Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Малката Флъфи

Малката Флъфи

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 8:02 pm

Флъфи е новият член на семейството в къщи Само на 5 месеца е и е родена на 09.08.2011 година (зодия лъв). При нас е от две седмици,така че още сме в процес на опознаване.Взехме я от зоомагазин (като разбрах 4е е на 5 месеца и още седи затворена просто не можах да не я взема) и за момента е доста изплашена и я е страх от нас, днес имахме прогрес - даде ми да я подържа за малко, от което съм много доволна и тя също разбира се тъй като беше възнаградена! Флъфи живее в доста просторна клетка на 2 етажа с хамак, на който с удоволствие си подремва:) Освен ръцете ни обича да яде и клетката си (явно е много вкусна), но като цяло се храни със суха храна за порчета! Вече може гордо да ви се похвали, че се научи да си ползва тоалетната по предназначение:) Тъй като сме "зайци" в този занаят (отглеждане на порчета) както ние така и тя ще сме благодарни на всеки, който би споделил опит или би дал съвет на нас как да подхождаме към нея и съответно на нея как да подхожда към нас
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Re: Малката Флъфи

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 9:07 pm

Ох, страшна симпатяга :ajatki: и си има черно носле :ah: На мен лично разцветката й ми харесва адски много :sunny:
dara_ma написа:Вече може гордо да ви се похвали, че се научи да си ползва тоалетната по предназначение:)

Искам веднага да Ви кажа едно голямо "Браво!", тъй като за нас това беше най-големият проблем, можете само да сте много доволни :ab:
Чудесно е, че Флафи си има просторна клетка, добър избор :ay:
Мислите ли да я кастрирате и да премахвате аналните жлезите и кога?
Мислите ли да я учите на разни номерца - търкаляне, даване на лапи...?

P.S. Да, и добре дошли при нас :ax:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 9:22 pm

Ами да, ще и махаме жлезите края на февруари.. за кастрирането все още се чудя, защото все пак е отскоро при нас. В смисъл такъв, че тя ще се разгони някъде след месец, но ветеринара ми ми каза че едва ли не можем да пропуснем едно разгонване без да я кастрираме.. някак си не ми се иска да я кастрирам и да не може да има малки никога... честно казано това ми е дилема голяма.. За номерцата, да бих искала, но след време нека първо да започне да ми дава да я пипам и да спре да хапе, това за сега е най-важно :)))
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 9:24 pm

Ето и още една снимка :ajaweki:
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Яну 11, 2012 9:51 pm

Чудна е :ajatki:
Мой (а и на много специалисти) съвет е да не чакаш първото разгонване, а да кастрираш преди да е настъпило. Също, ако решиш да оперираш, направи двете операции наведнъж, за да не се налага да "отварят" и упояват животинката два пъти.
Аз само да питам, понеже ми се стори много странно :ah: ама решението с тоалетната на втория етаж е доста нетипично... Има ли причина за този избор?
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 9:57 pm

Да, тя самата още от самото начало цапаше навсякъде по 2-рите етажи и използваше долните да си нагъва одеялата ида се гушка и спи там, дефакто изборът беше неин. :)
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот viki-Ivanova1 » Сря Яну 11, 2012 9:59 pm

Честито!Дано е жива и здрава и все така да ви радва
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот k-extreme » Сря Яну 11, 2012 10:11 pm

Честито и добре дошли!!!
Много е красива порката :ba:
"Errare humanum est, ignoscere divinum ."
Аватар
k-extreme
В глутницата

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 10:21 pm

Мерси :) Ако можехме само да я хванем в кадър докато търчи.... :) :ba: :ba: :ba:
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот mzi » Сря Яну 11, 2012 10:37 pm

ДОбре дошли :sunny: Много се радвам, че й направихте темичка, защото ще е грях с такъв хубав пор да не се извукате :ah: Много е сладка :ajatki: Продължавайте да й качвате снимки :ay:
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 10:41 pm

Мерси :) Виждам, че имате и куче.. как се разбират? Аз имам мини пинчер и не смея да ги запозная, притеснявам се за здравето на пинчера :)
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот mzi » Сря Яну 11, 2012 11:05 pm

По принцип моето куче е голямо и поради тази пречина ще се притеснявам за здравето на пора :ag:
Но аз нямам проблем защото кучето е на двора, а пора си е в нас и нито едно от двете не го лишавам от необходимите грижи и най-вече свобода. Според мен трябва да изчакате пора да свикне с обстановката, със вас и чак тогава с кучето. А когато му дойде времето да ги запознавате, аз лично бих се притеснявала за кучето. Защото играта м/у два пора е хапане и то силно, но те имат дебела кожа. Докато пинчерчето не знам как ще му се отрази ако бъде захапано от пор. По принцип животните си имат реакции и се пазят, но нищо не се знае докато неопитате.
А иначе защото не помислихте предварително надтова, ако никога не свикнат заедно и едното пострада, какво ще правите?!
А да ви попитатам с какво си заключвате вратичката на клетката?
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот dara_ma » Сря Яну 11, 2012 11:28 pm

Ами, аз помислих и още преди да взема Флъфи съм решила ,че ако не се разбират просто няма да са в една и съща стая и ще ги разделям, жилището ми е голямо,така че това не е проблем :) Честно казано с нищо не я заключвам, още не е започнала да я отваря, надявам се да не ме нападне някой път посред нощ :)хихихи
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Чет Яну 12, 2012 3:31 am

Добър ден!
Много красив пор, както казват колегите. Браво! И много интересна клетка. Според мен не слагайте толкоз кърпи само, незнам после как ги сменяте и перете...а тоалетната наистина ли я ползва? Моя никога не би ползвал такава, изглежда ми много неудобна. а и има странна решетка. :ah: Клетката и оборудването вероятно е чинчилесто и затова е така.
Хайде поздрави и качете повечко снимки да се нагледаме и ние на Флъфито :ay:
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот dara_ma » Чет Яну 12, 2012 11:52 am

Ами тя още първите 1-2 дни преди да и бъде обяснено,че това е тоалетна се въргаляше на решетката, така че предполагам се чувства ОК, а и на истина от 1 седмица вече си я ползва само нея... На мен ми е удобна,защото не разхвърля гранулите на всякъде (заради решетката) а и лесно се мие :)
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот dara_ma » Пет Яну 13, 2012 4:21 pm

Малка разбойничка :)
Аватар
dara_ma
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Яну 13, 2012 4:44 pm

:sunny: