Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

отглеждане на порче-фретка

отглеждане на порче-фретка

Мнениеот Mimi12345678997 » Сря Май 30, 2012 5:45 pm

искам да си взема фретка но не съм сигурна дали съм взела всички предпазни средства. Ако знаете моля да ми кажете.
Mimi12345678997
Животинче с въпрос

Re: отглеждане на порче-фретка

Мнениеот meri » Чет Май 31, 2012 9:54 am

А вие какво направите,освен това знаете ли как се отглежда и всичко свързано с фретките?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Mimi12345678997 » Чет Май 31, 2012 10:08 am

Знам доста но ми пишат много различна информация например някои ми казват да че трябва да махна една жлеза други казват не и се обърквам
Mimi12345678997
Животинче с въпрос

Мнениеот viki-Ivanova1 » Чет Май 31, 2012 10:46 am

Ами по принцип за железата тя е за да не мирише порчето ами по принцип до колкото знам не е задължително ако искаш имаш възможност можеш да му я махнеш препоръчително е доколкото знам.

Офтопик:
За да не отварям нова тема реших тук да попитам понеже и аз имам желание да си взема порче-женско задължително ли е да се оплождат или кастрират.Понеже до колкото си спомням имаше някакъв шанс да умре ако до някоя възраст не се кастрира или оплоди.
Аватар
viki-Ivanova1
В ятото

Мнениеот Mimi12345678997 » Чет Май 31, 2012 4:43 pm

Знам, просто се опитах да дам пример и ако искате женско порче се свържете с lio_85.
Mimi12345678997
Животинче с въпрос

Мнениеот Pixell » Пон Юни 04, 2012 5:34 pm

Не е задължително да се отстранява жлезата

Ако не се заплодят след навлизане в еструс женските или не са кастрирани - умират.
Жалкото е че, повечето хора не могат да разберат дори кога ферета е в еструс и каква е симптоматиката.
We are not what you think we are!
We are ferrets! We are ferrets!!
Аватар
Pixell
В глутницата

Мнениеот OAKFINGERS » Сря Юни 06, 2012 8:37 am

Pixell е казал вярно, макар и малко кратко:
1. Жлезата не е задължителна за премахване. На нашия пор не я премахнахме и това не го кара да мирише повече, в разрез с всеобщите представи ->
viki-Ivanova1 написа:Ами по принцип за железата тя е за да не мирише порчето

От жлезата той изпуска секрет, който е неговата защитна реакция при опасност. Това беше и причината да не му я махнем - за да има с какво да се защитава, ако се почувства заплашен (това е все едно на вас да ви отрежат ръцете и да не можете даже да се опитате да се защитите). Нашият пор е в среда, в която се чувства добре и крайно рядко можеш да усетиш "онази" миризма.
Сериозната, постоянната миризма на един пор идва от това, че не е кастриран - хормони, феромони и други такива неща :ad:
2. Женските порове се кастрират или се заплождат, т.е. няма средно положение като некастриран и незаплоден пор
Pixell написа:Ако не се заплодят след навлизане в еструс женските или не са кастрирани - умират.
Тук няма две мнения по въпроса!
Отделен въпрос е, че някои ветеринари препоръчват поне едно раждане за женските порове преди тяхната кастрация. Други пък са на мнение, че не пречи и без да е раждала - през цялото време тук се има предвид кое ще е здравословно за пора в дългосрочен аспект (две мнения по въпроса :ad: )
Ами мислете му и успех :az:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета