Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здрасти на всички от Ромпи!

Re: Здрасти на всички от Ромпи!

Мнениеот meri » Съб Авг 27, 2011 6:41 pm

Може да кажеш на стопаните за форума и ако имат желание да споделят с нас за него. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Авг 27, 2011 11:33 pm

Браво, много симпатична животинка :ax:
За дебелото и здравото съм повече от съгласна! И то май не Пиксел се напъва да се мери, ами май все аз се изсилвам натам :ah:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Авг 28, 2011 9:22 am

Нещо не мога да разбера, защо сега всички решихме че съм прехранил животното или че го тъпча на сила с какво ли не за да е по-дебел и едър. Освен че никой не го е виждал как изглежда на живо и дебел ли е наистина или всъщност е само кокали и косми, никой не е живял с мен, че да проследи хранителния процес на който го подлагам. А и нищо не става на сила - всяко нещо което е опитал е имал собствено желание, нито ми е първото животно, нито съм взет от улицата, че да не прочета достатъчно материал за този тип животни.
И не смятам, че нито един от вас може да се грижи по-добре за него, нито пък че той ще го обича, както обича мен, още по-малко Мери, която мисля че дори не е и гледала пор никога, за да прави забележка че е прехранен. Ела го виж, Мери и пак ще си говорим прехранен ли е или не. А за специалното ми отношение към него, хер узунов, да специално е, след като получава повече грижи и внимание той, отколкото аз, а дали имам приятелка или не- не мисля че влиза на никого в работата му. Нали така? Аз не държа да знам за никого кой с кого си ляга и какъв личен живот води, така че форума е за "Порчета" в крайна сметка.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Авг 28, 2011 10:42 am

Относно "прехранването"... Навсякъде пише, че тези животни трябва да имат постоянно в купичките си храна, заради бързият си метаболизъм. Всеки, който отглежда пор би трябвало да се е информирал затова. Тези животни НЕ преяждат, взимат си толкова, колкото им е необходимо (не са като кучетата примерно). Не можеш да тъпчеш пор насила да яде, всъщност май не можеш да го накараш да направи насила каквото и да е. А и това са много живи и енергични хищници, затова всеки ветеринар ще Ви каже, че трябва да се хранят с храни, с най-високо съдържание на протеини (такива, каквито другите животни приемат само докато са малки) и то през целият си живот. :az:
Пожелавам на всички весел + усмихнат неделен ден и спорна работна седмица, и Chill out все пак [smile112.gif]
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Авг 28, 2011 3:01 pm

Даааа, права си, Юли, а и така като го няма директния контакт "очи в очи", наистина не винаги може да се усети тонът и шегата, затова стават много недоразумения :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот n0b0dy__ » Нед Авг 28, 2011 9:13 pm

Слааадур!!!!! :sunny:
n0b0dy__
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Авг 29, 2011 10:33 am

Ники, не съм искала да те обидя с написаното за прехранването,само споделих, че трябва да се внимава с лакомствата.
Извинявам се ,ако съм те засегнала без да искам.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Пон Авг 29, 2011 8:15 pm

:ay: Ок, всеки на всеки се извини, всички се извинихме и така нататък. Интересно дали ако имаше порски интернет с порски форум за Хора - биха ли ни дискутирали и нас така много ми е чудно... всеки малък порчо да се оплаче или похвали стопанина или стопанката си и да разкаже с какво го ядосват или радват. Моя сега отново се опитва да влезе в момента в кухненския шкаф и да разлее отново бутилката с олио, но какво да се прави - сега това е новото забранено и интерсно място което е намерил. :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Авг 29, 2011 10:13 pm

Офтопик:
Не е лоша идеята, пуснете си тема от името на порчетата и пишете какво мислят за вас като стопани. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Вто Авг 30, 2011 9:35 am

Да, Мери - даже бях чела едно такова, много се смях. :ajaweki:

Офтопик:
http://porche.wordpress.com/
viewtopic.php?f=118&t=12467
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 11:28 am

Ето едни снимки от днес, как се е изтопулил на масата в хола, където до преди малко имаше кексчета, до които така и не можа да се докопа... :ag:
Phhhhhoto-0138.jpg

А тука му се вижда огромната носна гъба! Е не е ли станала голяма, сигурно от бибиткането... :ajaweki:
Phogggto-0139.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Авг 30, 2011 11:38 am

Много е сладък :ajatki: А за носната гъба ми се струва че е зачервена, да не би преди да си го снимал да си го бибиткал :ajaweki: Айде много бибитки ви пращаме :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Авг 30, 2011 11:39 am

И сърдито гледа, че няма кексчета. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Вто Авг 30, 2011 12:00 pm

Ахаха, страхотни снимки :ay:
Ники, ама много чисто и хубаво у Вас (нашата масичка в хола е подобна и никога не изглежда толкова чиста и подредена... и винаги е пълна с джунджорий, и следи от ръчички)!!! Поздравления!!! За ергенски апартамент, обитаван от 2-ма изключително търсени, харесвани и харизматични представители на мъжкият пол, направо ме сразихте с Ромпи.... :ai: Май ще се възползвам от поканата ти - да оставя Карамела у Вас докато си свърша работата в Сф .... :ah:
Много готина "гъба" [9541.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 30, 2011 12:42 pm

Гъбата да я пазиш да не се изтърка или приплесне от толкоз бибиткане :bt: Аз съм влюбена в този пор :ajatki: Готина окраска, бодър поглед... чак ми се приискава и аз да го набибиткам малко :ah:
А при мен отпечатъците от лапички са по целия лаптоп - на масата е забранено, но пък е лесно-достъпно, следователно там е новото любимо място за обследване. (И наистина, доста приятно местенце за обитаване :ab: )
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 2:51 pm

ХААА!! С глас съм се смял на коментарите ви, направо ме разбихте и трите с тия носни гъби :bp: :bi: Добре че нямаше колеги да ме гледат странно...
Може и да се приплесне някой път, Юлия, особено ако не се сдържа и го гризна по носа докато го мачкотя ... той преди се мяташе, драскаше, хапеше, не стоеше мирен, освен докато спи, но вече като го гушна и си знае - време е за мачканее, и си стой кротък само се прозява и премлясква докато го роша по главата и му чешам ушите и брадичката. Въздъхва и чака докато мине мачкащата и бибиткаща сесия... Ако мине много време - идва бута ме и иска пак да го хвана и помачкам, да ме подсети. :ag:
Мерси и за комплиментите на бърлогата ни, така изглежда защото Ромпи е много подреден, ако има нещо оставено на масата или другаде безпризорно- след минута изчезва и го прибира в скривалището си което е между дивана и футьоила, което се вижда на снимките, под завесата обикновено. От друга страна и аз не харесвам да е разхвърляно, затова и като нямам много работа се грижа да е чисто и поРдредено :ag:
Ромп също помага, но обикновено идеята му е друга - по етажерките и шкафовете да няма нищо, всичко да е отвън и да се конфискува ако може в скривалището.
А Краси, поканата си стои, ако не съм на работа, по добре при мен, отколкото при Антови.
:ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 30, 2011 3:37 pm

Надушвам заформящ се купон у Ромпови :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 9:24 pm

Да! Ще бъде забавно, но не познавам толкова хора с порчета, че да направа събиране, а иначе няма проблем, то мебелите са последната грижа, да не са вносни италиански кожени дивани за 5000 евро бройката я... :ag:
Ромпи засега само 1 обувка беше поразпрал.. на един гост ама тя си беше поскъсана, пОрсто Ромпи ускори процеса и помогна малко... На този етап водим борба с неотварянето на кухненския шкаф. КПППто още не е измислило с какво може да се затвори солидно един шкаф засега... :bu:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Авг 30, 2011 11:41 pm

Незнам, Краси, моя сигурно се бои от кучета защото ги хапе смао по муцуните... а котките определено намират играта му за много груба и нападателна и се стресират, от което и него стресират...и на една вързраст да са пак пор играе по диво от коте. Куче и коте по биха се разбрали, пор и пор дори ми е трудно да си го представя, моя никога не е виждал себеподобно все пак, освен при Антови, но през решетката. :ab:
Аз Ромпи бих го размножил, ама много почвам да се замислям вече с тия миризми ... положението може да стане нетърпимо. засега си е добре, миришем почти еднакво, нищо че ползваме различни парфюми... :ajaweki:
То у Пикселови може да има сбирка, Краси ти познаваш повечее хора с порове от сф от мен май. Иначе с удоволствие ще се грижим за няколко часа или ден за Карамелчето. :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 31, 2011 8:26 am

Ох, много ще им е готино, ако ги съберете да се запознаят :ajatki:
Пиксел, той Ромпи пак е напред с материала - поне е виждал друг пор, макар и да не са играли заедно. Наш Морис, абе и той е виждал един, но само в огледалото :ag: Много ми се иска да ги съберем и трите, но на Вас там Пловдив-София Ви е на съвсем малко разстояние :ab: А и има много повече порове, отколкото в Русе (тук май сме само 2-3, а другите аз не ги познавам).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 31, 2011 9:28 am

За шкафовете пробвай с някакво резе. Би трябвало да стане, обаче шкафовете ще имат по 1-2 дупки. :ac:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 31, 2011 9:34 am

Идейно е това с резето, предполагам, че ще свърши добра работа :ay: (до момента, в който порчето не намери път за качване на шкафа и от горе да си отваря резето :ag: )
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 31, 2011 9:35 am

Ахаха, много сте ми сладки..... :ax:
Юли, не се притеснявай, може ък да се намеритес другите порски стопани в Русе (помоли твоя вет)... Ако не, все ще дойдеш до София или Пловдив и тогава...........ще падне игра [smile076.gif]
Карамела не я е страх от кучета и котки, ама им досажда... Кучетата ако са по-всоки ги хапе по краката и опашките, ако е подушат и по муцуната. Ако са по-ниски или котки - хапе по муцуната, опашките, задници, предници и всичко останало...
Мноооооого е досадна и крайно хипертимна :ai:
Май само ние си е издържаме.... :ax:
За Сф и поровете - да вече познавам доста хора, ама не със всички тях (и порковците им) съм се виждала още на живо.
Резето е много готино.... [lock1.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Koset0 » Сря Авг 31, 2011 9:41 am

Преди купувах такива да заключваме заечарниците. Доста са стабилни и трудно се отварят. Има ги в почти всяка железария! : )
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Сря Авг 31, 2011 9:44 am

е, ти и с мене, Краси не си се виждала реално, само виртуално, ама какво пък... някой ден живот и здраве. :ajaweki:
резето не ме радва, представи си колко грозно ще стане, още повече че отгоре над шкафа има чекмеджета и няма как да се закрепи това, аз си мислих нещо с магнити отвътре освен. би било най добрия вариант.
аз незнам пък, защо не познавам никой от сф...а сигурно има много порчовци... :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 31, 2011 9:48 am

Вашите порове са дружелюбни и игриви, амоят с такова високомерие се запозна с кучето, от чиста куртоазия, защото им се налагаше да съжителстват 2-3 дни, а после не му обръщаше никакво внимание вече и само го подминаваше. Докато милото куче толкова искаше да се опознаят и да си играят, толкова трепет :ajatki:... и всичко на вятъра, с този високомерен пор tongue
Съгласна с Пиксел, няма да е особено очарователно туй резе върху шкафа, вариантът с магнити е добър, стига да са силни.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 31, 2011 10:06 am

Ники, отиди в един бебешки магазин (ВисВиталис примерно) или борса в раздела на CHICCO примерно или друга марка - там има всякакви обезопасителни джаджи за заключване на всякакъв вид шкафове, врати и прочие.... Там ще намериш твоя уред, сигурна съм.
Юле, той Морис може просто да не си е допаднал с кучето, с порчета няма да е високомерен, почти съм сигурна smiley24
P.S. Ники, аз и теб имах предвид в тази група (на виртуалните все още приятелства), но Карамела май наистина е виждала/общувала с най-много порчовци до сега (в Сф с 5), в Пловдив с майка си,брат си, баща си и жената на баща й... :ag:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Авг 31, 2011 10:13 am

Е как така, каква порода е било това куче, обикновено поровете са много превъзбудени като се запознават... моя доста скача като види ново нещо било човек или друго.. и обикновено хапе, така да види на вкус как е... странно като казваш 4е Порис не прави така, а не е възрастен да кажем 4е е олегнал и уморен нещо
аууу бащата с по няколко жени тцтцтц... Краси тука знам само Джъмбо и там може да ида, ти как ги знаеш обаче всички детски магазини... познай защо!!!! и аз за първи път ги 4увам, ама нормално все пак. :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 31, 2011 11:38 am

Да бе, странна работа наистина (кучето е пекинез, в темата на Морис има скорошни снимки на двамата). Само го ръфна два пъти по носа да му покаже, че не се вълнува от него и после само го подминаваше с явни прояви на незаинтересованост tongue
Ники, ти Ромпи с какви животни си го запознавал?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 31, 2011 1:11 pm

Ники, в Джъмбо не съм виждала такива....
Трябва да е специализиран бебешки, защото това се водят уреди за обезопасяване на къщата за бебе :ajatki:
Ето ти адреси на Вис Виталис в София - хората всичко са измислили за да са предпазени бебчетата от злополуки и неприятности. А Вие може да се възползвате от чуждия опит за да обезопасите къщата си от порове :ag:

http://visvitalisbg.com/bg/shops

Имаше по спомен много такива неща на CHICCO, AVENT, NUK....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот emito » Сря Авг 31, 2011 4:39 pm

Ромпи доста е пораснал и се е разхубавил, от 1 до последните снимки.
emito

Мнениеот Pixell » Сря Авг 31, 2011 10:05 pm

Мерси ! :ay:
Ромпи е виждал малкото ку4е на една приятелка - то е на 4 месеца някъде и го ръфна, котките й от които хвана бълхи... кучето на баба ми, което яко ръфна, котките й- които не смееха и да го доближат даже и му съскаше голямата ,а малкото гледаше от разтояние... но мечтата ни е да го срещнем с друг Пор! Морис може да иска също само себеподобни за общуване.
Краси, в този сайт има всичко но не и за обезопасяване, но харесах едни гребенчета за смяна на козинката би било идеално! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Сеп 01, 2011 8:02 am

Ники, в самият магазин ще ги има - сигурна съм, аз дори не знах, че предлгат он-лайн търговия...
Ето от този вид и други разни разнообразни:

http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=127

Но съветът ми е да отидеш на място в магазина и да разгледаш подробно, да мериш....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Сеп 01, 2011 12:46 pm

Еей, не съм предполагала, че има такива неща, направо не е за вярване колко много са наизмисляли, Краси. Благодаря за инфото :ax: Виждала съм само предпазители за контакти... Но, така като гледам, все някое от тези неща ще му свършат на Ники работа за шкафовете :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 01, 2011 1:37 pm

да, супер много неща са и аз като ги гледах всичките направо бях.. :ai: не е реално просто... убедих се за пореден път че е супер сложно да имаш дете, Краси... :ag:
Видях къде е магазина ще ида, общо взето е през един квартал разтояние. Мерси за инфото.

Офтопик:
Аве хора! Юли, Краси! предлагам да заформим един Порски магазин, ще има клонове в сф, плд и рс, ще предлагаме неща за порове които НАИСТИНА вършат работа! Дори обезопасяващи механизми, заключващи системи, подходящи поилки, веце-та, видове био плодове и зеленчуци, сухи плодове, селектирани специално за порове! играчки и какви ли не още неща, дори подходящи дрешки и завеси, възглавнички и иновативни играчки - тип 6 4етки за зъби на един ластик! дори ще предлагаме най-луксозния хотел за порове и порогледачи по домовете. + социализация и възпитание на пор. би било супер яко простоо :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Сеп 01, 2011 1:46 pm

Евала, Ники - направо ме срази... :ay:
Ние докато се забавляваме тук като пълни новобранци, ти какви креативни идеи за нови бизнес начинания имаш... :ax:
Наистина би било супер, поне ще предлагаме изпитани неща и такива, които наистина действат при ферети.
Ти описа цяла една "Ferret couture" :bi:
Давайте да се събираме да кроим планове... внос/износ, шивашки цехове, маркетинг стратегии, таргет-групи... :az:

P.S. А само си представям ситуацията, когато отидеш до Вис Виталис и там, заровен в артикулите в търсене на подходящия.... приближава се към тебе някоя любезна служителка и се обръща като към млад татко: "Какво търсите господине? С какво да ви помогна? Колко е голямо детето?" :ag: И съответно отговорът: "Търся нещо за моя малък крадлив пор" tongue
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 01, 2011 5:57 pm

Aз.. млад татко?! :ajaweki: :ai: ОМГ... по скоро би дошла, изпъчила пред мен - господине вероятно сбъркахте магазина, а дори да обясна за какво съм, ще ме помисли за луд, може да цъкне паник бутона ако й се умихна и почна да и обяснявам за порът ми и би избягала с писъци, ако случайно съм си го взел в транпортната клетка... [smile3537.gif] :ax: Затова ще търся заключващ механизъм за кухненски шкафове от по -малкия ми 4 годишен брат, който си навира розовата гъба.. така де, носът - навсякъде където не бива. :ah: :ay:
Идеята ми е гениална, ще превземем пазара и ще направим ферета моден аксесоар за всяка дама, задължителен ловец за всеки планинар, подходящ да пази агрокултури от вредители за земеделците, както и идеален компанион за деца и възрастни скучни двойки, дето се чудят какво да правят по цял ден и кой хулигани да нахокат от прозореца. Да не споменавам при психотерапии и брачното консултанство колко полезен може да бъде един ферет. :az:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 02, 2011 10:29 am

:az: Наздраве за гениалните идеи! И пазара не просто ще го превземем, а направо ще го взривим :ay: а може би не е добре да го взривяваме, че после няма да го има :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Сеп 02, 2011 11:05 pm

Pixell написа:Идеята ми е гениална, ще превземем пазара и ще направим ферета моден аксесоар за всяка дама, задължителен ловец за всеки планинар, подходящ да пази агрокултури от вредители за земеделците, както и идеален компанион за деца и възрастни скучни двойки, дето се чудят какво да правят по цял ден и кой хулигани да нахокат от прозореца. Да не споменавам при психотерапии и брачното консултанство колко полезен може да бъде един ферет. :az:

Ники, в теб наистина дреме един гений.... :ay:
Пък и е много готино ако успееш да печелиш от любимото си хоби, за да не ти се налага да работиш нещо скучно, но пък добре платено... :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 03, 2011 12:13 am

Ех, мерси, дреме у мен един непроявен творец, недоказан креатист. Разбира се, това е в кръга на фантастичните хубави Приказки за "Лека нощ, Ники". Както това да живея в някой готин щат в САЩ и всичко да е подредено, чисто и да има от всичко по много... :ajatki:
С удоволствие бих работил и нещо скучно, но добре платено, а не като сега- скучно и супер зле платено! :ajaweki: Е, важното е че е Ромпи тук и ми дава надежда и смисъл...смисъл в нещата. И е приятно, когато му купувам забавни неща, да гледам как се радва.. по приятно отколкото да си купувам на мен нещо.. аз съм бита карта ей, важни са децата. :ay:

Ромпи пак ще стане преди мен,
за да погледа как похръквам
ще ме хапне по носа за Добър ден
докато очи сънено потърквам.

А след много игри и уморен
поза пльокнат ферет пак ще заеме
и ще се гушне пак до мен
готов бибитка по носа да приеме!

:ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba: :ba:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 03, 2011 9:25 am

:ajatki: О! Колко мило! :ajatki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Съб Сеп 03, 2011 10:30 am

Ники, ти направи сутринта ми още по-хубава с това стихче... :ajatki:
Ромпи е щастливец с такъв стопанин като теб!!!!
Хайде после да пишеш как е било в зоологическата и с другите порчовци там :ay: Искаме и снимки!!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот janettttt » Съб Сеп 03, 2011 5:44 pm

Стихотворението ти е уникално и много сладко :sunny: Личи си, че си добър стопанин и обичаш порчето си :ba:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 05, 2011 12:13 am

Здравейте, приятели
То стихчето беше в изблик на сантименталност и мързел да се преместа до спалнята една вечер. :ax: А и като му гледам носната гъба, няма как да не напиша подобни рими, то толко голяма и розова - как да не вдъхнови всеки! :ajatki:

А днес бяхме на Витоша по пътя за Копитото и нагоре нагоре... с един Ромпел! :ajaweki:
Пуснах го да се разхожда на повода, общо взето той мен разхожда всъщност, но няма значение... учехме се по малко да върви по мен, но само за 2 мин. може би се получи. Беше ни много интересно, оказа се много добър следотърсач - намери всички хралупи и тунели на какви ли не животни на поляната и ги изкопа, но бързо му минаваше мерака да копае навътре. Жалко, че ми падна батерията още на първите снимки, но все пак има няколко :
Ето тук сме в поредната дупка на животинче, копае усилено, почти половината влезе вътре, за момент се притесних че ще му ръфнат носа любопитен. А дупката по начало не се виждаше в тревата, скрита.
Photo-0140.jpg

Тук си се разхожда, жалко че нямам на снимка, в боровата гора, където откри някакви части от скелет и му настръхна здраво опашока!!
Photo-0142.jpg

И тук намери някакъв фас, и реши че е редко да го изхвърли и махне от ливадата...
Photo-0143.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 05, 2011 12:21 am

И ето тук продължението на историята - след 2-3 часа разследване, обдушване на всичко, копаене, разузнаване и един куп порски грижи и занимания сам дърпаше все към колата и драскаше да му отвора вратата - и от всички коли той познаваше с коя сме дошли!! :ai: И като му отвора скачаше вътре веднага и сам искаше да си влезе,за да спи. Беше доста уморен, няколко пъти го изкарвах пак , но не - иска вътре и толкова, не иска другаде да заспи. icon_esek
После се настани под седалката и в супер странна поза по гръб заспа веднага. Този път снимка с др. тел.
Image005.jpg

И вече откак се прибрахме в нас беше като зашеметен общо взето, похапна и веднага заспа. От 4 часа до вечерта чак в 12 се събуди и разшета...И после пак заспа като се наяде хубаво. :ax:
Photo-0144.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Сеп 08, 2011 8:51 am

Ах, каква страхотна разходка си му подарил на твоето приятлче, Ники :sunny: Страхотно е, че така се зарибява да копае, да се навира... (нашето хайванче хич не го тегли натам, не го разбирам направо [smile3537.gif] ) А тоя момент с колата ми е до болка познат :ag: ти му казваш "хайде навън да си играем, да се гоним", а той - към колата. И да, наистина си разпознават тяхното "safety place", все едно колата е мини-къщата, която му дава сигурност и спокойствие :ab: А тоя фас, дето го е налапал, само си го разнасяше със себе си или имаше желание да го яде? Морис така и той иска да почиства ливадите от фасове, ама май има непреодолимото желание да ги хапва, виждам зор да му изкарам нещо толкова малко от устата, но вече внимавам (минавам да ги обера преди него :ah: )
Ники, снимките много радват :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Сеп 08, 2011 8:19 pm

Чудесна разходка, прекрасно изживян ден :ax:
Браво на Вас :ajatki:
Ромпи е страхотен, както винаги!!!
Само внимавайте някой див черен около 4-килограмов пор да не го захапе за любопитната розова носна гъба следващия път, когато реши да прекопава и руши чужди "жилища" :ag:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 08, 2011 9:09 pm

хохо! По скоро бяха дупки на гризачи... той ако надуши други порове особено диви и опасни, ще му се натръпчи опашката отдалече. Пък може и да се сприятелят, макар че е слабо вероятно.
Mercy за хубавите думи, Юле, Краси! :ajatki: :ax:
Мисля занапред повече разходки да му правя, да види малко свят така да се каже. Утре ще има пак снимки, че мислим да ходим в зоопарка, ама да видим, дано се получи този път... :ab:
п.с. Пробвахме храна за бебета котаци на Роял Канин (от онази 17 лв килото) и ни стана любима, вече дори отказва да яде порската храна!! :ai: Което не е добре само по себе си, че колкото по-скъпа му предложа я предпочита и вече не желае предишната... (Планирам да почна да тествам лично храната по гранулка така да видя каква е толкова разликата във вкуса. Пък може и да не я гълтам де!) :bs:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 09, 2011 12:19 pm

Pixell, ти ми беше споменал, че си му взел Ferret Complete на Verselle Laga. Какво ти е мнението за нея, че такава още не съм давала на Порис, та се чудя Ромпи дали хубаво заглади косъма от нея? Тия дни ще ни пристигне доставката, та се надявам да е наистина подхранваща кожухчето преди зимата :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 09, 2011 1:23 pm

Ами в общи линии я предпочита колкото Ферет Про на същата фирма, но спрямо тях определено повече харесва на Роял Канин храната, по специално тази за бебета котки дето е подхранваща, аз му я взех като деликатес уж, но нещо само от нея иска и намерих към 20 грама купчини под завесата в хола скрита ... аз смятах че почнал да яде повече, но явно си яде доста малко, просто половината храна дето му давам си я крие зад пердето в хола. Странно. (замислих се какво ще стане ако гостите ми започнат да си пълнат устата и ходят да крият храна зад завесите в хола за по-късно...) :ah: :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 09, 2011 2:32 pm

:ajaweki:
:bu: Да ти кажа, аз тия гости няма да ги каня :ajaweki: Но може и ние да я пробваме тази, въпреки че съм решила вече никакви котешки храни да не давам... ще видим.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 09, 2011 2:35 pm

Защо си решила така ? Те по съдържание се доближават напълно по порските с минимални разлики, особено Ромпи има много добър нюх към парите сякаш, винаги предпочита по-скъпото, било играчка или храна, мисля че предпочита и скъпите обувки на гостите, никога не играе с евтини кецове примерно... :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 09, 2011 4:02 pm

Да! За обувките съм 100% съгласна :ay: Морис например не си пада толкова по обикновени кубинки, колкото по готините маркови. И с другите обувки е така :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Нед Сеп 11, 2011 1:46 pm

Pixell да пиша тук да не спамим много темата на Майк, значи за това порче от София за жалост нямам никакви кординати. Заради тебе пак ще погледна в една тетрадка където си записвах номерата на хората и в GSM , но почти сигурна съм, че в алфорията така стана, че им загубих дирите на тези хора от София. Но обещавам , че пак ще проверя :ax: А от теб искам снимки на Големият Ромпи tongue
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Сеп 11, 2011 10:19 pm

Ето и няколко снимки от приключението ни в зоопарка от преди няколко дни. Разбира се, там е забранено влизането с домашни животни, но се намъкнахме по друга линия ние. Като цяло му беше много интересно, бяхме страхотна атракция за посетителите и в Информационния център беше най-забавно. Имаше един лемур, сънливец, катерица и други животинки, лемурът беше стреснат, макар и 3 пъти по-голям и силен, идваше да се подушат на мрежата и Ромпи щом се доближи побягваше в скоци. Сънливеца го гледаше втренчено без да мига и ръмжеше особено, а катерицата се скриваше моментално. Жената там каза че бил хищник и всички го усещали като потенциална заплаха, макар и по малък от тях - Хищник страшен и зъл! :ag: Навън в близост до рисовете и чакалите настръхна и се стресира доста, усещайки явно че са му естествени врагове. Ето и от срещата ни с 3 от събратята му там - Пор Фуро, както пише на клетката. Ромпи не прояви особен интерес, повече другите проявиха интерес само ходеха по него докато той си душеше наоколо. Но жалко че не можаха да поиграят.
Photo-014444.jpg
Photo-015343.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Сеп 11, 2011 10:49 pm

А днес бяхме на разходка в парка и станаха по-хубави снимки, да покажем колко сме пораснали и разхубавили, какви дълги тунели направихме (като къртица направо невероятно, има го филмирано това чудо! :ai: ) Как се вцепени от страх от една немска овчарка - ей, много го е страх от такива вълкоподобни, сигурно дядо му е бил изяден или убит от чакал или куче... та - замръзна в една поза и не помръдна дори не мигна една минута някъде, докато не го пренесох, а кучето беше на 30 метра разтояние, но се надушиха взаимно. За първи път вървяхме заедно по алеята - той ходеше редом с мен и слушаше на име и свиркане, много възпитано, чак не повярвах. Досущ като малко куче вървеше до мен на повода. :ag: Хората бяха очаровани, дори два конни полицаи ни заговориха и съпроводиха донякъде. Жегата му дойде в повече накрая изплези език даже горкото! После спи като ПОР, мнгоо добре му се отразяват тия социализации май! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 12, 2011 12:07 am

Eто и видеото с Ромпът, уникално е, на живо беше още по-забавно да го гледам какви тунели си издълба досущ като къртица или сурикат, просто само движеше земята и една муцуна се подава да види колко километра е изкопал да се ориентира... :ajaweki: Линк за коментари и гласуване: http://vbox7.com/play:85f60d2f48 :ax:

И още малко снимкии:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Сеп 12, 2011 12:03 pm

Разкооошни разходки [smile026.gif] Гледам, че си му взел нова сбруя, да се изфукаш веднага с линк каква точно е, че и ние скоро ще сменяме. Къртицата, обаче, гледам, на шума набляга повече май :ag: После гледайте гъбата да е изрядна, да не остане някое листо залепнало :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Сеп 12, 2011 8:10 pm

Супер си прекарвате гледам :ajatki:
А за зоологическата мога да кажа "Пор Фуро" - друг път tongue Абсолютни ферети като нашите са...
Много ми хареса как копае, с Карамела може да ги дадем да копаят някъде, да изкарат за насъщния.... :ajaweki:
Това с чакала много ми хареса 24emo
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 12, 2011 9:43 pm

Да, Юле, странно е че излиза сравнително чист, ние пак се бършем и мием в нас, но не се цапа, а гъбата е винаги мокра, даже като е много топло почва да капе! :ai: Един път му се радвах и го душех по носа и той кихна...ами целия станах в порски сополи напръскан! :ag: А това не е ново, напротив по 6 лв ги има навсякъде общо взето стандартна кайшка за порове, има такива и за хамстери чинчили и заици и тн... една картонена рисунка на животното и повода е увит около него.

Те са като нашите, Краси, ама така са го превели на бг , иначе си пише че са Мустела Путориус Фуро. Много копае да, на мен това ми е любимата част като прекопава нивата с картофи там, прилича точно на такова. А, смешно смешно, ама си е нормално да се плаши от такива зверове, особено като не е социализиран с такива още. То трябва да видя и с други порове как би се социализирал, че може да го бият, напоследък е станал много плюшен... само да го мачкотят, бибиткат и галат и само се прозява и сам идва и ми скача да го гуша... като някоя госпожица, ама по добре е така, вместо да ме убива и яде. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Сеп 13, 2011 10:31 pm

Охххх, колко ти завиждаааам за гушливото животно, хайде да си ги сменим???? [544.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 14, 2011 9:07 am

k-extreme написа:Охххх, колко ти завиждаааам за гушливото животно, хайде да си ги сменим???? [544.gif]

Краси, аз ти казах, че с удоволствие бих приютил Карамел за седмица две.. или месец ... както се казва, може да се превъзпита при мен, да види че заплахите ти не са въздух под налягане, и после ако ви залипсва да си я върнете обратно. Тъкмо ще ми се сбъдне мечтата да имам втори порчо!! :ajaweki: Не се шегувам. :ajatki: Че моя почна прекалено да спи по жегите и проспива деня, а като не съм на работа и не ми обръща внимание особено. Това дето пише за характерите им обаче е наистина така, поне за него важи особено силно привързан е към стопанина, за женските незнам, но бих пробвал. И не е вярно че мъжете взимали женски, а жените - мъжки. Аз винаги бих предпочел предано животно другарче, дето да ме чака да се върна на вратата, като него, и да иска да е все до мен. (Той ме чака пред банята даже докато се къпя или излизам до магазина, много ме трогва напоследък) :ba:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 10:00 am

Колко мило :ajatki:
Пиксел, зЕми си още едно фуро-пуро тогава :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Сеп 14, 2011 10:08 am

Ох, Ники няма как да стане, малката няма да е даде за нищо на света... По скоро ще стане май аз да си взема един гушлив мързелив мъжки да си го гушкам, а те да си беснеят.... :ah:
Иначе и за карамела не е вярно твърдението, че не е привързана към стопаните. Тя ходи след нас като куче постоянно. Колкото за чакането, ето одеве слезнах да преместя колата и да взема храната за малката, бях оставила Карамела свободна из апартамента, върнах се след 10-ина минути и тя ме чакаше на външната врата, легнала до процепа и се разподскача доволно като ме видя да влизам... :ajatki:
Това да стои тя на едно място толкова време, когато нормално сме из къщата е невъзможно просто :ajaweki:
Но не е по "гушките" много още.... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот aleksandra » Сря Сеп 14, 2011 9:43 pm

Много е сладък и много си приличат с Марли!
тя пък е страшно мълчалива!!!
тананика като играем ,пищи като се къпем (за учудване не може да понася водата)и естествено най-редовното е хъскането,за щяло и нещяло и най-вече ако си и се скарал за нещо!!!
Аватар
aleksandra
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 15, 2011 9:37 pm

О, Ромпи 1 път само го изкъпах но много му хареса, особено в топла водичка да го плацикам, в един момент и заспа от кеф. Постояно се чуди откъде да разлее вода да си направи езерце или да си разсипе водата по някакъв начин. странно че е наплашена от вода Марли, пробвай с по-топла вода. :ay:
Ще кача снимки и на новата клетка на Ромпи, старата успяхме да продадем на добри хора, които си взеха порче да гледат...но нещо хич го няма по тия стълби, преби се на два пъти и го е страх да се кача по тях. Дано да свикне, защото иначе ще трябва някак да преструктоирам клетката или да я смена, а тази е толкова хубава и компактна. :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот aleksandra » Чет Сеп 15, 2011 11:10 pm

Не знам от какво може да е наплашена!Водата винаги е топличка!
Един ден ходихме на излет на река и не ще и не ще да влезе във водата.Накрая аз влязох до колене с нея и едвам я кандардисах да поплува малко и то беше към брега на метър от нас!Иначе и е интерсно вкъщи като пусна душа голяма игра и суетене пада!
Аватар
aleksandra
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 16, 2011 12:18 pm

Ники, ако Ромпата го затрудняват стълбите, което мен лично ме учудва, предвид колко е голям, можеш да преместиш "тавите" на по ниско, така и стълбите ще станат по-полегати. Морис докато беше още бебешор също имаше малко зор да се качи, но за сметка на това се справя отлично в ролята на катерица по решетките, само от тавана още не е висял с главата надолу :ag: Сега стълбата се ползва рядко, защото тренира за "Стефка Костадинова" - него не му требва стълба :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 16, 2011 11:09 pm

Ох, много го тормозат нещо тия тераски, като се качи на последната горе и почва да хъска и се чуди откъде да слезе без да се пребие.. показах му няколко пъти как да мине по стълбичката ама явно не смее... то първата съм я сложил доста ниско да може без стълба да се качи на нея, а втората тераска има доста полегата стълба към първата, така че не би трябвало да е проблем, ама може порът ми да има фобия от височини... :ah: :ab: Мисля да направя скоро преустройка, някакъв плътен втори етаж да направа с дупка за стълбичка, но да е по солидно като се качи там. Ще го мисля... давам му време да свикне. Но пък мисля че си харесва новата клетка - сам си влиза вътре да си пие вода и да яде, и днес сам си влезе да спи вътре даже. :ajatki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 17, 2011 9:49 am

Предполагам, че много скоро ще свикне, все пак досега е бил в доста по-ниска клетка. Но няма какво толкова да му се случи като цяло. Наш Морис обича да спи, освен в хамака, също и на втората платформа. Нищо, че понякога както си спи и се извърта и тупва долу, но това като гледам не го притеснява, пак си се качва горе и си заспива :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 17, 2011 9:56 am

А Юли, вие какво му застиляте сега, на какво спи? Преди нали някакви покривки му бяхте интегрирали, сега кака ги закачате, че да не ги избутва или не го прави, защото моя си пренарежда, сложил съм му да спи на по-стари мой тениски да му мирише на мен докато се гушка там, да не му е самотно! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 17, 2011 10:44 am

На пода няма нищо, защото там не спи, а само играе, а и завлича всичко в тоалетната, така че постелка там няма.
На първата платформа са му храната и водата, а на втората платформа спи. Там сме му постлали в момента една малка хавлиена кърпа, покриваща платформата, която в два от ъглите съм вързала с връвчици за решетката (Морис не дърпа панделките, но за всеки случай съм ги скрила така, че да не ги вижда). Не сме я захванали за всички ъгли, защото Морис много обича да се завива през глава като спи :ab:
Освен това си има и хамак за спане - в момента виси хамакът-ръкав, който по си ми харесва от онзи гаден син импрегниран и лющещ се на Ферпласт.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Съб Сеп 17, 2011 2:09 pm

Вземи му тръба-тунел, по която да слиза от един етаж на друг. При нас е така от 3-тия етаж до втория - тръба, а от 2-ри до 1-ви по стълба. Аз махнах всички хавлий, працали и дрехи, след инцидентът с на Ина Портос [mood_feelings_hurt.gif]
Но имам нещо много по-добро :ay: Хамак, който е между 3-ти и 2-ри етаж, а най-долу палатка-хималайка на една холандска фирма, която Карамела обожава :ajatki: На двата етажа има 2 купички с храна, във всяка от тях има различни гранули, а на 1-вия етаж е поилката закачена + една голяма купичка, която играе роля на малък басейн.
Карамела също понякога се изсипва от хамака или от площадката докато си играе с опашката примерно, но това изобщо не я притеснява. Спи понякога в сямия тунел и постепенно се изсулва вътре в него - много е смешна :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 17, 2011 2:59 pm

Добре:
k-extreme написа:При нас е така от 3-тия етаж до втория - тръба

а лази ли безпроблемно под такъв наклон в тунела, защото той вътре си е хлъзгав?
Офтопик:
А какво се е случило с Портос? Нещо май съм пропуснала?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 17, 2011 3:04 pm

По-натам може и да му взема тунел, но незнам, той си има 3 различни по размери тръби, така че си пълзи в тях и незнам дали ще се чувства комфортно и в клетката да има подобно нещо.
Краси, според мен това си е пак индивидуално, моят никога не съм го видял да гризе плат или пък да прави дупки по нещата дето му застилям да спи- напротив обича да се мушка по ръкавите, да се завива през глава като е по-студено и мнгоо харесва да спи на меко в някоя моя дреха. Портос, ако е обичал да ръфа текстил, сигурно е щял да си намира и навън от клетката като е, това е просто като някакъв индивидуален неприятен навик. Не мога да го остава на твърдо да спи Ромпо, а ако Карамел реши - винаги може да намери, дори пухчето на дюшека на транспортната клетка или в къщата хималайка, също може да се скубе и яде...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 17, 2011 3:16 pm

МОрис в началото хапна малко парцал и опасе на хамака пухчето, но засега нищо му няма, а вече и не яде такива неща, така че не се опасявам занапред от постелите. Само дето като се завие с хавлийката остава да спи на платформата направо, но това е въпрос на стопанското решение на обзавеждането - платформата може цялата да се "облече" в плат :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 17, 2011 3:19 pm

Може и аз това си го мислих наскоро, даже може да стане като калъфка с тия тип ластичните дето са като за матрак ластичен чаршаф. Но незнам колко красиво ще бъде и сигурно често ще трябва да се пере, напоследък Ромпо е почнал да се скубари доста ... доста косми намирам, незнам, рано му е да си сменя козината още, доста е топло. Ама сигурно е нормално така, както и да се драпа понякога като луд и да се хапе. Пък му няма нищо. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Съб Сеп 17, 2011 3:23 pm

OAKFINGERS написа:МОрис в началото хапна малко парцал и опасе на хамака пухчето, но засега нищо му няма, а вече и не яде такива неща, така че не се опасявам занапред от постелите. Само дето като се завие с хавлийката остава да спи на платформата направо, но това е въпрос на стопанското решение на обзавеждането - платформата може цялата да се "облече" в плат :ab:

Дааа, майка така уши на малката клетка от твърд картон с плат дюшече на решетъчното етажче да не й обива на Карамела на деликатното дупе :ajaweki:
Изобщо не пълзи в тунела е търчи кято бясна, не се хлъзга, то си има оребрение, те хората са го измислили...
Абе "страх лозе пази", така че защо да "дърпаме дявола за опашката"като й предоставям възможност за гризане на разни неща... Ники, тя купешките неща не си ги хапе, но като й бях сложила една хавлийка и се заиграваше с нея понякога от скука да е дъвче.... :ai:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 17, 2011 8:34 pm

Да, и аз това си мислих, че от скука най-вероятно може да прават някакви глупости, като няма какво да ги занимава. Ние днес пак бяхме на разходка в парка и общо 7 човека само ни заговориха и се привлякоха към нас... мисля че ако имах бебоци това би била перфектната реклама да ги продам, всички хора бяха супер мили и добри. Винаги има интересни въпроси от типа "Ама това пипа ли се", "Много е сладко искамда го гушаа", "Я, това заек ли е, не чакай, май е вид кученце" :ag: :ag: Ако бях по-отворен и не толкова резервиран към хората щях да намеря един куп приятели покрай Ромпо...
Краси, вие слагате ли й други играчки в клетката, така че да има с какво да се занимава, знам че Юлия примерно има един голям възел за кучета - и аз мислих да му взема, но виж това се къса лесно и вече ме опасява че ще се нагълта с конци. Иначе, Краси, вече 90% съм се навил на вашата транспортна чанта, все пак ще обикола още 2 магазина да разгледам, ако случайно нещо ми грабне окото, но засега печели твоя модел - сиво черна разцветка. :ab: И като твоя тип нагръдник...ох ще кажат хората че те копирам, ама какво да направа, днес се изхлузи пак като влезе в едни дупки. А този твоя изглежда стабилен и не може да се измъкне, нали, кажи че е така!? :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Сеп 18, 2011 11:02 am

Даааа, точно така е за нагръдника - вчера го пробвахме на тепето, рови се и пълзя из едни бръшляни и клони и не се измъкна. То този модел нагръдник го имаше Съни и Еми ми го беше препоръчала, а аз реших да е + Флекс повод :ay:
Чантата наистина е супер, няма да съжаляваш!!! Защо да ме "копираш" - то хубавото си е хубаво! Еми също се е насочила към този модел чанта, а и стопаните на бялото братче Лу - и те! Нашата още мирише на Ромпи и вадя от нея едни дълги черни и бели косми, каквито Карамела няма :ag: Днес е прах, заедно с аксесоарите от клетката (имахме санитарен ден) [smile337.gif]
Има играчки в клетката, разбира се... Както знаеш: леопарда, една гумена жаба малка и една топка с бодли (не свиреща). Много свирещите топки са навън, понеже ни побърква иначе, да не говорим , че си ги топи в "езерцето", плиска вода навсякъде и те спират да свирят за известно време [angry22.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Сеп 18, 2011 12:19 pm

Е, ще разгледам още модели, но засега този печели, заради раздвижения дизайн, по-шарените цветове и близката дръжка, така че да ми е под ръка, а не да виси на 1 метър чантата или да я слагам през рамо задължително. А за нагръдника- няма спор. Иначе, много се извиняваме ако сме маркирали чантата на Карамел и заради нас се налага да перете всичко [smile354.gif] Незнам как ти се стори Ромпи, мирише ли много силно, но там покрай нея вероятно започна да си намирисва в парка, даже маркира на някои места... според мен не мирише особено силно, но както ми казват - не ми мирише, защото и аз мириша като него вече и не ми прави никакво впечатление миризмата. Карамел не усетих да мирише въобще, но пък не съм я душил обстойно! :ab: И пак се извиняваме, ако сме ви умирисали и колата и чантата много... :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Сеп 18, 2011 1:13 pm

Спокойно, Ники - да не съм някоя ненормална на тема чистота :ajaweki:
Няма проблем, просто мирише различно и силно, но е нормално Ромпи да се е опитал да си маркира и запази за себе си порката и чантата й :ag: А и както казах, днес н е санитарен полуден, и клетката основно се пра и чисти.... Иначе като го гушках твоя Ромпелинио не ми миришеше лошо :ax:
Карамела наистина не мирише изобщо :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 19, 2011 11:59 pm

А днес бяхме на преглед и вече нямаме ушни акарчета, много сме доволни, изчистили сме ги. Казаха ни че е задължително завсички хищни животни да бъдат ваксинирани на 6 месеца против бяс, незнам вие дали ще си ваксинирате феретите, аз не мислих че е нужно за порчета, а само за кучета, дори за котки незнам дали е всъщност..
И явно противно на опасенията ми че Ромпелио заслабва и не иска да яде - се оказа че е напълнял за 2 седмици с още сто грама! :ai: Като му слагах вода в храната да го карам да яде повече, явно е дало резултат и сега ще му спра водата, че много ще качи иначе. Станал е 1.4кг. Дебел Ромпелин! :ag: Почнал е да става като мързелив и дебел котак, не е хубаво, ще го стегнем с подходящи упражнения по тунелите! Вече си има и леля и чичо даже, едни приятели решиха да са му роднини! :ajaweki:
А като го разхождам навън постояно му казват че бил скунк. [smile3537.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Сеп 20, 2011 8:10 am

:ai: Ама той расте съвсем не на шега. Май ще го пробваме и ние това с водата в храната :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 20, 2011 8:58 am

Да, наистина бързо расте, Юле, забравих да напиша и че е станал 50см и 65 с опашкатаа! :ai: :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Сеп 20, 2011 9:13 am

:bi:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Сеп 20, 2011 9:39 am

Изобщо не е дебел,расте си прекрасно.Може да сложиш и нови снимки да го видим. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Вто Сеп 20, 2011 10:41 am

Ти пък вода?! Така се прави на бебетата за да им е мека храната... После докторите не ти ли казаха, че е хубаво основно гранули да хапва за да си почистват зъбите, а не мека харана? :ai:
Колкото за ваксината против бяс, на мен ми казаха, че е доста тежка и трудно се понася (особено както нямаме тук специални ваксини за порчета), и е оправдана да се сложи само ако ще пътуваш с него в чужбина (искат на границата такава ваксина за актуалната година). Така че аз изчаквам ако ще пътуваме с нея, то ще е догодина и няма смисъл сега да е бодът и след няколко месеца пак заради тъпите им правила [smile3537.gif] Защото те нито ходят в полето или гората да се хапят с диви животни, нито кой знае колко дори с домашни се събират.... tongue
А иначе и ние можем да се похвалим с чисти от гадинки уши :thankyou:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Сеп 20, 2011 10:47 am

Да Краси е права! И на мен ми казаха така докторите още миналата година! На едното синче на Съня било припаднало при тази ваксина от бяс, но се е оправило. Така че внимавайте!
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 20, 2011 11:17 am

Аха, е това няма откъде да го знам за ваксините, и на мен другия ми вет каза, че преценява че не е нужно да се слага ваксина за бяс и на негова отговорност, за да не се тормози животното излишно.
Слагах му вода, Краси, защото така повече ядеше! Нали ти казвам че 2 дни някъде беше спрял да яде и не искаше нищо, а пък в момента има асортимент от 5 различни гранули всякакви типове - за бебета котки, за персийка-бляскава козина, за порове на Ферет Комплит и Ферет Нейчър. И онази на фрискас дето не я харесва особено, но понякога я опитва все пак. :ay: Сега разбира се че не му я мокря, а и винаги си има 2 панички със суха храна, тази беше извънредно и по 1 път на ден му я мокрех да яде. Вече прояде пак и съм спокоен и не му мокря нищо.
А ето и снимки днес го улових, точно преди малко да спи на дивана в много странна поза! Направо умрях да се хиля и да го снимам , беше много накрая на дивана обаче и тупна на килима, на четирите си лапи и погледна учудено и известно време се опомняше къде е и какво е сънувал.. :ba: :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Сеп 20, 2011 11:32 am

хахаха Много е сладък :ajatki: Като гледам май повечето порчета обичат да спят по гръб. Поне и Съня много често заспива така :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Сеп 20, 2011 8:55 pm

mzi написа: На едното синче на Съня било припаднало при тази ваксина от бяс, но се е оправило. Така че внимавайте!

Ето поредната изцепка на някой ветеринар дето дори не си е направил труда да прочете нещо за декоративните порчета... Добре, че не е умряло, милото [mood_feelings_hurt.gif]
Ако трябва да се направи всичко "lege artis", тази ваксина се слага, когато порчето е навършило 6 месеца :av: В никакъв случай по-рано!!! Това са ми казвали всички ветеринари, които работят с тези животинки.
Ники, много е сладък спящия Ромпелио!
:ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 21, 2011 8:28 am

И на мен няколко ветеринара са ми казвали че след шестия месец, а доколкото знам и при кучетата е така този тип ваксина на 6 месец. Ама никой не ми бе казал че е толкова тежка и трудно я приемат.. чак да припадне :ai: ужас направо! Дано не е задължителна като при кучетата и да не ни проверяват и глобяват по парковете... щото мисля да не го ваксинирам, ако ще му е толкова гадно, по -добре да го спестя това на горката животинка.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Сеп 21, 2011 8:50 am

Офтопик:
Статии за ваксините
viewtopic.php?f=283&t=16007
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 21, 2011 8:55 am

Мерси, Мери! Ромпи е ваксиниран и реваксиниран именно с тази Нобивак за малки кученца, доколкото знам тя е най-подходящата за порчета в България, защото тук не внасят от другите, специално разработени за ферети. Не е бил болен определено в този момент, дори много добре я понесе, аз повече страх брах тогава, той не я и усети, една тънка игличка... :ay:
ъмм ..имунодепресанти ?! запърви път го чувам това. ..
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Сеп 21, 2011 9:02 am

Офтопик:
Мери, за мен няма значение какво пише в руските сайтове (или други), след като докторите, на които съм доверила живота и здравето на домашният си любимец казват друго...
Защото според това, което чета трябва да се ваксинират на 3-4 месеца за бяс, което както казват лекарите е рисковано. Антови изрично ми обясниха това за навършените 6 месеца, както и че ваксината за бяс е слагат самостоятелно даже, не в комбинация от друга валентност. Смятам, че хората имат достатъчно опит на местно ниво, за да са възприели тази практика. И е най-важно тук в нашата страна, при нашите условия, с препарати , с които се работи тук - какво се случва, всичко друго е един вид да ги самолекуваме.... и е опасно според мен.
Аз предпочитам да се доверя на лекарите си, иначе защо съм ги избрала?! :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Сеп 21, 2011 9:14 am

И Съня е ваксинирана с NOBIVAC PUPPY :ay:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Сеп 21, 2011 9:51 am

Офтопик:
Краси,точно това пише за васкината за бяс,след 6 месец се поставя.
Ако първия път ваксинирането е проведено с некомплкесна ваксина,на възраст 6 месеца се препоръчва да се направи ваксина против бяс.
Помнете,че ваксината срещу бяс се поставя само на здрави животни.
Отслабени животни и малки по размер се ваксинират след 10 месечна възраст.Също така не ваксинирайте пор от бяс веднага след заболяване:възможни са силни усложнения.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Сря Сеп 21, 2011 10:34 am

Аз видях онова, където пише да се ваксинират против бяс на 13-15 седмична възраст :ab:
Това, не съм го видяла, извинявай :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 21, 2011 11:30 pm

Ние днес си взехме новата транспортна чанта, тип - КатоНаКраси само че сиво -черен цвят, много е хубава, от самото начало страшно си я хареса и се скъса от игра вътре, под, над дюшечето, после се опитваше да направи отвор и от другата страна, после я буташе насам-натам. Голяма радост, тия дни ще я изпробваме с едно по-дълго пътуване, да видим как ще е. Досега транспортните клетки си ги отваряше с какъвто и тип затваряне да са капачетата. Също се сдобихме и с нагръдник като на Съни и Карамела. Нашия се оказа за зайци, но като го премерих се оказа подходящ и за моя дебелачо. Обиколката на врата и гърдите му е -18см - 23см! :ab: И така порската щеше да му е възмалка вече, особено зимата като сложи дебелото кожухче. :ajatki: Нямам търпение да си го смени, честно казано... Взех му и едно лакомство за котки и мирише като на кубети, чесно! Бих го пробвал и аз...иска ми се с него да го обуча да се претъркалва, засега се научи да стой на два крака като Съни на онази снимка, но много искам и да може да се претъркулва. :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Порчета