Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Нормално ли е да хапе като обезумяла

Нормално ли е да хапе като обезумяла

Мнениеот Izobilie » Съб Яну 08, 2011 9:12 am

Значи пристигна днеска и моята порица, голяма радост, голямо щастие, но хапе като обезумяла.
Трябва ли да я изчакам да свикне или ще си ни хапе така, става дума, че не понася допир въобще, не може да се доближим до нея
Izobilie
Животинче с въпрос

Re: Нормално ли е да хапе като обезумяла

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 08, 2011 10:01 am

Радо ползваше в началото ръкавици :ap: може да ти ги заеме :bv:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Izobilie » Съб Яну 08, 2011 10:35 am

Ръкавиците са на парчета почти, не мога да я изкарам от клетката, да я докосна и въобще да осъществя нормален физически контакт.
Брех, колко порчета видях, пипах и т.н. последните 20 дни- нищо общо с поведението на въпросната госпожица.
Има ли шанс въобще да не е такава, искам да кажа- стресирана е от патя-ок, но е и на повече от 3 месеца (според вет) .Този, от който я взех каза, че си играели всеки ден, а от това се разбира, че е социлизирана, но не знам мога ли да му вярвам, като ми каза, че е бебе, а се оказва, че не е
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Съб Яну 08, 2011 12:43 pm

Утре ще видиш колко не си подготвена и колко хабер си нямаш какви си ги свършила ..... :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Izobilie » Съб Яну 08, 2011 5:40 pm

Това са снимки на уж 2 месечната порица :ajaweki:
цък
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Съб Яну 08, 2011 5:49 pm

Определено не изглежда на 2 месеца. Женските порове са по-дребни от мъжките, а тази изглежда като пораснал мъжки smilie8 Може нещо да ми бяга мащаба, заради снимките, но ..... icon_dontknow
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Izobilie » Съб Яну 08, 2011 6:06 pm

Еми на 4 последно била, не знам кое е истина, този ме излъга веднъж, сега ме лъже най-вероятно пак.
Както и да е, този душица ще си търси нови стопани, много е хубава, но заради децата аз искам бебе
Ще я гледам докато се намери, седмица - две предполагам, ще и осигуря всичко, което и е необходимо, за да е в добро здраве, сита и чиста и това е то
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Съб Яну 08, 2011 6:14 pm

Абе може да извадиш късмет и да свикне. Май тука бях чел, че на някой пора тичал и хапел въздуха :ag: а после се кротнал. Ама на спейса ли беше или на някой друг. icon_dontknow Нямам опит с такива животни, но успех мога да ти пожелая. :ay: :ag: smiley24
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Space » Съб Яну 08, 2011 6:16 pm

С друго няма да е много по-различно. Всички хапят в началото ... Продължаваш да взимаш спонтанни решения, както в началото ...
Моя беше, Вълна, да :ag: Ама не само въздуха .... Нали има две снимки как виси от един чехъл като питбул на автомобилна гума :ajaweki:
А да го видиш сега какво е ангелче ..... :ajatki: То са едни целувки, едни работи .... :ba: :sunny:
Space
Пчела майка

Мнениеот mzi » Съб Яну 08, 2011 10:44 pm

Izobilie написа:Това са снимки на уж 2 месечната порица :ajaweki:
цък

Излъгали са те 100% не е на 2 месеца. Сега ще ти покажа моята порка на 1-та снимка е на 2 месеца, а на втората е на 4 месеца.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот mzi » Съб Яну 08, 2011 10:47 pm

И защо в клетката има трици [dontuu.gif] !?!?
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Space » Съб Яну 08, 2011 10:55 pm

mzi написа:И защо в клетката има трици [dontuu.gif] !?!?

А защо да няма?
Space
Пчела майка

Мнениеот mzi » Съб Яну 08, 2011 10:58 pm

В книгата, която са превели четох, че не е полезно.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Space » Съб Яну 08, 2011 11:06 pm

Ако е прашасал, може би, но иначе ... icon_dontknow Моят също е на талаш, защото категорично отказа да ползва тоалетна, но му слагам от гранулирания и няма никакви проблеми ...
Space
Пчела майка

Мнениеот mzi » Съб Яну 08, 2011 11:09 pm

Не говоря за постелка за тоалетна. На снимките се вижда как спи на талаш.

Не използвайте никакви дървени стърготини, талаш или вестници за застилане. Кедровия и чамовия талаш съдържат етерични масла, които могат да доведат до отравяне.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Space » Съб Яну 08, 2011 11:13 pm

Е, чакай, тя го има порчето от тази сутрин. Лека полека, ще го обзаведе. Вече има доста идеи, така, че е въпрос на време :ag:

Този талаш, който аз ползвам е на капсули (гранулиран) и няма нищо дървено в него и е много по-добър от тези "заешките". :ab: Най си е добре да има нещо мекичко долу, но като моят ползва пода на клетката за тоалетна, няма как да стане ... :ac:
Space
Пчела майка

Мнениеот Izobilie » Съб Яну 08, 2011 11:21 pm

Веднага ще кажа защо - така пристигна! Утре ще е пазара за Мрън-Мрън, днеска беше малко стресиращ ден и за двете страни. icon_crazy
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот petere » Вто Яну 11, 2011 2:35 pm

Тази гад изглежда възрастна и никога няма да се опитоми.Аз ти бях писал когато търсеше като луда. Трябва да е малко и да ти е все в ръцете. И на мен ми натресоха подобен звяр есента с молба да го опитомя.....пръчка-морков-и пак и пак...не успях.Дадох я в една ферма.
Peter
petere
В ятото

Мнениеот mimav » Сря Яну 12, 2011 5:49 am

И сега какво,като е дърт пор?Да вземе да го хвърли на улицата ли?
Всяко животно има право на дом и грижи,особено тези,които не им е мястото в къщи а в природата.Какво е виновен порчо,че някой не се е грижил добре за него?
Гледай си го и му дай малко време-може да свикне с теб.
Така завиждам на хората дето си имат фретки......не е истина.Но нямам възможност за съжаление да имам и аз,че много животни ще ми станат.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Сря Яну 12, 2011 7:12 am

Недейте така де. Моят също беше пълен идиот, повечето сте запознати с неговия случай ... Сега е ангел :ajatki: [9541.gif] А и тази мадама не е толкова луда, просто госпожицата много ѝ се плаши :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот Izobilie » Сря Яну 12, 2011 12:29 pm

Ето и част от историята с хепи енд покрай намирането/взимането на това прекрасно животинче, в което съм влюбена
1.Порицата вече не е при мен.До последно бях несигурна как да постъпя, чудех се да и дам ли още един шанс.Опитах, защото много исках да я задържа.Нахапа ме отново, жестоко!Колкото и нежно и мило да се опитах да държа с нея, тя ми налиташе настървено, барикадирах се и т.н. Купих и хубава храна, да я глезя, ц пак, направих и хубава къща да си има, пак ц.Проби нокъта на дъщеря ми, не съм я пипала без ръкавици, просто нямаше възможност.Беше си малък звяр.
2.Намерих и нов дом, при едно мило и любящо семейство, което е готово да и даде всичкото време на света-аз не мога, по простата причина, че не искам да отглеждам нещо, което да ме хапе и да застрашава всички в къщата ми.И разбира се - в природата му е да хапе, ок, наясно съм с това, но такова хапане не знам дали въобще имате идея.
3.Беше ме страх от нея, което може би тя усещаше и взе ролята на доминанта в нашите отношения.
4.Реших да отида да видя отново, първото порче, което видях и, с което имах контакт, защото бебе не се намери.Страхотен мъжки, много добър, не хапе-освен на игра, адски беладжия и игривко.Купих го и сме голяма любов(както още първия път, когато го видях)Каза ми сякаш-вземи ме, аз съм твоето ново детенце :)

5.Ще пусна темичка със сники за него, но само с две думи- УНИКАЛНОТО ЖИВОТНО! Много е умен, красив, свикнал е с хора, на 8 месеца е и утре в 15:00 му предстои операция на смрадливко.Оставих го днес в клиниката и след интервенцията ще си го прибера :)
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 12, 2011 1:02 pm

Ако не знаете има една фраза:

Характер на животното

И друга фраза

Социализирано ли е животното

Тези две фрази са опорна точка за преценката ви за всяко животно.

Особенно за тип животни - изискващи ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СОЦИАЛИЗАЦИЯ.

Който чете тези теми да знае, че ако такива типове животни не са социализирани - да не ги купува. Проста истина е. Иначе може да си купите Питбул - да минат години докато стане Пор или Жако или Ара или др. вид животно изискващо задължителна социализация...

Човек се учи докато е жив....
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Izobilie » Сря Яну 12, 2011 4:25 pm

Аз допуснах огромната грешка да се доверя на продавача, който попитах около 10 пъти социализирана ли- отговора беше- да напълно, всеки ден си играем с нея.Имам 2 деца и не мога да си позволя да рискувам, да взема нещо, без да съм се поинтересувала, какво взимам.
Исках бебе- по неговите думи, порчето било на 2 месеца (снимките ги видяхте сами)
Наистина не предполагах, че може да си прави човек такива шеги, на гърба на хората и да ги мами по този начин, когато става дума за живо същество, разчитайки на невежество.Аз останах зяпнала!Та за една бройка да се стигне до полиция и всичките тези разправии и пътувания се отразиха на животинчето, заради въпросния измамник!

Както каза...човек се учи, докато е жив
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот mimav » Сря Яну 12, 2011 7:27 pm

Izobilie написа:Аз допуснах огромната грешка да се доверя на продавача, който попитах около 10 пъти социализирана ли- отговора беше- да напълно, всеки ден си играем с нея.Имам 2 деца и не мога да си позволя да рискувам, да взема нещо, без да съм се поинтересувала, какво взимам.
Исках бебе- по неговите думи, порчето било на 2 месеца (снимките ги видяхте сами)
Наистина не предполагах, че може да си прави човек такива шеги, на гърба на хората и да ги мами по този начин, когато става дума за живо същество, разчитайки на невежество.Аз останах зяпнала!Та за една бройка да се стигне до полиция и всичките тези разправии и пътувания се отразиха на животинчето, заради въпросния измамник!

Както каза...човек се учи, докато е жив

Ще ме извинявате....ама работата на търговците е да си продават стоката.Не ги защитавам,но е често срещано явление да послъгват.Разбира се,има и много добри и свястни,но човек не може да има доверие на продавач.
Успех с новото порче.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот Izobilie » Сря Яну 12, 2011 7:46 pm

Нищо лично, но с това мислене...до никъде
Работата не търговеца е да е търговец, а не измамник.Коректността би трябвало да е на първо място в отношенията търговец-клиент и когато клиента има ясни изисквания, който търговеца не може да покрие, просто не се стига до сделка.По нашите ширини обаче мисленето е да си продам стоката, пък клиента да си гледа работата, аз нали съм ок!За мен това не са търговци!
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот mimav » Сря Яну 12, 2011 7:56 pm

Izobilie написа:Нищо лично, но с това мислене...до никъде
Работата не търговеца е да е търговец, а не измамник.Коректността би трябвало да е на първо място в отношенията търговец-клиент и когато клиента има ясни изисквания, който търговеца не може да покрие, просто не се стига до сделка.По нашите ширини обаче мисленето е да си продам стоката, пък клиента да си гледа работата, аз нали съм ок!За мен това не са търговци!

Да,но когато ние не можем да се ориентираме и те хоп....излъжат ни.Както вас с порчето.Нищо лично-нито към вас,нито към търговците.Но тоя дето ви е измамил трябва да ви върне парите.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Яну 12, 2011 8:00 pm

Izobilie написа:Нищо лично, но с това мислене...до никъде

Един търговец на животни се проверява по следният начин:

- Касова бележка за пора може ли :ab:
- Ветеринарен паспорт пора има ли (издават се котешки)

Най-малкото думата "касова бележка" в Зоомагазин е задължителна.

Отговорността по продажбата е двустранна Търговец - Клиент

Като не ви дават касова бележка и гаранции - еми майната им.

Предайте опита си в бъдеще време на други "новаци".
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Izobilie » Сря Яну 12, 2011 8:07 pm

Да, така е!Заради собствената си отговорност, не върнах просто порчето, ами се уверих, че ще има кой да се грижи за него.Обеца на ухото, но не това е основния проблем.На мен майната ми, искам да кажа, аз си взех парите и в същото време намерих нов сигурен дом за порицата, но съдбата на тия животинки в България е просто потресаваща!Това не е от вчера, но никой не се занимава с този проблем!Такива като мен, който купуват подкрепят този вид черна търговия.Аз за себе си знам вече, но съм само капка в морето!
Izobilie
Животинче с въпрос

Мнениеот mimav » Пет Яну 14, 2011 6:01 pm

На мен така ми пробутаха преди 2 години един папагал в един зоомагазин.Малък александър,уж бил ръчно хранен и на 2-3 месеца.А той милия беше явно диво ловен и бягаше като луд от мен.Плюс това ме измамиха и за цената - дадох 250 лв,а на подуенския пазар са по 100.
От тогава не купувам нищо от зоомагазин(освен храна) и от непроверени търговци също.
mimav
Животинче с въпрос

Мнениеот herr_uzzunov » Пет Авг 05, 2011 5:09 pm

zoomaniak написа:Радо ползваше в началото ръкавици :ap: може да ти ги заеме :bv:

приятелката ми ползваше камшиче, даже нейният го беше захапал и беше наполовина ... много е садо-мазо с това и аз пробвах ... и не ми хапа повече пръстта :bm: :bm: :bm: :bm: :bm:
herr_uzzunov

Назад към Порчета