Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Как да разбера дали пора е в еструс

Как да разбера дали пора е в еструс

Мнениеот bebals » Пет Окт 05, 2012 2:25 pm

Здравейте, имам мъжко порче на 6 месеца. Как да разбера когат започва да се разгонва? От 1-2 седмици започна доста да мирише :ag: И необходимо ли е да му давам малцова паста? Каква трябва да е и как се дава?
bebals
Животинче с въпрос

Re: Как да разбера дали пора е в еструс

Мнениеот meri » Пет Окт 05, 2012 5:31 pm

Така viewtopic.php?f=270&t=16109 :ag:
Паста се дава ежедневно,смесена с храната или самостоятелно.Дава се около 3 см паста.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот bebals » Пет Окт 05, 2012 6:03 pm

Благодаря ти meri, за бързия отговор. Тук е разяснено много добре :ay: :ag:
А има ли значение каква ще е пастата защото гледам че има от 3-4лв до към 20лв. Ако може някой да ми препоръча някоя, че не съм наясно [smile3537.gif]
bebals
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пет Окт 05, 2012 8:03 pm

Не знам,нека ти пише някой стопанин на пор. :ab:Но мисля,че им дават котешки на Уискас има някакви хапки,или малцова паста за котки(но все пак попитай),най-добре ветеринар.
В една от порските теми имаше ето за тези хапки http://www.vetuk.co.uk/cat-treats-c-602 ... ats-p-4818
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот OAKFINGERS » Вто Окт 09, 2012 3:55 pm

bebals, малцовата паста няма значение каква ще бъде. Аз съм давала и на Trixie (за около 4 лв. май беше), сега даваме на Beaphar. Хапките на Уискас, които Мери препоръча ние ги ползваме за награждаване, защото количеството малцова паста в тях е нищожно. Порът ги обожава :ab: Малцова паста ние не даваме всеки ден. На опаковката пише по колко се дава (беше нещо като всеки ден по 2-3 см. стълб или еднократно 5-6 см. стълб). Ние и други порски стопани често даваме и по лъжица олио/зехтин, защото кожата на пора много изсъхва и се появяват големи сърбежи.
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Назад към Порчета