Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здрасти на всички от Ромпи!

Re: Здрасти на всички от Ромпи!

Мнениеот meri » Чет Ное 10, 2011 6:04 pm

Артрита е заболяване при възрастните животни. И все пак заседналия начин на живот не е полезен,раздвижете се ,разхождайте се повечко. :ab: Не е казано да стои гладен. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Akeli » Нед Ное 13, 2011 10:12 pm

От одавна следя темата и се радвам на този сладур Ромпи. Една малка сладка топка козина. Един фин кавалер. Неговата толкова мека козина се усеща дори, само като гледам снимките. Една сладка муцунка, който не спирам да гледам :ajatki: Бих пожелала да радва своя стопанин дълго и да помнят хубавите моменти :ajatki: Просто е толкова пленителен, че всичко, което щях да напиша се изпари :sunny: Иска ми се един ден да прегърна тази толкова незабравима топка,пухкава козина :ba:
"I will always stand my ground..."
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Ное 13, 2011 10:28 pm

Много благодарим :ajatki: Може да дойдете някой път до Сф и ще си го гушкате колкото искате, той много обича да дремуца докато някой го чеша и гуши на топло...
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Akeli » Нед Ное 13, 2011 10:34 pm

Е дано намеря, кой да ме закара и върне й ще дойда :ay:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 12:22 pm

Един търкалящ се Ромп...
"Търкуууул ферееееет" [smile292.gif]
Линк: http://www.vbox7.com/play:f24508e955

Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пон Ное 14, 2011 1:23 pm

Браво Ники :bi:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 2:56 pm

АААА [9541.gif]
Ники, ама струва ми се, че преди му беше по-тъмна муцунката на Ромпата или си е сменял и на муцуната косъма :ajaweki:
Офтопик:
Нашия хаймана не можеш да го задържиш на едно място, че да започнеш да го учиш на каквото и да било :ah: Правихме опити да го научим на име да идва, но безрезултатано. Дава признаци, че си разпознава името, обаче хииич не му се занимава да те отрази, че си го викал tongue
Последна промяна OAKFINGERS на Пон Ное 14, 2011 3:01 pm, променена общо 1 път
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот tinna94 » Пон Ное 14, 2011 2:57 pm

Нашата звезда вече е и цирков артист ! :ba:
Браво Ники !!! smiley24
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 3:04 pm

:ba: :ay: Мерси много, поздравите са за Ромпата, аз само му помагам да преоткрие талантите си... :ab:
Да, беше му доста тъмна муцунката и маската му беше различна, както и на главата и тила цветовете, сега му изсветляха стана сребърен вече, маската се надявам да се оформи пак на пролет, че предишната повече ми харесваше... но е забавно ако се променя постояно, има разнообразие.
п.с. очаква се и втора част, където ще се опитаме да научим как се дава лапа и да прескача препятствие. [applauseuu.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 3:22 pm

Pixell написа:маската му беше различна ... маската се надявам да се оформи пак на пролет, че предишната повече ми харесваше

:ay: Разчитам и аз, и на мен ми харесва повече с тъмната :ab:
Pixell написа:да прескача препятствие

Ники, това да не ти е кон, какви препятствия с тия късите лапички :ap:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 14, 2011 3:40 pm

Ахахаха - конкурепик [2154.gif] за порове .................... :ay:

Ники, страхотно претъркулване, браво на дундестия скункс :ay: :ajatki:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот berkitom » Пон Ное 14, 2011 3:45 pm

Много е послушен. :ay:
Последна промяна berkitom на Пон Ное 14, 2011 3:56 pm, променена общо 1 път
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот desi-pufi-papi-kosti » Пон Ное 14, 2011 3:52 pm

Много е сладичък! :ajatki:
:)
Аватар
desi-pufi-papi-kosti
В ятото

Мнениеот lio_85 » Пон Ное 14, 2011 4:18 pm

Много оригинално е станало с тези субтитри
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот mzi » Пон Ное 14, 2011 4:54 pm

Браво на Ромпи, страхотен е :ajatki: Разбирасе аплодисменти и за теб, че си отделял време и търпение за да го научиш :ay: А да те питам колко дена се занимаваше, с него за да се научи така добре? Защото смятам и аз да почвам Съня, стига е лентяйствала, време й е да научи и тя нещо :ag: Иначе за украската на Ромпи верно се е променила не можах да го позная :ai:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Ное 14, 2011 6:58 pm

Браво на Ромпи,истински артист е . :ay:
Ники ,малко инфо за помощ viewtopic.php?f=270&t=16696
Виж за препятствието недей,не виждам как ще стане с малките крачета,да не се нарани нещо,при скачането. :ab:
А аз писах и в темата на Карамела за това ,но нищо.....чипса и пуканките не се дават,поне са в забранените неща.Внимавай много или се посъветвай,ако искаш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Ное 15, 2011 1:25 am

Mерсажно на всички! Много сте мили, Ромпо ако знае че има толкова фенове, сигурно щеше да е много горд със себе си! :ajatki: Ще продължаваме с тренировката, иначе с подходяща храна го свикнах за 3-4 дни да го прави търкалянето, Еми, за изправянето си е лесно, а идването по име стана от самосебе си, но само в нас, навън са му запушени ушите.
А защо да е вредно и забранено, Мери? Колкото в онази статия са силно отровни стафидите за порове, пък моя още е жив :ai: уау. Едното е картоф пък другото целулоза, а отделно че не го храна с това само, явно че нищо му няма, щото си е в перфектна форма откъм физиологична гледна точка. Личи му. :sunny: Виж, шоколад не бих му дал и да иска, нито нещо от тоя род сладко, освен в някой случай плод.

п.с. храната от клипчето е съвсем обикноевна гранули за бебета котки с витамини и добавки, но я 'направих' специална като му давам по малко и я превърнах в евтин и качествен трийт. Иначе съм пробвал и с други там крекери и работи за котки, имат същия ефект. Всичко от ръката на шефа е много по-специално и вкусно, отколкото в купичката. :ag:
Последна промяна Pixell на Вто Ное 15, 2011 1:45 am, променена общо 1 път
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Ное 15, 2011 1:31 am

Офтопик:
Ето един перфектно обучен ферет. Не е нито кон нито кенгуру, а си прескача препятствие по команда, нищо че е с къси лапи, аз няма да го карам моя да прескача масата все пак... :ag: Уникален е тоя ферет просто, страхотен...

Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Ное 15, 2011 11:38 am

Ники не знам какво му даваш да яде на твоя, ама ми се струва, че бая е дебел. В началото като е легнал и чак краката са му разпльокани настрани :ag: И ми се струва, че се влачи по земята заради дебелото коремче :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Ное 15, 2011 12:13 pm

Така изглежда само заради голямата зимна козина, 1.6кг си е още от преди, колкото и да го мера не става по дебел на кантара. Храна го с каквото иска, има 6 вида храни в нас 3 порски и 3 котешки. Има си предпочитания и той, вече не му взимам такива, които не му харесват особено. Ferret Complete не я обича, то е ясно, сега харесва на Падован онази с жълтата кутия, ама се опитвам да му пробудам и Комплита по малко, че вече 3 месеца стой отворена. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 15, 2011 12:57 pm

А така, продължавайте с тренировките, че и на мен въз-"пухкав" ми се струва, да поддържа атлетична форма :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Akeli » Сря Ное 16, 2011 7:54 pm

:ajatki: А ромпи колко е пораснал. И вече е решил да се прави на циркаджия :ajaweki: Нищо то му приляга да прави номера :ag: Само внимавайте да не го вземат за някой актьор във филм, че е страшен и един ден да го видите играе и накрая му изписват името :ag: Но той е сладур и няма как да не разберете,че е изчезнал :ag: Айде за напред и други номера да покажете :sunny:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Ное 22, 2011 12:09 am

Ромпи днес беше по спешност в клиниката за ромпели... :ac:
Започна с няквки пристъпи на кашлица и трудно поемане на дъх, хрипове... шефа му изпадна в полу истерия (заради предната случка от сутринта) и след като не мина до 1 час, след обичайните неща - вода, малц паста, гушка, бибитка?!, лакомство... и с такси изпердашихме натам. Вероятно има някаква инфекция на гърлото, която все още не е слязла към дробовете за щастие. Не исках проба от гърлен секрет, защото като видях от инжекцията как плака ми стана жал за него. С инжекция кортизон и антибиотик е по-добре сега, но заради отпускащото лигавиците препарат, дано и утре е така. Сега ще сме на лек антибиотик няколко дни.
Днес беше много ужасен ден... още от сутринта и сякаш малкия усети, че нещо не е наред с новината за смъртта на най-добрия му приятел.. с който правеха заедно пакости, след като се биеха и сваляха момичетата един след друг... аз още не мога да повярвам направо...толкова млад и здрав хубав пор... много жалко. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Ное 22, 2011 9:29 am

Ах Ники,съжалявам,кой пор е починал. [mood_feelings_hurt.gif]
Знаех си ,че нещо не е наред,още когато писа преди,че се задъхва,и мислеше,че е от жегите.
Бързо оздравяване.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Ное 22, 2011 9:46 am

E, онова си беше от жегите, няма много общо все пак, щом съм обърнал внимание сега чак. Едва ли щеше да е жив ако от лятото е болен. Не са особено издържливи животни. А и днес също е добре, не кашля хич.
Блъди, има го на общите снимки от сбирките.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Ное 22, 2011 10:04 am

Дано няма връзка наистина и да оздравее бързо.Случва се,какво да се прави.Докторите си знаят по-добре. Жалко за Блъди. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 22, 2011 11:36 am

Ники, добре е, че си реагирал бързо, надявам се само с толкова да се разминете и приятелчето ти скоро пак да е бодро и здраво :sunny: Скорошно оздравяване :ax: Между другото, стана ли ясно каква е причината за инфекцията, от простуда ли е нещо?
Че онзиден и на Морис му се случиха 2-3 давещи кашлици и аз направо [a014.gif] така от шубе, че точно предния ден беше излизал на разходка в парка и реших, че може да се е простудил...
За Блъди знае ли се каква е причината? Много жалко за готиния пор [mood_feelings_hurt.gif] страхотно красиво животно!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 22, 2011 1:04 pm

Pixell написа: А и днес също е добре, не кашля хич.
:ay: Дръж ни в течение как върви лечението

OAKFINGERS написа:За Блъди знае ли се каква е причината? Много жалко за готиния пор [mood_feelings_hurt.gif] страхотно красиво животно!

От ветеринара разбрах, че е запушване на червата [mood_feelings_hurt.gif] Доста често срещано при тези мъници :ai:
espinoza написа:Чревни запушвания – Бях споменал по-рано опасността за фретката от тези запушвания. Ако фретката Ви започне да кашля упорито и да се дави, без да има признаци на течащо носле и сълзливи очички или започне да повръща, прегледайте храната й да не е с изтекъл срок на годност или да не сте й давали нещо, което не е яла до сега. Дръжте го в клетката си със добре преценена диета и му почистете тоалетната. Ако до около половин ден не започне да яде или изпражненията му са редки и различавате козина в тях, го заведете на ветеринар. Направете го колкото може по скоро, особено ако порчето Ви изглежда подуто и изпитва болка. Някои причини за задръствания може да се прехвърлят в стомаха и за кратко да спрат запушването на червата. Чревните запушвания са фатални, ако не им се обърне внимание на време и са едни от най-честите причинители на смърт.
[mood_feelings_hurt.gif] За жалост човек се учи докато е жив icon_bawling
Аватар
lio_85
В стадото

В памет на Блъди

Мнениеот k-extreme » Вто Ное 22, 2011 1:05 pm

Новината вчера за внезапната смърт на Блъди потресе всички ни... icon_bawling
Много съжалявам именно и поради факта, че Блъди най-накрая си намери човека в лицето на Свилен. Тъкмо започнаха да се разбират и свикнаха един с друг... [mood_feelings_hurt.gif] Освен това винаги е тъжно, когато някой млад живот си отиде, без някаква предиспозиция дори преди това, без боледуване... трагично е и шокиращо...
Блъди беше един от най-красивите мъжки порове, невероятно едър и силен, забавен и енергичен :ba: Жалко...

Лили, сигурно ли е това за Блъди?! Аз разбрах от Свилен, че не е имал сили да го заведе за аутопсия, а така всичко остава в сферата на догадките.... [mood_feelings_hurt.gif] Той също не каза Блъди да е имал оплаквания дори предния ден, да не говорим дълго време. Даже тази седмица са щели да му слагат втората ваксина.
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Ное 22, 2011 1:10 pm

Опасни са и то много,и тука има статия по въпроса viewtopic.php?f=283&t=16410
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Нед Ное 27, 2011 12:28 am

Преди малко като заспа в мене и си му галех носа и зъбите и усетих грапаво на пръста ми и като обърнах внимание повече и видях че му е счупен наполовина горния ляв кучешки зъб...
Странно е, те са му най -здравите зъби, незнам от какво може да се получи така. Преди и двата му се подаваха надолу като на вампирчо, вече е полу-вампирчо, със счупено зъбче..

Има ли друг пор със счупено зъбче?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 28, 2011 9:58 am

:ai: [mood_feelings_hurt.gif] Леле, Пиксел, как е успял?! Много жалко е това. Сега почвай редовно да му ги четкаш, за да не му се появят кариеси :ab:
Намерих материали за проблеми със зъбите и ще ги преведа при първа възможност. В общи линии, споменава се, че е често срещан проблем при поровете - кучешките им зъби често се чупят при дъвкане на клетката. Заведи го Антови да погледнат дали няма оголени нерви, защото това ще възпрепятства нормалното хранене.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 28, 2011 4:24 pm

Юле, моля те, аз съм Upper Intermediate ниво, все мога да се справя що годе с тези неща и без да си правиш труда да ги превеждаш. Може да ги пратиш, че нямам особено време да права такъв рисърч, а и не е нещо сериозно, няма чувствителност при пулпация, единствено бих го завел на заглаждане, но в никакъв случай не е стигнато до нерв, още при първия преглед го видях добре все пак. Няма така да го остава до днес. smiley24
Е, мен ме учуди че може от нещо да си счупи така зъб и то кучешкия, където е толкова здрав, но винаги съм твърдял че не са нужни, след като не убиват храната си с тези 4 зъба. Както и да е, вече стана известен в порските среди като Тризъбия Ро. :ajaweki:
(Дано не го комплексират женските с подигравки)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 28, 2011 4:53 pm

viewtopic.php?p=279666#p279666
Преводите се правят не само когато някой има проблем, а и другите да имат едно наум и да предприемат превантивни мерки.
No offence intended!
Btw, как върви антибиотичното лечение?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 28, 2011 7:25 pm

Е, спрях го вече, няма смисъл, след като е добре да го трова само с разни антибиотици, всичко си му е наред от всякъде. Три дни стигат.
Мерси, че попита... :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Ное 28, 2011 8:26 pm

Pixell написа:Е, спрях го вече, няма смисъл, след като е добре да го трова само с разни антибиотици, всичко си му е наред от всякъде. Три дни стигат.
Мерси, че попита... :ab:

А доктора за колко време е изписал антибиотика.Когато животното на пръв поглед изглежда добре и лечението се спре,не настъва оздравяване,а само видимо подобрение и след време може да се влоши отново.За какво е бил антибиотика.Ако не си спазил указанията не е добре,не го прави.Никога не се прекъсва лечение с антибиотик без лекарско указание.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Ное 29, 2011 1:35 am

От антибиотика също няма да оздравее, защото той не лекува, единствено притъпяват симптомите тези препарати срещу бактериални заболявания, капсолирайки и изолирайки ги. Да не говорим ,че могат в определени случаи да предизвикат различни нежелателни реакции при тяхното приемане (токсически реакции, нарушения на микрофлората, лекарствена алергия)
А след като тук не се предлагат никакви противогъбични препарати и/или препарати, възстановяващи микрофлората на червата за порове не виждам смисъл да се трови животното. Аз самия се лекувам предимно с холистични методи като хомеопатия и избягвам антибиотици, не виждам логика да тровя детето си с такива... и след като е мое дете и събрат поемам пълната отговорност за него и преценявам кое е за негово добро. Ето повече инфо за вредата от антибиотика - http://www.vodorasli.eu/news.php?id=23
Доказателство за това е чувствителния храносмилателен тракт на този тип животни, защото се появи омекване и тенденция към разтройство. Почти веднага след спирането на антибиотика се оправиха и екскрементите му. :az: Фактите говорят сами за "ползата" от антибиотик..
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Ное 29, 2011 8:55 am

Целта ми не е заяждане,но не вярвам да разбираш повече от лекарите.Както искаш,пора си е твой.
А и зависи от какво се лекува,колкото и вреден да е антибиотика,понякога не минава без него.За това си има строго определена дозировка по лекарско предписание,освен това хомеопатичните лекарства не са подходящи за всички животни.Вероятно е имало нужда,за да го изпишат,сигурно друго не е можело да помогне.Може би не е лошо да пие нещо за предпазване на стомаха,има такива препарати.Освен това,за да нанесе фатална вреда е важно и колко време се приема и вида на антибиотика,има такива които могат да се пият дълго.
Но,както казах ти си решаваш.
Спирането на лечение без пълно оздравяване е погрешно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот lio_85 » Сря Ное 30, 2011 3:51 pm

И аз съм на мнение, че при възможност по-добре е да пропуснеш или да намалиш тровенето на животинката .

Минималната нужда от антибиотик е точно 3 дни. Тези дни са необходими (дори и да се е оправил), за да не получи алергия към антибиотика - в повечето случаи още на 2рия ден организма е стабилизирн - при по-леки заболявания .
Самия ветеринар ми препоръч (на мене лично), за да избегнем ползване на антибиотик, през зимния период да давам веднъж в месеца 8 дни по 0.25 мл. течен детски витамин "С" .

Мисля другия път да попитам за други безвредни методи за самолечение при наличие на лека настинка (преди да нарасне) и това не значи, че ветеринаря ще бъде прескочен.
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот Pixell » Нед Дек 04, 2011 12:15 am

Ето и две филмчета с Ромпо и Уилоу, малко позакъсняли вече, едното с есенен мотив, другото с копаещ мотив. :ajaweki:
Гласувайте във вибокса smiley24 и пишете коментари и препоръки за следващи клипче!! И субтитри :ay: :ag:

Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Дек 04, 2011 7:54 pm

Супер са клипчетата, Ники , и както винаги си се постарал доста с музикалното оформление :ay:
А субтитрите........... :ajaweki:
Браво на готините порчовци :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Дек 05, 2011 10:41 am

smile322.gif Охохо, колко забавно :ax: Ама как само заряза госпожицата да копае :bl:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Дек 12, 2011 1:07 am

Няколко нови снимки на малкия в опит да носи порски дрехи за през зимата...

IMG_0750.jpg

IMG_0818.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Дек 12, 2011 3:48 pm

Ники, Ромпи май обра всички овации - подаръци от всички готини мадами :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 12, 2011 8:02 pm

Да, страхотен е - качи му и онази снимка със слуичъра, дето е с вдигната качулка и като рапър :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Дек 13, 2011 2:28 am

Незнам коя от всички снимки имаш предвид, Краси, ако не е тази - качи я ти направо, има няколко много хубави с Rompixton-The Gangster! [smile270.gif] На мен ми прилича единствено на смърф така!!
IMG_tt0231.jpg

А ето няколко снимки и на Ромпикстън и гаджето му, :ba: вече официална невяста. Да, много изненадващо стана, по никое време, но е факт, дамата иска деца вече и това е, влюби се в моя ... а едва лятото беше бебе, а вече .. еххх ех :ax: дядо ше ставам!!
А ако беше и по-подредена нямаше да е зле, ама сега в плен на любовта, горко му на Пиксел, само вършее с хартии, гъби с препарат и дезодорант за стаи. И пак всичко е в пишо, маркировки и ако и кви ли не миризми!
Голяма любов е иначе... от сутрин до вечер по 2-3 пъти на ден - на килима, на дивана, в кухнята предимно, в торбата... forum_simp0097 [kiss21.gif] Буквално Лав ис ин ди еър! :ba: Тя е Уилоу, ако някой не се е досетил и постоянно ходи подире му, дори докато прави тигели да си складира храна. Още не е особено очарован Ромпо и не върши работата за която е дошла дамата, ама има изгледи да се задействат хормоните и да свърши работа... най после да се свърши и веднъж завинаги с кастрациата и премахването на жлезата, че да мирясат малко Пикселови!
Photo-02r6tt8.jpg
Photo-0tt2n71.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Дек 13, 2011 12:52 pm

Ама как само са се гушнали/набутали в хамака [kiss1.gif] Хайде да Ви е честита невястата и скоро и с още хубави новини така да ни сюрпризирате :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Дек 13, 2011 1:56 pm

Е, дано ама...малкия ми гупаф смърф не знае как се прави тая работа въобше. Днес им пуснах порско порно да слушат поне, на звук го докарват, ама на действия не особено. Момента с качването му обягва още. Засега сме на момента с хапането и влаченето насам натам. :ab: Чудя се само дали трябва да му помогна да я хвана или да го наместя него отгоре, ама все си мисля че не е редно да им се бъркам. :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Дек 14, 2011 10:32 pm

Много мили и нежни снимки са се получили на двете влюбени "гълъбчета"... :ajatki:
Дано се сети младежът как става онази "деликатната работа", че да не се безпокоим за здравето на момата....

Ето тази снимка на Ромпи-Рапъра имах впредвид и ме радва адски много :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Дек 15, 2011 3:10 pm

Малкия ми смърф... не можа да стане татко, ама щото е много мауак и смърфест! :ajaweki: Как се възмути докато чичо Доктор му преглеждаше чушлето, беше много сладурест, толкова е притеснителен за пор! :ag: Е, поне всичко му е наред и няма фимоза. Явно не иска просто да бъде татко, метнал се е на мен по това май... :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Дек 15, 2011 4:55 pm

Радвам се да науча, че всичко му е наред на маукиа гуупавичък смъуф :ax: Явно просто не е дошъл правилният момент... Другият път наново и с повече опит :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Akeli » Пет Дек 16, 2011 5:48 pm

Доста съм пропуснала, но ето ме и мен. Ромпи е станал разкошен, направо не мога да му се нагледам. :ajatki:
А новата му дама е върха, дано да бъдат най- добрите родители :ay: Иначе нещо прочетох, че не ставало, а сигорно ще го направят скришно :ag:
Пожелавам успех за ново поколение :sunny:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Дек 17, 2011 12:35 pm

Ето и едно клипче на Ромпикстън с участието на Майк Вазовски, неговия нов приятел. Накрая по едно време малко загрубява играта, ама не се е стигнало до сериозни битки, просто малко борба за надмощие, както обикновено се случва. В един момент и порка Карамела се появява в мелето, но губи интерес и напуска сцената. :ajaweki:

Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Дек 18, 2011 10:24 am

Страхотни са, Ники!!!
Както винаги много добре изпипан клип и музика, много добре се е получило с песента от филма "Приятели" :ay:
Наистина много добре си играеха :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Дек 19, 2011 1:04 pm

:bi: Много готин клип се е получил. По някое време и Майк май се опитва да се измъкне на 2-3 пъти, но Ромпата не дава лабаво, дърпа го наобратно :ajaweki: Страхотна игра са си спретнали :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Дек 19, 2011 1:38 pm

Да, да и аз го забелязах това... Майк иска да си ходи вече, ама Ромпикс не пуска - "Стой тука, още не сме приключили, ше ме фаща за врата той мен..." :ajaweki: А това определено си е игра, онова с Лу, което се получи си беше истинска сериозна битка. Ама той успя с 3 пора да се сбие сериозно и да изнасили 2, така че... нормално. :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Дек 19, 2011 1:52 pm

Офтопик:
Pixell написа:успя с 3 пора да се сбие сериозно и да изнасили 2

Това се казва порище :ag: Ама вече няма да може да насилва никого, а и сигурно ще стане доста по-кротък след кастрацията :ab: Основно ще е огромен :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Дек 19, 2011 7:14 pm

Pixell написа: Ама той успя с 3 пора да се сбие сериозно и да изнасили 2, така че... нормално. :ag:

Кого освен Уилоу се е опитал да............... насили нашия напорист брат?!? :ai:

Офтопик:
Ники, все забравям да ти кажа колко готина е снимката на аватара ти :ay: Такъв сладък, рошав, дяволит, къпан миник.. :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Дек 20, 2011 8:53 am

Абе и аз не разбрах кой е вторият icon_esek Да не се объркал с някое от момчетата :ap:
Офтопик:
Краси, това не е пор, а ехидна :ap:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Дек 20, 2011 9:47 am

Имам спомени, че налетя и на Мика. :ah:
А това не е ехидна, знам че прилича, ама е дългокосмест, черен и мокър пор, излизащ от легенче и са му направили козината нагоре да изглежда като бодли. Ехидните не са такива в муцуните. Мерси, Краси и аз го намирам за атрактивен. Много бих си взел такъв втори пор. Дори имам 3-5 оферти за име да си избере. :ax: :ag:
Да, вече пористия ви брат ще стане само огромен и няма да е зъл и свиреп. Дали наистина от бебешката храна на Роял Канин е станал толкова огромен? Аз му давах за козина на тази фирма като си я сменяше, но не стана супер козинест моя... по скоро е генетично, а не от храната ама незнам, сигурно и това си има ефект, като знам някой фитнес маняци като зубат какви стават≥.... :ai:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 20, 2011 11:21 am

OAKFINGERS написа:Краси, това не е пор, а ехидна :ap:

Жив пор си.... мокър, черен и скандален :ajatki:
Ехидните имат дълго носле като на мравояд и бодли като на таралеж :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Дек 20, 2011 3:22 pm

Беша шегичка, заради "бодлите"... ама явно нещо не се получи :ao:
:ad: :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Дек 28, 2011 3:22 pm

Малкия ми Ромпелчо днес го оперираха в клиника "Антови" от жлези и топки. [k010.gif]
Беше планирано от мноого отдавна, както редовно четящите секцията, знаят... но сега спечели финансирането от фонд "дядо Коледа" и като не успя да стане татко... поне да стане послушен и не-чак-толкова-миризлив ферет.
Незнам дали той се е тревожил и безпокойл колкото мен, ама какво да се прави... единствен ми е, не ме е страх толкова за мен, колкото за него. Днес го разбрах. icon_ssad
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Дек 28, 2011 3:37 pm

В къщи ли си е вече? Ще се оправи,спокойно,постъпил си правилно.Разбира се,че ще се притесняваш.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Сря Дек 28, 2011 5:02 pm

Да, вече си го взех, как трепереше горкия, като човек. Помня аз като излизах от такива опойки треперех по същия начин. Едвам го стоплих в дрехите ми навръщане. И като се напи с вода почна да търси храна навсякъде, ама не трябва още няколко часа поне да удържи без ядене. Макар че си е постижение цял ден почти да не яде. [smile3537.gif] Сега ще е на антибиотик няколко дни и до седмица трябва да му махнат конците. Важното е ,че всичко е минало добре, дано се оправи по-бързо сега.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Дек 28, 2011 5:12 pm

Ще се оправи,като си спазваш препоръките на докторите,всичко ще е наред.Да седи на топло сега и не се поддавай ,а прави каквото са ти казали,за да не навредиш,ще издържи милия,няма страшно,важно е че мина.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Дек 29, 2011 10:27 am

Поздравления за стъпката, много добре сте направили :ab: И дано съвсем скоро да е вече напълно здрав :ax: Оттук насетне ще разказваш как се е променило поведението, ще е много интересно :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Дек 29, 2011 6:31 pm

Ники,как е Ромпелчо.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Пет Дек 30, 2011 12:12 pm

Добре е, опрява се постепенно, има си много добър ,направо завиден апетит, пие си често, има пориви на буйственост и се закача да играе, но не чак толкова колкото преди и гледам да не го разигравам, че много почва да се мята и скача. Само се чудя кога ще му порасте козината там, че така е като болен. :ab: Доста се дръгне, не му давам да се пипа по раните, доколкото гледам конците още стоят, сякаш малко подуто и зачервено ми се струва дупето му, ама предполагам че е нормално, нали не трябва да се инфектира като му давам антибиотика. Мислих че си е загубил темперамента, но не е, което ме зарадва. Вчера ми се скара и се ядоса че не искам да го гушна в скута да спи. Но вече направо не мирише. :ah: Даже като го гуша и душа все едно не е моя пор, малко ми е кофти, мен ми харесваше как му мирише муцуната и главата, сега на нищо не мирише, понякога на храна ако е ял наскоро или на тоалетна ако е ходил наскоро, но я няма неговата си миризма типична.И определено стана по-чисто и благоуханно в нас. :ajaweki: :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Дек 30, 2011 12:57 pm

Нормално е мястото около конците да е така,постепенно ще мине.За козината ще почакаш малко,ще порасне.Пази го известно време от буйна игра да оздравее напълно.Няма да спираш антибиотика,и ако нещо те притеснява си питай докторите.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Ambrosia » Нед Яну 01, 2012 2:14 pm

Много е готин този Ромпи! :ajatki:
Ambrosia
В стадото

Мнениеот Pixell » Чет Яну 05, 2012 1:43 am

Ромпи беше малко болен няколко дни, след новогодишно така, реши че трябва да подражава на бунтарското тийнейджърско поколение и да прекара няколко дни в клиника, но вече се оправи и си е пак, както преди. Добре че не се стигна до хирургична намеса...
Беше голяма радост като се прибра, започна едно диво галопиране из стаите, въртене в кръг и около мен и да тича назаден, като се блъскаше и търкаляше щуро! :ajaweki: Само както един пор може да се радва... :ajaweki:
Искам и да ви благодаря на всички, за загрижеността и подкрепата :ax: :ba: Всички от голямото порско семейство... благодарим, вие си знаете кои сте! :ay:
И една новогодишна снимка на светещ ферет! :ag:

rompooooo.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Akeli » Чет Яну 05, 2012 1:57 am

Ромпи както винаги блести и дори гирляндите не могат да го засенчат :ba: Радвам се, че се е оправил и си лудува само както той си знае :az:
Аватар
Akeli
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Яну 11, 2012 12:36 am

Браво на Ромпи, че е здравичък вече и повече да не се разболявате :av: И Ники ти си му татито да си го пазиш, обличай му пуловерчето и вече само хубави новини да се чуват :ax:
А на последната снимка е много готин :ajatki: Чудя се как и той не е светнал като лампичка :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 2:39 pm

So lovable :ajatki: Представям си трепета и радостта е порската душица от всички тези искрящи и преплетени гирлянди smile069.gif
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Яну 11, 2012 2:48 pm

Хаааха то интересът му беше в щателно претарашване на всички пликове и кашони с играчки и украси. После вече не беше толкова любопитен, само някой играчки се опита да замъкне насам натам... сега най-интересното нещо е една дървена лъжица за готвене, вероятно защото се е просмукала с лек аромат на храна и постоянно си я разнася насам натам, а тя е колкото него почти голяма, но си я влачи на най-различни места и обикновено в клетката си я слага до мястото за спане. :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 2:55 pm

:ajaweki: Сигурно иска някой добре-миришещ да спи до него :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Яну 16, 2012 8:58 am

Пиксел, хайде да Ви е честита победата за хубавите гирляндни снимки :az: и дано Ромпи се накефи на подаръците :thankyou:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Яну 16, 2012 11:28 am

:ab: Мерси много на всички, които гласувахте за нас, не вярвах че цели 15 гласа ще се съберат!! :ax: Да му е честита наградата, да си я яде със здраве ..още незнам и аз каква е де.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Leo Hug » Сря Фев 01, 2012 11:31 pm

Много е готино това порче Ромпи......Да имате много щастливи моменти заедно.......Честита победа в предишния конкурс [Winner.gif]
Офтопик:
Каква му беше наградата на Ромпи?
Ти живееш срещу 104 нали.
Чинчилките ми - Бела и Тимончо
Аватар
Leo Hug
В ятото

Мнениеот Pixell » Чет Фев 02, 2012 10:00 am

Мерси
4 пакета с храна за ферети
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Фев 02, 2012 3:30 pm

Ехаа, това си е истинско пиршество :ajaweki: Хайде после и на фестивала с мартениците да се явите :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Апр 02, 2012 12:39 pm

Ето една от най-новите снимки на Ромпикстън с новия нагръдник с камъни Сваровски!
furo1.jpg
Прилича на труп, но е защото се умори от разходката и другите порове наоколо. Други снимки са или не добър размер пиксели или килобайти и затова не ми се занимава да ги оправям по няколко пъти.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Апр 02, 2012 12:48 pm

Е,най-сетне да се сетиш да сложиш снимка (макар и една). :ajaweki:
Загубихте се всички с порове някъде.
Дали ми се струва,или е надебелял? :ag: Или е от козината ,много хубав нагръдник си има. :az:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Апр 03, 2012 1:06 pm

Не, тук изглежда по-слаб, защото и му падна зимната козина вече. Но е факт че в сравнение с всички останали мъжки порове били те и некастрирани той е най-едър и гушлив. Но в никакъв случай не е дебел. И без това напоследък яде супер малко и по една шепа гранули за ден и половина. :ab: Само не разбирам нездравия му интерес към хляб и хлебни продукти...
Сега се постопля времето и на следващата разходка ще го изведем и поснимаме малко с още няколко от приятелите му порски. :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Апр 03, 2012 2:30 pm

Готин дебел и изморен Ромпи :ajatki:
Сложи другия път повече снимки :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Май 04, 2012 11:16 am

Здравейте пак! :sunny: Ето ни и нас, вече открили летния сезон с разходки из раззеленяващата се природа. Ето няколко снимки на Ромпикстън, който за първи път се разхожда без нагръдник и повод и за изненада на стопанина му беше изключително послушен. :ai: Бих казал по-послушен и от куче! Освен че през цялото време около 1-2 км по баирите беше на 1-2 метра дистанция от мен, всеки път реагираше на подсвирване ако се е загледал в нещо, връщайки се обратно в 'строя'. Навръщане разбира се, си позна пътя и почна да препуска от нетърпение да се върне на сигурно място на вилата, и се наложи да го вържа, заради шосето, което трябваше да се пресече. :ag: В последните метри се умори и започна да ляга на средата на пътя като разплеснат ферет, гледайки ме умолително да го гушна и нося и така беше по -добре. Местните кучета никак не го харесват. [smile3537.gif]

Romp1.jpg

romp2.jpg

romp33.JPG

Случи се и нещо странно два дни преди разходката. Шефа му беше решил, че е по-добре за него да пренощува в бараката до къщата (като казвам барака визирам барака - с теракот по подът, тухлени, измазани стени с латекс, окачен таван, метална врата и прозорци със дограма стъклопакет) Имаше си на разположение купички с вода и храна, транспортна чанта с одеалце, да не му е студено и "лека нощ Ромпи"!
На сутринта го намерих до вратата оцъклен, разтреперан и всичко беше обърнал наопаки от храната, леглото му и кашоните и маркучи и пособия за прекопаване на градина. Освен че не ми даде да го вържа и супер трудно го хванах беше като обезомял, като го прибрах в дневната почна да тича и да се блъска в мебелите, не стоеше на едно място. Имаше супер странен тик със задните крака риташе и дразкаше, сякаш има нещо на лапите. Щателно го огледах от всякъде, нямаше нито ранички нито кръв - нищо. Никога не е ритал така диво със задните лапи и цял ден така и не заспа, което не е типично за него. Не искаше и да яде, дори любимия му хляб за който си умира... [mood_feelings_hurt.gif] Щях да го водя по спешност в болница, ако не бяха почивни дни. Така и не стана ясно дали нещо е влязло под вратата, дали се е бил с див плъх или невестул, дали го е ухапал паяк или змия, дали просто не е умрял от страх там, самотен на тъмно (не че спи с мен на светло инак) Така и не можах да експланирам случая. След 2 дни постепенно се възстанови и сега си е същия както преди.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Май 04, 2012 11:49 am

Споко, Ники, предполагам просто, че Ромпата много се е стресирал от нетипичното за спане място и от самотата. Едва ли е станало кой-знае какво :ay: По-важното е, че вече всичко е наред :az:
А и ако се е бил с някого щеше да си личи по козината, евентуални белези от ухапвания... А един пор може да разкатае фамилията на всеки гризач за нула време :ad: Щеше после да има body count на сутринта :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Май 17, 2012 2:20 am

Той не може да се бие, откак няма подходящите хормони, провокиращи агресивното поведение спрямо други от неговия вид, застрашаващи територията и/или потенциална храна. А и откакто заслабна и залиня така, няма предишния биткаджийски дух, когато тръшваше и провлачваше по земята по 2-3 пора едновремено и хапеше всички кучета до кръв. Сега предимно аз го бия, защото е научил нови пакости с които не може да се разберем. :ag: smiley24 :ajatki: Но това е да имаш пор, а не рибки у вас. А и аз си го обичам такъв. И то много, щом провокира ревност в гаджетата чак! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Май 21, 2012 9:31 am

Склонна съм да подложа думите ти на съмнение, защото Морис и без
Pixell написа:подходящите хормони, провокиращи агресивното поведение
отлично се справя с разкостването на всичко живо и неживо. Онзиден, например, замалко да изяде едни костенурки с приблизително неговия размер :ajaweki: едва отърваха... черупките. На мен преди няколко дни ми отлепи някакви сухожилия с едно захапване :ai: още ходя с надрано от зъби и синини...
Ама не е лошо да е лигльо, с това съм мнооого съгласна, хубаво е като почнат да се влачат по пода като нек'ви змии :ajaweki:
Що касае гаджетата, Приятелят ми като излезе с Морис, само му се "лепят" разни каки :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Май 24, 2012 11:25 pm

Ужас, моя си е много добър пак и вече никога не би ме ухапал просто и си му имам доверие, дори като хапе като играем го прави много леко и преценено. Други хора ги хапе, особено някои ... хич не харесва и ги гони и си личи че не му е приятно да са в териториите му. Но мен никога. Имам намерение да го запозная с един заек Тънпър скоро да си играят. Ще бъде забавно. :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Май 28, 2012 8:51 am

:ajaweki: Да пазите заека, че той не е ти :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Май 28, 2012 12:53 pm

Дааааа, това със заека - може и да не се получи сприятеляването.... :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mario7755 » Чет Сеп 06, 2012 2:50 pm

Ромпи е много сладък ! :ba: ! :ba: !Пусни му още снимки ако имаш възможност.
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 06, 2012 4:21 pm

Eто направо едно филмче от пролетта, когато ходихме на преход из Плана с Ромпи и беше отвързан и свободен, но въпреки това се държа крайно дисциплинирано и ме следваше вярно, повече, дори отколкото кучето ми преди години. :ajaweki: Показателно е за пореден път колко умни и интелигентни животни са малките ферети. Особено Ромпи.

:ag: :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mario7755 » Чет Сеп 06, 2012 4:41 pm

Pixell написа:Eто направо едно филмче от пролетта, когато ходихме на преход из Плана с Ромпи и беше отвързан и свободен, но въпреки това се държа крайно дисциплинирано и ме следваше вярно, повече, дори отколкото кучето ми преди години. :ajaweki: Показателно е за пореден път колко умни и интелигентни животни са малките ферети. Особено Ромпи.

:ag: :ag:

Сладур,да ти е жив и здрав!!!
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Чет Сеп 06, 2012 8:50 pm

Много е хубаво клипчето, наистина сте си верни приятели. :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 07, 2012 8:18 pm

Ето още 3 снимки на Ромпикс с летна козина. Вече не го фотографирам толкова, все пак си е същия, само дето стана по-умен и обичлив. Към мен. Другите порове се опитва да ги убие ако не съм наблизо да го спра. Не всички. Някои женски и таз годишните бебета от пролетта. Затова и не го харесват вече, сигурно както преди, но няма значение, аз не мога да му се сърдя, че проявява силна доминантност, въпреки операциите.

Photo-0401.jpg
Photo-0509.jpg
Photo-0425.jpg
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mario7755 » Пет Сеп 07, 2012 8:31 pm

Красавец!!!Какви операции???
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 08, 2012 11:27 am

Регулярните и препоръчително-задължителни операции за този тип животни - Кастрация и премахване на жлези.
Аватар
Pixell
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Порчета