Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Порче-дали ако го взема като бебе в бъдеще ще хапе?

Порче-дали ако го взема като бебе в бъдеще ще хапе?

Мнениеот viki-Ivanova1 » Пон Яну 09, 2012 9:19 pm

Обмислям варианта да си закупя порче!Още нищо не е сигурно но се надявам най късно до 2-3 месеца че и ако е възможно и до седмица да си закупя!И се питах понеже желая да е бебе дали ще имам проблеми като порасне та да ме хапе от моя гледна точка не би трябвало защото все пак той-тя ще е свикнал с нас но все пак исках и второ мнение защото не съм много запозната досега не съм гледала порче!

И относно клетката дали ще е възможно да го гледам във клетка за зайци-клетката ни е много удобна и доста голяма от възможно най големия размер?
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Re: Порче-дали ако го взема като бебе в бъдеще ще хапе?

Мнениеот viki-Ivanova1 » Вто Яну 10, 2012 12:05 pm

А и ето снимка на клетката това не е моята но по големина размер и форма прилича иначе е малко по различна

Изображение
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Pixell » Вто Яну 10, 2012 1:14 pm

Много зависи как ще си го възпиташ, никаква гаранция не е, че като го имаш от бебе и ако е все затворено в клетката ще стане добро, напротив, ще бъде много асоциално и хапещо. Принципно ако искаш да е по добро, лигаво, мързеливо и гушливо си вземи мъжко. Моя не ме оставя на мира докато не му помогна да ми легне в скута винаги като седна някъде. :ab: Клетката не е от най-добрите защото не е достатъчно проветрива за лятото когато стане супер топло един пор обича да е по хладно, тази примерно е добра за зимата, защото тогава обича пък на най-топлите места да спи.
Но определено е по -лесно да го възпиташ ако го вземеш от бебе, отколкото голям вече. Трябва си малко бой и наказания и поввече поощрения и търпение... :ay:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот viki-Ivanova1 » Вто Яну 10, 2012 8:23 pm

Pixell написа:Много зависи как ще си го възпиташ, никаква гаранция не е, че като го имаш от бебе и ако е все затворено в клетката ще стане добро, напротив, ще бъде много асоциално и хапещо. Принципно ако искаш да е по добро, лигаво, мързеливо и гушливо си вземи мъжко. Моя не ме оставя на мира докато не му помогна да ми легне в скута винаги като седна някъде. :ab: Клетката не е от най-добрите защото не е достатъчно проветрива за лятото когато стане супер топло един пор обича да е по хладно, тази примерно е добра за зимата, защото тогава обича пък на най-топлите места да спи.
Но определено е по -лесно да го възпиташ ако го вземеш от бебе, отколкото голям вече. Трябва си малко бой и наказания и поввече поощрения и търпение... :ay:

Благодаря за мнението а относно клетката моята не е затворена като тази със пластмаса а е със желязо или нещо подобно

Ето:
Изображение

Може да се каже че е точно такава но като големина е доста повече като тази която показах в миналото мнение а относно това че ще я държа само в клетка напълно не е вярно защото аз смятам цял ден да си е свободна но понеже мисля да е в моята стая не мога да я пускам вечер защото ще прави бели!И затова ми е и клетката!Мерси за съветите ще са ми полезни но както вече казах не е много сигурно че ще си взема макар че имам желание и познание към всякакви видове животни също и към по агресивните характери и мисля че това ще ми е отполза!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот viki-Ivanova1 » Вто Яну 10, 2012 8:39 pm

Още едно въпросче?

Та понеже до колкото съм чела има доста хора които си разхождат порчетата и исках малко инфо за това защото аз много бих искала през лятото и пролетта когато е по топло да се разхождам с порчето си!
Предполагам че разходката би трябвало да е по къса и да е в някоя градинка за около 30-минути а не някакви си там мотаенета който аз правя защото все пак сигурно ще се измори така ли е?
И добре ли му влиае разходката?
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Pixell » Вто Яну 10, 2012 9:41 pm

Разходките не са наложителни за един домашен пор, може да се разхождате и да е гушнат пора, за да се движиш по бързо. те не са кучета. Опитай да разхождаш хамстер примерно. Виж секция "Информационен център" - Порчета преди да имаш други въпроси, там има много инфо.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот viki-Ivanova1 » Вто Яну 10, 2012 10:31 pm

Pixell написа:Разходките не са наложителни за един домашен пор, може да се разхождате и да е гушнат пора, за да се движиш по бързо. те не са кучета. Опитай да разхождаш хамстер примерно. Виж секция "Информационен център" - Порчета преди да имаш други въпроси, там има много инфо.

Благодаря за отговора!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот mzi » Сря Яну 11, 2012 12:11 am

Аз бих ти отговорила на въпроса "Дали ако го взема като бебе в бъдеще ще хапе"- ДА.
Порчетата винаги хапят дали ще е на игра или просто от страх, в някои случай хапят силно, а в други леко, но във всички случай се приготви поне няколко пъти да ти е разпорен пръста или някоя друга част! Не искам да те плаша, а само да те предупредя, защото много хора виждат на снимка пухкаво, малко животинче, влюбват се в него, четат м/у редовете, че са забавни, игриви, любопитни и си го купуват. И в следващият момент се оказва, че имат един "голям звяр" в къщата и не могат да се справят с него. Затова навсякъде трябва да се пише с големи букви ПОРОВЕТЕ ХАПЯТ и дори понякога много трудно се отучват от този навик!!! Мога да ти дам пример с моята порка, която вече е голяма, но все още хапе. Също така те хапят много силно, даже се случва да оставят белег. Дори пора когато захапе ако успееш да го удариш с другата ръка той не пуска, а стиска още по-здраво, в този случай трябва да се отвори челюстта, а не да удряш (от личен опит го знам)!
И моляте ако си някое малко момиченце което просто е гледало снимките на тези животинки, помислиси пак дали си готова, поговори и с вашите, дали имате нужното време и средства, нека и те да прочетат за какво животно става на въпрос. За да не стане така да те захапе още на първия ден и родителите когато видят раната да го изхвърлите. Или да вземе не дай си боже да има нужда от доктор, а вашите да кажат "То е мишка ще се оправи само", защато лечението на тези животни е много скъпо двойно, тройно колкото на кучетата и котките! Храната също е скъпа, трябва им голяма клетка. Също така миришат и вдигат шум през ноща. Също така ако имаш други животни от семейство гризачи, могат да бъдат изядени.
Чети недей да избързваш с решението си.
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Pixell » Сря Яну 11, 2012 10:31 am

:ag: Добре го каза, Еми! Колко негативизми изброи направо човек да се откаже въобще от този вид...ама си е така, прекалено много хора са с други очаквания и ако не им се покрият се отказват.
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот meri » Сря Яну 11, 2012 10:48 am

Винаги трябва да се знае истинското лице на дадено животно,за да могат хората да си преценят,а не да се подлъгват по миловидния им вид и след това да се чудят какво да правят с животното.
Толкова много теми има по въпроса,дискусии,запознайте се добре и преценете дали имате възможност,както казаха и мед. грижи за тез животни са скъпи,кастрациите,премахване на жлезите,клетка и всичко останало.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Яну 11, 2012 11:37 am

mzi написа:Аз бих ти отговорила на въпроса "Дали ако го взема като бебе в бъдеще ще хапе"- ДА.
Порчетата винаги хапят дали ще е на игра или просто от страх, в някои случай хапят силно, а в други леко, но във всички случай се приготви поне няколко пъти да ти е разпорен пръста или някоя друга част! Не искам да те плаша, а само да те предупредя, защото много хора виждат на снимка пухкаво, малко животинче, влюбват се в него, четат м/у редовете, че са забавни, игриви, любопитни и си го купуват. И в следващият момент се оказва, че имат един "голям звяр" в къщата и не могат да се справят с него. Затова навсякъде трябва да се пише с големи букви ПОРОВЕТЕ ХАПЯТ и дори понякога много трудно се отучват от този навик!!! Мога да ти дам пример с моята порка, която вече е голяма, но все още хапе. Също така те хапят много силно, даже се случва да оставят белег. Дори пора когато захапе ако успееш да го удариш с другата ръка той не пуска, а стиска още по-здраво, в този случай трябва да се отвори челюстта, а не да удряш (от личен опит го знам)!
И моляте ако си някое малко момиченце което просто е гледало снимките на тези животинки, помислиси пак дали си готова, поговори и с вашите, дали имате нужното време и средства, нека и те да прочетат за какво животно става на въпрос. За да не стане така да те захапе още на първия ден и родителите когато видят раната да го изхвърлите. Или да вземе не дай си боже да има нужда от доктор, а вашите да кажат "То е мишка ще се оправи само", защато лечението на тези животни е много скъпо двойно, тройно колкото на кучетата и котките! Храната също е скъпа, трябва им голяма клетка. Също така миришат и вдигат шум през ноща. Също така ако имаш други животни от семейство гризачи, могат да бъдат изядени.
Чети недей да избързваш с решението си.

Да знам че няма да ми е лесно и порчето няма да е плюшена играчка която да стои мирна и да мога да си я милвам и гушкам и всичко според мен обаче това че порчетата хапят си е изцяло вина на собствениците които още от началото на закупуването на порче отиват милват ги гушкат ги и един вид ги стресират ако още в началото се покаже на порчето че няма от какво да се плаши да му се сложи храна вода да си почине поспи да му се даде играчка и чак горе долу 1 ден след това се опитаме да се сприятелим със порчето то тогава няма да е толкова зле разбира се ще хапе когато го е страх не му е приятно или просто си играе това е неизбежно но ако се подходи по правилния начин няма да е чак толкова зле колкото ти го обясняваш аз по принцип нямам никакви по малки животни само коте то също ме е хапало но повече на игра драскало ме е но както сама можеш да се увериш не съм го изхвърлила!А относно разходите съм сигурна че ще се оправим и родителите ми няма да кажат мишката ще се оправи от само себе си ами ще го заведем при вет!И знам абсолютно всичко което ми трябва за порчетата за да мога да отгледам едно порче добре както заслужава!
Последна промяна meri на Сря Яну 11, 2012 1:39 pm, променена общо 1 път
Причина: Задължително е да се пише грамотно. Няма точки,запетайки....
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот meri » Сря Яну 11, 2012 1:28 pm

И знам абсолютно всичко което ми трябва за порчетата за да мога да отгледам едно порче добре както заслужава!

А смисъла на темата тогава е ? Питаш,хората ти отговарят,а ти се заяждаш,не може така.
Много хора мислят така, а след това се оказва съвсем различно в действителност.......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Pixell » Сря Яну 11, 2012 1:40 pm

и порчето няма да е плюшена играчка която да стои мирна и да мога да си я милвам и гушкам

Ми да ти кажа мойто е такова общо взето, като добавим че постоянно ми се катери да спи в скута ми и ме хапе по крака или чорапа само ако иска да играем на "дебнене от хралупа" във възглавниците или на "метни и убий" плюшката :ag: Една котка е много по-агресивна и неконтролируема, своенравна и злобна според мен! Щом си се оправила с коте, няма да има проблем за ферет. Котките дерат брутално, освен хапането, а феретите не ползват нокти при бой.
Малко сме предубедени и резервирани към хора искащи такъв тип животно, защото има много които наистина не се справят и за това така по-остро сме те дефинирали, което не е правилно. Разбира се може да си чудесен собственик на пор! :ay:
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 2:25 pm

Pixell и mzi са абсолютно прави във всичко, което са написали.
Аз искам да добавя относно клетката - тази клетка ще върши работа до към 4-тия месец, да речем, после ще е вече тясна и не достатъчно здрава (така ми се струва). Желателно е да е от солиден материал - неслучайно специализираните порски ги произвеждат от дебела тел :ay: (моят пор успя да ОТКЪСНЕ теловете на една по-малка клетка, в която го возим по почивките с нас). Също се изисква да е просторна.
viki-Ivanova1 написа:според мен обаче това че порчетата хапят си е изцяло вина на собствениците които още от началото на закупуването на порче отиват милват ги гушкат ги

Това е ключов момент на крайно грешен подход, според мен! За да спечелиш доверието на един пор, което никак не е лесно, а е много времеемко и понасяш доста травми, ти ТРЯБВА да го милваш и да му показваш любов и нежно отношение. Никой не говори за мачкане и да не го пускаш докато се задуши. Сама ще разбереше, че трудно можеш да задържиш пора на ръце повече от минута-две :ad:
mzi написа:И моляте ако си някое малко момиченце което просто е гледало снимките на тези животинки, помислиси пак дали си готова, поговори и с вашите, дали имате нужното време и средства, нека и те да прочетат за какво животно става на въпрос
Имай предвид, също така, че ако въпреки всичко не успеете да се справите с пора, ще трябва да му потърсите нов дом, а намирането му никак не е лесно. Поровете не са като кучетата и котките - те не могат да оцелеят навън сами повече от няколко дни (максимум седмица) - или ще умрат от глад, защото не умеят сами да си набавят храна, или ще бъдат изядени от уличните кучета.
Pixell написа:Щом си се оправила с коте, няма да има проблем за ферет.
С това твърдение далеч не бих се съгласила напълно, въпреки, че има истина - това, че имаш опит и с друго животно е в твоя полза.
Ние ни най-малко не искаме да те нападаме, а искаме да ти покажем и обратната страна на монетата :ax: Желая ти успех, ако се решиш :ay:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Яну 11, 2012 7:16 pm

Относно клетката:
Да аз ще я ползвам само временно след това ще вземем някоя друга но не искам да бързам с избора на клетка и затова питам за времена а ако не успеем ще му направим клетката на няколко етажа със всичко!
Относно премахването:
Не мисля че ще се наложи да намерим нов дом на порчето но все пак ако стигнем до такъв момент ще му намерим възможно най-добрия дом!
Относно кучета-котки-пор
Ами да знам че не е точно като котки и кучета но имам опит и с гризачи птици и кучета-котки и мисля че ще се справя!
Едно съветче от мен:
Знам че искате да помогнете и много ви благодаря но един съвет от мен не бъдете толкова строги със тези които задават въпросите си и не им показвайте само лошите страни на нещата защото всеки си има и добри и лоши страни това е и при животните!Не съдя само от моя случей просто съм ви виждала и в други теми да не кажа че все едно нападате хората!
Благодаря!
Благодаря на всички за помощта най вече на Pixell защото с нея/него най добре се разбрахме най добре! :ag:
Относно meri!
Прав/а си ако може модератора/админа да сложи едно [lock1.gif] на темата!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Яну 11, 2012 7:23 pm

Никой никого не е нападал! Даже много добре хората ти посочиха всички рискове, които поемаш с взимането на подобно животно. Нищо не трябва да се спестява, както и да се представят нещата само в розово, защото после страда животното.
Ако някой друг има въпроси може да пита в тази тема. Няма да я заключваме :ay:
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Яну 11, 2012 7:26 pm

Със сигурност ще имаш още въпроси тепърва.Не се сърди за тона,ако имаш мен предвид,така си пиша знаете си го. :ag:И слагай малко точки и запетайки,за да се разбира текста добре.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Яну 11, 2012 7:34 pm

meri написа:Със сигурност ще имаш още въпроси тепърва.Не се сърди за тона,ако имаш мен предвид,така си пиша знаете си го. :ag:И слагай малко точки и запетайки,за да се разбира текста добре.

Не се безпокои нямах предвид само теб!А относно точките и запетайките винаги ги пропускам като пиша на компютъра просто така свикнах!Но обещавам че ще се постарая!

valnata написа:Никой никого не е нападал! Даже много добре хората ти посочиха всички рискове, които поемаш с взимането на подобно животно. Нищо не трябва да се спестява, както и да се представят нещата само в розово, защото после страда животното.
Ако някой друг има въпроси може да пита в тази тема. Няма да я заключваме :ay:

Знам че правят всичко възможно да ми помогнат но нещата трябва да се показват и в черно и розово нито само в черно нито само в розово!

Но както вече казах не е много сигурно че ще си взема просто имам голямо желание и най-вероятно ще си взема но все пак не съм решила още защото искам да съм напълно сигурна че ще мога да осигуря на животното всичко което заслужава!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот valnata » Сря Яну 11, 2012 7:44 pm

Гушкането и др. глезотии са ясни за всеки. Най-добре е да се запознаеш с трудностите и разходите, преди да вземеш дадено животно.
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 8:50 pm

valnata написа:Гушкането и др. глезотии са ясни за всеки. Най-добре е да се запознаеш с трудностите и разходите, преди да вземеш дадено животно.
:ay: Нямам какво повече да добавя, достатъчно беше казано. А оттук насетне чети усилено и внимателно това, което са писали хората с опит.
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Яну 11, 2012 9:20 pm

Благодаря за информацията!
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Pixell » Чет Яну 12, 2012 3:18 am

Мерси за милите думи, Вики Иванова... Аз (той) ти казва пак, че не трябва да вземаш толкова присърце думите на хората тук, те така си пишат. :ag: Казах ти че сме предубедени. Та щом много искаш и си решила, взимай си ферет. С нищо не е по-специален от другите животни като кучета и котки. Просто трябва да си малко луд за да гледаш такова животинче, щото и те си падат луди. А луд на луд "луд" не казва. :az: чин чин!

Няма нужда да се разводнява и тази тема! Не е нужно в тази тема да се обсъждат гражданите и тежките им психологически проблеми. Има клиники за лечение и медицински форуми в които могат да се обсъждат тези неща. Тук е форум за животни. Ако не ти харесва логиката на някои потребители и има нещо да изяснявате ползвай опцията "лично съобщение". Всеки следващ коментар, който е извън темата ще бъде премахнат, за да се предотвратят всякакви скандали и спам. Модератор
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот viki-Ivanova1 » Чет Яну 12, 2012 8:57 pm

Pixell написа:Мерси за милите думи, Вики Иванова... Аз (той) ти казва пак, че не трябва да вземаш толкова присърце думите на хората тук, те така си пишат. :ag: Казах ти че сме предубедени. Та щом много искаш и си решила, взимай си ферет. С нищо не е по-специален от другите животни като кучета и котки. Просто трябва да си малко луд за да гледаш такова животинче, щото и те си падат луди. А луд на луд "луд" не казва. :az: чин чин!

Няма нужда да се разводнява и тази тема! Не е нужно в тази тема да се обсъждат гражданите и тежките им психологически проблеми. Има клиники за лечение и медицински форуми в които могат да се обсъждат тези неща. Тук е форум за животни. Ако не ти харесва логиката на някои потребители и има нещо да изяснявате ползвай опцията "лично съобщение". Всеки следващ коментар, който е извън темата ще бъде премахнат, за да се предотвратят всякакви скандали и спам. Модератор

:ag:

Офтопик:
И не е нужно да ми казвате и фамилията просто Вики
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот lio_85 » Нед Фев 05, 2012 11:51 am

Кучетата хапят, котетата хапят, дори и малките деца хапят :ajaweki: . Въпрос на възпитание и грижи, както каза Pixell.
Но дори да си го отучил едно порче от хапане и то като котетата може да те гризне по време на игра, както казва Mzi :ay:. Важното е да не го приемате за диво животно, като нрав си е нещо смесено между куче и котка.

lio_85 написа:Рецепта за порчета
Препоръчва се :ay:: гушкане [9541.gif] , мачкане, мачкане, игра [93.gif] , мачкане, мачкане, гушкане [9541.gif] и голяма доза търпение :ajaweki:

Офтопик:
Дори и да го вземеш голямо, може да се възпита, но си трябват грижи :ab:
Аватар
lio_85
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Фев 06, 2012 9:13 am

lio_85 написа: lio_85 написа:Рецепта за порчета
Препоръчва се :ay:: гушкане [9541.gif] , мачкане, мачкане, игра [93.gif] , мачкане, мачкане, гушкане [9541.gif] и голяма доза търпение :ajaweki:
Офтопик:
Дори и да го вземеш голямо, може да се възпита, но си трябват грижи :ab:

Така трябва да стават нещата :sunny:
viki-Ivanova1 написа:това че порчетата хапят си е изцяло вина на собствениците които още от началото на закупуването на порче отиват милват ги гушкат ги и един вид ги стресират

А така, според мен, не е удачният вариант, защото тогава ще получим краен резултат, доближаващ се до "диво животно" :ax:
От общи познати научих за един пор, който не бил гален, мачкан и обгръщан с внимание и сега по всички зоомагазини и ветеринарни лечебници се носи мълвата за стопанина, който иска да се отърве от кръвожадното животно в дома си (като не преувеличавам).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета