Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Книга за отглеждане на домашния пор на български

Книга за отглеждане на домашния пор на български

Мнениеот espinoza » Сря Окт 22, 2008 12:03 pm

Здравейте!
Нова съм за този site, но имам едно предложение към Вас. Голяма фенка съм на тея създания доста отдавна, но за сега не мога да си позволя да си взема... но искам да направя нещо за тяхното разпространение в България. Намерила съм една книжка на английски и съм се захванала да я превеждам... ако има интерес мога да публикувам тук по някоя и друга страничка през ден два, т.е. това което съм успяла да преведа... Ако сте съгласни... пишете, че вече имам 2-3 странички готови :ajaweki:
След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?
espinoza
В ятото

Re: Книга за отглеждане на домашния пор на български

Мнениеот zoomaniak » Сря Окт 22, 2008 6:37 pm

espinoza написа:Здравейте!
Нова съм за този site, но имам едно предложение към Вас. Голяма фенка съм на тея създания доста отдавна, но за сега не мога да си позволя да си взема... но искам да направя нещо за тяхното разпространение в България. Намерила съм една книжка на английски и съм се захванала да я превеждам... ако има интерес мога да публикувам тук по някоя и друга страничка през ден два, т.е. това което съм успяла да преведа... Ако сте съгласни... пишете, че вече имам 2-3 странички готови :ajaweki:

Давай ги?
Пусни си една тема - с името на книгата...

А аз ако позволиш ще ги пусна преводите и в сайта; да не са само у форума:

http://zoomania.org/

Радвам се, че има такива хора като теб.
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eva » Сря Окт 22, 2008 11:55 pm

Идеално, а защо не се насочиш и към редакция да ти помогнат и с превода и с публикуването й ?
:ah:
p.s. аз какво Ви казах, че женската може да умре, ако не е кастрирана, я вижте надолу в Произход, какво пише... :ad: :ad: :ad: :ad: :ad: :ad: :bs: :bs: :bs:
http://por4e.blogspot.com/
C'mon, do it for the little guy!
Eva
В ятото

Мнениеот espinoza » Чет Окт 23, 2008 9:56 am

Eva в самата книга, която е на английски и се разпространява в цифров формат си пишеше с големи букви: "Да не се разпространява с комерсиална цел!"... за това се наех да я преведа и да я публикувам в Интернет. А ходих да търся книги из зоомагазините във Варна... за съжаление не намерих... една кака взе да ми обяснява как се гледа... ама не ми каза нищо ново... а аз искам да науча всичко... особено дали са ревниви, че мисля да ставам мама близките две годинки, ако е рекъл Господ :ajaweki:
След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?
espinoza
В ятото

Мнениеот Eva » Чет Окт 23, 2008 10:17 am

Виж ти ....това наистина е много интересен въпрос...дали са рввниви..това ако го пише в книгата ще е много интересно да го научим тук :)
Не, че нещо ама...тъй като моя английски не е на лошо ниво - така да се каже бих могла да помогна :) с превода, за да стане по-бързичко
Eva
В ятото

Мнениеот sasin » Пет Окт 24, 2008 2:52 pm

Ооо колко ви се радвам момичета! :bi: :bp: :ax: :ba: :sunny: :ay: [applauseuu.gif]
Наистина сте от голяма помощ за всички пороманиаци!
И е чудесно когато подчертавате важните неща, защото признавам че колкото и да ми се иска, не винаги разполагам с време да прочета веднага всичко написано.
Ослушах се дали ще се появи линк към оригиналното книжле, но може би не е качено в нета, а сте си го пратили по скайп примерно или поща. (ослушването включваше и ровене в гуугъл :ajaweki: ) По тоя повод се сещам - явно се оправяте чудесно с езика и се ровите къде ли не, може да направите да речем една тема с линкове за поровете/фретките на чужди езици smiley24
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот espinoza » Пет Окт 24, 2008 3:19 pm

Идеята е да взимаме чуждите материали и да ги превеждаме на български, щото не всеки е длъжен да знае английски... то намен ми е трудно начинание превода, пък има хора дето и дума не знаят... не е честно да не сме осведомени за всичко само защото не разбираме даден език... А връзки... просто пишете в Google ferret и ще ви излезнат стотици... да има кой и да ги преведе :ajaaski:
espinoza
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Пет Окт 24, 2008 3:25 pm

А аз ще пусна отделна категория в Портала - като се посъберът преводи
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот damned » Съб Окт 25, 2008 9:19 pm

:bp: Точно навреме преведохте тази глава. Тъкмо се чудих какво да правим с ноктите на моя миризливко :bp:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 9:10 am

Колко глави още има...
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eva » Нед Окт 26, 2008 12:58 pm

5 - 6
Eva
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 1:12 pm

Супер - ще има за отделна категория. То и в портала има няколко порски статии ще ги обединим и тяс с преводните материали.
[applauseuu.gif] [applauseuu.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eva » Нед Окт 26, 2008 2:25 pm

Aми направо като го преведем ще го сглобим и ще го редактираме тук-там с нея :) и така
Eva
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Окт 26, 2008 4:10 pm

Офтопик:
Абе от днеска почнах да чета тази иначе много полезна тема :bs: , НО почти се отказах да си взема фретка :ag: icon_crazy

espinoza написа:Обезопасяване – Някои собственици твърдят, че никога не можеш да обезопасиш напълно своя дом за тях. Фретките са изключително любопитни към всичко около тях. Те могат да се провират през много малки отвори. За нещастие не всяко място, което искат да изследват е гостоприемно за тези малки пухкави животинки – те се завират под хладилници, сушилни, перални, печки и др. Много от тия уреди съдържат вентилатори и други въртящи се части, оголени кабели, нагреватели, ремъци или просто могат да се „изгубят в тях” и да не могат да намерят „път към свободата”.
Ако имате дупки по стените и пода се постарайте да ги обезопасите посредством лепенки. Те често успяват да си направят дупки от долната страна на шкафовете, така че ако имате възможност се сдобийте с такива поставени директно на пода (без крака). Ако не можете да обезопасите шкафовете, бъдете сигурни, че ще сте готови да извадите фретката от там незабавно. За обезопасяването на пролуките в шкафовете в къщи аз използвам тънки дървени лентички, залепяйки ги където е нужно. Проверете наличието на дупки около тръбите провиращи се през стените и пода и при необходимост ги обезопасете. В действителност добра идея е и да погледнете на своя дом „през погледа на фретката” или по точно казано на нивото на нейния поглед. Може и да се изненадате от това което видите :ap: ........

Това ми напомня малко на това от темата за чинчилите, което почти отговаря и за поровете:
Здравейте, преди известно време реших да си купя чинчила и започнах да събирам информация относно това животно. Изчетох доста саитове както и изписаното във форума тук. Трябва да ви кажа, че се отказах с такава сила с каквато съм се отказвал от малко неща. Струва ми се че това животно не е съвсем с всичкия си. Прочетох една тема, която имаше поне 100 поста е на двама души чинчилите им умряха преди да стигна седемдесети пост, и то просто ей така.
Стигнах до заключението, че взаимоотношенията с това животно се свеждат до следното: Чинчилата/фретката се опитва непрекъснато да се самоубие, а аз трябва всячески да го предотвратявам ( :aja5tki: :aja5tki: :aja5tki: :bu: :bu: ) Защо мисля така:
1 Чинчила може да умре от топлинен удар, но чинчила непрекъснато се завира до парното, завива се с юргани и се препича на слънце, за да може да се загрее достатъчно и да умре. Чинчила не се мести на сянка или на хладно, трябва аз да я спасявам.
2 Аз мога да се храня от кофите за боклук 2 седмици и нищо няма да ми стане, но чинчила изяжда парче лакирано дърво отхапано от някой шкаф и веднага умира. Чинчила изобщо не знае какво става за ядене и какво не.
3 Чинчила обича да гризе кабели по който тече 220 волта….тук е ясно какво следва.
4 Чинчила яде в продължение на 5 месеца една храна, но тази вечер неясно защо се отравя от храната и умира.
6 Чинчила може да умре от стрес. Като стресогенен фактор може да бъде рязко отваряне на врата, рязко затваряне на врата, вик, загасяне на лампа, включване на монитор, тежък поглед, щракане с пръсти, пръдня, звън на телефон…
6 Чинчила може да умре просто ей така.
Изобщо няма да споменавам трудностите по отглеждането, тук само изразявам нейният безумен стремеж към смъртта.
Струва ми се че това животно просто не става за домашен любимец и отглеждането му е истински тормоз както за стопаните, така и за него. Със сигурност това няма да е моето животно.
Знам че доста прекалявам и иронизирам положението, но бях истински потресен от това което прочетох. Последно искам да каже, че не желая хората които отглеждат чинчили и им се радват да се чувстват обидени. Информацията която те са предоставили във форума беше много полезна за мен. Разбрах че не бих могъл да се справя с това животно. Жалко че толкова трудно се отглежда защото иначе изглежда много готино
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот Space » Нед Окт 26, 2008 5:29 pm

Това е доста пресилено за фретката, а и да не забравяме, че книгата е писана от някой фретски фанатик и някои неща са доста преекспонирани .... Имам предвид, че ако се завре под шкафа, нищо няма да и стане :ad: Стига разбира се да може и да излезе :ag: но това се отнася до всяко животно в къщи. Нима с котките не е същото? icon_dontknow Аз пък останах с впечатление, че въобще не се гледа толкова трудно фретката и вече организирам закупуването на един такъв малък сладур :ba: :ba: :ba: :sunny:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Eva » Нед Окт 26, 2008 8:59 pm

Както при всяко нещо, което четете отсявайте полезната информация от неполезната. За някои неща ще кажете "Как ли пък не!", а за други "Я виж ти ...." превеждаме я цялата, а не по наше усмотрение само полезните работи. Аз лично не бих го мазала с Avon и някви други неща, които така или иначе преведох, ама пък някой може да каже А ето с какво да го мажа, от както си го взех се чудех с какво да го мажа и крем на Avon е идеалния избор.

От личен опит - мисля, че не е трудно отглеждането на фретка, поне не е по-трудно отколкото при другите животни - всеки домашен любимец си има своята специфика и нужди...
:bs: :bs: :bs: :bs: :bs: :bs:
Eva
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Окт 26, 2008 9:18 pm

Защо за бога някой би мазал порчето си с крем на авон?!?! :ai:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот zoomaniak » Нед Окт 26, 2008 9:20 pm

COLUBER написа:Защо за бога някой би мазал порчето си с крем на авон?!?! :ai:

Защото ВСЯКО животно на този свят - на всеки континент на тази странна планета се отглежда по РАЗЛИЧЕН начин?
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eva » Нед Окт 26, 2008 10:57 pm

:ajaweki: :ajaweki: :ajaweki: аз съм със zoo :bi: :bi: :bi: и един от тези, които ги гледат по различен от вашия начин е решил да напише наръчник защото си мисли, че ги гледа сравнително правилно и има опит и на 10 - 15 000 км от него сме ние, които го превеждаме в момента и също гледаме нашите по различен начин и така :)
Eva
В ятото

Мнениеот COLUBER » Нед Окт 26, 2008 11:43 pm

Добре де просто си мислих, че за толкова различно от човека животно има различни от нашите лекарства и кремове и тн. Вие па кво веднага ме здъвкахте :ac:
Аватар
COLUBER
Пчела майка

Мнениеот sasin » Пон Окт 27, 2008 8:16 pm

Няма проблем че ги даваш на по-малки части, така дори е по-добре, защото е и по-четаемо :ay:

off: защо не мога да си променям собствените мнения?
Можеш да го промениш само няколко минути след пускането му, ако нещо в момента е объркано, иначе ако се налага, модераторите могат да правят промени.
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот Eva » Пон Окт 27, 2008 8:52 pm

Утре и аз ще пусна едната глава ...сори за закъснението
Eva
В ятото

Мнениеот Eva » Пет Ное 14, 2008 8:48 pm

Ако някой не е разбрал книгата вече е преведена, скоро
ще бъде сглобена, редактирана и пусната в http://www.por4e.com
Eva
В ятото

Мнениеот zoomaniak » Съб Ное 15, 2008 9:16 am

Всичко е пуснато в портала... :bp: без последната статия всички са прочетени над 250 пъти и гугъл ги е индексирал на 100%......

http://www.google.bg/search?q=%D1%84%D1 ... =firefox-a
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Eva » Съб Ное 15, 2008 11:51 am

А ето я и като книга
http://por4e.com/naruchnik.html сглобена :)
Eva
В ятото

Мнениеот nikonti » Пон Апр 27, 2009 10:31 am

И аз си имам порче от 1 седмица, мола ако не ви представлява трудност и имате желание дайте някакви телефони за консултаций.
А книгата нещо не ме изиза. [smile3537.gif]
nikonti
Животинче с въпрос

Мнениеот Space » Пон Апр 27, 2009 10:34 am

Какви консултации ти трябват? Разгледай по-подробно форума, има много информация, която ще ти свърши работа :ad:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот nikonti » Пон Апр 27, 2009 10:45 am

Друго е да звъннеш и да питаш, а и не на всякъде имам и-нет и PC.
А да знаеш нещо относно линка за книгата ?
nikonti
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Нед Юли 10, 2011 7:15 pm

Темата е разделена в: viewforum.php?f=270 тези части, които касаят книгата - са направени отделни теми.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Назад към Порчета