Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Освирепял Женски пор - социализиране!

Освирепял Женски пор - социализиране!

Мнениеот ketrindishkova » Пон Окт 13, 2014 8:56 am

Така, най-вероятно този въпрос е зададен един милион пъти, но аз наистина се нуждая от отговор. Взех си порка приблизително на 2-3 месеца ми казаха. Страшно сладка е, много си я обичам, но е много злобна. Сега знам ще ми кажете, че трябваше да прочета всичко за тях още преди да си взема. Знам, прочетох много форуми и се приготвих за малката ми злоба, но не очаквах да е такава. Много четох за хора, които са си взели пор и е хапел, но са си го обучили по някакъв начин. Първоначално като почнах да я взимам за да й чистя клетката, която е на 3 етажа, я взимах с ръкавица, обаче тя взе, че я намрази. Всеки път като се опитам да я погаля, тя някак си все едно се стряска и се обръща да ме хапи, опитах се и да я храня саморъчно, пак не се получава. Ръцете ми са буквално наръбани от нея и тя каквито зъби има остри направо ме изяде. Искам някой сериозен да развие темата с мен, да ми каже кой как е обучил своя пор, защото опитах какво ли не, то не беше да я хващам за врата и да я размахвам, то не беше и с люта чушка, за да не хапе просто не ми се получава. Наистина се нуждая от помощ, защото няма да се откажа от нея.
SHE DREAMED OF PARADISE
Аватар
ketrindishkova
Животинче с въпрос

Re: Освирепял Женски пор - социализиране!

Мнениеот Koset0 » Пон Окт 13, 2014 2:40 pm

Тук има доста собственици на порчета: https://www.facebook.com/groups/ferretsbg/
Wondering how skinny, would people be if they had to pedal to keep their PCs running.
Аватар
Koset0
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 13, 2014 3:55 pm

Животното комуникира с вас. Комуникацията при всяко животно е различна - въпреки стотици-хиляди писаници по тази тема.

Вие просто трябва да прецените как да реагирате на неговата комуникация.

Аз бих извикал.

Мога да го отблъсна.

Мога чрез звук да го стресна и да забрави агресивното си поведение.

Мога да му подхвърля - играчка, която да му привлече внимание и да забрави агресивното си поведение.

Мога да го напръскам с пулверизатор пълен с вода - с цел "наказание".

Така учиш всяко животно - тоест дресираш го. С времето и повторенията то свиква. Проблем може да има ако дресировката преминава в депресия и сериозен стрес за животното.

Това е като напипване в тъмното.

Аз лично не обичам хората да се лигавят с поровете си. Но всеки си е "луд с номера" :)
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ketrindishkova » Пон Окт 13, 2014 7:29 pm

Тя всъщност е много игрива и постоянно търси и намира внимание. Опитваме се по всякакъв начин да си я обучим, но явно ще става бавно. Колкото и да и викам, хващам зад врата и я тръскам имам чувството, че изобщо не я интересува и не обръща внимание. Но аз съм човек, който си пада по предизвикателствата, а тя е едно голямо и не смятам да се отказвам от нея. Питам за мнения по възпитаване, за да мога да пробвам всичко, че вземе да сработи. Иначе Ви благодаря за мненията, оценявам ги.
SHE DREAMED OF PARADISE
Аватар
ketrindishkova
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 13, 2014 8:08 pm

Хвани логиката на комуникация. Другото е копиране на чуждо поведение и чужда логика. А при условие, че всяко животно има характер - копирането е заблуда.
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Порчета