Кучета - Котки - Бозайници - Птици - Влечуги - Риби - Земноводни - Насекоми - Бездомни животни

КАСТРИРАНЕ НА ФРЕТКА

КАСТРИРАНЕ НА ФРЕТКА

Мнениеот tonita611 » Вто Мар 03, 2009 5:15 pm

ПОМОЩ,ФРЕТКАТА МИ СЕ РАЗГОНИ ПРЕДИ МЕСЕЦ,ОТ 2 СЕДМИЦИ И ОКАПА КОЗИНКАТА ОКОЛО ВРАТА,ВЕТЕРИНАРЯ КАЗА ЧЕ СЕ Е ОТРОВИЛА ОТ ДИСБАЛАНСА НА ХОРМОНИТЕ,УТРЕ ЩЕ И БИЯТ ИНЖЕКЦИЯ ХОРМОНАЛНА,И ИСКА ДА Я КАСТРИРА ,АЗ ИСКАМ ДА Я ЗАПЛОДЯ,НЯКОИ ЗНАЕ ЛИ ,ДАЛИ МОГА ДА ИЗБЕГНА КАСТРИРАНЕТО И ДА СЕ ЗАПЛОДИ,БЛАГОДАРЯ
tonita611
Животинче с въпрос

Re: КАСТРИРАНЕ НА ФРЕТКА

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 03, 2009 5:34 pm

Днешният празничен ден е изпълнен с интересин празнични теми :ag:

И как великият ветеринар - шамана на 4те порски сили стигна до извода цитирам ПА КОЗИНКАТА ОКОЛО ВРАТА,ВЕТЕРИНАРЯ КАЗА ЧЕ СЕ Е ОТРОВИЛА ОТ ДИСБАЛАНСА НА ХОРМОНИТЕ - как с очен преглед :ag:

цитирам мили форумци УТРЕ ЩЕ И БИЯТ ИНЖЕКЦИЯ ХОРМОНАЛНА какава е тая инжекция - то такива за порове няма !!!!!!!!!! :ag: :ag:

цитирам АЗ ИСКАМ ДА Я ЗАПЛОДЯ с кого :ag: имате ли жених :ag:

охххххххх днес ако не получа информативен инфаркт па на :bu:
Опитвам се да овладея Хаоса.
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот meri » Вто Мар 03, 2009 8:10 pm

Сигурно инжекцията ще е кучешка. :bu:
И всъщност ако искате поколение,защо ви е инжекция?
А ако има здравословен проблем......вета не прави ли необходимите изследвания.........така ли поставя диагнози?Най-малкото ,което можете да направите е да го смените, как бихте доверили кастрация на някой,който не е наясно?
И ще намерите ли дом на малките, за какво са ви?
Пък за такова отравяне....не вярвам да има.............казал лекаря ама ей така наизуст ли?
Кастрацията не може никой лекар да направи без съгласието на стопанина.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonita611 » Вто Мар 03, 2009 9:37 pm

ЗА СЪЖАЛЕНИЕ В ИСПАНИЯ НЕ Е ЛЕСНО НИТО С ХУМАННАТА НИТО СВЕТЕРИНАРНАТА МЕДИЦИНА,МНОГО Е СКЪПО И НЕ МОГА ДА СИ ПОЗВОЛЯ КОНСУЛТАЦИИ С ПОВЕЧЕ ДОКТОРИ.ТАЗИ КЛИНИКА МИ Е НАИ БЛИЗО.А ПРЕГЛЕДА НАИСТИНА БЕ6Е САМО С ПОГЛЕД И РЕШИ 4Е ТРЯБВА ДА И СЕ БИЯТ НЯКЖИ ХОРМОНИ ЗА ДА СЕ ВЪЗСТАНОВИ КОЗИНАТА И БАЛАНСА НА ХОРМОНИТЕ,БИЛА ИНТОКСИКИРАНА ОТ ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТА НА РАЗГОНВАНЕТО.ДНЕС УСПЯХ ДА НАМЕРЯ ТАКА ТЪРСЕНИЯ ЛЮБОВНИК/ВСИЧКИ СА КАСТРИРАНИ/,НО ДОКТОРА МИ КАЗА 4Е АКО СЕГА Я ЗАПЛОДЯ МОЖЕ ДА УМРЕ,ТА ЗА ТОВА РЕШИХ ДА СЕ ПУСНА ВЪВ ФОРУМА,ДА МИ КАЖЕ НЯКОИ КАКВО ПРАВЯТ С ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТА НА РАЗГОНВАНЕТО.ИМАМ НУЖДА ОТ СЪВЕТ ,НЕ ОТ ПОДИГРАВКИ,А БЕБЕТАТА ТУК СЕ ПРОДАВАТ БЪРЗО,ЗА ТОВА НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ВЪОБЩЕ,БЛАГОДАРЯ ВСЕ ПАК.
tonita611
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Вто Мар 03, 2009 9:45 pm

Успех :bu:
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот mommovet » Вто Мар 03, 2009 9:53 pm

Ако сте намерили мъжки и не искате да я кастрирате, това е най-удачният избор. Хормоналните инжекции, особено слагани на око без подробни изследвания е неправилно, ако пък сложите такава, след това задължително трябва да се кастрира.
Аватар
mommovet
Пчела майка

Мнениеот meri » Сря Мар 04, 2009 9:21 am

Послушайте съвета на mommovet, ако трябва сменете си лекаря,бъдете внимателни да не се случи беда.
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonita611 » Сря Мар 04, 2009 3:49 pm

БЛАГОДАРЯ НА ВСИ4КИ ЗА СЪВЕТИТЕ,РАЗМИСЛИХ,ОТКАЗАХ ИНЖЕКЦИЯТА/БИЛА ОТ ХУМАННА АПТЕКА И СЕ ПОСТАВЯЛЯ СПОРЕД ТЕГЛОТО НА ФРЕТКАТА/,ТАЯ ВЕ4ЕР 6ТЕ ЗАВЕДА ЖИВОТИНКАТА НА МЪЖКИЯ ,ДОКТОРА СЕ ДОПИТА ДО ДРУГ ДОКТОР И КАЗА АКО НЕ СЕ ЗАПЛОДИ ДР СЕДМИЦА ДА Я ЗАВЕДА ,ТА СЕГА ВЕ4Е ВСИ4КО ОПИРА ДАЛИ 6ТЕ СТАНЕ ПРОСЛОВУТОТО ЗАПЛОЖДАНЕ,ДА ВИДИМ...........
tonita611
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Сря Мар 04, 2009 4:06 pm

Ама за какво ви е заплождане
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот tonita611 » Сря Мар 04, 2009 9:24 pm

ЗА КАКВО МИ Е ЗАПЛОЖДАНЕ ЛИ,АМИ КОГАТО РАЗБРАХ 4Е ЖЕНСКИТЕ ФРЕТКИ ИМАТ ТОЗИ ПРОБЛЕМ,АКО НЕ ЗАБРЕМЕНЕЯТ ,РАЗГОНВАНЕТО НЕ СПИРА И В ПОСЛЕДСТВИЕ УМИРАТ,РЕШИХ ДА ИЗБЕРА ЗАПЛОЖДАНЕ ПРЕД КАСТРИРАНЕ.МИСЛЯ 4Е ВЗЕХ ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ И ТАЗИ ВЕ4ЕР ЛЮБОВНИКА СИ СВЪРШИ РАБОТАТА,ОСТАВА ДА ВИДИМ СЛЕД СЕДМИЦА РЕЗУЛТАТА ,ДАНО Е ПОЛОЖИТЕЛЕН,И ЩЕ И КУПЯ МЪЖКАР ЗА ДА НЕ СТРАДА ПОВЕ4Е ,МИСЛЯ 4Е ЩЕ Е ПО ЩАСТЛИВА ТАКА ОТКОЛКОТО КАСТРИРАНА,ТАКА СМЯТАМ,НЕЗНАМ ЗАЩО МИ ЗАДАВАТЕ ТОЗИ ВЪПРОС..........
tonita611
Животинче с въпрос

Мнениеот meri » Сря Мар 04, 2009 10:44 pm

Това добре ,обаче един глупав въпрос.......цял живот ли ще ражда и как ще се отрази на здравето й?
Мисля си, че трябва малко повече да понаучите за фретките или бъркам?
Откъде разбрахте , че е така ,тук има толкова много информация,или не й се доверявате.......кой ви казва тези неща,виждат ли ви се реални и верни?
И защо например не предположите, че може да има медицински проблем с това опадане на козина?
Аватар
meri
Пчела работник

Мнениеот tonita611 » Сря Мар 04, 2009 11:26 pm

ДОСТА СЕ РОВИХ В ИНТЕРНЕТ И НАВСЯКАДЕ ПИШЕ 4Е РАЗГОНВАНЕТО НЕ СПИРА ДОКАТО НЕ СЕ ЗАПЛОДИ ИЛИ ТРЯБВА ДА СЕ КАСТРИРА,ТУК ВЛИЗАХ В ИСПАНСКИ ФОРУМИ ,СЪЩО ТАКА ОТГОВАРЯТ.ЩЕ ВИДЯ КАТО РОДИ ,АКО РОДИ , КОЕ ,КАК Е ,ДА СЕ ОПРАВИ И ТОГАВА МОЖЕ ДА ПОМИСЛЯ ЗА КАСТРИРАНЕ,РАЗБИРА СЕ 4Е НЯМА ДА РАЖДА ЦЯЛ ЖИВОТ,НО ЗА МОМЕНТА МИСЛЯ 4Е Е ДОБЪР ТОЗИ ВАРИАНТ.А ЗА ОПАДВАНЕТО НА КОСМИТЕ ДНЕС ЗАДАДОХ ВЪПРОСА НА ДОКТОРА И ТОИ КАЗА 4Е АКО НЕ Е РАЗГОНЕНА МОЖЕ ДА СЕ ТЪРСИ ДР ПРИ4ИНА ,НО В ТОЗИ СЛУ4АИ НЕСЪМНЕНО ПРИ4ИНАТА Е ТАЗИ.МАИКА И СЪЩО БЕШЕ РАЗГОНЕНА ПО СЪЩОТО ВРЕМЕ И ТОЛКОВА ДЪЛГО ,СЪЩО ПОЛУ4И ТОВА ОКАПВАНЕ НА КОЗИНКАТА.НИКОИ ЛИ В БГ НЯМА ДА КАЖЕ КАКВО ПРАВИ С РАЗГОНЕНАТА СИ ФРЕТКА,АКО НЕ Я ЗАПЛОЖДА ,А И НЕ ИСКА ДА Я КАСТРИРА.
tonita611
Животинче с въпрос

Мнениеот espinoza » Чет Мар 05, 2009 4:23 pm

tonita за женските екземпляри средно положение май няма или поне не съм попадала на такъв вариант. Ако не я кастрираш и не я заплодиш в период на разгонване развива така наречената апластична анемия, която почти във всички случаи води до смърт.
След като не е позволено да караш кола след като си пил, защо има места за паркинг пред баровете?
espinoza
В ятото

Мнениеот tonita611 » Чет Мар 05, 2009 10:15 pm

оооооооо,благодаря ти,то4но това се слу4и с моита животинка , заплождането дали 6те спре заболяването,ако е забременяла 6те се възстанови ли козината по шията.трябва ли някакво ле4ение да и се приложи.
tonita611
Животинче с въпрос

Мнениеот zoomaniak » Пет Мар 06, 2009 4:14 pm

Но защо избирате ЗАПЛОЖДАНЕ а не КАСТРАЦИЯ - тоест вие не разбирате нищо от развъждане а създавате живот - това е толкова болезнено за моята мисъл че ми става гадно на брадата... [mood_feelings_hurt.gif]
Аватар
zoomaniak
Пчела работник

Мнениеот Space » Вто Мар 10, 2009 11:15 am

zoomaniak написа:Но защо избирате ЗАПЛОЖДАНЕ а не КАСТРАЦИЯ - тоест вие не разбирате нищо от развъждане а създавате живот - това е толкова болезнено за моята мисъл че ми става гадно на брадата... [mood_feelings_hurt.gif]

Стамене, тя казва ли ти как да си гледаш далматинеца? Решила е жената, че иска да си има поколение преди да я кастрира и това е! Като и роди 10 пора и се чуди какво да ги прави - ще я кастрира. Предполагам, не е малоумна и няма да си завъди 300 пора в тях, само, за да спести кастрацията на животинката, която кастрация всъщност ще и се отрази много добре :icon_liplick:
Прости хора и силен ветър, немат спиране!
I'm a joker, I'm a smoker, I'm a midnight talker ...
Space
Пчела майка

Мнениеот Lushaaa » Пет Мар 20, 2009 10:51 pm

Проблемът е, че (тъй като по думите на жената порчето се е разгонило преди месец),и организмът му вече е отслабнал и ако забременее, може да е доста опасно...А и има голяма вероятност да не забременее наистина, но да си развие мнима бременност, което също е опасно...Според мен това са излишни рискове, но всеки си решава как да постъпи... icon_dontknow
Lushaaa
В ятото

Мнениеот Space » Пон Апр 13, 2009 12:34 pm

Мерси за инфото. Точно мислех тази седмица да заведа Зигчо да го поизрежат smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот meri » Пон Апр 13, 2009 12:40 pm

Успех, няма страшно знаеш си и сам. :bs:
Аватар
meri
Пчела работник

Кастриране

Мнениеот vicky33 » Пет Авг 07, 2009 10:55 am

До каква възраст може да се кастрира порчето?
Поставяш си за цел да вървиш правилно,но гледай да е в правилната посока.
vicky33
Животинче с въпрос

Re: Кастриране

Мнениеот Space » Пет Авг 07, 2009 12:01 pm

vicky33 написа:До каква възраст може да се кастрира порчето?

Ако е мъжко до каквато си искаш горе-долу. А, ако е женско, трябва да се кастрира преди първото разгонване, или след раждане, ако е заплодена, или се планира заплождане :ab:
Space
Пчела майка

Мнениеот Trolllike » Пет Сеп 25, 2009 11:42 pm

Ей хора, днеска го водих моя калпазан на вет за ваксина. Казаха ми, че трябвало да се кастрира на по-ранна възраст...странно. Не трябва ли да е след 6-тия месец? hsuh

За операцията на жлезите ми казаха, че нямало смисъл да се махат, защото по-голямата част от миризмата идвала от кожата и мазнината, която отделя... абеее....хм.
Trolllike
В стадото

Мнениеот Space » Съб Сеп 26, 2009 12:01 am

Аз предлагам да смениш лекаря :ad:
Space
Пчела майка

Мнениеот Trolllike » Съб Сеп 26, 2009 12:10 am

Май май... гадното е, че трябва да ходя до друг град за тая работа, защото ми препоръчаха само този, при който бях. Само той 'разбирал от тея животни'. smilie8
Trolllike
В стадото

Мнениеот Space » Съб Сеп 26, 2009 12:13 am

Ако така разбира, по-добре иди до друг град :ag: Дори бих те посъветвал, ако имаш възможност разбира се, да дойдеш тук при нашите корифеи специално за операцията, за да ти е мир на главата. Ще се видите, ще си поговорите и след това живот и здраве само ваксините :ad: За ден-два е работата.
Space
Пчела майка

Мнениеот Trolllike » Съб Сеп 26, 2009 12:26 am

Знам, че бързо стават нещата, ама просто нямам възможност. Май ще се ходи до Плевен. Там разбрах, че имало вет, който се занимавал специално с екзотични животни. Ще видим...
Trolllike
В стадото

Мнениеот Space » Съб Сеп 26, 2009 12:33 am

Порчето не е екзотично животно :ac: [mood_feelings_hurt.gif]
Space
Пчела майка

Мнениеот Trolllike » Съб Сеп 26, 2009 12:34 am

Така се води тук при нас. :ag:
Trolllike
В стадото

Мнениеот Space » Съб Сеп 26, 2009 12:53 am

На твое място не бих оперирал жлезите при някой, който не знае какво прави ..... А, че трябва да се махат е повече от ясно. Има изписано доста из форума, включително и моя опит е отразен в подробности smilie8
Space
Пчела майка

Мнениеот Trolllike » Съб Сеп 26, 2009 12:57 am

Знаааам, знам. Има време, ще го измисля. Беше ми ясно, че ще сменям вета още днес. Само като го докосна , и Игор почна да пищи от страх (а той не се плаши от хора обикновено). smilie8
Trolllike
В стадото

Мнениеот Space » Съб Сеп 26, 2009 1:06 am

Добре, че имаш усещане за тези работи :bs:
Space
Пчела майка

Мнениеот Jojanka » Нед Сеп 27, 2009 10:18 pm

Здравейте,

За пръв път пиша в този форум и се радвам,че ви намерих. Имам си много сладко порче Жужка на 4 месеца. Искам да я заплодя. Има ли някой, който да не е кастрирал мъжкото си порче и да иска да си създадем потомство ? :ad:
Jojanka
Животинче с въпрос

Мнениеот Trolllike » Нед Сеп 27, 2009 10:23 pm

Jojanka, от къде си? :ab:
Trolllike
В стадото

Мнениеот Space » Пон Сеп 28, 2009 10:18 am

Jojanka написа:Здравейте,

За пръв път пиша в този форум и се радвам,че ви намерих. Имам си много сладко порче Жужка на 4 месеца. Искам да я заплодя. Има ли някой, който да не е кастрирал мъжкото си порче и да иска да си създадем потомство ? :ad:

Добре дошла! Само искам да попитам защо искате да я заплодите? :ab: Иначе, ако сте от София, мога да ви свържа с поне 2-ма мъжки, че моят вече не може по обективни причини :ag:
Space
Пчела майка

Мнениеот Jojanka » Пон Сеп 28, 2009 12:03 pm

Trolllike написа:Ей хора, днеска го водих моя калпазан на вет за ваксина. Казаха ми, че трябвало да се кастрира на по-ранна възраст...странно. Не трябва ли да е след 6-тия месец? hsuh

За операцията на жлезите ми казаха, че нямало смисъл да се махат, защото по-голямата част от миризмата идвала от кожата и мазнината, която отделя... абеее....хм.

Здравей!

Имам женско порче и искам да я заплодя. Ако не си оперирала твоето момченце, дали ще се съгласиш да ги съберем? Моята Жужка е същата - много е сладка !
[friendship.gif]
Jojanka
Животинче с въпрос

Мнениеот Trolllike » Пон Сеп 28, 2009 12:05 pm

Ами то моето момченце малко е младо (на 3 месеца и нещо), но се позаинтересувах от къде си, за да попитам тук и там. Твоята Жужка колко е голяма? :ab:
Trolllike
В стадото

Мнениеот Trolllike » Вто Окт 13, 2009 4:33 pm

Как мислите....уместно ли е да махаме само топките без жлезите...? Защото планирам само топките да махаме. :ap:
Trolllike
В стадото

Мнениеот damned » Сря Окт 14, 2009 7:53 am

Защо да не е уместно ? Моя Фродо претърпя такава манипулация преди около месец и сега всичко е перфектно. Не мирише :bp: Но за сметка на това му се беснее повече. :ab:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот Trolllike » Сря Окт 14, 2009 12:58 pm

Оххх, добре тогава. Нещо се бях притеснила за тея жлези...защото почти всички ги махат и жлезите и топките с цел да не мирише толкова. НО! щом казваш, че и така миризмата силно намалява - добре. :bs:
Trolllike
В стадото

Мнениеот damned » Сря Окт 14, 2009 11:29 pm

Смисал .. то ти сама ще си прецениш де ... :) След махането на топчетата, ако миризмата продължава да е така силна сигорно ще се наложи и другата манипулация. Но това само времето ще си го покаже, а и гадинката също. С моя вече нямаме проблеми :ad:
Аватар
damned
В стадото

Мнениеот kalitooo0 » Сря Авг 11, 2010 4:30 am

И аз обмислям да.. кастрирам моя смръдльо , но приятеля ми държи ... да не го "погуваме девствен" .. icon_dontknow .. Така ,че ако има някой с женско порче от околноста ( Търговище ) може и Варна ... и иска да оплоди или просто да се "запознае" с мойта дружка .. :ah: :ay:
kalitooo0
В стадото

Мнениеот Space » Сря Авг 18, 2010 6:04 pm

1. Тук не толерираме подобни предложения, а и са против правилата на форума!
2. Режи без да се замисляш, ще се чувства много по-добре, а също така и вие :ay:
Space
Пчела майка

Мнениеот mzi » Нед Сеп 26, 2010 5:38 pm

A искам да попитам ако доида в София да направят кастрацията и после прибирането до Пловдив нямали да я измъчи(макарче е свикнала да пътува 2 пъти сме ходили до морето и на балкани, но след операция като е нз...)?
Аватар
mzi
В глутницата

Мнениеот Space » Нед Сеп 26, 2010 7:32 pm

mzi написа:A искам да попитам ако доида в София да направят кастрацията и после прибирането до Пловдив нямали да я измъчи(макарче е свикнала да пътува 2 пъти сме ходили до морето и на балкани, но след операция като е нз...)?

Те ще ви я върнат в пълна кондиция, най-малкото за да са сигурно, че всичко е наред. Ако ще седите там докато я оперират, ще изчакате да се съвземе напълно и тогава ще тръгнете. По принцип е хубаво да си го вземете на следващия ден, за да е сигурно, че всичко е точно. :ab:
Space
Пчела майка

Назад към Порчета