Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Морис

Морис

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юни 29, 2011 10:31 am

Представям новото попълнение в разрастващото се порско семейство. Казва с Морис. Роден е на 09.05.2011 г., а живее в новия си дом от три дни. Син е на форумната порка Съни и затова носи нейната окраска. Засега бебешката козинка е още много светла, но съвсем скоро очакваме да добие по-тъмни тонове.
Благоустроен е в доста просторна клетка. Хапва порски гранули с голямо настървение. Като го гледам как сладко хрупа, чак на мен ми се приисква :ag: явно са много вкусни. Има поилка, от тези с топчетата, но още се учи да се справя с нея, защото основно я дъвче, затова сме му сложили и купичка с вода. Любимо място за спане, поне на този етап, е хамакът, който от своя страна бива стратегически използван за покатерване по клетката. Голямо катерене пада :ag: Морис си има и любима играчка вече - малка плюшена мечка, чиито уши, лапи и нос биват безмилостно хапани. Тоалетните гранули на моменти и те минават за нещо много забавно, защото могат да бъдат разхвърляни на воля наоколо :ah:
Подозирам, че може да стане голям глезльо - все на ръце иска :ajatki: постоянно търси нашето внимание.
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Re: Морис

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юни 29, 2011 10:53 am

DSC_0251 - resized.jpg

DSC_0257 - resized.jpg

DSC_0252 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Сря Юни 29, 2011 11:08 am

:ajatki: Много се радвам за малкия Морис, че попадна в такова любовилно семейство. И им пожелавам все така да се обичкат и да се забавляват. И да не забравяте да качвате нови снимчици за да му се радваме.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юни 29, 2011 11:23 am

Малкият заслужава най-доброто, защото е наистина прекрасен, разбира се, благодарение и на добрите грижи на първите му стопани :ax:
Снимки още качваме, клипчета ще има, щом има интерес, темата ще бъде поддържана :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Юни 29, 2011 11:52 am

Колко прилича на майка се като малка. :)
Много се радвам, че ще има тема за детенцето на Съни. Ще я следя с интерес!

Желая Ви много щастливи моменти с новото полънение и да Ви радва дълго. :ax:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юни 29, 2011 1:13 pm

Благодаря за пожеланията, Косе :ax: А аз се надявам и на другите от котилото да направят теми :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Юни 30, 2011 9:08 pm

Супер сладък е, много ме кефи тоя цвят на козинката, аз другата година като си търся още едно фретче ще гледам да е такъв цвят. Шампанско ли се води? А на снимките като бебета въобще не изглеждат така, всички едни бели такива с плешиви опашки бяха :) Бързо растат...
пс. Чак ви завиждам малко че обича на ръце и като гледам как заспива в ръце... моя търси внимание постояно, но като хапе по краката или ближе, понякога се опитва и по крачолите на панталона да се катери отвътре. Но само като му се спи е по кротак и заспива докато го гала, иначе не го свърта на 1 място. Сигурно от пубертета... :ajaweki:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юли 01, 2011 9:19 am

Хех, Пиксел, той и Морис само привидно спи на ръце - това беше денят, в който го взехме. После настана шоуто - няма спирка за зверчето, само търчи наоколо. Както каза, постоянно търси внимание - не мога случайно да премина край клетката, защото той веднага се залепя за нея и иска навън.
А цветът по "каталог" наистина е шампанско. Прави впечатление как само за няколко дни вкъщи Морис вече е потъмнял, а и расте със скоростта на гъбите :ag:
SS855973 - resized.jpg

SS855991 - resized.jpg

SS855993 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот whitewolf » Пет Юли 01, 2011 12:36 pm

Порчето е жестоко. :ba: :sunny: Много е сладко да ви е живо и здраво палавничето. :ab:
whitewolf
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юли 01, 2011 3:44 pm

Блабодаря Ви много :ax: Жестоко и в преносния, но и в буквалния смисъл - ако реши да хапе, няма милост за пръстите на краката :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Misho » Пет Юли 01, 2011 4:21 pm

Вай,че е сладур! :ba: :ajaweki:
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот mzi » Пет Юли 01, 2011 5:08 pm

:ajatki: Мъник сладък, много е пораснал и бирино коремче е отпрал :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Съб Юли 02, 2011 5:28 pm

Пфю! Аз си мислих че само моя е някъв сбъркан и щур защото постояно търчи като бесен насам натам, иска навън и дебне краката и хапе особено чорапи... :))
Но супер бързо растат, снимайте го сега да си го имате за спомен като малак, че уж казват за 1 год. достъгат пълна зрялост ама според мен до 5-6 месеца вече са си пораснали напълно. И моя Ромпи става все по -изобретателен в измислянето на пакости и начини за измъкване от клетката. ;) Смятате ли да оперирате и/или кастрирате Морис?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Юли 02, 2011 7:14 pm

Значи, решили сме да кастрираме и да премахнем жлезите. Но за това има още време. В момента на дневен ред е да научим Морис да използва тоалетната. Много играе, много яде и адски много прави разни мръсни неща, както в тоалетната, така и навсякъде около нея. По тази причина за последния ден съм мила клетката 4 пъти [smile3537.gif] Не знам дали защото се сърди, че не е постоянно на ръце, а постоянно иска внимание :ab: Организирахме клетката, както бях чела и гледала - всички ъгли да са запълнени с нещо, но него не го бърка, че не е ъгъл, прави го насредата на клетката. Направо се видях в чудо днес [mood_feelings_hurt.gif] Моля се по-скоро да мине този период. Ако някой даде съвет какво друго да опитаме, ще сме много благодарни. Хората с по-стари порчета как решихте проблема, някой има ли спомени?
Мога да се похваля, че днес правихме първата баня, че утре сме на ветеринар. В началото не беше особено очарован, но постепенно свикна. Като излезна от банята настана истинска дива игра :sunny: не се спря, обиколи навсякъде, пъха се по всевъзможни места...
Пиксел, твоето порче, казваш, че постоянно тича по теб из къщата. А не ти ли прави "пакости" или ти постоянно си подире му с тоалетната? Че Морис засега е изучил само една от стаите (при което 2-3 пъти "маркира" ъгли), а тепърва предстои да разучава и другите стаи :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот top4o » Съб Юли 02, 2011 7:23 pm

Честито порче! :ajatki: Както първите така и сегашните стопани трябва да се гордеят с такова прекрасно същество. :ba: Порчо е страхотен и му пожелавам да е жив и здрав, а също и да е много щастлив с новите си стопани (както и вие с него). :ab: Пожелавам ви също и много хубави спомени заедно. :ay: Ще се радвам да качите още снимки, за да се порадваме на малчо. :ah: Майка му трябва да се гордее с такъв хубав син! :ax:
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Съб Юли 02, 2011 8:23 pm

Ами не, Оак, то моя апартамент е от 2 стаи и преходна, като в спалнята рядко влиза само с мен. Има си любими места в коридора, банята, кухнята , обикновено в ъгли или пред пералнята. Но трябва да се чисти с добър препарат евентуално Доместос, да няма остатъчни миризми, че да го препознава като тоалетна. Обича да отпушва канала в банята и да влиза вътре, та има един камък постояно там отгоре :ag: Опитай да му даваш награда като го сложиш и свърши работа в тоалетната или ако сам се сети да влезе - пак. Опитвам със стафидки, но малцовата паста е най-любимо лакомство засега. Купи му и му давай съвсем по мъничко да близва от тубичката. Моя почна да се прави че ходи до тоалетна само за да има награда после. :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Юли 02, 2011 8:51 pm

Ами постоянно го слагаме в тоалетната с надеждата, че ще се получи нещо, но все не иска, когато ние го поставяме там. Прави ги тия работи обикновено когато го оставим сам, един вид като спрем да му обръщаме внимание. Все едно на пук някак-си. Чудим какви старатегии да предприемем, защото още не сме съвсем сигурни защо се случва [smile3537.gif] Опитваме как ли не. Ще вземем и малцова паста да пробваме, благодаря за съвета :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Юли 02, 2011 10:02 pm

Ето и едно клипче - първият ден на Морис вкъщи. А вече е видимо по-голям :ajatki:

Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Юли 03, 2011 9:35 pm

Днес беше първото ни посещение при ветеринаря и Морис се държа много мъжки. Малко му настръхна опашката от шубе :ajaweki: но всичко мина добре и без хапане и дърпане - външно и вътрешно обезпаразитяване. Предстоят ваксините след две седмици. Докторът почисти ушите и бяха доста замърсени, при което направи изследвания на секрета. Оказа се, че порчето има някакъв вид ушна краста, която често се среща при котките. Утре започваме лечение. Искам да обърна внимание и на другите от котилото, че е възможно да имат. Не е нещо сериозно май, но трябва да се лекува.
Установих, че Морис прави много неща на пук - колкото повече му се карам, че хапе пръсти и чорапи, толкова по-свирепо започва да го прави. Мисля, че и проблемът с тоалетната е такъв. Много хитро, дано скоро да го надживеем тоя период...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Юли 04, 2011 10:34 am

Уф, сега се замислих и аз. Чел съм че има някакви малки червейчета паразитни по ушите, но при редовно почистване няма. Какъв цвят е мръсотията по ушите, има ли нещо видимо тази краста? На моя всяка седмица му ги чиста, доста се цапат наистина, но е от бледо до тъмно кафеникава с малки черни частици.
Явно всички са инат, дано да мине с времето наистина, или с кастрацията...всичко което яде бой- пак се прави нарочно.:)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юли 04, 2011 12:12 pm

То засега не бих казала, че е похапвало бой, ние даже сме доста меки с него, може би :ab: Съскам му по малко я за тоалетната, я за чорапите, но това води до точно обратния ефект - на пук [smile3537.gif] Затова сега ще пробвам без забележки, повече на ръце или из апартамента, с тоалетната подире му и така... Трябва всичко да се опита [9541.gif]
Иначе животинката равен няма, страхотният любимец е, много му се радваме :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юли 04, 2011 12:19 pm

Забравих да отбележа и, че сменихме ъгъла на тоалетната, та се надявам днес след работа Морис да не ни посрещне с изненади. Винаги оставям по малко от старата тоалетна, така че да не се бърка за какво се ползва това място. Що се касае до постелката, Пиксел ми обърна внимание, тя не прчи на тоалетните занятия, даже май е по-интересно направо върху нея, та пране голямо пада на бебешките пелени :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Юли 11, 2011 10:42 pm

Здравей. Ние сме горди собственици на сестра на твоя Морис. Казва се Кармела. Наистина и аз забелязах това с ушите, но за да съм сигурна за капки изчаквам след 2 дни като идем в клиниката на Антови в София да разберем повече. За тоалетната не знам какво да те посъветвам, може би защото е "момче" се държи така. Кармела от 1-вия ден, в който я взехме ходи в тоалетната си без значение дали е с постелка или не. даже се шегувахме, че сме си взели порче с "висше" :ajaweki:
Иначе сега има нов номер да размества всичко в клетката и според мен е напук...
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 12, 2011 8:19 am

Здрасти и на Вас, Сестро на Морис :ajaweki: То момчето вече се понаучи, проблемът с тоалетната полека намалява. Расте и се учи на много работи завидно бързо. Пораснал е супер много, вече смени бебешкия пух с голяма козина, зъбките вече не са малки и прозрачни, а дълги и остри бели зъби. Прави рейд на цялата къща вече.
Вчера правихме още една баня и се оказа, че адски много се кефи на душа. Като пощръкля, няма спиране, искаше да изяде слушалката от кеф :ag:
За разместването - според мен Кармела просто си играе. Морис го прави същото, доколкото му е възможно. Веднъж само забравих да закопчая тоалетната за клетката и тя на часа се превърна в ладия, носена из цялата клетка. Иначе се опитва да отмести стълбичката, тунела и всички купички, за щастие всички те са здраво захванати. Скоро ще се донаучи да откопчава страничната вратичка, засега се захваха с хокти за нея и се опитва с люлеене да я отвори :bu: ама ние сме му приготвили едни закопчалки :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Юли 12, 2011 9:08 am

Хахаха да - същата работа. Все едно "една майка ги е раждала" :ag:
Нашата клетка е закопчаваме превантивно от първия ден, че това ни е първото порче, но не и първото животинче вкъщи...
Чудесно , че се е понаучил Морис. Наистина изглежда, а и е доста по-голям от Кармела. Ние видяхме брат му, точно преди да го вземат (последното бебе) и беше двоен на нашата (особено главата и корема) :ajaweki:
Явно тя като дама е решила, че трябва да е грацилна и нежна. Иначе и нейните зъби се смениха, за известно време беше като акулка с двойни - млечните и постоянните (голям смях). Нашата вече ходи на каишка и доста добре се справя. За банят - още не сме е къпали с шампоана (някой от фейса форума за фретки ми беше казал, че е добре след ваксините), но й слагахме леген да се плацика в топлите дни и е голям "гмурец" :ay:
Исках да кача снимка да е видите, но нещо не ми се получава и е доста голяма (ще питам Еми как става и дано скоро е видите).
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 12, 2011 10:37 am

Шампоанът, който ние ползваме е някакъв много деликатен, не е агресивен, после порчето става пухкавко, а най-важното е, че няма аромат :ay: Краси, аз никъде не съм чела да се къпе след ваксините, но си мисля, че няма да е някакъв проблем. На Морис тепърва му предстоят. А докато не минат, няма да можем да го извеждаме на каишка. То и без това всички в магазина му бяха още големи, въпреки че вече отива към килограм зверчето. Но има време, и на поляните ще им дойде редът и ще видят те що са туй дупки :ah:
P.S. На лично съобщение ще обясня за качването на снимки и клипчета, аз вече минах един бърз курс при Емито :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Юли 12, 2011 11:44 am

Много ти благодаря :ax:
Нашият шампоан също е специален за фретки на BIO-GROOM, Американски с протеин и ланолин. Вашият какъв е (да обменим малко инфо)? И аз не откривам връзка за къпането и ваксините, може би единственно това, че трябва да се пази здраво порчето и от настинки преди ваксините както всяко живо същество.... :ah:
Написаха ми го хора от групата във фейса както казах (ти там участваш ли - ако "да" да се намерим), които имат порчета от 2-3 години и затова се съобразих, а и то сега живот и здраве в четвъртк ще е ваксинираме...
Ще се опитам да ти пратя снимки да е видиш с нагръдника, който й взехме на нашата (S) размер и й става, а тя е само 420 грама. :ay:
На FERPLAST е в червено. Има и сини за момченца :ajaweki: Да си вземеш и ти.
Ние сме облагодетелствани от гледна точка на това, че живеем в комплекс от затворен тип с много хубави градинки вътре и там я разхождаме без притеснение. Само бебета и деца има. Ама тя дъщеря ми (на 4г) е пази много ревниво от мачкане.... :ag: :ag:
Много голям вашият..... :ai: Да е жив и здрав!!!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот jenito98 » Вто Юли 12, 2011 12:04 pm

Ейй, голям сладур!!! :ba: :ajatki:
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 12, 2011 2:10 pm

Благодаря, Краси и Жени :sunny:
За шампоана - ползваме абсолютно същия - на Bio Groom (с един слунчоглед отпред).
В групата във фейса също участвам, но това с ваксините съм го пропуснала. Възможно е по-старите порове там да знаят по-добре, все пак са опитни :ab: Гледам, че клетки за последно са обсъждани, та се включих и аз с една препоръка. Дано Ви е от помощ :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 12, 2011 3:00 pm

И така като гледам на Жени кученцето се сещам, че съвсем скоро на Морис му предстои запознанство с пекинеза на родителите. Там ще бъде екшън голям, жалко за песчето, че е малко старичко вече, но дано отговори подобаващо на динамичните игри на малката хуна [smile076.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 12, 2011 9:21 pm

Морис вече заприличва на истински пор :sunny:
SS856045 - cropped.jpg

SS856055 - resized.jpg

SS856059 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 12, 2011 9:59 pm

И още малко снимчици:
SS856023 - resized.jpg

SS856031 - resized.jpg

SS856034 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Юли 13, 2011 9:41 am

Леле какъв е голям - много си приличат с Карамела :ay:
Страхотен е!!!!!
Дано някога се видят пак със сестра си, че вие сте най-далеч.... :ba:
Много хубави снимки!!!
Трябва да помолим Еми да каже на другите стопани на фретчета от котилото да направят теми или поне да обменим Skype адреси да държим връзка, че ми е много интересно как се развиват!
Колкото до запознанството с кучето - не се притеснявай. Вярно щом е по-възрастно най-вероятно кучето ще го игнорира както направи нашето едното куче - Чер (на 13 години), но няма да има войни и проблем. Карамела, когато за първи път е заведохме в майка (там са 2те кучета и котката) тя съскаше и опашката и ставаше като на скункс, но като заминахме за Гърция миналата седмица и я оставихме при нашите за 7 дни, като се върнахме беше превзела цялата къща. На по-младото ни куче Рея се хвърляше на опашката и по краката да го хапе и даже снимка не можех да направя от бързо сменящи се кадри :ag:
По-възрастното куче я приемаше с философско високомерие, а котката направо беше се поболяла от ревност и неприязъм....
Но на Кармела не й пукаше от нищо :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Misho » Сря Юли 13, 2011 10:37 am

Много сладък Морис. :ba: :ax: Всичките деца на Съни сигурно са толкова красиви,няма как да са други с такава хубава майка. :ax: :ba:
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юли 18, 2011 9:00 am

Вчера Морис направи още едно посещение при ветеринаря, май започва даже да му харесва :ag: Направиха му последна профилактика на ушите за паразитите. В края на седмицата започваме процедурите по ваксиниране. Докторът го претегли и порчето на два месеца вече тежи 750 гр. :sunny:
Тия дни в жегите постоянно търси вода, та се оказа, че обожава да влиза и да си играе с нас под душа. Легени с вода, душ, нищо не го плаши, а удоволствието и радостта са неописуеми :ab:
След снощната буря му излетя току-що изпраният хамак, голяма скръб. Последва среднощно обикаляне около блока да го намерим, та на сутринта вече хамакът е отново вкъщи :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот spinus98 » Пон Юли 18, 2011 2:17 pm

ще ме накарате да опитам да навия нашите за порче :ag:
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юли 18, 2011 2:41 pm

Стилиане, направо си те навивам :ad: Само им покажи следващите снимки и те на момента ще се съгласят :ag:
DSC_0318 - resized.jpg

DSC_0319 - resized.jpg

DSC_0322 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юли 18, 2011 2:47 pm

И да допълня с още две снимки :ab:
DSC_0324 - resized.jpg

DSC_0329 - resized.jpg

Всички постелки са добре набрани в някой ъгъл и намокрени до подгизване :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот emito » Пон Юли 18, 2011 5:45 pm

Пораснал е и се е разхубавил.
emito

Мнениеот mzi » Пон Юли 18, 2011 6:02 pm

Mного яки снимки как спинка :) И вече в големината е надминал мама, тя е 700g
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Вто Юли 19, 2011 1:36 pm

Много хубави снимки!!!!
Иначе нашите мустаци са руси :ajaweki: нали е мацка.... :ajatki:
Много големи зъби, също като на баща им.... :ag:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот spinus98 » Вто Юли 19, 2011 3:38 pm

на изстина е голем убавец
Im on the Highway to Hell
Аватар
spinus98
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 19, 2011 7:34 pm

Че е убавец - убавец е :ajatki: ама това твърдение със зъбите дали е вярно :ah: на мен все ми се струва, че не са достатъчно дълги. Въпреки че понякога така ми се иска да го гушна, просто ей така, и да знам, че няма да ме захапе [9541.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Юли 19, 2011 10:50 pm

Имам впредвид, че са дълги и му се подават зъбите също като на татко му, а не намеквам нищо за хапане... :ay:
Баща им м/у другото при все, че е в ужасни условия и вижда човек за около 2ч на ден е много мил и гушлив :ba:
Явно мъжките са с по-дълги зъби, но те са и с по-широки муцуни, така че е нормално предполагам? :ah:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 20, 2011 8:00 am

Ами ще се надявам като дорасте до зрялост и той да стане такъв засукан красавец :ag: Благодаря за всички комплименти (това със зъбите пак в тая графа влиза) :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 20, 2011 8:44 am

Две клипчета как Морис си играе:

Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Animals_huggie » Сря Юли 20, 2011 9:39 am

Уххх много сладко порче :ajatki: :ba:
Аватар
Animals_huggie
В пасажа

Мнениеот jenito98 » Сря Юли 20, 2011 10:07 am

Толкова е сладък, че ми иде да ти го открадна! :ajaweki: :ba:
Аватар
jenito98
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 20, 2011 11:18 am

Аа, да ги нямаме такива :ad: сладура не го давам да се краде tongue
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот emito » Сря Юли 20, 2011 3:29 pm

Доста е пораснал от първите снимки и на клипчито как си играе само.
emito

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 20, 2011 3:58 pm

Това е от добрата храна :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот berkitom » Сря Юли 20, 2011 4:01 pm

Много е сладка.
Аватар
berkitom
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 20, 2011 9:06 pm

Благодаря, много Ви благодаря за добрите думи :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Юли 21, 2011 8:43 am

Там дето си играе с пръчицата е като кученце [10897.gif]
Голям е сладур и много жизнен, и енергичен!!!
Да знаеш, живот и здраве след реваксинацийте може да си направим една екскурзия до Русе - да се видят и надивеят на живо с Карамела!!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Юли 21, 2011 8:51 am

С най-голямо удоволствие, ще умрат от кеф [smile076.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юли 22, 2011 2:08 pm

На нашето лудо момче днес му сложиха първа ваксина и му направихме паспорт. Вече умирам от нетърпение да го извеждам :sunny: Само дето още се чудя колко голяма сбруя да му взема, но до там да се стигне...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Юли 22, 2011 4:41 pm

Ехеее браво на вас!!! Как е понесе, надявам се е бил непукист като сестра си?! :ag:
Иди в някой магазин с него и мери нагръдници, че нашият най-малкият размер вече ни е малък.
И май е добре да имаш един такъв и един с по-тънки каишки за лятото, че този им е като елече.
Втората ваксина кога ще е слагате? :ba:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Юли 22, 2011 10:39 pm

Не взимайте от тия тънки кайшки щото са супер зле, освен че се разхлабват лесно и лесно се измъкват от тях, а днеска пак се опита да се измъкне и го изхлузва на шкембето и там нали му е мн нежно и го стиска яко и почна да квичка такъва и не дава да го пипнеш, защото и трудно се откопчават и закопчават тия, въобще голяма борба докато го освободиме, аз лично мн съжалявам и се чуда кой тапак е пуснал тоя вид кайшки СПЕЦИАЛНО ЗА ФЕРЕТИ, след като просто Не Стават!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Съб Юли 23, 2011 12:37 pm

Pixell написа:Не взимайте от тия тънки кайшки щото са супер зле, освен че се разхлабват лесно и лесно се измъкват от тях, а днеска пак се опита да се измъкне и го изхлузва на шкембето и там нали му е мн нежно и го стиска яко и почна да квичка такъва и не дава да го пипнеш, защото и трудно се откопчават и закопчават тия, въобще голяма борба докато го освободиме, аз лично мн съжалявам и се чуда кой тапак е пуснал тоя вид кайшки СПЕЦИАЛНО ЗА ФЕРЕТИ, след като просто Не Стават!

Не всички тънки каишки са така, моята мисла че е за морски свинчета, но е много хубава. Тънка е, лесно се легулира и не се измъква. А пък и аз съм за тънките каишки, защото с тях не се закрива въобще красотата на порчето и според мен на тях им е много по удобно, отколкото тези където са като елечета.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Юли 23, 2011 6:57 pm

Сбруята я избрахме тип "елече", защото на няколко места четохме, че по-лесно се изхлузват от тези с каишките. На мен също ми се искаше да я меря на място в магазина, но нямаше от този тип. Ще се моля да сме го мерили правилно и да му става, дано не му е малка. Поръчахме я от магазина на форума. Поръчахме също така още един етаж да апгрейднем клетката, както и още един тунел, който ще свързва двата етажа.
Ваксината я понесе стоически, а после беше оставен да го надзирава една много мила кака - стажантка, която половин ден му е мачкала коремчето и са се забавлявали :ah: Втората ваксина след две седмици, такъв е редът.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Юли 23, 2011 9:29 pm

В отговор на Пикселовия Ромпи, ние сега измерихме Морис на дължина и е 47 см. tongue
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Юли 24, 2011 1:33 pm

Много ме кефи Морис как е почнал да хапе - захапва и си завърта цялото тяло, така че захапаното място добре се засуква здраво - не им завиждам на плюшените, за ръцете не ми се мисли :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Юли 24, 2011 4:22 pm

OAKFINGERS написа:В отговор на Пикселовия Ромпи, ние сега измерихме Морис на дължина и е 47 см. tongue

Е ако включвате и порската опашка в мерилото да :) Аз го мера от ушите до началото на опашката. И е към 40см. Но не мисля че Морис може да порасне толкова бързо, точно на девети, когато се родиха палавниците на Съни аз си осинових Ромпи на месец и нещо.
Оак, интерсено ми е ако може да пуснеш снимки на самата клетка от кой вид е и какви тръби и етажи ще сложите ? Вие къде мислите да се оперирате? Ние след като му сложат втората ваксинка, 2 седмици и тогава август някъде. Засега съм се спрял на клиниката с фретките Лили и Льольо на д-р Антов. :sunny: За 200лв ги прават двете там, малко множко ми се струва.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Юли 24, 2011 6:07 pm

Клетката на Морис е Ferplast FURET PLUS, достатъчно голяма е и позволява да се сложи втора платформа, като двете ще са свързани посредством тунел, най-вероятно. Ще направя снимка като направим монтажа :ab:
За кастрацията: ще я направим веднага след като свършат всички ваксини, т.е. края на август/началото на септември. Решила съм да бъде кастриран от нашия доктор в Русе - Д-р Пейчев. Аз съм много доволна от него, много е внимателен, последователен и обяснява всичко добре. Жлезите мислим да ги оставим за един малко по-късен етап. А за парите не се кахъри, Пиксел. Първо, че е за две неща - хем, кастрация, хем жлези; второ - важното е да си свършат работата кадърно. Няма да ти хареса да дадеш малко пари и "да си оставят ръцете" на животинката. Аз затова гледам да му избирам колкото мога по-добри неща - доктора, храната, къщата. Един друг доктор в Русе ми беше казал, че и дръг път е кастрирал гризачи [smile3537.gif] , поне ни направи услуга, че каза кой работи с порчета. Шапка му свалям на тоя човек, много етично :ax:
Искам на Морис да му е комфортно, защото той сам не може да направи своя избор или да се обслужи сам. Не поддържам разкош и не глезя порчето, но се опитвам да правя по-добрия избор :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Юли 24, 2011 6:46 pm

Ама поровете не са гризачи, незнам защо много хора им казват така. Те са хищници и се хранат с гризачи.
незнам дали е добре да се правят отделно двете операции, според мен е по лесно да минат на един път и да се възстанови веднъж и повече да не се упоива и мъчи животното. Защото при мъжкия е по лесна кастрацията, но при женските е по-сложна операцията и е добре заедно с другата да се направи според мен.
Е, то и аз искам най-доброто де, но не мога да му направа басейн или просторна вана където да си плува всеки ден :) А храната от 13 лева 700гр минахме на 6 лева 1кг. Същата почти, но не е в луксозна опаковка и не пише че е порска с един куп добавки и витамини, които може и другата да има, а може и двете храни да ги нямат... А откак му смених храната и стоя наказан вече не хапе хора почти. Поне не мен, нищо че разпра пръста на баба ми онзи ден.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Юли 24, 2011 9:34 pm

Ами и ние искахме наведнъж да направим двете операции, но така решихме на семейния съвет първо да направим кастрацията. Силно се надявам, че след нея няма да му се правят мизерийки извън тоалетната, ама може само аз така да си въобразявам :ah:
За храната ще си призная нещо. Отначало почнахме с порска храна, после решихме да пробваме с такава за малки котета, омешана с порска. Само че от нея, струва ми се, му се беше поразхлабил стомахът, та пак минахме само на порска. Решихме, че няма да си правим повече експерименти и ще отделяме по малко повече пари за хубава. Ние вземаме Beaphar Care+ (само на нея не пише да съдържа риба).
Искам да се похваля, че днес имахме малък успех с тоалетната. Видях, че Морис се наглася назад в един от ъглите на стаята, взех го и го сложих в тоалетната. Той, обаче, много мрази да му правя така и на момента изскочи. Веднага се опита да застане в ъгъла до тоалетната, аз пак го вдигнах. Сложих го пак в тоалетната, натиснах го да седи там и не го пуснах да излезе, докато не свърши всичко. Отне около две минути цялото удържане и чакане, но все пак имаше успех. Като за един добър финал, Морис получи наградка и беше дълго хвален :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Нед Юли 24, 2011 9:53 pm

Браво на Морис, и ние така се обучавахме едно време вече не мога да го дебна постояно кога ще ходи и кога не...
Храната е за котета и няма никаква разлика, в началото я смесвах с порска, вече мисля да минем само на нея, дори е същите шарки на лунички звездички и тн. Нищо по различно не наблюдавам със стомаха му. А и все пак сега си има нови домашни любимци, възпитава ги, говорат си нещо, те го хапат, той им се кара и така...
Кастрацията няма да го направи възпитан, но може би по-кротак, няма да маркира, и не толкова агресивен спрямо други мъжки или животни. И удължавало двойно почти живота му.
Ще кажете как е минало после, макар че ми казаха след шестия месец най-рано. А за кастрация трябвало да достигне полова зрялост почти година. Ама ми се вижда много. Ще изпадне в еструс до тогава и не мога да го оперират в това положение.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юли 25, 2011 8:51 am

Ами Морис уж е мъжки, та се надявам да не стига до еструс :ag: че тогава ще трябва да го прекръстим на Мариса сигурно :ag:
Няма да го чакаме да става на шест месеца, доколкото съм запозната, в четвъртия месец е оптимално добре. Има един момент с наедряването обаче: ако порът (конкретно за мъжки знам) е кастриран преди полова зрялост не става толкова едър, колкото, ако е кастриран след навлизането в такава. Аз исках порът ми да е огромен, но май няма да ни го причинявам.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Юли 26, 2011 9:36 am

:ai: Мъжкия пор също влиза в еструс!
Доколкото съм чел почва да става особено агресивен, много хапе, не иска да стой хич в клетката (моя сигурно е в постоянен еструс) започва да си маркира територията навсякъде, ако има други животни става крайно агресивен, особено друг мъжки пор не дава да му влиза в територията, става борба за женска, започва да си скубе козината много и особено много да смърди, както и почва да отделя някаква течност която остава петна и мирише супер силно. И такива неща. Някой почвали да издават и силни звуци и не те оставят да спиш общо взето. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юли 26, 2011 9:58 am

Съгласна съм, Пиксел, предавам се. Малко необмислено изказване от моя страна, защото в повечето случаи, когато се говори за еструс, обикновено иде реч за женските, рядко се споменават мъжките. Моя грешка :ax:
Ама силно разчитам, че след кастрацията ще се кротне лекинко, иначе ще си направя шапка от него [1255.gif] Аз се чудя дали не е почнал вече да маркира, дали ще има чак толкова коренна разлика в миризмите - то и сега си мирише така, че да навириш лапите. Даже и да не съм го видяла, че е свършил някое "чудесо" в някой ъгъл, само като влезеш в стаята и ти става ясно...
Имала съм котки, имала съм куче, тогава винаги знаех какво точно се случва и какво трябва да направя, а сега, въпреки двете години усилено четене, пак съм изненадана и озадачена от доста неща :bu:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Юли 26, 2011 10:08 pm

Да, така е признавам че и аз по миризмите усещам моментално че е съвршена малка или голяма работа в дадено помоещение м, дори да не го виждам.
Съгласен съм с тебе, дано се кротне, и аз съм имал животни но това е малко...как да кажа държи се като тотална деменция , прави всичко наопъки и напук и сякаш ми показва колко съм тъп и жалък, а той е водача на глутницата.. ама не е куче, ако беше да съм го възпитал досега.
Пример- опитах да му сложа мошамка под тоалетната в клетката, за да си спеста много хартия, вестници и миене, но постояно я буташе и разместваше, облепих я в лепенки цялата че да не мърда - след усилено трудене пак я отлепи и я размести... покой не намира докато не стане неговото. сега отново си разпиля тоалетната и легна да спи вътре...без коментар съм.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 27, 2011 8:17 am

Морис поне не спи в тоалетната, освен при пътуване (но доколкото знам и други го правят). Аз задължително му оставям по малко от старата тоалетна, не я изхвърлям цялата. Това с мушамичката е интересен вариант, но мен пък много ме кефи да му мия постоянно tongue Откакто го имаме (от месец) сме изконсумирали дестина ролки от кухненските... бебе да беше нямаше да заминат толкова памперси :ag: Таси сутрин тъкмо му измих водната купичка, напълних я, влизам след малко в стаята а той, нашият, седи и ме гледа доволен [smile026.gif] беше разплискал всичката вода наоколо...Не скучая с него, определено, а преди работа е най забавно :ad:
Днес ще му пристигне сбруята (+ допълнителното оборудване за клетката) и нямам търпение да го видя как ще се справя... не възлагам големи надежди обаче. Ще разказвам после.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Юли 27, 2011 1:05 pm

ммм а какво е сбруя???
хайде после като го направите искам да снимаш клетката и да я видим, че ми е мн любопитно как е интериора на други ферети. моя редовно разплисква водата и си прави езерце да плува, затова има специални поилки дето близка едно топ4е и то пуска вода.
ДНЕС ние за първи път се изкъпахме с един фретски шампоан и стана супер пухест. Беше мн забавно. НАпълних полувин леген с хладка вода, оба4е той не искаше да се потопи и буистваше много после по4на да трепери... тогава решихме да му налеем по топла вода, е тогава се разтопи направо, по едно време по4ти заспа и главата му цамбурна вътре, ние го издърпахме щото не се сеща да плува, викам ше се удави този... така се махнаха и бълхарките му и му стана супеер готина козинката на малкия джербил, после падна голяма игра докато се подсуши и беше много доволен, особено смешен беше мокър... като видра по4ти, но по глуповато. :)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юли 27, 2011 2:01 pm

Хаха, Пиксел, ще падна от смях с теб :ag: Морис е далеч от заспиване в банята - там разгръща пълната красота и изящество на бойния танц [smile348.gif]
Водата в клетката е на две места - има купичка и полика с топче. Морис предпочита купичката, защото от нея се пие по-свободно и лесно. Другата поилка е резервен вариант, ако ни е нямалко вкъщи и той е решил да се "изкъпе" в купичката :ad:
Офтопик:
Сбруя се наричат ремъците, които се използват за впряга на конете и др. При хората сбруя казват на обезопаситлните колани (използват се при монтажни дейности). Идеята е, че се различава от обикновената каишка по това, че не обхваща само врата, а и тялото.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юли 29, 2011 1:58 pm

Трябва да се похваля на всяка цена - Морис е вече от два дни на първото си гости. Държи се изключително добре, възпитано и не прави пакости по ъглите :sunny: Пребивава в една клетка, която е по-малка от тази, в която живее вкъщи, но не изглежда като да му е проблем. Само това, че е решетеста и се наложи да й направя постелки от плат за платформите и home-made хамак, като цяло симпатично. Най съм доволна как пътува - пътят беше четири часа, а той спа през цялото време. Като пристигнахме, той се събуди и преди да поиска да излезе от транспортната чанта отиде в тоалетната :thankyou: Сбруята за разходки засега сме я пробвали само из апартамента, че навън яко вали, но добре се справя, не го притеснява. Размера го улучихме, така че ще се надяваме като излезем, да не го изпуснем в някоя дупка :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Юли 29, 2011 8:36 pm

Браво! Относно пътуванията и Ромпи сякаш свикна и спи под предната седалка, защотот му е топло в чантата. И като спре за повече време колата и се събужда и се подава въпросително "Стигнахме ли ?" Може би защото е топло сега и спи повечко, незнам. Хайде качи снимки на тия клетки и още повече на домашно направените хамаци :)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот leti_at » Пет Юли 29, 2011 11:00 pm

Много са ви сладки порчетата-мама и деца..днес цял ден ви чета и се забавлявам! Благодаря ,че споделяте всичко с нас,за да опознаем по-добре тези прекрасни животинки! :ba:
leti_at@abv.bg

letiat.snimka.bg
Аватар
leti_at
В ятото

Мнениеот k-extreme » Съб Юли 30, 2011 2:22 pm

Леле какъв готин разговор сте заформили... :ajatki: и сте си мерили............. порчетата :bp:
OAKFINGERS, да ти кажа за храната да не се притесняваш - те май са като бебетата, при всяка нова храна и всяка смяна се "разстройват" леко... После всичко си идва на мястото :ay: Карамела е храня с 4 вида (вече, доскоро бяха 3) порски гранули различни (за разнообразие) и понякога й слагам котешка храна тип пастет за бебета (тя много е харесва). И да ти кажа, че при всяка смяна или включване на нова храна имаше за около 2 дни по..... "меки акита" както каза дъщеря ми :ag:
Супер, че и Морис се е цивилизовал така с пътуванията и ходенето до WC - май всчки бебета на Съни са си природно интелигентни :ay: Не каза как са се разбрали с пекинеза???

Pixell, виждам, че се интересуваш от клетките: за да не спамя тук, ще кача снимки на нашите 2 клетки в темата на "Карамела" - може да ги видиш там. Ако те интересува нещо по-конкретно за цени или доставки - питай на лични или както прецениш. :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 02, 2011 2:12 pm

Така, появихме се :ab:
Малко преди заминаването ни за почивката, Морис реши първо да изпие туба бира, да я погони из стаята, а после да се прави на голям майстор, като взе усилено да рови в раницата с инструментите. С този кабел, който измъква от там, най-много да му вържем вратичката да не я отваря :ag:

Като пристигнахме, след 4 дълги часа тежък порски сън, Морис реши, че първо ще направи рейд на новата клетка, събори всички постелки, поскача в хамака да пробва здравината му и чак тогава пак беше готов да полегне
DSC_0362 - resized.jpg

На другия ден, както вече беше споменато, Морис излезе на първата си разходка
DSC_0365 - resized.jpg

DSC_0366 - resized.jpg

Разходката беше изморителна и кална, затова после заслужено пошляпа и във ваната. Няколко пъти се опита да изяде ту запушалката на ваната, ту слушалката на душа.

В крайна сметка се измори и реши, че пак е време за сън.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 02, 2011 2:18 pm

След всяко гости, колкото и весело да е било то, няма по-хубаво от това да се прибереш у дома... особено, когато там те чака широката клетка с още един етаж и тунел :ab:
DSC_0369 - resized.jpg

DSC_0370 - resized.jpg

DSC_0372 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Авг 02, 2011 4:19 pm

Еха, браво за 1-то гости на нашето братче Морис!!!! [applauseuu.gif]
Същата мокра мишка е и той във ваната като Карамелка :ag:
Много хубава му е станала клетката, трябва да е мноооооого щастлив порчо с новите придобивки, а? Как реагира - опита ли ги всички още като влезна????? :ab:
Ама защо сте му взели червен нагръдник само не разбрах? Нали ти бях писала, че има от този вид (като нашия), само че - сини за момченца :ajatki: Така ще вземат да Ви помислят за момиченце... smile272.gif
Иначе страхотно се справя с първите разходки на повод - това е то: ученото си е учено!!!!! :ay:
Юлия, поздравления за снимките и клипчетата най-вече, много им се радвахме всички!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 02, 2011 9:20 pm

Благодаря, благодаря :ab: Ама нагръдника го взехме съвсем умишлено червен, че какъвто е вагабонтин, ще вземе да се затрие в някой храсталак и няма намиране после :ag:
Преди малко Морис реши да се включи в почистването - оказа се, че идеята за прахосмукачка не просто не го плаши, а даже и е в див възторг!
2011-08-02 21.21.16 - resized.jpg

DSC_0378 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Авг 02, 2011 9:48 pm

Браво, супер яки снимки, много хубава е клетката, даже и по-малката пак ми харесва много, ние пък нямаме 2 жилища само с една голяма клетка, сигурно трябва да я снимам и кача и аз ...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 03, 2011 7:59 am

Ахаха, нали?! И аз бях супер изненадана да открия, че толкова малки животни не ги е страх от прахосмукачка :ag:
В началото нашето диване го беше страх от сушуара, но и това е минало.... сега се забавлява като хапе струята :ag:
Юли, много е порастнал Морис - като го гледам сега до разни предмети и го сравнявам ми изглежда двоен на Карамела :ay:
Милото гигантче то.... Поне няма да имате проблем с минаване през катинара.... :ajatki:
Вие с кой размер нагръдник сте?
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 03, 2011 2:33 pm

Пиксел, качвай смело снимки и без свян :ab: Така един от друг се учим и опитваме различни неща, за да намерим това, което на малкия миризливко ще му е най-удобно [9541.gif] Вчера k-extreme сподели каква нова играчка са взели на Карамелка и реших да опитам и аз с такава. Топка с бодлички и със свирка (при натиск). Свирката е добре прибрана в топката, така че няма начин да я глътне (и после като подксача да му свири стомахчето smile322.gif )
topka.jpg

Оказа се, че досега само това е търсил - носи я навсякъде със себе си: из стаите, в скривалищата и бърлогите... Повечето играчки досега са му омръзвали до десетата минута и после не ги иска. С тази "вълшебна" топка голяма "либоф" :ag: А ние какво правим - като се наиграе с една играчка, прибираме я, даваме му нова, като му омръзне новата, даваме старата. Така редуваме играчките през ден/два. Не знам дали съм споменавала колко откача от празна туба, оставена на пода :ajaweki:
По въпроса с нагръдника - взехме размерите и се оказа, че най-малкият размер е като за нас. Добре, че пасна добре. При приятеля ми вече се е измъквал два-три пъти, при мен още не е. Но още свиква да го носи (и никак не го обича).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Авг 03, 2011 5:33 pm

Радвам се, че съм била полезна при изборът Ви на играчка и така сме направили "братко Морис" щастлив :ba:
Карамела, за съжаление не прояви същия интерес към новите придобивки... [mood_feelings_hurt.gif] нито към топката, нито към въжето с конци... Какво да ги правиш - всяко със своята си индивидуалност :ah: Тя продължава да си мъкне жабата, за която споменах и даже вече открих тайното й леговище в дивана с механизъм, благодарение на нея (беше изчезнала някъде и след щателно чистене и търсене на любимата вещ - хоп, изненада). Там намерих и други дребни трофей (играчки на детето), кърпички, фиде и т.н. :ajaweki:
Направо не мога да повярвам, че "S"-ката му става на Морис... На Карамела вече й стяга на вратлето, и съм приготвила един "М", който 1-во бяхме купили. Скоро ще снимам и ще кача снимки на летния ни повод да го видите smiley24 И аз смятам, че така лесно се учим един от друг и взимаме полезни съвети от чуждия опит :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 03, 2011 9:54 pm

:ajaweki: Краси, Вашата кака-сврака е бая прибрана :ad: Морис всичко, което завлича под дивана са топките - подскачащата, с камбанката, със свирката... но друго не прибира. Може би просто няма възможност да отвлече нещо, че е под постоянен надзор, което далеч не съм убедена, че е най-правилното...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Авг 04, 2011 2:21 pm

Морис вече тотално отказва да ползва тоалетната :bu: Взехме го от котилото с хигиенни навици, а вече от няколко дни не е влизал в тоалетната [smile261.gif] Сутрин, обед, вечер, по пет-шест пъти на ден - все някъде насред клетката, а тази сутрин и насред дивана :ajaaski:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Авг 04, 2011 2:31 pm

Стига де?! :ai:
Ако ходеше в друг ъгъл, бих ти предложила да смените ъгъла, но така насред клетката и...... дивана много ме озадачаваш...
Обикновенно гледат да е в ъгъл или до стена най-малкото? Защо не пробваш да смените постелката на тоалетната, т.е. триците и в краен случай самата тоалетна и все пак да е в друг ъгъл? Ние на Карамела взехме една с малко по-високи страни, защото тя в триъгълната тоалетна, винаги в единия от тесните ъгли си върши работата и понякога, когато си вдигне дупето повече успяваше да залепи..... "акито" точно на ръба... :ag: И сега с новата няма проблем - не излиза нищо навън :ay:
Не се притеснявай много - може да е нещо временно :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Авг 04, 2011 3:55 pm

Сега пробваме нов ъгъл, като се прибера от работа ще видя "какво" ме очаква. Ние доскоро ползвахме тоалетни гранули от иглолистна дървесина (даа, знам, че такива не бива, но само такива имаше) и наскоро намерихме нови - царевични. Сега като се замисля, Краси, съвсем сериозен стана проблемът откакто сменихме тоалетните гранули [ideauu.gif] Преди това си беше направо инцидентно (на фона на сегашната ситуация). Ще видим да пробваме пак със старите гранули, освен смяната на ъгъла.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Авг 04, 2011 8:40 pm

:ah: Е, добре , успокох се вече, че не го прави това само моя. Сега понякога пак ОКОЛО тоалетните върши работата, вероятно като го мързи да скокне вътре, но сякаш по често започва да ползва новата котешка тоалетна по предназначение, аз ползвам някакви малки дървени топчета с аромат на ягода УЖ и едни силиконови дето много добре попиват и абсорбират и миризмата и мокрото. Но на дивана и на килима никога не го е правил, много съм горд направо, макар че в момента се опитва да ми събуе чорапите усърдно със зъби и нокти... мисля че така търси социализация просто. :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Авг 04, 2011 9:34 pm

Ама Pixell, как силиконова?! Нали навсякъде пише, че не бива такава да се използва за порчетата, понеже те си умират да хапват подобни материали.. [smile3537.gif] Хартиени може, но силиконови е противопоказно?! Твоя ако не я яде направо ще ме шашнеш много... Карамела като подуши нещо гумено, найлоново, силиконово и става "Ел Торо" направо :bu:
Юли, пробвай да му омешваш в началото от старата малко повече и от новата по-малко количество, така ако желаеш постепенно променяй съотношението им до напълна смяна, но да стане постепенно, че те са страшни "консерви" като свикнат с нещо... поне така съм чела, че даже не ядът храна, която не познават и не са опитвали до 4-ия си месец... :ah:
Аз лично ползвам следните постелки, като ги омешвам , че само тази порската ми идва много скъпа :ab:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Чет Авг 04, 2011 9:35 pm

Тази също е добра, а и на добра цена smiley24
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Авг 05, 2011 1:14 am

Ами, Краси, шашкай се тогава! :ag: Защото ме си яде постелката за тоалетна определено... единствено зле реагира на една дето е като пясък сива на цвят, защото я смърка и почва да киха после. Силиконовите са едни парчета като мозайка,но са супер твърди и сухи и абсорбиращи влага и миризма. То не е гума или пластмаса... :ab: И за първи път чувам че е противопоказно за ферети... :ai: А и аз също го смесвам с друго.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Авг 05, 2011 7:55 am

Така и аз на няколко места четох, че не е добре да е от силиконовите котешки, не е добре да е пясък, не е добре да е талаш, не е добре, ако е някаква дървена постелката, да е от иглолистни... мани-мани. Най-добре е ако се намери от пресована рециклирана хартия. Аз такава не съм виждала. Пак съм доволна, че намерих царевичните пелети, че да не ползва вече онези, чамовите, ама това не ме прави по доволна, така или иначе.
Краси, аз, точно както ти ме съветваш, така правех с пелетите - по малко смесвах от старите с новите, за да става постепенно смяната, че те на мирис бяха различни.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Авг 05, 2011 9:37 am

Pixell написа:Ами, Краси, шашкай се тогава! :ag: Защото ме си яде постелката за тоалетна определено... единствено зле реагира на една дето е като пясък сива на цвят, защото я смърка и почва да киха после. Силиконовите са едни парчета като мозайка,но са супер твърди и сухи и абсорбиращи влага и миризма. То не е гума или пластмаса... :ab: И за първи път чувам че е противопоказно за ферети... :ai: А и аз също го смесвам с друго.

Аз ги знам как изглеждат силиконовите (нали имаме и котка), ама понеже не са никак големи размерите на гранулките - имам притеснения, че може да ги глътне. А и в клиниката на Антови като бях ми казаха, че не трябва такава и ми предложиха една, която е много подобна на 1-та снимка, която съм качила и така е смесвам с царевичната. Pixell, аз не съм имала порче преди и гледам да спазвам горе-долу това, което ми казват хора, които са гледали... Ти явно си по-смел и склонен да проучваш нови.... възможности, което е добре, но мен все пак ме е страх да й сложа от тази постелка [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Пет Авг 05, 2011 10:43 am

На Съни винаги съм и взимала хартиена постелка за тоалетната ASAN, много е лесно като ѝ чистя и направо в тоалетната я изхвърлям. viewtopic.php?f=142&t=5594&p=81999&hilit=Asan#p81999

Юлия ако искаш пробвай с нея, Морис може дА си спомни, че като малък се е изхождал в такава тоалетна :ag:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пет Авг 05, 2011 2:06 pm

Еми, тези, които съм им сложила снимки също направо в тоалетната се изхвърлят (казвам го само, някой да не си направи погрешни изводи). Иначе аз тази дето ми каза (хартиената) е търсих още, когато взехме Карамела от Вас, за да й е познато, но нямаше (беше свършила) и така... А пък и тази царевичната, която съм взела в момента е ароматизирана с плодов аромат и някак е по-леко... :ag:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Авг 05, 2011 3:11 pm

Благодаря, Еми, в нета намерих един магазин, от който мога да си поръчам такава :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Авг 05, 2011 3:58 pm

Моята, към която смесвам силиконовата е една май царевична на FIORY и освен за зайци, катерици, хамстери и за ферети става, има си го на картинката посочено. Но незнам дали е царевична де,ситна е такава. Ама щом при вас вършат работа хартиените - ок :ay: според мен са много голями и няма да са му удобни да влиза и ше ги размята повече. А така или иначе не хвърлям нищо в тоалетната, а кофите навън в специални ароматизирани пликчета като му почиствам, доста мирише. Започнал е все повече да мирише обаче... Дано по скоро стане работата с Никита.
Аватар
Pixell
В глутницата

Следваща

Назад към Порчета