Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Денис Белята

Денис Белята

Мнениеот rinusha » Вто Дек 11, 2012 1:18 pm

Здравейте,

най-неочкавано се сдобих с порче.Една сутрин в зоомагазина, в който работя дойде мъж да търси храна за животното, което току що прибрал от двора и не е много сигурен дали е порче.Показах му снимки и стигнахме до извода, че наистина става дума за фретка.Каза също, че предполага, че е изхвърлено от негови съседи, които не желаят да се грижат повече за него :( Купи му храна и си тръгна.След няколко дни дойде и ме попита дали бих го взела, попитал съседите си дали не е тяхното, но те отрекли, а той самият нямал желание и възможност да го гледа.И така преди няколко дни Денис дойде у нас.Ветеринарният преглед установи, че Денис е некастриран мъж, много лошо гледан и/или възрастен - когато ми го донесоха тежеше само 730г.Вече тежи 830 г и хапва с голям апетит.Поизчетах теми из форума,разбрах, че няма проблем да го гледам в неотопляема стая, че мога да го храня с котешка храна, стига да е с подходящите показатели.Продължавам обаче да не съм сигурна дали аз съм най-подходящия стопанин за него.Надявам се с ваша помощ да разбера това.Съзнавам, че темата ми звучи като нещо средно между :"Помощ, подриха ми пор, какво да правя" и "Спешно търся дом за порче", но истината е, че съм доста объркана.Имам доста животни, а доколкото разбрах е опасен за част от тях.Ако му направя голяма клетка (в момента е настанен в една доста малка клетка,но само това имах в къщи), та ако има голяма клетка с много играчки и забавления и го пускам рядко ще бъде ли нещастен?Може ли в топлите месеци на годината да живее в дворна волиера?С какво ги обезпаразитявате за вътрешни паразити?За външни му сложих фронтлайн, съжалявам, че не му сложих адвокейт.Ще изчакам да минат още 10-тина дни и ще му сложа.
rinusha
Пчела майка

Re: Денис Белята

Мнениеот rinusha » Вто Дек 11, 2012 1:30 pm

Иначе е голям сладур, е опитва се да хапе, при това даже успява, но всеки следващ ден все по-малко.Мъж ми даже бърка в клетката без ръкавици, но аз не смея, въпреки, че от два-три дни не ми е посягал.Най-вероятно в началото е бил много стресиран и недохранен и затова се е държал така.Сложих му един дебел крачол от стара грейка за ски на дъщеря ми - от както е влязал в него изобщо не иска да излиза.Дори когато яде си подава само главата - в къщи му се смеем, че е като охлюв в черупка.Галено му казваме Порше, няма да ви описвам какви физиономии правят приятели като им кажем, че си имаме чисто бяло Порше или пък като ги попитаме дали случайно не искат да им подарим Порше ;)

П.п. Снимките са кофти, ама за секунда не се спира
rinusha
Пчела майка

Мнениеот vania_6 » Вто Дек 18, 2012 1:50 pm

Как е Денис :) Свикнахте ли вече един с друг?
Относно клетката мисля, че е хубаво да го пускаш поне за час-два на ден да тича.
Нашия Аксел (мъж на 9месеца) го пускаме вечер като се приберем да потича и през цялото друго време спи.
За вътрешното обеспаразитяване не мога да кажа какво точно сложихме, предполагам че ветеринаря ти ще знае какво да му даде.Ако все пак не знае кажи и ще се обадя на нашия да ми каже точно.
Аватар
vania_6
Животинче с въпрос

Мнениеот rinusha » Сря Дек 26, 2012 12:57 pm

Благодаря за отговорите Ваня, започваме да свикваме с мисълта,че имаме и порче ;) Тези дни ще го обезпаразитя с адвокейт,говорих с ветеринарите ни.Обаче си хапе гадинката и това си е.Разтърсваме го за вратлето,но май не му пука особено.Много му се иска да излиза от клетката,все на вратата виси и като я отворим за да му сложим храна се опитва да се измъкне покрай ръката,а като го спрем ни хапе.Още не съм го пускала, тези дни като си остана повече време в къщи ще пробвам,дано мине гладко.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Дек 26, 2012 2:41 pm

Хубава история - заслужаваш да ти се случи на теб :ab: :ba:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот rinusha » Сря Дек 26, 2012 3:19 pm

Е благодаря,не знам с какво точно заслужих да имам пор в къщи ;))
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Нед Дек 30, 2012 1:38 pm

Днес събрах смелост и пуснах Денис да се разходи,най-напред в къщи,после и на двора.Всичко му беше много интересно,намери сняг за ядене,чинийки от саксии,пълни с малко вода за шляпане,поларено парцалче за криене и мушкане.Изобщо събра толкова много впечатления,че сега спи дълбоко.Запозна се и с две от котките - те го гледаха ужасено,а той изобщо не ги отрази.В началото беше недоволен от нагръдника,но после свикна,само се тръскаше от време на време.Не му изрязах ноктите,предполагам,че щеше да му дойде в повече.Ще го направя през следващите дни.Само в началото се опитваше да ни хапе,основно половинката ми,но после реши,че има много повече други интересни неща.Ето малко снимков материал tongue
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Чет Яну 03, 2013 10:45 am

Вчера, т.к. времето беше топло и слънчево, докато правехме новия апартамент на Денис, реших да го пусна да щъка около нас на двора.В началото се пробвах да го вържа за да ми бъде по-спокойно, но той успя да се измъкне от нагръдника и така си извоюва свободата.Най-напред обиколи двора сравнително бавно,душейки ту земята, ту въздуха.
Изображение
После пи вода и се поизкъпа на капчука :ag:
Изображение
Изображение
Изображение
В даден момент намери една тръба под земята, която е сложена за да отвежда дъждовна вода под едно мостче и разбира се се влюби в нея - непрекъснато се мушкаше ту от единия й край,ту от другия и през това време от него най-често се виждаше само опашката :ajaweki:
Изображение
И накрая, за награда на моето търпение да го "паса" из двора, когато реших, че е време да се прибира в клетката се опита да ме изпохапе, без да се откаже от замисленото, въпреки,че отнесе разтърсвания за врата и масльонки по носа.А почти му се бях доверила, добре,че все пак продължавам да ползвам ръкавици
rinusha
Пчела майка

Мнениеот cvetiborovanska » Чет Яну 03, 2013 11:28 am

Много чисто и сладко порче :)
Аватар
cvetiborovanska
В пасажа

Мнениеот mario7755 » Чет Яну 03, 2013 12:16 pm

Голяма игра е паднала,красавец! :ajatki:
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот OAKFINGERS » Пон Яну 07, 2013 10:07 am

Уау, Rinusha, страшно Ви е готино поршето :ad:
Поздравления за голямото сърце и успехи в съжителството :ax:
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот rinusha » Съб Яну 12, 2013 12:39 pm

Благодаря ви, наистина е много готин.Е, все още имам резерви относно захапката му,но той започна да е все по-мил с нас.
OAKFINGERS написа:Уау, Rinusha, страшно Ви е готино поршето :ad:
Поздравления за голямото сърце и успехи в съжителството :ax:

OAKFINGERS, то сърцето е голямо,ама къщата взе да ни отеснява :ajaweki: Имаме доста животинки - девет в момента и седем от тях са при нас, защото са нежелани от предишните си стопани.Имахме и още една котка до вчера, но й намерихме прекрасни нови стопани.А ги взимаме уж за малко,докато им намерим нов дом, пък абсолютно се проваляме като приемни стопани, привързваме се и си остават при нас.Не занм къде ще му излезе края :ag:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Пет Яну 18, 2013 11:33 pm

Новият пуловер на Денис :ajatki:
rinusha
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Съб Яну 19, 2013 8:08 am

Ти ли си го плела :ajatki: :ab:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот valnata » Съб Яну 19, 2013 8:13 am

Ехее, той вече с дрешки :ay: :ag: Хапе ли още?
Аватар
valnata
Пчела майка

Мнениеот rinusha » Съб Яну 19, 2013 10:45 am

Точно този пуловер не съм го плела аз, баба ми ме отмени, страдам от сериозна и пълна липса на време :( Някога плетях за кучета.

Иначе точно когато реша, че е спрял да хапе и съм на път да му се доверя, той моментално ме опровергава.Снощи стоически изтърпя да го обличаме, събличаме и т.н. , но минути по-късно, както се разхождаше из стаята захапа щерката за петичката отзад. Детенце се размина само с уплаха, която продължи не повече от 5 секунди и играта продължи. Възможно е да са го подразнили пантофите й - едни такива плюшени с кучешка муцунка.Още не съм събрала смелост да го изкъпя, въпреки, че се държи доста по-добре, отколкото в началото. Когато го прибрахме хапеше непрекъснато - не можеш нито да изчистиш, нито да сложиш храна, вода.Сега хапе изключително рядко, но пък не мога по нищо да позная кога ще се случи.Удвои теглото си, вече тежи 1,5 кг и изглежда супер.
rinusha
Пчела майка

Мнениеот mario7755 » Съб Яну 19, 2013 11:55 am

Много сте модни!Красавеццц... :ba:
Обичай повече… и мрази по-малко.
Аватар
mario7755
В пасажа

Мнениеот simona623 » Съб Яну 19, 2013 12:01 pm

Хубав пуловер. Отива му :ba: .
Аватар
simona623
В стадото

Мнениеот OAKFINGERS » Чет Фев 21, 2013 10:33 am

Здравейте :ab: Какво ново при Вас?
"Човек може да влезе в ада, яхнал собствения си език!"
Аватар
OAKFINGERS
В пасажа

Мнениеот rinusha » Съб Фев 23, 2013 8:17 am

Новото при нас е, че най-сетне Денис беше изкъпан.Миналия уикенд мъж ми събрал смелост и се пъхнали двамата в банята.Не разбрах дали му е харесало, но май не е имал нищо против и не е посягал да хапе.Всъщност вече повече от месец не е хапал, не смея да се похваля.За съжаление напоследък нямаме никакво свободно време да му довършим новия апартамент и все още е в малката клетка.Много ми е тъжно да го гледам така, надявам се, че съвсем скоро ще го преместим на широко, остана съвсем малко за довършване.Не съм го снимала напоследък, но обещавам да се поправя :)
rinusha
Пчела майка

Назад към Порчета