Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Моля за малко помощ.

Моля за малко помощ.

Мнениеот Escapist » Вто Авг 21, 2012 12:55 am

Здравейте.
Решил съм да си взимам фретки (две) и съм прочел и проучил, каквото успях да намеря за тях и мисля, че няма да имам проблеми да им осигуря условията. Дотук добре, но ми трябва малко помощ за закупуването и имам няколко въпроса.
Наистина имам нужда някой да ме насочи, към човек който продава. До колкото разбрах това е много трудна и важна част за да се сдобия със здрави животинки. От и до каква възраст е най-добре да се взимат фретките? На каква възраст е най-добре да им се направят операциите и колко струват?
Надявам се да можете да ми помогнете и да ми давате съвети, защото едно е да се прочете от интернет, а съвсем друго е някой с опит да даде съвет и мнение. :ab:
Escapist
Животинче с въпрос

Re: Моля за малко помощ.

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 21, 2012 10:46 am

Здравей, Escapist :ax:
Хубаво е, че си решил порчетата да са две, така никога няма да скучаят, а винаги ще имат забавление един с друг :sunny:
Препоръчвам да си вземеш животните от човек/семейство, където са се грижили добре за поровете, а не от магазин или развъдник, където рядко получават персонално внимание (намалява вероятността от трудно поведение при възпитанието на по-късен етап).
Добре е да вземеш пор на възраст 50-60 дни, но не по-късно от 4 месеца. То пак не пречи да го вземеш и после, но няма да си го възпитал както искаш (а са много своенравни и едва ли ще успееш да изградиш нови навици). Операциите след 4-тия месец май се правеха при женските, за мъжките няма значение кога (може по всяко едно време). Цената за двете операции май беше нещо като 200/250. Ние Морис само го кастрирахме, защото искахме да му оставим жлезите, а само за кастрация дадохме 30. Хората от София най-много хвалят Д-р Антов като най-голям поровед у нас :ab: Мога да ти пратя негов телефон на лични, ако желаеш.
Дано съм ти помогнала и ако имаш още въпроси, питай :az:

P.S. Голямо браво, че си се подготвил добре с четене.
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот Escapist » Вто Авг 21, 2012 12:36 pm

Благодаря много за бързия и точен отговор. Добре, че сте се сетила да препоръчате ветеринарен лекар, защото аз забравих да попитам. Веднага щом си взема ще се похваля със снимки. :az:
Escapist
Животинче с въпрос

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Авг 21, 2012 1:06 pm

Задължително и снимки :sunny: Ще чакаме :ab:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета