Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Искам порче

Искам порче

Мнениеот amela » Нед Окт 30, 2011 7:53 pm

Здравейте! Аз също много искам да си закупя порче...найстина са уникални животинки:))) Проблема ми е следния тези клетки за порчета са ужасно скъпи. Цените на клетките, който гледах варираха от 250 до 550 лв. :xx Тези цени за мен са наистина непосилни....в крайна сметка излиза че клетката е по скъпа от самата животинка :x:x:x::x:.... smiley23
Както и да е аз искам да ви попитам знаете ли от къде мога да се сдобия с хубава клетка на цена до 250лв. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ! :)
amela
Животинче с въпрос

Re: Много искам да си купя фретка и клетка

Мнениеот Koset0 » Нед Окт 30, 2011 8:38 pm

amela написа:Здравейте! Аз също много искам да си закупя порче...найстина са уникални животинки:))) Проблема ми е следния тези клетки за порчета са ужасно скъпи. Цените на клетките, който гледах варираха от 250 до 550 лв. :xx Тези цени за мен са наистина непосилни....в крайна сметка излиза че клетката е по скъпа от самата животинка :x:x:x::x:.... smiley23
Както и да е аз искам да ви попитам знаете ли от къде мога да се сдобия с хубава клетка на цена до 250лв. БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ! :)

Поръчай си на дърводелец. Аз имам 1.20х80х60 и излезе по- малко и от 200 лв. Казваш какво искаш и след време ти правят оферта. Ако си съгласна- взимаш. Ако не- отказваш.
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Re: Искам порче

Мнениеот Pixell » Нед Окт 30, 2011 9:36 pm

Не виждам смисъл от дърводелец да бъде, а и по поръчка индивидуална излиза много по скъпо принципно всичко.
Има много подходящи клетки за чинчили или от по-големите за заек - подходящи са и за порчета. Единствено е добре да не бъде на решетка дъното, според мен, да не се застиля с талаш и да е нормално широка примерно - 60ш. и 50-80д. поне. Виждал съм такива по 100, 140, 180лв. в различни зоомагазини. Може и да се поръча от някой магазини. М/у другото ако търсите порче - в зооцентъра на бул. България има невероятна женска на 4-5 м. с разцветка панда, тези са наистина много рядък вид и е страшно красива. :ax:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот amela » Пон Окт 31, 2011 11:12 am

Благодаря ви много за бързия отговор. Аз вече харесах една клетка на цена 250лв. като за начало е наистина много добра.
Но аз искам да ви попитам как и от къде може да се сдобия в този период от годината с порче...Моето желание е да бъде около 1,2 месеца, защото ще свикне повече с мен самата и обстановката наоколо , а и друго си е като го държиш в дланта си толкова мъничко и крехко. Мисля си че самата връзка която ще се осъществи между нас ще е по силна.
Рових се навсякъде из интернет,прочетох сумати обяви и нищо. Като че ли съм изпуснала периода им за размножаване /юли,август и септември/. Чудя се как стоят нещата с развъдниците за фретки и като цяло това добра идея ли е???
Или да почакам до лятото за едно такова бебче :)))
amela
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Пон Окт 31, 2011 1:41 pm

Да, изпуснала си го - напролет някъде ще има малки пак... най-рано април, май, макар че повечето тогава се раждат най-много. Сега на няколко места могат да се намерат от последната пролет на по 4-5-6 месеца, пък нищо че си измислят че са на 2-3 месеца, само и само да ги продадат. Все пак, прочети тук статиите за порчета и прецени дали наистина си убедена за такъв тип животно. Някои хора имат едни очаквания и ако се размине с тях - искат да се отърват от ферета си.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот amela » Пон Окт 31, 2011 2:20 pm

Напълно съм убедена! Това е наистина удивително животинче:)) Много статии прочетох,мнения и с удоволствие следа темите във форума за Карамелка, Мика, Ромпи и всички останали порчета. С голямо удоволствие и наслада чета за техните приключения. С нетърпение чакам и аз да си имам един непослушко вкъщи. Ще дочакам до пролет и дано и аз имам щастието да се похваля, че вече съм горд собственик на порче. Дотогава ще имам достатъчно време, за да му подсигора всичко необходимо плюс някой друга глезотийка.
Благодаря Ви много за учтивостта! Надявам се да нямате нищо против, ако се допитвам за някой неща. Все пак съм новичка и колкото и да се опитвам да се информирам, все нещо ми обягва. А и друго си е да ти отговори някой от първа ръка :D
П.С. Ромпи е едно чудесно порче.Пожелавам Ви още много дни на безгрижни игри и радост !!
amela
Животинче с въпрос

Мнениеот amela » Пон Окт 31, 2011 2:57 pm

Извинявай Pixell, но искам да те попитам Ромпи кастриран ли е? и ако отговора е не...на пролет като решите да му намерите приятелка дали ще е проблем да ми дадеш някакви кординати на майката, за да мога да се свържа с нея... и аз да си имам една такава душичка... Ако вече е кастриран се извинявам много и те моля да ме свържеш с някой собственик на фретка, която очаква да стане майка.
Благодаря ти предварително :) И се извинявам за нахалството, просто не познавам никой който да си има порче, а не желая да си зимам бебе порче от магазин!
amela
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Окт 31, 2011 3:01 pm

Добре дошла при нас, amela :ax: Насреща сме и питай всичко, което ти хрумне, даже и нещата, които биха ти се сторили елементарни или не от голямо значение, неща, които досега не се е случвало да бъдат коментирани, ако ти подозираш нещо специфично в твоите условия на живот. Всяка подробност би ти била от полза :ab:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот lio_85 » Пон Окт 31, 2011 4:53 pm

Здравей! Ако имаш търпението да изчакаш до година, имаш време да почетеш и да се запознаеш с нрава, възпитанието и хигиенните навици на тези съкровища :ba: . Ще помагаме с каквото можем, за това е този форум :ax: .
Обмисли варянта какъв пол искаш да имаш. Има книга "Наръчник за собствениците на фретки" в този сайт я има преведена - има много полезна информация за бъдещи собственици на порчета.
А за клетките, аз на Мика съм и купила голяма заешка клетка за 20 лева от пазара на Подуяне - за първа клетка докато порасне малкото е достатъчна (а и те спят като няма кой да си играе с тях :ajaweki: ).
п.с. За възпитанието на мъниците трябва много търпение и упорство - ако не ти липсват тези черти си заслужава преживяването с тези животинки :ay:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот Pixell » Пон Окт 31, 2011 8:23 pm

amela написа:Извинявай Pixell, но искам да те попитам Ромпи кастриран ли е? и ако отговора е не...на пролет като решите да му намерите приятелка дали ще е проблем да ми дадеш някакви кординати на майката, за да мога да се свържа с нея... и аз да си имам една такава душичка...

Не е опериран все още. Той си има вече приятелка. Даже две. Едната е Мика, другата е Уилоу, но тя няма тема тук в форума, но е същата като него - сейбъл и сякаш с нея най-се разбира. Мика е много по-социална към хората. Напролет предполагам, че ще има доста бебета, така че ше имаш богат избор, ако следиш форумът. :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот amela » Вто Ное 01, 2011 9:11 am

Ще продължа да следя форума и да се интересувам .
Благодаря Ви много ! :)
amela
Животинче с въпрос

Мнениеот tinna94 » Сря Ное 02, 2011 9:20 pm

Здравей amela, Уилоу напролет наистина ще има бебета, ако до тогава не си си взела сме на разположение !
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот Pixell » Чет Ное 03, 2011 1:14 am

Успех, дано намериш такова животинче и да отвориш и ти тема и станеш част от порската гилдия! :ajaweki:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Ное 03, 2011 10:40 am

Ето, даже и оферта се намери вече :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот amela » Чет Ное 03, 2011 4:45 pm

хихихи да голямо щастие е :sunny: ... от сега си запазвам едничко :ba:
amela
Животинче с въпрос

Мнениеот Prattchet » Чет Юни 07, 2012 3:05 pm

Здравейте, търся си и аз порче мъжкарче с окраска панда. Да има някъде един такъв сладур? :ah:
Prattchet
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Пон Юни 11, 2012 3:37 pm

панда или сейбъл защото са различни видове а хората масово ги бъркат.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юни 12, 2012 11:14 am

Пандата май е доста рядко-срещана окраска, ако не се лъжа. Иначе късмет с търсенето :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета