Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Морис

Re: Морис

Мнениеот Pixell » Съб Окт 08, 2011 10:20 am

E, много добре. Ще трябва да покажеш как се тунтури с новия си нагръдник... интересно дали и Морис се тунтури и поврътва опашка поклащайки се като ходи... Ромпи го прави много смешно това.
Между другото вашата за пор ли е специално, защото нали писах че мойта е за заек и е по широка по принцип, но му стой много добре. Той е голям вече станал, порската нямаше да му е по мярка по принцип, затова се чуда вашите премерихте ли ги от колко до колко могат да са и колко е обиколките на Порис.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 10:37 am

Sorry, снимки още няма :ah:
mzi написа:А Юле ако не го прибираш в чанта, а го носиш в ръце не мислиш ли, че повечв ще ви се увеличи контакта помежду си :ax:

Еми, не мога да го нося постоянно на ръце, защото се научи да издържа повече, но до към 3-4, максимум 5 минути и почва да дращи, да хапе, ама как само хапе... В смисъл, че се изморява той самият да седи дълго на ръце, въпреки че и на нас ни се иска да го носим. А и както каза някъде Пиксел, чантата/колата вън от дома си е неговата крепост, нeговото safety place.
Pixell написа:интересно дали и Морис се тунтури и поврътва опашка поклащайки се като ходи

Ники, много бих се радвала, ако и Морис е тънтурест като Роми (да не се обидиш сега нещо :ax: ), за мое разочарование, както и всичките ми други животни, така и Морис е супер атлетичен. Нищо не му се поклаща, напротив даже е същото толкова холеричен, колкото съм и аз :ajaweki: А някак-си таях надежди, че поне порът ми ще бъде по-трътлест (не целя да го угоявам tongue ), като чорап, пълен с пясък :ah: много са забавни! Но не би, подскача си бодро.
Каишката, която поръчахме е за заек. Не сме я мерили, защото по препоръки на k-extreme няколко от поровете вече носели такава сбруя и нямало проблеми - големи, малки, дълги, дебели, всякакви порове. Стана му без проблем :ay:
Офтопик:
В Русе каишки за порове/зайци/хамстери/морски свинчета няма :an: В някои от зоомагазините даже бяха учудени, че изброените животни е уместно да се водят на разходка :ai:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 10:45 am

Искам да похваля малкия злояд пор, че вече успяхме да го нахраним с нещо, различно от гранули [smile337.gif] Веднъж му купихме пауч на Уискас с пилешко, за малки котки. А от два дни хапва и консерви със заешко и дроб на Гурме. Вярно, че малко със зор, все пак доста късно се решихме да опитаме и с друга храна :ah: Чисти, обаче, не ги иска, смесваме с малко от тъй любимите гранули, да му мирише на нещо познато, че иначе ги обикаляше тия храни, все едно ги няма там. Та така, хапва, храни си се в нормални количества. Тези дни ще му сваря пилешко, да видим как ще се справи там. А някой ден, да се надяваме, би ги ял тези неща и без да са смесени с гранули :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 10:55 am

Да, то ако питаш повечето продавачи - тия животни трябва да си стоят цял живот в аквариума там 20см на 40см и толкова. Хубаво че за заек взехте, и нашата е такава.
Ама Юле, не му викай така! Звучи като някой Бай Мангау... или циганин в мн.ч. :ai:
Трябва да го видя някой път Морис, не може да не се поклаща сега, ще го изкараш с по дълги и атлетични крака от моя, иначе и Ромпо скача но само ако има найлоново пликче във въздуха. Много добро опреличение верно са като чорап с пясък! Ама от най дългите чорапи!
А като му давате тия неща... внимавай щото ще го разхлаби, то общо взето при тях квото влезе след 1-2 часа излиза, така че е добре да е по суха храната. Пък иначе не искам да си представям как може да се чисти ... но внимавай с тия допълнителни меки храни защото принципно много им харесват и има вероятност да го угоиш така и да го направиш трътльо! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 11:01 am

Аз като не съм се появявала от толкова време, пропуснах още нещо да разкажа.
Морис реши пак да се включи в къщната работа и даде своя дан при мини-ремонтчето, което заформихме почивните дни. Струпахме всички неща в кухнята. Какъв кеф е туй за лудата порска душица - колкото поразхвърляно, толкова още по-разхвърляно може да се направи :ajaweki: Седнахме да хапнем набързо, след малко влизам в кухнята да видя Морис с какво се забавлява, а той, нашият, подбарал кутията с найлонови чантички. Нарочно я оставих на върха на купчината, та да не може да я стигне. Не може лиии... Така добре ги беше пренаредил, както из цялата хухня, така и в коридора беше "наредил" малко... да има :ajaweki: Ама не можеш да му чупиш хатъра и да му кажеш "Стига си помагал вече!", нали :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 11:03 am

Pixell написа:Ама Юле, не му викай така! Звучи като някой Бай Мангау... или циганин в мн.ч. :ai:

Е това не го разбрах hsuh
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 11:05 am

Ами беше му казала РОМИ! Не ме кефи как звучи просто това... то и Ромпи е достатъчно лигаво, пък Роми вече... :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 11:21 am

Ами извинявам се, lapsus calami :ax:
Меката храна, да ти кажа, не му разстрои стомаха, а и да беше, чистането няма да е проблем, защото вече си ходи в 99% от случаите в тоалетната :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 10, 2011 12:21 pm

Ама, моля ти се, Ники, няма как да се разстрои от гурме-кухня tongue
Юле, радвам се, че е харесал Морис храните, които ти препоръчах :ba: Карамела ги обожава!!!
Не каза дали е възприел добре хапките против косми на Уискас, както и дали нагръдника го поръча директно от доставчика (онази фирма в Бургас), за да знам да кажа на Жана, че и те искат за Лу? :ax:
Май Морис и Карамел са най-грацилните порчовци?! Дано поне зимата да се закръглят или поне козината им да компенсира обема!!! Сравнението с чорапа е :ay:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 1:01 pm

Краси, много те моля, снимай ги тия хапки с малц, че тук или не са чували за тях, или аз съм вързана в устата (а това за филолог би било проклятие) и не ме разбират като им обяснявам.
На Жана можеш да кажеш, че писах и-мейл до фирмата в Бургас директно, защото нямаха бутон за поръчка, нито цена. Пратих им адрес, телефон, както и каталожния номер на кашката.
Гледам, че вече на 2-3 места стана спор кой пор кой е (тук никой да не се чувства засегнат, всичко е на шега!) :ag: та само да сме наясно: нашата каишка е червена, но гледам, че и на Мадам Карамел е червена. А има и още други рижави порове. За целта на Морис ще му сложим някой-друг пиърсинг, та да се знае кой му е стопанин icon_headbang2
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 10, 2011 1:53 pm

Моля те, спор няма :ax: Просто бях казала на Еми тя да ги обозначи, защото на някой снимки не бях сигурна кой е, а и миналата седмица ми беше много натоварена (а всички Вие искахте снимки). Аз нямам претенций да съм права, просто стигнах до извода, че това е Майк чрез дедукция (но може и да не е).
Карамела винаги е била с червена каишка просто защото тук розови няма и това продават за "момиченца". Края на тази седмица ще дойдат нещата, които й поръчахме от Англия и ще имаме от така желаното розаво даже в повече :ajatki:
Трябваше да му вземеш този път небесно синьо - много е красиво, а и никой няма такава, интересно ми беше и да е видя "на живо" върху някой мъжки порчо. Но така сте решили.
Колкото до хапките, ето така изглеждат:

http://www.vetuk.co.uk/cat-treats-c-602 ... ats-p-4818
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 3:30 pm

Благодаря, но това вече ме гръмна - такъв продукт няма даже и на сайта на Вискас [smile270.gif] Ще си го разпечатам да го показвам по магазините, че като им кажа Anti-hairball и ще ми мигат насреща :ap: Последно ми контрираха питането с въпроса "Ами защо просто не вземете малцова паста?" (само в 2 магазина знаеха какво е малцова паста :ai: ). Какво да му обяснявам на човека, че искам да накарам пора да яде и други работи, освен любимите гранули. Че те като не знаят нещо или като нямат някой продукт, веднага се опитват да го заместят с нещо различно, което няма отношение към исканото от мен...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Пон Окт 10, 2011 4:01 pm

Офтопик:
Тези хапки май го бях виждал в магазини dm.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 4:21 pm

А, ние такива хапки си ядем от 2 месеца някъде, по няколко на ден и доста бавно свършват. Но много си ги харесва, виждал съм ги и в Била даже на щанда с животински неща. Иначе ги поръчвам онлайн за по-евтино уж но гледам че цената е сходна почти. Има и още един вид като тези, но бяха... ами забравих, но по-друг цвят и с нещо друго бяха, но същата форма. Но малцовата паста си е много хубава, нея най-я оби4аме. :ajaweki: :ajatki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 11, 2011 8:16 am

Благодаря Ви много на всички, че се включихте :ax:
Косе, това dm не ме навежда на никакви мисли :ah: чес'но, но пък Билла поне я знам :ay: Довечера ще ги налазим.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Окт 12, 2011 8:03 am

:ax: Взехме от Билла последните такива хапки. Фурор, истински фурор! Не съм предполагала, че на Морис може да му хареса нещо толкова много, направо неудържимо :ab: Чесънът и чушките ряпа да ядат :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Окт 12, 2011 9:14 am

Ние пък взехме по заръка на Краси малка консерва с Гурме и пилешко, защото имаше сако такова останало и Ромпи въобще и не го погледна даже. И на мен ми мирише гадно, не е като сьомгата със сос. Май така ще си и остане... [smile3537.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Окт 12, 2011 2:58 pm

Гурмето и на мен не ми харесва как мирише, за разлика от Уискас (много апетитно полъхва от него :ah: ). Все пак важното е порът да не остане гладен и да направи ангорска козина :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Окт 12, 2011 3:20 pm

Трудно ше направи.. като гледам на нас въобще не ни никни нищо, а само пада, вече всичко стана в косми, тва пролетта не си го представям какво ще бъде от вълна, ще си напълна възглавница две сигурно... :ai:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Окт 12, 2011 3:49 pm

Оохоо, ние за възглавници отдавна сме почнали да събираме :ad: Ама Морис се забелязва леко да се разпухкавява - задните бутчета са станали пухкави, все едно е гащат петел :ajaweki: Предните лапи по-малко, но и те. Надявам се сега и опашката да стане малко по-така, че много проскубана седеше доскоро. Не очкавам да стане като на Уискас опашката, но поне да заприлича на нещо :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Окт 13, 2011 7:59 am

Морис вече яде и пилешко :ab: Вчера му сварих малко и му го обезкостих, нарязах му го на много ситно, смесено с малко гранули, да му замирише на нещо познато и така :ab: Не е в особен възторг от новите вкусове, с които го гощаваме, но свиква полека :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Окт 14, 2011 1:52 pm

Супер е това, и аз пробвах вчера да му дам малко хрущал от пиле и му харесва доста - напомня му на гранулите щото хрупа.
пс. Юле много е як тоя аватар - с един сладурест и дружелюбен ферет дето е гушнал зайо и си представям как му говори настойчиво "Please, be my dinner, c'mon, please? You're so cute and fluffy, may I eat you?" :ag: :ag: И заека някаф изнервен от досадния ферет пак му казва да си яде гранулите и да трае! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Окт 14, 2011 3:34 pm

:ajaweki: Много забавно :sunny:
Pixell, аз много се колебаех дали да сложа и хрущялчетата, но в крайна сметка се отказах, защото се притесних, че може и да не ги сдъвче и да му заседнат нещо, не бях убедена :ah: Но щом Ромпи ги яде, следващият път и аз ще сложа :ab:
Искам да похваля малкия Мърморис, че в последно време, докато си играе или като се подкефи нещо е взел да кудкудяка [smile337.gif] Тихичко и по малко, но все пак :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 16, 2011 2:12 pm

Ехехе, видя ли - проговори детето! Аз ти казах, че момчетата просто се развиват по-бавно.. :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 17, 2011 11:09 am

Абе не е от много приказливите, но сигурно ще се понаучи :ab:
Вчера направих и аз малко снимки на клетката, че гледам, всички са поствали обновленията си, та да се изфукаме и ние и с втория ръкав. Морис само се чуди по цял ден в горния или в долния ръкав да се навре. А вътре колко топличко му става, умира от кеф :sunny:
SS856248.JPG

SS856249.JPG

SS856250.JPG

Малко постничко, че сме изкарали всички играчки сега. Кажете, Вашите порове завличат ли си играчките в тоалетната... щото на Морис няколко пъти му се случва :ah: а после не е много красиво... Принудихме се в един момент да връзваме с въженце топчето с камбанката и въжения кокал, че те бяха най-потърпевши. Със забележката, че въжето не оцеля дълго - беше многократно надъвкано и постепенно се скъси съвсем :bu: Играчки от какъв тип оставяте да забавляват животните, докато са затворени?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 17, 2011 12:07 pm

Готини са тия ръкави добра идея са. :ay:
То на снимката на Ромпи клетката се вижда там разни играчки съм му оставил и две топки, но не е като да застане да играе и да се мята из клетката, не е чак толкова просторна на вън повече играе. Досега не е влачил никакви играчки в тоалетната си. Като беше по малък само се е случвало ама ходеше извън тоалетната и после си овъргалваше там един заек имаше, който се изхвърли в последствие. :ah: Плюшени играчки, някви топки, ако може да издават звук, има и от гумените дето пискат и такива играчки, силиконови топки избягвам и тия текстилните кокали дето казваш ти, че да не се нагълта с конци.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 17, 2011 12:12 pm

Малко снимки от съботната разходка :ab: Пробвахме новата сбруя, на мен лично ми харесва много повече от старото елече :ay: Ходихме до работа, че там има много приятни и добре гледани градинки, а и няма опасност да се загуби някъде :sunny:
59.2- cropped.png

DSC_0463 - resized.jpg

64 - cropped.png
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 17, 2011 12:22 pm

DSC_0467 - resized.jpg

87 - cropped.png

DSC_0491 - resized.jpg

На последната снимка се вижда как се опитва да се натика в раницата - обожава да се рови там, все си намира по нещо интересно вътре :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Misho » Пон Окт 17, 2011 12:24 pm

:ajaweki: Голям сладурчооо.Пу,пу,да не му уроки. :ajaweki: :ajatki:
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 17, 2011 12:26 pm

Pixell написа:Готини са тия ръкави добра идея са. :ay:
То на снимката на Ромпи клетката се вижда там разни играчки съм му оставил и две топки, но не е като да застане да играе и да се мята из клетката, не е чак толкова просторна на вън повече играе. Досега не е влачил никакви играчки в тоалетната си. Като беше по малък само се е случвало ама ходеше извън тоалетната и после си овъргалваше там един заек имаше, който се изхвърли в последствие. :ah: Плюшени играчки, някви топки, ако може да издават звук, има и от гумените дето пискат и такива играчки, силиконови топки избягвам и тия текстилните кокали дето казваш ти, че да не се нагълта с конци.

Ще помисля какви плючени игачки да добавя, че топките и всякаквите други забави вече отдавна омръзнаха. Имаше и Морис едно малко пюшено мече, но съдбата му беше същата като на заека... а и колко хапане и дъвкане отнесе :ab:
Misho, благодаря ти много :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Misho » Пон Окт 17, 2011 1:38 pm

На първата снимка и едно езиче се подава. :ajaweki:
Аватар
Misho
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 17, 2011 2:01 pm

E, нормално, то добре че не са две! :ai:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 17, 2011 3:12 pm

Голям е близан :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пон Окт 17, 2011 4:57 pm

Ей, този Морис много голям станал и хубав :ajatki: Страхотни сте :sunny:
А Съни в къщичката има единствено едно червено плюшено телефонче, още като малка си го обича много и като Карамелка само го разнася ту в купичката за храна, ту в легълцето, чат пат и в тоалетната :ag: . Общо взето като е в клетката тя не си играе, а спи. През другото време като я пусна и най-много обича да се мушка в торбички или ми се качва на леглото и си прави тунелчета от завивките :ag: Иначе си има и голяма купчинка от плюшени играчки, но не им обръща внимание :ab:
А Юле скоро дали сте се теглили, че ми е интересно колко тежите вече :ah:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 17, 2011 8:30 pm

Офтопик:
Юле, за нашите играчки в клетката всички мисля знаят, но понеже питаш... Лео на първо място, с него се гушка и му говори, храни и разхожда. Една гумена малка играчка й оставям винаги - жабка си има, дето не издава звуци. Също и едно пате, дето в корема му има топка като за тенис (купихме й го от Гърция от един зоомагазин), ама тя много не му се кефи. Карамела също никога не си е носила играчките в тоалетната. Затова пък ги носи в паничките си с вода и храна. Вече Ви бях разказала за една от любимите й игри с жабата: захапва е и е топва в малкото езерце, след което е вади мокра и хуква нагоре, потапя е в 1-вата паница с гранули и разтърсва глава, сякаш души плячка. При това се разхвърчават гранули в периметър от 1 метър из стаята. Ако има мека храна е топва и там, за да е мазалото пълно. Но това никога не го прави с Лео :ba:

Много е готин Морис. Страхотни снимки. Трябваше обаче да го снимаш в или върху някой от онези красавци на паркинга зад Вас :ah:
Много ще му ходи един нов SLS кабриолет в модния бял цвят за фотосесията. Като Морис 007 щеше да е :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 18, 2011 11:33 am

mzi написа:А Юле скоро дали сте се теглили, че ми е интересно колко тежите вече :ah:

Еми, скоро не сме го теглили, по мои спомени, преди около месец, за последно беше 1.2 кг. Честно казано, нямам усещане като да е натежал повече. Никакво желание да яде повечко, че да стане като прословутия Бари :bu: Яде само колкото му е необходимо, никаква лакомия, нищо, което не му е в паничката...
k-extreme написа:жабата: захапва е и е топва в малкото езерце, след което е вади мокра и хуква нагоре, потапя е в 1-вата паница с гранули и разтърсва глава, сякаш души плячка. При това се разхвърчават гранули в периметър от 1 метър из стаята. Ако има мека храна е топва и там, за да е мазалото пълно.
smile322.gif
k-extreme написа:Трябваше обаче да го снимаш в или върху някой от онези красавци на паркинга зад Вас :ah:

Щеше да е готина фото-сесия, но колите са на наши клиенти, а те надали щяха да са във възторг от порешките косми из купето :ajaweki: А и каквото е шило неземно и как не го свърта този Морис 007, кой знае какви други поразии може да свърши :ah: Да не стане така, че ще трябва да плащам някой SLS за малкия "агент" :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Окт 19, 2011 8:47 am

Щеше да е готина фото-сесия, но колите са на наши клиенти, а те надали щяха да са във възторг от порешките косми из купето :ajaweki: А и каквото е шило неземно и как не го свърта този Морис 007, кой знае какви други поразии може да свърши :ah: Да не стане така, че ще трябва да плащам някой SLS за малкия "агент" :ad:

Тъкмо може така да го спазарите на безценица (ако вземе да го понапръска с мускус) и да си остане вечно Ваш :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Окт 19, 2011 10:58 am

:ajaweki: Да, аз за мускус давам мило и драго. Обаче Морис вече нещо се поспря с "парфюмите", не знам защо така...
Има и още нещо обаче - обратно на всички твърдения, че зимата ще изблденее козината, Морис пусна някакво тъмно оперение, което мога само да се моля да става по-тъмно и по-тъмно... Да, и разбира се, на пролет да не "облече" пак белия кожух.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Окт 20, 2011 10:05 am

В отговор на всички, даващи яйце на поровете си - Морис от два дни "мъчи" едно яйце и май до никъде няма да стигне този наш опит [mood_feelings_hurt.gif] Въпреки това, дали от пиленцето, дали от паучовете, дали от сезона, но козинката му стана като копринена - една лъскава, загладена :sunny: ... и потъмняваща с всеки изминал ден :ai: Ама доволно е така :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Окт 20, 2011 6:32 pm

То се разваля за 12 часа общо взето ако не е в хладилник, че и в хладилник като сварих за моя се развали доста бързо и потъмня жълтъка. Така че ако не го иска прясно най-добре да го махнеш. Че ако си го скрие някъде как ще смърдииии [smile3537.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 24, 2011 12:57 pm

Махнах го аз яйцето, с все гранулите. Друг път като сложа нова храна и нали смесвам с нещо познато, но този път нито гранулите помогнаха, нито любимите хапки с бирена мая [smile3537.gif] Явно яйце вече няма да даваме...
Пристигнаха ни и нашите порски покупки, та веднага пробвахме нокторезачката (досега ги режеше Докторът, а от скоро ние почнахме сами с човешка нокторезачка). Ама голямо въртене, голямо дърпане... намазах няколко капки олио на коремчето, което да ближе и така мина малко по-лесно. Хората на запад ползват Феретон, но май в България не се намира.
Как режете ноктите Вие, какви трикове използвате?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 24, 2011 1:08 pm

По същия начин- с малко зехтин на коремчето. Друг вариант е като е сънен и заспал още, не оказва особена съпротива докато не се събуди. Но при мъжките лапите са много по големи и ноктите доста по здрави и едри, вече съм убеден в това. Особено като видях лапите на Блъди - той е първия друг мъжки пор който виждам, има много големи лапи и нокти като на язовец направо. Та на мъжете се режат по-трудно защото са много по дебели и яки според мен, с човешка не бих пробвал, но с котешки е добре, но трябва внимателно да прецениш къде е живака и с едно бързо и рязко движение да го отсечеш, инак ги боли повече според мен и все пак се усеща, въпреки че не е върху живеца или нерв. Най-лесно е ако друг го държи, виж за ушите и аз сам не се оправям ако не го държи някой. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 24, 2011 1:18 pm

Ние едно известно време се опитвахме да режем докато е сънен още, но Морис много бързо се разсънва. Успявахме по максимум една лапа на събуждане, което не си е голяма оферта. А и ми се иска да открием начин да не го държим 4 ръце, а сам човек да може да се оправя с всичко. Но предполагам, че още малко ще порасне и ще стане по-спокоен :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 24, 2011 3:24 pm

При нас - Ади държи пора, ей така в право състояние висящ (както обича да го разнася), а аз режа - за няколко минути сме готови и с четирите лапки :ay:
Сега като ни пристигне Феретона ще го пробваме това с коремчето, макар Карамела да не я впечатляват много-много такива благини или поне не са гаранция за мирното й застояване :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 25, 2011 8:44 am

k-extreme , Звучи като Карамелка да е най-спокойният и невъзмутим пор :ag: а я знаем каква е хала. Но явно в ръцете на дете се успокоява :ax:
Вчера като пуснахме Мърморис да потърчи из къщата, след някое време, какво го прихвана, се изпишка в един ъгъл. Беше сериозно порицан, наказан, нищо не му се размина. А аз след като измих напръсках в ъгъла с един готин ароматизатор за стая. Малкия миризливко като излезе от заточението - право там и като надуши ароматизатора само там се въртя, отърква и такова кудкудякане падна :ajatki: сигурно цяла минута подскачаше и кудкудякаше... Само не съм убедена дали миризмата му харесваше или се възмущаваше, че съм му парфюмирала неговия "парфюм" :ah: Ама да си имаме уважението, за тия неща си има специални места :ag:
Мисълта ми беше, ако ще бърбори от парфюмите, да вземем да го понапръскаме и него, какво ще кажеш, k-extreme :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Окт 25, 2011 11:12 am

Хахаха, много гот :ajaweki:
Щом се е отърквал значи му е харесало - виждаш ли?! И той иска парфюм :ah: Веднага да му поръчате :aa:
Карамела си е хала верно, но в ръцете на Ади е кротка и добра - не мога да си го обясня и аз...
Питай и Еми ще ти каже (Жана на Лу и Стоян на Майк също) - когато някой от тях хващаше Карамела тя се мяташе като риба на сухо и се опитваше да ги хапе и дращи, в момента в който Ади е вземе, увисва като мръсен чорап в ръцете й :ag:

Офтопик:
Юле, мисля, че обръщението помежду ни с ник-нейм отдавна го прескочихме, нали вече се познаваме доста добре :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Вто Окт 25, 2011 2:20 pm

Офтопик:
Да, и аз се учудих на тия обръщения, все пак даже и аз одавна не съм господин Пиксел. :ajaweki:

По същия начин и Блъди се отъркваше в чантата на Ромпи. Явно им е териториално поведение. Иначе и аз така пръскам с ароматизатор където някой ходи, след като го измия хубаво с веро или течен сапун. Има и едни специални за клетки почистващи препарати и мисля да си купа такова.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 25, 2011 2:32 pm

Офтопик:
Ами аз така от време на време :ah:

Ами щом толкова горещо застъпвате парфюмирането, ще имам предвид мненията Ви :ax: Да си призная, въпреки че "заличих" на Морис маркировката, той май се кефеше... ама не съм сигурна дали него бих го напръскала с нещо изкуствено hsuh
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Нямам търпение

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 03, 2011 4:06 pm

Нямам, просто нямам повече търпение да дойдат почивните дни и да ги прекарам изцяло и всеотдайно с малкото хайванче :ajatki: Грехота си е човек по цял ден да бачка, а милата животинка да спи от скука, а когато се съберем вечер, единият гори от нетърпение да играе, другият гори от нетърпения да захърка :ah:
Просто не може да си представи какво го чака малкия дзвер :bg:
Рецепта за порчета
Препоръчва се :ay:: гушкане [9541.gif] , мачкане, мачкане, игра [93.gif] , мачкане, мачкане, гушкане [9541.gif] и голяма доза търпение :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Чет Ное 03, 2011 4:46 pm

Наистина след работа сме изморени, но животинката си чака играта - за това обичам почивните дни :sunny:

Добра рецепта :ajaweki:

Офтопик:
Морис много си прилича с Мика, и на нея и потъмня козината hsuh и не обича яйца :ajaweki: (варени, сурови).
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 03, 2011 5:29 pm

Е-ех, май може и на Морис да му намерим гадже :ah: А относно терапията на пора с цел подобряване неговата гушкателност - тъкмо ще са свикнали на еднакво мачкотене, ще е мил кавалер, а не варварин :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Чет Ное 03, 2011 10:31 pm

На мъжките порчета им се води слава на гушкащи [kiss14.gif] и си мисля, че бързо ще свикне на мачкотене :ajaweki:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 9:46 am

Ами ние уж го пробваме от доста време по рецептата за порчета :ad: но той явно е още много млад и буен :ajaweki: Е, поддава се полека, де :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Ное 04, 2011 11:06 am

Ще се получи скоро време, Юли... :ba:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 11:19 am

Мдам :sunny: постоянство си трябва и наградки!
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 2:25 pm

Есенна разходка в гора край Русе :ab:
morris - cropped - 1.jpg

morris - cropped - 2.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 2:26 pm

morris - cropped - 3-1.jpg

morris - cropped - 4.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 07, 2011 2:31 pm

Ооо колко голям и порест е станаал! :ag: Пухчо и той! Как се дърпа на едната снимка на повода като куче..
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 07, 2011 2:47 pm

brbrbrb.gif Такъв си е той - порест на моменти :ajaweki: на моменти пък е точно като куче, да - невинаги е на едно мнение със стопаните си относно правилното придвижване в гора - в храстите, в шубраците, ниско до земята - пада дърпане на моменти.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот tinna94 » Пон Ное 07, 2011 8:24 pm

Супер сладък е !Ако ви се идва заповядайте в София да се видиме !
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 07, 2011 8:38 pm

Юли, страхотен е :ay:
Много се е променил.... :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Ное 08, 2011 9:30 am

Ейй Морис много пораснал и козинката му е потъмняла, голям, пухест сладур е станал :ajatki: А в муцунката все още е запазил бебешкото :ah: :ba:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 9:58 am

tinna94 написа:Ако ви се идва заповядайте в София да се видиме !

Сърдечно благодаря за поканата :ax: Най-вероятно като идваме за кастрацията (която още не сме решили кога ще е), ще разтръбя, че да се съберем всички да се видим :sunny:
Благодаря на всички за милите думи :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 10:00 am

Бях обещала на Лили да измеря колко е дълга козината на Морис - между 4 и 5 см. е. Споделете колко е на Вашите "миризливки" :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 10:10 am

Ох, забравих да похваля малкия умничък :ah: Тези дни решихме пак да пробваме с триъгълната тоалетна на Ферпласт (не че съм се надявала на чудо :bu: ). Всичко както си му е редът - дървени гранулки, здраво закопчаване, за да не става обект на игра... Влизам на следващата сутрин и какво заварвам: Морис изкопал повечето гранули от тоалетната и... ги струпал на купчинка в съседния до тоалетната ъгъл и там си ги ползвал. ЯВНО няма да я бъде мойта, но пък и той показа добро възпитание :ajatki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Вто Ное 08, 2011 10:30 am

OAKFINGERS написа:Сърдечно благодаря за поканата :ax: Най-вероятно като идваме за кастрацията (която още не сме решили кога ще е), ще разтръбя, че да се съберем всички да се видим :sunny:
Благодаря на всички за милите думи :ab:

Юле няма ли да минете и през Пловдив???? [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 1:11 pm

Хех, всичко с времето си :ab: Само да тръгнем веднъж, пък то с всички ще се видим... рано или късно :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Ное 08, 2011 1:38 pm

И вие ли към София сте се запътили на кастрация? :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 2:18 pm

Май там ще бъде, всички много хвалят Антови.
Офтопик:
Първоначално мислехме да е в пловдивската клиника "Новет", но за там не чух много топли думи - извършване на манипулации без знанието и съгласието на собственика, което, разбира се трябва да бъде заплатено и това в съчетание с не особено мило отношение към клиентите tongue

Само остава да го измислим - един ден да имаме за порска среща, един ден за операциите и май чак на третия ден ще се пътува наобратно (доколкото знам изписват пациентите на следващия ден) - дано да работят и през почивните дни :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Ное 08, 2011 2:58 pm

Офтопик:
Работят само в събота,но задължително трябва да се обадите предварително,защото пък и честичко са по чужбина.Добри са Юле,аз ги познавам много години вече,чудесни хирурзи са и не само.Краси ще ти каже. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 08, 2011 4:03 pm

Мери, благодаря за инфото :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Ное 08, 2011 6:43 pm

Как в "Новет"?!? Това за първи път го чувам... Аз си мислех, че в Русе при Вашия доктор ще е правите (така поне помня от разговорите ни в темите...). В Новет в никакъв случай: не е по-евтино, а е със съмнителен изход, да не говорим за недоразуменията и отношението...
Аз ако беше много хубаво при тях, Юле, нямаше да навъртам 150кмх2 всеки път до София и обратно.... :ah:
Определено Антови е най-добрия избор за тези животинки :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 09, 2011 9:25 am

k-extreme написа:В Новет в никакъв случай: не е по-евтино, а е със съмнителен изход, да не говорим за недоразуменията и отношението...

Именно заради това няма да е там, а при Антови :ab: Репутацията им е блестяща (едно лошо мнение не съм чула), а и имат голям опит и с двете операции при порчетата :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Ное 09, 2011 9:29 am

Още същия ден можеш да си вземеш животинката след операцията - така ми казаха Антови. Ако ти решиш и желаеш изрично може да е оставиш да нощува при тях, но така или иначе интервенцията при мъжките е много по-атравматична и лека и това не е необходимо.... Един единствен мъжки пор в историята (поне, което на мен ми е известно) си е нанесал сам щети и се е наложило да стои 1 седмица при Антови, а именно - Зиго на Радо :ajaweki: Ама той си е доста луд по принцип, така че... Той си е бръкнал в раната веднага след като е излезнал от упойка, скъсал е конци и е направил.... мазало всичко в кабинета, изпохапал е докторите и изобщо както каза Радо "кървава баня"... :ai:
Едва ли Морис ще постъпи така.... :ax:
Офтопик:
В Пловдив в Провет - да, но в Новет - не, след всичко което съм чула, а и лично преживяла с други "пациенти". Просто бях решила, че твърдо си за вашия си вет в Русе, даже май бяхте говорили първо едната операция, после другата, затова така съм се заблудила и се изненадах... :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Ное 09, 2011 9:37 am

Офтопик:
Зиго стоя май една седмица при доктора в тях,за да бъде под контрол и наблюдение,но той е прецедент.Жалко,че Радо не пише повече тук.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот mzi » Сря Ное 09, 2011 10:08 am

OAKFINGERS написа:Бях обещала на Лили да измеря колко е дълга козината на Морис - между 4 и 5 см. е. Споделете колко е на Вашите "миризливки" :ajaweki:

И аз сега измерих на Съня козинатана на гърба с ролетка :ajaweki: има косъмчета, които са над 5см :bp:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 09, 2011 10:24 am

k-extreme написа:бяхте говорили първо едната операция, после другата

Краси, няма да го направим така, защото няма смисъл да се подлага животинката два пъти да се "отваря".
Със Зиг не мога да сравня, идея си нямам как би се държал Морис. Обикновено като го заведа при Доктора и става един мил и кротък, чак неузнаваем :ab:
mzi написа:И аз сега измерих на Съня козинатана на гърба с ролетка :ajaweki: има косъмчета, които са над 5см :bp:

Хайде сега, моля, Съня е голяма пореса вече, позволено й е да има по-дългокосместо палто, но догодина по това време да не стане, че тя ще е с 5 сантиметровото, а Морис ще е с 10 :ag: Ние усилено го подхранваме с всякакви глезотии за великолепна козина, маски с връхчета от коприва, шампоан за обем, едно-друго :ap:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Сря Ное 09, 2011 10:52 am

OAKFINGERS написа:Бях обещала на Лили да измеря колко е дълга козината на Морис - между 4 и 5 см. е. Споделете колко е на Вашите "миризливки" :ajaweki:

И на Мика е толкова 4.5 см :ajaweki: - Дълго космести порчета :ba:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 09, 2011 11:15 am

Идея си нямам колко трябва да е, но не бих отказала още един-два сантиметра отгоре (не че аз ще ги нося де, ама ще е по-ангорско :ah: ).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Ное 09, 2011 11:19 am

..До пролетта, когато си хвърлят палтата и потъмнеят пак... :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Ное 09, 2011 11:59 am

meri написа:Зиго стоя май една седмица при доктора в тях,за да бъде под контрол и наблюдение,но той е прецедент.Жалко,че Радо не пише повече тук.

Даааа, точно това съм писала и аз. Радо не пише тук, но другаде може да бъде намерен и му благодаря за вниманието, понеже от него получих много ценни съвети и напътствия :ax:
OAKFINGERS написа: Краси, няма да го направим така, защото няма смисъл да се подлага животинката два пъти да се "отваря".

И аз винаги съм твърдяла, че е най-добре да се направят двете операций наведнъж, та даже и чипа да се постави тогава (ако стопанинът желае това).
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Сря Ное 09, 2011 12:16 pm

k-extreme написа:И аз винаги съм твърдяла, че е най-добре да се направят двете операций наведнъж, та даже и чипа да се постави тогава (ако стопанинът желае това).

И аз мисля като Краси. Но за тези които нямат възможност заедно с операцията да поставят чипа, е хубаво рано или късно да го сложат :ay: - това е подкожна интервенция. При евентуално излизане в чужбина е нужен този чип.
Офтопик:
Мисля, че е въпрос на време да стане и задължително чипирането на всички животни
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 09, 2011 12:20 pm

Ами доколкото знам вече е задължително за кучетата. А ние със сигурност и чип ще сложим, така и така ще е под упойка.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Сря Ное 09, 2011 12:27 pm

OAKFINGERS написа:Ами доколкото знам вече е задължително за кучетата. А ние със сигурност и чип ще сложим, така и така ще е под упойка.

:ay:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 11, 2011 12:21 pm

Хаха, нашият пор май започва все повече и повече да спи за сметка на игрите, и то спи като пор :ajaweki: От известно време насам все по-трудно може човек да го събуди, за да стане и да потича и да поиграе. Само се назландисва по три часа докато се събуди, после още пет часа се влачи по корем като сънена лисица :ajaweki:
Снощи, обаче разби публиката :bi: Обикновено не можеш да го прибереш. Снощи го събуждаме да потича, бъркаш му в хамака, там едно топличко, а той само мрънка и сумти и не ще да става, ама не ще, наистина :ai: След многократни покани за игра, Морис, заспалият мустак най-накрая се излюпи :sunny: Тича, тича малко и сам се прибра пак да си поспи. Ама малко е сигурно половин час :ai: Поспа си доволно час-два, пак се излюпи, потича още половин час и захърка в прането :ag: Е, това не го бях очаквала, чес'но icon_esek
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пет Ное 11, 2011 12:50 pm

ахаххаха Юле разби ме от смях :ajaweki: Според мен вече и Морис влиза в графата на порасналите, мързеливи, тромави мъжки порове :ag: А на вас как повече ви кефише когато не можихте да го кротните или сега когато не можете да го събудите :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пет Ное 11, 2011 1:13 pm

OAKFINGERS написа:Хаха, нашият пор май започва все повече и повече да спи за сметка на игрите, и то спи като пор :ajaweki: От известно време насам все по-трудно може човек да го събуди, за да стане и да потича и да поиграе.
Снощи го събуждаме да потича, бъркаш му в хамака, там едно топличко, а той само мрънка и сумти и не ще да става, ама не ще, наистина :ai:

:ajaweki: и ние сме така от както стана по-стъденко - мрънкаме, спим и избягваме игрите(за какво да хабим енергия) :ag:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот Pixell » Пет Ное 11, 2011 2:20 pm

Да, явно зимата всичките са по -летаргични и мързеливи, мен тва ме устройва перфектно, макар че вчера играхме на дебнене от хралупата с един възглавници доста време. После почна да се катери пак да спи в мене, умира си някой да го гали и роши. :ag: Представям си го и Морис, моя същия се влачи по корем докато се събуди, много е смешно това. А че не сте го събудили - същия случай и аз имах в кошарката се беше заврял и около 5 мин. я бутам, клата я, не.. накрая бъркам да го извада ама той така се свил че няма излизане и не мога да му намеря муцуната въобще, дори накрая я наклоних надолу че да се изтърси през дупката, но пак не изпадна трудна работа е да събудиш пор... :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 11, 2011 2:42 pm

Pixell написа:дори накрая я наклоних надолу че да се изтърси през дупката, но пак не изпадна
smile322.gif Ей, Пиксел, да не съм ти пор, да поспя няма да ме оставиш :ajaweki:
mzi написа:А на вас как повече ви кефише когато не можихте да го кротните или сега когато не можете да го събудите
Еми, и аз като Ники, хич не възразявам да е поспалив пор. Че от половин година не съм правила нищо различно от занимания с пора, не бих отказала един свободен следобед :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Ное 11, 2011 3:14 pm

Аз обичам да прекарвам свободното си време с пор. Особено ако това е моя пор! :ag: Един следобед дори да ида някъде, бих си го взел и него, той винаги като излизам иска да идва с мен, незнам вашите дали имат желание, даже като се обличам и той вече се качва на шкафа и събаря преносната си чанта и влиза вътре и иска да го водя и него, толкова е сладко това, после 5 мин му обеснявам че не може да дойде на работа с мен и му давам крекерче да не е тъжен. Като деца са точно! :ajatki:
Имах предвид че ме устройва защото предпочитам да го гала и чешам, а не да играеме и скачаме толкова.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 11, 2011 3:56 pm

Pixell написа:Аз обичам да прекарвам свободното си време с пор.

Първо, аз не мрънкам, че ми е в тежест. Аз прекарвам цялото си свободно време в игра с него.
Pixell написа: Имах предвид че ме устройва защото предпочитам да го гала и чешам, а не да играеме и скачаме толкова.

Друго, аз предпочитам да играя и скачам с него, защото е такъв тип животно и такива са неговите индивидуални потребности. Но не го разнасям навсякъде с мен, защото няма да мога да си свърша работата с него. Мачкам го и го чеша докато се пробужда, в друго време не му е любимо.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Ное 11, 2011 6:17 pm

Хаха, Юле и ние сме така - дето Карамела има енергия винаги в излишък, сега и тя заприлича най-сетне на пор :ay:
Мен също ме устройва "новото й АЗ", поне не се чуствам гузна, че не й отделям толкова време (понеже напоследък ми е доста кът)... Нея обаче като е пуснем към 17-18ч, когато се приберем играе докато не стане време да приспивам малката (тогава е слагам в клетката, която съм почистила, оправила и заредила с поне 2 вида вкусна храна). Тогава и тя веднага ляга и заспива. Иначе и аз в начолото имах случай като Ники дето бях наклонила къщичката-хралупа за да я изтърся отвътре и видя дали е жива и защо не се показва след толкова викане, тропане и прочие изкушаващи шумове.... :ai:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот mzi » Пет Ное 11, 2011 10:43 pm

хаха внимавайте хора някой да не си хвърли пора в боклука :ajaweki:
Да си изкажа и аз моето мнение, според мен порчетат не се влияят от сезона (зимата да спят повече-да са по малко активни,а лятото по-малко спане с повече игра). Аз мисля, че просто те свикват с мястото, къщата или апартамента, дори и с хората които виждат всеки ден. Значи аз съм забелязала, че Сънито когато я пусна сутринта и ако я занимавам издържа повече докато й се преспи или ако има някой нов човек също няма да отиде да си легне и така играе около 2, 3 часа след което ляга, спи за около 2 часа, след това пак става и в зависимост от това което споменах горе ако никой не й обръща внимание и няма нещо ново да види и да си поиграе тя ще си легне по-барзо. Друг пример бих дала ако пора ви седи два дена затворен в клетката, познайте какво ще стане когато само усети, че някой виси над него, пък да не говорим когато го пуснете в стаята, 100% ще играе по-дълго време. Също така ако го заведете някъде на гости, в друг апартамент, бая време ще му отнеме докато го разучи. В заключение мога да кажа, че просто порчетата са свикнали с вас както и с домовете си, и не мисля, че има разлика дали е лято или зимата, а има много други причини. Даже ако трябва да съдим по сезоните може би зимата трябва да им е по-активния сезон, отколкото в жегите аз на много пъти през лятото съм виждъла Съня как се е разпльокала като риба на сухо и си е оплезила езика,защото диша едва едва, камо ли да играе и дивее, примерно и умира от жега.
Бая написах , дано сте ме разбрали какво искам да кажа и извинявай Юле, че ти оспамих толкова темата :ah:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пет Ное 11, 2011 11:48 pm

mzi написа: Друг пример бих дала ако пора ви седи два дена затворен в клетката, познайте какво ще стане когато само усети, че някой виси над него, пък да не говорим когато го пуснете в стаята, 100% ще играе по-дълго време.

:ajaweki: Нашата маймуна от август не е заключвана в клетката си и в повечето моменти тя виси над нас :ag: .
Според мене "жаждата за сън" е и от това, че се стъмва по-рано :ab:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 10:17 am

mzi написа:извинявай Юле, че ти оспамих толкова темата
:ab: Темата е точно за това, да давате съвети и мнения :ay:
k-extreme написа:Нея обаче като е пуснем към 17-18ч, когато се приберем играе докато не стане време да приспивам малката (тогава е слагам в клетката, която съм почистила, оправила и заредила

Ние също го пускаме като се приберем от работа, само че с малко прекъсване за вечеря, че почва да ни се качва по масата и да събаря всичко, да завлачва покривката... :bu: (слон в стъкларски магазин!) Та след вечеря отново е навън и тича докато стане време ние да си лягаме :ab:
mzi написа:...Аз мисля, че просто те свикват с мястото... ако никой не й обръща внимание и няма нещо ново да види и да си поиграе тя ще си легне по-барзо. Друг пример бих дала ако пора ви седи два дена затворен в клетката, познайте какво ще стане когато само усети, че някой виси над него, пък да не говорим когато го пуснете в стаята, 100% ще играе по-дълго време...

Напълно съгласна :ay:
lio_85 написа: :ajaweki: Нашата маймуна от август не е заключвана в клетката си и в повечето моменти тя виси над нас :ag: .

Искам и нашата маймуна така да може :ah: Да ви го пратим на обмяна на опит?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 10:43 am

Морис пи мляко [a014.gif] Морис повече няма да пие мляко [ideauu.gif]
Ами всички си правят всевъзможни експерименти с поровете и техните стомаси, реших и аз да пробвам :ah:
Наливам му прясно мляко в купичката, Морис отначало не го иска - подуши го, натопи мустаците и си тръгна по задачи (навиране под килима). Оставям му купичката на обичайното място и след малко се чува едно доволно пошляпване с език :ajatki:
... 2 часа по-късно: Не искате да знаете какво се чува [a014.gif] И сега това кой ще го чисти hsuh
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 12:07 pm

И сега е момента да кажа... Казах ли ти! :ag: То хората ги прокарва, представи си поресто създание... нормално...като моя като преяде с диня един път и после си изкара динята в състоянието както я е погълнал общо взето... поне беше навън тогава. :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Пон Ное 14, 2011 12:34 pm

OAKFINGERS написа:Искам и нашата маймуна така да може :ah: Да ви го пратим на обмяна на опит?

Пращай :ajaweki:, по кориера ще го върнем :ajaweki:

OAKFINGERS написа:Морис пи мляко [a014.gif] Морис повече няма да пие мляко [ideauu.gif]
... 2 часа по-късно: Не искате да знаете какво се чува [a014.gif] И сега това кой ще го чисти hsuh

Млякото има такова действие и при хората :ag: .
Офтопик:
На Мика като и сменя храната следва [a014.gif] и си представям ако й дам мляко :ah:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 3:14 pm

Pixell написа:И сега е момента да кажа... Казах ли ти! :ag:

Е, каза ми :ax: Аз, между другото, бях убедена, че така ще стане, но въпреки това реших да опитам :ah:
Офтопик:
Pixell написа:То хората ги прокарва, представи си поресто създание... нормално

lio_85 написа:Млякото има такова действие и при хората :ag: .

Определено за пръв път чувам млякото да действа така на хората :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Ное 14, 2011 3:20 pm

:ai: Айде бе!! Не си ли опитвала никога прясно мляко с банан и мед? Или прясно мляко с нектар от кайсия или праскова? (с мед) :ai: Ако не - опитай мляко с круша и синя слива, комбинацията е ... бомбастична, но в никакъв случай не го прилагай на горкия пор такива неща, защото ще е катастрофално. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

ПредишнаСледваща

Назад към Порчета