Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здравейте и от нас - Чипи и Пипи

2 пора във война

Мнениеот NinChEtOo » Сря Ное 23, 2011 9:17 am

Здравейте! Нова съм и честно казано за първи път пиша във форум,но ще се радвам и за напред да продължа.И така направо към проблема ми...Имам 2 порчета- мъжки и женски на по 3 месеца от месец някъде са заедно,но мъжкия все още неможе да приеме,че цялото внимание, а и цялата къща вече са поделени.Ситуацията е следната играят,играят и както всичко излглежда розово и изпълнено с надежда за нормално (и тихо) съжителство в един момент СЕ ЗАПОЧВА....настръхнали опашки, пищене от страна на женската, а мъжкия просто я е захапал за врата и се върти като по този начин осуква кожата й.Интересното е,че спят заедно,в клетката не се бият,заспиват един върху друг.Вчера ги изкъпах и забелязах, че женската има ранички от ухапванията му....какво да правя пробвах какво ли не бях и доброто (като ги поощрявах как ли не и с какво ли не при добро държание) и лошото (като виках като пощуряла НЕ НЕ НЕ,перване през носа вдигане и леко разтърсване...) ченге.Дайте съвет моля ви,ще бъда много благодарна :bu: :bu: :bu:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Здравейте и от нас - Чипи и Пипи

Мнениеот NinChEtOo » Сря Ное 23, 2011 10:33 am

Здравейте! И ние се присъединяваме към порските редици :ajaweki: .На 3 месеца са и двамата :ba: Любимото им занимание е как да накараме мама да тича по бързо и как да се научим да скачаме по високо и на по дълго разстояние.
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Re: Здравейте и от нас - Чипи и Пипи

Мнениеот tinna94 » Сря Ное 23, 2011 10:44 am

Дай малко снимки на мъниците !
разкажи повече за тях.....от къде са, от кога ги имаш, четно казано не вярвам че са на 3 месеца...
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот Pixell » Сря Ное 23, 2011 1:47 pm

Привет, Нина! Добре дошла сред скромното ни порско общество :ajaweki:
Качи и снимки да ги видим, ти от къде си ? Откъде се намерихте с феретите? И двата ли са на 3 м? Ако си ги взела заедно, брат и сестра ли са, защо не са свикнали един с друг?

Към проблема ти :
Нормално е това им поведение, аз от по-редовните потребители имам най-голям опит с гледането на 2 пора и сближаването им. Според мен е много добър признак, че мъжкия я хваща за врата, гледай тя хапе ли го по ушите и врата? Много ли пищи или кудкудяка по-скоро? Като я хапе дълго време ли не пуска и като пусне тя бяга ли в паника или стой около него и се опитва да се мушне под него? Хубавото е че това показва, че мъжкия се налага като алфа в семейството и е въпрос на време женската да приеме че е бета... Аз предпочитъм този варивнат пред доминантна женска, но все пак съм пристрастен, след като имам мъжки и вече им знам по-добре поведението и начина на мислене, доколкото има такъв в малките им главици гупави. :ag:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Ное 23, 2011 1:48 pm

Здрасти, Нина, добре дошла при нас :ax: Хубаво е, че групата на пороведите и поролозите се увеличава :ajaweki:
tinna94 написа:Дай малко снимки на мъниците !
разкажи повече за тях.....от къде са, от кога ги имаш, четно казано не вярвам че са на 3 месеца...

Да, наистина, разкажи повечко за тях, ще ни е много интересно :ab:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Ное 23, 2011 5:08 pm

Здравей, Нина и добре дошла!!! :ax:
Аз вярвам и съм напълно убедена, че ако порчетата са верно толкова млади е въпрос на не много време да свикнат :ah:
Нормално е мъжкия да е хваща за вратът. Като ги кастрираш след време (ако това е в намеренията ти), всичко това ще остане само далечен спомен... :ay:
Ще се радваме да следим новостите около вас, както и да ги видим на снимки :ajatki:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот NinChEtOo » Сря Ное 23, 2011 8:03 pm

tinna94 написа:Дай малко снимки на мъниците !

Чипи е родом от Търговище роден е на 12.08.2011г него си го купих лично.Влюбих се от пръв поглед!!!Братовчедка ми също си взе порка Пипи от София.Оказа се,че мъжа й не иска порката,а и има дете на 2г,което я тероризираше МАКСИМАЛНО като тормоза включваше вдигане за опашката,хвърляне,ритане та тя накрая се отказа и ми я подари.Пипи е родена на 1.08.11
А за хапането се притесних,понеже четох колко дебела кожа имат и раните не били нормално явление,иначе Пипи никак не се дава хапе,скача по него,но ПИЩИ,а не издава сладкия звук. :ajaweki: :ba:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот tinna94 » Сря Ное 23, 2011 8:43 pm

Сладкиши ....да са ти живи и здрави !
Бързо ще свикнат (междудругото от колко време са заедно ? :ah: )
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот NinChEtOo » Сря Ное 23, 2011 8:59 pm

tinna94 написа:Сладкиши ....да са ти живи и здрави !
Бързо ще свикнат (междудругото от колко време са заедно ? :ah: )

Малко повече от месец!Благодаря ви :)
:ba:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Сря Ное 23, 2011 9:23 pm

Има ли някой освен мен с клетка самоделка? хахаха
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Сря Ное 23, 2011 10:17 pm

Аз не, но tinna94 и mzi имат такива...гледам че и вашата вие сте си я правили... много е романтично това. :ajatki: :ax:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот lio_85 » Сря Ное 23, 2011 10:43 pm

:ax: Добре дошла в порската гилдия!
Големи сладури са малчовците :ba:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот NinChEtOo » Чет Ное 24, 2011 8:33 am

Pixell написа:Аз не, но tinna94 и mzi имат такива...гледам че и вашата вие сте си я правили... много е романтично това. :ajatki: :ax:

Определено и най-хубавото, е че можеш да я надграждаваш откъдето и както ти хрумне :ajaweki: Извинявам се ако има грешки, но клавиатурата ми откача откакто Чипи скочи на масата и обърна една чаша с нектар право върху нея. :ai:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот k-extreme » Чет Ное 24, 2011 9:09 am

Много са сладки животинките Ви :ax:
И моята е в тази разцветка :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот NinChEtOo » Чет Ное 24, 2011 7:22 pm

Благодаря :)
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Ное 28, 2011 11:04 am

NinChEtOo написа:Чипи скочи на масата и обърна една чаша с нектар право върху нея. :ai:

Нинче, Морис ги прави същите - масата ни е много ниска и той се качва и точно като слон в стъкларски магазин събаря всичко. Научихме се нищо да не оставяме, чаши в частност. По лаптопа ми само петна от лапички и нос :ajaweki:
Големи симпатяги са ти животинките :ajatki:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Вто Ное 29, 2011 9:30 am

Нинче, Морис ги прави същите - масата ни е много ниска и той се качва и точно като слон в стъкларски магазин събаря всичко. Научихме се нищо да не оставяме, чаши в частност. По лаптопа ми само петна от лапички и нос :ajaweki:
Големи симпатяги са ти животинките :ajatki:

Незнам мисля че определението слон е много меко казано!!!Поне Пипи вече се поуспокои с летенето явно осъзна,че крила няма....периода с уникалните скокове затихна (едва ли мога да кажа приключи),но за сметка на това Чипи е брутален icon_crazy .Свалям го от някое височинно място а той с недоумяващ поглед ме поглежда и сякаш ми казва "абе тииии добре ли сииии" и пак скача там...поне да ме чака да се обърна!!!! :ajaweki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Вто Ное 29, 2011 9:39 am

Ето 2 снимки от вчера :
http://prikachi.com/images/225/4090225N.jpg - носленце след разходка
http://prikachi.com/images/226/4090226i.jpg - невидимата Пипи
:ba: :ajatki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Ное 29, 2011 10:19 am

Ехаа, това се казва добро макро на нос :az:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Вто Ное 29, 2011 8:53 pm

Спящия пор се снима къде къде по лесно хахаха
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот tinna94 » Чет Дек 01, 2011 8:14 pm

Много сладки, а пуловерчето откъде ?
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот emito » Чет Дек 01, 2011 8:19 pm

Какви са пухкави и красиви.ПУ-ПУ да не ги урчасам.
emito

Мнениеот NinChEtOo » Чет Дек 01, 2011 8:19 pm

Ръчна изработка :ajaweki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Съб Дек 03, 2011 2:16 pm

Нинче, твоето порче как се чувства по пуловер, че ми е любопитно?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Пон Дек 05, 2011 8:14 pm

OAKFINGERS написа:Нинче, твоето порче как се чувства по пуловер, че ми е любопитно?

Малко е шокиран в началото,прави няколко отчаяни опита да се измъкне и накрая се предава :ajaweki: :ajatki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Пон Дек 05, 2011 8:18 pm

Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот k-extreme » Вто Дек 06, 2011 10:11 am

Много са сладки!!!! :ba:
А Пипи е просто прекрасна - красива, пухкава и сладурестта като малко плюшено мече :ajatki:

За екскурзийте - не се притеснявайте да ги водите насам натам по-често, много обичат, а и им понася добре. В моята тема има много снимки и описания на екскурзии с Карамела по балкани, вили, морета и СПА-хотели дори :ajaweki:
Тя се чувстваше еднакво добре навсякъде, макар че на морето май най се изкефи, понеже в пясъка голяма забава падна :sunny:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Дек 06, 2011 10:30 am

k-extreme написа:по балкани, вили, морета и СПА-хотели дори :ajaweki:
Тя се чувстваше еднакво добре навсякъде, макар че на морето май най се изкефи, понеже в пясъка голяма забава падна :sunny:

Абсолютно, бързо свикват и умират от кеф :sunny: А скоро и сняг ще падне - чувала съм, че обожават да си правят дупки в преспите :ay:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Сря Дек 07, 2011 8:38 am

Юлия направо тунели :ajaweki: по случая съм сезаредила с тези каишки 3-4 метровите,ще видим дали няма да им измръзнат носленцата в снега :ag:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Сря Дек 07, 2011 8:45 am

k-extreme написа:Много са сладки!!!! :ba:
А Пипи е просто прекрасна - красива, пухкава и сладурестта като малко плюшено мече :ajatki:

За екскурзийте - не се притеснявайте да ги водите насам натам по-често, много обичат, а и им понася добре. В моята тема има много снимки и описания на екскурзии с Карамела по балкани, вили, морета и СПА-хотели дори :ajaweki:

А как я приемат в хотелите,носите ли клетката й с вас и звъниш ли предварително в хотела да разбереш дали ще ви приемат с нея.По мои наблюдения повечето хора са доста "боси" по отношение на нашия вид домашни любимци и в момента, в който кажа,че си гледам 2 пора....има :ai: :ai: :ai: ! Не сме се интересували до сега за хотелите как стоят нещата за това питам :ax:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Дек 07, 2011 9:35 am

Нинче, ето тук има доста информация за хотели и вили, където приемат с любимци: viewtopic.php?f=269&t=15036
Ние, освен голямата клетка, която ползваме вкъщи, имаме и по-малка клетка, която ползваме при пътуванията (която от своя страна е различна от транспортната чанта). Признавам, че е сравнително тясна за един мъжки пор, но се преживява за някой-друг ден. Но ти си с два пора, редно е да се помисли за алтернативен вариант. В много от вилите и хотелите, в които сме били, мястото е доста ограничено. И така, за да поставим и клетката на пора в стаята или разместваме мебелите докато се поосвободи място, или, в случай, че сме наели цяла вила, поставяме клетката в някое от общите помещения (стига да не е шумно и да не се пуши).
Когато правим резервацията, задължително ги известявам, че ще съм с домашен любимец, който живее в клетка - обикновено хората решават, че е някой гризач, нещо малко. Избягвам употребата на думата "пор", казвам "фретка" - много хора все още не знаят, че поровете могат да се отглеждат и в домашни условия и са предубедени по отношението на миризмата. А "фретка" никой не знае какво е :ad:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот k-extreme » Сря Дек 07, 2011 10:31 am

Нинче, тя Юлия е казала почти всичко, което и аз щях да напиша, така че ще внеса само някои пояснения :ax:
Там в темата, която ти е пратила съм писала и аз за доста места, на които приемат с домашни любимци.
Другото аз съм описала подробно в нашата тема и можеш да прочетеш ако желаеш (започва от тази страниця в края, а по-натам има и за морето):
viewtopic.php?f=118&t=15748&start=60

Когато аз правя резервация на място, което не е изрично оповестено, че приемат с домашни любимци, задавам от така наречените "затворени въпроси", накрая след като вече съм уточнила престоя, стаите, типа изхранване, а именно:
"Ние пътуваме с малък домашен любимец, вярвам че няма да имате нищо против. То е фретка и стои затворено в малка клетка, не издава никакви звуци, ходи до тоалетна в съдинка в самата клетка." Обикновенно следва: "А да, няма проблем, а какво е фретка?". На което аз отговарям: "Нещо като продълговат хамстер." :ag: И се приключва...
Пътува в автомобила в травел чанта, а за хотела носим малката й (първа клетка) - всичко това можеш да видиш в цветни снимки + подробно описание в темата на Карамела и ще добиеш по-ясна представа. Клетката стои в хотелската стая и ключово за добрия Ви сън е да изморите пора през деня яко, за да не дивее и шуми в клетката през нощта, когато Вие се опитвате да спите. Като цяло ние е водим почти навсякъде (особено докато беше топло): била е с нас по магазини, молове, ресторанти, кафета, детски площадки, хотели, плажове, плуваща в басейни (и това го има на клип), та даже и на зъболекар с мен :ay: Никога не е имало проблем, но всичко е въпрос на добро представяне на ситуацията от теб самата. В това съм се убедила още откакто едно време пътувах навсякъде с немската си овчарка (50 кг) и не е имало място, където да не я приемат :ajatki:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот NinChEtOo » Чет Дек 08, 2011 11:56 am

k-extreme да прочетох,благодаря ти явно предния път не съм изчела темата до край и съм пропуснала :ah: :ax:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Чет Дек 08, 2011 12:04 pm

Ето и клетката
В началото:
http://prikachi.com/images/572/4120572u.jpg
В последствие:
http://prikachi.com/images/795/4087795u.jpg
Дано не ми хрумне пак да я разширявам,че ще ме изхвърлят :ag: :ajatki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот k-extreme » Чет Дек 08, 2011 12:30 pm

Лелее, страхотна е - браво :ay:
А защо не сте принесли тръбата-тунел и във втората клетка? Мога ли да те попитам от къде сте купили тази тръба? :ah:
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Дек 08, 2011 4:17 pm

Клетката е уникална просто :ay: Към въпроса за тръбата и аз се присъединявам, че и ние търсим нещо такова :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Чет Дек 08, 2011 4:53 pm

Тръбата си е чист кюнец за камини просто го наръсих със спрей в желания цвят,а не го пренесох защото звука от 2 гонещи се пора в него е :ai: :bu: .Сега си играят само навън в него :ag: :ah:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Дек 08, 2011 5:00 pm

Мдам, особено нощем е...
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Pixell » Чет Дек 08, 2011 5:09 pm

Много хубава клетката, аз още преди това я бях видял, но незнаех че е надградена така с допълнителна стая и цветово също много хубаво се е получила. Да не си бях купувал на Ферпласт онази преди - ако ви познавах щях да направа поръчка при вас :ag:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот NinChEtOo » Пет Дек 09, 2011 7:42 pm

Изработката на първия вариант ми отне 2 дена,сега ако трябва да я правя със сигурност ,ще я направя за по малко.Друго си е опита :ajaweki: А надграждането се наложи заради Пипи :ah: ,а и Чипи става доста големичък :ba: .В началото мислех да я надградя не само отгоре,но с Пипи в началото не бяхме на едно мнение за тоалетната и реших,че ако има повече ъгли,ще ги използва не по предназначение :ah: и така реших,че само горния етаж ще е голям :ab: Иначе имам една пак голяма и заключването й е жестоко,на колелца е,но незнам някак не е моята клетка. :ah:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот kle4ka » Съб Дек 10, 2011 1:17 am

Страхотни са :ay: Да са ти живи и здрави и много да те радват ^.^
Аватар
kle4ka
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Съб Дек 10, 2011 8:32 am

Благодаря :ajatki:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот NinChEtOo » Пет Яну 27, 2012 8:55 am

Хайде да ни е честито малкото ми момченце става мъж...По принцип е първа пушка стане ли въпрос за излизане от клетката..,но тази сутрин влизам в хола и гледката беше ПОКЪРТИТЕЛНА :ai: :ai: !Чипи хванал една малка играчка в уста и се бъхти ли бъхти върху одеалцето си!!!Изглежда го е правил доста време предвид това,че заспива с одеалце в ръце,буди се и продължава.....Само дебне Пипи да и се "катери" тя горката е малко...шокирана.Сега какво ще спре да яде и да спи ли???Между другото не оставя 10000 метрови уринни следи след себе си,не е агресивен,не му се омазнява козината,но пък за сметка на това миризмата му наистина се позасили,но не сме на нетърпимия етап!Мислех да ги водя другия месец на кастрация,какво да правя сега?
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Яну 27, 2012 9:50 am

Да ви е честито cat_heart времето за кастрация май настана :ab: То и ние скоро Морис ще го водим...
А момата кастрирана ли е или и тя още не е?
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот cat_13 » Съб Яну 28, 2012 4:51 pm

Еееее аз малко със закъснение, но да ви са честити порчетата! :ax: Убииствено СЛАДКИ са :ajatki: :ajatki: :ba:! А на вас поздравления за стахотната клетка. Според мен май вече е дошло времето за кастрация, на Чипи, а малко по-нататъка за да ви е по-спокойно и по-лесно отглеждането ако искате можете да кастрирате и Пипи и всичко ще е ОК. Поздрави от мен и да ги нацелувате и двамата.
Помагай на животните ще ти помагат и те!

Всеки ден в България умират десетки животни от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен свят!
cat_13
В глутницата

Мнениеот NinChEtOo » Нед Яну 29, 2012 3:58 pm

Да веднага се обадих на Антов...но уви излиза извън БГ и ще се върне към 20.02.12г. Сега съм на нокти да не се разгони Пипи през това време,защото изобщо незнам как ще ги опазя да не се чифтосат... :bu: А и тя да стои толкова време разгонена не е работа.Незнам ще стискам палци всичко да е ок.А иначе мисля на веднъж и двамата да ги кастрирам,аз съм си вкъщи по цял ден мисля,че ще се справя :ab:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Яну 29, 2012 5:39 pm

Ако се разгони,раздели ги.И двамата Антови ли заминават?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот k-extreme » Нед Яну 29, 2012 8:10 pm

Заминават и тримата, Мари... [mood_feelings_hurt.gif]
Ако трябва да съм буквално точна: В. Антов е извън страната, а сега към него ще се присъединят Д-р К. Антов с жена си (а именно Д-р Щабекова) за 3 седмици (направо ужасно за бедните порски стопани)...
И аз се моля да не се разгони Карамела в близките 2 седмици, макар Щабекова да ме увери, че дори да се случи - няма проблем за 3-4 седмици....
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот meri » Нед Яну 29, 2012 8:32 pm

Щом е казала сигурно е така,те по-добре знаят.Ако се случи,наистина раздели ги за малко,предполагам няма да е проблем.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Яну 30, 2012 9:05 am

Да, с разделяне ще решиш проблема временно, а дано Пипи в това време да не се разгони и тя :ax:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот NinChEtOo » Чет Фев 02, 2012 9:15 am

Беше се поуспокоил за няколко дена...но от вчера започна с нова сила :bu: Започна вече да си маркира КАЧЕСТВЕНО :ai:,което е най-гадната част миризмата на кожата му също не е от любимите ми,но се търпи ама миризмата на това маркиране еее :at: !Както си ходи просто леко прикляка и продължава да си ходи!Вече не каня никой унас....даже се чудя дали като отворя входната врата да излизам не се носи зловоние в коридора :ag: и колкото да се старая да чистя той просто му трябва 2 пъти да маркира и целия ми труд отива по дяволите....урината му е аааадски концентрирана явно!Нямам проблеми с прибирането му в клетката не е агресивен...даже започна да търси мъжа ми да си играят (не мен [smile3537.gif] .Антов каза,че е малко странно само мъжкия да е разгонен,но е по добрия вариант...записахме си час вчера за 21.02.12г!!!Хем съм малко уплашена хем нямам търпение!!! :ab:
Аватар
NinChEtOo
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Чет Фев 02, 2012 10:07 am

Да, нормално е и моя ги правеше същите неща. Но стана и по-непослушен и определено мирише и извън апартамента ако сте в такъв, повярвай. След операциите всичко свършва, за жалост мебелите още не могат да се отмиришат от него, но вече е по-приятно и най-важното че не маркира така.
Аватар
Pixell
В глутницата

Назад към Порчета