Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Транспортиране на малко порче

Транспортиране на малко порче

Мнениеот pr0m1nd4e » Чет Мар 15, 2012 1:46 pm

Много се извинявам, ако е пускана такава тема, но поне аз не я намерих. :ah: Въпросът ми е следния: харесахме си фретка, която обаче се намира в София (а аз съм от Русе). По ред причини нямаме възможност да заминем за София, за да си приберем мъника (който между впрочем е на 4 месеца), та ни се налага да ползваме услугите на Лео Експрес. Така или иначе животинката ще си е в клетката, но ми се струва недостатъчно, тъй като ще пътува през нощта. Моля ви дайте ми някакъв съвет дали е необходимо да сложим клетката в отворен кашон например или нещо от сорта, или е достатъчно да си е в клетката. Предварително благодаря на отзовалите се :az: :ajatki:
pr0m1nd4e
Животинче с въпрос

Re: Транспортиране на малко порче

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Мар 15, 2012 3:20 pm

Йееей, ще има още един пор в Русе :sunny: :ajatki:
Съжалявам, но аз нямам опит с транспортирането, но ще се надявам другите да се отзоват :ah:
Много се радвам, пишете като пристигне на наша земя, ще правим и ние тук порски сбирки :ax:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот nikonti » Чет Мар 15, 2012 3:40 pm

Слагат ти порчето в клетка, вода и храна да има повечко и някакъв парцал в който да се сгуши и готово.
nikonti
Животинче с въпрос

Мнениеот pr0m1nd4e » Чет Мар 15, 2012 5:29 pm

Благодаря! Господина успешно е стигнал до куриерите (Използвахме Лео Експрес). Сега следя какво е положеието с него и утре живот и здраве 9 часа ще е тук :) :bp: [9541.gif] OAKFINGERS имаш ли инфо колко порчета има в Русе? Смисъл хубаво ще е ако има сбирки събота или неделя. Иде лято, а мъниците не трябва да са затворени :)
pr0m1nd4e
Животинче с въпрос

Мнениеот tinna94 » Чет Мар 15, 2012 5:49 pm

Здравей pr0m1nd4e, на мен преди няколко дена ми пратиха порче по куриер. С Лео експрес от Видин до София....., нямаше никакви проблеми слава богу, беше си само в клетката (добре запечатана с допълнителни телове) [smile3537.gif] , със солидно количество храна и вода и хамаче, където си е лежал по пътя. Оттам са тръгнали в 18 часа, като са го оставили в офиса половин час по-рано. При мен беше в 1 през ноща, и си го взех веднага от офиса им, защото за животни правят това изключенине....не е нужно да му слагат нещо по-специално, освен кърпа или плат, в който да се "покрие", ако захладнее.....
На мен от офиса ми казаха, че най-добре е за животното да се прати привечер и когато пристине да си го вземеш, по този начин се избягва всякакъв престой по складове, но ще трябва да си го прибереш от офиса, "пратка" до адрес е по-сложно и неблагоприятно за порчето.
За друго не се сещам, ако имаш други въпроси питай,
пожелавам ви успех с получаването и ще чакаме темичка на мъника.... :sunny:
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот tinna94 » Чет Мар 15, 2012 5:54 pm

Ани, предполагам, че и ти ще можеш да си го вземеш веднага, след като пристигне, без да чакаш до сутринта.
Съветвам те да не го "закачаш", след като вече си е при вас, докато не се успокои, защото такава промяна за тях е стрес.....
Аватар
tinna94
В стадото

Назад към Порчета