Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Помощ за Порчето ми

Помощ за Порчето ми

Мнениеот емо1212 » Сря Мар 23, 2011 1:39 pm

От извесно време му опада козината. Не спира да се чеше. Водих я при ветеринар давами хапчета мазила и какво ли не няма оправяне . Моля ако някои е запознат да ми помогне. Порчетата са две живеят заедно но само на женската и опада козината. Кастрирани са. [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif] [mood_feelings_hurt.gif]
емо1212
Животинче с въпрос

Re: Помощ за Порчето ми

Мнениеот meri » Сря Мар 23, 2011 1:59 pm

Откриха ли причината за опадането, да не е липса на витамини,или паразити, кожна проба взеха ли. Правилно ли ги храните?
А от София ли сте?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Space » Сря Мар 23, 2011 7:15 pm

По принцип сега си сменят козината :ap:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот емо1212 » Сря Мар 23, 2011 8:08 pm

Не не съм от софия от Свети Влас съм. Опадането на козината е от м. Ноември и е само при женската. Чешат се постояноно особенно женската. Лекарите нищо не откриха досега само предположения сумати пари потроших по ветеринари взимаха им проби от козината правиха им лабораторни излевания взимаха им кръв и какво ли непоследно сме на хапчета ма така като гледам няма ефект. Немога да ви кажа какви са защото е прерязан точнно надписа при мен са първите две букви (Pr.......). Храня ги само с храна за тях поръчвам я от интернет. Винаги ги храня с различна за разнообразие в менюто. Care и Super Premium храна за порчета 2кг. Това е последната която съм им поръчал. Вчера 22.03 им купих и Уискас. icon_bawling icon_bawling icon_bawling icon_bawling
емо1212
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Мар 23, 2011 8:58 pm

Нека Радо ти каже, аз само изказвам предположение.
Възможно ли е да е алергия от някоя съставка в храната или пък е от смяната й? Щом не се открива друга причина. Третираха ли ги за паразити?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Space » Сря Мар 23, 2011 9:53 pm

На коя част на тялото пада козината? Ако е опашката, това е хормонално и ще порасне на есен :ab: Гранулите не е добре да ги сменяш, храни си ги с едни и същи, но да са хубави. Други мръвки можеш да даваш за разнообразие. Ако можеш пусни снимка на козината. Ако не са хормоните, сигурно са гъбички някакви, но това щеше да излезе при посявките.
Space
Пчела майка

Мнениеот емо1212 » Пет Мар 25, 2011 10:02 am

Да третирани са за паразити слгах им ампули давах им хапчета всичко което ми казаха ветеринарите. Space каде да ти дам снимка. Козината е опдадала почти на 90 % по гърба и оредяла по цялото тяло :(
емо1212
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Мар 25, 2011 11:25 am

Виж си ЛС.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Space » Съб Мар 26, 2011 1:00 pm

О не това не е от хормонален дисбаланд. Някакви гъбички, или стрес ... знам ли icon_dontknow
Space
Пчела майка

Назад към Порчета