Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Морис

Re: Морис

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 3:27 pm

smile322.gif Ами пила съм мляко под всякакви форми (аз обожавам млякото), но единственото, което се доближава до "комбинацията е ... бомбастична" е мляко с бира :az: (Деца, не пробвайте това у вас!!! :ah:)
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пон Ное 14, 2011 3:37 pm

Ехехе, Ники то в тази комбинация няма как да не се.............. [a014.gif]
Карамела не се разтройва от прясното мляко, то аз не й давам често и много ама все пак ако беше нещо драстично и аз нямаше да повторя... :ajaweki:
Юле, имам друга готина рецепта за лятно питие: мляко с мента :az: :ay:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 14, 2011 3:44 pm

Засега мисля да си остана само на топло млекце с мед и сама да си го пия [smile021.gif]
Офтопик:
Ами аз мента не пия, но комбинацията е вкусна :ah: А това с бирата и млякото... не съм ги смесвала, просто ги изпих едно след друго, ама кой да му хрумне, че ще бъде "уау" :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 17, 2011 10:37 am

Пороведи и поролози, кажете, Вашите порове хълцат ли? Морис от едно известно време (може би от два-три месеца), взе да хълца, най-вече като го пуснем да тича. С времето зачести, почти при всяко излизане от клетката. Само се появява и само си минава. Малко се притеснявах, но се оказа, че е нещо нормално. Имате ли такива случаи, правите ли нещо конкретно?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Ное 17, 2011 10:49 am

Нормално всички бозайници хълцат понякога.... :ah:
Карамела също хълца, но не съм забелязала някаква закономерност или циклична повтаряемост в строго определено време...
Мисля, че нямаш повод за притеснение, Юле :ax:
Предполагам, че можеш да му предложиш да пие вода или да го уплашиш, или пък да го уплашиш докато пие вода :ajaweki: Иначе аз нищо не правя, понеже не се фиксирам в това, когато се е случвало... и така то си минава :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Чет Ное 17, 2011 12:01 pm

И Мика хълца. Както каза Краси
k-extreme написа:не съм забелязала някаква закономерност или циклична повтаряемост в строго определено време...
:ab:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 17, 2011 12:20 pm

Аз не се притеснявам, просто се чудех дали и на другите се случва :ab:
k-extreme написа:можеш да му предложиш да пие вода

Това ще го пробвам следващия път като се случи :ax:
k-extreme написа:или да го уплашиш

Това няма да го пробвам, не и на закрито :ajaweki: (ти го пробвай tongue :ajaweki: )
k-extreme написа:или пък да го уплашиш докато пие вода

А това за нищо на звета. "Като пие човек вода - и змията не го закача" :ax:
В крайна сметка щом и Лили, и Краси съобщават за такива случаи, значи наистина няма място за безпокойство :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Ное 17, 2011 5:53 pm

OAKFINGERS написа:Това няма да го пробвам, не и на закрито (ти го пробвай )

Хахаха, Юле аз и да го пробвам - ефект няма да има.... :ah: казвала съм ти какъв "тепигьоз" е Карамела :ajaweki:
Тя до сега не се е плашила от нещо до степен да "пръсне" или пък да се скрие за повече от 1-2 секунди, така че това не е "нашия метод" :ag:
За другото се шегувах, разбира се :ax:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Ное 17, 2011 7:03 pm

И аз така смятам. Нека си хълца, моя понякога даже кашля, случва се и да киха!!! И аз хълцам, кихам и кашлям. Даже понякога се оригаме, но няма значение! :ag: Аз се извинявам, той само ме гледа извинително... :ajaweki:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 18, 2011 2:47 pm

k-extreme написа:казвала съм ти какъв "тепигьоз" е Карамела :ajaweki:

С тая дума ми спря тока от смях [smile270.gif]
Pixell написа:моя понякога даже кашля, случва се и да киха

Морис също киха, но много, много рядко. А кашля основно когато се храни, защото разтрошава гранулите и явно вдишва малките частици и тогава голямо давене пада... ама той много лакомо хрупти :ajaweki: Пийва малко водичка и му минава. Докато пие, падне му залакът във водата... и става голяма каша. После пък не ще да я пие тая "мръсна"... ама не мога по цял ден да седя и да го чакам да му я сменя, някой трябва пари за гранули да изкарва :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пет Ное 18, 2011 3:43 pm

Хахаха страшни сте :ag: Иначе и Съня хълца супер често :ajaweki: В повечето случаи като се стресне и започва. Например когато й се скарам и тръгна да и лепя шамарите и тя милата ми се разхълца хаха Или пък когато скоче кофти и падне пак се е случвало да хълца. А бе общо взето много често хаха
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 22, 2011 12:09 pm

Морис в неделя беше на разходка в парка - малко студено, малко мрачно, но за сметка на това голямата розова носна гъба се беше въоръжила с огромно количество любопитство :ajaweki:

И колко хубава камуфлажна козина :ad:
SS856367.JPG

Демонстрация на опашка тип "шомпол" за стряскане на вражеската немска овчарка :ajaweki: :
SS856374.JPG

Отъркване в листата, в случай, че някоя млада пореса премине от там (уви, само тлъстият котарак беше в обозримия периметър):
SS856376.JPG
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 22, 2011 12:18 pm

Сега, искам да обясня на всички, които отглеждат порове: вашите порове може и да копаят отлично, но това е защото са къртици. Нашият пор пък не може да копае, за сметка на това отлично и с видимо желание се изявява като катерица tongue Не успях да снимам първите няколко покатервания, но на снимката ръката е посочила най-доброто постижение, което е на метър от земята :ay:
SS856378.JPG

SS856382.JPG

"Нахилената ряпа прибира намръзналия пор" :ap:
SS856383.JPG
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Вто Ное 22, 2011 12:53 pm

Много е сладък
OAKFINGERS написа:вашите порове може и да копаят отлично, но това е защото са къртици. Нашият пор ... се изявява като катерица
:ajaweki:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот k-extreme » Вто Ное 22, 2011 1:15 pm

Юле, страхотни сте!!!!
Морис е станал :ai: много пухкав и грамаден - истински мъжкар!!!!
Браво за дървото, пробвай да му дадеш лешници следващия път и да си заснемете своя версия на "Ice age" :ajaweki: :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 22, 2011 3:59 pm

Благодаря за комплиментите :sunny:
k-extreme написа:пробвай да му дадеш лешници следващия път и да си заснемете своя версия на "Ice age"
[smile026.gif] Абе отявлено проявява той интерес към ядките, само да има кой да му ги обели. Но ако по-скоро му пораснат още зъбките като на яката катерица от Ice Age, ще може и сам да си играе на лешникотрошачка :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Вто Ное 22, 2011 5:54 pm

Да, браво на вас супер сте :ay:
Много хубаво се катери, сигурно му оставяте по добър маникюр ... :ajatki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 23, 2011 2:09 pm

Ами, Ники, той маникюрът всеки път различно се получава :ah: Полседният път и аз се престраших да се пробвам като маникюрист/педикюрист, та като за първи път не посмях да го скъсявам много, че да не стане някой фал. Иначе сме купили прахче за ранички (стипца май му викат). Още не се е налагало да го ползваме, но това е сигурно, щото сме много добри в тая работа brbrbrb.gif
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Дек 07, 2011 9:43 am

Морис-Порис прояде малцова паста :ab: Явно нещо се беше объркал, но сигурно е прочел коментарите по другите теми, че става за ядене и се е престрашил :ajaweki: Както не искаше да я доближи, изведнъж й се нахвърли с настървение :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Дек 07, 2011 10:08 am

Ехааа, браво на Вас :bi:
Добър апетит и все така смело с новите вкусове :az:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Дек 07, 2011 10:22 am

Ами смело си е, даже безотговорно понякога :ap: Снощи успя да се докопа до майонезата на масата - оказа се нещо нееевероятно вкусно и после имахме пор с майонезени мустаци [smile026.gif] Празът, който вървеше на тънички лентички към майонезата няма да го споменавам, то се знае кой е първенец там :ag: .
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Дек 08, 2011 3:57 pm

Хахаха, знае той - иска да натрупа някое и друго килце за през зимата, затова е посегнал на майонезата :ajaweki:
А за празът - нямам думи просто, как може да го кефи.... :ai:
Карамела похапва мандаринки както вече писах в нашата тема, ама все пак не е чак толкова ЕКЗОТИЧНО ми се струва колкото един праз-лук.... :ag:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Дек 08, 2011 4:36 pm

И аз това се питам, що за страсти са това :ah: Сестра му ходи под розите, обича гримове и да похапва мандарини, а той, вагабонтинът, лук, чесън и миризливки похапва щом свари :ai: Коя пореса ще го хареса такъв [smile3537.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Дек 08, 2011 4:58 pm

О те поресите харесват по миризмата - демек колкото е по смрадлив мъжкаря е по мъжкар! То за какво го харесват толкова Ромпикстън! :ag: Ама ще дойде и неговия момент на изненада да се събуди без топки и зъби... :ax: После вече няма да го харесват никак мадамите, нито пък ще може да спуква от бой кандидатите за алфа ама поне у нас ще стане по приветливо и собственика му няма да смърди и да странат от него по рейсове и трамваи. [smile3537.gif]
А вий къжете кога ще дойдете да се оперирате, че да се подготвим за среща тука... аз съм голям мераклия да ги видя заедно Мърморис и Ромпикстън кой е по-по-най.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Дек 23, 2011 12:48 pm

Искам да споделя с Вас нещо :ab: Само че не знам дали няма да ме помислите за малко ку-ку :ah:
Всички знаем, че поровете са много умни животни, но снощи видях нещо, което не съм виждала да прави нито едно куче, камо ли котка.
Обичайното вечерно лудо надбягване, дивеене, подскачане, навиране на всякакви места... Позната картинка :ab: В един момент Морис успява да достигне до куфарчето с инструменти, което, явно не много успешно, сме скатали от него. След известно дърпане и настоятелно бутане, куфарчето пада. Това просто промени цялостно изражението на муцуната и очите - веселата муцунка се дръпна и придоби сериозно-обезпокоен вид. Явно е разбрал, че това, което е направил не е редно и се обезпокои. Слиза при куфарчето, захапва го за дръжката и се опитва в продължение на няколко минути да го издърпа нагоре, където си беше :bu: Безуспешно... В момента, в който врата се отвори и влезна стопанинът му, той забрави за важната задача да прикрие следите от белята и пак подивя :ag:
Аз реших да не се намесвам, само го наблюдавах (все пак той определено не искаше да се разбира какво е направил). Не знам дали няма да си помислите, че съм малко смахната и, че си мисля, че точно моят пор е най-невероятният - напротив. Но това беше съвсем реално, поне през погледа на човек... а дали и той така ги е имал пред вид нещата можем само да гадаем :ab: Това е, че думите невинаги могат да предадат цялостната картина, но поне добивате представа :ax:
Случвало ли Ви се е нещо подобно?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Пет Дек 23, 2011 3:33 pm

Ехеее, браво - имате си пор интелектуалец и очевидно, притежаващ съвест... :ajatki:
Карамела постоянно й се случват подобни неща, но след бутането на всичко, което може да бъде бутнато, тя се опитва да го захапе и замъкне накъдето й е кеф (не и да го подреди). Никога обаче не е била притеснена или виновна, а даже напротив :bu:
Явно Морис е с по-тънка душевност.... :ah:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Дек 23, 2011 3:50 pm

Поровете са интелигентни същества,и ето Морис го доказва.
Може да му вземеш някакви занимателни играчки за интелектуалци,такива като кучешките,да се занимава щом е такъв умник.Не знам има ли такива,но може да провериш.
Може да го научиш на азбуката. :ajaweki: :ab: :ag:
Весели празници Юле. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Пет Дек 23, 2011 4:08 pm

Аз само не разбрах, като влизаш след тази случка, откъде си наблюдавала какво се случва или е имало някой в стаята, станал свидетел на това? :ab:
Иначе браво на Порис, доказателство че мъжките са също толкова умни, а според мен и не отстъпват по нищо пред женските, както според някой легенди. Просто са по-мързеливи. tongue
Моя ако бутне нещо винаги скача отгоре му или ако е чанта,торба,плик и тн се опитва да го отвори и да види всичко което е вътре, да прецени кое би било интересно за него и да си го открадне. Безотказно намира всякакъв вид десерти, шоколадови блокчета, сапуни, шампоани и порски храни, както и барбекю. Дори да са много добре опаковани, неразопаковани или в кутии. За мен е загадка как може един плътно опакован Сникърс примерно да мирише, за да го усети и открадне. :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот misi2011 » Вто Дек 27, 2011 11:17 am

Pixell написа:Аз само не разбрах, като влизаш след тази случка, откъде си наблюдавала какво се случва или е имало някой в стаята, станал свидетел на това? :ab:

Да, аз също не разбрах откъде е наблюдавала Юлия ... Но ако съдя по думите й, явно Морис притежава нещото, за което само мога да си мечтая Миси да има - СЪВЕСТ !! Ако изявиш интерес, може би ще успееш да го научиш на някои номера ... :ay:
Ferrets ...
Аватар
misi2011
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Дек 29, 2011 10:55 am

Pixell написа:Аз само не разбрах, като влизаш след тази случка, откъде си наблюдавала какво се случва или е имало някой в стаята, станал свидетел на това? :ab:

Аз бях в другия край на стаята и си седях съвсем тихо и неподвижно и го наблюдавах без да се включвам и да му помагам. Исках да видя докъде ще стигне и дали ще се справи. Откровена проява на съвест, уви не се справи, защото инструментите в куфарчето тежаха повечко.
misi2011 написа:Ако изявиш интерес, може би ще успееш да го научиш на някои номера ...

Бих се занимавала с него, но се опасявам, че е малко късничко вече, а и е такава хаймана :ajaweki: чак се чудя как Пиксел например успя да научи Ромпи (ама той Ромпата е доста по-кротък и спокоен).
meri написа:Може да му вземеш някакви занимателни играчки за интелектуалци,такива като кучешките,да се занимава щом е такъв умник.

Мери, подскажи ми с пример за тези играчки, че ми стана много интересно какво имаш предвид. А то и без това скоро не сме му вземали нови играчки, тъкмо сега е моментът. Забавление с учене :bv: (това обаче само след откровен отговор на въпроса "Have you been naughty or nice?")
И да: Ho-ho-ho на всички! smile000 (2).gif
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Дек 29, 2011 2:47 pm

Има такива кучешки,но не знам стават ли за пор? :ah:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Дек 30, 2011 8:55 am

Добре, прегледах доста такива кучешки в Ю-тюб :ab: Да, предполагам, че порът ще се заиграе за малко и много скоро ще му омръзне (така ми изглеждат и кучетата от клиповете). Опасявам се също, че точно в случая с Морис стимулът "храна" няма да е най-сполучлив, защото Морис е доста злояд.
Та така, определено ще помислим за някоя забавна играчка с пинизи, които да могат да грабнат него, от една страна, и от друга страна да не струва много пари, защото е много вероятно да ги затворим безрезултатно.
Благодаря за идеите :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Дек 30, 2011 12:26 pm

После качи снимки или клипче какво прави и каква е играчката, че и на мен ми е интересно. Гледах някакви такива и за котки, но не смятам че моя ще се заинтересува, а и бяга скъпи.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Съб Дек 31, 2011 2:30 pm

Юле искам да видя Морисчо, да направите някоя друга снимка тези дни :ah:
А иначе за играчка аз от много отдавна бях се влюбила в една бяла мишка с дистанционно, но бях я гледала в сайта на eBay, тук в магазините не съм я засичала. Мисля че много ще ги забавлява да ги гонят, преследват, хапят...общо взето голяма забава ще пада :ag: И си мисля за заместител на тази играчка, ако взема от тези малките колички с дистанционно дали ефекта ще е същия :bw: Хем и ние стопаните ще се забавляваме, хем и малките порчовци ще им е интересно [2444.gif]

Айде Юле приятно посрещане на Новата Година и много целувки на Порис Морис [kiss15.gif]
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Яну 02, 2012 12:39 pm

Pixell написа:Гледах някакви такива и за котки, но не смятам че моя ще се заинтересува, а и бяга скъпи.

Да, а и ако прояви интерес, то ще е за кратко.
Иначе мишка/количка/нещо бягащо с дистанционно мисля, че ще е доста забавно, Еми :ab: Само трябва да се внимава, ако колата е с гумени гуми - Морис вече изяде гумите на нашето червено ферари :ag:
По-скоро, обаче, идеята беше да има някаква логически последователности от действия, които да бъдат отработени. Още ще го мислим, идеи всякакви приемаме :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Яну 06, 2012 1:52 pm

Ето как по празниците Морис позабавлява/се опита да изяде гостите :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот kitten_554 » Пет Яну 06, 2012 2:12 pm

Какъв сладур :ba: :ax: Да ти е жив и здрав и да те радва много години !
~..Justt smile..~
Аватар
kitten_554
В ятото

Мнениеот meri » Пет Яну 06, 2012 2:16 pm

Щом са му взели чехлите,така де.... :ajaweki: :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Яну 06, 2012 2:25 pm

kitten_554 написа:Какъв сладур :ba: :ax: Да ти е жив и здрав и да те радва много години !

Благодаря много :sunny:
meri написа:Щом са му взели чехлите,така де.... :ajaweki: :ag:

Ами много ясно, щом едни чехли веднъж са били заплюти да са негови, после най-напред от собственика им трябва да се иска разрешение :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Яну 06, 2012 10:24 pm

:ag: :ag: Накрая беше много яко!! "ААА Ненененее" Няма НЕЕЕ целиа го изяж!! ХОхохоо
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Сря Яну 11, 2012 12:28 am

Страхотно клипче, много е забавно :ag: Това което забелязвам от клипчето, освен че има захапан пръст :ag: Морис е станал много голям и маската на муцунката му е много добре очертана :ajatki: А Юле да те питам какво стана с характера му, смисъл станали вече мързелив, гушлив мъжкар. Макар че от клипчето като го гледам май, май е женски дух в мъжко тяло :ajaweki:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 2:44 pm

mzi написа:женски дух в мъжко тяло :ajaweki:
:ajaweki: Май си е така. Много рядко ще се заседи и две минути. Приятелят ми ако го понатисне да го нагушка - може, но мен не ме бива в намачкванията :ag:
Маската е доста приятно очертана вече и силно се надявам това да му е зимният "камуфлаж", че на лято да ни удиви с още по-тъмни краски :ajatki: Че аз като видях всички други ферети тук (особено Ромпата) как изсветляха, умрях от притеснение да не стане така и Морис, че нали бях с голямото желание за тъмен пор :ah:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 2:52 pm

Аз, обаче, друго се сетих да споделя с Вас. Морис е станал голям чистофайник :ah: Не ще да си ползва тоалетната, ако е употребявана повече от два-три пъти :bu: Като една префърцунена госпожица не ще да стъпва вътре, ако не му е чисто за лапичките и свършва работата до тоалетната [smile3537.gif] - това само като е вън от клетката. Когато си е вътре май няма голям избор :ag: Ще трябва да му наема гледачка, да му "пуска водата" след всяко ходене [a014.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Koset0 » Сря Яну 11, 2012 4:54 pm

Сега зимата, да, ама лятото отваряй прозореца за торните бръмбари= безплатно ще му пускат водата само дето ще е на топки из стаята. :ag:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 7:01 pm

Хахаха :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Яну 20, 2012 1:04 pm

Искам да споделя нещо с Вас. От доста време забелязахме, че Морис обожава електроуреди, които отделят топлина. То ест: ютии, духалки, всичко. Като подбара ютията (студена) почва да я облизва от всички страни тип "любов ли бе да го опишеш" - дълго се чудехме защо се случва това. Но после започна да облизва и духалката, да й дъвче решетка, иска да я изяде направо. Последно изгриза/счупи вентилационната решетка на лаптопа [smile3537.gif] . Явно миризмата на опечен прах, на топличко го побърква. Споделете дали и Вашите поровет имат такива страсти :ab: Наистина не знам на какво да го отдам, забавно е да го гледаш как се лигавчи, но не е безопасно, а в някои случаи и пари си струва :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Яну 20, 2012 3:43 pm

Юле,четох малко по чужди форуми и се оказва,че поровете имат много "странен вкус",някой ядат радиаторите,решетките....какво ли не.
Повечето мнения бяха, че няма проблем,други твърдят,че било липса на желязо.
Аз не знам изобщо има ли проблем,но определено си е ...."извратен вкус". :ag:
Може би не топлината ги привлича,а самото желязо,кой да знае. :ah:
Накрая ще ходи със счупени зъби. :bm:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Яну 20, 2012 3:49 pm

meri написа:Може би не топлината ги привлича,а самото желязо

Работата е там, че от изброените неща само ютията е метална. Духалката и вентилационната решетка на лаптопа са пластмасови. Това не е чак такъв проблем, внимаваме кое къде оставяме, просто е интерсно като влечение.
meri написа: определено си е ...."извратен вкус". :ag:

:ay:
А зъбките са като диамантени - нямат чупене. Аз постоянно го преглеждам за счупвания, но засега е добре :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Яну 29, 2012 2:00 pm

Напредъкът и укрепването на един пор - тренировки по катерене по кухненската кърпа, с цел достигане до интересните неща на кухненския шкаф. Резултат - положителен:
SS856396 - resized.jpg

SS856398 - resized.jpg

А само час по-късно, за тренировките по сръчност и ръкоделие, Морис успя да "отвори" клавиатурата на лаптопа :ajaaski:
SS856400 - resized.jpg

Абе направо я изкопа, изгриза и изтърбуши [smile3537.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Нед Яну 29, 2012 3:42 pm

Лелеле,тоя Морис. :ajaweki:
Май е време за алпинистки екип.Много е сладък как се катери упорито. :ajaweki: :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Яну 30, 2012 9:07 am

:ag: Сладък той, ама вече ще трябва много да се внимава И там какво оставяме...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Фев 02, 2012 5:19 pm

ПОЧНА СЕ!!! Морис направи "първа копка" в цветята. Е малко изостава, но за сметка на това съм убедена, че веднъж вкусил пръстта, много скоро ще си навакса. Аз първо така [smile286.gif], после той така [smile344.gif], но в крайна сметка: [smile261.gif] [9541.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Фев 02, 2012 6:34 pm

В крайна сметка мрежа на саксиите,на високо и тупалка на Морис. [smile269.gif] Защото ще има това [smile360.gif]
И чак после така [9541.gif] :ag: :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Фев 06, 2012 11:09 am

:ag: Ами да, май ще пробваме варианта с мрежата :ay: Че имаме и една саксия с магданоз, на който Морис, като с гребло, тегли една бойна лапа и вече е полу-магданоз :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Снежните приключения на Морис

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Фев 20, 2012 9:45 am

Морис и неговите снежни приключения :ajaweki:
P1240401 - resized.jpg

P1240402 - resized.jpg

P1240406 - resized.jpg
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Фев 20, 2012 9:52 am

P1240414 - resized.jpg

P1240420 - resized.jpg

В интерес на истината, снегът не се оказа чак толкова приятно нещо, колкото всички го изкарват. Вярно, че става за прокопаване на тунели, но от него ужасно ти замръзват лапичките и носът x-mas002.gif В крахна сметка, май в саксиите вкъщи е по-приятно да се рови :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Фев 20, 2012 10:01 am

Много готини снимки! So adorable! :ag: Така е, след 10 мин в снега иска отново да го вдигнат и треперат като луди от студ...моя пък предпочита да е на топло и понякога да може да влезе във фризера просто :ajaweki: Много е потъмнял, но сигурно не за дълго, защото моя вече си сменя козината и почва пак да потъмнява, следователно Морис ще изсветлее вероятно. За твое нещастие, Юли, дано да греша де! :ajaweki: Все пак винаги може да му сложиш черна къна и ще добие много добър разцвет! :ag: А колко са му мънички и къси ноктите спрямо моя.. хм.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Фев 20, 2012 10:04 am

След снежната разходка отидохме на гости на една котка и две костенурки:
P1240461 - resized.jpg

P1240464 - resized.jpg

P1240472 - resized.jpg

А някой каза, че и котка имало, ама тя нещо се покри :ah: Много негостоприемно...
Оказа се, че наистина котките много ги е шубе от порове. За пореден път котка вижда Морис и побягва в див ужас. Морис пък, за пореден път, не й обърна никакво внимание (ако не броим препишкването на тоалетната й [smile026.gif] ).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Фев 20, 2012 10:12 am

Благодаря, Ники :sunny: Морис и той яко сменя козината. Само дето още не мога да загрея към какво, дали към по-тъмно или към по-светло. Ти защо мислиш, че трябва да изсветлее? Не е ли логично да потъмнее hsuh
А ноктите сравнително редовно биват подрязвани.
Ние най-вероятно днес ще ходим да уговаряме кастрацията, че такова разгонване, такова чудо, не се диша - облаче след облаче.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Фев 20, 2012 5:18 pm

Защото знам, че тъмните порове изсветляват зимата, докато светлите потъмняват. Като изключим албиносите. Досега поне е така - Ромпикс и Уилоу изсветляха, докато Карамела и Мика потъмняха. Мисля че сега отново ще си върнат предната лятна козина. При нас и кучетата се боят от порове и котките, така че мисля че имам опасно животно, няма да казвам и доста хора как се боят особено като кажа ,че хапе :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Фев 20, 2012 9:15 pm

Даааа и аз нали това ти казах - снегът не е толко гот, колкото пясъка на морето примерно :ajaweki:
Морис е разкошен, разбира се :ajatki:
С костенурките много ме радват снимките smiley24
Щом от Карамела избяга една котка на приятелка, която се води някаква бенгалска (не съм сигурна за името, ще питам) май беше и е с 50% дива кръв, изглежда като малък леопард или оцелот... :ai: И въпреки това този котарак избяга с 200км/ч като Елмо и всички останали котаци, които нашата малка гадинка е срещала.... :bu:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Bunninny » Пон Фев 20, 2012 10:27 pm

:ai: :ai: :ai:
Kathrine

Мило мое Зайче Байче.Аз винаги ще те обичам.Ти винаги ще останешс мен.Никога няма да те забравя,бебчо...
Аватар
Bunninny
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Фев 21, 2012 1:30 pm

:ajaweki: Хаха, да, аз винаги на всички разправям колко хаплива твар е туй нещо порът :ajaweki:
Иначе с цветовете тепърва предстои да видим какво ще е развитието. Просто аз спекулирам, че до преди да потъмнее, Морис носеше бебешкия пух. Но накъдето и да се промени, уверявам ви, че това ще си остане най-готиният пор tongue :ad:
P.S. Изгаряме вече от нетърпение да стане топло и да пробваме някой морски пясъчен плаж, че миналата година бяхме само по планини, а е време да сменим програмата :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Фев 22, 2012 10:18 am

Днес ще си имаме кастриран Морис :ab:
За последно решихме да е само кастрация, без жлези; чип май някой друг път, евентуално, ако решим да излизаме зад граница :ab:
Операцията ще я прави д-р Пейчев в Русе :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Фев 22, 2012 2:54 pm

И защо така решихте без жлези.Как е Морисчо,всичко наред ли е? Беше по-добре наведнъж.Май не успяхте в София,дано всичко е наред. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Фев 22, 2012 7:50 pm

Морис е вече кастриран и чипиран пор, с нов европейски паспорт :sunny:
Ами решихме без жлезите, защото сметнахме, че е ненужно. Това си е защитен механизъм на животното и не смятам, че е добра идея да го оставяме без него. Притеснявам се, че това евентуално би могло да му донесе дискомфорт и несигурност. Като аналог, според мен е садистичната практика да се изтръгват ноктите на котките, които после, освен болките, които им се налага да преживеят, са регистрирани немалко случаи на параноични и страхливи състояния. Не знам дали е удачно сравнението, но така смятам.
А и след кастрацията "облачета" ще има само в случаите на самозащита. :ab:
Разчитам, че сме взели правилно решение :az:
Сега е съвсем заспал от анестезията, а утре ще е чисто-нов. Очакваме го с нетърпение :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Фев 22, 2012 8:31 pm

Решението си е ваше,леко събуждане и никакви проблеми. :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Фев 22, 2012 9:00 pm

Благодаря, Мери :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Фев 22, 2012 9:54 pm

Ромпикстън се събуди още веднага след операция и беше под наблюдение няколко часа и после си беше напълно контактен и с огромен апетит, но не биваше да яде. Заради втората операция, която вие не сте приложили.
Той правеше тези Облачета, не само при самозащита, а докато си спеше съвсем кротко в скута ми и гледаше филм и се протяга и неволно си пускаше миризмата... тогава дори не беше в еструс, така че според мен ще продължи да си пуска и да мирише силно, затова сметнах за правилно да направя и двете наведнъж. Не мисля че има промяна в поведението, освен че стана многпо по-игрив и буен от преди това и така. :ay: Дано да е наред, ще разказвате, но щом е само едната е лека и външна операция общо взето. По логиката на дискомфорта - убеден съм че и атрибутите ще му липсват, както и ще усеща странен чип в кожата си, ама карай... :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Фев 23, 2012 9:10 am

Юле,как е младежа? Наспа ли се ? :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Фев 23, 2012 11:14 am

:ab: Благодаря, младежът сутринта се събуди, погледна сърдито и пак се скри в бърлогата :ajaaski: ама много обидено... Дано пак да се заобичаме, като му мине :ab:
За облачетата, по всички възможни канали много хора се опитват в непряк текст да ме убедят, че съм допуснала грешка. Надявам се това да не е така. Ще разказвам дали обгазява още. :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Фев 23, 2012 2:08 pm

То много ясно,че наведнъж е по-добре да се оперира,но вие си решавате.
Нека се сърди,ще му мине,като може да яде. :ajaweki: :sunny:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Фев 23, 2012 3:48 pm

Хохо, докторът като се обади, че е готов за вземане, първата работа беше да ни каже, че Морис, след като се е събудил,е похапнал хубаво :ag: По-късно и го напоихме, че трудно му беше да разбере къде се намира :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Нед Фев 26, 2012 3:55 pm

Юле, радвам се за Морис :ay:
Аз няма да те упреквам в нищо - то всеки сам си решава за своето животно, а и Вие ще живеете с него, така че мисля няма за какво другите да Ви укоряват, няма те да са обгазени все пак :ajaweki: Аз уважавам решението ти, все пак си е още една операция най-малко.
С цялото ми уважение към решението ти (и пак казвам не за да те оборвам или укорявам) държа в интерес на истината да кажа, че не може да се сравнява изтръгването на нокти при котките (което е забранена процедура във всички нормални развити страни от ЕС), с тази за перианалните жлези на порове, скунксове и подобни, отглеждани в домашни условия. А и аз доста четох и не намерих никъде някой стопанин да се оплаче, че порът му чуства дискомфорт и е подтиснат, понеже не може да обгази наоколо :ax:
Примерно едно време на моята немска овчарка се наложи тези жлези да бъдат премахнати по медицински показатели (не , че кучетата "пръскат") и след това всичко си беше наред в поведението й , и най-вече здравословно.

Офтопик:
Кармела мина процедурите 3 в 1: кастриране, перианални жлежи , чипиране - наведнъж и още 4 часа след операцията като си е взехме си беше същата дивачка :ai: Играеше, крадеше, гонеше, просеше храна, радваше се да ни види и разучаваше хотелската стая като се покатери и скочи, до където успя да стигне (за мой ужас). Изобщо не й се спеше, (ама грам), нито се сърдеше или криеше.... На другия ден само като е закарахме на преглед и за антибиотика изсъска предупредително на доктора :ag: Антови са невероятни, справили са се страхотно и почти не личи отгоре или отстрани погледната, че е с обръсната козинка. Работили са много атравматично, шевовете са интрадермални, изобщо адмирации и благодарности към високопрофесионалният им труд!!!! [applauseuu.gif]
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Фев 26, 2012 5:31 pm

Краси, много се радвам за Карамелка, че така леко е понесла операциите, и че толкова бързо се е съвзела :ab:
k-extreme написа:Аз няма да те упреквам в нищо - то всеки сам си решава за своето животно, а и Вие ще живеете с него, така че мисля няма за какво другите да Ви укоряват, няма те да са обгазени все пак :ajaweki: Аз уважавам решението ти, все пак си е още една операция най-малко.

Благодаря за което :ax:
Трябва да споделя, че след операцията Морис стана чисто нов пор, колкото и да ми е странно. Много по-луд от преди, по-самостоятелен в играта си (разбира се, все още иска да понякога да си играем с него), но за моя огромна радост - също толкова гушлив, колкото като беше разгонен :sunny:
Много важен момент е миризмата - в стаята вече нито за момент не можеш да познаеш, че живее животно. Просто се изпариха не само "облачетата", които си бяха поради разгонването, но и цялостната животинска миризма. Само той продължава леко да ухае на мускус :ajatki: Даже един приятел като ни беше на гости, преди да разбере за пора, попита дали не парфюмираме къщата с мускусен парфюм :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Фев 27, 2012 8:20 am

Браво на Морисчо,това да се чува. :ajaweki:
Офтопик:
Краси,честито и на вас. :ba:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Пет Мар 09, 2012 3:33 pm

Юле,как е Мърморис ? :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Мар 12, 2012 9:14 am

Отлично, благодаря :sunny:
Задобрява в своя катеричи образ :ajaweki: В общи линии, по-рано бях споделила как се опитва да стигне до кухненския шкаф по закачената кърпа. Е, вече успява да се качи на шкафа, да се повъргаля в мократа мивка [544241.gif] подсушавайки я с език, да събори някоя и друга чиния или чаша :ag: От там се покатерва на хладилника и ако върху него има оставено нещо, независимо дали е интересно или не, то бива усърдно душено, толкова усърдно, че чак избутвано да падне [smile261.gif] След като вече не е останало нищо здраво, стремежът за нагоре продължава. От хладилника отлично се стига до закачената на високите шкафове поставка за кухненската ролка и фолиото, а те са толкова вкусно нещо :bk: че не са за изпускане...
И така, аз седя и се чудя някой път дали няма да се сети, че не може вечно да стои там горе и че ще трябва да се слиза наобратно - ами не, не се сеща :ag:
Такива ми ти работи, никога не знаеш любопитния нос до какви висоти може да те доведе :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот mzi » Пон Мар 12, 2012 10:04 am

Юле честито ви кастриране. Радвам се че всичко е минало добре и че сте се възстановили бързо. :ay: И разбира се отново си правите белички и пакости :ag:
Също така гледам по нагоре, много готини зимни снимки сте си направили, страхотен е Морисчо :ba:
А да те питам как е с кожухчето, че ей ся в момента забелязах на Съня, че много почерняла, пък още е със зимния кожух не е сменяла козинка!? :bw:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Мар 12, 2012 11:33 am

Значи, на мен още ми е малко трудно да кажа с кой кожух е :ah:
Преди около месец направи един мощен кос(м)опад, но дължината, гъстотата и цветът на козината не се повлияха. Т.е. в момента е също толкова дебело-пухкав и тъмен, колкото беше и преди (по снимките нагоре се вижда как е). Идея си нямам дали предстои още някой космопад, дали козината ще стане по-къса или по-рядка, дали ще потъмнее или ще изсветлее [smile3537.gif]
Очаквам с нетърпение, разбира се, едно евентуално потъмняване за лятото, но това са само мои спекулации. Ники беше споменал някъде, че е много вероятно да изсветлее, което пък е в разрез с моята логика за цветовете и сезоните :ab:
Ще видим. В момента, в който има някаква промяна, ще пиша да споделям с Вас :az:
Еми, Съни потъмнява ли през лятото? Какво да очакваме (не само като цвят, разбира се)? Споделяй опит :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Пон Мар 12, 2012 8:45 pm

Нищо друго не ти остава освен да го запишеш в школата по алпинизъм. :ajaweki: Радвам се ,че е добре и че те "радва" с щуротии. :ag: :ax: Той да гледа да не си похапне нещо,че после....... [smile3537.gif] А за слизането,сигурно се мисли за птичка и ще литне. :ab: Опасна работа,ако трябва ще ограничиш достъпа,да не ти създаде сериозни ядове,пакостника.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Мар 13, 2012 11:17 am

:ab: Ами да, вече не му оставяме кърпата-стълба, че наистина си е опасно. Добре, че винаги е под надзор и има кой да му помогне, в случай, че горе му доскучее (което е малко вероятно) :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот марина » Сря Мар 28, 2012 7:35 pm

Много ти е хубав и забавен !!!
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Мар 29, 2012 2:32 pm

Благодаря, много ти благодаря, Марина :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Мар 29, 2012 11:26 pm

Най-хубавия Морис Порис е това! Какво стана с него, спря ли да мирише той, а у вас? При нас вече въобще нямаме проблем отшумя съвсем, но пък стана капризен към храната, стана и по-голям беладжия сякаш. [smile3537.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Апр 02, 2012 10:56 am

Ники, към храната няма нови претенции Морис - хапва си все още само и единствено порски гранулки, не проявява интерес към нищо различно, като изключим чесъна и миризливките, естествено :ajaweki:
Миризмата може да се каже, че е под контрол. Самият той мирише по-малко, на хубаво, порско-мускусно :ab: Облачета прави понякога, но не толкова често, както преди кастрацията, но ние не се оплакваме, защото бързо се проветрява. Случва се когато е уплашен.
Онзиден, например, бяхме на гости, изведохме го на разходка, но за наш лош късмет ПАК се улучи ветровито време. А всички знаем, че поровете не обичат вятър и хич не им е комфортно. Само за момент му пуснах каишката, за да се провре той през едни храсти, в следващия момент от порива на вятъра изведнъж се подплаши. Това го накара да побегне, "излая" няколко пъти и буквално за 2 сек. цялата поляна миришеше на страх :ag: После пак излая няколко пъти и се поуспокои и дойде при нас. Голяма гонитба падна - затова хората са казали, че пора не се пуска да тича на воля. А и той нашият си е все такова шубе, един истински домашен пор. Не се кефи твърде много да напуска дома или колата, а ако все пак се случи, постоянно търси начин да влезе в колата (неговoто сигурно място).
Това с "лаенето" - k-extreme го беше споменавала, че Карамелка е правила, но на мен все ми се струваше странно. Е, сега и аз го чух. Само с разликата, че то звучи не като лаене, а по-скоро точно като крякане на сврака (едно към едно). Два пъти високо и остро изкрякване. Надявам се повече да не му докарваме такъв стрес, че хората са казали "Страхът мирише" и то как само мирише :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Апр 02, 2012 11:05 am

Мога да добавя още, че вече пораснал и кастриран, не се е променил много поведенчески. Приятеля ми го уважава, облизва, мазни се, заспива в него, не го хапе. С мен играе, мазни се само като иска нещо конкретно и НЕ е спрял да ме хапе. За лятото сигурно ще трябва да си измисля някакви затворени обувки за вкъщи, че вече ходя без палци - целите ги изяде :ak: Към мен не проявява никакво уважение :ao: явно така вижда той йерархията hsuh Морис е едно много себично и егоцентрично животно, точно толкова надменен колкото една котка. Може да е умен като куче, но поведението му е на котка.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Апр 02, 2012 12:20 pm

Да така е, постояно откривам прилики с котка и куче, като характер и поведение и начин на мислене. Моя пък само мен не хапе, странно ми е че се държи така с теб, но вероятно си много мекошава или незнам. Майка ми като идва също никак не я харесва, не дава дори да го пипа и гали и редовно и пуска кръв. Дори като тръгне да хапе и си сложа ръцете пред устата му разбира,че са мойте и не посяга, може да ме хапне по навик но не стиска, докато при нея стиска яко! Вече му имам пълно доверие, хапе ме по краката единствено като няма вода или е много гладен и няма ядене, за да ми напомни.
Набий го хубаво един път. Хвани го за врата и го затисни за 30сек. Ухапи го за носа! Аз като го ухапа моя и се стряска супер много. Аз го права от обич само, навик. Сега новата мода е да отваря и влиза целия в кофата за боклук и му обеснявам от няколко дни, че не е боклук и не бива да има такова ниско мнение за себе си... :sunny:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пон Апр 02, 2012 1:00 pm

Намажи ги с нещо отблъскващо,за да не те хапе.Дори го натупай,когато посегне.Не може така ,не го е срам. :ab:
Ако не си купи обувки или чехли с шипове ,да се набоде,когато тръгне да те хапе,да види колко е хубаво. :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Апр 03, 2012 2:47 pm

Абе хапя го, бия го, влача го, наказвам го - все тая, разлика няма никаква [smile3537.gif]
Мери , то за да му е отблъскващо на него, аз трябва да се намажа сигурно с някое благовоние спрямо нашите разбирания, че то дай му на него нещо зловонно :ajaweki: Но идеята за обувки с шипове ще е наистина като крайна мярка :ay:
Ники , а ти за Ромпата не се плаши, той и Морис се пробва на боклука, но ние го държим на терасата (боклука, не пора :ag: ) и така не го стига.
Иначе хулиганинът снощи някак беше успял да се вмъкне в хола (по всяка вероятност поради човешка грешка, като забравена отворена врата :ad: ). Половин час по-късно чувам нещо да тупва в другата стая и се замислям "Абе пора нещо отдавна не се е мяркал"... Половин час скачане, половин час върлуване, половин час с всички гумени неща, дамски чанти, кактуси hsuh и всичко друго, което принципно е недостъпно [smile337.gif] ...
Ами малко ми се ревеше после, защото стаята изглеждаше точно като след торнадо - разхвърляна пръст навсякъде от влачените кактуси, развлечени и унищожени вещи, независимо от стойността им в човешкия свят. Ама той не е виновен, че се е позабавлявал, то е по-силно от него. Мдам, сега ме напушва на смях :ag: Но по-важното е, че после Морис спа като къпан от цялото това приключение, кога друг път ще има тоз късмет :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Вто Апр 03, 2012 4:15 pm

Значи,събираш непотребните дрехи и правиш един гардероб на Морис,за да се забавлява. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Апр 04, 2012 8:02 am

Мери, ти си гениална :ax: Как не съм се сетила по-рано :sunny: Сериозно, страхотна идея, ще помисля как точно да я реализираме :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Сря Апр 04, 2012 9:01 am

Щом ти се чисти..... :ag: :ab: Да кажеш на Морис да черпи за идеята и да се похвали после добре ли си е поиграл. :az: :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот марина » Вто Апр 10, 2012 8:37 am

Аз мисля, че ако има голям кашон ще стане гардероб. Изрязваш от картон закачалките и рафтовете. Залепяш рафтовете от картон за кашона и готово. После на закачалките поставяш парцали, дрехи и други. Правиш дупки за закачалките и готово. После може някакви тунелчета да поставиш и да скриеш малко лакомства.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Апр 11, 2012 3:17 pm

:ay: Именно :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот марина » Чет Апр 12, 2012 2:30 pm

марина написа: Правиш дупки за закачалките и готово.

Не правиш дупки за закачалките а нещо подобна като тръба, за да се закача.
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот meri » Чет Апр 12, 2012 2:36 pm

Марина, това е пор и яде всичко наред. :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Апр 17, 2012 7:51 am

Аз наистина не разбрах защо трябва да има дупки на закачалките :ah: но, така или иначе, и закачалките ще изяде със все парцалите :ajaweki:
Даже като се замисля, от закачалки няма да има нужда, защото на момента всичко закачено ще се озове съборено и направено на топка.
Тунелът с лакомствата се осъществява чат-пат, но с напредване на времето взе много да отеснява от лакомствата и биричката ( :ag: шегичка).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот марина » Вто Апр 17, 2012 7:57 am

И бира ли яде :ag: Как е Морис сега ? Има ли си вече гардеробче ?
Аватар
марина
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Апр 17, 2012 8:04 am

Има, и още как - разполага с гардеробите на своите хора :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

ПредишнаСледваща

Назад към Порчета