Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Порски проблем

Порски проблем

Мнениеот XaMeLeOnA » Чет Окт 04, 2012 11:34 am

Здравейте! Имам порче на годинка на име Вики. Най-прекрасното създание на света, постоянно тича и играе, постоянно се закача и се киска :)
Но точно от това идва проблемът. Държа я постоянно пусната, а тя има навика да се буди по няколко пъти през нощта и да идва да играем, макар че спя. Няма как да я пускам в другите стаи, понеже съм на квартира, а е малко кофти да се будя по 100 пъти нощем, искам да попитам вие как успявате да разрешите този проблем? Да я затварям през нощта също не е опция, така че се обръщам към другите хора, които като мен държат животните си постоянно свободни.
Идеи?
XaMeLeOnA
Животинче с въпрос

Re: Порски проблем

Мнениеот mage99 » Пет Окт 05, 2012 10:08 am

Това е супер че си я държиш пусната.Много интересно ми изглежда че те буди за да си играе :sunny: :ba: .Но да не може по 100 пъти да се будиш.Пробвай да и направиш нещо като заграждение и и сложи някакви играчки да не може през нощта да идва в леглото ти а да си играе на заграденото място с някакви любими неща сложи лакомства в топка или виж в нета има идеи за играчки.Това измъдрих :ag: .
Аватар
mage99
В ятото

Мнениеот XaMeLeOnA » Вто Окт 09, 2012 7:18 am

Благодаря, но не смятам, че ще се получи. Тя е доста целеустремена порка и за нея няма непреодолими препятствия (успява да се промуши и да отиде навсякъде, където реши) Та, надявам се, че има и други хора, които да са се сблъсквали с подобен проблем и имат алтернативни решения. Би трябвало да има много хора със свободно живеещи фретки, нали?
XaMeLeOnA
Животинче с въпрос

Мнениеот blaga dimitrova » Вто Окт 09, 2012 12:17 pm

Здравей, аз също имам ферет, момченце е и е албинос на 5 месеца. И при нас малкия ни събуждаше вечер по няколко пъти, защото разбирате ли на господина му се играе а и имахме и друг проблем: пикаше и акаше където си поиска. Сега от една седмица сме го пуснали на терасата, затворена е с прозорци и плочки а и банята е там, сложила съм му вси4ко, за да се чувства добре: храна, вода, играчки, лакомства и разбира се необходимите му постелки, няма хамак защото така и не се научи да спи в подобно нещо. В момента нямаме проблеми нито със събуждането, нито с безразборното пикане и акане.
blaga dimitrova
Животинче с въпрос

Мнениеот XaMeLeOnA » Чет Окт 11, 2012 12:56 pm

А не му ли е студено сега като паднаха температурите?
XaMeLeOnA
Животинче с въпрос

Мнениеот blaga dimitrova » Сря Окт 17, 2012 7:52 am

Здравей отново, скоро не бях влизала във форума, мисля, че не му е студено. Отваряме прозореца, за да се регулира темоературата, а и през повечето време е завит, голям поспаланко е :). А и не стои през цялото време на терасата, пускам го и в стаите, играем си като имам свободно време, за по студените дни ще му взимаме и котешко меко легло, за да му е по удобно, а в скоро време се надяваме да станат двама, да си играт и да се топлят. Съжалявам, че когато го взимах не взех още едно, да не е самичък, сега се притеснявам дали ще свикне с друго сладурче като него :(.
blaga dimitrova
Животинче с въпрос

Назад към Порчета