Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Продавам порчета-дискусия за развъждане

Продавам порчета-дискусия за развъждане

Мнениеот Pixell » Съб Окт 08, 2011 8:49 pm

Тодоре, като обещаваш нови порове за Нова година после сигурно и за пролетта пак още едно котило - смяташ ли че ги лансираш добре, смяташ ли че не ги обричаш на мъчителна смърт?
Защото вече женското златисто порче (цвят шампанско) се препродава, а после може пак да се препродаде. Някой знае ли дали другите са имали по-добра съдба въобще или и те се подмятат от човек на човек и всеки следващ се чуди как да се отърве от тях. Защото бива ли първо да продаваш 4 -5 месечни животни, отделно че нито са ваксинирани нито са обезпаразитявани, да не говорим че явно вниманието което са получавали от теб е колкото да ги държиш живи с някаква храна и вода. Тези животни искат постоянен контакт с човек, за да свикнат с хора, за да не се боят и да не хапят постояно след това. Тази социализация се прави от самото начало, а не сега като са на по 6 месеца тепърва да свикват с хора - никой няма да седне да се занимава с тях, а ще се чуди как да се отърве и да си възвърне парите- а някой даже се опитват и печалба да направат с тази препродажба.
Имаш 3 Фретки, 3 Папагала, 3 кучета, Дегу, Морско Свинче, Заек, Чинчила, Леопардов гекон!? Ами горко им на животните ти тогава, защото явно нито едно от тях не може да получи внимание от теб, а въобще как се грижиш за тях не искам и да знам! Абсурдно е на тези години да имаш толкова животни, но това си е твоя работа все пак, аз не мога да разбера защо размножаваш фретките си просто така - само заради печалба ли. Грозна работа.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Re: Продавам порчета

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 8:08 am

Внимавайте от кой и какво купувате.Ако знаете и други такива случаи,излагайте ги,ще са от полза.
Ако желае да отговори,ще му дадем това право.И не е лично срещу потребителя,просто когато има нередности,хората тряба да знаят.Много често не продавачите са виновни,а купувачите,защото не са наясно с какво се захващат.Ако някой се чувства обиден,аз лично му се извинявам,всеки има право да се защити.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 09, 2011 12:29 pm

Здравейте, Тодор!
Искам да Ви попитам и аз нещо, понеже тотално се обърках... [mood_feelings_hurt.gif]
Следната тема е пусната от Вас, нали?!

viewtopic.php?f=207&t=15555&p=262065#p262065

както и тази:

viewtopic.php?f=118&t=14913&p=253354#p253354

От тях оставам с впечатлението, че обичате много животните и ненавиждате хората, които искат само да печелят от тях?! Защо тогава няма и половин година по-късно се превръщате в същия тип безчувствен търгаш на невинни душици?! Видяхте сам, колко трудно продадохте тези порчета на смешни цени, по снимките се вижда, че живеят в отвратителни условия, защо за БОГА, продължавате да искате да развъждате и да се занимавате с това?!?! icon_dontknow
Как може да не Ви пука къде и при кого ще отидат, как ще ги гледат?! Направо не мога да повярвам, че Ви интересуват само парите, след темите, които сте публикували....
Едва ли ще натрупаш несметни богатства по този начин, а и струва ли си?!?
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 12:36 pm

Краси,човека е търсил помощ,както на много хора се случва,което не го прави лош стопанин.Също така на много хора им умират животните не по тяхна вина,трябва да сме обективни и да не нападаме без да сме запознати със ситуацията наистина.Много често отстрани нещата не изглеждат както са в действителност.
А какво да кажем за хората,които купувайки дадено животно не знаят нищо и след това търсят поводи да се отърват,не продавача носи вина за това нали?

И понеже става въпрос за порчета,вие като стопани го приехте присърце,но да знаете,че такива неща се случват с всички животни,не само с порчетата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот whitewolf » Нед Окт 09, 2011 12:41 pm

Въпрос:Има ли някой който ме познава????
Отговор: Не!
Тогава за какво всички ми държат сметка? Защо преди да направите тема в която да ме плюете, не направихте тема в която да обсъдим въпроса? Да попитате как стоят нещата? Защото е по лесно човек да плюе нали????
Нямам намерение да се оправдавам от слухове подхвърлени от човек който не ме познава!!! И освен това да обсъждаме някакви предположения на хора, които освен да се заяждат друго незнаят! Окей мислете, говорете, плюйте колкото искате, отказвам се да се защитавам от нападки основани на предположения!

П.С. Благодаря на Мери която единствена ме разбра!
whitewolf
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 12:50 pm

Ако имате въпроси задавайте ги,разделих темата.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 1:20 pm

Ето има и друга страна Ники,в твойта тема непрекъснато пишеш как искаш женско порче.Да речем,вземеш и имаш малки,никой не може да ти гарантира,че ще намериш най-добрите стопани и че след това тези порчета няма да си търсят дом или няма да ги изхвърлят.
Ти ще спазиш всичко,ще ги отгледаш с много грижи и обич,но не може да се каже същото и за другите хора.Ситуацията в случая е подобна.Никой не може да гарантира,че ще намери най-добрия стопанин,всеки може да се излъже,нито пък може да нарежда на хората какво да правят с животното след като са го купили.За жалост истината е такава и неприятна.
Не го приемай лично,просто дадох пример, защото на всеки може да се случи,колкото и внимателно да избира бъдещите стопани и да не вярва,че нещо може да се случи с животното.
Това се случва не само с порчетата,които все още не са толкова популярни, с кучетата и котките и всякакви животни.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 1:21 pm

Тодоре, вече Ви обясних в отговорите на лични съобщения с които ме бомбардирахте, че нямам абсолютно нищо против Вас. Но това което засегнах е единствено темата за безразборното развъждане на животни. Също така и за недобрия подбор на бъдещи стопани. Защо просто не обяснихте тези неща - защо продаваните порове са толкова възрастни, защо не сте ги ваксинирали в подходящата възраст за това и не са обезпаразитени? Не мислите ли че това е важно за живота на едно животно?
След това - вие ме нападате, че аз "осакатявам" животните след като искам да ги подложа на кастрация и операция за премахване на пераналната жлеза. Вие смятате ли че е осакатяване и да им бъде вкарана инжекционно ваксина?! А защо никой друг не смята, че това е Осакатяване, а цял свят го прави и всички са единодушни, че е за доброто на животното и здравето му и по-дълъг живот. Вие сте първия човек, който не е съгласен с това. Обяснете ни защо.
Прав сте, че не Ви познавам, нямам и желание, но благодаря за поканите Ви да се срещнем в Пловдив, аз ще дойда така или иначе на някоя сбирка, защото имам приятели там с порове, та може и Вие да дойдете да се запознаете с нас. Може да обменим и идеи и съвети в отглеждането на ферети.
И още един въпрос - всички ли хора на които продадохте феретите са като тези на стопанката от Варна, както вие казвате - "А защо да не й дам порче, човек се учи докато е прост!!!" Но ето, че не е успяла за жалост. И аз съм бил прост като си взех моя, макар да бях изчел всичко налично, сега от практика мога да кажа, че знам много повече!
А знаете ли, че ако при всеки еструс на женски пор я заплождате - това може да бъде раждане по 2-3 пъти годишно, това за няколко години ще съсипе и убие животното, защото страшно изтощава едно раждане. Може да не вярвате, но е факт.
Извинявайте, ако съм Ви обидил с нещо, но както казах - нямам нищо лично насочено спрямо Вас.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 1:24 pm

meri написа:Ето има и друга страна Ники,в твойта тема непрекъснато пишеш как искаш женско порче.Да речем,вземеш и имаш малки,никой не може да ти гарантира,че ще намериш най-добрите стопани и че след това тези порчета няма да си търсят дом или няма да ги изхвърлят.
Ти ще спазиш всичко,ще ги отгледаш с много грижи и обич,но не може да се каже същото и за другите хора.Ситуацията в случая е подобна.Никой не може да гарантира,че ще намери най-добрия стопанин,всеки може да се излъже,нито пък може да нарежда на хората какво да правят с животното след като са го купили.За жалост истината е такава и неприятна.
Не го приемай лично,просто дадох пример, защото на всеки може да се случи,колкото и внимателно да избира бъдещите стопани и да не вярва,че нещо може да се случи с животното.
Това се случва не само с порчетата,които все още не са толкова популярни, с кучетата и котките и всякакви животни.

Ако не съм напълно убеден в човека и не съм говорил много с него - никога не бих продал бебе на такъв! А още повече че въпросната женска каза че най вероятно ще подари на свои приятели и близки от бебетата, а аз дори се съмнявам че ще се раздела ако имам бебе или няколко, Мери. Ако не намеря благонадежден стопанин като Еми, Юлия, Краси и други приятели - не бих го дал така и ще си го гледам с удоволствие! Аз бих държал връзка с новия собственик и бих си го взел обратно ако не се грижи или спрява добре с порчето! Това е разликата, не ме сравнявайте така. Аз искам 1 път да има деца и после ще направя операциите, казал съм го много пъти. Не бих допуснал безразборно раждане по няколко пъти годишно.
п.с. Кучета и котки не могат да се сравняват с порчета въобще. Има много и приюти и програми за бездомни кучета - могат да оцеляват и сами навън. Един ферет не може - това не е див пор. Лошо е да се изоставят така, няма спор, но за ферет това е фатално.
Последна промяна Pixell на Нед Окт 09, 2011 1:28 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 09, 2011 1:25 pm

meri написа:Краси,човека е търсил помощ,както на много хора се случва,което не го прави лош стопанин.Също така на много хора им умират животните не по тяхна вина,трябва да сме обективни и да не нападаме без да сме запознати със ситуацията наистина.Много често отстрани нещата не изглеждат както са в действителност.
А какво да кажем за хората,които купувайки дадено животно не знаят нищо и след това търсят поводи да се отърват,не продавача носи вина за това нали?

Аз не съм казала, че е лош стопанин. Казах, че съм тотално объркана от дуализмът, който се откроява в отделните му теми.... [mood_feelings_hurt.gif]
При целите ми симпатий, съчуствие и състрадание към Тодор, заради преживяното от него, не мога да си обясня как се стигна до тук, че сега той да обрича животинки на ужасен живот при стопанин, който хабер си нямат с какво се захващат?!? Знам лично от Pixell, това което Тодор му е написал в лично съобщение, а именно:
"....Това че онази жена небеше виждала пор дори и на снимка аз какво да направя?" - цитирам. Значи още, когато го е продавал е знаел какво ще стане... Не мога да се примиря с това безразборно размножаване (знам, че и Вашият форум е против това), защото след това четем за изхвърлени,бити, препродавани десетки пъти животинки, както и за отглеждани в ужасни условия такива....
А и както Валната беше написал в темата за сляпото порче, смятам че вина носят както продаващите/развъждащите, така и купуващите, който в повечето случай са блаженно невежи и добрия развъдчик, трябва да предпази животинките си от такива хора, както и тези хора от самите тях.... Ако беше направено по всички Европейски правила, сега той (развъдчика) щеше да си откупи животинката и да е спаси от ужасна участ... Който все още е объркан от това, което пиша, ето да прочетете какво става с такива животни обикновенно:
viewtopic.php?f=21&t=16660
А ето и да видите обявата на Теодора от Варна, която дори не си е направила труда да направи на животинката собствена снимка (е защо питам на този човек му е продадено животно, като е имало предиспозиция, за развоя на събитията в бъдеще?!?). Редно ли е и кой е виновен "който яде баницата или който е дава"?
http://obiavi.grad.bg/o-149376-%D0%9F%D ... 1%87%D0%B5

:ax: Не съм искала никой да засегня или обидя (даже в началото си мислех, че тези порчета и развъждането нямат нищо общо с Тодор, до написаното на "лични" от него към Николай и това, колко е против "осакатяването" чрез кастрация), просто много се дразня, когато хората приемат животните като "стока" и не се вълнуват от последствията... Както и мразя хора, които не са си направили труда една книга да прочетат за това, как се гледа даден вид животно, а броят някакви пари и си го взимат защото "било модерно" или защото "другите така правят"....
В заключение, мога да добавя само, че правилата на форума по тези наболяли в нашата БГ действителност са ясни и аз адмирирам това:
viewtopic.php?f=13&t=1370
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 2:11 pm

Pixell написа:п.с. Кучета и котки не могат да се сравняват с порчета въобще. Има много и приюти и програми за бездомни кучета - могат да оцеляват и сами навън. Един ферет не може - това не е див пор. Лошо е да се изоставят така, няма спор, но за ферет това е фатално.

хмм, според мен гледате малко странно на нещата. Кучета и котки оцеляват толкова, колкото оцелява и пора.. Разликата е, че за в момента едните тепърва почват да се захвърлят а другите са достигнали хиляди и затова така ти се струва. Кучета и котки НЕ оцеляват на вън. Те там са заливани с киселина, бити, пускани на питове, умират от многото бълхи и кърлежи и др.. Ходил ли си в така наречените приюти? Та там ги осакатяват и се стремят да евтанизират колкото се може повече. И кучетата са бездомни, защото всеки иска неговото "уникално куче" да роди поне веднъж.. :bu:

Същата участ чака и порчетата, защото сега са "модерни". Пора успешно може да си намери храна от казана и да оцелее(определено време), нищо, че е домашен. Същото е и с кучетата. И те оцеляват, но до време. И домашната котка никога не е яла от кофата и не се е била за територия, но от зор и глад се справя. А не забравяйте, че колкото и да е одомашено едно такова животно, то има инстинкти. Поровете са много добри убийци и дивия вариант е цяла напаст за хората по селата.

Пиша всичко това не за да споря дали ще оцелее или не. Просто виждам някакво примирение относно кучетата, котките и зайците и др, а за пора е голяма паниката. Защо се разделят животните се чудя. Нима едните трябва да са мачкани и газени и да ни успокоява факта, че са много.. А проблема е един и същ-РАЗМНОЖАВАНЕТО от некомпетентни. Никое животно не заслужава такава съдба.

k-extreme го е казала и аз в другата тема го казах. Докато не се развъжда по правила няма да има оправия. Докато не е ясно от кой купуваш и няма договор, фактура и др. документи всичко си остава в сивия сектор. няма на кой да се сърдим, освен на самите нас. :ab: Спрете да въдите животни! Намерете си работа и не се залъгвайте, че от това се забогатява. Само страдат животните.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 2:16 pm

Ако не съм напълно убеден в човека и не съм говорил много с него - никога не бих продал бебе на такъв!

Никога,ама никога никой не може да гарантира каквото и да било,колкото и да не му се вярва.Хората и обстоятелствата се променят,така че никой не може да гарантира нищо.
Никое животно няма място на улицата,както са модерни породите сред кучетата,така става сега и за поровете.Глупостта и незнанието на хората за безгранични.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 2:25 pm

Развъджат само тези, на които това им е работата и следят малките. В някои нормални държави породистите кучета струват хиляди и са непосилни за повечето. Хората идват тук и осиновяват от нашите. Но тук всеки разбира и въди порове, котета, кучета.. Никой не следи поколението(то няма и как защото на всяко разгонване раждат:ag: ) Не знам дали ще доживеем деня в който ще развъждат само отговорни хора и ще спазват правилата. А стопаните преди да купят нещо живо ще се интересуват и ще преценят дали имат финансовата и физическа възможност. За сега това са само мечти. :ab:

Ама все от някъде трябва да се почне де. Ако всеки убеди своя кръг от хора да се спрът с тия сладки бебета, ще имаме малък напредък. Аз поне за сега съм спрял едно кучило ротвайлери и съм доволен. Защото първото кучило замина по автосалони, а някои бяха препродадени. Уж всичко беше ок.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 2:31 pm

И всеки си мисли,че е уникален стопанин или....????
Както и животното му......
За всички животни важи правилото за кастрация, веднъж да роди......кое за "здраве",кое да остави нещо след себе си и т.н.,или защото стопанина му така е решил......и след това кастрация.
Ами смешно,така както някой се отнасят отговорно,други не го правят....и какво различава едните от другите, няма значение колко пъти ще роди и поради каква причина....
Всички мислят,че могат да си позволят .....но след това???
Иначе всички уж са информирани и знаещи, но....????
Не мога да си обясня за какво е необходимо животното да ражда....какво значение има какво е:куче,котка,пор,хамстер....?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 2:39 pm

Е в това ни е проблема. И моя приятел си мислеше, че малките ще се гледат добре, но от осем само едно живее добре. А едното стана едър мъжкар и сега го ползват за разплод в един автосалон. Същото и с другите мераклии за бебета. И затова сме заринати от бездомни и страдащи животни. Спокойно, хора, няма да се свършат домашните любимци ако не размножите.. Има достатъчно кадърни и отговорни хора на които това им е работата и знаят кое как става. Дето се казва- тая работа не е като оная.. :ag: Един ден и тук ще стане така, но има още бая път да извървим, докато си сменим начина на мислене, останал ни от бай тошово време. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 09, 2011 2:41 pm

valnata написа:Развъджат само тези, на които това им е работата и следят малките. В някои нормални държави породистите кучета струват хиляди и са непосилни за повечето. Хората идват тук и осиновяват от нашите. Но тук всеки разбира и въди порове, котета, кучета...

Абсолютно съм съгласна с всичко написано от Valnata!!!! В развитите Европейски държави и САЩ е задължително домашните животни да са кастрирани!!!
Мери, не можеш да ме убедиш, че един 19 годишен младеж има нужите знания и компетенций да се занимава с развъждане, както и психологически умения, и подход да прецени бъдещите собственици!!!! Ако всичко беше направено "Lege artis", най-малкото сега той щеше да си откупи животинката на цената, която е била платена за нея и да се приключи. Човек трябва да носи отговорност за последствията в бъдеще (както и да се променят обстоятелствата), трябва да има гъвкавост и желание да реагира адекватно.... Така биха направили добрите стопани и отговорните развъдчици , всичко друго е евтина търговия с живи същества...
Последна промяна k-extreme на Нед Окт 09, 2011 2:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот whitewolf » Нед Окт 09, 2011 2:44 pm

Единствено искам да обясна на кратко случаят. Не смятам да се заяждам и да говоря повече, след този пост правете каквото искате. Дори и да премахнете акаунта ми няма значение. Разочаован съм и не мисля повече да продължавам.
Ситуацията беше такава, един познат заминаваше за работа в чужбина, взе майката, а малките нямаше какво да прави за толкова кратко време и ми ги подари. Тъй като нямам възможност да отглеждам още 7 порчета, реших да си оставя едно, а другите да продам. Не ме интересуваше цената, а това порчетата да си намерят стопани за това цената бързо спадна на 60 лв. Когато ми се обаждаше някой аз му обяснявах, как стоят нещата на кратко (с гледането). На много от хората разпращах файлове с информация от форума как се гледа порче. С хора поддържам и днес връзки. Само въпросната госпожа ми създаде проблеми. На нея както на останалите беше съобщено, абсолютно всичко около порчетата (това че са на 4 месеца, че нямат ваксини, всичко). Аз незнах че тя има малко дете. Но дори да й бях казал че не е за малки деца (макар че аз НЕ знаех), ако тя бе решила щеше да си вземе. Дадох й порчето.
И сега изведнъж излизам аз виновен. За това че тя не знае какво да прави. Според вас как трябваше да постъпя?, да оставя на улицата тези 7 поречета.
Това не са лично мои малки. Отностно кастрирането както казах всеки си има мнение. Аз мойте не искам да ги кастрирам!
А това, че намесихте първото ми порче беше върха просто. Нямам думи... Но щом смятате че ситуацийте са еднакви окей. И аз незнаех какво да правя като си взех порче, но промених това...
whitewolf
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 2:51 pm

Че кой те обвинява и защо се сърдиш? В първите постове има някакви опити, но не знам дали хората са видели добре, че си поставен пред свършен факт. Всеки ще гледа да ги задоми, защото е непосилно да се справиш с толкова животни. И на мен някой ако ми ги захвърли пред вратата ще гледам да им намеря дом. Проблема идва от такива като твоя познат. Идва и от хората, които не се информират преди да купят нещо живо. Забравят, че това не е играчка.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 2:56 pm

Човек може да отговорен и на 19 и на 50 год. и обратното,не съм съгласна изобщо,че не може да е така.
Просто и тука стана както винаги,гледа се на нещата само от едната страна,понеже вие сте собственици на порчета и се защитавате,а ако бяха кучета,какво? Пак ли така щяхте да реагирате?
Познавате се,което е чудесно,но не виждам как си съставихте мнение за някой,който никога не сте виждали,нито знаете нещо за него?
Понякога даже не познаваме човека до себе си,въпреки че мислим обратното.
Не е коректно да се обвинява никой без да се знае истината,която както винаги виси някъде по средата.

Кажи ми Краси, с какво ще оправдаеш мерака на Ники за малки, той е отговорен,добре,такъв е,но какво му гарантира,че ще намери стопани каквито трябва?
И какво може да направи,ако хората не искат контакт с него,има и такива случаи.

Нищо лично,обаче и така не се прави,или защото се знаем,та сме прави???

И хората,които не искат да си кастрират животните като престъпници ли ще се отнасяме с тях.Въпреки,че аз съм твърдо за кастрация на всички животни.
Понякога живота ни поднася различни обстоятелства и никой не знае какво може да му се случи ,принудени сме да правим някой неща,които не искаме.
Аз не познавам никой ,просто говоря принципно.
Много хора пускат теми за да им се помогне всички ли трябва да обвиним,че не са добри стопани?
Развъждачите си личат,незнаещите също.
Писането във форума не е човека в действителност.

Ето Краси,ти си чудесен стопанин,отговорен и добър човек,който помага.Но не искаш порчета именно заради това,и какво става на практика?
Кой би се справил с 6-8-10 пора финансово и всякак,да не говорим че трябва да ги храни и да се грижи за тях,да им намери дом,на думи е лесно,но така ли е всъщност???
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 09, 2011 3:07 pm

А защо смятате след Нова година пак да имате малки като виждате какво става из нашите географски ширини?!
И защо тези животинки (на снимката от Вашата обява) са натъпкани в нещо като щайга в земята без необходимото пространство и оборудване?! Както и защо се продават чак на 4 месеца (даже по-големички изглеждат) и то без необходимите за тази възраст ваксини?! Защо ако са били гледани толкова добре и им е обръщано внимание са толкова асоциални?!
Намесих предното Ви порче, за да направя паралел между това, което сте били тогава (като излъган купувач) и това, в което сте се превърнали сега - продавач, който не се интересува какво ще стане в бъдеще с продадената "стока".... Направо не мога да повярвам, че става въпрос за един и същ човек, затова попитах. В началото мислех, че става въпрос наистина за форсмажорни обстоятелства (както писахте - оставено котило от Ваш познат за продан), докато не прочетох, че ПАК ЩЕ СЕ ВЪДЯТ БЕБЕТА, както и "личните" към Pixell.... До този момент не се намесвах и не изразявах мнение.... Ако сте прочели темата, пусната от мен за "изхвърленото сляпо порче", ще разберете защо го приемам така лично [mood_feelings_hurt.gif]
За Бога, хора - спрете да МНОЖИТЕ!!!!!!
valnata написа: А проблема е един и същ-РАЗМНОЖАВАНЕТО от некомпетентни. Никое животно не заслужава такава съдба.
Спрете да въдите животни! Намерете си работа и не се залъгвайте, че от това се забогатява. Само страдат животните.

Мери, защо пак не ме разбираш правилно?! Никой не обвинява човека, че е търсил помощ (тогава за неговото 1-во порче), аз даже много се разстроих от раказът му и му съчуствах, както и съм цитирала случаят му в моята тема (за това какви са обикновенно търговците на животни). Чудя се защо ПАК смята да рои бебета, като вижда какво става (заобиколени сме от некомпетентни инежелаещи да се научат стопани) и как трудно се продават?!?
Няма значение дали са кучета, котки, папагали или порове - за всички важи и смятам, че трябва да се спре безразборното размножаване на домашни животни от всеки, който има 60-100лв да си купи женско!!!!! Знаеш мнението ми за кастрацията и това ми мнение, за хора, които при всичката информация в 21 век е смятат за "осакатяваща процедура"!!!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 3:16 pm

А аз се чудя защо Ники иска да рои бебета? Да си начеше егото ли,или защото пора му е уникален....така смятат много собственици на животни?

И много такива като него...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 3:43 pm

И на мен ми е чудно, защо Pixell е против безразборното развъждане на порчета а в същото време иска бебета. Нима бъдещите собственици на неговите бебета няма да ги размножат, и после техните бебета къде ще отидат.. От там се почва. Не може да съдиш някой а в същото време да допринасяш за и без това излишната популация порове. В зоомагазините и без това има достатъчно порчета. Същото е и с котетата и кучетата. Всеки иска бебета от неговото, "уникалното" :ag:

Има и друго. Човека може да няма пари за ваксини на десет пора и да не може да им осигури скъпа храна. Все пак някой му ги е оставил. Преди да обясни подробно какво е станало не трябва да го виним. Също не се знае дали той или неговия познат смята пак да развъжда. надявам се да влезе и да обясни. :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 4:11 pm

докато не прочетох, че ПАК ЩЕ СЕ ВЪДЯТ БЕБЕТА, както и "личните" към Pixell....

Това не е редно,също така показва пристрастие.

А аз искам да го видя Ники с 10 пора около него,тогава ще видим какво ще говори,дали ще се справи наистина.С нетърпение ще очаквам развитие....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 09, 2011 4:12 pm

Какъв е проблема - за да ме занимавате и мен.

Тоест мен ме интересува кое правило е нарушено! Щом тази тема съществува - значи никое правило не е нарушено.

Ако някой има претенции - да се обърне към правилата ни с цитат. За да вземем мерки.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 4:16 pm

Всичко си е наред,само че разбрах,че Краси е чела ЛС на Ники,както намеква в поста си и това не е редно.Така няма лична преценка,а напротив....
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 09, 2011 4:18 pm

Цитирането във форума на ЛС е забранено. Както и всякакви нападки - нецензурни изрази на ЛС от потребител към потребител.

Успокойте топката.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 4:26 pm

Да, има един цитат, което не е коректно, защото останалите не знаят за какво става дума.. И може да се цитира избирателно и човек да остане с грешно впечатление. Надявам се да няма повече такива цитати на Лични съобщения. Те затова са Лични. Ако ще се обсъжда нещо нека да е в темата. Всичко останало си остава между потребителите и ако няма обиди няма и проблем. :ag:

Офтопик:
Зоо, Мери стига сте спамили. [6984.gif] [smile004.gif] Давайте по темата(шега-майтап, малко да отпуснем напрежението.. уточнявам,че да не се разбере погрешно Няма да има наказания и писаното е по темата :ag: )
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот k-extreme » Нед Окт 09, 2011 6:46 pm

Мери, одеве ми се скапа нета и не можах да пиша повече тук, а именно:
Не можеш да ме обвиниш в субективизъм, понеже както знаеш аз и Ники се опитвам да го убедя всячески, че светът няма нужда от още едно котило порчета на всяка цена (било то и на Ромпи) :ax: Винаги съм била принципна в тази насока, просто аз както и Валната смятам, че това трябва да е регулирано с закон и да се извършва от компетентни хора с елементарни познания в генетиката, физиологията и анатомията на съответния вид. Това е! Нямам пристрастия, само защото виждаш ли познавам Пиксел - моля Ви, всеки от Вас ако отвори хронологията на разговорите ни в отделните теми ще види, че винаги съм държала на това да се кастрират всички домашни животни - това съм убеждавала и него... stop1
Моля, не ми вадете думите от контекста, защото с това, което си цитирала, исках да обясня единствено защо се намесих в конкретната тема! [mood_feelings_hurt.gif]
Тук май повечето хора имат зловредния навик да не четат нещата докрай (да не ги разбират правилно) или да забравят какво са чели преди.... Може и аз да не се изразявам правилно - ако е така, моя грешка и се извинявам :ax:
В едно обаче може да сте напълно убедени - аз съм изключително принципен човек и не съм на страната на този или онзи в конкретния случай, а единствено и само на страната на животните - отхвърлените, онеправданите, пренебрегнатите и недооценените!!!!!
Офтопик:
И за да се приключи с догадките: не съм чела личните на Пиксел, нямам такава оторизация, просто той ми сподели за някой заплахи и закани към него, което също не смятам че е много коректно, от който и да било да се прави, само защото на "лични" е по-удобно да се сипят обиди
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 7:22 pm

Зная Краси как мислиш,но малко се учудих,няма значение,всичко е ясно.Аз също съм принципна и обичам истината.Иначе всичко добре чета и осмислям,поставям се на мястото на всички страни.Когато човек е "под пара" не винаги осмисля ясно нещата,което не важи за мен,аз не обичам да обиждам хората,но и не трябва да прибързваме със заключенията си.
Ако някой има претенции за правилата,просто да пише в съответната тема.
Не трябва да се караме за такива неща, а да общуваме, за това сме тук.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 7:23 pm

zoomaniak написа:Цитирането във форума на ЛС е забранено. Както и всякакви нападки - нецензурни изрази на ЛС от потребител към потребител.

Успокойте топката.

Как ще е забранено, извинявайте?!?!?! А някакви си хора могат да ми държат тон и да се отнасят супер грубо и да ме обиждат на лични така ли!? И аз трябва да си трая така ли? Или какво? Трябва да се саморазправям с господин ТОДОР и да му отида на поканата в Пловдив и какво ? Да ме бие с приятелите си ли какво ще стане ако ида , какво очаквате въобще ?! Естествено че на когото реша ще си показвам личните съобщения от този господин. И не съм ги показал само на Краси, а не още хора, защото ме възмущава наглостта и безочието на хората, дето се имат за велики!!! После аз съм се държал грубо, глупости просто! Да ми цитират ЛСтата ,нито крия нещо нито нищо - нека се видат! Какви са тия лични и скрити неща, като има нещо да се пише да се кже тука открито и това е!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 7:27 pm

meri написа:А аз се чудя защо Ники иска да рои бебета? Да си начеше егото ли,или защото пора му е уникален....така смятат много собственици на животни?

И много такива като него...

Ами да, исках, но ето ЧЕ ВЕЧЕ МОЖЕ БИ ВЪОБЩЕ НЕ ИСКАМ!!!! След такива ситуациии след такива истории и глупости, които ме занимават и ми създават стресови ситуации просто е по-добре наистина да не се раждат тия животни ако се обричат да живеят такива мизерни и нещастни животи и да страдат само! И не го казвам така просто , а го приемам лично! А ако питате защо не пишем в теми за кучета и котки - защото кучкари има стотици пъти повече отколкото собственици на порове и при тях е съвсем друга хавата, както казах вече. Поровете са много слабозастъпени тук и никой си няма и представа какво е това животно! Като видят куче никой не пита- какво е това слон ли е октопод ли е подяволите! Всички ме питат енот ли е ,нутрия ли е, норка ли е белка ли е бръмбар ли е това?!?! Защото никой не знае какво е ,но всеки иска да го гледа без да си има И НАИ МАЛКАТА ПРЕДСТАВА КАК СЕ ГЛЕДА И НИКОЙ НЕ ЗАЩИТАВА ТОЗИ ВИД ЖИВОТНИ ТУКА!!! И КАК МИ КАЗВАТЕ КАКВО СТЪМ ИСКАЛ КАТО АЗ ДОРИ НЯМАМ ЖЕНСКА! И да- вече НЕ ИСКАМ И НЕ ИСКАМ бебета мерси! СТИГА МИ ТОВА КОЕТО ВИДЯХ И чух!! Запомнете го вече и това е, приключихме с романтичните забежки вече!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 7:28 pm

Ники,нали за това са правилата, да се вземат мерки и срещу това,просто уведомяваш който трябва и той ще прецени ,в случая Стамен като админ на форума.Има си съответните санкции за всичко.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 09, 2011 7:40 pm

Как ще е забранено, извинявайте?!?!?!

Прочетете си правилата. Ако имате проблем на ЛС с потребител - има кого да уведомявате - модератор - мен админ. Това са стъпките. След това ние се заемаме. Но не цитирайте ЛС на никой в теми. То заради това се казва "Лично съобщение" не се казва "Съобщение за цитиране по темите".

Проблема по принцип е оправен. Като ви заплашват препращайте ЛС-то на мен или модераторите. Има такава опция във ФОРУМА.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 09, 2011 7:43 pm

Правилата обхващат следните важни неща: Тема - Мнение - Лично съобщение

Спазвайте стъпките на уведомяване на управляващите форума и никой няма да е заплаха за вас тук. Вече сме доказали, че системата работи.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 09, 2011 7:51 pm

whitewolf - ми е писал на ЛС да му изтрия акаунта. Но такива неща не правим. Предполагам ще спре да пише във форума - и ще има мир.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Нед Окт 09, 2011 8:27 pm

Никой не трябва да си отива,нека всеки осмисли постъпката си и да продължава да си пише.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 8:30 pm

Стамен, не искам въобще Тодор да си трие акаунта и да се маха от форума! Аз го написах това единствено и само защото ме е грижа за поровете, а не съм си помислял да го права на Идиот както той казва, нито пък както излезе да го гоня от форума. То не е единствено и само негова грешката, разбира се, но и той има вина все пак. Като някой ти изтърсва на вратата животни - да остави и съответна сума за тях да ги гледаш! Това просто е пълна безотговорност и незнам какво вече, добре че нямам такива приятели аз, защото това не са приятели определено за мен! И аз мога да се направа на обиден да се фръцна и да си изтрия акаунта и какво!? Той явно ще продължи да не осъзнава че това което прави не е добре за животните му и ще продъжава да ги тормози - една женска не влиза в еструс щото и е кеф и иска да я ч***т, а защото й е такава природата и независимо от всичко се получава, но поровете са дребни и слаби животни които раждат по много обикновено. Това ги убива, ето това се опитвам да му обясна, но явно не желае да го разбере и това е. По-лесно е да продължи да си прави своето и да се разсърди на целия свят, защото не споделя грешното му разсъждение.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 09, 2011 8:36 pm

Ники пиши му на Тодор и се извинете един на друг :ab: и ще стане така най-добре :az: :ay:

Браво за думите - общуването си е сериозна задача.

Радвам се, че общувам с вас.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 8:42 pm

meri написа:А аз искам да го видя Ники с 10 пора около него,тогава ще видим какво ще говори,дали ще се справи наистина.С нетърпение ще очаквам развитие....

Е, Ники сериозно от преди месец обмисля въпроса да си направо приют за бездомни, болни, стари и отхвърлени порчета. В много държави има такива, тук разбира се няма. Но никога не е късно да се направи и това все пак има достатъчно НПО-та които биха подкрепили подобна идея. И тогава не с 10 а с 100 пора може да ме видите... И Мери, много ми е чудно как точно Ники ще бъде с 10 пора, след като има мъжки пор, който ако ще да се съдере ама няма да роди и една лапа даже, какво остава 10 пора... но както и да е.

- Аз както на лично, така и публично съм се извинил на Тодор за прекомерно грубия тон, който може би е приел много навътре, макар и да не съм искал да бъда груб, но не мога да му се извинявам, след като не е прав просто и не съм съгласен с методите и разсъждението му. А и няма да го умолявам да пише тук, след като така си е преценил. Не е на 12. Ако види грешката в себе си и я признае - ок, ше му свала шапка дето се вика, нищо че не носа шапки. :ag: Аз осъзнавам мойта грешка - прекалена импулсивност и недипломатичност. Дипломатиката е важна и съм признал Краси по тази част, но щом и тя загуби търпение просто...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Нед Окт 09, 2011 9:14 pm

Pixell написа:И не го казвам така просто , а го приемам лично! А ако питате защо не пишем в теми за кучета и котки - защото кучкари има стотици пъти повече отколкото собственици на порове и при тях е съвсем друга хавата, както казах вече. Поровете са много слабозастъпени тук и никой си няма и представа какво е това животно! Като видят куче никой не пита- какво е това слон ли е октопод ли е подяволите! Всички ме питат енот ли е ,нутрия ли е, норка ли е белка ли е бръмбар ли е това?!?! Защото никой не знае какво е ,но всеки иска да го гледа без да си има И НАИ МАЛКАТА ПРЕДСТАВА КАК СЕ ГЛЕДА И НИКОЙ НЕ ЗАЩИТАВА ТОЗИ ВИД ЖИВОТНИ ТУКА!!! И КАК МИ КАЗВАТЕ КАКВО СТЪМ ИСКАЛ КАТО АЗ ДОРИ НЯМАМ ЖЕНСКА! И да- вече НЕ ИСКАМ И НЕ ИСКАМ бебета мерси! СТИГА МИ ТОВА КОЕТО ВИДЯХ И чух!!

Прав си, че има много кучкари, но хавата там не е по-различна. Там хавата е много по-трагична. Не мисли, че знаят как се гледа куче. Те просто го взимат, както взимат пора и ги въдят. Поровете не са слабозастъпени а са по-малко захвърлени и тормозени, поне за сега. Не съм виждал порове по кофите и такива прегазени от коли. Ако един ден има и за тях ще се намери кой да се погрижи. Това, че по-малко хора си взимат не значи, че не знаят за какво става дума.. :ab: Браво, че не искаш бебета(дано не е може би :ag: ). Защото ако го размножиш спадаш на нивото на фермерите и спомагаш за увеличаването и страданието на доста животни.

И какво толкова се обиждате? Никой няма право да му забрани да развъжда. Няма такъв закон(за съжаление), който да забранява въденето на кучета, котки и порове. Всичко опира до съвес и отговорност. Ако има намерение да въди животни- прав му път. Единствено в някои форуми това не се толерира. Малко избързахте с първите постове и затова се е стигнало до тази реакция.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Нед Окт 09, 2011 10:09 pm

Аз пак ще кажа, Ивайло , че пора ще умре за 2 макс 10 дена ако се остави навън и неможе да го видиш до кофите просто, защото няма да е жив, а изяден и убит, помисли само една котка колко по-лесно може да се измъкне на бездомно гладно куче, отколкото един пор. Нямат шанс - а ако ти не си, аз съм виждал прегазени и то не порове само а много от това семейство - язовци и то големи екземпляри, видри и други такива. А и никой не гледа кучета и котки в аквариум по принцип или в клетка да ги държи денонощно, нали докато порове често ги гледат така като хамстери в малка клетка и това е. Може да живее - да но все пак е тормоз. Моят примерно само за през нощта спи в клетка и то достатъчно голяма за него. Иначе си се разхожда в 2 стаи, обезопасени до които има достъп. С нищо не съм избързал, освен че трябваше да не говоря на 'ти' явно а на 'вие' с всички и да куртоазнича повече, което не ми е в стила особено, но явно етикецията го налага.
Не съм фермер, но искам да имам едно бебоче, което да ме утешава един ден и да остане с мен, когато Ромпо почине от старост. Сега просто не се виждам без него хич. А не искам да купувам ново - така ще имам нещо от него, което ще остане с мен, не държа 10-20 бебета нито пък да продавам, а да остане с мен моя приятел. След като няма как да му предам 10 от мойте години живот на него, колкото и да искам...
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Окт 10, 2011 7:07 am

Дали ще е жив или не никой не знае. И котки има изядени, така че такива сравнения са неуместни. Интересно ми е как ще накараш женската да роди едно бебоче. Те раждат по много и затова се губи смисъла, защото другите осем(примерно) попадат в хора, които също може да поискат бебочета.. След десет години може да има и приюти за тях и да имаш шаса да си осиновиш пор. Аз не виждам голяма разлика между стопани, които искат едно котило и въпросния продавач. И в двата случая се произвеждат и продават животни.. И в двата случая се увеличава популацията, страдат животните и не е ясна съдбата им. :ab: Щом искаш едно котило от твоята бъдеща порка не би трябвало да виниш хората, че въдят и продават.Ако ти например го размножиш каква ще е раликата между вас? Може би в това, че ти си мислиш, че ще им намериш по-добри стопани. Повярвай, не е толкова лесно. Всички знаем, и сме се наслушали на приказки как ще им се намерят най-добрите и отговорни стопани. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Окт 10, 2011 8:23 am

Създаването на приют е дело коренно различно от домашното развъждане.И един от мотивите на повечето стопани на животни е именно същия......да остане нещо след животното.
Това,че все още поровете не са чак толкова популярни домашни любимци,съвсем не оправдава немарливите и невежи стопани,че не знаят как да ги отглеждат.Това всъщност се отнася за всички видове животни, от малките,до големите.
Човек,който е решил да отглежда дадено животно трябва да знае поне елементарни неща.
Никое животно не може да оцелее на улицата,това че някой по неволя са се приспособили,съвсем не означава,че мястото им е там и че могат да оцелеят.Така както оцеляват най-силните сред другите видове,същото може да се каже и за поровете,иначе нямаше да имат диви събратя.
Под каквато и форма да се разглежда развъждането,ако не е целенасочено,си е развъждачество и нищо повече, а мотивите са митове.
А човек се учи докато е жив на какво ли не.

Това,че имаш мъжки пор съвсем не означава,че е толкова трудно да вземеш женска или да го заведеш при такава и поколение пак ще има. :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Продавам порчета-дискусия за развъждане

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 10:41 am

Ивайло ти въобше май не ме четеш! Какви осем пора какви други, какви бъдещи женски ще имам ми говориш, аз да си търса женска да гледам? Не, стига ми 1. И мъжките ме кефат по няколко причини повече от женските порове. Пък ако някой имат женска и искат да роди, на мен ми се полага поне 1 бебе и така. Пък те ще ги подарят на свои приятели и роднини доколкото знам останалите. Ако не е моя мъжки, ще намерят някой друг и пак същото ще е .
Разбира се, че не ги оправдава, Мери, аз за какво се дразня, защото видят че нещо е сладко и готино, въобще и не знаят какво е и как се гледа и искат да го имат. Глупавата тъпа консуматорска психика на комерсиалното общество. Още по-нелепото е продавачи в зоомагазини като не знаят нищо за животното което продават - нито пол нито възраст нито как се гледа - нищичко! Е незнам как може да има такива.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 10, 2011 11:18 am

Хайде всички сега да успокоим напрежението.... :ay:
Аз смятам, че всички обичаме животните и ни е грижа за тях, но просто говорим на "различен език" за едни и същи неща...
Аз също на "лични" се извиних за тонът си на Тодор ако това ще го убеди да остане във форума, както призова Стамен :ax:
Смятам, че тук всички можем да си помагаме и да се подкрепяме в трудни моменти, а и да се предпазваме от грешни решения понякога.
При мен нещата ескалираха напоследък заради гадните случки като онази с изхвърленото до реката сляпо порче (което хапело, виждаш ли?!), затова съм толкова чуствителна по подобни теми.
Ники, дано имаш ресурсите и възможността да осъществиш мечтата си да създадеш приют за изоставени и нежелани ферети!!!Адмираций за решението ти smiley24
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 10, 2011 11:35 am

Офтопик:
Ники, ако стане работата с приюта, ДАНО, отсега се цаня да помагам :sunny:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот whitewolf » Пон Окт 10, 2011 11:54 am

Извинявам се на всички за всичко. Хората които обидих им се извинявам най-искрено. Не съм искал да обиждам никого, а най-малко да заплашвам. Просто от тонът на Николай имах чувството, че аз съм заплашван. Затова и на него му се извинявам. Не съм искал да създавам проблеми. Благодаря на хората, които ме разбраха от самото на чало (най-вече на Meri).
Естесвено, че съм съгласен че не трябва да има порове по улиците. А за това, че около нова година ще има порчета исках да кажа, че мисля да заплодя моята женска. Предполагам сте прави за развъждането и може би това ще й е първото и последно раждане. Но разберете ме искам поне веднъж тя да е родила. (Ветеринарят ми дори го препоръча) Малките порчета които са лично мои, ако трябва ще отидат при приятели, които искат порчета.
П.С. Определено не съм търговец на животни, не ги отглеждам за търговия! Не мисля да забогатявам от тях.
whitewolf
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Окт 10, 2011 12:09 pm

Но разберете ме искам поне веднъж тя да е родила. (Ветеринарят ми дори го препоръча)

Това не е точно така,може да се кастрира и без да е родила,но ти си знаеш.Странно защо лекар го препоръчва.Аз лично бих те посъветвала да се консултираш и с още някой лекар, да обмените опит и с другите стопани на порове,ще видиш,че има какво да се научи.
Имаме информация поне сега във форума и човек може да прочете,както и да поговори с другите стопани.Нека се изкажат и тези,които вече са минали по този път.
Също така рисковете са големи и най-вече освен подходящ партньор има и други изисквания за чифтосване.
Прегледай информацията(ако не си) и много добре го обмисли.Защото понякога риска не си струва.
Дискусията ще бъде много полезна за хората ,които не могат да вземат решение,също така можете да ги предпазите от грешки и да дадете съвети на бъдещите стопани на порове.
Надявам се това да бъде една изключително полезна тема за всички,за това не спирайте да пишете в нея. :ax:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 10, 2011 12:11 pm

Ето, всеки се извини на всеки и мирът във форума е възстановен :aa:
Наистина в момент на афект човек понякога казва неща, които действително не мисли....
Тодоре, радвам се, че се върна и каза това, че да е ясно и точно всичко. Защо сега не направиш темичка за твоята хубавица (те всъщност нали вече са 2 порчета) и да споделиш с нас за твоя опит и перипети :ay:
Между другото ветеринарят ти нищо не разбира ако е казал това (по-добре го смени)... Ако искаш мога да ти препоръчам много добри лекари в Пловдив и особено в София и да те консултират? Ако кажеш - пращам телефони :az:
Наистина всички ние с общи сили трябва да се борим срещу това да има бездомни животни по улиците ни!!!!!
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 10, 2011 12:18 pm

whitewolf написа:Извинявам се на всички за всичко. Хората които обидих им се извинявам най-искрено. Не съм искал да обиждам никого, а най-малко да заплашвам. Просто от тонът на Николай имах чувството, че аз съм заплашван. Затова и на него му се извинявам. Не съм искал да създавам проблеми. Благодаря на хората, които ме разбраха от самото на чало (най-вече на Meri).
Естесвено, че съм съгласен че не трябва да има порове по улиците. А за това, че около нова година ще има порчета исках да кажа, че мисля да заплодя моята женска. Предполагам сте прави за развъждането и може би това ще й е първото и последно раждане. Но разберете ме искам поне веднъж тя да е родила. (Ветеринарят ми дори го препоръча) Малките порчета които са лично мои, ако трябва ще отидат при приятели, които искат порчета.
П.С. Определено не съм търговец на животни, не ги отглеждам за търговия! Не мисля да забогатявам от тях.

Добре, че не трием профили :ag:

Радвам се и аз за тази тема. Дръжте връзка с екипа на Форума - ВИНАГИ и нещата ще са със сериозна възможност за оправяне - ВИНАГИ.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот whitewolf » Пон Окт 10, 2011 12:23 pm

Благодаря много за съветите. Наистина ще си помисля върху думите ви. Също както казахте ще се консултирам и с друг ветеринар. Имам един познат и тези дни ще му се обадя да видим какво ще каже. Иначе съм преглеждал нещата във форума, но сега тъй като времето наближава ще ги прегледам отново и ще видим. :ab:
whitewolf
Животинче с въпрос

Мнениеот valnata » Пон Окт 10, 2011 12:54 pm

Pixell написа:Ивайло ти въобше май не ме четеш! Какви осем пора какви други, какви бъдещи женски ще имам ми говориш, аз да си търса женска да гледам? Не, стига ми 1. И мъжките ме кефат по няколко причини повече от женските порове. Пък ако някой имат женска и искат да роди, на мен ми се полага поне 1 бебе и така. Пък те ще ги подарят на свои приятели и роднини доколкото знам останалите. Ако не е моя мъжки, ще намерят някой друг и пак същото ще е .

Аха значи на теб ти се полага едно и ще си го вземеш, а останалите осем ще се изпарят. Или ще ги подарят на приятели?! А какво правим после-четем обяви че се дават за 20-30 лева. Представи си, че не намерят мъжки. И защо пък точно ти, който си против страданието на поровете, и имаш желание да помагаш на тези животни реши да услужиш с твоя мъжки. Щом те успокоява мисълта, че ще ги подарят на приятели Ок. Само да знаеш, че такава е практиката с кучетата и котетата. Ти участваш в това развъждане и няма да си по-различен от останалите търгаши. Това е истината. Аз не бих заспал спокойно, само защото съм си прибрал "моя дял" и той е добре.. Така като те чета разбирам, че изобщо не си наясно с проблемите на изоставените животни и откъде идват те. Те са плод на безхаберно развъждане и такова пускане веднъж-дваж.. При положение, че нета е буквално залят от обяви, остана и ние, които прибираме бездомници да си пуснем кучетата, порчетата и зайците на женска. :ag: Ама избора и пора си е твой. Малко се получава като тия дето ревът срещу бездомните кучета а в същото време пускат по веднъж тяхното.. :ajaweki: smiley23
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 5:41 pm

Ako зависи от мен ще си взема и цялото котило ще си го гледам, но обикновено на мъжкия дават само по 1 евентуално.
Направо е ужасно колко бездомни животни има, направо и аз не мога да спя и по цяла нощ това мисля..........
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Окт 10, 2011 6:29 pm

Да де, но това обикновено "полагане по едно евентуално" и твоето примирие и желание твоя пор да стане татко е странно.. А другите Живи бебета?! При положение, че си против тяхното безконтролно размножаване и страдание, не би трябвало да участваш в развъждането. :ag: Освен ако не създадеш собствен развъдник и не започнеш да произвеждаш здрави животи. Ама това го изключваме, като вземем предвид желанието ти за едно бебе. За момент опитай да игнорираш "твоя дял" и се замисли за останалите, които поемат щафетата. И за тези пуснати в стотиците обяви на нищожни цени. Оказва се че за да получиш своето спомагаш за появата на още 10, чиято съдба не се знае. Това е цялата работа. И заради такива рзасъждения по улиците има бездомни животни и те Хапят, защото имат инстинкти. А тези, които плачат и се жалват срещу тях не се сещат да престанат да плодят, и го правят заради едно "уникално" бебе.

Скоро имаше едно момиче, което се жалваше и се чудеше на кой да се обади, защото едно бездомно куче я нападало. Ама в същото време искаше мъжки за своята "уникална" женска. та тя обвинява бездомните, които сама е на път да увеличи, при положение, че в приютите е пълно с подобни на нейния мелез. Да не говорим, за условията в които ще се гледат малките. Твоята работа е същата. Хем не искаш да страдат, хем се стремиш да произведеш една бройка новородени за да получиш своето бебе. Докато самия ти взимаш участиев размножаването няма никакъв смисъл да виниш търговците.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 7:14 pm

Kaкто казах, Иво, явно въобще не ме четеш явно няма и смисъл да пиша повече по тази тема.
Казвааам че бих взел цялото котило ако собствениците на майката са навити и няма други които да го вземат. След това - откъде знаеш че един развъдчик или там търговец произвеждал Здрави бебета!? Пък аз не!? Откъде знаеш мойто животно (и то не е животно просто, а е мое дете!) в какви условия го гледам и как се чувства, че се опитваш да му направиш някакъв бедстващ психопортрет.
Ще цитирам Тодор - Познаваш ли ме? - Не! - Тогава не съди как гледам животните, защото един развъдчик не си мърда и пръста за тях, докато за мен не са просто стока. И дори да размножа 10 пора - пак няма да ги дам ако реша на никой и ще ги гледам сам, ако преценя че хората не са надеждни или мой познати. И въобще не сравнявай кучкарите с фреткарите, защото е колосална разликата. Нито ме сравнявай с някакви малоумници, защото не съм на 13 не съм и на 19! Завършил съм педагогика и психология и имам много книги и по животинска психология и не съм от хората които вършат нещо без поне 3 пъти да са го обмислили детайлно и аналитично във всички аспекти! Не сравнявай личните подбуди с комерсиалистичния капитализъм. Ако продължаваш да циклиш без да ме четеш, Иво ще спра да ти отговарям, да знаеш! Иначе сигурно си голям пич, ама трябва да изслушваш събеседника си. :ag: Може и ти да ме поканиш сега във Варна да си говорим за развъдчици и кучкари и да бием тая дето иска да си запложда кучката! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Окт 10, 2011 7:43 pm

Pixell написа:Ako зависи от мен ще си взема и цялото котило ще си го гледам, но обикновено на мъжкия дават само по 1 евентуално.
Направо е ужасно колко бездомни животни има.

Но не зависи от теб а от собствениците на женската. Тя нали няма да е твоя? Ужасно е, че има бездомни, а още по-ужасно е, че някои не осъзнават, че спомагат за тяхното появяване. Не те познавам, и не знам как си гледаш животното, но знам, че искаш Бебе от твоя мъжки пор. Ти го каза. Аз ти казвам, че ако не бебетата, то тяхното поколение ще е на пътя, пък ти каквото искаш прави.Ако кажеш, че искаш да задържиш за себе си едно котило от десет пора нещата ще стоят по съвсем различен начин. Но ти не казваш аз ще си купя женска и аз ще отговарям за тях. Ти искаш да го пуснеш и АКО евентуално собствениците нещо...Иначе и търговеца на пазара произвежда десет пора и ти също. Аз под развъдчик имам предвид човек, който е запзонат този вид животни и само с тях се занимава. Както има читави развъдници за кучета така трябва да има и за всички останали животни. Това искам да обясня.. Не лаици да множат заради едното бебе или заради сметката за ток.. Едно е да имаш книги, съвсем друго е да се се запознаеш с действителността. Самия факт, че говориш за кучкари, и че разделяш животните на групички- способни да оцеляват и неспособни говори много. :ag: Кучкари и обяви ще има винаги. Целта е да се увеличат мислещите. Не може при свръхпопулация да развъждаме заради едното бебе. Дано си разбрал. smiley24 Ако беше запознат с животта и проблемите с популацията на кучета и котки досега щеше да разбереш за какво иде реч. :sunny: Не държа да ми отговаряш, аз просто споделям моето мнение по темата. Нито ще те каня във Варна, нито ще бия някого.

Офтопик:
Работата ми е да се занимавам с биткаджии-идиоти, така че това не ме влече, и не е начина.. Вие се оправяйте :ag:

Не приемай толкова лично нещата. Ако ти искаш да си един от качествените развъдници, няма проблем. Но с изказването си, че искаш едно бебе и, че за другите отговаряли собствениците на женската си личи, че си на другата страна. Или се отдаваш на това да произвеждаш качествени животни и да осигуряваш дом на всички, или кастрираш. Само тогава може да кажеш, че ти пука и да виниш търговците.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 8:12 pm

Nе Ги приемам лично, казах ти че бих гледал и цяло котило. Мен ме кефат. с един е забавно с 10 ще е некъф купон безкраен с хайвер и леща... :ag: А иначе ти знаеш как стоят въпросите с кучета и котки и свръх популации - аз нямам такова животно, не обичам котки честно казано, не ги мразя, но не са ми много приятни просто. кучетата са яки, стига да не надушат пора ми и да решат да закусват с него. Тогава става много личноо! :ajaweki: Та по тоя повод и съм настрана от тези животни и няма как да не ги разделям на видове - всичко е разделено - ето и в този форум има раздели, тка че не са всички под един знаменател. Полицай ли си, че се занимаваш с такива хора? Ужас. Аз съм най-пацифистичната натура която познавам, така че може най много да удара един сарказъм или иронична забележка тука, които обикновено не се разбират, но карай да е весело. Аз не бих станал развъдчник в никакъв случай, но бих искал да си увелича поровете без да купувам нови, като така и ще адмирирам производството на тъгговците - който продават по 200 лева пор, дето е на 6-8 месеца вече , а го дават за 2 месечен! А дори и не му знаят пола.. нелепо е това.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пон Окт 10, 2011 8:17 pm

Да всичко е разделено, но причината за захвърлянето на едните и другите е една. И едните и другите имат душа и страдат от точно това мислене и развъждане. Ако се информираш какво е развъдник(започни от тези за кучета и котки) ще разбереш, че ще имаш шанс да си закупиш пор, куче или коте без да стимулираш точно тия дето ги дават за по 200 лева и не им знаят пола. Да не говорим, че има и да се подаряват, или такива за по 10-20 лева, защото Хапят. Ти като развъдиш 20 за кеф отнемаш шанса на другите 20 които хапят. От там те отиват по кофите. И се завъртаме в един кръг.. Нелепо е това.

Обяснявам ти всичко това, защото както ти каза не знаеш много за котките-кучетата. Съдбата им е много сходна и пътя за съжаление е един-кофите за смет. Никой не говори за твоя пор, за твоето отношение към него или, че ще захвърлиш малките. Чета ви темите и само по снимките и написаното виждам, че вашите порчета си живеят живота и са извадили късмет. Колко обаче са като тях? Опитвам да ти обясня какво правят повечето развъждачи и че вместо да създадеш твои собствени порчета може да помогнеш на едно в нужда. За някой който отглежда куче или коте не бих се хабил толкова. Защото те са наясно със ситуацията и ако искат да множат без правила са ми ясни.. Целта на повечето хора тук е една- да намалим бездомните и страдащите по улиците. Дали е пор, дали е куче няма значение. Понеже гледам много обяви за порове и виждам, че са на "мода" ме е грижа. Не искам утре по кофите да скитат порчета.. само това ни липсва.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Окт 10, 2011 9:34 pm

Когато човек чифтосва животното си (мъжкото) носи отговорността наравно със стопаните на женската.Трябва да се грижи за изследванията,за да не се случи мъжкия да зарази женската(нищо не се знае),както и за отглеждането и храненето на поколението, а не стопанина на женската да си блъска главата,а другия да си прибере полагащия му се пор и "ни лук ял,ни лук мирисал". Такива ми ти работи за уникалните животни.

Ники,на мен пък слабост са ми бездомните кучета и винаги съм имала такива в нас,помагам и т.н.
Наясно съм със ситуацията,това че поровете не са популярни няма значение.
Никое животно не трябва да бъде на улицата заради някакви хорски прищявки.
Кучетата се хвърлят,защото не са породисти,не ги искат,станали големи,стари.....какво ли не, а поровете......ами хапят.Не виждам никаква разлика,освен във големината и начина на живот.
Нека не забравяме,че не всички хора си отглеждат животните по стандарт или както трябва,елементарно е.
За това не трябва да съдим по себе си,ние като сме добри стопани.....и всички да са такива,но не са.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Пон Окт 10, 2011 10:05 pm

Aми Мери и аз като по млад имах куче - подариха ми го защото не беше чиста порода, взех го защото не исках д го изхвърлят на улицата и беше хубаво куче, черно с бели лапички и бяла брада - майката териер. Но по миналата година се спомина отровено с живачна отрова за 2 часа си замина. Не съм бил там, но симптомите говорят за такава отрова. После всички в квартала си ги разхождаха с намордници, за да не изядат нещо и техните. Е да- ето има много хора дето ги мразат и ги троват. Аз не харесвам бездомните - само са ни нападали, без нищо лошо да им права. Но най зли са домашните кучета спор няма в това - и много безотговорни стопани. Но това е- много тъпи хора има и толкова. Няма да се научат. За мен Ромпи е най-доброто и хубаво куче, него си го обичам най много. Няма такова куче друго.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Окт 11, 2011 11:03 am

Ники,дано си наясно какво се изисква за пускането на един приют,освен това не може да го правиш в апартамента си.Това не са подходящи условия за целта,също така се изискват много документи и разрешително.
А и съгласието на съседите по новия правилник за етажната собственост.
То не е да приютиш няколко пора у вас и готово,защото накрая излиза като събирачество,въпреки добрите намерения,което не е желателно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Вто Окт 11, 2011 11:18 am

О нее! То е толкова тесен апартамента, че аз едвам се събирам в него и се прескачам с пора. Имам предвид на вилата, където живее майка. Там има един навес, има и закрити помещения и е идеално да се построят клеки или една голяма и няколко малки за евентуално разделение на животни. Естествено че трябва разрешителни и документи, то нищо не става хоп хоп. Всичко е бюрокращина тук. :ajaweki:
Няма никакви етажни собствености въобще да се дискутират, съседите ми са гадняри, ако знаят че и един пор имам сигурно ще ме обложат с такси и данък смрад. :ah:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Окт 11, 2011 1:06 pm

Трудно е за сам човек,но предполагам ще се намери кой да помага.Иска си доста работа и грижи,медицински прегледи и лечение, средства са си това.Пък и трябва да е добре обезопасено и топличко.Но не е невъзможно да се направи.
Ама бюрокрацията може да съсипе мечтите на човек,не знам.Иначе ако някой пък пусне оплакване,веднага могат да те глобят,ако нещо не е наред, нали знаеш,държавата не изпуска момента да си вземе пари.
Трудоемко е и трябва да има време човек,за да се занимава,защото в такива места вероятно животните ще се нуждаят от повече общуване и грижи.
Но пък не е лошо и може някой ден да направиш наистина.
Само има и друго,което се сетих,постепенно поровете стават все по-популярни,и това може да е добър мотив за някой да си изоставят животните при най-малкия проблем,което от една страна е добре,ако има как да се приберат,но от друга за самите животни е зле.Нали знаеш хората винаги смятат,особено тези които махат животните си,че някой друг е длъжен да се грижи за тях.Или ако все пак някой успее да намери изхвърлен на улицата и оцелял.
Но това не означава,че не трябва да има приюти,напротив.
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Порче Willow

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 03, 2011 10:43 am

Уилоу напролет наистина ще има бебета

Ами това е просто страхотно, не сте се похвалили официално за такива намерения :ad: Има ли вече кандидат-татко? Мога само да предполагам, че това ще е Ромпи...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Ное 03, 2011 12:13 pm

:ag: Ромпелчо стана много търсен кавалер вече... три оферти има, вече съм му като брачен консултант направо и подреждам по приоритет дамите му... аве цял харем направо ще си заформи, а какъвто е мързел май ще предпочита да го чешат по ушите и да гризка Роял Канин отколкото да бори момите... :ajaweki: ако се е метнал на шефа си, смятай.. :bt:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Чет Ное 03, 2011 12:49 pm

Pixell написа::ag: Ромпелчо стана много търсен кавалер вече... три оферти има,

Нормално, той е мъжки пор за подържание :ba: , докаснат ли го раце и почва да се гушка и да спи :ajaweki:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот tinna94 » Чет Ное 03, 2011 3:19 pm

Юлие, ако Ники ни одостои с честта Ромпи ще ни е мъж (много се харесват с порката) !
Снимки на клетката ще кача, не съм се сетила !
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 03, 2011 4:00 pm

Ами то пък, ако Ромпи не Ви "удостои" :ad:, Морис и той момък, може той да се пробва (ако до тогава все още е годен за "удостояване" на млади дами :ap:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот tinna94 » Чет Ное 03, 2011 6:15 pm

Ще се радвам, но сте ни много далеч !
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот meri » Чет Ное 03, 2011 9:55 pm

Ще ви помоля да си уреждате тези неща на ЛС или по скайпа.
С цялото ми уважение към вас като стопани,правилото е ясно:

Забранени са Теми, които учат хората да плодят всякакви животни...
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 8:55 am

Хубаво си събирате по две-три оферти и чакате много бебета [applauseuu.gif] Аз обаче се питам дали помислихте за малките? Три оферти са сериозно количество малки порчета, които ще имат нужда от дом. От темата "Съжителство междо мъжки и женски порчета!" стана ясно, че не всеки може да се справи с отглеждането на повече от едно такова животно. Едно е да се събира информация, съвсем друго е практиката. :ag: И Pixell мислеше, че ще стане лесно, обаче се оказа друго. Може женския пор да не е бил социализиран, може да е всякакъв, но е факт, че не се понасят и може цял живот да не се приемат. По същия начин новия стопанин на малко порче може да се види в чудо. Дори и от едно котило, ако не се задомят на време пак ще има битки и ще се окаже непосилно да се справите с 10 пора. А ако им се намери дом не знаете дали след две седмици някой няма да каже "оказа се много трудно" и пора да иде на пътя или да прекара остатъка от живота си вклетка, защото хапе. smiley23 Хубаво обсъждахме човека(Тодор) с едно котило, който едва им намери дом(пусна ги за 50 лева :ai: ) и то се видя какъв дом. Представете си две-три женски като родят по 8-10 малки.

Така че помислете добре преди да започнете с развъждането... Както са казали хората: не скачай, преди да кажеш хоп, защото инак можеш да се откажеш да скачаш.. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 9:15 am

С уважение към правилата на Форума, както и към високуважаваните модератори, всичко казано беше изцяло в кръга на шегата, не го приемайте така на сериозно :ax: Благодарение на Вас, хората създали този форума, тук понякога, освен да обсъждаме сериозни теми, също и се шегуваме помежду си, а може би това на Вас Ви е убягнало :ab:
valnata, take it easy :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Ное 04, 2011 9:26 am

Нищо не ни убягва,но нека не забравяме,че за едни може да е шега, за други---не.Помислете върху това,защото не всеки влязъл във форума може да разбере това.
Офтопик:
Юле,нищо лично,да знаете,но все пак..... :ax:

За това хората са казали една много умна приказка: " Голям залък лапни, но голяма дума не казвай."

Особено,когато човек е толкова самонадеян,че си мисли......."с всичко мога да се справя", а се оказва,че не е така.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 9:36 am

Уилоу напролет наистина ще има бебета

Никак не личи, че това мнение е шега. И за да няма върнати порчета(какъвто е случая в темата "съжителство между мъжко и женско порче") и стопани, които се чудят какво да ги правят се дават съвети. Нали затова е форума. :ab: Защото едно местене на животното и смяната на средата-стопанина също е стрес..
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Ное 04, 2011 9:37 am

Върни я Ники, и ще се окаже,че си същия като тези по които плюеш.
Виждаш ли как хората понякога изправени пред какви ли не ситуации,които не могат да овладеят,взимат решение да ги подарят,за жалост други ги изхвърлят.И след това,как да обвиниш хората,че животното е несоциализирано след като се лашка насам-натам,от различни хора и обстановка,ами стреса който изживява,някой животни никога не се възстановяват след това.
Похвално е,че искаше да помогнеш,обаче.....медала има две страни.
Сега Теодора или други били виновни, а ти,след като въпреки всичко не успя да се справиш,как ще обвиняваш хората в каквото и да било.
И преди да си пуснеш пора на женска(както се пише и ако е вярно),помисли много добре,че ако пак си вземеш......дали ще могат да съжителстват,защото няма гаранция,при животните не важи правилото както при хората,че те били техни деца.
Не те обвинявам в нищо,но нека това да ти е за урок,и не само на теб,а на всички,които искат да развъждат животните си.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 9:37 am

meri написа:за едни може да е шега, за други---не.

Приемам забележката :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Ное 04, 2011 10:07 am

meri написа:Върни я Ники, и ще се окаже,че си същия като тези по които плюеш.
Виждаш ли как хората понякога изправени пред какви ли не ситуации,които не могат да овладеят,взимат решение да ги подарят,за жалост други ги изхвърлят.И след това,как да обвиниш хората,че животното е несоциализирано след като се лашка насам-натам,от различни хора и обстановка,ами стреса който изживява,някой животни никога не се възстановяват след това.
Похвално е,че искаше да помогнеш,обаче.....медала има две страни.
Сега Теодора или други били виновни, а ти,след като въпреки всичко не успя да се справиш,как ще обвиняваш хората в каквото и да било.
И преди да си пуснеш пора на женска(както се пише и ако е вярно),помисли много добре,че ако пак си вземеш......дали ще могат да съжителстват,защото няма гаранция,при животните не важи правилото както при хората,че те били техни деца.
Не те обвинявам в нищо,но нека това да ти е за урок,и не само на теб,а на всички,които искат да развъждат животните си.

Хухухухууууууууу! Набута ли ми го! Направо сега е момента да кажете с Ивайло "НАААААААА АЗ КАЗАХ ЛИ ТИ БЕ, МУХЛЬО!"
Да ти я дам на теб и да спре да се стресира и психира тогава?
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 10:36 am

Pixell написа: Направо сега е момента да кажете с Ивайло

Това пък какво е? Нищо лошо не е казал Ивайло :ag: Факт е, че не се справяш и искаш да върнеш животното, нали? За това се коментира се и се даде за пример твоя случай, защото така се получава с повечето стопани. За това и бях писал по-горе за развъждането и др. Не е въпроса дали ще я дадеш на някой, въпроса е, че преди да се вземе нещо всичко трябва да се обмисли(гледал ли съм два пора заедно, имам ли нужния опит, имам ли вариант ако случайно не се спогодят и др. важни неща). Всяко местене на животното и смяна на обстановката му причинява стрес. Хубаво ще е да я дадеш на някой, който има опит и ще я гледа без други животни. Доколкото знам Мери има две кучета, а и не е казала, че си търси порче. :ab: Това според мен я прави неподходящ стопанин. [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Ное 04, 2011 10:42 am

Не,Ники няма да го кажа.
Аз лично никога няма да си взема животно,което нямам възможност да отглеждам и въпреки четенето на статии и каквото и да било,след като нямам опит.И освен това не всички животни мога да си позволя,поради редица причини,които не засягат никой.
Ти си типичен случай на тези,които първо правят нещо,а след това мислят......е аз съм обратното.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 10:44 am

valnata написа:Хубаво ще е да я дадеш на някой, който има опит и ще я гледа без други животни.
Това е добре, хубаво предложение е, ама:
valnata написа:Доколкото знам Мери има две кучета, а и не е казала, че си търси порче. :ab: Това според мен я прави неподходящ стопанин. [mood_feelings_hurt.gif]
... това си е груб буквализъм и захващане за всяка дума, valnata - това имах предвид по-рано с take it easy, един вид малко по-спокойно и по-реалистично :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот meri » Пет Ное 04, 2011 10:47 am

Реалността доста често няма нищо общо с писането и изхвърлянето по форумите.Всеки отглежда животно,което му харесва и може да си позволи.Аз пор няма да отглеждам,даже и да нямам никакво животно,не че съм против тях......

Както казах не съм против теб,но не трябва да обвиняваме хората,а изведнъж да се окажем от другата страна на барикадата и тогава?
Може би просто трябва да се опитаме да ги разберем,защото не винаги знаем обстоятелствата, в които се намират тези хора.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Пет Ное 04, 2011 10:54 am

meri написа:Не,Ники няма да го кажа.
...
Ти си типичен случай на тези,които първо правят нещо,а след това мислят......е аз съм обратното.

:bv: Такааа... да си запиша, друго ? Какъв съм още? Поне да знам, че явно сте ме опознали по-добре отколкото някога съм предполагал...
Офтопик:
Обожавам да ми слагат етикети хората, а също така обожавам когато някои хора започнат да се вземат много насериозно. Няма да споря с никой вече, виждам че тук това е абсолютно ненужно и излишно. Всъщност е безпредметно да пиша тук повече. Така или иначе всички отиваме под дъгата един ден...с получен бан.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 11:04 am

OAKFINGERS, тили по-горе говореше за шегите и тяхното "залавяне"? :ag: Аз съм си спокоен :ag: Много добре знам, че Мери няма да вземе пор. На Мери и го предложиха порчето сякаш цял живот си е търсила. Хвана ме страх да не го приеме.. :ag:

Иначе тук се излагат и коментират само факти. Целта на темата е да се замислят стопаните, които искат бебета и да осъзнаят някои неща, за да няма страдащи животни.

Никой не е слагал определения и не е казал, че някой ще има бан. Цитата е самата истина. Повечето стопани първо взимат животното после се чудят какво да го правят и къде да му намерят нов дом. Това, че не приемаш фактите и че се обиждаш нищо не значи.Няма как да кажем, че се справяш като не е така. Аз не видях някой да те е обидил или заплашил с бан. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 11:06 am

meri написа:защото не винаги знаем обстоятелствата, в които се намират тези хора.

Именно, не знаем и нищо не можем да направим, освен да се постараем да дадем добър съвет :ay:
Офтопик:
Не разбирам по каква причина, дали защото е форум за животни и всички са чувствителни натури, ама твърде много са докачливите хора тук! Вместо да дискутираме спокойно, да излагаме факти и да оборваме с аргументи, рано или късно ще се започне със сърденето, с извиняването... [smile3537.gif] Не се правят така нещата. Както съфорумците трябва да се съобразяват с правилата, така и модераторите е добре да не се чувстват като модератори на света, защото ролята на един модератор е да поддържа добрия тон. Нито е уместно да се упрекваме един друг, нито можем да поправим несправедливостите в света около нас, седнали зад клавиатурата. Можем само да се опитваме да посъветваме.
Това са мои лични спекулации, базирани на наблюдения.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 11:09 am

Valnata, ти отново четеш буквално! Предложението, отправено към Мери, макар и през зъби, беше метафорично казано, а не като реално предложение :ajaweki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Ное 04, 2011 11:10 am

valnata написа:Никой не е слагал определения и не е казал, че някой ще има бан. Цитата е самата истина. Повечето стопани първо взимат животното после се чудят какво да го правят и къде да му намерят нов дом. Това, че не приемаш фактите и че се обиждаш нищо не значи.Няма как да кажем, че се справяш като не е така. Аз не видях някой да те е обидил или заплашил с бан. :ag:

Пък аз не видях някъде да казвам, че някой ме е заплашил с бан или обидил.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 11:15 am

Модераторите в този форум никога не са си превишавали правата. Просто за толкова години не си спомням да е имало такова нещо. Те също имат мнение а тук е "свободна зона" и всеки може да каже какво мисли, без да нарушава добрия тон. Никъде не видях да се сипят обиди към някой потребител.

Аз си имам мнение и съвсем спокойно дискутирам проблема и казвам, че е хубаво да я даде на човек, който няма други животни. Този път да подбере стопаните така, че да не се връща отново и отново, защото животното се стресира. Това, че моето мнение не се харесва на някой не значи че не трябва да го напиша. Форума е за това. :ab:

Офтопик:
OAKFINGERS няма как да разбереш как чета. :ag: просто този вид изразяване остава малко неразбран.. Друго е да се видиш с човека и да се разберете а сега някои неща не стават ясни. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пет Ное 04, 2011 11:22 am

То форума е за това, но от такъв тип мнения просто има една злоба и неприязън, в крайна сметка не съм завършил корабостроителство и разбирам това онова, както и Юлия ми е колежка по тази специалност и добре го каза по-горе. И не разбирам защо трябва мен да правите на изкупителна жертва за това,че още 3 човека искат да размножават женските си? Или е по-удобно аз да съм виновен за всички? А защо не казахте тия съвети изначално, господа и госпожи модератори, къде бяхте когато 1 месец обислях да си взема втори пор? Ако тогава бяхте казали тези неща, може би щях да преосмисля мотивите си. Но не предсказвам бъдещето още. Но винаги е по-лесно след свършен факт да натриваш на някой грешката в муцуната му и да му натякваш цял живот, нали така? Разбира се че е така. Доста е приятно дори, кара те да се чувстваш по-велик и умен, да внушиш доминация върху някой и така да нахраниш егото си. Да се чувстваш велик във виртуалното пространство е по-лесно отколкото в реалния живот. Факт.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Ное 04, 2011 11:38 am

Предлагам край на спора, защото от една невинна шега до къде се стигна... :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Пет Ное 04, 2011 11:41 am

Не бих го нарекал спор, но наистина е безмислено. Все пак няма словесно разискване, в което всеки отстоява различно мнение.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 11:45 am

Pixell написа:То форума е за това, но от такъв тип мнения просто има една злоба и неприязън, в крайна сметка не съм завършил корабостроителство и разбирам това онова, както и Юлия ми е колежка по тази специалност и добре го каза по-горе. И не разбирам защо трябва мен да правите на изкупителна жертва за това,че още 3 човека искат да размножават женските си? Или е по-удобно аз да съм виновен за всички? А защо не казахте тия съвети изначално, господа и госпожи модератори, къде бяхте когато 1 месец обислях да си взема втори пор? Ако тогава бяхте казали тези неща, може би щях да преосмисля мотивите си. Но не предсказвам бъдещето още. Но винаги е по-лесно след свършен факт да натриваш на някой грешката в муцуната му и да му натякваш цял живот, нали така? Разбира се че е така. Доста е приятно дори, кара те да се чувстваш по-велик и умен, да внушиш доминация върху някой и така да нахраниш егото си. Да се чувстваш велик във виртуалното пространство е по-лесно отколкото в реалния живот. Факт.

Тази тема е отдавна и в нея коментирахме преди да си вземеш порчето. Няма злоба и неприязън, просто оставаш с грешно впечатление. Не видях някой да те прави жертва и да те изкарва виновен. Мисля, че сме големи хора и всеки отговаря и обмисля нещата преди да вземе нещо. Какво да тръгна да те разубеждавам? След като преди време в тази тема сам каза, че няма да изоставиш малкото на пора, че ще ги спасяваш. Как да знам аз, че след тези думи ще вземеш женска и ще решиш да я връщаш.. Никой не ти натрива носа, ти така го приемаш, защото се отвори дума за твоя проблем и се даде за пример твоя опит. Това е самата истина и по-скоро трябва да е поучително за останалите, които искат малки. Няма нищо лошо тези неща да се коментират. Това е.

Не разбирам обръщението "модератори". Ние сме обикновени потребители с имена и никове, без привилегии. Модератори сме когато някой нарушава правилата на форума.

Офтопик:
Слава Богу нямам проблеми в реалния живот(надявам се все да е така) Но беше хубаво да се отбележи този Факт :ag:

OAKFINGERS добро предложение :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот Pixell » Пет Ное 04, 2011 11:51 am

В такъв случай се радвам, че съм успял да допринеса за поучителните примери за лоши стопани и безотговорни хора. :ay:
Във всеки филм трябва да има и лоши герои, не може всички добри да са. :ajaweki: Важно е да имаш роля.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Пет Ное 04, 2011 11:54 am

Не бих казал лоши. По-скоро доказа, че това животно не е за всеки и не се гледат и задомяват толкова лесно.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Пет Ное 04, 2011 1:11 pm

Ники, зад всеки ник се крие човек,никога не съм се държала като модератор към никой и няма да го направя.Но както във всеки форум си има правила,и ние сме за това,да следим за тях.
Освен това,наистина те разбирам,колкото и да не ти се вярва,и се надявам,че ще постъпиш както е най-добре за животното.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот diva21 » Пет Ное 18, 2011 9:05 pm

Половината от всички които пишат в темата май търсят поводи за да се заяждат.
Бас ловя ,че повечето които пишете имате пор от скоро и таино си мечтаете за поколение а нападате човека.
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот meri » Пет Ное 18, 2011 10:22 pm

Така си мислиш,не бъркай хората със себе си,не всички са развъждачи и продавачи като теб.
Публична тайна във Фейсбук е как си развъждаш поровете,неваксинирани и продаваш малките също неваксинирани и несоциализирани.Типичен пример на развъждач,който не се интересува какво ще се случи с поколението,а купувача после да си бие главата с това,което си е купил.
Безотговорно е да се продават възрастни порове,без ваксина и некастрирани,не смяташ ли?

Не знам кой имаш предвид с думите си,но определено никой тук не се заяжда с никого.Бих казала на бъдещите купувачи да бъдат много внимателни,когато купуват животно.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот valnata » Пет Ное 18, 2011 11:23 pm

Не вярвам, че "половината от всички" търсят поводи да се заяждат. :ab:
Иначе и аз предположих, че тайничко си мечтаят за поколение :ajaweki: :ajaweki: Не ги е срам. :ai: Мечтаят си защото е много сложно да събереш мъжко и женско животно в една клетка. :ag:
Най-трудно за търговците е да направият така, че малките да се чувстват добре. Да се отгледат и социализират, не да се продават на по 30-40 дни(примерно). Естествено търговците не се интересуват. Те гледат да върви "стоката", пък къде и при кой ще иде е без значение.

Тъй че вместо "мечтано" поколение е по-добре да спасим два-три пора, дето са обявени за по 20-30 лева или се подаряват. smiley24 diva21 за това се писа толкова в темата.. целта на темата не е "нападение" над някой. :ag:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот diva21 » Съб Ное 19, 2011 1:36 pm

meri незнам какво знаеш за мен,но те имах за близка във форума.
А впрочем когато продавах порчета те бяха на 40 дена и би ли ме светнала как да ваксинирам нямащо 2 месеца бебе?
А в момента търся дом на порове които някои хора съвсем културно се отказаха от тях така ,че не ме вини мен!
А за да ги кастрирам да си ги гледам 4 месеца и после всеки да иска бебе а тях да не ги иска така ли?
Сори повече няма да пиша тук и без това от отдавна не съм влизала но ще спра въобще да влизам.
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот valnata » Съб Ное 19, 2011 3:44 pm

Чакаш два месеца, ваксинираш и чак тогава продаваш. Така се прави. Защо трябва да ги пробуташ на 40 дни без ваксини?! :ai: Ваксините и храната са парички, нали? Как няма да ги искат кастрирани като така ще в пъти по-лесно за новите стопани, ама май проблем е гледането и парите за кастрация на четири пора. Като ги дадеш некастрирани сигурно ли е, че новите собственици няма да ги спукат от раждане с цел печалба? :ag: От това което успях да видя във фейсбук, преди да се затвори групата и написаното тук разбирам, че за теб е важно да въви търговийката. :ag: Дано бъдещите собственици се "светнат" и не купят тези животни, че може да съжаляват. Най малкото ваксини трябва да имат. smiley23

diva21 написа:Сори повече няма да пиша тук и без това от отдавна не съм влизала но ще спра въобще да влизам.

Сигурно не ти хареса, че се спомена твоята "развъдна програма". Няма как да не се спомене и да не се отбележат някои неща, след като пишеш в тема "дискусия за развъждане". :ab:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот diva21 » Съб Ное 19, 2011 4:28 pm

Много интереснокак мъжки порове ще се скъсат от раждане?
valnata да те питам в зоомагазина кастрирани ли са поровете?
А дали в зоомагазина са ваксинирани а?
Пък и поровете които аз съм взимала са без кастрация и ваксина въпреки ,че са гледани домашно,носамо мен гледате.
Пък и незнам ква търговия въртя при положение ,че 2 пъти е раждала порка за почти 3год.?
А и сигурно е престъпление ,че аз заради бебе не мога да ги задържа и им търся дом а?
Аватар
diva21
В глутницата

Следваща

Назад към Порчета