Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Международен пренос на животни

Международен пренос на животни

Мнениеот Vineva » Пон Окт 10, 2011 10:52 pm

Здравейте. Имам порче на 2 годинки. Обаче имам проблем. Ще заминавам за Англия и искам да го взема със себе си. Първоначалните планове бяха, че ще пътувам с кола, но няма да стане. А разбрах, че със самолет ще ми излезе около 900 евро, което е недопустимо направо. Компаниите, които се занимават с пренос на животни в чужбина също имат ужасно високи цени, които се пресмятат според общото тегло на животното заедно с клетката. (За около 500 грама струва 960 лева.) Въпросът ми е някой знае ли какво може да се направи по въпроса и въобще някой изпадал ли е в подобна ситуация? Някой знае ли някоя компания автобусна или влак, които позволяват пренасянето поне на кучета и котки?

P.S. Не съм от стопаните, които си оставят животните, защото "не могат да ги гледат повече".
Vineva
Животинче с въпрос

Re: Международен пренос на животни

Мнениеот k-extreme » Пон Окт 10, 2011 11:27 pm

За другото не съм много компетентна, макар че съм чувала, че ако става въпрос за малко животно може да пътува у Вас в съответната чанта в купето на самолета. Като тази, която аз ползвам за нашето порче, взех е понеже изрично пишеше, че моделът е одобрен за пътуване в самолет (а и е на немска фирма):

http://Цензура/products/vsitshko- ... 3-sm-11835

http://shop.zoomania.org/Za-kucheta/Kle ... ta-naIlon-–-odobrena-za-putuvane-v-samolet.html

Също така знам, че животното трябва да има международен паспорт с редовни ваксини за съответната календарна година, както и чип.
Мои приятели от Австрия редовно си пътуваха с кучето до Испания ама говорим все за държави с традиций и самолетните компаний там не смятат, че превозват някой болен от Ебола едва ли не...
Моят съвет е да попитате отделните компаний (няма начин да се еднакви тарифите и изискванията на всички). Та нали английската кралица си пътува с коргитата навсякъде... :ay:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 11, 2011 8:10 am

Vineva, за транспорта конкретно също не мога да помогна и се извинявам, ако ти наспамя само темата. За Англия конкретно знам, че всички животни, които влизат в страната остават под 6-месечна карантина. От написаното от теб не става ясно за кратък период ли ще пътуваш или за постоянно, но това е добре да се има предвид. Не знам какво точно представлява карантината, дали е в домашни условия или в някой ветеринарен център, но ако пътуването е за кратко, може би можеш временно да дадеш на някой обичлив приятел да ти погледа порчетата... Ти знаеш най-добре :ax:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Vineva » Вто Окт 11, 2011 9:06 am

k-extreme, и аз съм чувала, че може да държиш животното си при себе си ако е малко, но това много зависи. Благодаря за линковете. Аз имам транспортна чанта, но тя е по-скоро като малка клетка. Май ще трябва да я подновя. =)
Иначе паспортът си е наред - международен е и има всички необходими ваксини, обезпаразитяване и чип.
П.С. Английската кралица най-вероятно пътува с частен самолет. :D

OAKFINGERS, знам за тази карантина, но тя важи само за кучета и котки. За порове само трябва да има ваксина за бяс 21 дена преди заминаването и чип. Иначе от догодина ще махат този закон за 6 месечната карантина, защото той действа от хиляда осемстотин и нещоси... :)
Аз заминавам за постоянно, но и без това няма на кого да оставя животното си. =[
Vineva
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Вто Окт 11, 2011 9:35 am

Е, стига де, винаги има на кого да се остави. Незнам откъде си,но като чета така явно е добре гледано животно с всички екстри. Ако в краен случай не може да го вземеш със себе си, което ще е наистина много жалко - ще си предложа дома за животинката, така или иначе планирам да отварям приют за порковци. Винева, мъжко ли е женско ли, какъв цвят е, нищо не казваш за него/нея. :ab:
Но по въпроса с пътуванията не съм компетентен.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот valnata » Вто Окт 11, 2011 10:04 am

Vineva написа:k-extreme, и аз съм чувала, че може да държиш животното си при себе си ако е малко, но това много зависи. Благодаря за линковете. Аз имам транспортна чанта, но тя е по-скоро като малка клетка. Май ще трябва да я подновя. =)
Иначе паспортът си е наред - международен е и има всички необходими ваксини, обезпаразитяване и чип.
П.С. Английската кралица най-вероятно пътува с частен самолет. :D
Аз заминавам за постоянно, но и без това няма на кого да оставя животното си. =[

Освен да разпитате на летището, да се пробвате да минете метър. Друг вариант е да се допиташ до организации-приюти, които пращат животни(кучета-котки) за осиновяване и ако могат да момогнат. То пък в Англия май трудно пращат кучета.. [mood_feelings_hurt.gif]

Пусни тема в dog.bg. Има хора, които пътуват и такива, които се занимават с изпращане на животни. Дано някой ти помогне, защото варианта с оставянето при някой или в Приют не е удачен. Освен това приюти няма. Има за кучета, но като им видиш условията и ти става лошо.. Крайния вариант е да се довериш на някой непознат или в зоопарка, което е равносилно на приют.. smiley23 С две думи- НЕ става.А и щом заминаваш за постоянно ще е още по-трудно. Дано намериш решение и не се наложи да се разделите! :ay:

Пиши тук-- http://forum.dog.bg/topic/26053-%d0%bf% ... b6cafce2fe

Отделно си пусни тема и пиши, че е спешно. Даже може да я пуснеш в раздел кучета( или в без дом) за да се забележи от повече хора. Пиши, че заминаването е за постоянно и спешно търсиш решение.. успех!
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот k-extreme » Вто Окт 11, 2011 10:21 am

Пробвай да звъннеш и да пoпиташ Пловдивското летище - от там сега започват редовни чартърни полети до Англия, заради сезона. Мисля, че те са по-либерални по принцип. Най-много да те накарат да го платиш с чантата като повече багаж, понеже са от типа - "wall cost" :ay:
Наистина по-добре да вземеш като нашата чанта за пътуването: по-лека е от пластмасовите, по-удобна да е гушнеш, а и е специално разработена и одобрена за това :ax:
Иначе аз съм пътувала с животни в Европа, но с кола - няма проблеми. В повечето случай на границата дори не ги забелязват, нито им проверяват документите.
Ето какво друго намерих по твоя случай, дано съм от полза, а и вярвам, че ще се намери решение и ще заминете заедно:

http://ec.europa.eu/consumers/citizen/m ... als_bg.htm

http://blog.esky.bg/2009/05/%D0%BF%D1%8 ... %82%D0%B0/

http://zoovet.ucoz.com/news/ptuvane_zad ... -02-12-166

http://www.bgaircharter.com/index.php?page=5
Ето тук обърни внимание на тази подточка:
•Кучета и котки до 8 кг (включително клетката/чантата) могат да летят в салона за пътници
Също така тук пише, че са без такса, но трябва да са в подходяща чанта/клетка като тази, която ти препоръчах.

Успех, дано съм помогнала малко :ajatki:

P.S. със сигурност Английската Кралица ползва частен самолет, казах го само за да изтъкна, че все пак това е Държава, в която животните имат по-добро статукво и права от много отдавна, и там не е прецедент да ходиш насам-натам с домашния си любимец (докато тук това все още е екзотика) :ah:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Вто Окт 11, 2011 10:53 am

Здравейте, казвам се Свилен Стаматов. До скоро работех в спедиторска фирма където като допълнение към основните ми задължения развивах и проект за транспорт на живи животни.
С някой от Вас може би се познаваме, с други предполагам, предстои да се запознаем, понеже открих фирма специализирана единствено и само за транспорт на животни по и от цял свят. Ще се радвам да мога да Ви бъда полезен, в начинанието което сте захванали. А то е толкова интересно....затова и се захванах и аз с това.... защото чувството да се занимаваш с нещо, което толкова харесваш е несравнимо.
ето и моите координати:

Булгариан Анимал Транспорт
Летище София, Институт по въздушен транспорт, офис 102
тел 088 9135079, 088 3330036, 02 9459005
е-майл: sstamatov@bat-bg.com
http://www.bat-bg.com

член сме на свeтовната мрежа за фирми занимаващи се транспорт на живи животни - IPATA ( http://www.ipata.com )

Поздрави, Свилен Стаматов

Даже ще Ви помоля да пишете,ако имате някакъв отговор,за да го сложим като информация във форума,за да бъде от полза и за други хора.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Vineva » Вто Окт 11, 2011 9:30 pm

Имам опит в разучаването на авиокомпании, които превозват и не превозват животни. При всяка е различно. Днес пратих допитване до EasyJet. Иначе съм изчела общо-взето почти всичко за условията и знам какво се иска. Ще пиша на този човек - Свилен Стаматов, да видим какво ще ми каже.
То е ясно, че със самолет все ще има някоя авиокомпания, която превозва животни, но таксите им са много високи. Въпросът ми беше дали с автобус или влак някой е пътувал и знае нещо по въпроса.

Благодаря на всички, че така се отзовахте на моя проблем! =))
Pixell, единствения човек, на когото имам доверие и знам, че ще се справи в гледането на порчето ми, е моят приятел. Той в момента е в Англия и....така. Благодаря ти за предложението. Като знам, че и ти имаш порче предложението може да бъде обмислено определено. Иначе моето животно е мъжко и се казва Игор. (аз имам и друг акаунт тук, но си забравих инфото и така...в случай, че някой го познае по името). Сиамски е. =D

k-extreme, питала съм и BulgarianAir. Те не превозват животни. Поне тогава така беше.
Vineva
Животинче с въпрос

Мнениеот k-extreme » Сря Окт 12, 2011 9:40 am

С изменение от 2010г не знам кой месец беше, пише, че Булгариан еир превозват (не, че аз съм точно техен фен). :ajaweki:
С влак или автобус няма да имаш проблем (като с автомобил е, а и за толкова малко животинче нико няма да направи проблем), само обърни внимание там на допълнителните (по-строги) изисквания точно за Великобритания (пишеше ги в някой от линковете, който съм ти пратила).
Има ли желание, има и начин - вярвам, че ще намерите най-добрия вариант :ay:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот Vineva » Сря Окт 12, 2011 11:12 am

Да, разгледах сайта им и може само кучета и котки. Затова им пратих запитване за фретки, като наблегнах на това, че ваксините са почти еднакви като при кучетата. =) Да не кажат нещо по този въпрос. Сега остава да чакам отговор.
Vineva
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Окт 12, 2011 2:56 pm

Успех :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Vineva » Сря Окт 12, 2011 11:46 pm

Ето какво ми отговори Свилен Стаматов:

"Привет Цвети,

Да разбира се, занимаваме се но специално за UK e доста скъпичко
понеже само British Airways са одобрени като превозвач.
За транспорт на порче се изисква специална клетка, а за единични
бройки, като във вашия случай, специално модифицирани клетки за куче или коте.

В офертата, която Ви предлагам е включено изготвянето на специалната
клетка по изисквания за авио транспорт на порчета.

Като цяло от опита ми за UK, има и един по-вариант, в който аз
организирам транспорт до Париж, а Вие си организирате транспорта
Париж, под Ламанша и w UK. Така просто избягваме високите такси на Бритиш
и местните такси в UK при посрещане на London Heathrow.
По принцип, ако искате да пътувате с порчето, независимо дали с Бритиш
или Bulgaria Air е забранено да се качват на борда, всякакви животни освен
кучета и котета, а за Бритиш всякакви, включително и кучета и котета.

Ако решите да правим съвместен транспорт на порчето през Париж,
цената ще е в диапазона на 300 EUR, барабар с модофицираната клетка.
Ако имате, каквито и да е въпроси не се колебайте да ми пишете

Свилен Стаматов"

А иначе от Bulgarian Air ми отговориха, че до Англия НЕ превозват животни. А до други страни превозват само кучета и котки.
Сега проучвам една автобусна линия, която пътува международно. Писах e-mail и на БДЖ.
Vineva
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Окт 13, 2011 8:43 am

Обаче и при повечето автобусни превози животните стоят в багажното,където не е много за предпочитане.Внимавайте да не Ви излъжат,че може,а после да се окаже,че трябва да го слагате там,а условията едва ли са подходящи.Много трудно дело се оказа да си превози човек животното.А чрез някаква куриерска фирма не може ли?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Vineva » Чет Окт 13, 2011 9:13 am

Ами този човек - Свилен Стаматов, работи в агенция, но те ми искат 300 евро и то само да го транспортират до Париж, а аз трябва да си уреждам транспорта през ламанша и UK. Иначе питах и една друга фирма, но техните цени са направо космически - за 500 грама искат 870 лева или нещо такова. Представи си ако е порче, което само по себе си тежи 1 кг...дане говорим за клетката.
Сега чакам отговор от EasyJet, БДЖ и Балкан Хорн (автобусна компания).
Наистина не съм очаквала, че е толкова трудно.
Vineva
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Чет Окт 13, 2011 10:28 am

Накрая с автомобил под наем май ще е по-лесно.Ужасна ситуация,дано всичко се разреши успешно.Може би във влака няма да е толкова трудно в спален вагон ако сте и пора си е в клетката.Зависи и как предпочитате да пътувате с какъв вид превозно средство.Ако случайно стане с влак,слагайте го в една чанта обезопасена и го минете за ръчен багаж.Спалното купе е удобно и няма никой да види.По-бавно се пътува,но едва ли е от значение.Успех Ви желая.И накрая си трайте и това е,то бива ама........ [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот monataaa » Съб Окт 22, 2011 10:24 pm

Здравейте,
преди около две години изпратих кученце към Испания, дакелче.
Транспортираха го в клетка, като го броиха за ръчен багаж. Със сигурност ще можете да вземете животното.
Обърнете внимание колко броя ръчен багаж можете да носите и до какви килограми, защото, ако животното + клетката ги надхвърлят ще трябва да ги платите на място, а това обикновено излиза скъпо.
Моя препоръка е за всеки случай да вземете някакво приспивателно от ветеринар, разбира се по ваша преценка, но е хубаво да вземете под внимание факта, че всичко може да се случи 'горе'.
Успех :)
monataaa
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Апр 27, 2012 10:57 am

Пътуване с куче, котка или пор в Обединеното кралство

Условията за пътуване с домашен любимец в Обединеното кралство се промениха от 01.01.2012 г.

Подготвяне на домашния любимец:
1. Чипиране ;
2. Ваксиниране: ваксина против бяс – няма изключение при тази ваксина, независимо дали понастоящем домашният любимец има поставена такава. Дозата за удължаване действието на предишната трябва да се постави. Изчаква се период от 21 дни преди влизането в страната и не е необходимо подновяване при последващи влизания, стига сроковете на ваксината да са спазени. Ако ваксината се поставя на два пъти, 21-дневният период на изчакване се брои от поставянето на втората доза;
3. Документи: валиден европейски паспорт;
4. Обезпаразитяване срещу кучешка тения (само за кучета): Обезпаразитяването се прави не по-малко от 24 часа и не повече от 120 часа преди планираното пристигане в страната. Няма задължително третиране срещу кърлежи;
5. Организиране на пътуването с някоя от лицензираните за превоз на домашни любимци компания ( http://www.defra.gov.uk/files/pets-air-routes.pdf );
На сайта http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/ също така могат да се проверят и условията за пътуване на т.нар. „опасни” породи кучета, кучета-водачи и превозването на повече от 5 животни, други животни, за татуировките.

Превод: OAKFINGERS
Източник: http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/

Офтопик:
До модераторите: Предполагам, че това може да е полезно и в другите под-форуми, затова, ако прецените, го разпространете и там.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета