Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Съвет за порче

Re: От къде да си купя порче

Мнениеот janettttt » Чет Сеп 01, 2011 9:12 pm

Здравейтееее!Моля Ви скъпи хора, търся човек от град Варна, който да продава фретки.Обмислям варианта да си вземем едно с приятеля ми.Изчетох доста за тях, но ще се радвам ако споделите нещо за своите любимци.И все пак едни казват..."гледат се лесно", а други.."трудна работа".Знам, че всяко едно създание ( без значение какво е то ) изисква определени грижи и внимание от страна на собственика.Самата аз съм горд любител на животните и техен защитник.Имам вече доста голям брой животни и единствено това ме притеснява.Но ми трябва още малко да се наглася за един малък Чики ( така ще се казва, ако си вземем ) :sunny:
Аватар
janettttt
В ятото

Съвет за порче

Мнениеот janettttt » Чет Сеп 01, 2011 10:40 pm

Здравейте собственици на сладурски порчетаа :sunny: Имам нужда от помощ и съвет.Обмислям много много сериозно варианта да си вземем и ние едно такова съкровище, дори вече съм измислила и име ( Чики,Чикита) :ag: Виждам, че тук си споделяте всичко свързано с вашите фретки, така че се надявам да ми помогнете.Много ми харесват, но имам още две кучета и две котки.Едното от кучетата ми живее при нашите, а другите при мен и приятелят ми.Живеем на квартира и това е едно от причините заради, които все още не съм взела крайно решение.Естествено колкото и добра и мила да се оказа нашата хазяйка не сме и казвали за двете котки и честно казано се крият :ag: което не е никак лесно тъй като наскоро ме попита дали случайно не сме си взели котка ( съседката я видяла на терасата) Добре ,че не е видяла и двете, защотото тогава щеше да стане една.... :ag: :ag: По принцип не се притеснявам как ще реагират животните ми при нов член на семейството.Всички за взети по различно време.Първо беше Айра ( кучето) , после едната котка,която прибрахме от улицата с приятеля ми, и която се оказа най-добрият приятел на Айра за игра.След това осиновихме Бейлис, един страхотен бял персиец, който имаше проблеми със сфинктера ( не съм сигурна дали точно така се качваше..) ...но се оправи в крайна сметка :ay: Та така де, всички са много индивидуални и ми създават куп грижи и неприятности.За това и сега, все още обмислям варианта за допълнение към бандата.Доста четох за тях, но мисля, че най-голям съвет и информация бих получила от вас. :ah:
Аватар
janettttt
В ятото

Re: Здрасти на всички от Ромпи!

Мнениеот janettttt » Чет Сеп 01, 2011 11:04 pm

Лелеееее.....изпълнихте ми душата тази вечер [applauseuu.gif] Като ви гледам как им се радвате и как споделяте разни истори всеки изминал ден...това е супер яко!Искам и аз едно такова феретченце малко сладко..... :ac: :ac:
А случайно да има някой от Варна??
Аватар
janettttt
В ятото

Re: Съвет за порче

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 02, 2011 8:25 am

Здрасти, Жанет, с доста животни сте се нарамили, вероятно поне приятела ти помага също за отглеждането. Че не е лесна работа, аз и с куче незнам как ше се оправа. :ag: Щом те кефат толкова- вземи си и ферет, макар че си мисля че не е толко широко у вас за толкова много животни, а и хазяйката ако в един миг научи и изгони животните ще е кофти вече. Защото малко или много пора си мирише все пак. По това време на годината малко трудно ще намериш, по лесно е пролетно. Но.. търси все пак. У Варна има един хубав зоомагазин в центъра, там преди продаваха фретчета, така че опитай там.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Сеп 02, 2011 9:06 am

Виж тази обява,мисля,че още е актуална.
viewtopic.php?f=13&t=16353
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 9:32 am

Като чели предпочитам да го взема от истинския му собственик и да е гледано в домашна среда - казват, че тогава са по социални и не хапят толкова.А за миризмата, при нас имаме друг проблем с котките и понеже когато ни няма ги оставяме в коридора ( а той си е голям) за да не правят бели, решихме да премахнем тоалетната, защотото доста миришеше и беше нещо ужаснооо.Обаче и сега се усеща странна миризма....единият ми котарак Бейлис от време на време решава, че не иска да ползва тоалетна и върши работата в коридора пред вратата на банята.Мисля,че вече се е напоило с тази миризма... и аз незнам вече.По принцип смятаме да се местим.Тази квартира я изцедихме до край.А за ферета го обсмислям,обмислям и още малко ми остана.Това да имаш животни не е малка работа.Особено като моите.И както в последно време от нищо нещо става и все им има нещо.А за ветовете заминават най-големите пари....голям разход е.Незнам незнам....искам много.Обаче кажете как се гледат ( знам за клетки и подобни ), имам по скоро други въпроси - обича ли те,превързан ли е към тебе,лесно ли е като цяло да гледаш ферет,можеш ли да го мъкнеш с теб, примерно на работа ако позволява.Моля Ви скъпи хора посъветвайте ме, защотото и аз незнам
А и междудругото съм забелязаха, че в зоотата са по 200 лева, а от собственик към 100лева, което за мен е мноого по-добра цена..
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 02, 2011 9:54 am

Здравей, Жанет :ab: Повечето теми в раздел "Порчета" ще са ти много полезни, там споделяме всичко, с което се сблъскваме при отглеждането на нашите питомци: viewforum.php?f=118
Както и в "Информационния център": viewforum.php?f=270
Преди да се решим да си вземем пор, четохме в продължение на две години, за да изучим колкото се може повече. Въпреки всичко, живият досег до животното не може да се замени с толкова четене, винаги учиш по нещо ново в движение. Задавай въпроси, ако след голямото четене нещо не ти е ясно, а ние, които вече отглеждаме, ще помагаме с каквото можем :ab:
Поздрави :ax:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 02, 2011 9:56 am

Това супер много си зависи от индивидуалността на ферета, вече като по-опитен гледач бих казал че са супер индивидуални животни, определено имат препочитания към някой хора, привързват се - за работа... по скоро ферета ще се постарае да направи бедствено положение в работата ти, каквато и да е и ще направи пакости, които не си и подозирала че могат да се направят... :ajaweki: Може да си го мъкнеш но е по трудно от куче. Разходи са си - да, ако при куче и коте има разход при ферет и може би два пъти по-голям ако не и доста повече, специално - оборудване, груминг, операции, храна!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 02, 2011 10:16 am

Жанет, ние също живеем на квартира, но това не ни е проблем, нито с хазяи, нито със съседи.
Ти споменаваш, че животните ти имат някакви здравословни проблеми постоянно, препоръчвам, без да ангажирам с мнението си и да съм грубо разбрана, първо техните проблеми да решите, а после да вземате ново животно. Поровете са лесно податливи на заболявания, даже човешкият грип може да се окаже сериозен проблем за тях.
Що се касае до носенето на пора на работа - аз лично не бих взела Морис с мен. Ще има хора, у които ще предизвика любопитство и положителни емоции, у други ще предизвика неприязън, защото повечето хора са предубедени, че миришат силно и неприятно... Освен това са доста живи и неукротими животни, така че може да ти възпрепятства работния процес.
Разходите, както каза Pixell, никак не са малки. За нашия пордотук са отишли поне 400-500 лв. - цената на пора, пътуване до другия край на България да го вземем, клетка и пълното й оборудване, играчки, храна, посещенията при ветеринара в началото също не бяха малко, като още не сме правили операциите, които ще са +200 лв.
Малко положителни неща - по всяка вероятност порчето ще умре от кеф да лудее с котките :sunny: Много интелигентни и забавни животни са, силно интерактивни, изискващи внимание и любов. А ти ще се влюбиш в него :ajatki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 10:53 am

Много благодаря за вниманието, наистина имам нужда от помощ и съвет.Чела съм цялата статия за фретката, но ми се искаше да поразпитам някой,който вече е собственик на такава .Имам доста въпроси - как се гледа, лесно ли е , скъпо ли е , мирише ли много в стаята на фретка :ag: привързват ли се като кучето и котката, радва ли ти се като се прибираш, иска ли вниманието ти...иии въобще, от цялата информация, която прочетох ( а тя си е много ) все още имам купища въпроси :ah:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 11:11 am

Мисля, че вече съм влюбена в поровете :ba: :ba: Казвам за квартирата защотото е доста трудно да си намериш дом под наем и да си честен със хазяина,че имаш 3 животни + една фретка в бъдеще :ag: . И това е нормално просто защотото хората искат да се пази апартамента и се притесняват, че животните могат да го съсипят, което пък от друга страна си е много вярно.А за проблемите на моите животни си ме разбрала грешно.Кучето ми ( Айра ) наскоро имаше цистит...... :bu: до скоро дори незнаех,че могат да страдат и те като нас хората от това.А, когато я взехме я оперираха тъй като и излизаше влагалището навън, когато се разгони и се наложи да го приберат и кастрират.За мен това беше голям шок....но го преодолях.А другият ми котарак си го взехме от улицата и смея да кажа ( да чукна на дърво ) до сега от нищо не е боледувал, нито му е ставало нещо.Докато последният ми осиновен сладур Бейлис е един много нежен раглезен калпазан.Още от бебе знаех, че има проблеми и никой не го искаше заради това, нищо, че беше малко сладко бяло персийче.И така и него прибрахме и след време излекувахме.Вчера незнам какво са правили с Тумба (другият котарак), но го намерих със подуто око [smile3537.gif] И айде пак на ветеринар.Нищо страшно не беше за наша радост....но при нас все са драмите на първи ред :ag: Мислим скоро да сменяме жилището, че това сякаш го изцедихме до краен предел ( тези,които са живяли или живеят може би ще разберат за какво говоря ) иии така де....грижа са си всички и всеки ден се чисти като са основно, заради космарлака.Но въпреки, че ми късат нервите и понякога ми иде да ги хвърля през балкона много ги обичам и сега искам да си взема и още едно.Просто искам да съм убедена, че мога да се справя с него и че отглеждането му не е толкова трудно.Четох и за кастрациите.Някой казат, че порчетата им изобщо не миришат и поради тази причина не са ги оперирвали, други казват, че и след кастрацията и жлезата пак си намирисват....така,че незнам на кой да вярвам.Явно всеки ферет и строго индивидуален...Искаше ми се да се срешна с някой от моят град ( Варна ), но за жалост не познавам никой и тук само веднъж бях видяла порче бебче и да си призная като го видях очите ми се насълзиха от кеф... защотото до тогава не ги бях виждала на живо [kiss15.gif]
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 02, 2011 11:23 am

Aми питай тогава, това не са конкретни въпроси... ето няколко с + и - по мое мнение:
- по-лесно е от куче и по трудно от папагал. smiley24
- едно от най-скъпите може би заради груминг, клетки, вет, храна. smiley23
- мирише осезаемо. smiley23
- привързва се към определен човек. котката въобще не се привързва толкова, кучето мн по. smiley24
- радва се, но не върти опашка. smiley24
- постоянно иска внимание и участие в игрите. smiley24
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 02, 2011 11:29 am

Е ,то ако толкова се кефиш на бебоците порове - по добре си вземи мини хамстер или джербил. Те си остават винаги малки и сладки топки. Ферета ти ще порасте за 1 месец вече осезаемо, буквано за седмици ще се променя, но моя си е супер сладък и малък дори и 45см голям. :ajatki: Помисли си пак - намери някой с пор и го пипни, виж дали те боли като те ухапе повече и тогава ще прецениш. Ако ще и 10 години да четеш не може теорията да замести опита, поне при мен вече мога да кажа че бих гледал по-доста по лесен и правилен начин втория си пор, отколкото по учебници и мнения на други хора както почнах с Ромп.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 11:41 am

Не съм казвала,че се кефя повече на бебета фретки, а просто, че беше първото видяно през живота ми и много му се зарадвах.За жалост не успях да поразпитам момичето, но ми направи впечетление, че си беше взела животно, за което незнаеше много ( може и да греша ).И така де, след това влязох случайно в един зоо магазин и там беше пълно с фретки.Жената ми пообясни някой неща, но честно да призная на хора, които продават животни по магазините не вярвам особено.Все пак тя ми искара едно много сладко женско порче, което явно се уплаши от радостта ми и започна да трепери от страх горкото...Много са интерестни и си личи колко много държат на приятелчето до себе си и как се гушкат един в друг.Направи ми впечетление допирът ми с него, когато го хванах в ръце.Може би заради различното му тяло, но беше едно много различно изживяване и емоция за мен...
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 11:48 am

3 на 2 ЗА положителните страни на фретката :ay: До тук добре, аз не се притеснявам толкова за грижите.То си е ясно, че всяко едно същество иска малко или много грижи, нежности и внимание.Гледала съм доста години папагали.Последният ми беше изключително специален - излизала съм с него като по-малка, карала съм колело...веднъж дори избяга, но се върна...След загубата му не пожелах повече да имам папагал.Мисля си за миризмата и колко ли се усеща тя в апартамента....Мисля, че едно от най-скъпите аксесоари на тези животни са може би клетките.Предполагам,че от там тръгва голямата цифра и като започнеш да купуваш играчки и какво ли не...ако сметнеш всичко.... :ai: Като се замисля и с всяко друго животно е така, просто при тях някои неща за задължителни.Малко съм объркана вече, мисля че си и личи :ag: :bu:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 02, 2011 12:05 pm

Дам и аз бях така, на 2 пъти имаше момент когато се отказвах да взимам само защото мислих че няма да мога да се грижа добре за него. Но в крайна сметка - се грижа незле бих казал...
Права си за разходите, но има неща дето може би би ползвал от другите животни - гумени играчки, топки, плюшки, лосион за чистене на уши, ножица за нокти... стига да имат такива неща другите ти животни. :ajaweki: Ако си объркана по добре си вземи чинчила. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 12:07 pm

Ти пък стига си ми давал съвети да си взема хамстери, чинчили и някакви други животни :ag: Говорим за фретка, което значи, че съм се насочила към нея и в момента искам да знам всичкооооо за тях.Не ме разбирай погрешно, не искам да съм груба..
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 02, 2011 12:33 pm

Моят съвет, Жанет, е да не прибързваш! Не си вземай животно само защото много ти се иска и "щото е много сладинкооо :ajatki: " - това не е вземане с разбиране за реалните необходимости и потребности. Използвай времето си за четене, задавай въпроси, ако наистина не откриваш отговора никъде, но само не прибързвай :ab: Едно объркване подсказва, че не си сигурна на 100%, убеди се твърдо какво искаш!
Ако хазяите ти разберат за животните, които криеш и как са се справяли с коридора при липса на тоалетна ( [smile3537.gif] ), котката ще се справи сама на улицата, кучето също, но един пор е обречен, и то в рамките на няколко дни, я от гладна смърт, я от нанесени травми от улични животни. Не казвам, че ще си изхвърлиш животните, мисълта ми е да се опиташ да предвидиш непредвидимото, ако ме разбираш.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 12:56 pm

Благодаря ти за съвета - със сигурност няма да избързам... за сега :ay: За това съм тук и искам да ги опозная чрез вас и да споделите мниеня и да ми дадете колкото се може повече съвети за отглеждането им.Може да не си го взема веднага,може да е след седмици или месец, но знам със сигурност,че много го искам и ще се радвам да бъде част от нашето щуро семейство и смятам,че ще бъде обичан и обгрижван от всички животни и никога няма да му е скучно с нас :ba: :ba: :ba: :ba: :ax:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 02, 2011 12:58 pm

А решила ли си дали имаш място за клетка, къде ще я разположиш, с какво ще го храниш, какъв пол ще е каква разцветка, откъде ще го вземеш имаш ли идея вече? Или това с месец са само абстрактни времеви предположения?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 02, 2011 1:31 pm

Въпросът на Пиксел и много конструктивно поставен, подкрепям, че това са едни от първите въпроси, които трябва да си зададеш, върху отговорите им ще се надгради всичко останало :ab:

Клетката, която ползваме ние е следната: http://shop.zoomania.org/Za-porove/Klet ... -PLUS.html На първо време и по-малка би свършила работа, но само до към втория/третия месец, после ще е добре да помислиш за нещо по-просторно, подобна на тази. Мястото, което заема никак не е малко, затова е добре предварително да го предвидиш. Не те съветвам да го оставяш да се спарва в коридора като другите животни, желателно е да се проветрява редовно, така че съседите ти да не те надушат по-бързо от предполагаемото :ad:

Огледай какви храни се предлагат на пазара, предвиди колко пари можеш да отделяш месечно, но повечето собственици на порове, както и аз, съветват да се ползва гранулирана храна за порове. Храната, която взехме в началото беше тази: http://www.Цензура/products/vsits ... -2-kg-5684 Разфасовката от 2 кг. я яде около 2 месеца.

Полът също не е без значение: както мъжките, така и женските животни имат своя специфика, както в поведението, така и в изискванията при отглеждането, във външния вид... Кастрацията, ако е женско, ще трябва да е алтернатива на нелесните грижи за майката с котилото. Решението, зависи от теб и твоите възможности.

Разцветката, според мен, е последното нещо, което се предполага да те тревожи. Мисля, че се предполага да си го обичаш еднакво много, независимо дали е сейбъл или албинос :sunny: Ние, например, много се надявахме да си вземем по-тъмна разцветка, но така се случи, че е кремаво нашето животинче, не го обичаме по-малко, даже може би напротив :ba:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 6:02 pm

Благодаря за съветите :sunny: Още когато влязох в зоо магазина разгледах клетките.Имаше една за 60лв, която не беше никак зле и жената ми каза,че е за порчета.Доста добра цена имайки предвид клетките от 200 нагоре.Клетката бих я оставяла в хола, в никакъв случай в коридора.За храната....четох, че се хранят с гранулки, но мисля и да му давам други полезни за него неща.За пола...обмислям варианта за женско, но за сега отказвам да правя кастрации и бих търсила първо мъжки. (Причината ми е ,че преди известно време се наложи да кастрираме нашето куче, защотото страдаше от недъг - при разгонване му излизаше влагалището....това е нещо ужасно...и така се наложи кастрация.За мен беше много болно,че няма да може да остави следа след себе си, или поне не и по този начин... [mood_feelings_hurt.gif] но го преодолях.Единият ми котарак,който прибрахме от улицата също кастрирахме, само последният, който осинових и не смятам за в бъдеще.) В момента се оглеждам и търся хора, които продават и отглеждат в домашна среда фретки, не бих си купила от зоо магазин.За мен е важно да познавам родителите на моята фретка и естествено ако има възможност от време на време да ги събираме за игра.Също така предпочитам да го взема като малко бебе за да може да свикне с мен и да го науча на някои неща.За разцветката....харесвам пандичките (поне аз така ги наричам) и дори съм измислила име Чики/Чикита :ah:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот meri » Пет Сеп 02, 2011 6:05 pm

Наясно ли сте с еструса при порчетата и колко е опасен за тях?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 02, 2011 6:21 pm

Да наясно съм и знам,че не могат да излязат от него докако не се оплодят...
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 03, 2011 9:18 am

Жанет не вярвай на това какво ти е казала жената, а прецени сама дали размерите ще са подходящи за нормалния живот на пора. Хубаво би било, ако се доближават до рамерите на примерната клетка, което ти пратих. Наскоро моя Приятел така го убеждава един търговец, че една клетка с размери като за хамстери, всъщност била за порове (беше нещо като 30х50 см :ai: ). Това е неморално да се затвори пор на такова пространство (като изключим първите месец-два, примерно, докато е още малък порът). Не знам този търговец съвест не е ли имал.
По въпроса с кастрацията - обмисли я добре, защото от нея до голяма степен зависи доброто здраве на пора. Не искам да кажа, че раждането е нещо лошо, напротив, все пак трябва да има порове :ag: но то страшно изтощава майката. Ще трябва да се подготвиш с много повече информация, както за бременността, така и за възстановяването след нея и да си готова, успоредно с това, да гледаш още една тумба бебоци :ab: (това са грижи, изразени във време, средства и притеснения). Каквото и да решиш, важното е да си уверена :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Съб Сеп 03, 2011 11:01 am

Благодаря ти за съветите :ay: Определено жената от магазина искаше да ми продаде набързо една фретка+клетка :ajaweki: Само,че след като имам 3 под един покрив 4тото трябва да е добре обмислено и консултирано с правилните хора :ab: За това сега водя тези дилеми и от известно време в главата са ми само ПОРОВЕ.... [smile3537.gif] :ag: Кажи ми ти какво ги прави толкова специални и желани, макар и лошата миризма,която излъчват :ajatki:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 03, 2011 11:40 am

Ами на мен не ми мирише толкова зловонно, ако се чисти всеки ден, редовно се перат постелите и се спазва редовната хигиена на порчето.
Отговор на въпроса си ще намериш тук: viewtopic.php?f=270&t=16195
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Съб Сеп 03, 2011 11:52 am

Благодаря ти :sunny: :sunny: Определено отговори на въпроса ми :ay: Ще си взема порчеееее :ajatki:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 03, 2011 12:17 pm

Не се притеснявай да задаваш всичките си въпроси тук или в някоя от другите теми, ще помагаме с каквото можем :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Съб Сеп 03, 2011 12:26 pm

О, аз постоянно имам въпроси :ag: Чак вече ме е срам... :ah:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Сеп 03, 2011 12:46 pm

Ами задавай ги смело, защото ще си добър стопанин, само ако си информирана :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Съб Сеп 03, 2011 4:24 pm

Така е, наистина си права :ay: Освен това аз смея да твърдя,че много добре се грижа за моите животни и.....наистина много много си ги обичам :ba: :ba: :ba: Така,че и за порчето ще се отнася същото...може би в началото ще съм като шашната от всяко странно нещо, което направи :ag: Но със сигурност ще се грижа добре за него и ще му е готино с толкова много приятелчета за игра, стига да се харесат де :sunny: Само да не омиришем апартамента с толкова животни :ag: :ag:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот top4o » Съб Сеп 03, 2011 4:53 pm

Предполагам, че ще си вземеш пора след като се преместите. Повярвай ми, че ако го вземете сега не се знае как ще го приема хазяйката. Съветът с чинчилата не беше добър, защото аз имам едно семейство и никак не е лесно. Порчето е добър избор и ако имаш финансовата възможност и си информирана аз не виждам защо да отлагаш. Когато си вземеш порче ще чакаме да го представиш.
Куче което храниш те уважава повече от човек на които помагаш! Правете си изводите и се замислете преди да помогнете. При мен нямаше смисъл.
Аватар
top4o
Пчела майка

Мнениеот janettttt » Съб Сеп 03, 2011 5:23 pm

Благодаря,че не ми предложи да си взема чинчила ( не че не ги харесвам ) Аз вече съм решила да е фретка, но няма да я вземем веднага поради ред причини.Може би след около месец и аз ще се похваля с порче :ajaweki: Тя хазяйката ми знае само за кучето и понеже апартамента, в който живеем е хубав и спретнат тя много се притесняваше да не му се случи нещо и бяха много големи уговорки докато се нанесем :ag: За жалост скоро не се очертава да сме си в наше собствено жилище, така че ако чакам този момент, може и скоро да не си вземем фретка [mood_feelings_hurt.gif] Пък и котките и фретката се крият лесно, даже фретката би била по-лесна.Котките се качват по прозорците да гледат и понякога искат да излизат на терасата на показ, но когато тя дойде просто ги местим за кратко :ag: след което си ги прибираме обратно :ag: Важното е,че приятеля ми не е против, даже ги харесва и това е за мен е по-важно :sunny:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 9:14 am

Как върви обучението и изборът на порче, Жанет?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 14, 2011 9:17 am

:ag: Стига Юле, може да си е взела чинчила!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот janettttt » Сря Сеп 14, 2011 9:44 am

Чакам го да се роди :bp:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 10:10 am

Къде, при кого си го поръчала? Някой от Форума ли е?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Сря Сеп 14, 2011 10:55 am

Не, не е от форума :ab: От една моя позната, за която аз дори и не подозирах, че има такъв домашен любимец :ap: Сега ще я пускат на мъжки за първи път и ще си взема едно от техните бебешоци, живот и здраве, когато се появят на бял свят :ajatki: Надявам се да е скоро, защото вече нямам търпениее!! :bi:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот Pixell » Сря Сеп 14, 2011 1:33 pm

Пробвай метода на по-бързото раждане тогава, Жанет!
Значи, ако не е забременяла още, хващаш мъжкия и го качваш върху женската и му казваш "дай, дай дай!".
Ако пък е забременяла- хващаш я, разтърсваш я и три пъти извикваш в ухото й "Раждай, раждай, раждай!" Така системно през 10 мин. :ag:

Офтопик:
Това е в кръгът на шегата, Жанет. :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Сеп 14, 2011 1:39 pm

smile322.gif Ох, добре че уточни, че е само шега , че иначе... smile272.gif
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Сря Сеп 14, 2011 1:56 pm

Ще се направя, че не съм прочела шегичката ти.
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот janettttt » Чет Сеп 15, 2011 8:22 pm

Юлия, твоето порче какъв пол е?
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 16, 2011 12:24 pm

Морис е мъжки пор, Жанет. Маркирането вече започна, та скоро сигурно ще дойде времето, когато ще го водим на операция.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Сеп 16, 2011 12:29 pm

Сериозно ли! Аз винаги съм мислил, че Морис е женско име :ai: Убедена ли си, че не е женски? Да не е хермафродит! :ajaweki: :ag: Ромпи също е женски, а Мис Карамела е мъжки, просто обича розово... :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 16, 2011 12:46 pm

Pixell, Морис е пуснал топки до земята, убедена съм, че не е женски :az:
А Ромпис го прегледай внимателно, че да не се окажеш изненадан :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 16, 2011 1:46 pm

Юли - мога ли да те наричам така ? Мислех моят пор да е женски, но прочетох една статия за характера на мъжкия и този на женския.Затова, че мъжките са по-привързани към стопанина си и търсят неговото внимание, отколкото интересът им към заобикалящият ги свят.Което определено насочи интересът ми към мъжки пор на 100%.Макар, че ме притеснява по-силната миризма, която излъчвали, но определено мисля да го кастрирам ( + премахване на жлезата ) , когато дойде моментът разбира се.Но дали наистина действа тази манипулация при мъжките и има ли ефект?Знам,че по този въпрос все още няма как да споделиш лично мнение, но поне чувала ли си някакви отзиви, били те положителни или отрицателни.И наистина ли е вярно, това което се говори за характера на мъжкия?
Мерси предварително! :aa:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Сеп 16, 2011 3:06 pm

Ами, съдейки по отзвуците на други собственици на женски порове, не оставам с впечатлението да се привързват по-малко, а и те самите не съобщават за по-безхаберно поведение.
Миризмата се предполага да се редуцира след подлагане на двете операции, такива слухове се носят :ag: На мен лично Морис не ми мирише, като изключим моментите с маркирането. Иначе съм чела за други мъжки на които са правени операциите и давало добри резултати.
За "характера на мъжкия" не мисля, че може да се говори толкова обобщено, защото след многото проведени разговори с други порски собственици, всеки пор носи своята индивидуалност. Мисля, че е по-уместно да се говори за характерно поведение при мъжките/женските, маниер, който е присъщ на поведението на всички или почти всички екземпляри. За поведението на един пор като мъжки или женски, аз лично си мисля, че може да се говори след навлизане в полова зрялост (без оперативна намеса, която, смятам, би попречила на истинската проява).
Аз от моя пор съм възхитена, нямам търпение да се прибера вечер при него. Но знам, че за да се прибирам с това нетърпение, това ни костваше много работа и търпение. Преди връщането вкъщи беше като малък кошмар, предвид големите проблеми с тоалетната. Та така :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот janettttt » Пет Сеп 16, 2011 3:21 pm

Благодаря за изчерпателният отговор!Мисля, че се изказах малко неправилно - имах предвид, че обичат повече да се гушкат и да бъдат милвани.Това което чух от собственици на женски порчета е че не се случват често такива моменти :ap: Явно са по-игриви и любознателни.Но да, права си, че всяко едно създание (без значение пор или не) е индивидуално само по себе си.И въпреки това всеки вид си има характерни черти.Може би 8 от 10 смятат, че мъжкото порче е по-гушливо от женското - но винаги може да има и изключения де :ab: Исках да видя и твоето мнение след като имаш момченце.Аз определено предпочитам моят пор да търси вниманието ми и да иска да бъде милван,гален и глезен :ajatki: Но то кой ли не иска това :ag:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Сеп 29, 2011 11:21 am

Жанет, изгуби се пак някъде :ab:
k-extreme написа:Жанет, не приемай всичко, което пишат за "чиста монета"...
Всяко животно си има индивидуалност... за сега само 3 пора (заедно с нашата) съм чула от стопаните им, че ги следват по петите навън и без каишка и 3-те са женски.... Както и приучаването към тоалетната е предимно проблем за мъжките порове... :ajaweki:
... просто послушай сърцето си и не вярвай на всичко, което се пише. Отиди при едно котило с порски бебета и ги погледни - сигурна съм, че ще си познаеш твоето животинче, без оглед на полът му :ay:

Просто супер-добре го е написала k-extreme. Иначе как върви изборът?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Вто Ное 29, 2011 10:36 am

Явно всяко правило си има изключение,защото моя проблем беше женската по отношение на маркирането,за гушканетоо поне на мен не ми се е случвало да дойдат при мен с цел гушкане по скоро ме подканват да ги "возя" с някой наилонов плик или друга практикувана от нас игра.Но съм съгласна с определението,че когато си вземеш порче все едно гледаш 2г дете.Няма как спокойно да го оставиш в стая с чаши по масата,цветя и предмети които могат да бъдат бутнати и то от места които по принцип смяташ за недостъпни.Аз лично съм виждала моите да "мъкнат" 1 кутия за обувки до секцията и от кутията скачат право горе.
Кожата на мъжкия при сравнение с женската действително мирише повече но не е фрапираща както казаха другите при добра хигиена няма да имаш проблем. Както вече сигурно си прочела трябва да ограничиш достъпа до бялата техника вкъщи като хладилници перални и т.н. за да не се пъхнат в задната им част.
За клетката моята сама си я правих и ми излезе доста евтина :ah:
А за другите животни незнам но смятам,че трябва да внимаваш защото порската игра е дооооста груба поне в началото и да не би някоя от др животни да го приеме за заплаха :ab:
Иначе като цяло нямам търпение да се прибера вкъщи за да ги мачкам и возя с плика :ajaweki: :ag: :ba: :ba: :ajatki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот janettttt » Чет Дек 01, 2011 3:02 pm

Много са ми сладки порчетата, но за жалост скоро няма да си имаме такова....Ще се задоволя със моите сладури :ba: , които не са никак малко и са ми достатъчни техните бели...за сега!!! :ag:
Аватар
janettttt
В ятото

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Дек 03, 2011 2:19 pm

Поздравления за добрия избор - здравият разум преди всичко, защото съжителството с животно е и отговорност :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета