Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здрасти на всички от Ромпи!

Re: Здрасти на всички от Ромпи!

Мнениеот Koset0 » Сря Сеп 21, 2011 11:36 pm

Сигурно в тубата - :ag: има разни клипчета как да го научиш. После очакваме видео. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот k-extreme » Пет Сеп 23, 2011 8:17 pm

Браво на грамадния Ромпо :ay:
Ники, чакаме снимки с чантата и нагръдника, че ми е интересно да видя и друга разцветка :ax:
Карамела също все гледа да се мушне в хладилника, ама тя гледа да се навре навсякъде, където й е збаранено, така че не е много обективно наблюдение върху това какви температури харесва :ajaweki: Живот и здраве ще ги видим сладките ни "лалугери" как ще се държат зимата...
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Съб Сеп 24, 2011 11:02 am

Да и аз искам да я видя тази разцветка, защото ако и ние си взимаме и аз ще си взема сиво-черна :ah: А за каишката много се радвам, че сте си взели като на Съня. Аз още в началото ви казах, че е много удобна и рядко се измъква :ay:
Айде, чакаме снимките на новите придобивки :bp:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 24, 2011 9:53 pm

Ето ни и ние се завърнахме от няколко дневна екскурзия до вилата. На някой снимки се вижда и новата чанта, както и нагръдника донякъде. Само да отбележа, че тази чанта стана любимото място за пътуване и приключения на Ромпи! Освен,че е много удобна за пренасяне, лека, мека и същевременно не се огъва, не може да отвори сам нито един цип, нито да се измъкне отнякъде, а и се разхлажда много по-добре от всяка друга която съм виждал, както и дюшечето е много добро - пере се калъфа, а пада голяма игра вътре като го обръща и премята, ако не му се спи, но обикновено се оспива доста вътре и не буйства. Има и една друга чанта в комплект- да си носите "аксесоарите" на любимеца, както казва Краси :ab: но ние предпочитаме раница, а също на чантата има един страхотен голям джоб, дето го нямат други модели и там може да си носи всички най-необходимо Ромпи. Стига че стана като реклама вече, Еми. :ajaweki:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 24, 2011 10:04 pm

И така - всичко беше отново обдушено и обиколено, явно бе забравил че и преди е идвал на вилата. Този път обаче далече по-възпитано се държа, не прави бели, само на двора като беше - и през нощта като преспа в банята в любимата си чанта, на вън също все търсеше защита и като му се доспи отиваше в нея. Имаше 3 котки на майка ми, които пазеше ревниво да не му влизат в чантата. Най-големия котак го отбягваше, женската го тупна няколко пъти с лапа да си играят, но Ромпи не разбира от котешки игри- въптреки това тя го следи през цялото време! Накрая той я ухапа по опашката и тя изпищя и избяга. Малкото коте пък само хъскаше и се плашеше от Ромпи и го гледаше от дистанция. Бяхме на разходка до реката, където така и не се престраши да плува. Но доста ходи с нас, вече доста ни следва като кученце, което е много хубаво, яд ме е само, че забравих лакомствата да го поощрявам като ни следва така или като го домързи и спира. А често го домързяваше. :ag: Накрая почна да иска все да го нося, и на двора за първи път ми се покатери по крака и легна в мен да спи, иначе явно се чувства застрашен от лаещото куче на съседите и от котките, които го гледаха с недоверие и завист. Най-интересно беше да тича по стълбите от първия до втория етаж и обратно, вече се научи доста добре да скача по тях. :ah: Съседите веднага пожелаха да си вземат такова животинче и настояха да го крием от дъщеря им, защото иначе взимането е неотложно, а аз като ги знам какви са предпочитам определено да не си взимат (трите котки на майка ми реално бяха техни котки и от Много Добрите Им Грижи се преселиха в нашия двор и постояно при нас стоят вече, а горкото им куче е все гладно и майка го храни)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 24, 2011 10:06 pm

Ето още две готини снимки... :ajatki: :ba: :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Сеп 25, 2011 11:02 am

Pixell написа:Ето ни и ние се завърнахме от няколко дневна екскурзия до вилата. На някой снимки се вижда и новата чанта, както и нагръдника донякъде. Само да отбележа, че тази чанта стана любимото място за пътуване и приключения на Ромпи! Освен,че е много удобна за пренасяне, лека, мека и същевременно не се огъва, не може да отвори сам нито един цип, нито да се измъкне отнякъде, а и се разхлажда много по-добре от всяка друга която съм виждал, както и дюшечето е много добро - пере се калъфа, а пада голяма игра вътре като го обръща и премята, ако не му се спи, но обикновено се оспива доста вътре и не буйства. Има и една друга чанта в комплект- да си носите "аксесоарите" на любимеца, както казва Краси :ab: но ние предпочитаме раница, а също на чантата има един страхотен голям джоб, дето го нямат други модели и там може да си носи всички най-необходимо Ромпи. Стига че стана като реклама вече, Еми. :ajaweki:

Ники, аз съм човек с вкус, няма да препоръчвам нещо така горещо ако не си струва наистина :ax: Забрави да кажеш само (към рекламата :ajaweki: ), че този модел чанта е одобрена от авиокомпанийте за пътуване на домашния любимец в самолет, което е още един сериозен довод и доказателство за надеждността, и функционалността й smiley24
Страхотни снимки на Ромпи, радвам се че сте прекарали добре, както и че сте доволни от нагръдника!!! Колкото до съседите с котките и кучето - пълно е с такива хора за съжаление и на тях трябва да им се забрани да взимат каквито и да било животни, след като не се грижат докрай после за тях... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Сеп 26, 2011 11:50 am

Ммм, звучи като една лежерна ваканцийка, браво :sunny:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Сеп 26, 2011 3:20 pm

Лежерна и още как - особено за мързелив тантурест ферет, който предпочита да го носят като на лифт из гората, вместо да щъка с малките си къси крачета и да си влачи тумбачето по пътеките... и само се чуди как да влезе вътре и да заспи на дивана или в скута на някой! :ajaweki: Но все пак, шефа му го направи такъв с много лигавене и бибиткане и целувки по носа! А по добре така отколкото да бъде хапеща и драскаща топка козина. Поне при мен - две мнения няма. И шефа е доволен и козинестата топка е щастлива. :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Сеп 27, 2011 8:07 am

Ами щом топката косми няма възражения да бъде мачкотена и набибиткваната системно, значи сте на 6 :ax:
Офтопик:
А като се качите на лифта да се повозите, звънкайте насам, че ние пък само си влачим коремчетата на късите лапички. Бяхме намислили на сегашната почивка да ходим на Сопотския лифт, но ни се размина :ac: Догодина задължително!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 27, 2011 8:57 am

Не не, аз под ЛИФТ имам предвид че докато ходим и той не иска да върви повече и го вдигам първо с повода нагоре го изтеглям с асансьор и го хващам през гърдите и така си го носа напред, той си виси в любимата му поза, често почва да примижва и прозява в нея, вероятно му напомня порската му майка как го е носила така с провиснали крайници... :ajatki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Сеп 27, 2011 9:33 am

Ех, така бива :sunny: понякога и на мен ми се приисква така :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 27, 2011 12:58 pm

Да те носят ли ? :ajaweki: И на мен ми се приисква да съм пор да ти кажа, като го гледам колко сладко спи и в какви пози се гъне, чекне и разтяга ми се иска и аз така да имам храна по 24часа и прясна вода, меки легалца и хамаче да се люшкам, да си спя по диванчета, да ме галат и приспиват, да си имам бърлога, дето да си крия разни важни неща от хората, а когато ми се прииска да ми търсят и намират хубава и млада женска! :bk: Е какво повече от това!! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Сеп 27, 2011 3:12 pm

Ее-еех, живот :az:
Само пропускаш момента, в който човекът на пора е на работа и животинката скучае от нетърпение за компания.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Сеп 27, 2011 6:32 pm

Да, това също го има като момент, но виж при мен освен че съм на смени по 6ч. няма и работа особено и примерно - тази седмица съм на работа само в сряда и петък останалото време е пуснат да си ходи навсякъде, водих го на гости даже вчера, на разходки ходим като има компания и така. Порката на Краси също ходи по хотели, на разходки, даже по молове май :ajatki: така да се каже и тя е светска дама и не остава сама. Но се надявам и Ромпи да го интегрирам така сред шумове и хора и да се социализира още повече, защото продължава понякога да хапе други хора, макар мен да не ме. Особено като е гладен случайно - става много опасно тогава.... лошото е че не разбирам че е гладен, защото му е пълна паницата, а той не е ял просто защото се инати и иска разнообразна храна.

Улових го че сменя на няколко дни предпочитанията си към храните и ги редува просто, незнам дали и вашите са така, а пише навсякъде, че не било добре да се сменят храните и получавали разтройство от смените! Поредното дрън дрън глупости. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 28, 2011 8:23 am

Ами ние имаме само един вид храна вкъщи и като си я изяде чак тогава я сменяме, но даже и тогава не съм забелязала да му е по-разхлабен стомахът. Наистина може да е поредното дрън-дрън.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Сря Сеп 28, 2011 9:03 am

Pixell написа:Не не, аз под ЛИФТ имам предвид че докато ходим и той не иска да върви повече и го вдигам първо с повода нагоре го изтеглям с асансьор и го хващам през гърдите и така си го носа напред, той си виси в любимата му поза, често почва да примижва и прозява в нея, вероятно му напомня порската му майка как го е носила така с провиснали крайници... :ajatki:

хаха Pixell ако добре съм разбрала и Съня я нося по същия начин и на нея и е кеф :ag:

Офтопик:
Untitled1.jpg
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 28, 2011 11:19 am

:ag: Да! Точно така , като на лифт... и само че на Ромпи повече му висят краката надолу и се отпуска, тука сякаш се е напрегнала много и се готви за скок или да я метнеш очаква във всеки момент.. Особено интересно е като почнеш да я/го люшкаш насам натам като си клатиш ръката...
Забелязал съм че не ги смущава това, дори моя съм го завъртал в торбата му и в началото мислих че няма да му хареса, но напротив като я остава и излезе после веднага пак се мушка вътре и е готов пак да я завърта...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Сеп 28, 2011 1:25 pm

Да,да тя и Съня полудява с торбите. А иначе като я нося така и хората мислят, че е играчка и по едно време се чува само - Оле оле това е живо, а ние помислихме че е плюшена играчка :aja5tki: Каи ми сега как да не им кажеш,че са тъпи :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 28, 2011 2:59 pm

Хаха, да, горката изпаднала плюшена невестулка, даже и мърда :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Сеп 28, 2011 5:33 pm

Хахаха, много е готина така - като изпаднала в кататонен ступор е :ai:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Сеп 29, 2011 8:01 am

Офтопик:
OAKFINGERS написа:Ами ние имаме само един вид храна вкъщи и като си я изяде чак тогава я сменяме, но даже и тогава не съм забелязала да му е по-разхлабен стомахът. Наистина може да е поредното дрън-дрън.

Юле, когато Карамела беше бебенце и въвеждах нова храна наистина за 1-2 дни се разстройваше малко, не съвсем , но бяха по-меки екскрементите... Но то и при човешките бебета е така докато стомахчетата им свикват с новите неща и нормално живеещата микрофлора там заработи както трябва. Сега няма проблем (освен, когато пи вода от морето, будалата малка :bu: ). Аз винаги държа 2 различни вида гранулирана храна у нас и има в двете купички различни гранули. На 2-3 дни веднъж й слагам и гурме-пастет или пауч мека храна за котета. Веднъж седмично й давам плод или зеленчук, както и месо, когато готвя пилешко - винаги й давам :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Сеп 29, 2011 9:06 am

k-extreme написа: Аз винаги държа 2 различни вида гранулирана храна у нас и има в двете купички различни гранули. На 2-3 дни веднъж й слагам и гурме-пастет или пауч мека храна за котета. Веднъж седмично й давам плод или зеленчук, както и месо, когато готвя пилешко - винаги й давам

Ето - това е! :ax: Страхотно меню!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 29, 2011 9:51 am

Aз обаче не му давам от готвената храна, преди пробвах, ама се разтрой нещо и спрях. Сега предпочитам да си знае че има храна за него - и храна за мен. И аз въпреки желанието ми не съм опитвал и не ям неговата, така и той не бива да иска да яде мойта - а диъл ис а диъл! :ajaweki: Но му давам плодове понякога, защото много обича фруктоза, въпреки че внимавам и с нея и колкото една гранулка храна му давам. Стафиди, диня, пъпеш, банан..боровинки много обича. Но и аз обичам ама няма вече. :ag: Майка ми как прекали с динята един път без да гледам и после...горкото му стомахче.
Не искам да свиква с готвена храна защото, аз рядко за мене си готва, какво остава и на него да почна да му готва и да настоява на прясно и топло сготвено! А не на гранули... то и аз искам прясно готвено ама няма :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Сеп 29, 2011 10:13 am

Да, аз също още нищо готвено не съм давала горе-долу по тая причина
Pixell написа:аз рядко за мене си готва, какво остава и на него да почна да му готва и да настоява на прясно и топло сготвено!

Ники, да те питам, как свиква Ромпи с новия дом? Още ли не иска да катери стълбата, катери ли се по решетката? Още ли го е шубе да спи на високото?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 29, 2011 10:24 am

Оо, има голям напредък, вече не смятам да му преустроивам втори етаж от нещо по-голямо и тн. само да загрозя и съсипа хубавата клетка... започна да си се качва вече без проблем, е пак малко пълзи по стълбата, а на първото балконче си скача директно, понякога и на второто така, но го е страх да слиза със скок и по стълбичката. Но поне не хъска на стълбата вече ! :ajaweki: Качва се на люлката вече, спи си там доста, даже му стана най-любимо място и го предпочита от легалцето на първия етаж, сигурно щото му е мнгоо близо до тоалетната там. Но мисля че му харесва повече от предишната, по малка е но по-висока и реално става по-голяма като обем заради тераските. И на всяка тераска различна храна, както казва Краси 2 вида му давам сега и той определено предпочита една по-стара и по-евтина, което ме учудва нещо...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Окт 01, 2011 7:23 am

Ето и аз качвам снимка, че май така и не съм показвал новата клетка. Сега се сетих като видях Юлия да я качи... Интересно е да се види как един модел може да бъде подреден по различен начин. Ако изключим тоалетната, която е все в този ъгъл май! :ajaweki: Гледам Юлия му е сложила хамачето под горната тераска, сигурно ако тръгне да пада докато спи да падне там на меко :ag: Ромпи не обича да спи по тераските, или в хамака или долу, даже съм му приспособил сега онази новата триъгълна тоалетна дето е към клетката - за легло.
Ferret 001.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Окт 02, 2011 3:02 pm

:bi: Браво, добра аранжировка, удобно ми се струва :ay: Ама това с хамака под терсата ни най-малко не пречи на тупването точно на средата на най-сладкия сън :ah: То да не е като да спиш на един облак, да паднеш и да продължиш да спиш на друг - суровата действителност е друга. Изсумтява и си се качва обратно да си доспи :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Окт 02, 2011 8:34 pm

Ромпи не е падал, защото не спи на етажчетата а най-често в хамачето или долу, но напоследък му свикна на него, че преди трудно се качваше и вече си спи в него предимно. Иначе е падал от дивана като заспи накрая и тупва на килима и се стряска такъв... Затова напоследък само иска да го гушкам в скута ми да спи или като гледам филм вече задължително почна да иска да спи в мен, не съм и очаквал че ще се разглези до такава степен просто, в началото едвам се носехме на ръце за секунда дори не даваше да го гушна, пък сега сам идва и ме бута да спи в мен... :ax: :ba:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 03, 2011 8:11 am

:ajatki: Ооо, so lovable :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 03, 2011 12:25 pm

:ajatki: Любов ли бе, да го опишеш..... :ax:
Вземи си и един женски пор, че не се издържа..... :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 03, 2011 2:59 pm

Ще си взема, Краси, знаеш какво имам предвид. Специално в никакъв случай не търся така да се каже Целенасочено, но ако от някъде изскочи бедстващ пор - съм готов да го приютя вместо да се изхвърля или да се прехвърли на други собственици, които да си нямат и хабер от тези животни и да го препрепродават и така до безкрай да бъде нежелана животинката.
Пък Ромпи стана толкова лавъбъл, защото получава много внимание, подходящо възпитание, много любов напоследък, а преди и повече пердах, ама вече пет месеца сме заедно и сме като сиамски близнаци направо, на мен ми липсва като съм на работа сега, пък сигурно и аз му липсвам и чака с нетърпение да се прибера и да ме подуши, да почувства че не е сам и да усети закрила и топлина. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Окт 05, 2011 9:44 pm

На вашите порковци започна ли да им пада козината? На Ромпи все по интензивно забелязвам че е започнала - особено горната покривка, която е от по дълги и черни косми. Затова и изглежда слабичак сега. А днес като бяхме на кафе навън и като почна да трепери - вашите треперкат ли понякога, незнам дали от страх или от студ го направи и го гушнах да се опитам да го затопля. Нали уж обичали на студено да бъдат... не вярвам да е от страх, нямаше нищо опасно толкова. И му взех едно гребенче ама си мисля и за четка, да му обира космите че започна навсякъде да пуска, а в клетката започва да си прави килимче напрао... :ajaweki:
Това е от кафе-клуба снимка, как ми е заспал смешно - на 2 сгънат в краката докато пиша на компа! И на възглавничката дето му приспособих - това му е тайното леговище , обикновено е пълна с играчки и запаси храна, сега съм я позачистил малко... :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Окт 06, 2011 11:20 am

:ba: How adorable! Ники, той много ърбан пор твой Ромпи :ab:
Козината, аз вече някъде другаде, май в темата на Морис, споменах, че взе да пада още преди седмица-две. Ама чак килим не става, но за някое по-малко пуловерче за зимата ще има [5444455.gif] Ама много ми е забавно как са му на три цвята космите :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Окт 06, 2011 8:32 pm

А пък днес бяхме с една компания почти до Черни връх по пътя от х. Алеко нагоре... разбира се с Ромпел! :ajaweki: Много добре се държа пак, даже ходи по пътеката и целия стана супер прашен, като се умори се наложи и да го нося. Пи вода на няколко пъти, яде, другата работа също 2 пъти, но този път не в колата, което е голям напредък. Всички останаха очаровани и искаха да се снимат с него, особено като заспа с прехапан език... :ag:
Всички хора с който се разминавахме спираха да го гледат и да се чудят какво е това. Имаше и реплики от типа " Ооо мили, виж какво е това, погледи колко е сладко0о, о какво ли е, ох ох!" - " Аве тва е нутрия не виждаш ли, ае върви ся!" както и подобно на "Яя какво е това виж как се рови в земята!" - " Да. Това го знаех, животно от типа на къртиците е, ама как беше, май подземно куче ли, не как им казваха..." :ai: Ако и вашите ферети или порчовци ги бъркат с всичко друго но не и с ферети и порчовци - вземете си от новите дрешки за ферет с надпис "АЗ СЪМ ПОР!" препоръчват се и нагръдници със светещ надпис "Ферет - Пор"! [smile354.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Koset0 » Чет Окт 06, 2011 8:49 pm

Много красив е станал и гледам авантюрист се очертава май? :ajatki: Чак му завиждам за хубавите разходки. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Окт 07, 2011 8:58 am

Еей, страшни сте пътници :sunny: Много ме кефите!
Pixell, Ромпи като се умори, в ръце ли го вземаш или си носиш някоя раничка или чанта, в която да го сложиш? Аз си мисля, че само в ръце ще е много изморително и за теб, и за животното, а като си има някаква торбичка ще му е по-добре. Разказвай :ab:
Кажи още, ще имаш ли скоро друг, женски, пор за дружка на Ромпи [smile344.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Съб Окт 08, 2011 10:30 am

Бравно много добре си прекарвате! Те много се кефят да ходят на такива места, според мен се чувстват в свои води :ag: Много е готин на снимките :ajatki:
Pixell написа:На вашите порковци започна ли да им пада козината? На Ромпи все по интензивно забелязвам че е започнала - особено горната покривка, която е от по дълги и черни косми. Затова и изглежда слабичак сега.

На Съня май спря да пада, вече горе долу я смени, даже не съм забелязала толкова да и пада, или може би сравнявам с пролетта когато и капеше зимния кожух беше ужас, но сега не толкова. А как така изглежда слабичък, смисъл Съня като сменя сега зимния кожух е много пухкава, но може би и защото вече сме се възстановили напълно след раждането и вече е в пълната си прелест. Щом даже я бъркаха с мъжки пор, начи бая сме си добре :bp: Но то при всяко си е различно, зависи в каква стая седи, каква е температурата, че дори и с какво се храни... :az:
Pixell написа:А пък днес бяхме с една компания почти до Черни връх по пътя от х. Алеко нагоре... разбира се с Ромпел! :ajaweki: Много добре се държа пак, даже ходи по пътеката и целия стана супер прашен, като се умори се наложи и да го нося.

Поздравления, че се носите в ръце и аз така нося Съня (то и нямам друг вариант де :ag: ), но според мен така се увеличава контакта между пора и човека (то при вас не ви е нужно), но така пора ще знае като се измори, че в ръцете на стопанина е хубаво да го носят и мачкат :ag:
Хаха супер реплики... :ajaweki: А Pixell има ли ги вече тези дрешки някъде в българските магазини? :ai: Ако да и аз ще си взема и някой като ме пита какво е това, ще му казвам не можеш ли да четеш... :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Окт 08, 2011 4:23 pm

Няма друг пор, Юле, онази е пуснала много лъжливи обяви за порката от Варна и ще го продаде на хора, които също няма да го искат и ще се чудят как да се отърват от нея, но - такъв е живота. Не мога да давам по 200 лв на всеки който иска да се отърве от пора си или го гледа зле и го тормози. [mood_feelings_hurt.gif]
Нося го в транспортната чанта, която сте виждали на по -предни снимки. Понякога на ръка го нося, ако е на по-малки дистанции.
Еми - напълно права си, точно за това го нося често при мен така свикна с хора, но най вече свикна с мен. За Ромпи всички казват че поотслабнал, но това е защото му поопада козината и вече е като на боксер - съвсем къса така. трябва да му порасте дебелото кожухче сега. Давам му сега гранули за здрава кожа и бляскава козина дето са за персийки. Освен задължителните му порски гранули.
В магазините няма такива дрехи, аз се базиках малко по-скоро. Но може да се направят, за зимата може да му направа някакво палтенце, ще бъде слдуресто. Но да вида колко козина ще порасте сега. А аз ще си поръчам и за мен блуза, суичър и тениска/и с такива надписи или картинки. Има страхотни неща дето могат да си направа. :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Съб Окт 08, 2011 5:17 pm

Офтопик:
Няма друг пор, Юле, онази е пуснала много лъжливи обяви за порката от Варна и ще го продаде на хора, които също няма да го искат и ще се чудят как да се отърват от нея, но - такъв е живота. Не мога да давам по 200 лв на всеки който иска да се отърве от пора си или го гледа зле и го тормози.

Ники, за кой става въпрос,има ли тема във форума?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Съб Окт 08, 2011 7:01 pm

Офтопик:
meri, става дума за 2 пора, може би 3. Просто съм отвратен от такива хора!
1 - има тема казва се Пора хапе или нещо такова от Теодора. Купила е пора от Асеновград, който също има обяви, но е със закл.тема аз там исках да питам онзи господин дали и другите порове които продава възрастни и не контакти с хора - всички ли искат да се отърват сега от тях!! Та тази шампанско, женска на 5-6м. неваксинирана необезпаразитена и дива искат да се отърват от нея. Но искат да вземат повече пари отколкото са дали за нея и бих казал че не я гледат в добри условия.
2 - един господин търси пор и ще купи пор от Габрово на 4м. мъжки - по случайност знам че от Габрово хора купиха пор преди месец от синът на ИНА (от форума) и е много вероятно да е същия пор и да го препродават сега.
3 - в един зоомагазин ми казаха че гледат пор в тесен аквариум, заслан с талаж в който му хвърлят евтини гранули, където и си ходи по нужда и спи. Забележете - никой от продавачите не знае възрастта, пола и здравния статус на животното и не го пускат от аквариума, зашото хапел! Продават го за 190лв обаче. Лично ще ида там и ако е така ще пусна проверка от ветеринарните служби да им съставят акт и конфискуват пора в полза на държавата и ще иде в зоопарка, където поне няма да е в аквариум!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 09, 2011 12:16 pm

Браво, Ники :ay:
Моля те, обади се на Лазар и му кажи, че имаш подозрения, че неговото порче се препродава. Ако може да провери и да си го откупи? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 11:28 pm

Ужас, Краси! Направо ме потресе - освен че продават порчето на Лазар което взеха преди няколко седмици, направо го махат заедно с клетката която купиха от мен по същото време. Незнам защо не са се спогодили просто - беше хубава клетка... :ajatki:
п.с. Горкото порче, сигурно е добро. какво не са му харесали незнам просто... smiley23
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 11:33 pm

Ето една сладуреста снимка на Ромпи, все едно се киска докато го гъделичкам! Кикотещ се бебок гупаф! :ajatki: :ajaweki:
(емии тва е -човек без работа...с кви глупости се занимава)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 11, 2011 8:00 am

Pixell, ама и Ромп ли като го е гъдел се кикоти? Аз умирам от смях на Морис като му улуча гъдела докато го мачкам, много смешно се кикоти :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Окт 14, 2011 9:56 am

Ето няколко снимки на новите придобивки в клетката - на първата снимка е Ромпи след като го стресирах с един чадър - знам още от кучето ми че много се плашат от отварящи се срещу тях чадъри. И го стреснах, защото продължаваше упорито да се качва на масата в кухнята и да бута всичко там, въпреки че много пъти му се карах, а и той ми се караше, че не му давам. И после понеже много се стресна - му показах че чадъра няма да го изяде и не е толкова страшен все пак- но опашката му както се вижда не спадна 1-2 часа някъде. :ajaweki:
На другите снимки - клетката с новата колибка-хамаче. :ax: Много си я хареса.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Окт 14, 2011 11:55 am

:ai: Охаа, на Ромпата шомполът много голям! Иска ми се и Морис да направи такава опашка някой ден, голям космат е твоят :ajatki:
Четейки разказа с чадъра, предполагах, че си му показал, без да искаш, новата играчка, а то какво се оказа...
"Бърлогата", която си му заформил е много добра, страшно ми харесва новият закрит хамак. Склонен ли си да кажеш, че Ромпи вече предпочита него пред обикновения? Интересно ми е, защото Морис обича повече да се вре в хамака-ръкав, пред това да спи в открития хамак (който вече изхвърлихме).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Окт 14, 2011 6:10 pm

Леле, Ники то верно много по-къса му е козината сега на Ромпи - прав си :ai:
Като го виждах си беше като на язовецо-скункс :ajatki: една такава стърчаща с черно бели косъмчета (любимото ми цветово съчетание). Иначе опашката му е страхотна - като за почистване на бутилки :ajaweki:
Честито за висящата къщичка - много е хубава, може и ние да си вземем за зимата като вариант вместо хамачето (то ще си остане за лятото) :ax:
Сега аз лично с нетърпение чакам да видя новата ти придобивка за идната седмица :ba:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Окт 14, 2011 9:44 pm

Ох стига, и Криси така само се вълнува, вие май повече от мен тръпнете в очакване. Аз предполагам какво ще е - помня още трудните времена на Ромпелио. Преди да стане изискания лигав и обичлив Ромпелио с бяло жабо на врата - беше известен като Ромпел Свински - кварталния гамен. :ajaweki: Така че възпитанието ще става с бой, сръбска музика от мен и е***е от Ромпи! :ag: (Това беше грубо и в кръга на шегата!!) :ag:
А опашката му беше така щръкнала заради чадъра нали ви казах, много се стресира като го отворих няколко пъти и го приближих към него. Ама трябва да разбере че е лошо и опасно - и идва големия чадър ако се качва по трапезната маса. Айде холната как да е - ама където се храним все пак няма място пор. Аз не му влизам в паницата. А вече не се и качва м/у другото само на столовете. Има ефект. :ax:
Много опършавя и омършавял изглежда макар,че не е на кила, Краси, всички го казват... :ah: Дано стане пак пухкав язовец. Вече му ги няма дългите косми на външната покривка.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Окт 14, 2011 9:59 pm

Pixell написа:Преди да стане изискания лигав и обичлив Ромпелио с бяло жабо на врата - беше известен като Ромпел Свински - кварталния гамен. :ajaweki: Така че възпитанието ще става с бой, сръбска музика от мен и е***е от Ромпи! :ag: (Това беше грубо и в кръга на шегата!!) :ag:

smile322.gif
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Пет Окт 14, 2011 10:08 pm

Офтопик:
А какви новости ще има? :ah:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пет Окт 14, 2011 11:41 pm

[smile266.gif] Ужасно е почнал да смърди, все по често без причина пъф-ва. И то преди малко както си гледахме филм гушнат в мен. Разсмърдява се отвратително е меко казано... [smile221.gif] Вчера гледахме филм с приятели и като го направи се наложи да излезем и да проветрим помещението за 10 мин. Както и човека в който беше да си махне пуловера. Сега на мен ми смърди яко блузата. :bu: Незнам другите как се оправят дето не се оперират. Няма такава отврат.
Косето, евентуално другата седмица. Ще видим, изненада е... :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот berkitom » Съб Окт 15, 2011 8:03 am

Решението е кастация.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Съб Окт 15, 2011 10:47 am

Кастрация + жлези :ajaweki:
Наистина мирише супер гадно, аз Ви казах, че е като все едно си затворен при лъв в тясна клетка (не че съм била де)... Като бяха на Карамела братята го подуших и аз това чудо на природата, като органо-лептично оръжие е... :ai:
Добре, че Карамелка е мацка и никога не е правила нещо подобно :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Окт 15, 2011 11:24 am

Хохооооо! На там отиват нещатааа :bs:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Окт 15, 2011 9:29 pm

Само на мен ли ми се струва или Ромпелио наистина е отслабнал? Или пък е опършавял? Юлия вашия момък такъв ли е? Някой друг да има наблюдения дали е нормално и защо не му расте козина? :ac:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Окт 15, 2011 10:09 pm

Ники, нашият момък е точно толкова хилав [mood_feelings_hurt.gif] Храним го скакви-ли-не "чудеса", но той не става това, което Ромпи, струва ми се, беше. Наистина на снимката изглежда леко заслабнал. :av: Но не мисля, че такава лека промяна трябва да те тревожи. Имай, разбира се, едно на ум. На Морис често му се случва така в рамките на 2-3 дни да си променя видимо размера :bw: И всеки път се надявам да не се капичне хайванчето [1255.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Окт 16, 2011 10:42 am

Какво пък ще рече да се "капичне"?
Най странното е че Ромпи изглежда отслабнал, но всъщност е качил. :ai: Вече е 1.6кг. Много странно - другото странно е че в новата хралупа хамак е почнал да дълбае дупка вътре и е пробил пухкавото покритие и сега до плата е стигнал. Или се опитва да си направи авариен изход, или има идея за вътрешен клозет. Незнам... :ah: Но ще е добре да спре, все пак няма всяка седмица нова кошарка да му взимам...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 16, 2011 11:31 am

Хахаха :ajaweki: - капичне=гътне

Ники, Ромпи не е слаб, а просто не е космат. Спокойно, сега като му порастне зимната козинка всичко ще си дойде на мястото :ay: Дръж го на студено и ще форсираш процеса :ah:
Колкото за ровенето, може би бащиния му инстинкт се събужда и се опитва да направи "гнездо" или най-малкото съзрява полово... :ah:
Ще ти кажа какво ми каза Ева (на Мокачино) като й бях изпратила една снимка на Карамелка (още като е взехме у нас) и тя ми даваше съвети за порските навици. Цитирам буквално: "Много хубав диван имате - пазете го. Когато стане на 7-8 месеца ще се опита да си изкопае гнездо-хралупа вътре." :ag:
Така, че вероятно това е причината, а може би те е чул какво му готвиш за следващата седмица и подготвя терена tongue
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Окт 16, 2011 12:32 pm

Да, определено има нещо такова. Напоследък го чувам в различни части на дивана да се труди усилено и да копае озад. Но не мисля че ще успее де, не е чак толкова лесно да го пробие а и на облегалката е твърдо. Но е факт че си прокопава хамачето.
Добре че е тоя форум да науча няколко нови думи. :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 17, 2011 11:53 am

Ники, скови му ти хралупа, по подобие на къщичката, която му беше направил. Разбира се съобрази нейната здравина, че да устои на напорите от страна на Ромпи, че явно е настоятелен. Облицовай я с някакъв плат да му е мекичко и готово :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 17, 2011 2:05 pm

Е, той предишната дървена си я разкова много добре, така че не е гаранция че една нова ще е по здрава. А и вече трябва да е доста по голяма като за него, че порасна доста. А клетката не разполага с такова пространство чак... донякъде и на Ники не му се занимава обаче е истината. :ah: Онази я правих цял ден с един приятел и ми излезе по скъпо отколкото да взема готова. :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 17, 2011 8:34 pm

Ахахаха, то така става обикновенно: евтиното излиза по-скъпо :ag:
Спря ли да дълбае пода на къщичката????
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 17, 2011 11:59 pm

Не е. Вече втори ден има от пълнежа навън, хем му го чистя, пред колибката точно. Иначе не иска никъде другаде и това му е любимото място заспане сега по цяла нощ си се гушка там на топло, но незнам защо маха облицовката от меко и стига до плата долу, дано не го пробие, изрязах му ноктите вчера да забавя тоя процес на дълбаене. Но все пак са от едно семейство с язовците - а те обожават да копаят огромни дупки в земята. :ay: дано не я пробие...че ще трябва да пришивам ново дъно, пък хич не ме бива с шиенето. :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Окт 19, 2011 8:48 am

Ники, имаме ли НОВИНА?!? :ah:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Окт 19, 2011 10:52 am

Да, хайде кажете я таз новина, че любопитство голямо :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Окт 20, 2011 8:05 pm

Ето я и новината, вече Ромпи си има приятелка.. е приятелка силно казано, горкия, опитва се да е мил но тя само го хапе и му скача и постояно мрънка и издава странни звуци по него. Общо взето играта им е почти бой, той се опитва да и покаже че е алфа пора и да я хране за врата, тя му се опъва много жестоко. [smile3537.gif]
Карамела беще много по -възпитана няма сравнение, а с порката Уилоу се разбраха много лесно и бързо даже бих казал че се харесаха много и бяха големи игри и гушки. :ax: :ba: :ag: Накрая Ромпи пак направи всичко възможно да се покатери в мене, вместо да играе с поровете. :sunny:
Между другото се забелязва вече зимното му 'оперение' станал е по-сребрист, както Юлия казва нейния потъмнява, Ромпи пък изсветлята, което ме кефи мен много да стане сивичко сребрист. :ajatki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Koset0 » Чет Окт 20, 2011 8:15 pm

Ромпела много красиво се е 'оперил'. Много ми харесва така! :ajatki:
И Уилол е много симпатична порка, той Ромпи има вкус към девойките. Успех с Бела, дано станат нещата, всичко с времето. А какво мислиш да правиш след като ги събереш? :ag:
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Чет Окт 20, 2011 8:54 pm

Да, стана много готин особено по главата му стана сребриста козината. Много му изсветля там, но така е страхотен. Сега чакаме да стане още по-пухест с помощта на храната за бляскава козина и здрава кожа на Роял Канин. :ab:
Е, какво да правим като ги събера? Аз не ги събирам... а се опитвам да ги сприятеля. Засега много неуспешно, Ромпи само хъска и се ядосва като я види, напада я, а Бела се опитва да се скрие в някоя дупка или процеп където намери и само мрънка и пищи. Е, поне я гушкам вече без ръкавица. Пък ако ме гризне - пускам Ромпи, да мъсти за мен! Той сякаш усеща и се опитва да въдвори ред в територията си. А като ги събера ще си живеят в една клетка, стига Бела да не се опитва да му я разруши. Ако Ромпи продължи да мирише (напоследък спря) ще го кастрирам и премахна жлезата, но ми е кофти сега да го подлагам на такива операции.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Окт 20, 2011 8:57 pm

Дундьо глезен... :ajatki:
Даааа, забелязва се, че козината му вече расте прогресивно :ay:
Много е красив - като енот :ba:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Окт 24, 2011 12:27 am

Ето и няколко снимки на Ромпелийчо с дамите около него. Дамата с която съжителства все още са на нож, и по такива причини не се качват снимки с нея, от съображения за сигурност... :ab:
С Мика почти печелят приз двамата и като най хай двойката, но дамата го превъзхожда, трябва да признаем, по отличните си хигиенни навици, Ромпела понякога го домързява да иде чааак до тоалетната в съседната стая...Но поне си има 2 места за резервен вариант. Само 2. А и Мика спи заедно със собствениците си под завивките, Ромпо засега няма такива приоритети, за по-сигурно в хамачето колибка. :ag:
IMG_0474.JPG
IMG_0481.JPG
IMG_0490.JPG
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 24, 2011 7:48 am

Малеее тази Мика изглежда на големина като Ромпи :ai:
Страхотни снимки, прекрасни животни :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Окт 27, 2011 11:58 pm

Ето и малко снимки на новото кожухче на Ромпо. Като една голяма топка движеща се козина е. С прикрепена порска глава към нея. Особено като се сгуши в мен... :ajaweki:
Photo-0275.jpg
Photo-0265.jpg
Photo-0264.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пет Окт 28, 2011 9:48 pm

Станал е пухкав като Мика :ab:. А какъвто е гален, само за мачкане и гушкане.
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот Pixell » Съб Окт 29, 2011 11:45 pm

За първи път Ромпи изяви желание да свири и докарва доста добре българска модерна музика. Направо си е роден талант Ромпелио Берлиоз! :thankyou:

За коментари и smiley24 цък на линкът:
[smile035.gif]
http://vbox7.com/play:5aef0395af
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 30, 2011 7:54 am

Ехехее, браво [applauseuu.gif]
Добре го докарва на звук и визия... :ajaweki:
Ники, Карамела въпреки, че не живее с някой музикален като теб, свири от малка даже (сега по не обръща внимание), та ме е яд, че не направих и аз клипче... :ah: Но тя се изявява на малкото пиано с Мечо Пух (друго у нас няма) :ajatki:
Ето снимка (тук е само на 2 месеца):
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Stoyanski » Нед Окт 30, 2011 2:05 pm

:ag: Ххах май всички сме музиканти щот и Майкът се изявява на синтезатора, може да направим група трио icon_headbang2
Аз съм само един прост магьосник. И то много прост.
Аватар
Stoyanski
Животинче с въпрос

Мнениеот lio_85 » Нед Окт 30, 2011 8:23 pm

Голяма работа е този сладкиш :)
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 31, 2011 2:31 pm

:bi: :thankyou:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот tinna94 » Вто Ное 01, 2011 7:15 pm

Уилоу ще слуша музиката на порската група от вътрешността на субуфера !
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот Pixell » Съб Ное 05, 2011 7:43 pm

Малко есенни снимки от разходката на Ромпелчо в парка. Много харесва да си прави бърлоги в купчини с листа. :ab:
Ferret 033.jpg
Ferret 019.jpg
furobbo.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Ное 05, 2011 7:49 pm

Ето още 2 много красиви снимки от есенната фотосесия на Ромп. [smile082.gif]
Ferret 037.jpg
Ferret 038.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Съб Ное 05, 2011 7:51 pm

Много е хубав! :ax:
:)
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот emito » Нед Ное 06, 2011 1:37 pm

Голям е красавец и колко похкав е станал!
emito

Мнениеот k-extreme » Нед Ное 06, 2011 9:26 pm

Много хубави снимки, да не си сменил апарата??!! :ah:
Много красиво есенно представяне....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Нед Ное 06, 2011 9:36 pm

Истински фото модел :ba: Голям е сладур този Ромпи :ba:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 10:04 am

Край! Аз се влюбих :ba: :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 07, 2011 12:22 pm

:bi: Благодарско на всички за милите думи! Наистина станаха хубави снимки с тези красиви есенни тонове.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Ное 08, 2011 12:12 pm

Браво Ники много хубави снимки :ay: Разбира се тази цялата красота се дължи на Ромпи , страхотен е :ajatki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Ное 10, 2011 12:04 pm

Вчера го обезпаразитих пак. За всеки случай. :sunny:
Вие с какво обезпаразитяввате вашите порски пухчовци? Сами ли го правите или на вет? И колко често го правите?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 10, 2011 1:26 pm

Ние наш Морис го водим при вета, там се процедира с Фронтлайн. Правим го веднъж на два месеца горе-долу, а не всеки месец, защото не водим пора навън толкова често :ah: Решихме да не си купуваме ние препарат, а да го водим, така хем преглед, хем да бръкне Докторът по-дълбоко в ушичките, че само отгоре не е достатъчно според мен... та така. Иначе се бях насочила към Advocate за котки, който пише, че е подходящ и за порчета :ab: - хубавото му е, че е хем за външни паразити, хем за вътрешни, а и от ушните чудеса също пази. Според мен това е препаратът, а и е много хвален :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Ное 10, 2011 1:59 pm

Yess! Advocate is the best. И ние го ползваме всеки месец, че нали има срок там за бълхи 2 седмици за кърлежи 3, за другите по-дълго и така не ги знам точно. Но е добре от 20 до 45 дни да се слага, че то след месец му минава общо взето ефекта. Зависи и в колко рискова среда е животинката. Освен че е подходящ за порести същества е, както казваш за вътрешни и външни, но защо тогава ползвате Frontline Defence? Казвали са ми, че и Stronghold също е ефикасен.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 10, 2011 2:34 pm

Pixell написа:ползвате Frontline Defence?

Ники, дали е Дифенс, не знам, затова казах само Фронтлайн. Това, обаче, май е за външното, а за вътрешното не мога да кажа :ah: май в началото бях питала, но вече не помня. А и, честно казано, имам голямо доверие на нашия вет; ако реша да го правя вкъщи, тогава ще мога да отговоря със сигурност :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Ное 10, 2011 2:45 pm

За вътрешни знам, че дават някакви пастички, които обаче не се продават така свободно. И то са за глисти и плосък червей. Не съм убеден че противодействат на дерофилариите и ларвите им, а от тях мен най-ме е страх.
Предпочитам всичко аз да му права, вместо да го мъкна насам натам, а и като сме свити в бюджета.. :ajaweki: Има една добавка за кожа и бляскава и здрава козина за котки, мисля да му взема и такова.
А замисляли ли сте се дали порове могат да имат рахит в по-напреднала възраст, чувал съм че е възможно и гледах едни таблети с калций, превантиращи поява на рахит, не искам даго боли, а това си е гадно.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 10, 2011 3:58 pm

Pixell написа:За вътрешни знам, че дават някакви пастички

Това, което дава нашият доктор не е пастообразно, а е течно. Казва, че било люто и парещо на вкус (тук не мога да изкажа мнение, не съм го пробвала :ajaweki: ).
Pixell написа:А замисляли ли сте се дали порове могат да имат рахит в по-напреднала възраст

За рахита знам, че се появява само в ранна възраст. Ако в ранна възраст се е разболял, то последиците от това остават. Не съм чувала за рахит, появил се на по-късен етап. Ако имаш някакви притеснения, консултирай се с Вашия доктор. При хората се вижда с просто око, ама твоят косматко е доста пуФкаФ. Ти го храниш добре и разнообразно, извеждаш го навън, на естествена светлина, предполагам, че излишно се притесняваш :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Ное 10, 2011 4:03 pm

Ники,ето за рахит viewtopic.php?f=283&t=15996
иначе не давай каквото и да било без да има нужда и без консултация с доктора,не са безвредни тези неща.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Чет Ное 10, 2011 4:21 pm

Пъф! Въобще няма такова нещо, мерси за статията, изобщо няма нито един от симптомите и зъбите са му перфектни по-хубави и от мойте, редовно му ги преглеждам докато спи особено му отварям цялата уста и като се прозява му преглеждам гърлото. Понякога си изплезва езика докато спи и му го преглеждам и него и му го изваждам целия и той не се буди, много е смешно тогава! :ajaweki:
На дневна светлина в до кухнята в ъгълчето си е, но не бих казал че го препичам на слънце, а и порските не го харесват хич да ги пече така като игуанки.

А всъщност грешката е моя и сега като прочетох съм объркал рахит с артрит! :ag: Колко поРсташко...но нема значение, тва са различни неща се оказа пак свързани с костите и ставите. Та защото знам че артрит може да хванат при по-напреднала възраст дали някой знае нещо по въпроса?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Ное 10, 2011 5:29 pm

Ники, грешиш - пастата, с която се обезпаразитяват се продава също толкова "свободно" колкото и Адвокейта. Аз е имам и е давам, когато не сме с Адвокейт (а именно в есенно-зимния период, когато няма такава опасност от нападение с бълхи и кърлежи). Давах й е и 2-та пъти преди ваксините. Нарича се: Vitaminthe на Virbac и се продава за домашно ползване , подходяща е за третиране на малки бебета котета и кучета (винаги съм имала от нея у дома, когато сме имали бебета животинки). Като спринцовка на резба е с много удобна разделителна способност, така че всеки да може да се справи сам с обезпаразитяването лесно и точно :ay: Сега е накапвам със спот-чета на Беафар за порове през около 40 дни за външни паразити + пастичката на 2 месеца за вътрешни smiley24
Колкото до "артрита" и притесненията ти.... понеже нали работя на такова място ще ти кажа.... :ajaweki:
Има доста време докато е докарате дотам, че да се притесняваш за артрита на Ромпи! Разбира се при хората има и ранен детски автоимунен артрит, но за фретки такова нещо не съм чула, а и да имаше точно Ромпи - все щяха да се проявят тревожни симптоми до сега, които ти като добър стопанин нямаше да подминеш... На този етап (като е млад и здрав , добре гледан индивид) каквото и да му даваш няма да помогнеш, по-скоро ще навредиш, понеже Калцият взиман без нужда произволно (уж профилактично) натоварва бъбреците (а както знаем мъжките порове много често имат проблеми точно с бъбреци), така че съветът ми е - гледай го, обичай го и му се радвай, и най-вече: "не дърпай дявола за опашката".... :aq:
Последна промяна k-extreme на Чет Ное 10, 2011 5:35 pm, променена общо 1 път
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Ное 10, 2011 5:33 pm

По- скоро го пази от затлъстяване,защото именно това може да причини подобни проблеми,както и други.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Чет Ное 10, 2011 5:43 pm

Ами той е много мързелив какво да го направа... и лента за бягане да му взема няма да тича. Единственото е даго карамда ходи по мен от стая в стая, ама то за тая цел и аз трябва да права фитнес, не иска да носи неща като му хвърлям, смята че е малоумно. :ajaweki: А и все още е 1.6кг така че е добре, има и порове по 2-3кг. Ама ако го остава гладен става злобен...и почва да иска храна и да ме подсеща, даже е почнал да си избира от коя храна да му слагам, според това дали се качва на масата, на клетката си или скача по хладилника. :ag:
п.с. Мерси Красито, знам че си специалист по ортопедични проблеми. :ay: И тоя пипет на Беафар според мен не е особено качествен, показателен е огромната разлика в цената...
Аватар
Pixell
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Порчета