Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здрасти на всички от Ромпи!

Здрасти на всички от Ромпи!

Мнениеот Pixell » Пон Юни 13, 2011 10:10 pm

Здрасти на всички фретски събратя и сестри в форума :ag:
И малкия Ромпиш иска да се присъедини към .. глутницата(?!) :ajaweki: Той е още на 2 месеца и половина и вече се мисли за змия (като се приплъзва към храната сънен и се връща обратно на постелката си пълзеейки:))
Ето няколко снимки, обикновено не стой на едно място ,да го хване в кадър апарата :)
Photo-0107.jpg

Photo-0094.jpg

И едно клипче:
http://vbox7.com/play:fefaaac8
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Re: Здрасти на всички от Ромпи!

Мнениеот bontaa » Вто Юни 14, 2011 8:21 am

сладкиш може и още снимки на палавника
bontaa

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юни 17, 2011 9:11 am

Симпатяга е Ромпи :ab:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Бела » Пет Юни 17, 2011 9:29 am

Много е сладичък! :ba:
Бела

Мнениеот Pixell » Вто Юни 28, 2011 6:47 pm

Eто още няколко по-хубави снимки на Ромпелчо :)
P1040026.jpg

Picture 013.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Бела » Вто Юни 28, 2011 7:01 pm

Мнооого е сладичък ромпи!! :ajatki: :ba: Сигурно сте голяма атракция на улицата :ag:
Бела

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Вто Юни 28, 2011 9:29 pm

Страхотен е!
:)
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 06, 2011 9:53 am

Хаха, Пиксел, чак сега видях клипчето с джапанката - вкъщи това май засега остава най-интригуващата играчка :ajaweki: Една джапанка може да се използва по няколко начина: 1. да я дъвчеш; 2. да се бориш с нея; 3. да я ползваш за тунел, като се провираш в нея; 4. да се опитваш да я преобърнеш (това май е най-трудно). Добре, че моите са от много здрава гума и няма да бъдат изядени скоро, а май не го държим гладен :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот berkitom » Чет Юли 07, 2011 9:07 pm

Хехе, страхотен е.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Юли 07, 2011 11:54 pm

Страхотен е ... на снимка :)
Сигурно е от пубертета, но все по-неконтролируем и див почна да става и всички възпитателни мерки имат обратен ефект и прави всичко умишлено и напук, включително ми разпра ръцете на няколко места... и се научи да излиза от клетката си и си строши транпосртната пластмасова чанта, където го изолирах за наказание понякога. Налага се сега да връзваме клетката с телове и да залостваме вратите. Щуро... Чудя се дали ще мине тоя период или кастрацията би променила нещо. Иначе май ще преосмисля доста възгледите си отностно интелигентността а още по-малко хигиената на феретите... :( Ако някои има подобни проблеми може да сподели.
Ноооо, да кажем че е от скъпата обогатена вносна храна дето му давам :)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юли 08, 2011 8:25 am

smile322.gif Чак почвам да се чудя с какво я обогатяват тая храна по софиийско. Само да те успокоя, че надали си само ти с този проблем, доколкото си спомням от другите порски теми, всички са минали от там и тогава всички се чудеха какво да правят я с хапането, я с тоалетния проблем [smile3537.gif] Ние печелим успокоението, че вече са описани такива случаи и не сме прецедент :ag: И ние също съвсем скоро ще започнем да заключваме клетката на Морис, защото тепърва предстои купонът :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 26, 2011 10:04 am

Ей, Пиксел, сложи някоя нова снимка на твоя хулиган, да го видим как расте :ab:
Сега като се връщам няколко мнения нагоре в темата ти, се сещам да обележа, че ние на наш "Порис" тия дни ще му купуваме карабинерчета за заключване на клетката, че тук до няколко дни (в момента е на два месеца и половина) ще е добил и силата, и ловкостта сам да се пуска на разходка :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот spinus98 » Вто Юли 26, 2011 10:46 am

Здрасти и на Ромпи от всички, голям ти е сладур :ajatki: :ba: :sunny: :sunny:
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот Pixell » Сря Юли 27, 2011 1:53 pm

Ооо и карабинер4етата не биха дали резултат. Само по-здрави телове дето могат здраво да се омотаят по решетката, макар че той така подивява понякога ,че си изкъртва самата клетка от пластмасовото коритце и я разглабя. :bu: Напомня ми за затворен опасен магьосник в Азкабан, ако сте запознати с Хари Пора*. От там и Ромпел е един от заточените в Азкабан, но нищо не успява да го удържи и е особено опасно нощем като падат мълнии да чуваш как се блъскат решетки и се търкалят панички... С едни големи камъни му затискам клетката отгоре, за да не я разглобява така, филм отвсякъде.
Е, вече отново може да го пускаме извън затвора, след като успяхме да му махнем всички домашни любимци, дето си гледаше по козината... Сега определено е доволен. Може на воля да вилнее отново, горко му на Хари Пора. :ajaweki:

*бел.ред. Хари Потър :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 27, 2011 2:50 pm

Ами на Хари Порът що не му изработите някоя по-здрава клетка (иначе купените са над 200 лв.) нещо така от арматаурно желязо, дайте някой майстор-заверчик да я направи :ajaweki: Сериозно сега, на нас утре ни предстои пътуване за повече от ден и нашият Порис ще ни придружи (това ще му е първото гости). Освен транспортната чанта, ще возим с нас и една клетка, която предполагам е като твоята (в албума на Карамелка, на снимките на таткото клетката е същата). Та тази клетка ще му бъде гостната клетка. Само че ние от твоите постове сме се наплашили, че поровете ядат клетки, а нашата не е първа младост [mood_feelings_hurt.gif] Ще се молим да удържи на напъните :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Юли 27, 2011 5:46 pm

E то не всички порове са като побеснели затворници от Азкабан все пак, Ромпиш е изключение .. ако ходите към сф пак някой път дайте да се видим. Горкия ми глупав пор никога не е виждал себеподобни от как се раздели с котилото си преди векове и ги е забравил определено. Обзалагам се, че се мисли за единствения ферет на света, което обяснява и домнинантното му поведение. Разбира се котки, кучета е виждал и ги смята просто за плячка, която трябва да бъде уловена, убива и сдъвкана, пореди което и не го срещам вече с такива мирни животинки..но си мисля 4е с един друг ферет биха си играли и забавлявали повече може би. Аама няма кандидати от софиа за среща. А клетката иначе си е голяма и здрава, едва ли другите на ферпласт са по-различни.
А Хари Порът е добър малък ферет и е някъде там сигурно има такъв дето си ходи до тоалетна, не хапе и не напада наред. Моя е Ромпел дъ ивъл ферет. :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юли 29, 2011 1:32 pm

Ее, ти пък, не се отчайвай така, надали е чак толкова зле положението. Обичайте се и си угаждайте на щуротиите :ab: А ако някой ден пътуваме с Морис към София, ще пиша задължително, купонът ще е гарантиран за всички - надали има нещо по-забавно или откачено от порска сбирка [smile076.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Съб Юли 30, 2011 6:23 pm

Страхотен е Ромпи - качи, моля те малко нови снимки? :ajatki: :ax:
А какво сладко бебе е в клипчето с джапанката - нямам думи, аз тази Вашата разцветка много е харесвам :ax:
Колкото до клетките и......... фретките :ajaweki: да ти кажа, според мен тези хора дето ги правят никога не са виждали пор, камо ли да са гледали такъв.... Качила съм снимки на нашите клетки в моята тема да ги видиш и да ти кажа, първата беше за чинчили -нормално и не съм имала претенций, но втората е специална за фретки на Ferplast - Cage Jenny, и е с 2 малки врати отстрани и 1 голяма отгоре. Трябва да Ви кажа, че още след първата седмица се научи да си отваря вратата като блъска силно по нея с цяло телце и лапки отвътре. Купихме катинари - те я спряха за около.... 2 дни. Докато сме били на морето е успяла 2 пъти да бутне вратичката малко, колкото позволява катинара и да излезне въпреки него. Сега навсякъде стърчат жици - тип "тел" и са навързани като панделки по 2 на всяка врата. И ние като Pixell смятаме, че засега май само те я спират. Шегувахме се, че сме направили заключване като за Алкатраз [smile3537.gif] Много изобретателни животни са, много хитри, последователни, упорити и инатливи icon_crazy
Когато рещат, че искат нещо - трудно можеш да ги спреш....
Последна промяна k-extreme на Съб Юли 30, 2011 6:30 pm, променена общо 1 път
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Юли 30, 2011 6:29 pm

Малее, за какво става въпрос при всички Вас :ai: Наш Морис още не е успял нито веднъж да си отвори сам клетката, въпреки че се старае. Не им спестява нищо на клетките. Но на Вашите порчета явно бронирани клетки им трябват :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Съб Юли 30, 2011 6:43 pm

Юли, направо ужас ти казвам, ако си спомняш в порската група във фейса като се похвалих за клетката и Васко ми каза: "Честито, а сега тръгвай да купуваш катинари". И аз си викам - да бе да, тя нашата Карамела е женска и по-нежна и слабичка, едва ли... И гледай какво става, точно може би защото е по-грацилна успява да се провре през такива малки отвори. А колкото до вратичките и фабрично измисленото им заключване - наистина не може да спре никой пор на света според мен. Само като се усетят, че оттам се излиза, а както знаеш те са ужасно социални и не издържат да седят заключени ако чуват и виждат, че някой има навън - гледай какво става... :ai:
Според мен е въпрос на време и Морис да си спретне едно "бягство от затвора", така че не е зле да вземеш превантивни мерки, да не стане някоя беля точно, когато сте на работа. Макар, че най-вероятно ще го направи за първи път, когато сте си у дома, ама то с тях никога не можеш да си сигурен... Егати животните са - и аз като Вас съм потресена, защото "Е такъв дзвер" никога не сме имали.... и направо ни разказва играта...
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Юли 30, 2011 10:09 pm

Eто и няколко нови снимки на малкия Ромпи, вече е добро момче, само дето през нощта пак си премести камъка от горната вратичка и я отвори и на сутринта беше пагубно положението. Хубавото е че имам килим в хола и чашите със сок не са се счупили, че можеха да го срежат. Но всичко беше със сок - поуката - не оставяйте полупразни чаши на масата, дори порът ви да е в затвора. :ay:
aPic 005.jpg
Piac 008.jpg
Piac 009.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Юли 31, 2011 8:28 am

Много е порастнал от предните снимки и много се е разхубавил... А щом казваш, че е станал и по-добър.... А после пълно щастие нямало.... :ajaweki:
Това с чашите и килима - съчуствам ти :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 31, 2011 8:34 am

поуката - не оставяйте полупразни чаши на масата, дори порът ви да е в затвора.

:ag: :ag: :ag:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Авг 01, 2011 9:14 am

Ромпи е станал жесток, страхотен красавец!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Авг 01, 2011 5:20 pm

Наистина е станал Жесток.. :bu: Днес след работа ме посрещна на вратата супер доволно. После на входа се хлъзнах доста защото всичко бе в локвички. Е, беше успял да излезе от запечатаната си с телове клетка и доста беше вилнял, всичко беше обърнал наопъки което е можел, дори беше намерил сапун в банята и го беше изял, зарадва ме че мирише много на хубаво, докато разбера че беличкото по мустаците е сапун. незнам защо обича да яде точно това, много странни животни са, сега има да си почиствам и оправям поне час, обича да ми оплътнява времето, радва ме афинитета му към хубави миризми обаче. Дано не му стане нещо... [smile3537.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Авг 01, 2011 5:33 pm

Сапуна може да е токсичен,не е лошо да се посъветваш с лекар,защото е възможно отравяне.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Пон Авг 01, 2011 5:50 pm

Ох, да много са "будали".... Нашата вчера също ми изкара акъла като е откраднала на малката едно мънчко сапунче в красива формичка и така го беше нагризала... Детето рева за сапуна, аз се разтичах да звъня на доктори да не би да й има нещо, абе екшън и то в неделя сутрин, точно преди да заминем извън града за обяд сред природата.... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 02, 2011 12:25 pm

:ag: Точно преди малко с k-extreme си говорим, та тя каза нещо много добро: "...накрая приемаш, че всяко си има индивидуалност и е по-силно в едно, а друго му "куца" и така... и си го обичаш такова, каквото е." Аз в отговор ще кажа: нищо, че нашият пор никога не си тананика, както правят всички порове, и не отваря клетката, за сметка на това винаги ме чакат няколко изненади в клетката, ама аз и така си го обичам. Та така и с Ромпи - обича да си похапва сапун, но ти не му се сърди, чистофайник е :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 02, 2011 9:30 pm

На онова мърморене и дюдюкане ли му казвате Тананикане!! Хааааха, моя често го прави сякаш се разсърдва за нещо като го изгона или му се скарам и си мърмори под носа докато отива бавно и троснато към другата стая. Понякога и хъхка, като иска да покаже че е сърдит и страшен на крака, заради които преди малко е бил лупнат с вестник защото е решил да си го гризне. Незнам дали се е случвало да се стреснат супер много вашите, но моя за втори път като се уплаши изведнъж от нещо и издава супер силен пронизителен звук като писък, ама кратък и много ултра звуков... Е, гледам да не го стресирам де, ама първия път го видях да дига опашката на паркета и скокнах да го взема и преместа в тоалетната и явно твърде бързо съм му се нахвърлил да го взема и така изпищя...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 03, 2011 8:07 am

Нашата пък като иска да е пуснем от клетката ама на всяка цена СЕГА И ВЕДНАГА , издава много странен "вой" , нещо като мяучене ама така дето обясняваш - ултразвуково (абсурд да го игнорираш) :ai:
Веднъж като си е била заклещила крачето е пищяла много докато нашите е освободят (ние тогава бяхме извън страната), иначе друг път не се е "стяскала", то обикновенно ние сме стресираните....
Иначе за този техен спецефичен звук "кът кът", дето си го мърморят докато обикалят - много сладко. И мен най ме забавлява като хъска и опашката й става двойна :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 03, 2011 1:57 pm

И аз искам моят пор да дюдюка (дълго време се колебаех дали да не ползвам точно тази дума), да кътка, да мяуче, да мърмори :ah: ... единствено по време на игра се чува едва доловимо предишане, тип "хъскане".
Пиксел, аз веднъж си позволих така да си изпусна нервите заради поредното вдигане на опашка и се развиках. Явно е било доста страшно, че Морис, обикновено нищо не го трогва, но този път видях в очите му най-накрая някаква различна емоция. Уплаши се животинката, а на мен ми стана жал :ah:
Ама като пощръклее яко, както казва Краси, опашката става на шомпол :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Авг 03, 2011 6:15 pm

O и при мен имаше такъв момент преди месец, само защото не му давах да се качва на лаптопа по клавиатурата и се ядоса и ме захапа брутално, пусна кръв и тогава се нахъса яко, почна да ме дере и хапер много диво, явно от кръвта и много ме ядоса и го набих повече, щото просто ми стана супер тъпо че давам всичко за него, той може да ме прави целия в кръв и тогава гледаше много различно и после скимтеше в клетката, а мен като ми стана супер криво и ревах като някво дете, направо после ми беше 2 дена мноо кофти... няколко дни не го и пипах даже. :bh:
та знам и как плаче като го боли вече, ама се оправи за 1 ден, докато на мене 2 седмици ми зарастваха ръцете. От тогава мина много време и сега вече много ме обича и мисля че се научи да не хапе силно и знам как да му показвам да не прави нещо, без наказание, а на принципа на децата, да ги разсееш с нещо друго, по-интересно. Има много добър ефект, вече не се сърди. Но често си мрънка.
Най - хубавото е че започна да си ходи постепенно само в новата котешка тоалетна дето е по-широка и си прави там купчинки и съм много доволен, получи една дажба от диня даже, фретски крекерчета и любимата му малцова паста за награда. Сега го викам по име, идва и му давам стафидка за награда. :bt:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 03, 2011 9:48 pm

Веднага сподели как се казват тези фретски крекерчета и от къде се сдобиваш с тях, че много искам да намеря такива "специализирани" наградки, безуспешно досега.
Искрено се радвам, че Ромпи се приучава към тоалетната (това е истинско постижение в моите очи) :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Авг 04, 2011 11:35 am

Тях ги има и за други животни от същата серия съм виждал, пише Crock на марката Versele-Laga ама най-отгоре пише Prestige. Има един като моя ферет на картинка и са с вкус на бекон, големички са и с пълнеж вътре, не бива повече от 2-4 на ден да се дават. С витамини, работи някакви специални уж... той ги харесва много взема си го и го носи на скришно място да си го яде. От един онлайн сайт ги поръчвам. Ако те интересува сериозно, пиши ЛС да ти прата линк, Юлия.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Авг 04, 2011 2:13 pm

Благодаря, Ники, но Краси вече ми показа 2-3 места, от които мога да купя такива. Мен ме притеснява дали не е твърде голямо късчето, но щом Вашите порове ги преодоляват, не виждам причина и моят да не се справи :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Авг 04, 2011 8:11 pm

Е то си е голямо, но тия зъби не са само за да дъвчат пръсти я... :ag: Хрупва си го спокойно и обикновено го прави на 3-4 парченца и си ги изяжда сладко сладко. Почти и на мен ми се прияжда. Но се въздържам. :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Авг 05, 2011 8:20 am

Не се въздържай, опитай, нищо няма да ти стане. Аз на всичките си животни съм опитвала храната преди да я дам, на мен гранулите ми миришат много апетитно :ah: А пък Морис, вече споменах в темата на Карамелка, не се задържа много-много около храната, един вид трудно можеш да му пъхнеш нещо в устата, нещо различно от пръсти - пръстите сами си влизат там :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Авг 08, 2011 7:49 pm

E, не са опасни, най много да те гризе по краката или ръцете, но раните минават до 10 дни някъде. :ag:
Малките най-вероятно ще ги подарим или продадем, аз поне се надявам и на второто, да мога да си плата операцията на перианалната жлеза поне. :ah:
Хубав метод е да го шибаш, хер Узунов, ама да не се разчита на болката, защото няма смисъл при възпитанието, а на уплахата и изненада, както примерно моя го тупвам с една страница от вестник навит на фуния. :ay: А Ромпи още не е изпаднал в еструс. Но трябва след месец някъде да започне да изпада и да търси гадже. :ba: icon_love
п.с. Научи се да отваря вече всички врати в кухнята в шкафовете и дори да се качва на рафтовете вътре.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Авг 09, 2011 2:59 pm

Е, при мен няма толкова интересни неща като при Кармела, но ще кача 2 сладурести снимки на Ромп. На едната как ми спи в скута, на другата...как спи в тръбата си :ajaweki:
Photo-0112.jpg
Photo-0127.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Авг 09, 2011 3:06 pm

А, сега нещо много важно! Новите методи, които приспособих за оключване на порове! [applauseuu.gif] Цялата работа с увиването на телове е тегава и почнаха да се чупят телчетата, с катинари и карабинери не става, защото се измъкват пак, нито с лепенки е добър метода или пък с връзване на канап, както и със затискане с камъни. Ето и снимки, както обещах на Краси. :bi:
Първия вариант е с метална здрава щипка за листя от книжарница, варират в най-различни размери и ширини,но стягат много здраво.
Втория е с ластик и щипка от стари дрехи, закачат ги по ръкави обикновено да регулират стягането. Незнам как се казват точно.
И накрая ще кача 2 снимки на клетката ми, макар че не е от скъпите на Ferplast си върши работа засега и Ромпи си я харесва. Малко в повече е червеното, ама така се стекоха нещата, не е умишлено, бих предпочел сиво лично аз. :ab:
Photo-0131.jpg
Photo-0132.jpg
Photo-0123.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Авг 09, 2011 3:33 pm

Ники, многоооо ти благодаря!!!! Жив и здрав да си!!!!
Сега кто видях снимките ми стана ясно.... Казах ти, че съм блонд и.... :ajaweki:
Сега ще започнем да се оключваме и ние!!! Че вчера забравих да овържа теловете от двете страни и бях сложила само катинара и само докато стигна до другата стая да приспивам детето Карамела беше при нас.... :ai:
Клетката ти е супер :ay: Аз ако тук бях видяла такава в началото щях да взема, ама - не... Та после затова така се забихме на Ферпласт дето иначе са красиви (да не говорим за цената), но заключването им е толкова смотано, че аз съм сигурна - тези хора ПОР не са виждали!!!! Даже на Ферпласт за чинчили клеките са с по-добро заключване едно такова като щипка допълнителна.
Много е красив Ромпи и много голям!!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Авг 09, 2011 3:51 pm

Мерси за милите думи, Краси,е надявам се още по-голям да стане! Да пази от крадци, дет се вика! :ap:
Аз мислих, че като са специално за ферети проектирани клетките на Ферпласт имат и вградена заключваща система...а иначе са много красиви, да, и доста скъпи. Тази клетка няма да казвам колко евтино я взех, но е под 100лв. :ah: Оборудването изцяло е отделно купено. А му слагам дрехи, защото много обича да се мушка по ръкавите, особено в началото се завиваше така и спеше.
Искам да сподела и 2 клипчета, които наскоро му качих. Първото е още като го взех в кашончето, много е сладък и е още толкова малък като го гледам...напрао да го изям! [smile354.gif]
http://vbox7.com/play:87f920367d
Другата е фитнес тренировка преди сън, да поддържаме стегнато и здраво порско тяло! :am:
http://vbox7.com/play:6f12b2303d
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 09, 2011 9:23 pm

:sunny: Супер снимки :ab: Много е готин, точно такава разцветка искахме и ние :ajatki:
Ники, клетката много ми харесва, изглежда като да е достатъчна. Обаче къщичката най ме радва :ah:
Но ако си решил да пазиш дома с него, забрави за всички тези супер-здрави технологии за заключване, а опъни в коридора една тел, тип тролей, и Ромпи да търчи, захванат за нея, предполагам, че няма да скучае :ap:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Авг 14, 2011 11:06 pm

Ох... много ми липсва Ромпи вече... [mood_feelings_hurt.gif] От 2 дни не съм му виждал мъхестото кожухче и голямата му мокра розова гъба на носа!! Толкова е сладка и толкова я обичам... :ai: Сега е при баба ми,че не дават в хотела да се внасят космати дребни хищници от сем. Порови. И като му гледам тука снимки ... е найстина ми е много сладичък, толкова е хубава розовата му гъба особено, ако беше тъмна нямаше да ми харесва толкова, определено! Незнам дали и вие се кефите на носните гъби на поровете си, но аз адски обичам да му я бибиткам и да му говора за гъбата докато го мачкам и трудно се сдържам да не му я захапя, особено като я оближе! :bp: :ad: Щурава работа, яко ми липсва космтата ми топка за мачкане...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Авг 17, 2011 10:36 pm

Е да, аз одавна предложих да направим среща на поровете, ама явно никой няма желание да се види с Ромпи, но просто най-вероятно никой няма желанието да се запознае с мен, но разбираемо е... и аз не бих имал. Кажи и на приятелката ти да доведе порът си. Така ще има хубава среща и ще има да си играят докато се изморят и заспят гушнати един в друг сред тревите, без да им пука от ларвите на бълхите, кърлеците, дребните акари, яйцата на плоските и кръгли червеи, дирофилариите и другите опасности които дебнат около тях. Толкова ще е романтично, че чак си го представих.............
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Авг 21, 2011 6:15 pm

Ники, не говори небивалици, моля?!
Аз много бих се радвала да се видим и да поиграят порчовците някъде, но предния път не беше наистина подходящо (заради реваксинацията, проливния дъжд и малкото време, с което разполагахме). Обещавам следващият път, когато идвам до Сф в компанията на Карамелка да ти индикирам :ax:

Иначе напълно те разбирам за това колко ти липсва да си "помачкотиш" порчето :ajaweki: Ние бяхме на почивка 1 седмица и порка я гледаха нашите. Върнахме се болни от някакъв гаден летен вирус и вече 9 дни не съм виждала сладката муцунка на малката калпазанка.... [mood_feelings_hurt.gif] Много е неприятно....

Иначе защо да не пускат в хотела с порче?! До сега , където питах - ни "пускат". То по принцип като обясниш, че стои в клетка като чинчила (с вградена тоалетна е) и не издава звуци няма проблем. Основно кучета не дават заради това, че може да лаят (и така да притесняват чувствителните уши на гостите; не , че пианиците по морето не вдигат 100 пъти повече шум, но...), да пускат косми из стаята и да гризат разни мебели... Иначе аз за първо ходене на хотел избрах да е такъв на мои приятели, за да видя все пак как ще се държи онова лудото и да не стане да се "излагаме пред чужденците" :ag:
Сега вече спокойно мога да е мъкна насам-натам.... :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Авг 22, 2011 10:27 am

Абсолютно съм съгласна с Краси - като обясниш, че живее в клетка и не издава звуци, не би трябвало да има проблем. Иначе ние си избирахме място за отсядане от една тема във форума: viewtopic.php?f=269&t=15036 - тук има доста голям избор, а и са сортирани добре :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Авг 22, 2011 3:31 pm

Може и така да е, но там където бяхме, беше с 50% отстъпка от цената и нямаше вариант с животно. А и той постоянно ходи в краката на хората като има нови хора особено, не ги оставя на мира, та щеше да е или постояно в клетка или постояно някой да търчи по него. Както и да е.

Ходихме в клиниката на д-р Антов и ни премериха, 1.3кг! :ai: Дебелия му тумбак е доста пораснал явно! Едва ли е от гъбата на носа която става все по голяма според мен, сигурно от бибиткане :ajaweki:
Взеха му проба от ушите, споделиха колко хубаво ги чиста и няма материал за проба, но все пак намериха от ония акари дето се безпокоях, дори го видях под микроскоп гадината, зави ми се свят, не очаквах толкова от близо да видя главата ... ужасно като се сета прсото, а колко съм го мачкал и целувал... вашите с какво ги лекуваха, Краси? А лекарката му каза че са му още малки топките и не бил готов за разплод ... дааа ве дааа :ajafr5t6ki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Авг 22, 2011 3:49 pm

Ее, Ники, не се плаши от тая работа с ушите, не е опасно за теб, нито пречи на растежа на носната гъба :ad: На Морис ушите ги третираха с капки (в ушите) . Докторът ни каза, че има и едни, които се капят в козината зад врата, също били много ефективни.
А за дебелото тумбаче поздравления! Морис довечера ще го мерим и ще споделя :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Авг 22, 2011 7:32 pm

Ники, бъди спокоен - ти си при най-добрите специалисти за порове в БГ (според мои проучвания). :ax:
Ще го лекуват Ромпи както и Карамела - сигурна съм!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Авг 22, 2011 8:01 pm

А и лечението е едно... Така, че - довери се на докторите и бъди спокоен и сигурен за изхода от лечението :ax:

Юлия е права , не можеш да се заразиш с този паразит ти. Иначе като го видях под микроскопа и аз бях стресната и възмутена :ai:

Гигантче ти е Ромпи - браво, добре се храните дето се вика... И наистина му е страхотна носната гъба (ама и на нашата принцеса не е за пренебрегване) :ax:
За другото не се коси - ще дойде и Вашето време...
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Авг 22, 2011 8:18 pm

А лекарката му каза че са му още малки топките и не бил готов за разплод ... дааа ве дааа

Щом така е казала,значи е вярно и по-добре не избързвай ,а се консултирай преди да го чифтосваш.
Все пак пора не е човек...... :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Авг 23, 2011 12:22 am

Благодаря ви много, супер мили сте, Мери, Юле, Краси :bp:
Благодаря ви от името на Ромпелската носна гъба. Трогната е! [smile303.gif]
Мерси за снимката, Краси, нямаше нужда... сега наистина няма да мога да го забрава! :ag:
Ромпи не е гигантче, просто като го плаша с Морис, че ще дойде да го пребори и да му вземе всички женски поркини и става голям и силен. :ah: tongue Нищо против Морис Порис, ама елемента на състезание винаги повдига духа!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 23, 2011 9:16 am

Ами така де, нека има борбен дух, няма да се отпуска я! Че като дойдем по Вашия край, като Ви препишка Морис територията... ще видите Вие :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 23, 2011 9:35 am

Юлия, мен малко ме учудва дали точно маркира, защото наистина е малко млад още за това, ама знам ли- всеки ферет си е индивидуален все пак. Моя като е навън и като пълзи си трие коремчето, ама той така си ходи като се притеснява и опознава прикляка и се провлачва бавно и души територията. Иначе навън си има 2-3 места където ги научих вече, даже едното му го застилям и си пишка там, когато не е в клетка. :ah: Ама това едва ли е маркиране точно. При маркирането знам че трябва да е особено миризлива течността и с по тъмен цвят. Ромпи като влезе в някоя чанта и после много силно я омирисва ама това не е от маркиране според мен
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 23, 2011 9:44 am

Възможно е, наистина миризмата на маркираното е много различна и с безмилостно повишена концентрация, така че и петИте да ти настръхнат. Не е нещо, което може да се обърка, определено. Морис вече няколко пъти го направи, вкъщи, навън; а за търкането в тревата - да, като е уплашен се снишава, а иначе как само се отърква, имам чувството, че ако я пипна след него ще е мазна и миризлива, т.е. видимо целенасочено го прави.
Абе миризлива порска работа, ти казвам :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Авг 23, 2011 12:13 pm

Не вярвам да е маркиране,поради полова зрелост,раничко му е още.
По-скоро е от страх,понякога го правят (изпускат миризмата) или пък са газове.....кой знае. :ag: :ab:
Това е друг вид маркиране, в смисъл..."това е моя територия, аз минавам от тук,да знаете останалите"....нещо подобно . :ag:
Офтопик:
Поне това понаучих от статиите,нищо че нямам пор. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 23, 2011 3:54 pm

Съвсем вярно си е, че маркирането и "онова" от страх/стрес са две различни неща (поне моят обонятелен опит това показва). Но, без да искам да влизам в конфликти, не съм склонна да се съглася, че маркирането за територия не е същото като маркиране за "Ей, маце, ела тук!". Моята логика (а и тази на моя ветеринар) е, че маркирането е пряко свързано с половото съзряване, а то безспорно води след себе си "заплюване" на територия и привличане на партньор(и). No offence :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Авг 23, 2011 3:58 pm

И така да е, няма да се караме сега. :ag: :ax:
Понякога в зависимост от животното и ситуацията миризмата се използва за отблъскване на противника,при пора не знам как е. :ab:
Може пък и да "възмъжава" вече момчето ,няма лошо. :az:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 23, 2011 4:05 pm

:az: Да, а и е време вече :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Авг 23, 2011 4:23 pm

Ами аз намерих ето това: :ag:

Маркировъчно поведение при пора

Основното взаимодействие при пора е химическата комуникация,осъществявана чрез маркиране с миризма.Маркирането за пора е вид "визитна картичка",която носи информация за половата принадлежност,възрастта и физиологическото състояние.
В природата пора маркира определени места,така наречените сигнални пунктове,свързани помежду си с постоянно използваните пътеки.

Пора започва да маркира с урина примерно към 5 месечна възраст.Активността на маркиране силно се различава в различните периоди от живота: по време на покой на половата система нейната интензивност е много ниска, а в началото на периода за размножаване рязко нараства.
При мъжките маркировъчното поведение е изразено по-силно,отколкото при женските.Освен това мъжките продължават да маркират активно през целия период на еструс,тогава когато при женските това поведение прекъсва по време на бременност и кърмене.

Има четири способа за оставяне на миризма,сред които най-важно значение имат оставените уринарни маркери.

- Оставяне на урина при придвижване,пора се движи бавно,раздалечава лапи,повдига опашка и оставя след себе си "пътечка от урина" дълга няколко десетки сантиметра.Характерно е за мъжките,особено до едногодишна възраст.

- Оставяне на урина чрез триене на корема: пора се извива в областта на талията,притиска задната част на корема и чрез пълзене маркира обекта,или преминава в това положение няколко сантиметра.

- Оставяне на екскременти.

- Триене на аналната област: пора притиска аналната област към почвата,повдига опашка и преминава няколко сантиметра.Често се наблюдава непосредствено след дефекация.

http://www.inferret.ru/page-id-49.html
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Вто Авг 23, 2011 4:30 pm

Карамела пък никога още не е пускала онази остра мускусна типична тяхна миризма... :ah:
Еми (стопанката на Съни) каза да се радваме, понеже това означавало, че ни има стахотно доверие и сме създали добра връзка с нея. Когато бяхме в Сф при ветеринарите, докторката каза същото, но каза и, че ще започне, когато се разгони (което ние не смятаме да дочакаме ). А според мен е понеже Карамела се мисли за центъра на вселената и ние явно сме някакви там шерпи с една едничка цел - да е обгрижваме, а и тя няма страх от никого, и нищо (особенно пък от нас)...
Ветеринаря (Д-р Антов) каза, че по принцип при мъжките е много по-силна миризмата (особено, когато са разгонени).
Абе изобщо............ пълни скунксове сме си взели за отглеждане... :at:
И това ако не е съвременна форма на мазохизъм... smile322.gif

Аааа, докато си търсех готини емот-иконки, тя Мери пуснала още едно мнение ... Много сте бързи, ей :ajatki:
Последна промяна k-extreme на Вто Авг 23, 2011 4:37 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 23, 2011 5:49 pm

Мери, винаги намираш много качествени материали :ax: Точно моментът с визитната картичка е най-доброто описание, според мен :ab: Сега вече знаем защо си влачат коремчетата нашите момчета :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Авг 23, 2011 6:19 pm

Офтопик:
Ето и цялата статия
viewtopic.php?f=270&t=16327
На вашите услуги... :az:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Авг 23, 2011 7:05 pm

:ai: Аййй! Въобще моя не прави така, а е по-голям от Морис! Ако направи 30-50 см пътека от пишо из стаите направо... [smile221.gif] Иначе си търка така, но съм го гледал като ходи до тоалетна и после си мислих че си се.. избърсва. Напоследък все в тоалетната си ходи, нали видяхте на снимката - коритце котешка тоалетна, мисля че ваничката за боядисване е сходна, ама нека Юлия покаже. :ab:
Иначе като го стресна с нещо е пускал силната миризма, но тя е като самозащита, не мисля че маркира с нея. Но замирисва на стотици умрели пора... :ag:
Мисля че с подходящите операциики и подходяща храна не е такъв проблем, както казваш Краси, чак скунксове не... всяко едно животно си мирише, даже рибите смърдят ужасно, гледал съм и пак, дори постояно да им се сменя водата си миришат. Все пак съм убеден, че и ние му миришем супер много на горките порчета, но какво да прават- обичат си ни и такива, нали сме им питомци не могат да ни изгонят на улицата... :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 23, 2011 7:48 pm

Ех, Ники, седим си тука и си се надяваме, че мазнината и миризмата ще изчезнат като с магическа пръчица след операциите и дано така да стане, че страшно иначе :ap:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 23, 2011 10:34 pm

Още ми е странно защо вашия Порис така преждевременно е възмъжал, не че ви завиждам тук... но ми е странен феномен. Мисля че трябва да видя някой дом и ферет, които е претърпял вече операцииките, за да сравня при мен как е положението и дали толкова мирише наистина. Честно казано се усеща от вратата че порец гварди домът! Но нали това е целта все пак, той обича да индикира присъствието си.
А това хамаче закритото откъде сте го взели, Юлия, не съм виждал да се продават такива, но ще се накефи здраво на подобно, както обича да се мушка по такива места! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот damned » Сря Авг 24, 2011 7:49 am

След операцията на порчето, не би трябвало изобщо да усещате че е в къщи.... Миризмата му започва да се усеща, чак след месец не къпане ..... А за продължаване на маркирането и дума не става. Или поне при нас е така .... :ad: Нито мирише, нито маркира вече, но минаха и 2 години от както е кастриран..... Само тази операция направихме... :ah:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 24, 2011 9:04 am

Говорих с достатъчно (мисля) други стопани на ферети, които са ги кастрирали и махнали перианалните жлези - всички казват, че след това не мирише.
От друга страна Карамела и сега не мирише, освен на козинка като е гушкаме, но то и кучетата ни миришат подобно...
Понякога като си напика повече триците в тоалетната се усеща една такава миризма на дървесина, по-тежка.. Но "акото" й не мирише толкова (поне в/у стърготините).
Доколкото съм чела/чувала мъжките излъчват през порите на кожата си също миризлива секреция, затова при разгонване стават жълтеникави и.... мазни :ajaweki: Е тогава мирише гадничко - аз бащата на Карамела съм го виждала/помирисвала в такова състояние и...... :at: А каква му беше станала козината.. патешки жълта и щръкнала (от мазнината) като на таралеж... Така че, Ники пак си помисли дали не искаш да го "оперираш" от всичко това? :ag:
А и стават доста агресивни мъжките в това състояние... Щом онова добро създание Мокачино на Ева е станал агресивен в период на еструс..... Тя първо му е премахнала жлезите, но след това го е и кастрирала.
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 24, 2011 9:25 am

Ники, закритото хамаче го взехме от един пуловер, който не използваме - беше ръкав доскоро, а сега е камак. В широката част съм направила две дупки, в тесния край само една дупка и така с въженца сме го захванали за решетката и платформата. Трябва да се внимава, че връвчиците привлича вниманието на пора и на момента поча да прави постъпки я да ги изяде, я да се учи да ги развръзва. Стягаш повечко, че иначе както е легнал вътре и дръпне връвчицата, след малко се озовава на земята :ap:
Както Краси спомена за таткото на Морис и Карамела, светлата козина става патешко-жълта, шампоанът не помага, а козината като я пипнеш, после няма отмиване на мазнината от ръцете. На Морис клетката като я погледнеш, където се е отърквал, направо все едно с лъжицата си мазал маз :ah: редовно трябва да се обезмаслява. Сигурно на феретите с по-тъмна окраска поне жълтото не им личи, но съм силно убедена, точно както каза damned, че всичко ще свърши съвсем скоро :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Авг 24, 2011 10:39 am

:av: Стойте малко, хораа Ромпи не е в еструс, нито маркира нито пък е агресивен, като овчица е станал само го мачкам и му бибиткам гъбата и той се прозява и кефи. Днеска пощуря с прахосмукачката и почна да танцува наоколо и да помага за чистенето зад шкафовете. Това с омазняването е мега гадно! Не е правил такива неща, козинката му е мека и сладуреста. Незнам защо решихте че смърди и е в еструс всички... след като не е тъй. А Порис Морис явно е, макар и по-малък от моя.

А Ромпел само се запасява с храна сега, научи се като му сипя от хубавата храна и си пълни устата и тича и крие зад дивана, после пак отива, взима, и крие там, просто е решил да се запасява за зимата явно. Много е сладък като катерица само търчи напред- назад и си складира провизии. Добре че е суха храната поне не мирише и не се разваля. :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Авг 24, 2011 11:09 am

Сънито за първи път се разгони на 1 годинка, и след това един два месеца след раждането отново се разгони. Тя също маркираше територията си и миризмата беше ужасна просто на никого не пожелавам да я усети, а за мъжките разгонени порчета не искам и да знам каква ще да е :at:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 24, 2011 11:10 am

Извинявай, никой не е искал да каже нещо лошо нито за твоя, нито за ничий друг пор. Не се обиждай, само спекулирахме по въпроса, ама май наистина се улякохме :ab: Това със складирането е забавно, никога няма да закъса за храна :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Авг 24, 2011 11:19 am

Е, не се извинявай... по скоро разказвай как се развиват нещата при теб, колко време ще продължи това и какви мерки взимате, търка ли се по мебели и дрехи така и сигурно оставя яко смрад... аз се чуда ако се случи дали да не го екстрадирам някъде докато му мине... уж ще намерим женска, ама пък д-р Щабекова ми спука балона, като казва че мъжките може по всяко време да са готови, докато женската обикновено при намаляващ ден не влиза в еструс, и каза че чак на пролет ще намеря женска или ако не я гледат на лампа, която да създава впечатление за дълъг ден. [mood_feelings_hurt.gif] Освен че каза това за топките....все пак е малък сладък порчо, тя какво иска, да му се влачат ли... [smile278.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 24, 2011 11:45 am

Ее, май всички се поувлякохме в спекулациите :ajaweki: не се отърква нито в дрехите, нито в мебелите. Понамирисва, но не е чак такваз смрад неземна :ajaweki: Чистим му всеки ден много хубаво, къпем го и в ушите бъркаме, така че всичко да е спретнато. Всичко ще продължи още около месец, докато навърши приемлива за кастрация възраст.
Офтопик:
P.S. Пиксел, казвала ли съм, че всеки път умирам от смях с теб smile322.gif
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 24, 2011 5:37 pm

Pixell написа::av: Стойте малко, хораа Ромпи не е в еструс, нито маркира нито пък е агресивен, като овчица е станал само го мачкам и му бибиткам гъбата и той се прозява и кефи. Днеска пощуря с прахосмукачката и почна да танцува наоколо и да помага за чистенето зад шкафовете. Това с омазняването е мега гадно! Не е правил такива неща, козинката му е мека и сладуреста. Незнам защо решихте че смърди и е в еструс всички... след като не е тъй. А Порис Морис явно е, макар и по-малък от моя. :ajaweki:

Изобщо не съм решила такова нещо, дори знам със сигурност, че не е - след прегледа при Щабекова... Нали си говорим "по принцип" и "какво ни чака"... А и се чудеше и разсъждаваше дали ще спре да мирише като се кастрира.... Та аз ти споделих няколко всеизвестни факта за поведението на мъжките и женските екземпляри преди и след полова зрялост - за да знаеш. Това е. :ax:

колко време ще продължи това и какви мерки взимате, търка ли се по мебели и дрехи така и сигурно оставя яко смрад... аз се чуда ако се случи дали да не го екстрадирам някъде докато му мине... уж ще намерим женска, ама пък д-р Щабекова ми спука балона, като казва че мъжките може по всяко време да са готови, докато женската обикновено при намаляващ ден не влиза в еструс, и каза че чак на пролет ще намеря женска или ако не я гледат на лампа, която да създава впечатление за дълъг ден

Това щях да ти кажа и аз ама не исках да те отчайвам, че и Никита и Ромпи най-вероятно напролет ще се "женят" чак....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Авг 24, 2011 6:08 pm

Ехх, ще видим какво ще се получи - порска му работа все пак... ако чакам до пролетта няма да има сватба щото още преди декември ще мине кастрацията и жлезата... вариант е и само едното да направим, макар че е най-добре и двете на веднъж. Все пак мисля да го питам него, той ще си избере, както впрочем си избра и името сам измежду Стинки, Флъфи, Пухи, Бибо, Фибър, Фродо, Снуфи, Ларки, Бъгсел и тн...посочи първо Ромпи, после Ромпел и накрая Ромпиш и си тръгне в другата посока. Беше много странно как избра трите сходни, а бяха на съвсем различни места подредени. Ей, не че може да чете, но аз му ги прочетох първо и му ги показах всичките. :bs: А имената ги бях мислил месеци предварително... :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 24, 2011 6:55 pm

Много ме радваш, честно... :ajatki:
Ето една хубава тема от форума по нашите....... разсъждения... :ay:

А също и това:
Преди да вземем решение за отглеждане на домашно порче е необходимо да бъдат изяснени няколко момента. Порчетата, както и всеки друг домашен любимец се нуждае от грижи: чиста храна и вода, периодично почистване на клетката .По принцип на запад домашните порчета в повечето случаи се купуват от зоомагазина кастрирани. В противен случай женската умира от апластична анемия, ако не се заплоди, а мъшкия става агресивен.Както всеки домашен любимец порчето се нуждае от грижите на ветеринарен специалист що се касае до рутинни профилактични прегледи и ваксинации.При закупуването на порче възниква въпросът женска или мъжки, едно или две порчета, възрастен индивид или бебе. Но едно е сигурно, порчето трябва да бъде в отлично здраве, така че покупката трябва да се извърши от сигурен доставчик.

http://www.avicenavet.com/index.php?m=761
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Авг 25, 2011 8:27 am

Ники, кефиш! Ромпи - два пъти! Кефи ме как си е избрал името сам :sunny: и смисълът на името е много подходящ - 'romp' (англ.) - лудувам, лудория - страхотен избор, благозвучно е също :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Авг 25, 2011 9:27 am

Встщност досега не го бях споделял, защото можеше да се стори "странно" и "откачено" на повечето хора, но мисля че животните разбират и достатъчно ясно му прочетох всички листчета с имената, а все пак е много по-готино като има момент на свободен избор животинката, все пак сигурно разбира това онова.
Точно от там и харесах името му, Юлия, а той се старае да отговаря перфектно на името, а и е благозвучно, както казваш. На български можеше и Хапльо, Зъбльо или Смръдльо, но като америкофил бих избрал Байтър, Фанги и Стинки.. ми по-готино звучат! :bq: А напоследък като прякор му викам Порчо-моторчо! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Авг 25, 2011 10:22 am

Порчетата са умни,интелигентни и хитри, така че не е чудно,че е разбрал кое име да си хареса.
:ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Пет Авг 26, 2011 5:28 pm

Eто и най-новото изобретение на Комитета по противодействие на порски пакости - новия най-сигурен и бърз метод за оключване на клетки, след като видяхме как щипкоподобните медоти драскат покритието на решетките. :ab: :thankyou: Оп, патентовам! Важно е къде се слага обаче, защото още първата нощ упорито работеше, в опит да ми покаже, че нищо не може да го спре - и на сутринта беше клетката заключена, но порът беше навън. Беше преместил катинарчето навътре и беше отворил клетката, приплъзвайки го по решетките, как го е направил - остава загадка. :ai: Едно такова на малката вратичка и две в двата края на голямата горна при мен върши работа засега.
Photo-0136.jpg

А тук, една снимка на Ромпо, не можах да го хвана на кадър да му се види рошавата прическа, стърчаща пичовска козинка.
Photo-0135.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Авг 26, 2011 6:24 pm

Ей, Ники, много ти е готин порът, страшно радва :ajatki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Авг 26, 2011 8:17 pm

Мерси, Юлия, Храчку, не е чак толкова голям, но наистина се е пооял напоследък, даже гледдам днес - свършил си е зимните запаси, мауак гупав хамстер (така му викам като го дразна) :ag:
А преди малко ядох пуканки и той ми се качи на главата докато не му дам и на него, занесе си я някъде, после пак дойде за друга, и пак и пак и пак, но не ги хрускаше а само ги носи някъде и вероятно сега има купчина пуканки зад дивана. :ajaweki:
Много ме обича, вече не мисля че би ме ухалап така, както Приятеля на Юлия. Дава освен да го мачкам сякак и да го бибиткам, да го гъдилкам по коремчето и ми хваща ръката с лапи и почва да ме ближе. :ba: Днеска му викам - Ромпо стегни се, държиш се като кастрирана чинчила! А той - все по мен накъдето и да отида след мен тича и ако не го пускам някъде - стои и чака пред вратата докато не изляза. Но е надундял. Като го вдигам, усеща се като тежест, преди беше много лекичък като перце. Вече като котка направо си тежи. С нетърпение очаквам да дойде зимата само за да му видя "Зимното оперение" и искам да го пускам в преспите да си изкопае тунелче в снега! :ap: Мисля че това ще е любимия му сезон - всеки път като отварям фризера се опитва да влезе вътре и да остане, незнам другите - Кармелка и Порис дали го правят. Морис яде чушка - моя зеленчуци = никакъв интерес. Сигурно е решил да става вегетарианец малкия гангстер, след като сте се опитали да му оберете любимата му колекция от четки!! Ама той си я пази! Бой бой! AvatarSmileyFencing Храчу, коя е тайната храна на приятелката на пора? Той как се казва, постни снимки да го видим! :bv:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Авг 26, 2011 8:38 pm

То след тая чушка, дето я нагриза, не е истина какво му се случи със стомахчето :ap: надали скоро пак ще му се прииска. И, да, Хачо, вземи да го покажеш тоз митичен пор на Лина!
Пиксел, Ромпи досега проявявал ли се е като копач, че така си в очакване на зимата? Че нашият "градинар" нищо не копае, не знам какво не го кефи hsuh Всички се оплакват, че им изкопават цветята, аз такива проблеми нямам, съвсем са непокътнати, интерес отсъства.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Авг 26, 2011 8:45 pm

Васи, супер индивидуални са значи! :ai: За първи път чувам за ферет и то такъв бандит като Морис и да не копае! Ромпи изкопа огромна дупка в бенджамина още в първите си бягства от клетката, вече едното цвете е качено на високо, другото още по нависоко, а третото няма къде и е затрупано с огромни камъни. Но той пак има интерес и се опитва да го изкопае и да си направи хралупа вътре. По-голям мерак е това и от хапането на чорапи дори...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Авг 26, 2011 9:10 pm

Браво, браво на Лина, че се справя с нормални продукти :ay:
Нашето бенджи си стои направо на земята, защото интересът към него е нулев - веднъж само го подуши, после и кактуса подуши и :ap: май тогава му мина меракът за копане. А за камъните съм виждала, че е добро решение.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Авг 26, 2011 10:49 pm

Много готин Ромпи... и голям и дебел... Ама не ме карай до постна тук снимка на пора на една позната дето е 2кг, та да престанеш да обиждаш твоя на "дундьо" :ag: Онзи е като язовец.... :ai:
Поздравления за новите карабинки - със здраве да се заключвате дето се вика...
Карамела яде краставица много - най-любима й е, предпочита пред всякакви плодове, стафиди, хапки и тем подобни...
Иначе много ти се възхищавам как си го отучил да те хапе, ще взема да дойда на един курс при тебе в Сф, та и ние вече да се галим спокойно....
P.S. и нашите цветя са нависокоооо и надалекоооо, никакъв шанс при Кармелита... Като гледам в хотела като бяхме какво направи с градината.... Орхидеите са ми твърде скъпи... и със сантиментална стойност :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Авг 26, 2011 11:14 pm

Йоо! 2кг! С какво го храни, какъв тип е нейния? На колко е години, искам да го видя! :ai: :ah:
Краси, хайде сега, знаем защо Карамела харесва толкова парченца краставичка - такава красавица вероятно си слага на очите, за да няма торбички и да е по-свежа и обаятелна! Все пак тя е най-шармантната поркиня която познавам... :ax: много ми се иска да я запозная с моя кавалер като идвате.
Много съм доволен наистина вече се държи много прилично, дори си влиза в клетката и отива там в тоалетната като има нужда. Големи награди падат. Даже преди малко заспа на плочите докато го галех по врата и му обеснявах какъв джербил е и колко му е пораснала гъбата. :ag: Трябва да обясните на Кармелита, че не е възпитано една дама да копае защото ще си оцапа много лапичките и развали маникюрът! Това е работа за Ромпел - ще копае вместо нея! :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Авг 27, 2011 7:39 am

Ники, случйно да не прехранваш порчето? :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Съб Авг 27, 2011 8:38 am

Ехехе, мерси за желанието на Ромпи да копае вместо нас, но това доставя такова нечувано удоволствие на к
Карамела, че ще преглътнем някак мръсние нокти, лапи, зъби, уста, розава носна гъба :ajaweki: (Не си ли виждал снимките на Карамел след "копане на рози" в нашата тема, там където бяхме на СПА-уикенд с нея?! Беше като къртица....).
Ще се запознаят с Ромпел - скоро, обмислям как да стане едно ходене до Сф по мои задачки, но да е взема и нея.... :ajatki:
Иначе за краставицата ме разби.... 24emo Не се бях сетила, че може затова да се запасява с толкова краставици...
Снимка на грамадния Бари ще ти пратя на Скайп (към 2 годишен е и е точно като твоя на цвят; храни го с котешка храна).
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Авг 27, 2011 10:42 am

meri написа:Ники, случйно да не прехранваш порчето? :ajaweki:

Е, нали навсякъде пише, че трябва да имат все пълна купичка с храна и вода. Давам му на Верселе Лага по паничка сутрин и вечер, а има постоянно пълна с храна за котета на Фрискас, но не я тачи особено много. Мисля, че не е глупав и си преценява колко може да яде, не е малък вече. :bs:
Краси, като идвате - само предварително няколко дни да се уговорим, а и да решим по скайпа къде ще е добре да ги пуснем все пак, аз съм малко предубеден за парковете, там какви ли паразити не ходят ... а ме е страх откак видях акарите особено :ac: Бари с котешка на Роял Канин ли го хранат! tongue Незнам по-скъпа храна от това-така за порът ще отиват двойно повече пари за храна отколкото за мен. Да мина на Роял канин и аз ако искам да стана дебел голям и космат като него! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Авг 27, 2011 11:11 am

Няколко нови снимки на Ромпи докато се премята с любимата си играчка! Черно пликче...
Photo-0131.jpg

Тук си играем на дебнене с тръбата! Невероятно е през колко по-тясни пространства може да се провре.(наполовината на отвора на тръбата)
Photo-0133.jpg

А тука сме се разпльокали на тумбак...
Photo-0130.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Авг 27, 2011 12:09 pm

+1 за забележката на Мери.
Ники, ти няколко купички с храна ли поддържаш?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Съб Авг 27, 2011 12:15 pm

Ето показатели за тегло
Телесно тегло: 0,5 - 2,0 кг

И трябва да се внимава с лакомствата,те са много коварни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Авг 27, 2011 12:27 pm

Аз също съм на мнение, че нещата могат да минават и без лакомства. (Морис е изключение явно, не че не му предлагаме, просто той не ги иска). Мисля, че само като наградки трябва да се дават, но не и порчето да си "опитва" това и онова.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Съб Авг 27, 2011 1:21 pm

Има си 3 купички с храна, Юле, едната е голяма и винаги има Фрискас, рядко яде от нея, повече никога няма да взимам. Има още малко да я дояде, че храна не се хвърля. Другата дето си я яде е Ферет Нейчър. А третата купичка е резервна, понякога му сипвам вода в нея. Има и 2 поилки но едната не я харесва нещо само я бута.
За какви лакомства сега говорим? Крекерите с бекон са специално порски и на гърба си пише по колко се дават , аз давам 2 пъти по малко на ден, понякога изобщо не давам. Другото лакомство е анти косми за котки на Уискас с бирена мая едни малки хапки дето много ги харесва и от тях може би 10 пъти по малко му давам. Понякога по няколко стафиди и това е- вече ако много настоява да види какво е чипс или пуканки като ям - му давам да види, защото иначе няма мир! А той не е тъпо парче, че да яде каквото му хвърла. Щом оцеля след сапуна и една гумена запушалка, само ми изкара акъла.
Ромпи обича от лакомствата, даже застава на два крака като му давам. И много внимателно го поема в уста и после тича и го скрива някъде да го яде. :ay: Преди няколко дни искаше да му дам обелен шам фастък и му хареса супер много да го хруска, дадох му 1-2 и толкова. В никакъв случай не го храна целенасо4ено с някакви други неща. А Кармела обиша краставица заради водата според мен, моя също все иска да пие вода сигурно заради топлото.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Съб Авг 27, 2011 2:26 pm

Ще попитам за Бари и ще ти кажа, това си е преди всичко ген според мен... Освен ако не е някое животинско ГМО (което е взаимноизключващо се, но ми разбрахте мисълта, надявам се?) ... :ajaweki:
Аз също имам 2 хранилки и в двете сипвам различна храна (гранули за порчета). Понякога й давам пастет за малки котета, а също хапките с бекон за порчета. Пилешко месо, но тя го обича повече като пиле-фрикасе. Даже май соса повече я кефи... А за краставиците, май просто си ги обича, понеже има една стандартна порска поилка + едно мини езерце, от което пие, освен че се плацика и разлива навсякъде из клетката вода...
А за сапуни, запушалки и прочие (не храни) трябва всички да сме много внимателни. На една позната порът (на около 1 година) преди няколко месеца умря от това.. [mood_feelings_hurt.gif] Тя му слагала в клетката стари дрехи, хавлиени кърпи, които порчовците обичат страшно много, да се провират в тях, да се гушкат и т.н. Той обаче си гризкал по малко и така без да разбере никой, след няколко месеца в стомахчето му се натрупало огромно топче от влакна, които не могли да излязат навън, вдигнал температура и въпреки усилията на ветеринаря.... починал... [mood_feelings_hurt.gif] А до последно не е имал никакви признаци, че нещо не е наред.... Аз много се притесних и имам това като "обица на ухото", махнах всички кърпи, парцали и подобни от клетката й, и сега има досег до подобни само като е навън и под строг контрол...
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Авг 27, 2011 5:36 pm

Въх, че кофти работа с това порче и кърпите [mood_feelings_hurt.gif]
Готино е, че Вашите порчета си падат експериментатори, опитват и това, и онова :ab: Аз чак не знам да се радвам ли, да не се ли радвам, че Морис си яде само гранулите :bw:
Офтопик:
Много ми се иска да го видя и аз този огромен Бари :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Съб Авг 27, 2011 6:35 pm

Ами, радвай се, по-добре гранули само, отколкото да си изкараш акъла от някое ново епикурейско хрумване на Морис...
Ще ти пратя снимка и на теб на Бари, че не ми е удобно да качвам снимки тук на чужди порчета, без да съм искала изричното им съгласие... :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Следваща

Назад към Порчета