Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Жива храна, гранули или просто прясна (убита)

Жива храна, гранули или просто прясна (убита)

Мнениеот Eva » Вто Окт 21, 2008 1:00 am

Ако го видя да убива някое животно... по-скоро вече никога няма да го погледна с очите с които го гледам сега на миличкото ми малко създание... Макар и да знам, че това е неговата същност, аз не го възприемам такъв, и не искам да бъде такъв - дори да знам, че и това е проява на жестокост, да го лиша от истинската му същност... Прекалено много мразя насилието и не, не бих му подарила зайче /още по-малко пък зайче/, защото много ги харесвам...
http://por4e.blogspot.com/
C'mon, do it for the little guy!
Eva
В ятото

Re: Искам порчеееее......

Мнениеот damned » Вто Окт 21, 2008 8:11 am

Айде от нас да мине може да му вземеш плюшено такова той пак ще е доволен :ag:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот margokk » Вто Окт 21, 2008 10:03 am

Как е с "ловните" игри? Гонене на лакомства или нещо подобно?
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 21, 2008 4:06 pm

Според мен не е лошо,а даже и полезно от време на време да се дава цяла плячка.. Освен че е добре за психиката му , си набавя и важни хранителни вещества - от костите, козината, вътрешностите... не е само месото :ad: Не е задължително да е живо животинчето - можеш да купиш предварително убити и/или замразени мишлета или пиленца например... Със сигурност ще му хареса , друг въпрос е дали и с теб е така... :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот sasin » Пет Окт 24, 2008 5:45 pm

Че те гранулите нали от месо са направени - не мога да ви разбера :bu: Защо е толкова важно за вас някой друг човек да убива животните с които се храни домашния ви любимец :bu:
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот margokk » Пет Окт 24, 2008 5:48 pm

Всъщност аз имах предвид играчки и симулации на лов.
"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг
margokk
В ятото

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 27, 2008 9:57 pm

sasin написа:Че те гранулите нали от месо са направени - не мога да ви разбера :bu: Защо е толкова важно за вас някой друг човек да убива животните с които се храни домашния ви любимец :bu:

И аз не го разбирам... icon_dontknow Друг е въпросът че както и да го погледнем е по полезно за порчетата да получават прясно убита храна , заедно със всичките "екстри" които са в нея... Не казвам че гранулите не са полезни - напротив, просто ако се сравняват двете "природния" вариант е по добър... А съм убеден че ако порчето има право на избор, и то ще го предпочете :ap: :az:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Eva » Пон Окт 27, 2008 11:09 pm

oх, стига с тия вашите садистични неща, не ви ли стига анимал планет да гледате как гепардите ядат милите еленчета. Нека да е по полезно за порчето, аз съм сигурна, че и за кучето не е полезно да яде гранули, защо не си пуснете кученцата да ръфнат полезно човешко месце, като сте много надъхани.
Eva
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 27, 2008 11:13 pm

Eva - :ab: - я им кажи извън България кои храни с жива храна - има едно обществено мислене, че да храниш с жива храна е жестокост и садизъм... :ap: :ap:

Моля не ползвайте мнението ми да пускаме спор - пак :ah:
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пон Окт 27, 2008 11:25 pm

Хе ,хе че то ако не се спори и няма страсти ...ега ти живота ве Зоо....Виктори е прав smiley24 ...в всички положения за животното/ куче пор и т.н/.е добре да се дава естественна храна...друг е въпроса на кой му харесва и ,че ще мирише якоооооооо :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Eva » Пон Окт 27, 2008 11:26 pm

В общи линии е проява на жестокост да...
защото самото опитомяване елиминира факта, че то трябва да се бори за храната си и да си лови дивеча.
И именно това, което вие постоянно окуражавате, си е извергщина. Като искате да гледате как хищник си лови дивеча, опитайте се да вземете джапанка от устата на миличък доберман.
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Пон Окт 27, 2008 11:37 pm

Ева,и си права,и не си. :ab: Как смяташ-змията какво трябва да яде?И за опитомена ли се води?
Fortuna fortes metuit, ignavos premit
Аватар
kitana
Пчела майка

Местоположение: на Зеления път към Стария Светльо,като всички други

Мнениеот zoomaniak » Пон Окт 27, 2008 11:40 pm

kitana написа:Как смяташ-змията какво трябва да яде?

Не е задължително само живи мишки :ag: - много стопани дават замразени или сурово месо или комбинация...само и само да не гледат на живо всичко :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот bu6i » Пон Окт 27, 2008 11:41 pm

Абе тя и котката е одомашена ...даже преди пора ....ама си лови мишлета и пиленца....от всички домашни животни май само на кучето му е терсене на свобода :ab: ....и Зоо ....ами извън бг ....всички си хранят и паяците и змиите и вараните и кво ли още ....с жива храна smiley24 що да е извергщина icon_dontknow така или иначе те с това си се хранят :ab: Не искаш спор Зоо ...ама и въпроса ти към Ева е провокативен :ab: ...ние тук сме гадовете :ab: ....а онези оттатък са цивилизовани.....сигурно [dontuu.gif]
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Пон Окт 27, 2008 11:44 pm

Не искам да натрапвам на никого мнението си.
Според мен не по малко "съдистично" и жестоко е клането на животни по кланниците - милите теленца и пиленца - ама тях и ние ги ядем (или поне повечето от нас), и в гранулираните храни за животни отиват....
Това ми беше мисълта - че разликата не е толкова голяма - дали животното ще убие само плячката си (или ще му я дадете умъртвена, но пак цяла и прясна) или някой друг ще го направи,но след това ще я обработи и ще я пакетира icon_dontknow :ad:
@zoo - суровото месо и замразените мишки да не растът по дърветата :ap:
Едит: офф много бързо пишете, не мога да отговоря на всички
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот kitana » Пон Окт 27, 2008 11:47 pm

Bu6i,Victory:
smiley24 smiley24 smiley24
Много добра аргументация!
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Пон Окт 27, 2008 11:55 pm

Аве Виктори,как да не искаш да си натрапваш мнението, като точно то е ПРАВИЛНОТО smiley24 ...от живата храна животните си набавят разните му там хранителни вещества които иначе няма как да си ги набавят...верно пора и без жива може да си преживее ,ама както тръгна спора , сложиха всичко под един знаментел...а не е така smiley23
bu6i
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 28, 2008 12:11 am

И аз това казвам - може да е живо и здраво, въпреки че яде само готови храни, но естествената плячка е по добрата алтернатива.
А не после да ми обяснява че това било жестокост,извергщина,съдизъм и бог знае кво още icon_dontknow
Защото всичко идва от едно място в крайна сметка - порът е хищно животно- трябва да яде животински продукти , а те само по един начин могът да се добавят - чрез убиването на друго животно. Пък после все едно дали е на гранула, пържола , кюфте или още мърда :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 1:43 am

Има си хора за тая работа по кланниците, на които им понася гледката да гледат смърт на животните.
Аз мисля, че еволюцията си е казала своето -отдавна не сме ловци на дивеч и да си го готвим и само тва да ядем ...има си хора, които това си работят. И кое е правилното бе? Какво търсите автентичност в храненето на животното....дай сега като е животно да гледам аз как убива в дома ми разни неща...котката лови мишки ...ти ли й ги купуваш тия мишки, че да ги лови? Тя си отива на двора - ако има такъв и там практикува това нещо, да не говорим, че повечето котки мишки не ловят, чакат си гранулите, като моя писан на село. Интересно като му е толкоз полезно и има мишки насело / аз лично съм виждала/ котарака ЗАЩО чака пред купичката? СЕГА ВЕДНАГА ЩЕ МЕ КЛЪВНЕТЕ И ЩЕ КАЖЕТЕ, ЧЕ ГОРКОТО ЖИВОТНО Е БИЛО В ПЛЕН ...НЕ РОДЕН Е НА СВОБОДА И ЖИВЕЕ НА СВОБОДА В ДВОРА! Дядо ми го е кръстил Ташунко Сапа на индиански / дивия връх/ на повечето от вас е познато от филм.
Както и да е да се върна на темата - Нима той /котарака/ не знае, по -добре кое е полезно за него? Истината, е че ви се гледа кръв и убиване ....ужасяващо.... А за змиите не ми се говори ..не че нещо съм предубедена, ама не искам да си казвам мнението за онези хора, които змии си гледат у тях, няма да им е приятно. И как ги хранели и темподобни, гледат ги тия змии как всяка седмица по 2 заека изяждат и как ги убиват - отврат...за мен това е болно състояние психично - такова животно да имаш....
И един П.С. като вашето мнение е най-правилното защо 7 милярда народ си храни домашните животни с готови храни ?
tongue tongue tongue tongue tongue истината, е че от толкова желание да се докажете, като консервативни привърженици на автентичното здравословно хранене на хищника, забравяте, че има едно нещо, в което за добро или за лошо и вие сте част, наречено прогрес! О да news flash -този прогрес включва пакетирана готова храна за домашни любимци!
Eva
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 2:11 am

Този ПРОГРЕС включва и много други неща ....глобално затопляне,мръсен въздух ,нови болести.....да продължавам ли.....Ева гарнула за паяци ,змии и тем подобни НЯМА....що ли icon_dontknow как ли на никой не му е хрумнало icon_dontknow ...за порове също няма/но не това ми е приказката/.......става въпрос за друго.......слагате всичко под един ЗНАМЕНАТЕЛ ....а не сте прави ,ИЗОБЩО не сте прави .....никой не обсъжда кефи ли го, или не гледката на ловец и плячка....обсъжда се кое е ПРАВИЛНО ...особенно пък за някои от домашните ни любимци........и някой ще си извади погрешно заключение като чете какви ги къдрите :ab:

П.с.Зоо ,не можеш да си храниш змията с сурово месо......или поне няма да е за дълго [1255.gif]
П.с. Ева .....а какви хора гледат змии.....ами как да ти кажа...кофти хора сме ....гадове ..... :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 2:21 am

Ева,за теб гепарда извратен ли е,защото убива животни?
Аз на нашето село не познавам котка,която да не лови мишки.Бях довлякла една полска мишка (историята е дълга,спасих я от едно куче,което я изрови с цел вечеря)и я настаних в плевнята..Колко ми е бил детския акъл да не преценя,че котката ще се покатери(плевнята е на високо и без стълба не можеш да се качиш)и ще я докопа.На сутринта намерих само няколко капки кръв...Е,не мисля,че котката е извратена....И диви котки при нас няма-всичко е домашно и се гали като за последно.... icon_dontknow
Кланниците...Значи животните в кланниците могат да се прежалят,а тези,които даваме на змиите си не?Що за цинизъм е това?
Змиите не могат да се хранят с гранули.
Лешояда едва ли ще ги погледне.....
Не мога да разбера как с толкова лека ръка се отрича.......самата природа?Хищника се храни с месо.Тревопасното с марули.Точка.Не може да съществува живота без смъртта.
Иначе и ти ще умреш от глад.Защото откъсването на растение също е вид смърт.Макар тихо,без крясъци и кървища............

От тоя прогрес,който споменаваш,страда само ПРИРОДАТА!!! Замисляш ли се ,докато стигне в готов вид тази храна колко суровини са използвани?Колко боклуци са създадени?
Нека да не говорим на тема екология,след като дори не зачитаме това,което е създала самата природа.Предполагам,гледката на лъв,който разкъсва малка антилопа ти е неприятна.....Е,да,но това е природата и ..можеш ли да й поискаш сметка???
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:21 am

bu6i написа:Ева гарнула за паяци ,змии и тем подобни НЯМА....що ли icon_dontknow как ли на никой не му е хрумнало icon_dontknow ...за порове също няма

http://www.petsmart.com/graphics/produc ... 60t400.jpg

http://pet.imageg.net/graphics/product_ ... 66t400.jpg

http://www.treaschwigveterinaryclinic.c ... 78t400.jpg

:ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag:

Tака само едно ще ти кажа, животното по-добре от тебе знае, кое е добро за него ...котарака ми е решил, че истината е в гранулите, пора ми го мързи да мръдне и пет пилета пред него да се разхождат ще вдигне очи към свещения граал - руската салата.... :az: айде cheers и мн на сериозно взимаш себе си и мнението си сякаш ти си най-праведния и ти знаеш най-правилното :bu: :bu: :bu: lighten up man - you're never going to be in control of everything!

Отделно от това ...прогреса да, създаде мобилните телефони - те изгониха пчелите, глобално затопляне а у...ама пък от друга страна имаш парно, нет и членоразделна реч ... и аз не знам, кое е по-добро пещерата или процесора, ама живея в тоя век, създават се разни неща, какво му остава на човек освен да ги ползва...кой знае, утре може да нямам тази възможност icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow

Китана гепарда не е извратен, че ловува на свобода, извратен е оня дет го гледа и още повече дет се кефи на видяното....
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 2:26 am

Е,да ,прогреса е лош само докато не стигнем до личните удобства като течаща вода,ток,мобилни телефони,нощен крем(чиито съставки се използват върху малки бели мишчициииии)и тогава вече прогреса не изглежда чааак толкова лош.
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 2:27 am

Китана гепарда не е извратен, че ловува на свобода, извратен е оня дет го гледа и още повече дет се кефи на видяното....

:ai:
Тогава проблема е в човека,но природата си остава!Човека иска да приучи и пумата да не хапва хора,та да може да се наслаждава на черната й кадифена кожа вкъщи,като й подава гранулки ама...нъцки.Това поне няма да се случи скоро!
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 2:31 am

А имало за порове :ag: :ag: :ag: ама тя е от тази за котки или кучета :ag: :ag: :ag: само опаковката е сменена :ag: :ag: :ag: Ева много добре знам ,че не мога да контролирам всичко...де да можех.... и съм спокоен ......само казвам да не пишете глупости и да дезинформирате хората.....а kitana e права ,наистина е цинично да казваш ,че -видиш ли имало си хора за кланниците....а ние кво като щраусите ,главата в пясъка tongue :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:32 am

Проблема не е там, че аз съм цинична, проблема е там, че се правите, че не сте от тоя свят, а светийте от олимп и само гледате над нас нисшите, които си купуваме салам от магазина и чийто домашни любимци не си разкъсват вечерята.

АМА КОЛКО СИ ИСКАМ ДА СЪМ ЦИНИЧНА, ФАКТ Е ЧЕ ВИЕ НЕ РАБОТИТЕ В КЛАННИЦА И СЪМ СИГУРНА, ЧЕ НЕ СИ ЛОВИТЕ ВЕЧЕРЯТА ВСЕКИ ДЕН. ПЪК НЕКА АЗ ДА СЪМ ЦИНИЧНАТА...АРЕ БЕ НАЛИ И НИЕ СМЕ ХИЩНИЦИ, ЩО НЕ ВИ Е КЕФ ДА РЕЖЕТЕ ГЛАВИЧКИТЕ НА ОВЧИЧКИТЕ? КОЛЕТЕ ДЕ? НЯКОЙ ОТ ВАС ДА Е КЛАЛ ЖИВОТНО...ПРЕДПОЛАГАМ НЕ ...ЗАЩО? ЗАЩОТО СИ ИМА ХОРА ЗА ТАЯ РАБОТА.... :bi: :bi: :bi: :bi:

Гадно е да се гледа, как животно ловува...гнусно е ... не отричам факта, че си е ежеднвеие в джунглата и не обвинявам животните, че ловуват. Ама като мога да избегна насилието в дома си и да си гледам дребен хищник като домашен любимец без да го гледам омазан в кръв от плячката си, защо да не го направя? Защо аз съм виновна, че имам питомен пор, който маа гранули и яде от купичка, а не от нечий разпорен стомах?
Eva
В ятото

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:37 am

bu6i написа:А имало за порове :ag: :ag: :ag: ама тя е от тази за котки или кучета :ag: :ag: :ag: само опаковката е сменена :ag: :ag: :ag: Е :ab:
Е ТО ТАКА ЩЕ КАЖЕШ ...НАЛИ ТРЯБВА ДА СИ ПРАВ :ag: :ag: ТЯ И КОТЕШКАТА САМО ОПАКОВКАТА Й СМЕНЕНА ИНАЧЕ Е ЗА ХОРА :ad: :ad: :ad:
Eva
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 2:38 am

Кой се прави на светия ве Ева icon_dontknow ...и що ......кой те кара да му даваш на пора жива мръвка.....прави каквото си искаш....само не приказвай на изус....да не вземе да ти се върже някой и да си умори животинките :ab:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:40 am

искаш да кажеш, че щото давам гранули на пора си - препоръчано от вет,си уморявам животинката и говоря на изуст? ок аз с коне с капаци и хора, които като няма кво да кажат гледат да обиждат нямам кво да си кажа повече have a good self centered night :ay: :ay: :ay: :ay: :ay:

П.С. обръщам се към всички тук, които имат порчета ...споделете колко от вас пускат жив дивеч на животното си и ако не, колкото от този факт е довело до смърт на животното ви ?
Последна промяна Eva на Вто Окт 28, 2008 2:43 am, променена общо 1 път
Eva
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 2:42 am

Уффффф ама чакай поне да видиш какво ще напиша ....не си променяй всяка секунда мнението :ag: :ag: :ag: ....що ме караш да говоря глупости и аз сега.....я погледни из форума на колко години съм....как си мислиш дали не ми се е случвало да си приготвям вечерята от А до Я :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:46 am

Аз мнението, че ти си ужасяващ човек, с болно съзнание и егоцентрик, който се взима толкова на сериозно, че не заччита нищо друго освен своето мнение и го издига на пиедестала на праведността над олимп дори, няма да си го променя :) и не съм си го променила до сега.
горкото животно, което ти ще умориш искрено го съжалявам :) ще стане нечия вечеря ...при положение, че има гранула :ac: :ac: :ac: :ac: icon_bawling амин за животинката
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 2:47 am

Ева,какво мислиш,че има в тоя....салам?? :ag: :ag: Това,че не си виждала как колят животното,за да го има тоя салам на твоята трапеза...какво означава?май нищо... icon_dontknow Аз си имам село и съм чувала(защо ли го споменавам?) и виждала как се коли прасе и кокошка...Не,не е приятно,но не мога да лицемерствам пред себе си и да повтарям колко ми е жал за горкото животно,след като вегетарианството просто не е "моето призвание".Както разбирам,не само на мен. :ab:

Ева,след като има растителна храна,защо не ядеш нея,вместо заклано в кланница животно?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 2:48 am

Първо не обиждам....казвам фактите такива каквито са ,второ вие сложихте всичко в кюпа,аз казах само да разграничавате паяк от пор....нищо че и двете почват с п ......и трето прочети какво ми написа на мен ...там на другия език и четвърто и да искам не мога да те обидя.... ти си жена :ba: :ax:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:49 am

Китана, а ти що не колиш животни като това е призванието на всеки хищник ? Що не пололовуваш спортсменски с някой гепард ...Твоя домашен любимец хапва ли за закуска мърдащи кръвосъдържащи същества ?
Последна промяна Eva на Вто Окт 28, 2008 2:52 am, променена общо 1 път
Eva
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 2:50 am

Eva написа:Аз мнението, че ти си ужасяващ човек, с болно съзнание и егоцентрик, който се взима толкова на сериозно, че не заччита нищо друго освен своето мнение и го издига на пиедестала на праведността над олимп дори, няма да си го променя :) и не съм си го променила до сега.
горкото животно, което ти ще умориш искрено го съжалявам :) ще стане нечия вечеря ...при положение, че има гранула :ac: :ac: :ac: :ac: icon_bawling амин за животинката

:ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: Жена ми казва ,че иска да ми е домашен любимец :ag: :ag: :ag: :ag: :ag: по- добре било :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 2:52 am

Малко офф:
Bu6i,за пръв път виждам мъж,който толкова да търпи(не става дума само за тоя спор) от ЖЕНА,че на всичкото отгоре да изтъкне това като причина,за да не отвърне по никакъв нагрубяващ начин.(егати,как го казах само,чак на мен ми се завъртя свят :ap: )

Ева,не коля животни,защото има кой да го прави вместо мен.Защото:
1.физическата ми кондиция не позволява да удържа някой 120 кг шопар
2.защо да коля ДОПЪЛНИТЕЛНО животно,след като го има в магазина ВЕЧЕ заколено?
3.защото ,макар и да съм хищник,аз съм вече урбанизиран хищник и поради обстоятелства,които няма да разисквам тук,не мога да понеса звуците-жал ми е за животното(парадокс,но е факт)
4.първото звучи като шега :ag: :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 2:56 am

Китана....аааааааа значи все пак стигнахме до салама ?
Аз някъде да казах грешно е човека да яде месо ? не ...казах че си има хора за тая работа ти ме нарече цинична, а току що ме повтори ... :ap: :ap: :ap: напрао ми се вие свят от смях на мене ...честно казано ...
За мен е грешно да храниш домашния си любимец с живо животно - да му го купуваш живо и да го гледаш с наслада да му се кефиш , докато го разкъсва...това по никакъв начин не е свързано с отправените неправомерни обвинения спрямо мен и моето мнение за салама, телбода, кецовете и музиката - които отново са част от урбанизацията и прогреса, който макар и споменат не го видях да е отречен от твоя страна, както в по-горните ти мнения ...шъ мъ извиняяяш :ag: :ag: :ad: :ad: :ad:
Последна промяна Eva на Вто Окт 28, 2008 2:59 am, променена общо 1 път
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 2:59 am

Ева,никъде не съм се обяснявала колко са лоши хората,които си хранят змиите с жива храна...Мисля,малко бъркаш.Салама го спомена ти. :ap:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 3:02 am

kitana написа:Малко офф:

Ева,не коля животни,защото има кой да го прави вместо мен.Защото:
3.защото ,макар и да съм хищник,аз съм вече урбанизиран хищник и поради обстоятелства,които няма да разисквам тук,не мога да понеса звуците-жал ми е за животното(парадокс,но е факт)
4.първото звучи като шега :ag: :ag:

Ева,не коля животни,защото има кой да го прави вместо мен.Защото: < - АЗ КАЗАХ ЧЕ СИ ИМА ХОРА ЗА ТАЯ РАБОТА И МЕ НАРЕЧЕ ЦИНИЧНА...

3.защото ,макар и да съм хищник,аз съм вече урбанизиран хищник и поради обстоятелства,които няма да разисквам тук,не мога да понеса звуците-жал ми е за животното(парадокс,но е факт) <-- ЗАРАДИ ТОВА НАМЕСИХ САЛАМА...
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 3:03 am

Така...Аз ли не се изразявам нещо правилно,или ...?
Ти роптаеш срещу ЕСТЕСТВЕНИЯ процес на хранене при змиите(милите животинки,какви лоши хора и прочие възклицания),но кравите в кланниците,които доставят парчето салам на масата ти за теб са ..нещо различно?Значи,можем да умираме от жал при вида на бялата мишка,която служи за храна на боата,но не ни е жал за свинята в чинията?М?
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 3:04 am

Мисля, че е време да забравим този кървав разговор и да легнем да спим, защото ВИЕ :ap: :ap: :ap: /шегувам се де и аз/ не сте в кондиция.
Последна промяна Eva на Вто Окт 28, 2008 3:08 am, променена общо 2 пъти
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 3:05 am

Да повторя още веднъж-ТИ си тази,която си против храненето на животно по начин,напълно естествен за него,не аз.Какво беше казал Чародея:
в римското право и философия тежестта на доказателството пада върху този,който иска да докаже съществуването на нещо,а не върху този,който го отрича. :ag: Т.е.?(реторичен въпрос)

Напротив-аз съм си в кондиция.Зодия котка-по гръб не падам :ag: :ag:
Шегувам се,разбира се. :ad:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 3:06 am

kitana :sunny: ами слабост сте ми :ba: :ax: :ah: ....Ева :ax: не е задлжително , нито да стоиш,нито да гледаш или да се кефиш на гледката:пляка -ловец :ab: ...ама ти нещо много образно го описваш :ag: :ag: :ag: обаче аз ще продължавам да правя каквото е правилно за да са щастливи паячетата ,змията ,скорпиона и т.н . живинки които си гледам....и искам и другите които гледат или ще гледат такива животни и те да правят същото smiley24
П.с баси ама как бързо пишете...... :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 3:08 am

китана!!!!!!!!!!!!!!!!! Ай така, ще го кажа най-нормално вече ...ЖАЛ МИ Е ЗА БОЛНИТЕ МОЗЪЦИ, КОИТО СЕ НАСЛАЖДАВАТ НА КЪРВАТА ГЛЕДКА - ХИЩНИК КАК РАЗКЪСВА ЖИВО ЖИВОТНО! ЕЙ НА ТВА МИ Е ЖАЛ...НЕ МИ Е ЖАЛ ЗА СВИНЯТА, ЧЕ Е УМРЯЛА, НЕ МИ Е ЖАЛ ЗА ЕСТЕСТВЕНИЯ ПОДБОР НА ПРИРОДАТА..НЕ МИ Е ЖАЛ ЗА МАЛКИЯ ЗЪБ НА ЕДНОКРАКАТА МРАВКА СЪС СИФИЛИС, КОЯТО Е ИЗГОНЕНА ОТ МРАВУНЯКА ЗАРАДИ ИГРАНЕ НА КОМАР /ПРЕДСТАВИ СИ/ НЕ МИ Е ЖАЛ !!!!!!!
ЖАЛ МИ Е ЗА КВОТО ТИ КАЗАХ - БОЛНИТЕ МОЗЪЦИ, КОИТО ОБИЧАТ САДИСТИЧНО ДА СЕ НАСЛАЖДАВАТ НА ХИЩНИК С/У ВЕЧЕРЯ В КЪРВАВ ДВУБОЙ С ПРЕДСКАЗУЕМ ИЗВРАТЕН ЗА ГЛЕДАНЕ ЗАВЪРШЕК!
Eva
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 3:12 am

Eva написа:китана!!!!!!!!!!!!!!!!! Ай така, ще го кажа най-нормално вече ...ЖАЛ МИ Е ЗА БОЛНИТЕ МОЗЪЦИ, КОИТО СЕ НАСЛАЖДАВАТ НА КЪРВАТА ГЛЕДКА - ХИЩНИК КАК РАЗКЪСВА ЖИВО ЖИВОТНО! ЕЙ НА ТВА МИ Е ЖАЛ...НЕ МИ Е ЖАЛ ЗА СВИНЯТА, ЧЕ Е УМРЯЛА, НЕ МИ Е ЖАЛ ЗА ЕСТЕСТВЕНИЯ ПОДБОР НА ПРИРОДАТА..НЕ МИ Е ЖАЛ ЗА МАЛКИЯ ЗЪБ НА ЕДНОКРАКАТА МРАВКА СЪС СИФИЛИС, КОЯТО Е ИЗГОНЕНА ОТ МРАВУНЯКА ЗАРАДИ ИГРАНЕ НА КОМАР /ПРЕДСТАВИ СИ/ НЕ МИ Е ЖАЛ !!!!!!!
ЖАЛ МИ Е ЗА КВОТО ТИ КАЗАХ - БОЛНИТЕ МОЗЪЦИ, КОИТО ОБИЧАТ САДИСТИЧНО ДА СЕ НАСЛАЖДАВАТ НА ХИЩНИК С/У ВЕЧЕРЯ В КЪРВАВ ДВУБОЙ С ПРЕДСКАЗУЕМ ИЗВРАТЕН ЗА ГЛЕДАНЕ ЗАВЪРШЕК!

Евче :ax: лягай си :ab: нещо не ни разбираш :ab: а и тая мравка ми дойде в повече :ag: :ag: :ag: :sunny:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 3:12 am

Ама,Ева,защо смяташ,че хората,които гледат змии и крокодили се кефят на гледката?Те просто харесват животното(както ти харесваш своето порче)и му осигуряват необходимите условия на живот.И,понеже го обичат,му осигуряват възможно НАЙ–ДОБРИТЕ условия на живот. .
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 3:18 am

абе не знам, моето порче предразполага да го обичаш ...виж кво е сладко...как можеш да кажеш на пираня, че е сладка или че крокодила е дружелюбно миловидно създание, чиито битов реквием е да го гледа човешко същество...
Eva
В ятото

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 3:21 am

:ag: И на мен твоето порче ми харесва. :ag:
Но и крокото на Колубер много ми харесва и ако имах финансите и мястото,щях да си взема такъв без да се замисля.Това е ...като музиката-въпрос на вкус.Но това,че не припадам по пухкави зайовци,а ми харесва примитивизма на змията,тарантулата и крокодила(както и крехкостта и красотата на хамелеона)прави ли ме извратена? :ab:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 3:27 am

а не ама не ги сравнявайте, ако крокодила ти не може да кара на гранули ...то моя пор може...
стига да не му се кефиш на крокодила как дъвче мърдащи създания, не бих те мислила за извратена...
Eva
В ятото

Мнениеот bu6i » Вто Окт 28, 2008 3:30 am

Eva написа:а не ама не ги сравнявайте, ако крокодила ти не може да кара на гранули ...то моя пор може...
стига да не му се кефиш на крокодила как дъвче мърдащи създания, не бих те мислила за извратена...

:ai: :ai: :ai: а мен що за извратен ме имаш icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow...щото съм мъж ли :ai: :ai: :ai: icon_dontknow :ag:
Последна промяна bu6i на Вто Окт 28, 2008 3:31 am, променена общо 1 път
bu6i
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 3:31 am

Не,крокодила не може да кара на гранули :ag: И,разбира се,че няма да се "кефя"на начина му на хранене,но това не е порче,права си,и се храни с много по-различни неща. :ab:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 3:34 am

bu6i написа: :ai: :ai: :ai: а мен що за извратен ме имаш icon_dontknow icon_dontknow icon_dontknow...щото съм мъж ли :ai: :ai: :ai: icon_dontknow :ag:

Нека да не отваряме темата за половете и кой от двата е по-извратен. tongue :ag: :ag:
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Окт 28, 2008 8:54 am

Тя къде избяга тази тема...Ева искаше да каже в частност за себе си,че не би си взела такова животно,което да се налага да го гледа как убива плячката си.Още повече пък да му я доставя тя.
Това е въпрос на личен избор и няма смисъл от дебати.
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Дея,Тангра,Жар и Гард,ще ви нося в сърцето си винаги...
Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 28, 2008 9:13 am

Galiadogs написа:Тя къде избяга тази тема...Ева искаше да каже в частност за себе си,че не би си взела такова животно,което да се налага да го гледа как убива плячката си.Още повече пък да му я доставя тя.
Това е въпрос на личен избор и няма смисъл от дебати.

И аз това се чудим Галя - не е чист спам - нещо като промивка на мозъка на Ева са се опитали да правят :ag: :ag: :ag: :ag:

Аз също съм против определени животни да ядът жива храна...отдавна индустрията около животните е измислила други храни - които заместват живата храна. И основната им причина е, че да храниш с жива храна е садизъм... (пълен съм с противоречия).

Но има и животни - всеки знае които само с жива се хранят - просто не приемат друга храна. Тях Ева не ги иска - рабирате нали...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 28, 2008 10:31 am

Мисля че аз провокирах този спор...
Пора може да яде и само гранули и пак да е жив и здрав - казал съм го няколко пъти :ad: Но мисълта ми е че точно във този случай (с порчето) естествената храна би била по добра...дори и да не е жива...
Защото и в двата случая умира животно за да се нахрани домашния любимец, дали е пилето в кланницата или пилето при пора няма голяма разлика...
Това има си хора за тая работа... безсмислено звучи, и порчето е създадено на практика за точно същата работа :ap: Може би ще трябват още толкова години в плен за да се измени до степента на една булонка или персийска котка например :ap:
И също така никой не е казал че се кефи на смъртта , но просто е неизбежна... Аз лично много обичам плъховете - умни,любвеобилни,сладки... и всеки път като нахраня някое от животните си с такъв и ми става кофти... :ac: Но като знам че това е най доброто търпя...
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот kitana » Вто Окт 28, 2008 10:52 am

zoomaniak написа:Eva - :ab: - я им кажи извън България кои храни с жива храна - има едно обществено мислене, че да храниш с жива храна е жестокост и садизъм... :ap: :ap:

Моля не ползвайте мнението ми да пускаме спор - пак :ah:

Какво му е на спора?
Съвсем не сме се старали с bu6i да промиваме мозъци :ag: .
Аватар
kitana
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Вто Окт 28, 2008 11:43 am

Като ще излизаме от темата,да ви разкажа нещичко.Като бях ученичка в Правец,в общежитията имаше много плъхове.Постоянно ме викаха,щом се появи в нечия баня.Хващах ги с голи ръце и нито веднъж не съм ухапана.Сега не бих проявила такова безразсъдство.Отвън се чуваше истерично''убий го, убий го'',но аз носех гадинките в гората и ги пусках :ag: .Сигурно са се връщали,защото много често ме търсеха за подобна акция.Май тогава бях ловец на плъхове :ag: :ag: :ag:
Aкo можех само пътя да открия.Ония ,между двата свята...Вечен пътник щях да бъда.Да се лутам между световете.Да ви търся и да ви откривам.Вярвам!

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот Eva » Вто Окт 28, 2008 12:07 pm

Ева рече и отсече,

Пора ми живо нещо няма да яде...колкото и да ви се ще! :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou: :thankyou:
Eva
В ятото

Мнениеот Space » Вто Окт 28, 2008 2:20 pm

Малко за различни неща говорите и не можете да се разберете :ajaweki: И двата "лагера" имат право, но Евче Виктори, че и другите го казаха достатъчно ясно ... Има животни, които не могат да се хранят с друго освен с жива храна. Никой не те кара да даваш животни на пора си, но от една страна за него наистина би било по-добре. Може да му даваш месо (от магазина) вместо да души мишки във вас :ag: За мен гранулите не са най-добрия вариант, или поне не трябва да се дават само те. Ако можеха поровете да ядат кокали, щеше да е супер :bp:

П.С. Извинявам се, че се намесих в спора :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Окт 28, 2008 2:52 pm

Цитат:
"Опитомения вид се храни с котешка храна и плодове, а диетата на дивия вид включва малки гризачи, зайци, птици, насекоми, гущери и жаби. " :ag:

http://www.wildlife.hit.bg/mammals/pred ... 20furo.htm

храна за фретка:
http://bg-pet.com/Rodent/Ferret/food.htm
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Space » Вто Окт 28, 2008 2:58 pm

meri написа:Цитат:
"Опитомения вид се храни с котешка храна и плодове, а диетата на дивия вид включва малки гризачи, зайци, птици, насекоми, гущери и жаби. " :ag:

http://www.wildlife.hit.bg/mammals/pred ... 20furo.htm

храна за фретка:
http://bg-pet.com/Rodent/Ferret/food.htm

Ама това е така, защото така са решили, тези дето гледат опитомения вид :ajaweki: Ако го храниш от малко с мишки, дали ще ги връща? :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот meri » Вто Окт 28, 2008 4:23 pm

Едва ли, все пак са хищници и това е естествения им начин на живот, а това, че някои не са в природата съвсем не значи, че пак не са си хищници.Опитомявайки ги хората са променили не само начина им на живот, но и храненето......просто е съобразено с условията на отглеждането им.Ясно е, че като са домашни любимци и са свикнали да ги гушкат, галят....вече не са онези диви същества.......но нищо не гарантира, че давайки им малко свобода тези на пръв поглед мили и гальовни същества няма пак да се превърнат в това, което са. :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Re: Жива храна, гранули или просто прясна (убита)

Мнениеот anco » Сря Окт 29, 2008 4:32 am

Като ви гледам, извинявам се , ама сте като деца - тоя тва, оня онова. Който както иска така да си храни животинката. Аз съм за естествения кръговрат и при животинките. Все пак те решават, какво и защо да ядат и мисля, че щом твойта котка не яде, а друга яде, значи така е научена от някои и така е свикнала то. И мойта игуана като и дам шпек ще ми изяде и пръста, но тя е трвопасно нали. И на теб да ти давам цял живот сурово месо и ти ще свикнеш. Моля ви не ме вкарвайте в кавги, просто не знам защо се карате за това. И я ако има някое фотографче да щракне някое змийче или порче как похапва мишле. Интересно ще е. Много змии само по тв -то съм виждал, а на село и порче съм виждал как отмъкна едно малко пиленце, ама така и не го догоних ,да видя целият процес.
anco
Животинче с въпрос

Мнениеот Eva » Сря Окт 29, 2008 1:44 pm

Ще си кажа мнението свободно ...за мен си извратен.
Eva
В ятото

Мнениеот meri » Сря Окт 29, 2008 2:56 pm

Такава гледка е най- малкото ужасяваща,аз също не мога да гледам такива неща, но какво ще стане, как ще реагирате.....ако порчетата ви бъдат поставени в такава ситуация......те са хищници.....по- малко ли ще ги обичате после......нали това е естествения им начин на живот......събратята им за разлика от тях така живеят.......за да оцелеят.Домашните нямат нужда от такъв живот....просто,защото всичко им се поднася наготово.......това е разликата, но нрава е същия, не го показват,защото нямат тази възможност в домашни условия.Все пак отглеждайки диво животно,макар и опитомено,не трябва да забравяме произхода му, начина му на живот в природата.....това не са пухени играчки.....за гушкане и лигавене, кой може да гарантира, че в даден момент нещо няма да провокира дивото в него? Въпроса ми е хипотетичен,не визира никой. :ad: Това, че не можете да си представите любимеца си в такава ситуация......съвсем не значи,че не е такъв? :ag:
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Space » Сря Окт 29, 2008 3:18 pm

Мери, съгласен съм с теб, а също и с последното мнение на Ева, но определено не бих се радвал да заваря заека ни да бъде дъвкан от пора :ag: Все пак си имам едно на ум де и като го взема ще почна да ги запознавам, за да сведа риска до минимум, че честичко ще им се налага да са заедно .... Попринцип, ако видя пора да души мишка в нас, няма да ми пука, но ако е заека, определено няма да съм доволен, да не говорим, че след това жена ми ще ме удуши мен :ag: (в смисъл, пора да души заека де, не заека да души мишка :ag: )
Между другото ме притеснява, че заека е почти на година, а порьо ще е бебе и баткото, ако го стресира нещо да не се намразят, че тогава ще стане веселба .... :icon_liplick:
Space
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Окт 29, 2008 5:16 pm

Има решение.......или не си взимаш пор, или ще си седи в клетката.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Окт 29, 2008 5:21 pm

Дам... апсурд е да ги сприятелиш - дори и в началото да се разбират , все някога дивото ще надделее :ad: А освен това поровете играят доста грубо и не е изключено да го нарани и на игра :ad:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот Space » Сря Окт 29, 2008 6:58 pm

meri написа:Има решение.......или не си взимаш пор, или ще си седи в клетката.

Не си падам по крайности :ad:

ViCToRy ; написа:Дам... апсурд е да ги сприятелиш - дори и в началото да се разбират , все някога дивото ще надделее :ad: А освен това поровете играят доста грубо и не е изключено да го нарани и на игра :ad:

И аз съм на същото мнение за това мисля, като са заедно да се подхожда с особено внимание. Лошото е, че тези неща стават за секунди, но пък заека е на жена ми :ag: Разбира се, че се шегувам. И аз го обичам не по-малко от нея :ba: :aa:
Space
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Сря Окт 29, 2008 7:54 pm

99% е сигурно че зайчето ще пострада, било то и под ваше наблюдение... Въпросът е дали ще се отърве само с ухапване и уплаха или или ще бъде убито :av:
ViCToRy ;
В глутницата

Мнениеот bu6i » Сря Окт 29, 2008 11:04 pm

Нещо не схващам icon_dontknow ......обичате си животинките,лигавите ги ,обличате ги,ОЧОВЕЧАВАТЕ ги/това го разбирам/.....и кво ли още не.....всичко ОСВЕН да им разрешите да се държат като ПОРОВЕ/е това не го разбирам/.........и после аз съм бил ИЗВРАТЕН icon_dontknow icon_crazy
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Чет Окт 30, 2008 1:35 am

ViCToRy ; написа:99% е сигурно че зайчето ще пострада, било то и под ваше наблюдение... Въпросът е дали ще се отърве само с ухапване и уплаха или или ще бъде убито :av:

Във форума на ferret.com всички порчета живеят с всевъзможни животни: гризачи, котки кучета и тн... и се разбират чудесно. Разбира се, всяко животно си има свой характер, но като цяло изглеждат адаптивни и любвеобилни. В youtube също е пълно с клипове на фретки как си играят с други животни. Е, тук някой беше споменал, как порчето искало да му изяде морското свинче де но ...... Май докато не пробваме няма да разберем :ag:

bu6i написа:Нещо не схващам icon_dontknow ......обичате си животинките,лигавите ги ,обличате ги,ОЧОВЕЧАВАТЕ ги/това го разбирам/.....и кво ли още не.....всичко ОСВЕН да им разрешите да се държат като ПОРОВЕ/е това не го разбирам/.........и после аз съм бил ИЗВРАТЕН icon_dontknow icon_crazy

Какво имаш предвид? smilie8
П.С. Аз попринцип не съм привърженик на прекаленото лигавене на животни, дори ги възпитавам малко спартански, пък били те и рибки :ajaweki: И все пак ... какво имаш предвид?

За пора не е необходимост да си убие "плячката", а змията няма как да я нахраниш с гранули ... нали така? :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Окт 30, 2008 1:46 am

Ами какво ......имам в предвид...Хм....някъде Ева беше писала ,че ще погледне с други очи на своето порче ако убие и изяде някоя животинка ...не разбирам разликата "преди" и "след" icon_dontknow ....за мен всяко животно което гледам първо е ЖИВОТНО, а после "домашен любимец"...така е най-добре за него smiley24 ...но това са си мои схващания и явно са ИЗВРАТЕНИ :ag: :ag: :ag: icon_crazy :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Чет Окт 30, 2008 1:54 am

bu6i написа:Ами какво ......имам в предвид...Хм....някъде Ева беше писала ,че ще погледне с други очи на своето порче ако убие и изяде някоя животинка ...не разбирам разликата "преди" и "след" icon_dontknow ....за мен всяко животно което гледам първо е ЖИВОТНО, а после "домашен любимец"...така е най-добре за него smiley24 ...но това са си мои схващания и явно са ИЗВРАТЕНИ :ag: :ag: :ag: icon_crazy :ag:

Така казано съм склонен да се съглася с теб. Ева е малко по-хуманно ориентирана от повечето хора и приема порчето си като котенце и в това няма нищо лошо и странно разбира се. Повечето хора така правят, пък и си зависи от самото животно (вид и характер) :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Окт 30, 2008 2:10 am

Странно е и още как :ab: ...но не съм достатъчно компетентен за да го обяснявам :ag: ....естественно ,че всяко си е с характер и т .н......ама пора си се използва за лов и до днес ...скоро гледах по френския ловен :ag: на какво са способни :ab: ....в случая не става въпрос за хуманизъм.....както каза Виктори 99% е сигурно какво ще му се случи на зайчето ако ги оставиш без наблюдение :ab: ....и тогава кво ....ще го изхвърлиш ли или ще гледаш с "други очи" icon_dontknow
bu6i
Пчела майка

Мнениеот sasin » Чет Окт 30, 2008 2:11 am

Чета я чета таз тема, ама моля ви се стига.
Ева е малко по-хуманно ориентирана от повечето хора и приема порчето си като котенце и в това няма нищо лошо и странно разбира се.
Това са ГЛУПОСТИ. Не е по-хуманно ориентирана, просто предпочита да не гледа истината в очите, дали е страх, превземка или просто навик, си е нейна работа, ама айде да не обиждаме хората които колят животни или събират боклука от улицата, само защото ние сме имали шанса да работим нещо леко, приятно и за повече пари icon_crazy

Стамен и той с тия негови изцепки "отдавна индустрията около животните е измислила други храни - които заместват живата храна. И основната им причина е, че да храниш с жива храна е садизъм..." - ама дрън дрън дрън та пляс! Въобще не е това основната причина, по никой начин. Причината е че така е по-лесно и евтино за потребителите, а индустрията печели от това.

Ако ще спорите по тая тема, поне се вземете в ръце, че толкова противоречия видях и само липсва тука и моята намеса.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Окт 30, 2008 2:17 am

sasin :sunny: ...чудех се кога ще ти писне и на тебе :ag: :ag: :ag: .....ама хайде Зоо е вегитариянец има си негова философия и т.н. ...ами другите icon_dontknow ....ама ми е забавно де :ag: :ag: :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Чет Окт 30, 2008 2:24 am

Кое налага един домашен пор да убие и изяде една кокошка, вместо да му свариш малко дробчета и да му ги дадеш? (и аз не съм привърженик на гранулите ) smilie8

А, за зайчето - просто ще ми е криво. Няма да осъдя животното, защото, както виждаш го имам предвид :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот Galiadogs » Чет Окт 30, 2008 2:28 am

smiley24 Добре казано.

Galiadogs
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Окт 30, 2008 2:37 am

Нищо не го налага.....и из цялата тема съм казвал ,че пора ще преживее и без мръвка :ab: ....но това му е природата и ако вземе та утрепе някое пиле ,кво толкоз....хищник си е .....и който си го взима за домашен любимец трябва да е наясно с това....а не писи-писи ,цуни -гуни.....и изведнъж ...ауууууууууууууу ква е тая кръв...да не му е паднало зъбчето :ag: :ag: :ag: ауууууууу ама той месо яде :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот Space » Чет Окт 30, 2008 2:50 am

bu6i написа:Нищо не го налага.....и из цялата тема съм казвал ,че пора ще преживее и без мръвка :ab: ....но това му е природата и ако вземе та утрепе някое пиле ,кво толкоз....хищник си е .....и който си го взима за домашен любимец трябва да е наясно с това....а не писи-писи ,цуни -гуни.....и изведнъж ...ауууууууууууууу ква е тая кръв...да не му е паднало зъбчето :ag: :ag: :ag: ауууууууу ама той месо яде :ag:

Точно така е! Напълно съм съгласен с това ти изказване. Ама преди това, ако не бъркам твърдеше, че е по-добре да му се дават живи мишки :bs: :ah: :ay:
Space
Пчела майка

Мнениеот bu6i » Чет Окт 30, 2008 3:01 am

Бъркаш :ag: .....прочети по внимателно......ставаше въпрос ,че сложиха всичко в кюпа и порове и змии и т.н. /или поне не уточниха :ag: /....аз говорех за змии и мишки :ag: :ag: :ag: ....и аз давам мъртви от фризера ....обаче кой ги слага там ...ако оставиш на Ева ще чака сами да се намъкнат вътре :ag: ....а и ги давам мъртви единствено за да не я наранят .....и за други работи но това е определящо.....Аве това което искам да кажа е ,че няма нищо шашкашто или гадно ,или извратено в това ,че пор ,змия ,паяк и т.н си хапват живо.....другото на мен ми се вижда малко ...как да кажа....лицемерно :ag:
bu6i
Пчела майка

Мнениеот meri » Чет Окт 30, 2008 11:11 am

Всичко е хорски превземки, нищо друго.Просто забравят, че домашния им любимец е диво същество, и много погрешно е да се мисли,че няма да направи каквото и да било ако има възможност.......инстинкта не се променя, няма значение условията в,които живее.Забравя се факта, че ........животните не са играчки, за гушкане и лигавщини, а колкото до дрехите и другите разни глезотии.......хорска прищявка, ама за какво са им,животните нямат нужда чак от такива неща, приумиците на хората край нямат.......нямаше да има нищо лошо в това, ако осъзнаваха факта, че въпреки цялата им обич и грижи.........това са диви същества.И да -в природата убиват ,за да оцеляват, няма какво да се говорят глупости........да са мислили какво взимат за любимец,не после .......аууу,как ще го гледам ако убие, ми ей така......такъв е живота........един убива, друг го изяжда.......вечната борба за оцеляване при всички видове.Животните са си животни.......не трябва да се забравя никога.........пък било то и домашни любимци.......повярвайте и без всички екстри пак са си добре........запитайте се дали се чувстват комфортно със всичко, което са принудени да изтърпят,да живеят така както им се налага,поради факта, че са в плен.....защото не винаги това,което на нас ни се струва удобно и красиво........за животните не е ,напротив ,причинява им неудобство.Пък и гранулите.......е и те все се правят от нещо.......
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот Space » Чет Окт 30, 2008 1:16 pm

Meri, ти хвана другата плоскост :ag: Не са диви животните ни, а са опитомени. Както казах по-горе зависи от животните (вид и характер). Има животни, които са примитивни и други, които се вписват чудесно в домашна обстановка и стават част от семейството. Например, преди години имах шетландска овчарка (от типа на колито) беше невероятно животно. Като го водех на вилата там има всякакви животни. Беше много итнересна реакцията му когато видя за първи път овце ..... Гледа ги, знае, че трябва да направи нещо, но не знае какво и внесе такъв хаос в стадото, че да не ти обяснявам :ag: :ag: После разбира се му обясних, че не трябва да ги закача и спря, но всеки път настръхваше като ги види. Обратния пример мога да дам със змиите .... не че разбирам много от тях, но това не са животни, които могат да ти седат свободно в къщата, да си ги гушкаш, да ти се умилкват и да си играеш с тях, поне не по начина по който го разбират повечето хора .... Ако гледам змия в къщи винаги ще си имам едно на ум, че може да ми се метне някой път, един вид са доста по-примитивни ..... Та това е де .... Зависи си от животното ... :az: icon_wavey
Space
Пчела майка

Мнениеот axi_bg » Нед Сеп 27, 2009 11:59 pm

мен нещо на последък ми върви на "съживяване" на стари теми, но... :ap: случва се.
Реших и аз да се поинтересувам малко от това какво точно яде и би яло моето порче и попаднах на доста интересен форум относно хранене на порчето с различна от гранулите храна. Преди отново да се разрази предишния спор от темата да наблегна на това, че става въпрос за сурова храна, нещата които и ние ядем, но като пропуснем процеса на готвенето, а не за жива плячка.
Ето и линк - има доста информация и отговори на доста въпроси http://holisticferret.proboards.com/index.cgi
Тъй като основните статии са с авторски права, ако някой има интерес и не е сигурен в английския си, мога да попитам за съгласие за превод на тези статии и поставянето им в тема в този форум.
Лично аз /с риск някои да реагират по-остро на това ми решение/ започнах от днес с преминаване към друг хранителен режим и мога да кажа, че имаше разлика още след второто хранене за деня.
axi_bg
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пон Сеп 28, 2009 5:48 am

axi_bg - ще се радваме да преведете статия-статии...
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 28, 2009 8:42 am

Ами не е задължително да превеждаш буквално. Може и да преразкажеш. Те статиите за това се пишат, за да научи човек нещо от тях. А веднъж научено и пробвано какво по-нормално от това да бъде споделено.
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот axi_bg » Пон Сеп 28, 2009 1:40 pm

andaluz написа:Ами не е задължително да превеждаш буквално. Може и да преразкажеш. Те статиите за това се пишат, за да научи човек нещо от тях. А веднъж научено и пробвано какво по-нормално от това да бъде споделено.

Това е наистина добра идея, довечера ще прегледам и пусна тук част от нещата и ще започна да "давам отчет" и как се движиме ние с моето хайванче с преминаването на сурова храна :ab:
Аз лично съм доста ентусиазирана, но все пак е редно всеки стопанин сам да си прецени, а информацията е само помощно средство в случая
axi_bg
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Пон Сеп 28, 2009 6:05 pm

Не е ли опасно даването на сурова храна?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот andaluz » Пон Сеп 28, 2009 6:19 pm

Не! Но е абсолютно задължително да е купена от магазини редовно проверявани от инспектори на ДВСК, а не от случайни търговци. И задължително се замразява, след което размразява стопля се до стайна температура и чак тогава се дава :ay: Така ме съветваха да давам телешка кайма на котките ми, но мойте дзверове освен гранули друго не поглеждат [smile3537.gif]
Когато порастне, малкото на маймуната става маймуна, прасенцето става свиня, магаренцето става магаре, козлето - козел и т.н. Човекът е единственото същество в природата, чийто деца, когато порастнат, могат да се превърнат в едно от гореизброените животни.
Аватар
andaluz
В пасажа

Мнениеот diva21 » Вто Окт 06, 2009 11:33 pm

bu6i написа:Уффффф ама чакай поне да видиш какво ще напиша ....не си променяй всяка секунда мнението :ag: :ag: :ag: ....що ме караш да говоря глупости и аз сега.....я погледни из форума на колко години съм....как си мислиш дали не ми се е случвало да си приготвям вечерята от А до Я :ag: :ag: :ag:

Абе май ти прави голям кеф да спориш за глупост. icon_crazy
А и кви са тея глупости,че требва да давам на пора живи твари? :ai: hsuh
Нали за тва има специална храна за пора която е достатъчно полезна.
И не съм чула някой да храни пора си със жива храна или от лишението от жива мръвка да се е споминал. :bu:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот Space » Сря Окт 07, 2009 12:38 am

Бая има където ги хранят с жива храна, ама за България не съм чувал smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот axi_bg » Сря Окт 07, 2009 11:22 am

ОК - започвам преводите на публикуваните материали и може би в неделя ще е готова първата част. :ab:
Относно живите твари - пак ще кажа, че в случая не става въпрос за жива плячка, а за сурова храна - месо и дреболии.
И малко личен опит - вече от 1 седмица моя малчуган е на комбиниран режим - през деня /докато все още е топличко не ми се рискува/ е на гранули, а следобед, вечер и нощно време е на сурова храна. Под сурова храна разбирайте каквото месо имате в хладилника - пиле, свинско, пилешки сърчица, воденичи и тн. Като начало докато свикне месото му го нарязвам на едри парченца /1 сърчице - на 3 части/ слагам в блендер малко пилешко или свинско, две сърчица, 2-3 воденички заедно с 1 суров жълтък, малко вода и няколко капки зехтин, включвам го за около 30-40 секунди. По-този начин месото хем се раздробява и става по-лесно за дъвкане, хем остават цели парчета да им се радва, пък си има и "сос" :ag: В общи линии малкото ненормалниче стана още по-ненормално, има много повече енергия, козината му стана по-гладка и мека на пипане, намали драстично силата на хапане /той не е от хапливите, ама сега само лекичко ме закача със зъби/ и просто няма търпение като се прибера да му "сготвя" и да го пусна от клетката и да връхлети на яденето. Определено му харесва и го предпочита.
Но всичко си е въпрос на личен избор - аз също едва ли ще му пусна нещо живо да гони из къщи, но това не ми пречи да му давам сурово месо.
Ами до неделя с пъвия текст - смятам анатомия на порчето и доказателствата за това, че е хищник да ги прескоча - това си го знаем :ad:
axi_bg
Животинче с въпрос

Мнениеот vlad » Нед Фев 07, 2010 5:27 pm

И аз понеже съм изпуснал с година-две големият спор да се изкажа и аз. Никъде не видях някой да изказва мнение, че обича да гледа как неговото животно убива или разкъсва вечерята си. Ева малко крайно дава оценки кой е изрод и кой не :ag:
ако някой си храни животното с жива храна не е нужно да гледа как звера я хруска. пък ако му доставя удоволствие - Ева да му издаде сертификат за изрод icon_esvil
А до колкото знам татарското кюфте е полусурово - прави ли ни това и нас психопати, че го ядем??

пс. Природата си е природа. Не можеш да избягаш от нея.

Ставри гледа динозаври!!!
vlad
Животинче с въпрос

Назад към Порчета