Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Търся си мъжко порче

Търся си мъжко порче

Мнениеот NaskoU » Вто Апр 08, 2014 5:44 pm

Здравейте на всички.Новичък съм тук в този форум.Доста четох и неуспях да видя нови теми за предлагане от страна на някой и реших да пиша с надеждата някой да ми отговори или предложи от къде мога да си взема порченце.Намерих 2-3 обяви в интернет (актуални) ,но просто някой българи с определен манталитет искат твърде много.От край време търся такава животинка...и чесно казано за всичкото време което живея в моя град съм видял 1 път човек да се разхожда с порче.От София съм и много искам да си взема такова другарче.
Извинявам се предварително ако вече има тавака тема , и съм я пропуснал да я видя.
И Мерси предварително на всеки отзовал се на моята темичка :ajaweki:
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Re: Търся си мъжко порче

Мнениеот Bamo » Вто Апр 08, 2014 7:04 pm

Защо ще затваряш такова животно вътре? Едно насилствено отвличане от естествената му среда на това животно, замисли се - ще ти донесе ли радост? Не му е там мястото. Ако наистина искаш животинче за приятел - осинови някое. Кеф ти котки, кучета, а ако искаш нещо по-малко - гризач: хамстер, морско свинче, зайче, мишка. Но каквото и да вземеш, трябва много инфо да търсиш как се отглежда и да му се посветиш. Обмисли и този вариант. Приятелите не се купуват!

Пиши ни , каквото и да вземеш, за да те насочим какво да четеш за начало касаещо отглеждането на животното.
Последна промяна Bamo на Вто Апр 08, 2014 7:06 pm, променена общо 1 път
Bamo

Мнениеот Bamo » Вто Апр 08, 2014 7:05 pm

Ей тука прясно спешно подаряват viewtopic.php?f=160&t=20265
Bamo

Мнениеот Koset0 » Вто Апр 08, 2014 11:48 pm

Не се отнема естествената среда на никоя фретка, родена в плен. То това трябва да важи за всяко едно животно, дори и за осиновените. Така че според мен си противоречиш.

Скоро не съм виждал стопани на порчета да пишат във форума. Присъедини се към тази група и попитай там: https://www.facebook.com/groups/ferretsbg/?fref=ts Има много стопани на порчета и обикновено има бебета. Също така има доста хора от София, които си организират "порски срещи". :ab:
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот Bamo » Сря Апр 09, 2014 8:09 am

Koset0 написа:Не се отнема естествената среда на никоя фретка, родена в плен. То това трябва да важи за всяко едно животно, дори и за осиновените.

Разбира се, че се отнема естествената среда - къде в природата други животни си строят панелки 40м2, за да живеят и никога да не излизат от тях? Не виждам нищо естествено в това. Ако има 1 животно чакащо за осиновяване, а ти купиш друго от развъдник, плащаш заплатата на пишльото там да развъди още и половината от които да умрат още в развъдника, поради лоши грижи, другата част ще отидат при неграмотни стопани, които си мислят, че могат да си купят радост, а вероятно и някои ще се озоват пак за осиновяване. 1+1=2, yes? Докато вие си купувате животни, които уж обичате, на други им бият приспивателно, защото няма кой да се грижи за тях. Наистина, ако обичате животните, не ги купувайте!

Ето например, скорошен случай от форума - хората са спасили едно животно подготвено за приспиване viewtopic.php?f=136&t=20232#p308970 и го гледат с най-доброто, което могат да му дадат. Мисля, че ако в съзнанието на всеки се създаде такова мислене (особено да се научат децата - и да има от кой), ще има по-малко жертви на нашата "любов" към животните.
Bamo

Мнениеот iago » Сря Апр 09, 2014 8:22 am

И все пaк, aко човек искa дa гледa фреткa, тъпо е дa му се нaтяквa, че не осиновявa мишкa :) Aко ти искaш зaйче, що не осиновиш куче, имa толковa много :-D
По-добре да мълчиш и да изглеждаш глупав, отколкото да си отвориш устата и съмненията да отпаднат!
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Сря Апр 09, 2014 8:26 am

iago написа:И все пaк, aко човек искa дa гледa фреткa, тъпо е дa му се нaтяквa, че не осиновявa мишкa :) Aко ти искaш зaйче, що не осиновиш куче, имa толковa много :-D

И ти не можеш да вденеш, че проблема е не какво иска да гледа, а че не е наша работа да събираме животни от гората (вече т.нар развъдник), за да ги затворим и дарим "любовта" си докато ни омръзнат...
Bamo

Мнениеот iago » Сря Апр 09, 2014 8:57 am

Тонът ти не е много подходящ, нито ме знaеш, нито ме познaвaш, че дa преценявaш кaкво могa дa вденa и кaкво - не :-D A инaче откaкто свят светувa човек зaдоволявa личните си нужди и егоизъм, отглеждaйки животни по рaзлични причини.И товa нямa дa се промени.Човекът е егоист, ти също, aко гледaш животно.
По-добре да мълчиш и да изглеждаш глупав, отколкото да си отвориш устата и съмненията да отпаднат!
Аватар
iago
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Сря Апр 09, 2014 11:55 am

iago написа:Тонът ти не е много подходящ, нито ме знaеш, нито ме познaвaш, че дa преценявaш кaкво могa дa вденa и кaкво - не :-D A инaче откaкто свят светувa човек зaдоволявa личните си нужди и егоизъм, отглеждaйки животни по рaзлични причини.И товa нямa дa се промени.Човекът е егоист, ти също, aко гледaш животно.

smiley24
Не искам да обидя никого. Искам само да се замислите - трябва ли едно нищо неподозиращо животно да плаща с живота и свободата си не за друго, а точно както ти го каза - за задоволяване на егоизъм. Въпрос на избор все пак.
Bamo

Мнениеот meri » Сря Апр 09, 2014 1:24 pm

Добре тогава, ти лично защо отглеждаш животно след като си против? И трябва да се прави разлика между домашни животни, които нямат нищо общо с начина на живот на дивите....
Не мога да разбера логиката ти...освен да говориш назидателно във всички теми? :ab:
Щом си против, пусни си заека на свобода, да видим ще оцелее ли?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Bamo » Чет Апр 10, 2014 7:03 am

Не съм против отглеждането на животни, стига те да имат нужда да бъдат отглеждани при хората, а не отвличани от тях. Логиката ми е проста - не купувайте животни, а осиновете! Така евентуално спасявате животно от приспиване, давате му по-добър живот и не поддържате съществуването на развъдниците, в които кой знае колко умират преди да стигнат до аквариумите на някой злоомангазин.
Заекът, за който говориш е на пълна свобода, за това което може да се даде на едно такива животно.

NaskoU, какво реши по твоята тема?
Bamo

Мнениеот desivesi » Чет Апр 10, 2014 8:36 am

твойто зайче осиновено ли е?
Аватар
desivesi
Животинче с въпрос

Мнениеот Bamo » Чет Апр 10, 2014 12:42 pm

Да, но не от мен. Аз съм взет след него :ag:

А твоите плъх и котка как се разбират?
Bamo

Мнениеот meri » Чет Апр 10, 2014 1:30 pm

Моля, без повече спам по темите. Има говорилня за целта... :ab:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот NaskoU » Пет Апр 11, 2014 7:57 pm

мерси на всички отзовали се... Мисля че намерих само че женско.
Аватар
NaskoU
Животинче с въпрос

Назад към Порчета