Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Здравейте и от нас :)))

Здравейте и от нас :)))

Мнениеот kurtata » Нед Юни 10, 2012 4:58 pm

Здравейте приятели!
От ден сме собственици на един малък бандит. Казва се Капи. Радвам се, че намерих този форум, пълен с много полезна информация и съвети за отглеждането му. На около 2 месеца е, без седмица някъде :) Много е симпатичен и вече явно посвикна и не хапе много много :) От време на време си показва характерчето, но се надявам с времето да се пригоди :) Нашия симпатяга е готов за нови запознанства и игри :)

Изображение
kurtata
Животинче с въпрос

Re: Здравейте и от нас :)))

Мнениеот meri » Нед Юни 10, 2012 5:16 pm

Добре дошли във форума. :sunny: :ax: Може да сложиш още снимки.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tinna94 » Нед Юни 10, 2012 7:28 pm

Малеее, много е готин калпазанина. :ajatki: Да е жив, здрав и много да радва стопаните си....
Ако сте от София ще се радваме да се присъедините към нашият порски беляджийски тим..... :ax:
Аватар
tinna94
В стадото

Мнениеот kurtata » Нед Юни 10, 2012 7:44 pm

От София сме :) За Капи ще е удоволствие :) Снимчици ще направя утре по светло повечко и ще го кача :) Срещате ли животинките си някъде из София?
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Нед Юни 10, 2012 8:48 pm

Ето темата за срещи viewtopic.php?f=118&t=12350 :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот kurtata » Пон Юни 11, 2012 8:03 am

Благодаряяя :)))
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Юни 11, 2012 12:56 pm

Здравейте, Юли и Капи, и от мен :ax: Разказвайте какви интересни неща ви се случват и да се снимате редовно :ad:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот kurtata » Пон Юни 11, 2012 4:28 pm

Здравей, Адашке :)

Днеска го заведох на ветеринар да го обезпаразитят и понеделник сме на първа ваксина. Всичко добре, само където обаче ме обезкуражиха малко докторите, откъм това да придобие навик да ходи на едно място на тоалетна. Било много трудно и на дали е щяло да се получи... а на мен както са ми плановете, леко по леко да махаме клетката, това си става проблем... Ще трябва и аз като него да забивам нос в земята за да локализирам проблемите... :D
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот kurtata » Вто Юни 12, 2012 8:11 am

Хора дайте съвет, моля.
Когато е в клетката, постоянно се качва на последното етажче да си върши работата и си цапа всичко отдолу. Има ли начин да го откажа от това?
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юни 12, 2012 11:43 am

Виж сега, само не се обезкуражавай, всичко полека ще си дойде на мястото :ab:
Ние с Морис имахме дълго врем такъв проблем, когато всички други собственици отдавна бяха забравили за този проблем. Всеки пор е индивидуален сам по себе си. При нас се оказа проблем самата тоалетна - беше триъгълна с висок борд (специална за порове) на Ферпласт - даже две взехме и сега си ги бия в главата :ajaweki: По това време за тоалетна се ползваше дъното на клетката, както и при теб - платформите :bu:
Решихме си проблема като пробвахме с ваничка за латексово боядисване (от тези, в които наливаш малко боя и отпред има място за отцеждане на валяка). Морис я ползва с огромен успех, а аз вече не чистя клетката по 4-5 пъти на ден :sunny: Сложили сме една такава и в коридора, та като тича наоколо и му се прииска да не е по ъглите. НО!
Някъде бях чела, че на всеки пор, дори и на тези с добре изградени хигиенни навици, се случва 1 от 10 пъти да свърши работата извън тоалетната (причината, лично според мен, е заблеяност/откаченост/спонтанност :ajaweki: ). Конкретен пример пак мога да дам с Морис, щото на него му се случва редовно да не иска да си ползва външната тоалетна (с вътрешната, в клетката, няма никакви ядове). Прави го винаги в моменти, когато иска да покаже характер, прави го на пук, например когато не сме го пуснали в някоя от стаите или не сме му дали нещо, което е искал.
Мисля, че никой друг във форума няма такъв проблем, но ако някой е чул, моля Ви, Приятели, казвайте да си помагаме :ab:
Та исках да кажа, че има време, ще се научи - всички порове се научават! Просто бъди последователен, когато го наказваш, това е важно.
Също, бих те посъветвала да си смениш докторите - честно (не могат да ти разправят такива неща, при условие, че поровете не са гризачи, а доста по-интелигентни животни и доста добре развиват хигиенни навици) - върви при Антови, те са май най-добрите специалисти по порове в България (на лични мога да ти дам телефон на клиниката им, ако искаш).
P.S.
kurtata написа:Ще трябва и аз като него да забивам нос в земята за да локализирам проблемите... :D

smile322.gif Моля те, не го прави, че да не се натъкнеш с нос на някоя изненада [smile261.gif]
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Юни 12, 2012 12:08 pm

Аз изписах ферман по въпроса, но все пак да добавя :ab:
Клетка като твоята - висока и с решетъчни платформи не бих препоръчала за повече от 4/макс. 5-месечен пор (още повече мъжки - нали са по-големи).
Имаме същата клетка, която ползваме само при пътувания, но е крайно тясна, няма място да се обърне животното, когато поотрасне. Бих ти препоръчала нещо от типа: http://www.Цензура/products/vsits ... 70-sm-3096
Там има място за поставяне и на втора платформа. Няма да съжаляваш за подобен избор :ay:
Що се касае до пълното премахване на клетката - май знам само за един-два пора, които живеят напълно свободно. Аз лично не мога да си позволя да го оставям извън клетката, когато ни няма вкъщи, защото е хаймана голяма - поразиите са неописуеми :ajaweki: Честно. Колкото и да ми се иска да тича денонощно свободно, къщата ще ми бъде винаги надолу с главата, а и така шансът за ползване на тоалетната, в нашите условия поне, ще намалее съвсем (добре, че сме на гладък под, без мокети :ad: ).
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот kurtata » Вто Юни 12, 2012 12:28 pm

Благодаря ти много :) Поуспокоих се :) Инак при Антови ходих и те ми казаха да не се надам много на тоалетната :)А трябва ли да я чистя постоянно тоалетната? Как ще ме посъветваш да го наказвам, защото от към това май съм много мек. Особено, като ме погледне с тоя страдалчески поглед, придружен със тъжен звук :)
Вчера го бях оставил през деня сам из стаята следобеда само се беше изакал няколко пъти. Друго не открих (поне засега де) :D
Но и аз мисля да не е много извън клетката, когато няма никой. Най-малкото да не здави кучето :D че и него много го обичам.
Клетката е само временна при всички положения. Ще я коригирам с времето :)

А снощи тоя катеричок ни изкара акъла. Цяла вечер беше, като безжизнен. Доста се притесних да не се е разболял нещо....докато не стана 2 часа. Не ни остави на мира до 5! И с този проблем с прекалената нощна активност трябва да го решавам :D
Много би ми било полезно да си поговоря някой път с някого на широко на някоя от срещите може би :)
Сигурно му треперя прекалено много, но ми е първо порче. Сигурно с времето ще се нагласят нещата. :)

Хора, извинявам се, че ви затрупвам със някакви въпроси, които сигурно са ви задавали 1000 пъти, но въпреки, че изчетох за доста от тези неща, друго си е да ти го обясни някой.
Чао за сега и приятен ден :)
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Юни 14, 2012 3:35 pm

kurtata написа:при Антови ходих и те ми казаха да не се надам много на тоалетната

Надявам се някой от другите да се включи и да каже, но май повечето нямат проблеми с тоалетната.
kurtata написа:А трябва ли да я чистя постоянно тоалетната?

Желателно е да се чисти всеки ден.
kurtata написа:Как ще ме посъветваш да го наказвам

Влачене за "якАта", съскане и в краен случай, някои споделят, че са пробвали, тупане с вестник по носа (не с ръка, казват, че няма да обича вече да го пипаш).
kurtata написа:Особено, като ме погледне с тоя страдалчески поглед, придружен със тъжен звук

НА ТОВА НЕ СЕ ВРЪЗВАЙ ЗА НИЩО НА СВЕТА - големи са манипулатори и отлично използват тези трикове. Скоро ще разбереш как добре умеят да лъжат (Морис лъже, че е ходил до тоалетна и за счупени неща) [smile026.gif]
kurtata написа:Друго не открих (поне засега де)

Добре, само не тръгвай да следотърсиш с нос опрян в пода :ajaweki:
За кучето не знам, и аз искам да си взема куче сега, но ме е страх точно от същото, че порът постоянно ще го сдавя и ще го тормози. Въпреки това, няколко от познатите ми с порове имат и кучета - явно не е невъзможно. Но, както си го решил, съветвам те наистина да не ги оставяш насаме.
kurtata написа:Не ни остави на мира до 5!

Ние това го решихме много бързо - още на втория ден го преместихме в дневната стая, да не е в спалнята, че сън не можеш да сънуваш с него. Едно тропане, едно скачане, блъскане, хрупане... Това не подлежи на оправия, то си е част от биоритъма на животното, всички сме различни :sunny:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот kurtata » Чет Юни 14, 2012 4:15 pm

Отиде вече няколко пъти до тоалетна си :) И то сам :) След това намаза лакомство :) В крайна сметка може и да се научи ((sun)) :)
Но наистина са уникални манипулаторчета! Абе ще трябва да съм по строг с него, ама за сега излиза по дявол от мене :D
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот kotence » Чет Юни 14, 2012 6:01 pm

Много е сладък Капи :ba: И снимката е много красива :ag: Много ми се иска да видя още негови снимки :ax:
Аватар
kotence
В ятото

Мнениеот kurtata » Чет Юни 14, 2012 11:25 pm

Утре съм решил вече, да намеря време да му направия фотосесията, за която се глася от както го взехме. :)

А относно чистенето на тоалетната... Абе знам, че постоянно трябва да е чиста, ама като я изчистя, всеки път си мисли, че е нов пясъчник и се заравя :D
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Пет Юни 15, 2012 3:10 pm

Много се радвам, че е почнал да се ориентира за какво е "пясъчникът" :sunny: Скоро, предполагам, ще свикне и да не се рови там :ap:
А лакомствата са задължителна част от приучаване към всичко - тоалетна, нехапане... Само не му давай да излиза той наглава с теб, бъди строг, защото сега е моментът, после вече ще е късно. Каквото правиш - прави го до 4-6 месец. А после ще имате много време за всички хубави моменти, но твърдата ръка е задължителна за началото :ay:
И си чакаме фото-сесията :az:
Офтопик:
Какъв модел ти е кучето, че ми е много интересно?

Разкажи как играете, с какво се забавлявате, каква храна използвате. Ще е интересно :ab:
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот kurtata » Нед Юни 17, 2012 10:15 pm

Ади е Стафорширски териер
kurtata
Животинче с въпрос

Мнениеот Archi123 » Пон Юни 18, 2012 9:00 am

Супер сладък е!Честито! :ba:
Ако животните проговорят, хората ще изгубят и последните си приятели!
Аватар
Archi123
В ятото

Назад към Порчета