Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Пора ми хапе

Пора ми хапе

Мнениеот NightGirl90 » Нед Окт 02, 2011 6:41 pm

Aз си купих с голям мерак фретка преди около месец ... наистина много време търсих и за това взех първата която ми попадна. Беше на уж 3 месеца ... и се надявахме да спре да хапе но тава така и не става ... нас не ни притеснява много, но имам син ма 2 годинки, който почва да пищи още като я види и незнам какво да ги правя .... ако не спре с това хапане ще се наложи да я продам. А иначе е много игрива и забавна , много ни радва и си я обичаме ...Общо взето ако някой иска фретка на ниска цена да ми пише.
NightGirl90
Животинче с въпрос

Re: Пора ми хапе

Мнениеот Galibier » Нед Окт 02, 2011 7:44 pm

Ниска,ниска,колко ниска,откъде си icon_dontknow ?
Аватар
Galibier
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Нед Окт 02, 2011 8:51 pm

Теодора, бих казала, че подобно отношение е доста безотговорно. Навсякъде, където четете за основните изисквания, когато се насочвате към пор за домашен любимец, изрично по няколко пъти се повтаря, че порът е много неподходящ за семейства с малки деца. Дано това животинче да не е поредното изритано на улицата, защото, дано сте го чела, но те НЕ МОГАТ да оцеляват в среда, различна от дома. Дано милото животно намери дом, в който да се грижат добре за него.
Относно хапането, това не е поведение, от което да бъде отучено животното за няколко дни, а е времеемък процес. Тук във Форума тази тема е разисквана многократно:
viewtopic.php?f=270&t=16135
Прочете тук, дано намерите начин и решение на проблема си. Не се отказвайте! Важното е да не оставяте животното без надзор самО с малкото дете.
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пон Окт 03, 2011 11:32 am

Като се има предвид, че е доста дива явно и не спира да хапе, явно че не е обърнато внимание на време. Също и че не е била ваксинирана и обезпаразитявана незнам дали добре ще се споготи и при нови стопани. А не трябва да се подмята постоянно горката животинка само така. Това е порката от господина от Асеновград, интересно дали и другите му животни имат проблеми със стопаните си:
viewtopic.php?f=13&t=16353

Теодора, моята оферта остава - ще има хубав дом, храна, вода и внимание, както и другарче. Мога да поема единствено транспортните разходи... Все пак е добре и бъдещите стопани да са наясно с реалната възраст и проблем на животинката. :ay:
Последна промяна Pixell на Пон Окт 03, 2011 11:41 am, променена общо 2 пъти
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 03, 2011 11:39 am

Браво, Ники, дано скоро да си имате и една госпожица, която да внесе още малко лудост и забавления в дома Ви :ax: Убедена съм, че ще се чувства много добре у Вас :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Вто Окт 04, 2011 10:36 am

Ооооо, да тези порчета май даже бяха доста по-големи от обявеното, но не това е важното... Не е хубаво едно животинче да се подмята така насам натам. Трябват търпение, внимание, свободно време и много любов. :ajatki:
Извинявайте, че ще Ви го кажа направо, но Вие трябваше да прочетете и да се информирате, че тези животни не са подходящи ако детето Ви е по-малко от 5 годишно преди да си купите точно фретка... [mood_feelings_hurt.gif]
Аз също имам малко дете, но е на 4 и 1/2, а и е момиче - те както знаете съзряват по-бързо, също им е вродено да са по-мили, внимателни и да обгрижват околните... Момченцата като малки са доста буйни, игрите са им груби и има опасност за самото животинче, освен за детето... :ai:
Човекът от Асеновград продаваше порчетата на 80лв и 60лв, едва ли сте загубили толкова много като средства до тук (а и не парите са най-важното, когато е заложено добруването на живо създание, нали?). Щом обичате животни и не Ви е безразлично, по-добре се опитайте да му намерите подходящ дом и грижлив стопанин, за да не четем нова обява за същото животинче след 1 месец - има много такива случай... :ay:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Окт 07, 2011 3:23 pm

NightGirl90, не казвате какво се случва с порчето. Намерихте ли му вече нов дом или още търсите? Дайте повече информация, може да има хора, които да проявят интерес.
А може би сте намерили начин да се "сработите" с него :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NightGirl90 » Нед Окт 09, 2011 9:10 pm

ами честно казано не ни се разделя с нея и правим опити да я отучим от лошите навици но да видим ако се наложи ще я подарим а що се отнася до безотговорното държание в моя защита ще кажа че преди да си вземем Бела изчетох почти всичко в нета но се решихме да вземем едва след като бяхме на едно гости в мои братовчед и детето си игра много с неговия ферет но както и да е не предполагах 4е 6те ми се падне такава дивачка ... общо взето .. пожелайте ми късмет :)
NightGirl90
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 10:27 pm

:ax: Aми, Късмет тогава, Теодора!
Дано наистина да успеете да я свикнете с вас. Аз ви казах няколко методи и ви разпитах по какъв начин хапе точно и дали напада, дали е от страх, от игра, но все пак с наказания и търпение би трябвало да свикне в един момент. Въпроса е колко време имате и можете да й отделяте и дали ви се занимава. Техния ферет на приятелите- да не е бил мъжки, ако е бил такъв лигльо като моя - едва ли ще има проблем наистина, особено като е сънен е като плюшка.
Вярвам че сте чели доста, но все пак явно малко хора знаят, че фретките не са подходящи животни за семейство с по малки деца. Както казват и за определени породи кучета също например. Ако се откажете - дано други хора да я гледат добре. Но все пак поне я обезпаразитете - има толкова много не само бълхи и кърлежи, но и тении, акари, дирофиларии, плоски червей, глисти, които могат да я убият направо. :ay:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 9:01 am

Късмет, Night Girl :ax: И дано съвсем скоро името на тази тема бъде променено на "Порът ми вече на хапе" :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета