajaweki:

Много са хубави снимките, добре че качи още. Някой направо заслужават принтиране и рамкиране според мен! :ajatki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 13, 2011 12:30 pm

Pixell написа:Уф, добре че накрая качи от другите снимки, Краси, че на предните колкото и парадоксално да ми се видя - навсякъде преобладават напръсканите с кал кецове на Пиксел! smile322.gif Човек ше каже, че е умишлена реклама на Рънърс! :ajaweki:

Хахаах, ами какво да ти кажа: ти си навсякъде.... :ajaweki: По гуменките ще го познаете...
А и след напълно блондинския ми избор на маршрут от паркинга към мястото на срещата, да бяха снимали обувките на Пловдивската група щеше да е проява на лош вкус и изпитание за разглеждащите форума........ 24emo
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Дек 13, 2011 12:44 pm

:ajatki:
Pixell написа:единия е супер мега кротък и добър и се мисли за плюшен заек, а другия е супер агресивен и зъл и се мисли за ягуар

Май Лу го е раздавал ягуар, но кой тогава е плюшеният заек, да не е Мика :ab:
Поровете, в сравнение с поресите, са с размери на язовци :ag:
Pixell написа:Някой направо заслужават принтиране и рамкиране според мен!
:ay:
Много, ама много ме зарадвахте с тези снимки :ax: Едно наистина великолепно събиране :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 13, 2011 1:14 pm

OAKFINGERS написа: Май Лу го е раздавал ягуар, но кой тогава е плюшеният заек, да не е Мика :ab:
Поровете, в сравнение с поресите, са с размери на язовци :ag:

Юле, за двата албиноса става въпрос - нали тях обсъждахте... :ax:
Другият (добрия плюшен заек) е Стинки. :ab: А Лу е - ягуар... :ag: Лу наистина беше най-грамаден от всички, но по-обезпокоителното е, че и нравът му е малко като на сестра му - Карамела.... :ai:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Дек 13, 2011 1:24 pm

Аха, ясно :ah:
:ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Дек 13, 2011 1:53 pm

А нрава на Карамела съчетан с размерите на язовец си е почти смъртоносна комбинация... как ги размяташе направо си беше страшно отстрани. :ai: Най-вероятно заради еструса, Краси е права за онази снимка като подхвана Уилоу за секунди щеше да свърши работата, която Ромпикс още се чуди как се прави. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 13, 2011 7:31 pm

Качването на снимки продължава (докато получа от на всички фото-апаратите....), и няма да приключи днес, понеже чакам последно от Лили (тя е снимала и в Суши бара после като бяхме, където отново се насладихме на приятна, уютна атмосфера + страхотна храна и сладки приказки с добри приятели :ajatki: ).
Така че , скоро се очакват още фотоси :az:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 13, 2011 7:33 pm

Ето ги пак, скупчили са се като на порска раздумка... :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 13, 2011 7:40 pm

Ето още малко...
На последната съм снимала един грамаден готин пес (уличен за съжаление), който сметна за много добро хрумване да се "парфюмира" с порска смрад :ajaweki: Отиде и се овъргаля хубаво точно там, където Лу пръсна от био-оръжието си за масово поразяване и всички щяхме да изпукаме.... :ap:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Rasta » Чет Мар 08, 2012 2:44 pm

Здравейте!
Ще се събирате ли скоро пак с порчетата на разходка...Ние си имаме вече една дама и ми се иска да я запозная с други порчета :)
Rasta
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Мар 08, 2012 3:15 pm

Сигурна съм, че няма да пропуснат топлото време порковците :sunny: Още малко само :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот tinna94 » Чет Мар 08, 2012 6:30 pm

Rasta написа:Здравейте!
Ще се събирате ли скоро пак с порчетата на разходка...Ние си имаме вече една дама и ми се иска да я запозная с други порчета :)

Скоро ще има една голяма сбирка в София, но незнам Вие от къде сте .....
когато уточним датата ще пиша (най-вероятно края на месеца) !!!
И качи снимки на красавицата, да я видим...... :ax:
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот Pixell » Пет Мар 09, 2012 10:25 am

Очакваме с нетърпение Голямата сбирка, дано успеете предварително да решите датата, за да може по -отрано да се знае и да се подготвят потенциалните присъстващи. Лично аз препоръчвам и припомням на необезпаразитените през студените месеци, да започнат отново, ние вече се обезпаразитихме с Адвокейт против един куп неща, които може да се прилепят от разходки навън и контакт с други животни. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Bunninny » Вто Мар 13, 2012 9:34 pm

Охх,какви са сладинки.Как си играят....
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот tinna94 » Сря Мар 14, 2012 8:54 pm

На 25 (неделя) сбирка в Южния парк от 2 часа на централния вход (откъм Витошка) !!! Който иска да заповяда, всички са добре дошли.... :ax:
Аватар
tinna94
В стадото

ПредишнаСледваща

Назад към Порчета