Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

Баня за порчето

Баня за порчето

Мнениеот Space » Съб Дек 20, 2008 11:52 pm

Споделете, как и с какво къпете своите порчета, как се държат в банята и всичко каквото се сетите в тази връзка :ab:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Re: Баня за порчето

Мнениеот bla_bla » Пет Дек 26, 2008 10:36 pm

Колега от BMW приятелите. Я разкажи за твойто преживяване с къпането и порчето.
Аз мисля ,че на практика ще е като котките ама не знам. Стана ми интересно наистина! smile000 (18).gif :az:
bla_bla

Re: Порчета

Мнениеот krss » Пет Яну 02, 2009 7:17 pm

Здравейте на всички! Аз сам нова тук и от няколко дни имам порче в къщи. По принцип съм чела доста неща за тях и имам представа как се отглеждат. Искам да ви попитам колко 4есто къпете своите порчета? Знам че могат да се къпят със сух шампоан.Но проблема е, 4е мойто е албинос и както знаете обожават да се завират навсякъде и се цапа ужасно много и със сухия шампоан няма как да се махне тази мръсотия. Искам да попитам, също дали някой може да ми препоръча някой ветеринар, който разбира от порчета. Не сам й махнала все още жлезата, а скоро ще се наложи, а за съжаление няма много ветеринари, който разбират от тези животинки. Благодаря предварително!
krss
Животинче с въпрос

Мнениеот sasin » Вто Яну 13, 2009 9:03 pm

Честито порче! Направи му темичка със снимки и разкажи повече за него и как сте се намерили :ay:
Има тема за ветеринари относно операцията на жлезата.
Тия сухи шампоани май малко хора ги купуват за животинките си. Вашия специален за порчета ли е?
офис без хартия е химера в болното въображение на консултантите по фирмено управление
sasin
Пчела майка

Мнениеот anco » Вто Мар 03, 2009 5:24 pm

Сапун бебе пазя му главата с хлатка към топла вода измивам го хубаво след това не му давам да се лиже за всеки случеи да не е останало вкарвам го в един мннногоо голям плик слагам му вътре една кърпа и със сешуара от далече го суша умира си от кеф като го суша и после неможе да влезне в хралупата толкова е бухнал
anco
Животинче с въпрос

Мнениеот Lushaaa » Вто Мар 17, 2009 10:19 am

Аз знам, че порчетата трябва да се къпят с по-топла вода (т.е. да е по-топла отколкото на нас ни е приятна около 38-40 градуса), защото те са с по-висока температура от нас. Е така съм чела в руските сайтове.
И там пише още, че може да се използва бебешки сапун, шампоан за котенца или специален за фретки (такъв не съм виждала още в България). :ab:
Много интересно още пишеше, че ако имате вана може да я напълните до средата и да сложите нещо като островче, върху него порчето и така да го къпете. На някои много им харесвало да плуват :) Би било интересна гледка :ab:
Lushaaa
В ятото

Мнениеот Top Gun » Нед Май 03, 2009 3:06 pm

Здравейте на всички :)

Вече има шампоанчета за портчета в България на Биогруум , можете да ги разгледате ако искате на http://grooming.bg/product.php?id_product=260 ; http://grooming.bg/product.php?id_product=263

Ако имате някакви въпроси питайте :))
Top Gun
Животинче с въпрос

Мнениеот niki_sf » Пон Май 04, 2009 10:04 pm

Top Gun написа:Здравейте на всички :)

Вече има шампоанчета за портчета в България на Биогруум , можете да ги разгледате ако искате на http://grooming.bg/product.php?id_product=260 ; http://grooming.bg/product.php?id_product=263

Ако имате някакви въпроси питайте :))

Друго интересно за порчета ще има ли? :)
niki_sf
В ятото

Сух шампоан. За и Против!

Мнениеот niki_sf » Сря Май 13, 2009 9:46 pm

Какво ви е мнението за сухия шампоан? Да купя ли такова нещо, по зоомагазините много ми ги препоръчват...
niki_sf
В ятото

Re: Сух шампоан. За и Против!

Мнениеот Nadivtov » Сря Май 13, 2009 9:49 pm

да аз съм за страхотен е много добро решение аз съм ацки доволна а не само аз всичи които познавам си къпяткучетата със сух шампоан и всички са много доволни вземете си ще бъдете много доволни :ay:
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот zoomaniak » Сря Май 13, 2009 9:50 pm

Нали ти обясниха как и при кви ситуации се къпе ПОООР :bu: и с какво. :ai:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот niki_sf » Сря Май 13, 2009 9:53 pm

zoomaniak написа:Нали ти обясниха как и при кви ситуации се къпе ПОООР :bu: и с какво. :ai:

Въпросът е дали банята може да бъде заменена с такъв шампоан...все пак е като пудра и не е необходимо пора да се мокри :)
niki_sf
В ятото

Мнениеот Lushaaa » Сря Май 13, 2009 9:57 pm

Нищо няма да му стане ако го намокриш :ad: ( стига да изчакаш да си навърши 2 месеца). Аз лично не виждам голям смисъл от тези шампоани... Но не е очудващо, че ти ги препоръчват по зоомагазините...
Lushaaa
В ятото

Мнениеот Nadivtov » Сря Май 13, 2009 9:57 pm

zoomaniak написа:се къпе ПОООР

ама тва фретка ли искате да къпете с такъв шампоан ако да незнам там немогада кажа но за кучета е много добър
Идвам време, когато някой спира да ти липсва .. Но не защото не го обичаш, а защото си свикнал него вече да го няма.... <33333
Аватар
Nadivtov
В пасажа

Мнениеот niki_sf » Сря Май 13, 2009 9:59 pm

Lushaaa написа:Нищо няма да му стане ако го намокриш :ad: ( стига да изчакаш да си навърши 2 месеца). Аз лично не виждам голям смисъл от тези шампоани... Но не е очудващо, че ти ги препоръчват по зоомагазините...

По принцип имам предвид за вбъдеще...да не го мокря след първото къпане, а да го чистя със сух шампоан :)

И един въпрос към теб - четох, че ще ходиш да обезпаразитяваш твойто...за какво става дума?
niki_sf
В ятото

Мнениеот Lushaaa » Сря Май 13, 2009 10:56 pm

Ами преди да му се бият ваксините трябва да се направи вътрешно обезпаразитяване. Дават му една пастичка май...нещо такова :ab:
Lushaaa
В ятото

Мнениеот Space » Чет Май 14, 2009 10:31 am

Да, една жълта пастичка е.

Ники, не знам защо, но определено имаш уклон във всяка ситуация да избираш точно погрешното решение :ag: Поровете се къпят с шампоан за порове, или с шампоан за малки котенца С ВОДА!
Space
Пчела майка

Мнениеот niki_sf » Чет Май 14, 2009 12:13 pm

Space написа:Да, една жълта пастичка е.

Ники, не знам защо, но определено имаш уклон във всяка ситуация да избираш точно погрешното решение :ag: Поровете се къпят с шампоан за порове, или с шампоан за малки котенца С ВОДА!

:ag: :ag: :ag:

Не бе, мисълта ми беше дали къпането може да бъде заместено с тоя шампоан, нали е няква пудра дето само почиства :ag:
niki_sf
В ятото

Мнениеот Space » Чет Май 14, 2009 1:38 pm

niki_sf написа: :ag: :ag: :ag:

Не бе, мисълта ми беше дали къпането може да бъде заместено с тоя шампоан, нали е няква пудра дето само почиства :ag:

Е, не може! Ще го умориш накрая милото :bu: Чети книгата и се придъжай към нея, макар че тя е малко прекалено фанатична, но все пак .... И НЕ Ѝ РЕЖИ НОКТИТЕ! :ap:
Space
Пчела майка

Мнениеот Lushaaa » Чет Май 14, 2009 2:35 pm

Защо да не се режат ноктите? hsuh Вярно, че още са прекалено малки, но по принцип знам, че се режат задължително и то доста често.
Lushaaa
В ятото

Мнениеот Space » Чет Май 14, 2009 3:10 pm

:кръстещосечовече: :bu:
Space
Пчела майка

Мнениеот Space » Пет Май 15, 2009 11:29 am

Space написа::кръстещосечовече: :bu:

Да си допиша, че вчера не можах ... :ag:
Та .... Ако си го гледаш добре и си щъка насам-натам, не би трябвало да има нужда да му се режат ноктите, защото гадинката си ги търка. Моя понеже е шантав и нон стоп драска и са му доста къси - 2 пъти по-къси от повечето порове, но те по принцип са си с по-дълги нокти. Ако не е търтей и се движи, не би трябвало да има нужда. Обикновено е болезнено за животинчето. Аз така на кучето ми, като одъртя вече и не се движеше почти и беше станал, като орел и му ги режех и беше много гадно, дори и кръв имаше от време на време, дори късо като режат. Може да се опропасти милото ... Според мен това пак са някакви фанатични изгъзици, но все пак понякога се налага.
Space
Пчела майка

Мнениеот niki_sf » Пет Май 15, 2009 6:24 pm

Space написа:Според мен това пак са някакви фанатични изгъзици

И аз съм на това мнение...за Бога, това е пор, ако се гледа добре и има всичко, няма да има нужда да му се режат нокти, да му се мият зъби и какво ли не още...
niki_sf
В ятото

Мнениеот Lushaaa » Пет Май 15, 2009 11:19 pm

Ами да ви кажа, не сте съвсем прави. При поровете е по-различно отколкото при кучетата и ноктите им растът много по-бързо. И в природата те много копаят и ги използват доста повече, и ноктите им се изпилват. Затова в домашни условия се налага да се режат. И не е толква болезнено, колкото си мислим (стига да се режат нормално, не до кръв). Просто поровете са истерици и се правят, че много ги боли, а като свикнат изобщо не им прави впечатление и дори не се дърпат. Я пробвай да изрежеш ноктите на пор, който спи дълбоко -ако не се събуди, даже няма и да усети :ab:
Lushaaa
В ятото

Мнениеот Space » Съб Май 16, 2009 10:36 am

Не съм съгласен, ама карай :ad: Ще ти покажа ноктите на Зиго да видиш колко са му къси. До сега не съм виждал пор с по-къси нокти от неговите smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Вто Юни 09, 2009 7:56 am

Lushaaa написа:Ами да ви кажа, не сте съвсем прави. При поровете е по-различно отколкото при кучетата и ноктите им растът много по-бързо. И в природата те много копаят и ги използват доста повече, и ноктите им се изпилват. Затова в домашни условия се налага да се режат. И не е толква болезнено, колкото си мислим (стига да се режат нормално, не до кръв). Просто поровете са истерици и се правят, че много ги боли, а като свикнат изобщо не им прави впечатление и дори не се дърпат. Я пробвай да изрежеш ноктите на пор, който спи дълбоко -ако не се събуди, даже няма и да усети :ab:

Абсолутно съм съгласна с теб!
Ноктите на порчето е добре да се режат най-малко за да не се закача за килими и мокети. Докато свикне само е малко зор, но ако има награда накрая бързо се учи :bs: Като се загледаш в ноката се вижда до каде стига вената и можеш сам да си направиш сметка до каде да режиш - без да пусне кръв или да го заболи. И все пак ... ако животинката се разхожда достатачно и си ги пили ... няма смисал да се мъчи някой да реже ноктите на такова проклето животно :ag: Лично на моя ми се налага да ги режа, понеже нямам време да го водя на разходки на вън често ... А в къщи няма каде да ги пили. Но той е свикнал вече и не му прави впечетление, дори заспива докато ги изрежа всичките... Само като дойде момента с пиленето е по-интересно, така и неможа да свикне. :ad: А за къпането се къпем с котешки шампоан, само когато е наложително (поне 1 път в месеца), но той обича вода и често сам влиза във ваната и чака да пусна водата да се охлажда .... :ab:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Вто Юни 09, 2009 9:51 am

Уфф, с тия нокти ..... Ще ви пусна снимки да видите на Зиго колко са къси. Никога до сега не съм виждал пор, който да не е с поне 3 пъти по-дълги нокти от него, пък не ги търка кой знае колко ... hsuh Damned, радвам се че се върна, защото ти си една от най-опитните тук с порчетата :ax: :ad:

За малки котенца ли е шампоана, или просто за котенца? :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот damned » Вто Юни 09, 2009 10:41 am

Явно Зиги сам се грижи за ноктите си и това може само да те радва.. Защото ние останалите нямаме този късмет и се налага да ги режим .... :ad: А шампоана е само за котки и пак няма проблем :ad:

И аз се радвам, че се върнах :ag: :ag:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Space » Вто Юни 09, 2009 10:51 am

Да и аз се радвам, защото кучето ми като одъртя и трябваше да му режа ноктите и беше много гадно [mood_feelings_hurt.gif] Я, кажи ти как се разбират пора и плъха, че ми е интересно :ap:
Space
Пчела майка

Мнениеот kalitooo0 » Вто Авг 10, 2010 4:37 pm

даа и аз използвам шампоан и балсам на биогруум.. но и нашия е албиносссс ии е страшно мърляв след разходка.. съшо така си има и парфщмюе спец. за порчета на Хери :ay:
kalitooo0
В стадото

Назад към Порчета