Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Порският апартамент

Порският апартамент

Мнениеот Space » Вто Окт 21, 2008 1:05 am

Този въпрос остана малко неизяснен. Какви са изискванията за клетката на порчето? Какви са нуждите му? Има ли някакво специално оборудване, или нещо, което задължително трябва да го има вътре? Моля собствениците на порчета да пуснат снимки на техните клетки и да кажат според тях, дали тяхната е добра и каква би била по-подходяща, ако тяхната не е :bv:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Re: Порският апартамент

Мнениеот dahlia5 » Вто Окт 21, 2008 1:20 am

Виж тук:
http://bg-pet.com/Rodent/Ferret/index.htm
Няма изисквания, може в клетка с по-глям размер, като тези създадени за тях или както повечето хора, които ги гледат свободно.Аз мойта денем я държа пусната, а нощем си спи в клетчицата.Така и двете сме спокойни :ab:
Вътре трябва да има играчки, поилка, хранилка, място за спинкане, тоалетна.....
dahlia5
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Вто Окт 21, 2008 1:47 am

Мерси, полезно инфо! Само дето май излиза по-евтино да си купиш клетка за зайци и да и сложиш другите изгъзици, защото в тази за 300 лева не виждам нищо особено, а такава клетка можеш да си вземеш за 50 :) Поилката като за гризачи ли е? :ai: с топче демек???
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Вто Окт 21, 2008 7:37 am

Изображение

Изображение
Опитвам се да овладея Хаоса.
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот damned » Вто Окт 21, 2008 8:08 am

Да поиката е за гризачи с топче само има едни малко по-големи те са по-подходящи. И клетката за заек не е много удачна защото идва малка за животинката. Трябва да има достатачно място кадето и да поиграе малко по някое време докато е в клетката. И да има някакво значително растояние м/у храната и тоалетната. Не обичат там кадето си вършат работата и да хапват :ab:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Вто Окт 21, 2008 2:08 pm

Е, то за зайци има и големи клетки. Нашият е в такава, но не е толкова висока, колкото широка. Помолих за снимки на вашите клетки и питах как вие сте го оборудвали, а не за клетки от 1000 лева, тях ги знаем :P Скоро гледах една порска клетка, беше от типа на тези по-малките (за 260-300 лева), ама ми се стори малка за гадинката и струваше 150 лева. За това си мисля, че ще му е по-добре в такава, като на заека. Платформата и хамака нужни ли са?
Space
Пчела майка

Мнениеот ViCToRy ; » Вто Окт 21, 2008 4:09 pm

Трябва да е висока - при поровете и височината е важна :ad: Можеш сам да спретнеш нещо :ad:
Но никой не знаеше какво прави Ставри, че тайно в избата си гледа динозаври :)
ViCToRy ;
В глутницата

Въпрос за клетка

Мнениеот anco » Съб Окт 25, 2008 8:44 pm

Искам да питам за клетка в какви ги гледате вие и според вас дали ще му е добре в 95x57x40 според вас ще му е добре ли препоръчайте ми нещо.
anco
Животинче с въпрос

Мнениеот anco » Съб Окт 25, 2008 9:04 pm

според вас тази клетка как ви се струва http://shop.zoomania.org/components/com ... 413245.jpg
anco
Животинче с въпрос

Мнениеот Eva » Съб Окт 25, 2008 10:21 pm

aми как ми се струва - заешка ...
http://por4e.blogspot.com/
C'mon, do it for the little guy!
Eva
В ятото

Мнениеот snuffed » Съб Окт 25, 2008 10:25 pm

anco написа:според вас тази клетка как ви се струва http://shop.zoomania.org/components/com ... 413245.jpg

Амиго не сте отделили достатъчно време за разглеждане ми се струва . Хвърлете повече мозъчен потенциал и ще видите , че има съвсем оборудвани клетки за порчета , а не да се хвърляте на първото което видите . Можете и сам да си сковете. Мислене се иска само , не става само с ядене :ab:
snuffed

Мнениеот Space » Нед Окт 26, 2008 1:52 am

Не е толкова въпрос на тъсене, защото аз обиколлих цяла София, изчетох целия нет и ако искам да ми харесва и да си е ПОРСКА трябва да дам 300, замо защото някой не се е сетил да направи клетка, като за заек с 10 санта по-висока, която да струва 50 .... :ajyuaki: [92.gif] [244226.gif]
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 9:13 am

Искам да помислите - как вие да си направите сами. Как да е близо до Порските клетки всичко и да са ви по - големи вашите направени волиери-клетки-жилища...

Но пари пак ще давате...би трябвало в 100лв да се вместите?
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот damned » Нед Окт 26, 2008 10:43 am

Една клетка може да се направи и за по-малко от 100 лева. Както казах моята съм я правила сама от стар хладилник и е много сполучлива днес ще я снимам и ще ви пусна снимки да видите. :ab: С добро желание и доста импровизация всичко става както го искате :ajaweki:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Нед Окт 26, 2008 12:40 pm

Нямам възможност да си правя клетка, а и съм естет и искам да изглежда добре след това, иначе мога и в кашон да го сложа :ajaweki:
Space
Пчела майка

Мнениеот snuffed » Нед Окт 26, 2008 12:46 pm

Нямате време да си правите , искате и да е красиво , но не искате да давате много пари :ai: Няма такъва опция - просто или Ви се занимава или не .
snuffed

Мнениеот espinoza » Нед Окт 26, 2008 2:51 pm

Мдам и аз смятам след 2-3 години като си взимам животинка да си "сковем" сами клетката... даже съм решила вече на коя стена от хола да я изтипосам... за съжаление има една съществена пречка... и ще трябва да поизчакам още някоя годинка за така мечтаното животинче.
След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?
espinoza
В ятото

Мнениеот Space » Нед Окт 26, 2008 3:08 pm

snuffed написа:Нямате време да си правите , искате и да е красиво , но не искате да давате много пари :ai: Няма такъва опция - просто или Ви се занимава или не .

Точно така! Правилно си разбрал. Като има красиви клетки за зайци за 50 лева, не виждам проблема и за порове да има. Просто тук се внасят само маркови за порчета и за това струват толкова пари. Другите са неподходящи, защото обикновено са ниски. От китайските има по-височки, но те пък са ебати паянтовите! В крайна сметка проучването ми показа, че или си купуваш клетка за една торба пари, или си я правиш сам, ако имаш желание и ти се занимава. Днес намерих една, която май ще е подходяща, за 50 лева, така че ..... "Който търси, нимира!" :sunny:
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 3:10 pm

Space написа:Просто тук се внасят само маркови за порчета и за това струват толкова пари. Другите са неподходящи, защото обикновено са ниски. От китайските има по-височки, но те пък са ебати паянтовите! В крайна сметка проучването ми показа, че или си купуваш клетка за една торба пари, или си я правиш сам, ако имаш желание и ти се занимава.

Аз лично бих си я направил...но който иска да си направи сам - трябва да вдигне летвата на знанията си...за да имат успех усилията му smiley24
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Нед Окт 26, 2008 3:13 pm

Space написа:Точно така! Правилно си разбрал. Като има красиви клетки за зайци за 50 лева, не виждам проблема и за порове да има. Просто тук се внасят само маркови за порчета и за това струват толкова пари. Другите са неподходящи, защото обикновено са ниски. От китайските има по-височки, но те пък са ебати паянтовите! В крайна сметка проучването ми показа, че или си купуваш клетка за една торба пари, или си я правиш сам, ако имаш желание и ти се занимава. Днес намерих една, която май ще е подходяща, за 50 лева, така че ..... "Който търси, нимира!" :sunny:

Трябва да положите усилия - и в посока ограмотяване по материята и в посока положен труд . Не може винаги "на работата лекото - на хляба мекото " !
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 3:17 pm

snuffed - променил си се - само по-меко с такива мнения - от опит знам, че стават скандали - тука всеки бачка яко и мисли яко - споделяме един с друг и виждаме грешките си....

Мод екипа и мен ни кефи твоята промяна...но съветваме те да мислиш (това важи за всички) - всички мислете как нашите мнения създават промяна - в лош или добър смисъл...

Може и да греша. :sunny: :aa:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот snuffed » Нед Окт 26, 2008 3:20 pm

Да-взимам си бележка , но веднага пояснявам поста с цел превенция на скандал :

Винаги едното е за сметка на другото - ако не му се дават на човек много пари трябва да хвърли повечко труд за да си направи по свой вкус - не може хем евтина , хем красива , хем без усилия . И в живота важи тази максима - ако си намерш работа , която хем ти харесва , хем парите са добри си щастливец - но обикновенно едното е за сметка на другото :bs:
snuffed

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 3:21 pm

snuffed - ЕВАЛА :ag: [friendship.gif]
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Нед Окт 26, 2008 3:38 pm

snuffed написа:Да-взимам си бележка , но веднага пояснявам поста с цел превенция на скандал :

Винаги едното е за сметка на другото - ако не му се дават на човек много пари трябва да хвърли повечко труд за да си направи по свой вкус - не може хем евтина , хем красива , хем без усилия . И в живота важи тази максима - ако си намерш работа , която хем ти харесва , хем парите са добри си щастливец - но обикновенно едното е за сметка на другото :bs:

Съгласен съм с това :)
Стамене, не съм тук, за да се карам за клетки, а да обменяме опит :ag: Имам парите за хубава клетка, но просто смятам, че не си заслужава. За 300 лева мога да му наема квартира :ajaweki: А, за правенето, не ми се занимава. Нямам достатъчно време за такива работи. :ac: Ако се спра на вариант да си я правя, трябва да обикалям, като идиот поне 3-4 дни по Бриколаж, Практикер и тн., за да си намеря подходящите неща, за да стане, като хората. По-евтино ще ми излезе да си я купя :ap: Въпроса е, дали за 50 или 300 .... Като втория вариант ми се струва крайно неразумен .....

П.С. Само да поясня, че клетката за 50 лева, всъщност ще излезе 100тина, като се оборудва .... (това просто за сметката го казвам ... )
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 3:43 pm

Space - дай аз ще ти направя проект. Ти си плащаш само материала и идваш да си я вземеш от нас...за труд няма да ми плащаш. Ще ми купиш гръцка мастика :ag:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Нед Окт 26, 2008 3:49 pm

zoomaniak написа:Space - дай аз ще ти направя проект. Ти си плащаш само материала и идваш да си я вземеш от нас...за труд няма да ми плащаш. Ще ми купиш гръцка мастика :ag:

:ag: Отворен съм към всякакви предложения :az:
Space
Пчела майка

Мнениеот Space » Чет Юни 11, 2009 4:03 pm

Най-накрая след месец и половина чакане, днес дойде новият тризонет на Зиго. Малко паянтов ми се вижда, но дано издържи, а и за тия пари би било доста жалко, ако не.
Представям ви Ferplast Furet XL закупен от онлайн магазин на цена 285 лева (докато чаках го намалиха с 10тина лева).

Снимките са смотани и не си личи много, но по-натам ще направя още. Разликата наистина е голяма в двете клетки, което за съжаление трудно ще забележите от тези снимки :ag: Разликата в размерите може да я направите горе-долу по хамачетата, макар че пак е крива работа ...

П.С. Новата тоалетна за разлика от старата я ползваме ..... Само че за легло, а не по предназначение :ad: [wo1rry.gif]
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Чет Юни 11, 2009 4:42 pm

Тази клетка е страхотна! Чак му завиждам на малкия хулиганин... :ad: Сигорно се чувства по-добре! Моя в момента е в една достаааа по-малка, но няма как ... За сметка на това стои повече на вън :bs:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Чет Юни 11, 2009 4:47 pm

Добре изглежда пък ще видим .... Голям шаш му е вътре де ... Още се чуди, кое за какво е :ajaweki:

На твоите снимки видях, че ти също си с клетка на Ferplast, нали?
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Чет Юни 11, 2009 4:50 pm

Ще свикне :ab: Само остава да го научиш, кое е легло и кое тоалетна :ag:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Чет Юни 11, 2009 8:41 pm

damned написа:Ще свикне :ab: Само остава да го научиш, кое е легло и кое тоалетна :ag:

Неще, бре! Знаеш, ли колко съм опитвал .... smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Чет Юни 11, 2009 9:14 pm

Пор с мнение а :ag: С моя само такъв проблем съм нямала :ajaweki: ...
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Пет Юни 12, 2009 9:03 am

Той и Зиго е същата работа. Между другото много си приличат двамата, почти като близнаци са :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Съб Юни 13, 2009 4:02 pm

Почти ... :bs: Винаги ще твърдя, че от моя по-палъв нямаа :ag:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Нед Юни 14, 2009 8:13 pm

damned написа:Почти ... :bs: Винаги ще твърдя, че от моя по-палъв нямаа :ag:

Нищо чудно да се окажат братя :ad: Наистина много си приличат!
Space
Пчела майка

Мнениеот лили » Сря Юни 17, 2009 10:56 am

damned написа:Ще свикне :ab: Само остава да го научиш, кое е легло и кое тоалетна :ag:

А да ви е минавало през ума,че Порчето ви иска да спинка на легълце,а не виснало като сопол на хубавия , според вас ХАМАК!!!!!????? :ap: Не ви упреквам,но клетките ви са по скоро за да се фукате вие ,а не за удобство на Порчето ви.
Я вземете сложете една проста кутийка от обувки,напълнете я с дреп от възглавница и малкия ви сладур ще спи с вирнати от удоволствие крака в нея :ay: И какъв е тоя талаж посипан по дъното :ai: ТВА да не ви е хамстер. :bu: Да бяхте си взели гризач,а не хишник,а после се чудите защо ви съскат и хапят милите :ag:
Най-голямо мъчение за поровете е да спи на открито...да сте забелязали,че винаги гледа да се навре някъде ... ма не..така сте оригинални имате клетака и ПОР :ay:
лили
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Сря Юни 17, 2009 1:37 pm

Лили, що не ходиш да си гледаш пора на балкона и да не пишеш глупости, където не трябва? :ad: Ела да видиш къде са му краката, така както си спи в хамачето [wo1rry.gif] Въпреки, че не заслужаваш никакво обяснение - ще ти кажа .. Талаша е, за да не цапа и да си рови наоколо, защото предполагам знаеш, че порчета обичат да си ровят. Това, че ти гледаш пора по един начин, не значи, че всички трябва да ги гледат така и че другите са неправилни. Специално ферпластовите клетки са чудесни за порчета и чети по-внимателно, вместо да обиждаш хората :ad: 1000 пъти съм писал, че са излишно скъпи тия клетки, но тук други не се продават, а че са идеални за порчетата спор няма. :bs:
Space
Пчела майка

Мнениеот лили » Сря Юни 17, 2009 8:01 pm

Е то и няма избор,така наречения хамак е единственото място от плат и нещтото на което може да легне освен кенефа си разбира се :ad:
Но си прав,не съм аз човека който ще ви дава съвет как да си гледате порчетата..просто ми дожаля за гадинката ..
лили
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Сря Юни 17, 2009 8:06 pm

Защо реши, че е само хамака не можах да разбера? Моя си има и един пуловер и една тениска в които спи, както и в леглото ми ... Въобще не мога да разбера какъв точно ти е проблема, но няма и значение :ajaweki: Като знам колко пари и време съм хвърлил до сега по него, не мисля, че въобще има място за съжаления ... [wo1rry.gif]
Space
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Сря Юни 17, 2009 8:08 pm

Space - има доста сериозни клетки които не са с марка ферпласт. Има и такива, които са за чинчили НО си стават и за порове. Само се купуват разни аксесоари...доста клиенти купуват чинчилски волиери за порчета... :ah: извинявам се, че се намешвам :ba:
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот лили » Сря Юни 17, 2009 8:09 pm

Снимките показват друго
лили
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Сря Юни 17, 2009 8:51 pm

Е, там се вижда само клетката и то 5 мин след като я инсталирах. Както писах по-горе изглежда много по-малка от колкото е. Скоро може да сложа нови снимки. Ако не ми вярваш ела да видиш :ad: Въобще, сега имам нова идея за обзавеждане, но с моя дивак всичко е на проби и грешки. Ще опитам и дано му хареса ....
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Чет Юни 18, 2009 12:43 pm

Като гледам спора за леглата и за клетките... моя е в клетка за чинчила попринцип ... И спи на имровизиран 2ри етаж в импровизирано легло с парцали в него. И е много доволен. И не си бърка тоалетната с легло също така :ag: . Сам си избра парцалите (дрехите ми) и сам показа каде иска да ги сложа. :bs: Също да компенсирам малката му клетка през по-голямата част от времето е вън от нея и вилнее из апартамента :ad:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот лили » Чет Юни 18, 2009 1:23 pm

Така и трябва да е :thankyou:
лили
Животинче с въпрос

Мнениеот diva21 » Пон Сеп 21, 2009 11:32 pm

лили написа:Така и трябва да е :thankyou:

И аз съм за свободното гледане. :ad:
Ако затворя мойта дивачка даже и за минута и почва да скимти и аз не издържам да я мъча. [mood_feelings_hurt.gif]
И за това си живее свободно и си скита из апартамента доволно. :ag:
А пък най много обича да спи в леглото при нас. :ajaweki:
Аватар
diva21
В глутницата

Мнениеот bubsa » Пет Дек 18, 2009 5:02 pm

Малко позабравена тема,но които когато се включи.Спорът ви е бил безмислен всяко животно е различно както всеки човек,няма стереотип.Моят спи много в хамака си във всевъзможни пози,дали ще му виси главата или краката не му пука,както му е удобно така.Има си и "легло"стари дебели блузи,в повечето случаи спи върху тях,ако му стане студено се завива.А относно клетките те навсякъде са си скъпички не само в България.Моята струваше 120 евро и като я дообурудвах отиде на 200.Спейс клетката ти си е идеална,за поровете е важно пространството те са шашави.Твоят спи в тоалетната а моя всеки път като му се изчисти се опитва да се завре под нея и да я обърне,тогава е наи див.
bubsa
В ятото

Назад към Порчета