Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

За хапането на пора

За хапането на пора

Мнениеот Pixell » Пон Юни 13, 2011 1:59 pm

И аз съм чувал за хапането че е проблем и много начини гледах по ютуб за спрявяне с това, но при мен отучването стана за 2-4 дни някъде в самото начало още. Незнам дали при всички е тъй- но моя Ромпи хапе и не пуска а дърпа силно, така че може да разпори, след като пробие кожата :) Та след като си отскубна пръста го хващам за врата където майка му го носи, разтърсвам го и му казвах не "НЕ" щото ми се вижда тъпо и не много близо до животинското му мозъче ами "Чъшшшшшт" подобно на тяхното хъхкане като се ядосат. Така известно време, ако продължи малко шамари и вече само на игра хапе, но по-леко определено.

Мн е сладка Марли, и моя Ромпел е почти с такива разцветки :)

Ей Спейс, вече съм му фен на Зиго, той много известен тука :)) Може да ги запознаем да си поиграе моя, че сигурно се мисли за единствения пор и смята че като порасне голям ще стане като човек :))
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Re: МОЯТА МАРЛИ !

Мнениеот herr_uzzunov » Нед Авг 14, 2011 5:27 pm

Pixell написа:И аз съм чувал за хапането че е проблем и много начини гледах по ютуб за спрявяне с това, но при мен отучването стана за 2-4 дни някъде в самото начало още. Незнам дали при всички е тъй- но моя Ромпи хапе и не пуска а дърпа силно, така че може да разпори, след като пробие кожата :) Та след като си отскубна пръста го хващам за врата където майка му го носи, разтърсвам го и му казвах не "НЕ" щото ми се вижда тъпо и не много близо до животинското му мозъче ами "Чъшшшшшт" подобно на тяхното хъхкане като се ядосат. Така известно време, ако продължи малко шамари и вече само на игра хапе, но по-леко определено.

Ей Спейс, вече съм му фен на Зиго, той много известен тука :)) Може да ги запознаем да си поиграе моя, че сигурно се мисли за единствения пор и смята че като порасне голям ще стане като човек :))

Pixell, тези съвети действат ли, че ще ходя на гости скоро при една приятелка с порче и ... ме е страх за интимните ми части и други достъпни области?!
Иначе Марли е много сладка ... и хубава клетка сте й направили! Браво! :ax: :ay:
herr_uzzunov

Мнениеот Pixell » Нед Авг 14, 2011 11:00 pm

Да, действа без отказно, ако не - шибваш го с нещо леко, както аз правя с моя,но мен ве1е не ме хапе. Но пък баба ми хич не и се фени нещо.... пак я е разпрал вчера.. [mood_feelings_hurt.gif] Ама тя като му мирише на куче, какво да направа! А може и да не е от това, вероятно харесва някой хора повече от други, има един приятел като идва и веднага почна да го лиже от първа среща, супер странно ми стана на мен! По принцип само мен ме лиже понякога. Рядко ,че ме е гъдел... и не давам. [smile3537.gif]
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот herr_uzzunov » Пон Авг 15, 2011 12:54 am

Pixell написа:Да, действа без отказно, ако не - шибваш го с нещо леко, както аз правя с моя,но мен ве1е не ме хапе. Но пък баба ми хич не и се фени нещо.... пак я е разпрал вчера.. [mood_feelings_hurt.gif] Ама тя като му мирише на куче, какво да направа! А може и да не е от това, вероятно харесва някой хора повече от други, има един приятел като идва и веднага почна да го лиже от първа среща, супер странно ми стана на мен! По принцип само мен ме лиже понякога. Рядко ,че ме е гъдел... и не давам. [smile3537.gif]

ще знам, Pixell да се изкъпя, да не мириша на котка и на подмишница ... благодаря за съвета, че мен ме е малко страх да ходя при приятелката ми, а като чета, че понякога не са дружелюбни и ... странно за твоя приятел, сигурно е миришел на лавандула ... бахти, кажете сега, че и това има значение за порчетата, ще ме стресирате да ходя на гости?!?! :ai:
herr_uzzunov

Re: За хапането на пора

Мнениеот damned » Нед Авг 21, 2011 3:28 pm

Истината е че просто харесват някой хора, а други колкото и да ги убеждаваш не са им на сърце. Точно като кучетата ! ! ! Мога да дам пример ... с моя пор и баща ми .. въпреки че живяха заедно около година ...... Пора не го харесваше и всеки божи път го хапеше страшно свирепо.... :ab:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 24, 2011 10:06 am

А нашият пор пък си има любимо място за хапане - в кухнята пред мивката :bu: точно когато си най-безпомощен, с мокри и покрити с пяна ръце, държащ чупливи предмети, Морис изведнъж те надушва, идва и почва да ти напада краката. А ти нищо не можеш да направиш, освен да пристъпваш от крак на крак като щъркел, като всяко вдигане на крак е покана за още по-дива игра - "Лесно е да захапеш пръстите на земята, я дай да се пробвам на тия във въздуха!"
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Авг 24, 2011 10:42 am

Да, тва им е като краста някаква, дето не могат да се откажат, дори да знаят че е нередно...ги кефи и не могат да се удържат просто, като видят апетитни чорапи да се мотат, особено като има пръсти в тях и мърдат. Или пък лакирани нокти- направо е неустоимо това... [smile3537.gif] Но моя го отучих, сега го прави само като не му обръщам внимание да ми каже " ехоо тука съм, виж ме бе, съвсем ме забрави, егати скучно ми е, ела да си поиграем с торбичката или с тръбата!"
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 24, 2011 11:05 am

Даа, чорапите са като примамка! Аз не смея да ходя с чорапи вкъщи, че на момента краката ми биват налазвани [smile314.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Авг 24, 2011 11:13 am

Да, КПП-то в нас (Комитет за Противодействие на Порове) :ag: реши проблема още от самото начало - с чехли тип пантоф, затворени отвсякъде, но след като стана 30 градуса се превърна истинска мъка да се ходи с такива, виж в САЩ гледам го решават лесно проблема, защото там нямат навика да се събуват и си ходат по стаите с маратонки... :ab:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Авг 24, 2011 11:24 am

Офтопик:
Аз намирам ходенето с обувки и чехли в дома за неуважение към къщата и все едно човек го е гнус да стъпе на пода, затова използвам само в най-студения сезон, когато ти замръзва всичко. Та само заради пора не мога да почна да нося...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Авг 25, 2011 9:39 am

Прочетох някъде че било много ефективно ако хапе много порчо да се намаже мястото с нещо много горчиво - например, ако хапе по краката, което най-често прави, сигурно защото ги мисли за някакъв странен вид порове, може да се намажат с нещо горчиво и като хапе би се отказал, макар че мен лично ме съмнява доста това... след като моя порчо моторчо се опитва да изяде сапун, който доста нагарча според мен и не бих опитал пак вкуса му. Мисля си дали пък не обичат горчиво всъщност, след като обожават бирена мая... но все още не съм събрал смелост да опитам малцовата му паста с бирена мая да усетя какво е на вкус... :ag:
Другото дето бях видял е да си намажете ръцете с прясно мляко и да му подадете, автоматично започва да ближе и не хапе, но пак според мен е неподходящ метод.
Най-неподходящия е да си оцапате ръцете със сурово пилешко месо и да му ги подадете като мърдате пръсти палаво... тогава разфасовката е гарантирана. :ay: (от опит-поне 2-3 пъти трябва да се измият хубаво със сапун след като сте правили пържоли без ръкавици преди да доближите пор!)
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Авг 25, 2011 9:49 am

Решихме да опитаме да откажем нашия пор да хапе чорапи и приятелят ми си жертва едни, та ги напръскахме с оцет (нали поровете не харесвали киселите миризми) - безрезултатно. Все едно нищо не сме направили, никаква разлика.
За облизването на ръцете - прави го като са ми мокри или потни/мръсни ръцете, много рядко ги облизва когато са сухи и чисти (тогава са само за хапане).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Чет Авг 25, 2011 10:15 am

Това с горчивото го има по статиите,може и да е вярно,опитай с горчица. :ag: (не се шегувам).
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Чет Авг 25, 2011 11:22 am

По-скоро има едни дерматологични лосиони или друг вид козметика, които горчат ужасно,но по принцип не са отровни и са полезни за кожата. С горчица омазвацията ще е пълна, представи си омазани с горчица крака и се разхождаш така насам натам из стаите :ajaweki: Няма да е много уважително към апартамента, както казва Юлия :ah: Не бих се учудил и горчицата да му хареса, все пак сега е хвърлил око на един душ гел и го крием навсякъде, но само се дебнат...
При Ромпи хапането се свежда до там, че ако иска внимание му обръщам, а ако не искам само показвам свития вестник или му вдигам заканително пръст и ако тва не помогне - щракване с пръсти върши работа. smiley24 Вече е възпитан млад момък, опитва се да докара аристократичния профил на Карамела. :ag: Иска да му окача в клетката портрет на "Дамата с хермелина" на Леонардо... :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Чет Авг 25, 2011 11:44 am

Много ясно,че няма да ги мажеш като на филийка,може би само лекичко,колкото да загорчат. :ag:
Представих си как се разхождаш омазан с горчица....... :ah: :ajaweki:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Вто Сеп 13, 2011 11:44 pm

Pixell написа:Вече е възпитан млад момък, опитва се да докара аристократичния профил на Карамела. :ag: Иска да му окача в клетката портрет на "Дамата с хермелина" на Леонардо... :ax:

Ахахаха, чак сега видях тази тема.... 24emo
Чакаме снимки от новата клетка с прочутата картина на Леонардо и Ромпи с фрак :ax:
Само дето Карамела от аристократка се превърна в турбо-гамен :bu:
Всичко, което описвате съм пробвала (без горчицата де) и хапе ли хапе.... Направо не знам вече дали и тя някога ще се кротне, и успокои?! [mood_feelings_hurt.gif]
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 9:08 am

Краси, в началото и Морис хапеше, вече съвсем рядко (ако му се скарам жестоко, взема му някоя играчка от устата или ако не го пусна да ходи някъде). Приятелят ми беше по-сериозно хапан, затова той си пръскаше с оцетена вода дланите и ходилата - в един пулверизатор разредихме оцет с вода 1:1 горе-долу (с нея напръскваме и където маркира, за потискане на неговата миризма). Ефектът не беше зашеметяващ, но поне не се хвърляше вече чак така настървено.
Друго, което вече май съм споменала някъде другаде, като захапе бива яростно насъскан (както майка му би му съскала, така както ни учи Робин в нейните филмчета, само че мнооого по-силно). След това го хващаме за "мъртвата" кожа и го влачим малко по пода (не го боли, но и не му харесва отношението). Ако и след това не се кротне, захапвах го на същото място и го разтръскваш, гаранция разбира кой е господаря в къщата. Всичко звучи малко садистично някак-си :ah:
Важното е да не си мекошава с него - Приятелят ми е много строг с него и затова него слуша повече, а мен не чак толкова, но точно по тази причина вече не го хапе, а мен още си позволява понякога. Успех :ay:
Офтопик:
Порът е жив и здрав, няма повредени животни в този филм :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 14, 2011 9:11 am

Да, може да опиташ с розовите перденца и сатенена възглавничка с дантела... :ajatki: Опитвала ли си с наказание - като направи някоя пакост и на второто третото ти - НЕ тя продължи нарочно - хоп за 10 мин. престои в преносимата клетка или някъде на тясно. Другото за хапането е добре да я хванеш и да не я пускаш докато се мята и хапе, говори и я дръж, като въздъхне и види че не пускаш, в поздрави, дай лакомство и я пусни. После пак - и така свикват, моя в началото хапеше, сега сам идва и иска да го гушкам и почва да примигва като го гала, много се радвам че свикна с мен и стана такъв лигльо :ajatki: След няколко месеца ще може сигурно и да спим заедно без да ме е страх, че ще ми изяде ушите (или хване за сънната артерия, Краси :ah: )
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 9:49 am

100% съгласна, след наказанието - в транспортната клетка!
+1 за държенето за яката едно известно време.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 14, 2011 9:52 am

Да, това все го забравям, хващане за холката и разтърсване, докато му се караш! "Уош ферет, уош!" Може и на немски, понякога му се карам също. [smile3537.gif] :ag: Казват че така майките им ги овикват като са лоши, ама моя съм го възпитавал без това, тогава не го знаех още. ще го пробвам при втория ми ферет. tongue
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Сря Сеп 14, 2011 10:02 am

Ама пробвала съм и това.... Стои наказана и заключена... Ама това е някакво хиперактивно холеричен тип животно, тя просто хапе въздухът наоколо като се върти и подскача, понякога хапе опашката си.... [mood_feelings_hurt.gif]
Аз не казвам, че тя хапе злобно, видях какво е да те ухапе пор на сериозно, просто постоянно е със зинала уста и не иска да се гушка... :ai: Все има нещо по важно за вършене, за игра и бели...
При нас засега най-резултатно е тупването с нещо по главата (както споменах разговорника, понеже е малък и удобен) :ajaweki:
Все се въздържам да е хапя по вратът, понеже нали там често е накапваме с Адвокейт против паразити, та да не ми стане нещо...
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 10:09 am

Ама щом не те хапе злобно, аз лично, не виждам какъв е проблемът. Те, знаеш, до голяма степен общуват с околния свят чрез хапане. Това че не идва да се гушка като котка е друго вече, то си е до индивидуалността на животното. Карамелка просто е по-енергична, има други желания, скача й се повече...
Само за тупването не мога да дам никакви отгласи, защото никога не сме го практикували.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 14, 2011 1:40 pm

Охооо именно с тупването Ромпопом се научи да не ми хапе краката, сега понякога само ми Копае чорапите усилено в опит да ги събуе вероятно... но само като му посоча вестника и спира. Аз нали всичко пробвам върху мен първо - тупкал съм се с вестник, не боли но е шумно, стресиращо и унизително. :ab: Добър метод за отказване на вредни навици.
Трудно преодоляхме моментът с доминация, защото си беше чиста проба да стане той шефа в нас, но все пак мисля че вече го премина, още ми се струва невероятно кротък и добър, чак го наблюдявам за симптоми на болест, че не мога да повярвам че се кротна така за няколко седмици. Мислих че след кастрацията ще стане такъв, а то... Сигурно ми казва: "Недей бате Ники, не ми резвай фъстъчките, ще бъда добър и послушен, ще ти давам да ми бибиткаш носа винаги, няма да ти раздирам пръстите, няма да ти разкъсвам гостите!" :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот aleksandra » Сря Сеп 14, 2011 9:32 pm

И аз чак сега виждам темата, но все пак да споделя и своя опит със звяра Марли!
Когато я взех беше дивак в клетка!Чак се уплаших ,че няма да се усмири!Тя хапеше всичко и всички!
Първо се справихме с хапането на ръцете- качих я на една табуретка да не може да избяга(беше я шубе да скача тогава),и и давах по една гранула,тя се обръщаше да я изяде и аз я галих по гръбчето!Отне ми точно две такива процедури и тя явно се научи ,че не се хапе ръката,която ти дава да ядеш!
А ,що се отнася за хапането на краката вече е малко по-трудно!Марли я отучих като стоях мирно за малко и на нея и става безинтересно да ти се заимава с краката,ако се дърпаш обаче ставаше страшно!Сега,след няколко месеца тренировки и 2-3 шамарчета знаем какво значи НЕ! и е нужно само да и кажа и всичко свършва до там!!!!
Само не знам какво да правя с дългите крачоли - само като те види и се опитва да ти се катери по крака под крачола :)
Аватар
aleksandra
Животинче с въпрос

Мнениеот aleksandra » Сря Сеп 14, 2011 9:36 pm

АААаа забравих да кажа когато порчето захапе много силно и дърпа просто си напъхваш пръста(примерно) навътре в устата и то мигновено пуска!!!!! :)
Аватар
aleksandra
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Сеп 15, 2011 9:50 am

aleksandra написа:АААаа забравих да кажа когато порчето захапе много силно и дърпа просто си напъхваш пръста(примерно) навътре в устата и то мигновено пуска!!!!! :)

Вярно си е това :ay: Аз съм го правила много рядко, тъй като никога не се осмелявам да подам пръста направо, но на Приятеля ми му се налага редовно така да се "спасява" :ag:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Чет Сеп 15, 2011 9:28 pm

Изобщо не става този метод, така точно ми раздра пръста от край до край... Понеже те са си хищници удушвачи и като хапят стискат силно без да премляскват... Абсурд да си напъхаш пръста навътре, когато е стиснат между 2 остри кучешки зъба tongue Както е невъзможно и да го изкараш навън в този момент, много по-зле става ако се дърпа или бута....
Трябва железните челюсти да се отворят внимателно или да се перне по носа, или да се хване за врата гадинката за да си извадиш крайниците сравнително невредими...
P.S. между другото това вършеше работа докато Карамела беше на 35/6 дни и още 10 дни след това, но тя тоава имаше млечни зъбки и слаба захапка, а и ходеше като пате, така че... Говорих с много стопани с по 2 порчета на по 2-3 години (първите им) вече и всички ми казваха, че това не сработва и да не го пробвам за да не ми разкъса пръста, но аз - не, собствен опит искам... Всички те бяха го пробвали това само с първите животни, след това не... :ajaweki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Чет Сеп 15, 2011 9:34 pm

Ами незнам, Краси видя и се убеди лично днес че моя не ми прави такива проблеми вече, мисля че все пак някак си незнам как, но съм успял да го възпитам и се научи да не хапе много силно. Поне мен никога не би ме ухапал и вече наистина не ме притеснява. Дори да хапе го прави много леко и внимателно. Ако захапе силно, му отварях челюстите просто или го стисках за носа силно, за гушата не съм го хващал, признавам... до такива моменти не сме стигали. Но Карамелка наистина повече похапва, както казва Краси - и въздуха хапе! :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот aleksandra » Чет Сеп 15, 2011 11:15 pm

При Марли винаги помага...е тя хапе малко по-силно сано като се е настървила по време на игра и аз или си пъхам пруста навътре или и казвам не! и тя ме пуска и идва да ме ближе след това!Явно Карамела изобщо няма желание да пуска! :)
Зверче! :)
Аватар
aleksandra
Животинче с въпрос

Мнениеот k-extreme » Пет Сеп 16, 2011 7:15 am

А това беше преди доста време докато се учехме. Сега и тя не хапе така злобно, а след "съветването с тупване" и тя разбра какво се иска от нея и при силно "НЕ" пуска... Говоря принципно, ето майка й като ме ухапа зверски силно беше същото - не смеех да мръдна, докато Еми не й разтвори устата, защото по-зле. Знам го от горчив опит вече... Според мен тази техника е актуална при бебетата само докато са с млечни зъби още и не толкова силни челюсти, после инстинкта им за душене и стискане си казва думата и е безпредметно [mood_feelings_hurt.gif]
Иначе Карамела вече също хапе на игра (не от лошотия), но на мен ми се ще вече да се кротне малко и да се гушка повече :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 16, 2011 11:16 pm

Трябва да пуснат намордници за зли ферети!! :aja5tki:
Между другото попаднах днес на това: Умрях да се хиля, незнам дали сте гледали този филм оригинала "Тексаско клане"
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот aleksandra » Съб Сеп 17, 2011 3:06 am

От всичко което изчетох ми стана ясно,че кротване няма да има!Или поне не както при другите животни!
Цял живот си остават игриви и любопитни дивачета!
Марли само веднъж досега е идвала при мен с цел гушкане и галене.Дойде,легна ми в скута и взе да ми бута ръката с носле да я галя и като спра пак ми я бута да продължавам!
Направо не можах да повярвам!
Толкова стига - веднъж за 5 месеца!!!
Е, иначе се гушкаме ,но не така и с такова желание.
Аватар
aleksandra
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Съб Сеп 17, 2011 8:44 pm

Колко е голяма, защо не качиш снимки да я видим, смяташ ли да я кастрираш нещо или... :ajatki: Аз да питам де...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот NinChEtOo » Чет Ное 24, 2011 8:24 pm

При нашата Пипи проблема, е че си е играла с 2 годишно дете преди да дойде при мен!!!Което означава игра включваща всички видове захвати - за гуша,за крак,за опашка,кожа и така нататък...След като я хвана и се опитам да направя нещо което смятам,че няма да й бъде приятно,ако съдя по реакцията на мъжкия,тя автоматично започва да откача и да се кефи максимално!!!!!!!!!!!Скача като луда от радост което е дооооооооооооооооста влудяващо понякога! :bu: :bu: :ai:
А за чорапите спасение и аз не намерих....всички сме с чехли,добре че сега е студено :ag: Пробвах да отуча мъжкия от зверските хапания като си намазах ръцете с лимон- ФАТАЛНА ГРЕШКА!!!!!!!!!Моя щурак просто се хвърли върху ръката ми с такава злоба,че за момент си помислих,че гледам пираня!После с времето се кротна,но не смея да го приближавам до ушите си носа си. :ag: Поспрях хапането му с тупване по нослето :ah: :ay:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 28, 2011 9:41 am

Мда, май лимонът не е чак такова спасение :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот dara_ma » Вто Яну 10, 2012 5:11 pm

Здравейте, преди 2 седмици ми подариха порче. Имаме проблем с нея, защото е много страхлива.. в момента в който я пусна от клетката се крие по ъглите и я е страх и при най-малкото движение се стряска и бяга..а когато си подам ръката в клетката и моментално ме захапва. какво да правя? ако някои може да ми даде съвет ще съм страшно благодарна !
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот dara_ma » Вто Яну 10, 2012 5:38 pm

Pixell написа:И аз съм чувал за хапането че е проблем и много начини гледах по ютуб за спрявяне с това, но при мен отучването стана за 2-4 дни някъде в самото начало още. Незнам дали при всички е тъй- но моя Ромпи хапе и не пуска а дърпа силно, така че може да разпори, след като пробие кожата :) Та след като си отскубна пръста го хващам за врата където майка му го носи, разтърсвам го и му казвах не "НЕ" щото ми се вижда тъпо и не много близо до животинското му мозъче ами "Чъшшшшшт" подобно на тяхното хъхкане като се ядосат. Така известно време, ако продължи малко шамари и вече само на игра хапе, но по-леко определено.

моята я взехме на 5 месеца от магазина, без ваксини.. обезпаразитихме я и така нататък остана и само 2-та ваксина но е много страхлива и хапе.. дали на такава възраст вече ще може да свикне с нас?
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Вто Яну 10, 2012 9:28 pm

Въпроса е доколко се занимавате с нея, какво време отделяте и какви методи и дали ви е страх, а ако хапе веднага се ползва ръкавица и е лесно от там насетне възпитанието като постепено се премахва ръкавицата със същите методи на наказание при хапане и поощряване с храна.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот dara_ma » Вто Яну 10, 2012 10:00 pm

А това със страха дали ще отмине.. вече 2 седмици е тук а подобрение няма.. :( все пак и нз как са я третирали в магазина била е там доста дълго време :( :(
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Вто Яну 10, 2012 10:12 pm

Научи се да я хващаш с ръка, било с ръкавица. дръж я силно през гърди и ръце и задните крака също. Говори и мило, гали я, не я бий засега дори да хапе. Давай и храна от ръка да свикне и да има доверие на човек. И така системно. От самосебе си няма да се оправи така лесно.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот mzi » Вто Яну 10, 2012 10:34 pm

dara_ma написа:моята я взехме на 5 месеца от магазина, без ваксини.. обезпаразитихме я и така нататък остана и само 2-та ваксина но е много страхлива и хапе.. дали на такава възраст вече ще може да свикне с нас?

Не се притеснявайте, според мен ще свикне с вас :ay:
Но най-важното в момента е да й обръщате колкото се може повече внимание. Щом ви хапе силно и казвате, че е уплашена животинката, по-добре е за в момента да не я удряте, защото според мен по този начин ще я стресирате още повече.
Вземете си едни ръкавици и действайте с тях. Дръжте я по често в ръцете си и я галете без да я пускате, въпреки че ще се съпротивлява. Те са големи инати, но когато видят, че няма измъкване се кротват, даже разбират че им е приятно да ги галят. И много голяма грешка ще е ако боравите без ръкавици, защото когато ви захапе и я пуснете на земята, тя така ще се научи и винаги когато иска да се измъкне ще хапе.
По написаното разбрах, че е женско порчето, в повечето случай те са по трудни за укротяване отколкото мъжките, но ако наистина е на 5м значи е още малко и трябва да се справите! Не се отказвайте, бъдете по-упорити от него, дръжте го колкото се може повече в ръцете си и го галете, давайте му лакомства от ръката си.
Ще се радвам ако направите темичка в която да представите вашето порче и пускате снимки и разказвате как се развиват нещата :ax:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот dara_ma » Вто Яну 10, 2012 11:12 pm

Мерси много за съветите.. Това за темичката е добра идея, ще го имам на предвид :)
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 1:41 pm

1. Хапането и криенето се преодоляват с много търпение и демонстриране на приятелско поведение. Когато успеете да я вземете в ръце и тя не Ви ухапе - поощрете я с думи, ласки и лакомство :ay:
2. Хапането никога няма да спре - това е основен начин за комуникация при тези животни. Важното е да се научите кога хапе на игра и кога хапе сериозно. Това ще дойде с времето и както каза mzi:
mzi написа:Не се отказвайте, бъдете по-упорити от него

Мой личен съвет е да прочетете колкото се може повече за този вид животно, за да успеете по-навреме да отреагирате на всички сигнали, които Ви подава, на всички евентуални нужди... Тук, във Форума сме споделяли много от нашия опит, предполагам, че ще Ви е до известна степен от полза :ax: Успех Ви желая с животинката! А като й направите тема, много ще се радваме да я наснимате и да ни я покажете :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 8:13 pm

Мерси :) Направила съм и тема и съм качила 1 снимка в последствие ще кача и още : ) viewtopic.php?f=118&t=17344
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 10:36 pm

Разбрахме вече, че и на теория и на практика порчетата хапят силно, но ние имаме различен казус- имам мини пинчер... не смея да ги запозная още но само като го доближа до клетката и докато тя е вътре той бяга с 300. Какво да правя? Дали да рискувам? Това което ме притеснява е Флъфи да не убие пинчера, струва ми се твърде възможно тъй като той все пак е МИНИ а не е голямо куче и вратленцето му е малко :) ако някой има подобен опит, моля да сподели! :)
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 11:58 pm

Знам, че не е същото като с два пора, но все пак опитай по сходен начин: viewtopic.php?f=270&t=16009
Наш Морис веднъж се метна на врата на пекинеза на родителите ми, без поражения, слава богу :ab:
Бъди много, много търпелива! Успех :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета